A Négy esküvő és egy temetés című filmről nem túlzás azt állítani, hogy a kilencvenes évek legkedveltebb romkomja volt, az a film, amit ha elcsíp az ember a tévécsatornák közötti zongorázás közben, a mai napig is garantáltan odaragad. A fanyar humor és a parádés szereposztás az, amivel a film megvette a nézőket – és nem mellesleg a szakmát is: jelölték 15 díjra, köztük két Oscarra is, és végül négy BAFTA-t, egy César-díjat és egy Golden Globe-ot be is húzott az alkotás. De lássuk, mi lett azóta az immár 26 esztendős filmremek főszereplőivel.
Hugh Grant
Hugh Grant – aki nemrég ünnepelte a hatvanadik születésnapját – játszotta a filmben Charles-t, a furcsa angolt, aki megrögzött agglegény, aki menthetetlenül beleszeret Carrie-be, az Andie MacDowell által alakított amerikai nőbe. Aztán persze végig a filmben kerülgetik egymást, de a végén – bár mindketten más jegyesei – egymáséi lesznek. Hugh Grantnek Charles szerepe Golden Globe-díjat hozott, de ennél sokkal többet nyert ő a filmmel: gyakorlatilag ennek köszönheti, hogy világsztár lett. Igaz, jó ideig benne ragadt a csetlő-botló romantikus hős karakterében. 1995-ben az Értelem és érzelemben, 1999-ben pedig a rettenetes magyar címmel büntetett Notting Hillben (Sztárom a párom) nyújtott emlékezetes alakítást Julia Roberts oldalán. A kétezres éveken aztán Grant igyekezett kitörni a jófiú szerepből, gondoljunk csak a Bridget Jones naplójában alakított figurájára. Aztán egyre távolabb került a romantikus szerepektől, és egyáltalán nem is baj ez. Legutóbb a Guy Richie rendezte Úriemberek című tavalyi filmben játszotta el Fletcher igazán tenyérbemászó figuráját, és láthatóan lubickolt a szerepben.
Ami a magánéletet illeti, Hugh Grant közel sem az a jófiú, akinek karrierje elején hittük. Hosszú évekig együtt volt ugyan Liz Hurley-vel, de kapcsolatuk nem volt felhőtlen a színész kicsapongásai miatt, szakításuk után pedig gyakorlatilag követhetetlen volt, épp kivel kavar Grant. Mostanra talán lenyugodott, erre enged következtetni, hogy 2018-ban végül feleségül vette Anna Eberstein producert, aki öt gyermeke közül három édesanyja.
Andie MacDowell
Andie MacDowell nevét a magyar nézők a Zöldkártya, majd az Idétlen időkig című filmek nyomán jegyezték meg. A Négy esküvő és egy temetés női főszerepéig jobbára ártatlan kis virágszálakat alakított ő, de Carrie szerepe bármennyire is szerethető, már nem ez a kategória volt, hanem sokkal inkább az ízig-vérig nőé. Később aztán láthattuk MacDowellt Az erőszak végében, a Bizsergésben, és 2015-ben a Magic Mike XXL-ben is. Legutóbb pedig az Aki bújt című horrorfilmben tűnt fel tavaly. Emellett gyakran tűnik fel reklámokban, hiszen a csodás formában lévő színésznő több mint 30 éve ő a L’Oreál arca.
MacDowell két házasságából, három gyermeke született, köztük Margaret Qualley színésznő, aki nemrégiben szerepelt Quentin Tarantino Volt egyszer egy Hollywoodban című filmjében.
James Fleet
James Fleet Tomot, Charles egyik barátját alakította a Négy esküvő és egy temetésben, és azóta is igen aktív brit színész ő. Számos mozi- tévéfilmben és sorozatokban láthattuk, legutóbb például a Patrick Melrose című HBO miniszériában, de ő is játszott anno Hugh Grant mellett az Értelem és érzelem 1995-ös feldolgozásában, szerepelt Az operaház fantomja musicalváltozatában és A kém, aki dobott engem című 2018-as akció-vígjátékban. Magánélet tekintetében Fleet igazi hosszútávfutó – 1984 óta él házasságban Jane Booker színésznővel, akivel egy fiuk született.
Simon Callow
Simon Callow játszotta a filmben a baráti társaság nagyon szerethető mókamesterét Garethet, aki a drámai vonalat is elhozza, amikor az egyik esküvőn szívrohamot kap és meghal. A Négy esküvő óta Callow olyan itthon is sikeres filmekben szerepelt, mint a Szerelmes Shakespeare, és James Fleettel együtt játszott a 2004-es Az operaház fantomjában. Meglehetősen sok tévéfilmben és sorozatban feltűnt később ő is, így az Agatha Christie-regények tévéfilmes adaptációjában és a Kisvárosi gyilkosságokban. Callow ma már 71 éves és boldog párkapcsolatban él. 2018-ban Mykonos tengerpartján kötött házasságot 35 évvel fiatalabb partnerével, Sebastian Foxszal.
John Hannah
John Hannah a mindig harsány Garreth visszafogott partnerét, Matthew-t játszotta a filmben, és neki is ez a szerep indította be a karrierjét. Négy évvel később aztán volt egy igen emlékezetes és nagyon romantikus alakítása, amikor Gwyneth Paltrow mellett eljátszotta A nő kétszer férfi főszerepét. Később aztán A múmia-filmekben és Az utolsó légióban láthattuk a többi között.
Hannah 58 éves, Londonban él feleségével, Joanna Roth színésznővel, és 16 éves ikergyermekeikkel, Astriddal és Gabriellel.
Kristin Scott Thomas
A színésznő a mindig elegáns, pazar iróniával megáldott Fionát játszotta a Négy esküvő és egy temetésben. A film egyik legérzelmesebb jelenete, amikor Fiona egy gyenge pillanatában bevallja Charles-nak, hogy évek óta szerelmes belé. És bár ez az érzés viszonzatlan marad, a film végén ő is megtalálja a szerelmet, mégpedig Károly herceg oldalán.
Kristin Scott Thomas a Négy esküvőben nyújtott alakításáért megkapta a legjobb mellékszereplőnek járó BAFTA-díjat, két évvel később pedig Az angol betegben ő alakította Katharine Clifton-t, Almásy László gróf nagy szerelmét, amiért Oscarra is jelölték a színésznőt. Később láthattuk a Zuhanásban, A másik Boleyn lányban, A legsötétebb óra női főszereplőjeként, és nemrég volt egy cameója a Fleabag című sorozatban is.
Kristin Scott Thomas 1987-ben hozzáment az elvált francia nőgyógyász François Olivennes-hoz, akitől három gyermeke született: Hanna, Joseph és George. 2005-ben elváltak útjaik.
Charlotte Coleman
A film legszomorúbb sorsú szereplője a Scarlettet játszó Charlotte Coleman, aki Hugh Grant extravagáns lakótársát alakította. A Négy esküvő és egy temetés után játszott még pár filmben a színésznő, például az Egy fiatal méregkeverő kézikönyve című drámában. Élete azonban tragikusan korán ért véget 0 mindössze 33 éves volt, amikor 2001-ben belehalt egy asztmás rohamba.
2019-ben aztán, a film 25. születésnapja alkalmából készítettek egy rövid, mindössze 14 perces folytatást, melyben viszontláthatjuk a szereplők többségét, akik – micsoda meglepetés – egy esküvőn találkoznak újra. És hogy kik házasodnak össze? Nem lőjük le a poént, inkább idetesszük a kisfilmet, hátha van még, aki nem látta.