Hol vannak már azok a régi idők, amikor körömlakk és körömlakk között az volt a különbség, hogy selyemfényű vagy egy egyszínűen fényes! Ez itt bizony a 21. század, ami a körömápolásban is megannyi lehetőséget rejteget, ezek közöl az egyik a matt körömlakkozás. A matt körmök nagyon divatosak mostanában, ebben vélhetően benne van az is, hogy a mattítás elegánsabbá, előkelőbbé és valahogy kifinomultabbá teszi a körmeinket. De persze senki kedvét nem akarjuk elvenni, aki a fémes ragyogásban vagy a glitteres csillogásban hisz. Kombinálni is lehet a különböző technikákat, ahogy arra mindjárt példákat is mutatunk.
De hogy lesz matt a körömlakk a kezemen?
A mattításnak többféle technikája is létezik, és a jó hír, hogy mindegyiket meg lehet csinálni otthon is, ha szeretnéd. Én ugyan szívesebben bízom szakemberre a dolgot, egyrészt mert akkor garantált a minőség, másrészt, mert utálok magam szüttyögni a lakkozással. Jöjjön a három leggyakoribb módszer.
Matt fedőlakk
A legkézenfekvőbb megoldás, ha a körömápoló rutinod utolsó lépéseként nem fényes, hanem matt fedőlakkal kened be a körmöd és a szokásos módon hagyod UV-lámpa alatt egy percig száradni. Matt fedőlakkja ma már az összes magára kicsit is adó kozmetikai márkának van, a sarki drogériában is egész biztosan fogsz kapni. Szerintem ez a megoldás teljesen kielégítő eredményt ad, ám nem minden fedőlakk ad ugyanolyan eredményt, és megeshet, hogy a matt lakk sem teljesen matt, hanem főleg sötétebb színeken egy egész kicsit opálosan fénylik.
A következő két technikánál ezt a hatást ki lehet küszöbölni.
Porcelánpor
Lakkozás szokás szerint, aztán a lakkra jöhet a fényes fedőlakk, de mielőtt az UV alatt megszárítanád, finoman jó minőségű porcelánport szórsz rá. Ezt addig kell csinálni, amíg a fedőlakk már nem szívja magába a port, hanem porcukorként megáll kicsit a tetején. Ekkor betesszük az UV-lámpa alá. Végül a felesleges port letöröljük róla ecsettel, és készen is vagyunk. Ezt a technikát kell alkalmazni a domború matt felületeknél, így például a télen közkedvelt pulcsimintánál.
Bufferelés
Végül, az is jó megoldás, ha a fényes fedőlakk felvitele és megköttetése után a körmök felületét bufferrel kissé visszamattítjuk. Érdemes ehhez olyan buffert használni, ami nem teljesen új, így nem karcol annyira.
Az alábbi videóban megnézhetitek mindhárom technikát, és a három végeredményt is össze tudjátok hasonlítani a videó végén.
Most pedig jöjjön a legjobb rész, a csodás matt körmök, ha esetleg egy kis inspirációra lenne szükségetek: