Egészség

Dráma a focipályán: összeesett a játékvezető, egy játékos mentette meg az életét

A bírónak megállta a szíve, a szigetvári csapat egyik focistája azonnal megkezdte az újraélesztését.

Egy focista mentette meg a játékvezető életét, miután a bíró összeesett a pályán. Szerdán edzőmeccset játszott a Fejér megyei első osztályban szereplő Martonvásár és a Szigethalom SC, amely a Pest megyei harmadosztály nyugati csoportjában érdekelt.

A mérkőzést a hazaiktól egy 55 éves bíró vezette, aki sokáig minden probléma nélkül dirigált a pályán. Ám a 36. percben leállt a szíve, és összeesett – írja a Csakfoci.hu.

A vendégek labdarúgója, Keményvári Balázs nem veszítette el a lélekjelenlétét, és azonnal megkezdte az újraélesztést. A 33 éves focista szívmasszázzsal tartotta életben a játékvezetőt, amíg a mentők meg nem érkeztek.

A sürgősségi feladatok elvégzése után, 25-30 perc elteltével a mentők kórházba szállították a bírót, aki azóta már jobban van, és meg is köszönte a sportolónak az életmentő segítséget.