nlc.hu
Egészség

Így előzheted meg a kutya, macska betegségeket

Így előzheted meg a kutya, macska betegségeket

A kutyák és a macskák megbetegedését több szempontból is fontos megelőznünk: egyrészt az állat, másrészt a saját egészségünk érdekében. Ezt teheted a kedvenced egészsége érdekében!
Féregtelenítés kutyáknak, macskáknak

Ha háziállatunk van, nem elég minden nap enni és inni adni neki, elmenni vele sétálni, és az évi kötelező oltást beadatni, hanem a féregtelenítésre is gondolnunk kell.

Belső férgek

Habár a bélférgesség egy gyakori probléma, mégsem tudunk róla eleget. De ne gondold, hogy a paraziták „csak” a kutyád és a macskád számára jelentenek gondot: te is könnyen elkaphatod az általuk terjesztett betegségeket. A szemünkben, a belső szerveinkben, és a szívünkben is megtelepedhetnek a paraziták, különböző betegségeket okozva.

Fontos tisztában lenned azzal, hogy a paraziták ellen nem a kedvenced tisztán tartásával tudsz védekezni. Természetesen, fontos, hogy ápold, fésüld a bundáját, ha úgy szokta meg, fürdesd rendszeresen, de a parazita fertőzést ezzel nem védheted ki. A féregtelenítést semmi sem pótolja, ugyanis az egy belső tisztítási folyamat, amit kifejezetten erre a célra kifejlesztett készítményekkel tudsz megtenni.

Ha ezt elmulasztod a kutyád, macskád könnyen megfertőződhet: elég egy alapos szimatolás a földön, amit előszeretettel tesznek, ha más állat ürülékét érzik a közelben. A paraziták az állatok ürülékével ürülnek, így, ha a kedvenced megnyalja a számára érdekes és szagmintákkal teli bélsarat, már meg is fertőződött. De te is megfertőződhetsz, már akkor is, ha nem mosol kezet minden egyes simogatás után – márpedig lássuk be, ezt kivitelezni jóformán lehetetlen.

Mit lehet tenni a bélférgesség ellen?

Ne feledd: a kutyád, cicád nem tud szólni, ha nem érzi jól magát. A te felelősséged, hogy figyelj rá, és ha bármi szokatlant tapasztalsz, vidd el állatorvoshoz! Fontos kihangsúlyozni, hogy a bélférgességnek nem minden esetben vannak tünetei. Vagyis attól, hogy azt tapasztalod, hogy a kedvenced ugyanolyan mozgékony, mint eddig, és nem is fogyott, a széklete is normális, attól még lehet fertőzött. Ne vedd félvállról a férgességet, mert ha már csak előrehaladott állapotban veszed észre, sajnos, akár késő is lehet.

Féregteleníteni évente 4 alkalommal ajánlott, de ez változhat a kisállattal folytatott életmódunktól függően, pl. kisgyermekes családokban ajánlott a gyakoribb, akár havonkénti féregtelenítés. Attól függően, hogy hány kilós a kutyád, cicád, a megfelelő dózisú féregtelenítő készítménnyel megóvhatod a bajtól, és megelőzheted a betegségeket. Ezzel véded a kedvencedet és magadat is. Légy felelős gazdi, és tájékozódj a szakszerű féregtelenítésről!

Szponzorált tartalom

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top