Magyar doktornő nyerte a kemény futóversenyt

Háromgyermekes édesanya, fogorvos és futóbajnok. Nem semmi!
Dr. Lubics Szilvia

Forrás: Facebook

A nagykanizsai dr. Lubics Szilvia nyerte meg a hétvégén a Görögországban megrendezett Spartathlonon a nők versenyét. Az Athén és Spárta közötti, 246 kilométeres ultramaratonon idén összesen 321 futó indult, 35 országból. A magyar versenyzőnő 28 óra 34 perc 3 másodperc alatt teljesítette a távot, ezzel az összesítettben is a 12. helyen végzett.

Szilvia civilben fogorvosként praktizál, és három gyermek édesanyja. A Spartathlont eddig négy alkalommal futotta le, 2011-ben szintén ő győzedelmeskedett a nők között.

„Drága Barátaim! Ti mindannyian, akik itthon szurkoltatok értünk! Szeretném megköszönni nektek. Még elolvasni sem tudtam a rengeteg üzenetet, teljesen elképedtem, meghatódtam, amikor bekapcsoltam a gépet. Annyi, de annyi mindent szeretnék most írni, de nem tudok. Egyszerűen: KÖSZÖNÖM” – így mondott köszönetet közösségi oldalán a bajnoknő.

Ez úton gratulálunk mi is a győzelemhez!