Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tengerimalacka

Torolt_felhasznalo_378178
Torolt_felhasznalo_378178
Létrehozva: 2003. augusztus 6. 08:51
Sziasztok!

Mivel már régóta szeretnék tengerimalackát, végre elszántam magam, hogy befogadok egyet. Ha valaki szeretné a túlszaporodott almot csökkenteni (és Szombathelyi), esetleg felesleges terráriumát szeretné eladni, kérem jelentkezzen. Köszönöm!
  1. 2011. Április 1. 20:275440.

    Miért nem egy keveréket néztél? Azok ingyen vannak, mert sajnos elég sok kutyus vár gazdára... bár ha valakinek státusszimbólum az állat akkor ez nem megoldás...

    Szerintem malacot ne vegyél a gyereknek, ők nem játéknak vannak. És azért mert nem tiltakoznak azért még egyáltalán nem szeretik a nyúzást sőt. Továbbá a malac társsal érzi jól magát, egyedül elég silány az élete.

    Én nem vennék 8 éves gyereknek állatot csak akkor ha én magamnak venném, tehát nem lenne baj ha gyerek 1 hónap múlva megunná (mert én ugyanúgy szereteném és gondoznám, nem lenne teher).

    Az ilyen meggondolatlanul vett malackák és kiskutyák szoktak a menhelyre, ill az utcára kerülni ill elkezdeni vándorolni az ismerősök, rokonok között.

     

    A malacok amúgy elélnek akár 6 vig is (az egyik malacom ennyi épp) szóval jól meg kell gondolni.

    előzmény:
    tzurka (5432)
    2011-03-24  13:29
  2. 2011. Április 1. 17:005439.

    Nem kell aggódni emiatt! Az állatorvosoknak ez teljesen rutin dolog, ahogy a túlnőtt karmok megnyírása is. Szóval csak vidd el a dokihoz (vagy ha házhoz megy akkor hívd ki), de ne halogasd sokáig! :)

     

    És nem, ez nem megy a TV-ben, ez csak amolyan "kihagyott jelenet". Bár a fene tudja, nem sűrűn nézek aktívan TV-t! :)

    előzmény:
    katinka501 (5437)
    2011-03-31  09:53
  3. 2011. Április 1. 10:185438.

    Ez jóóó  mármint a kisfilm, a TV-ben ezeket nem nyomatják csak a sokkal szerényebb verziót.

    Ellenben kicsit kezdenek már unalmasak lenni, igazán bedobhatnának valami újdonságot is... :S meg a macska sem szerepel túl sokat, pedig annak is vannak jó poénjai :)

     

    És tegnap eldöntöttük, hogy Negrónak kerítünk egy barátnőt! :)

    előzmény:
    cultofluna (5436)
    2011-03-30  15:07
  4. 2011. március 31. 09:535437.

    Köszönöm szépen a választ Asztrid, és Neked is cultofluna!! Ez nagyon megnyugtató, tényleg kezdtem már aggódni miatta, de ha ez ilyen egyszerűen megoldható, akkor minden rendben. Tényleg hasznos a weboldal, találtam rajta jópár érdekes infót, amit nem tudtam korábban, pedig azért hasznos dolgok ezek, mert mégiscsak jó volna minél boldogabb kis életet biztosítani a malackáknak.

     

    Azt például tudtam, hogy fontos, hogy sokat rágjanak, mert a rágcsálóknak erre szükségük van, hogy kopjanak a fogaik, de fogalmam sem volt mi lehet a teendő, ha valamilyen oknál fogva nem sikerül ezt megoldani, és túl nagyok lesznek.

     

    A malacok a videóban nekem is nagy kedvenceim, hihetetlen viccesek meg édesek  De nem is tudom, ezt mintha nem láttam volna még tévében, adják benne egyáltalán?

    előzmény:
    Asztrid (5435)
    2011-03-30  11:47
  5. 2011. március 30. 15:075436.

    Egy állatorvos számára rutin eljárás a fogak levágása. Pontosan nem tudom miként csinálja, de múltkor volt az egyik ismeretterjesztő csatornán egy állatkórházról szó és mondták, hogy egy állatorvosnak mindennapos rutin dolog a rágcsálók fogainak levágása (na nem teljesen, csak annyira amekkora normálisnak számít).

     

    Amúgy ha már Tengerimalac rajongók és gazdik között vagyunk akkor szerintem ez az aranyosság se maradjon ki:
    http://www.youtube.com/watch?v=dtIJaZNSfXo&feature=channel_video_title

    előzmény:
    katinka501 (5434)
    2011-03-30  09:44
  6. 2011. március 30. 11:475435.

    Kedves Katinka,

     

    remelem hogy csak neked tunt ugy hogy nem jol nottek ki a fogai a kis malacnak; par nap mulva szerintem elkezdenek ok mar enni is es eszrefogod te venni ha o tud igy enni vagy sem. Az anyukajat nem hiszem hogy felszertene mert minden malac foggal szuletik elvegre. Ha megis gondok lesznek a fogakkal, egy hozzaerto orvos gond nelkul le tud vagni a fogabol, a malacnak ez nem faj.

     

    Nagyon ajanlom a gemon.hu honlapot, ott minden infot megtalalsz a malacokrol. Tudom a Neten sok malacos portal van de ez a legjobb, hidd el. Azt ajanlanam olvass el figyelmesen mindent, foleg hogy, ha jol ertettem, ez mar nem az elso alom.

     

    Minden jot, es persze varom a kepeket.

    előzmény:
    katinka501 (5434)
    2011-03-30  09:44
  7. 2011. március 30. 09:445434.

    Sziasztok!

    Most született egy újabb alom kis picur :) gyönyörűek :)  Majd később töltök fel képeket is :)

    Ellenben a kérdésem az lenne, hogy az egyiknek mintha rendellenes nagyok lennének a fogai... Tudja szopni az anyukáját de félek, hogy felsérti majd vele, illetve hogy hogy fog tudni így a jövőben enni, elvégre nem hód

    utána olvasgattam, de nem sok információt találtam, és nem is igazán tudom elképzelni, hogy mit tudna az orvos tenni ez ellen? Anélkül hogy eltávolítaná a fogát. Nem hiszem azt sem hoyg azt lehetne faragni :/

    és így meg nem tudom mi lenne a legjobb... Ha elaltattatnánk? De olyan aranyos :( ♥

    előzmény:
    Asztrid (5433)
    2011-03-25  09:00
  8. 2011. március 25. 09:005433.

    Csak ismetelni tudom hogy a malacka is jo megoldas de csak ha tudd hogy majd te is raersz vele foglalkozni ha ugy adodna hogy a gyerek megunja vagy nem lesz vegulis oda erte.

    Ami a kutyat illeti, szerintem egy nagyon jo dolog az orokbefogadas is allatmenhelyrol vagy gyep.....nem is tudom hogy mondjak Magyarorszagon a sintertelepnek. Igy megmentheted egy artatlan allatka eletet es hidd el nem fogod megbanni. Ott is vannak szep, mutatos allatkak is, es altalaban ok nem is annyira erzekenyek mindenfele betegsegekre mint a fajtisztak. Mi is fogadtunk orokbe cicat a temetoben talaltam; kutyus is van, utcan talaltuk. Megvagyunk veluk elegedve es nagyon halasak tudnak lenni azoknak akik jobb sorsot bisztositottak nekik.

     

    Elnezest, nem szonokolni akarok, enfelolem barmilyen allatot hozhatsz, en mindegyiket imadom, csak szerintem az a fontos hogy a gyerek szeresse es nem utolso sorban az allatnak  is jo dolga legyen nalatok.

    előzmény:
    tzurka (5432)
    2011-03-24  13:29
  9. 2011. március 24. 13:295432.

    Az a baj, hogy kizárt a Macska mert én nagyon nem kedvelem őket. Ráadásul nem kertesházól van szó, tehát nem örülnék neki, ha birtokba venné a lakást. Akkor már inkább kistestü kutya, igaz abból fajtisztát néztem és horribilis áraik vannak :O

     

    Az a baj, hogy tudom, ha növényel kezdem el tesztelni a felelőségét, az bukott dolog, mert nem köti le egy növény így nem is fog rá odafigyelni :P

    előzmény:
    Asztrid (5430)
    2011-03-23  21:29
  10. 2011. március 24. 09:515431.

    Szerintem is a macska a jó megoldás ha ilyenek az igények. De a macskákat sem kell homokhoz szoktatni ha kertes házról van szó. A mi macskáink például az ablakhoz felugorva egy halk nyávogással jelzik, hogy ki szeretnének menni. Aztán visszafelé ugyan ez. Szóval a mi macskáink nem is használnak ajtót, csak ha velünk együtt jönnek-mennek! :)

     

    Persze meg kellett tanítani kicsi korukban nekik a szobatisztaságot és ha elmegyünk itthonról akkor sem hagyhatjuk bent őket a lakásban, mert ha nem engedi ki őket senki akkor nem tartják vissza... :) Erre a helyzetre ott van a kerti kisház (szerszám, fűnyíró, stb tároló), benne két kipárnázott kosár és egy tál víz, az ajtón pedig egy kis csapóajtó amin közlekedhetnek.

     

    Nyáron sokszor inkább ott alszanak, mint velünk a házban! :)

     

    De a tengerimalac ötletét sem vetném el, teljesen más, mint egy macska. A macskák általában nem szeretik a gyerekek durva játékát és van, hogy megszöknek a háztól.

    előzmény:
    Asztrid (5430)
    2011-03-23  21:29
  11. 2011. március 23. 21:295430.

    Hat sajnos nem tudok allatot javasolni neked, mivel allatbolond vagyok, nagyon odafigyelek hogy a negylabunak jo dolga legyen.

     

    Szerintem valahogy szepen, sorjaban, fokozatosan  kellene venni a dolgokat: eloszor peldaul egy novenyrol gondoskodjon es majd egy ido utan ha megszokta akkor venni neki allatkat de ugy hogy ha o nem tud vagy nem akar majd rendesen gondoskodni rola, akkor tudjatok ti gondjat viselni, ne az allat lassa karat. Na meg azt is meg kell a gyerekkel beszelni hogy ez a kis eloleny sokaig lesz veletek, es sokaig kell majd gondjat viselni, nem lesz olyan hogy megunta es kesz. De 8 eves koraban szerintem  mar megerti az ilyet.

     

    A tengerimalacrol azert eleg sokat kell gondoskodni ahhoz hogy jo sorsa legyen (szinte minden nap kell a forgacsot cserelni), na meg tapasztalatom szerint eleg konnyen meg is betegednek 9 nekem meg nem volt sajnos egy malackam sem hogy ne lett volna elete soran semmi egeszsegugyi baja). Talan a cica lenne olyan hogy lehet sokat simizni, nem kell takaritani utanna (ha homokhoz van szoktatva).

     

    Hat...nem tudom mennyire segitettem. 

    előzmény:
    tzurka (5429)
    2011-03-23  14:54
  12. 2011. március 23. 14:545429.

    Nekem pont ez a problémám, hogy szeretnék egy kisállatot a 8 éves lurkómnak, most pont azt a korszakát éli, mivel az osztálynak kabala állata volt, a fejébe vette, hogy neki kell egy saját. Namármost nálunk nincs nagyon hely egy nagy akváriumnak, ő tengerimalacot szereztne de olvastam, hogy annak azért elég nagy a helyigénye.

     

    Kisállatokból szerintetek melyiket érdemes megvenni ami nem harapós és a gyerek kedvére simogathatja? 

     

     

    előzmény:
    Asztrid (5427)
    2011-03-18  21:27
  13. 2011. március 23. 09:415428.

    Ezt egyszer én is elájtszottam. Mármint veszekedés közben közéjük raktam a kezem (vagy pontosabban szólva el akartam őket választani kézzel)... hát nem volt kellemes, mert mind a ketten beleharaptak a kezembe! :D

     

    De ez akkor volt, mikor még egy viszonylag kicsi ketrecben voltak, utána vettünk egy nagyobb kétszintest aminek a felső szintjére egy 45°-ban döntött létrával lehetett feljutni így a mászás igényük is jobban ki volt elégítve, meg ha vitára került a sor akkor az egyikük (amelyik hamarabb feladta) el tudott menni egy teljesen elszeparált helyre.

    előzmény:
    Asztrid (5427)
    2011-03-18  21:27
  14. 2011. március 18. 21:275427.

    Fortina, azt nem irtad milyen nemuek az allatkak. Altalaban a fiuk veszekednek tobbet. Nekem is az van es eleg sok gond volt veluk. Tapasztalatbol mondom, a legfontosabb hogy minel nagyobb ketrecben lakjanak es eleg sok buvohelyel rendelkezzen; ezek azert jok mert sokszor egymasba kotnek minden nap es akkor egyikuk mindig el tud szaladni, elbujni hogy ne legyen belole komolyabb gond. Meg akkoris eszervettem vannak idoszakok amikor szinte egesz nap egymasba kotnek. De ez az enyemeknel mar nem annyira gyakran van, parszor egy honapba. Verekedes is van neha de ha rajuk szolok (soha ne probald a kezed a malacok koze tenni veszekedes kozben!!!!!!!!!!!) akkor elterelem a figyelmuket es abbahagyak. Ez azert ennel komplexebb dolog, nem tudok mindent leirni; nem akarok reklamozni, csak en a gemon.ro honlapon es forumrol sokat tanultam, ez a legjobb malacos portal.

    Irj, meg es ha tudok segitek.

    előzmény:
    fortina (5424)
    2011-03-18  12:13
  15. 2011. március 18. 15:135426.

    Szerintem maradjatok még a plüss hörcsögnél ha egy négy éves gyerekről van szó. Legalább is ha nem azt szeretnétek, hogy ti gondozzátok ő pedig néha kézbe veheti, nézheti, stb.

     

    Mert egy négy éves még valószínűleg nem tud úgy gondoskodni róla, annak ellenére, hogy minden bizonnyal szívesen besegítene a gondozásba.

     

    Egyelőre maradjon a plüss és ha kicsit idősebb lesz akkor jöhet neki az igazi is! :)

     

    Szerintem.

    előzmény:
    Luca1988 (5425)
    2011-03-18  13:08
  16. 2011. március 18. 13:085425.

    Sziasztok!

    Nálunk a családban is most merült fel egy olyan kérdés, hogy kisöcsémnek szülinapjára valamilyen kedves kis rágcsálót szeretnénk venni/adni. Az viszont még nem dőlt el, hogy tengerimalac vagy hörcsög  legyen. tud egy ilyenről egy 4 éves kiskölyök gondoskodni, való neki ilyen?? Ha igen, akkor melyiket? Mekkora terrárium kell neki? Mennyibe kerül egy olyan (állat/terrárium)?

    Mondjuk legvégső esetben veszünk neki egy plüss hörcsögöt!!!

    Köszi szépen a segítséget!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. 2011. március 18. 12:135424.
    Én is imádom a tengerimalacokat. Sajnos nekem nem volt sajátom sosem De a szomszédunk mindig nálunk hagyta a malackáit amikor elutaztak. Szerencsére sokszor elutaztak, úgyhogy eléggé hozzámnőttek már. Szeretnék sajátokat is, de sajnos lakótársaim nem nagyon díjaznák az ötletet. Az ósanos malackákat is nagyon bírom, olyam kis ölelgetni valók Láttátok a rövidfilmekben őket? Nagyon édik
    idézet:
    Kiss_Virag (5416)
    2010-12-14 13:29:23

    Nekünk volt 2 db, de már elajándékoztuk. Túl keveset voltunk otthon, nem tudtunk eleget törődni velük.

    Az auchan reklámjában vannak tengerimalacok :)   arra gondoltál Kiss Virág? Valamelyik nap nézegettem a youtubon a videókat és találtam egy csomót róluk. Van amelyiket nem is játszák a tv-ben. A testvérem szerint hörcsögre hasonlítanak, de szerintem túl nagyok és túl dagik ahhoz, hogy hörcsög legyen. Szerintetek?

    idézet:
    ujerik2009 (5418)
    2010-12-22 13:19:18

    Azok bizony tengerimalacok. Kislányom egy hete kapott is kettőt az édesapjától születésnapjára, mert a reklámból a tengerimalackák a kedvencei. A baj az, hogy a két malac nem nagyon kedveli egymást, nem úgy mint a reklámban. Esetleg tudnátok valamit tanácsolni, hogy lehet-e valahogy megszerettetni őket egymással? vagy a szétválasztás a végső megoldás?

     

    Jó lenne ha lenne rá valami megoldás mert szegény kicsi lánykám nagyon el van keseredve, hogy nem lehet őket együtt tartani...

     

     

     

    előzmény:
    ujerik2009 (5418)
    2010-12-22  13:19
  18. 2011. március 17. 12:445423.

    Volt meg egy kep, de latom azt mar nem csatolta.

    Es persze mar megint sok helyesirasi hibam van, elnezest...

    előzmény:
    Asztrid (5422)
    2011-03-17  12:42
  19. 2011. március 17. 12:425422.

    Huh, de regen nem irt ide senki!.

    Gondoltam teszek fel par kepet az uj malackaval (amelyik mar nemis annyira uj, mert november elejen jott) - a feherrol van szo, es a masikrol, a sima szorurol. A kicsi sajnos nem nagyon enged kozel magahoz meg most sem, pedig en annyira imado, de a baj az hogy szerintem telebeszelte a fejet a nagynak is, mert mar az is szalad ha lat.

     

    Olyan jo estenkent nezni oket ahgy szaladgalnak ha kiengedem oket! Es meg ugralnak is oromukben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_483233
    Torolt_felhasznalo_483233
    2011. január 21. 22:245421.

    Szia!

    Szerintem vidd el mihamarabb állatorvoshoz, biztos hamarabb meggyógyítja, mint ha kísérleteznél...

    Az én malackámnak az orrán "kikopott" a szőr, doki mondta, hogy pár napig neogranormon kenőccsel kenjem neki, és tényleg, pikk-pakk megszűnt a viszketése.

    Remélem, jobban van a malackád ;)

    előzmény:
    Dorian.hu (5420)
    2011-01-18  22:22
  21. 2011. január 18. 22:225420.

    Sziasztok, egy kérdés:

    Malacka orrán van egy kisebb, felszínes seb, valószínű rászáradt valami kaja ő meg lekaparta. Gondolom viszket neki, mert sokat piszkálja a mellső lábaival. Lehet kapni valami viszketésgátló kenőcsöt? ha állandóan vakarja biztos nehezebben gyógyul...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  22. 2010. december 23. 10:055419.

    ... Nekünk még anno osztályhörcsögünk volt - közösen gondoztuk és a szünetekre valakit ért az a megtisztelő feladat, hogy hazavigye és etesse és törődjön vele... : D

    Amikor elpusztult, akkor meg a suli udvarában szertartásosan eltemettük, a lányok meg virágokból koszorút készítettek...

     

    Nekem sosem volt hörcsögöm otthon, sem tengerimalacom. De nagyon szerettem volna... Szerintem a reklámban, amit írtok, azok tengerimalacok. Elég pufi, meg szerintem az alakjuk is tengerimalacszerűbb.... : D

    előzmény:
    ujerik2009 (5418)
    2010-12-22  13:19
  23. 2010. december 22. 13:195418.
    Én is imádom a tengerimalacokat. Sajnos nekem nem volt sajátom sosem De a szomszédunk mindig nálunk hagyta a malackáit amikor elutaztak. Szerencsére sokszor elutaztak, úgyhogy eléggé hozzámnőttek már. Szeretnék sajátokat is, de sajnos lakótársaim nem nagyon díjaznák az ötletet. Az ósanos malackákat is nagyon bírom, olyam kis ölelgetni valók Láttátok a rövidfilmekben őket? Nagyon édik
    idézet:
    Kiss_Virag (5416)
    2010-12-14 13:29:23

    Nekünk volt 2 db, de már elajándékoztuk. Túl keveset voltunk otthon, nem tudtunk eleget törődni velük.

    Az auchan reklámjában vannak tengerimalacok :)   arra gondoltál Kiss Virág? Valamelyik nap nézegettem a youtubon a videókat és találtam egy csomót róluk. Van amelyiket nem is játszák a tv-ben. A testvérem szerint hörcsögre hasonlítanak, de szerintem túl nagyok és túl dagik ahhoz, hogy hörcsög legyen. Szerintetek?

    előzmény:
    Kiss_Virag (5416)
    2010-12-14  13:29
  24. Torolt_felhasznalo_483233
    Torolt_felhasznalo_483233
    2010. december 18. 05:205417.
    Sajnálom
    előzmény:
    Asztrid (5415)
    2010-12-14  12:12

Címlap

top