Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Basset Hound-ot szeretnék

ludmillla1
Létrehozva: 2003. szeptember 13. 16:42
Szijasztok!
Szeretnék egy basset houndot, csak nem tudom, hogy kicsi gyerek mellett jó lenne-e, vagyis megbízható, és gyerekszerető-e a kutyus.
Ha tudtok róla valami infót, légyszi írjatok! (jah, és a beszerzés, és ár is érdekelne)
Előre is köszi, Ludmillla
  1. 2006. január 2. 21:26321.

    Szijasztok!

     

    Boldog Új Évet Kívánok minden Büdösnek és Gazdinak )

    Remélem mindenki jól van.

    Kutyiknak hogy tetszik a hó?

    Fáncsi nagyon élvezi ugrabugrál egész nap

     

    Üdv, Ludmillla

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_223176
    Torolt_felhasznalo_223176
    2005. december 28. 17:26320.

    Az ELTE Etológia Tanszékén írom szakdolgozatomat és a témámhoz a következő fajtájú kutyák 1 évesnél idősebb egyedeire lenne szükségem:



    agarak , bajor/hannoveri véreb, basset hound,tacskó , basenji, erdélyi kopó, blood-hound (angol véreb), welsh ter., parson russel, jack russel, jagdterrier, cairn terrier, lajka, német vizsla.  labrador, golden, pointer, szetterek

    Mind kertben tartott, mind pedig lakásban tartott kutyákra szükségem lenne!



    Tehát ha neked és a kutyádnak van kedve részt venni pár etológia tesztben jelentkezz itt:   border="0" files forum emoticon siros.gif?>ncsihaja@gmail.com">encsihaja@gmail.com

     

    Néhány adtra is szükségem lenne: kora, neme, neve, hol él kertben v lakásban, kapott-e kiképzést, egy fénykép vagy bármi, amit fontosnak tartotk Főleg budapestiek jelentkezését várom vagy olyanokét akik 2 alkalommal be tudják hozni a kutyust Pestre.

     

    előzmény:
    ludmillla1 (1)
    2003-09-13  16:42
  3. Torolt_felhasznalo_204323
    Torolt_felhasznalo_204323
    2005. augusztus 31. 14:35319.
    Én vok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_332192 (318)
    2005-08-22  12:34
  4. Torolt_felhasznalo_332192
    Torolt_felhasznalo_332192
    2005. augusztus 22. 12:34318.
    Sehol senki? Pedig most csatolhatnánk képet is a kutyunkról...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_332192 (317)
    2005-08-21  19:03
  5. Torolt_felhasznalo_332192
    Torolt_felhasznalo_332192
    2005. augusztus 21. 19:03317.
    Eltûnt minden bassetes?  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. július 4. 12:08316.
    Sziasztok!
    Nemrég vettünk fiú bassettunk mellé egy kislányt, és majd szeretnénk sok kis hosszúfülű kutyust
    tudna valaki segíteni, hogy mire érdemes figyelni, hogyan kell gondozni őket, stb?

    üdv: melinda
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_204323
    Torolt_felhasznalo_204323
    2004. november 11. 14:06315.
    Könyök, váll, csipőizületi dp-re, glaukomára minimum szűrni kell őket. Hogy sovány-e a kutyád én így nem tudo megmondani, mert nem tudom mekkora a kutya, az én szukám, amikor nagyon jól néz ki 27-28kg.
    Én nem tudom mit jelent a 86 pont, mert nagyon régen nem jvoltam hbhk tenyészszemlén és amikor voltam akkor sem neveztem kutyát.
    A kicsik közül 3 került új (szupi jó) gazdihoz, Biladyt megtartottuk és vettük Bálnát, mert beleszerettünk.
    A Bassetek egyenlőre a páromnál laknak, a beagleök meg nálam, egyenlőre sajna nem tudunk együtt lakni, de tavaszszal kezdünk építkezni és akkor együtt lesz az összes kutymák.
    előzmény:
    *Bors* (313)
     
  8. Torolt_felhasznalo_803622
    Torolt_felhasznalo_803622
    2004. november 11. 10:56314.
    Megnéztem a fotóidat: gyönyörű kutyusok, de hol tartasz ennyit. . . ? Oké, a kicsiket gondolom eladtad már. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_204323 (312)
     
  9. Torolt_felhasznalo_803622
    Torolt_felhasznalo_803622
    2004. november 11. 10:51313.
    Szia, tényleg írhatnál arról, hogy mit kell szűrni bassetéken a displazián kívül. . . Mi tenyészszemlén voltunk vele, ott ponzozták, asszem 86 pontot kapott. . . (ez pl. milyen eredmény?), de a HBHK-sok aszonták sovány. . . Amúgy tényleg kisebb, mint az átlag: lassan 2 éves 25 kiló körüli, szuka, de én nem merem jobban etetni, így is van pocija, s félek, hogy az elhízástól tönkre mennek az ízületei. Amúgy láttam csomó bassetet, amelyek állítólag szépek: szerintem kövérek.

    Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_204323 (311)
     
  10. Torolt_felhasznalo_204323
    Torolt_felhasznalo_204323
    2004. november 8. 21:47312.
    ja, a mellduzzadás, egy héttel az aktus után nem valószínű, hogy a vemhesség jele, hanem valami egyéb lehet, kb. 1 hónsp múlva látjátok meg, hogy sikerült-e nekik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671125 (309)
     
  11. Torolt_felhasznalo_204323
    Torolt_felhasznalo_204323
    2004. november 8. 21:46311.
    Ehhez nem kell basset szakértőnek lenni.
    A tüzelés kb 3 hétig tart, a szuk a 10-14 napom hagyja magát (álltalában) a többi időszakba nem és, ha nincsenek külön zárva nyugottan összehozhattak valamit, bár a bassetek elég nehezen fedeznek önállóan, de nem lehetetlen. Elég nagy felelőtlenség volt együtt hagyni őket, mivel gondolom nem tenyészkutyák és egy basset simán leelik10 kicsit egyszerre, mit fogsz csinálni annyi kicsivel. Az indexes fórumo épp mosta van valaki gondban hogy nem tudta eladni a kicsiket, pedig nála csak 5 kölyök lett és abból is egyet megtartanak és a szülei kereskedőknek akarják adni babákat.
    Könyörgöm ne szaporítsuk felelőtlenül semmilyen kutyát, de pláne ne bassetot, aminl sok örökletes betegségre szűrni kell a kutyákat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671125 (309)
     
  12. 2004. november 7. 13:07310.
    Szija!
    Az index. hu van a fórumok között egy "Basset houndok, elvakult gazdik" nevezetű. ott nagyon sok hozzáértő van (tenyésztők, gondo9s gazdik stb)
    http://forum. index. hu/Article/showArticle?t=9041937
    remélem tudnak majd segíteni

    Üdv, Ludmillla
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671125 (309)
     
  13. Torolt_felhasznalo_671125
    Torolt_felhasznalo_671125
    2004. október 29. 11:53309.
    Sziasztok Basset szeretők !
    Tanácstalan vagyok és segítséget szeretnék kérni Tőletek.
    Két bassetünk van (1 fiu és 1 kislány)
    Szeretnék valahol utánanézni, hol olvashatok többet a bassetekről, mert most nem tudom eldönteni, hogy lessz-e kis bassetünk, vagy nem !
    Az elmúlt két hétben szinte biztos hogy tüzelt a kislány, de elég furcsán viselkedett. Valahogy soha sem engedte közelébe a fiút. (már amikor láttuk, de hát éjszaka nem voltam mellettük) Most azt vettem észre, mintha a két hátsó mellbimbója kicsit duzzadtabb lenne, de tegnap még a vizelete piroskás volt.
    Tulajdonképpen azt szeretném tudni, hogy a mellbimbó a tüzelés ideje alatt megduzzad-e, vagy netán "összehoztak" valamit?
    Most az nlc-n állatorvos szaktanácsadót nem találtam és nem tudom hova fordúljak.
    Megköszönöm, ha valaki válaszol.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. október 14. 18:01308.
    Sziasztok basset szeretők!

    Most voltam fent az illatos út honlapján és van két basset keverék akik gazdára várnak egyik vemhes ráadásul, szerintem aki tudja sürgösen hozza ki onnan. A másik egy fiú mindeketten aranyosak szépek kedvesek és nagyon szomorúak.
    Ha tudom csatolom a képet.

    www. illatosut. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. augusztus 2. 12:00307.
    Sziasztok!

    Szombaton basset találkozón voltunk. Hát csuda jó volt!
    Jó korán érkeztünk de már voltak ott egy-ketten. Én még ennyi bassetet együtt sosem láttam. Én a két kutyummal érkeztem aztán az egész család utánnunk jött ugyhogy a végén a keverék szépségversenyen már együtt szurkoltunk Saci kutyámnak és meg is nyerte. Plútóm (basset) sokat aludt lustizott de ő volt az egyetlen aki egész nap póráz nélkül jött ment, nagyon rendesen viselkedett. az elején még érdekelték a kutyák aztán már nem nagyon ment oda ismerkedni egyikhez sem. Viszont Sacit nem lehetett egy percre sem elvinni mellőle, rögtön kersete ment utána ugyhogy az az 5 perc míg a verseny volt ugatások közepette telt, mert Plútó a körön kívűl felháborodottan ugatott. Nagyon jól éreztem magam, remélem még sok ilyen találkozó lesz már kigondoltuk hogy megyünk a következő alkalommal is. Szerintetek ha csak tenyészszemlét hirdetnek, oda is érdemes elmenni? Vagy csak ha inditani akarom a kutyát? Milyen egy tenyészszemle? Szerintetek ha a kutyámnak eggyel több foga van elől attól még vigyem tenyészszemlélre? Mert kivetettni nem akarom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. augusztus 2. 12:00306.
    Sziasztok!

    Szombaton basset találkozón voltunk. Hát csuda jó volt!
    Jó korán érkeztünk de már voltak ott egy-ketten. Én még ennyi bassetet együtt sosem láttam. Én a két kutyummal érkeztem aztán az egész család utánnunk jött ugyhogy a végén a keverék szépségversenyen már együtt szurkoltunk Saci kutyámnak és meg is nyerte. Plútóm (basset) sokat aludt lustizott de ő volt az egyetlen aki egész nap póráz nélkül jött ment, nagyon rendesen viselkedett. az elején még érdekelték a kutyák aztán már nem nagyon ment oda ismerkedni egyikhez sem. Viszont Sacit nem lehetett egy percre sem elvinni mellőle, rögtön kersete ment utána ugyhogy az az 5 perc míg a verseny volt ugatások közepette telt, mert Plútó a körön kívűl felháborodottan ugatott. Nagyon jól éreztem magam, remélem még sok ilyen találkozó lesz már kigondoltuk hogy megyünk a következő alkalommal is. Szerintetek ha csak tenyészszemlét hirdetnek, oda is érdemes elmenni? Vagy csak ha inditani akarom a kutyát? Milyen egy tenyészszemle? Szerintetek ha a kutyámnak eggyel több foga van elől attól még vigyem tenyészszemlélre? Mert kivetettni nem akarom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. augusztus 2. 12:00305.
    Sziasztok!

    Szombaton basset találkozón voltunk. Hát csuda jó volt!
    Jó korán érkeztünk de már voltak ott egy-ketten. Én még ennyi bassetet együtt sosem láttam. Én a két kutyummal érkeztem aztán az egész család utánnunk jött ugyhogy a végén a keverék szépségversenyen már együtt szurkoltunk Saci kutyámnak és meg is nyerte. Plútóm (basset) sokat aludt lustizott de ő volt az egyetlen aki egész nap póráz nélkül jött ment, nagyon rendesen viselkedett. az elején még érdekelték a kutyák aztán már nem nagyon ment oda ismerkedni egyikhez sem. Viszont Sacit nem lehetett egy percre sem elvinni mellőle, rögtön kersete ment utána ugyhogy az az 5 perc míg a verseny volt ugatások közepette telt, mert Plútó a körön kívűl felháborodottan ugatott. Nagyon jól éreztem magam, remélem még sok ilyen találkozó lesz már kigondoltuk hogy megyünk a következő alkalommal is. Szerintetek ha csak tenyészszemlét hirdetnek, oda is érdemes elmenni? Vagy csak ha inditani akarom a kutyát? Milyen egy tenyészszemle? Szerintetek ha a kutyámnak eggyel több foga van elől attól még vigyem tenyészszemlélre? Mert kivetettni nem akarom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. július 20. 21:57304.
    Szia!
    Írtam neked e-mail a megadott címedre, ha jól emlékszem 16-án, de válasz nem jött. Ezek szerint nem kaptad meg? Hívj fel, szívesen segítek, kutyás szállást is szívesen ajánlok! (30/207-4900).
    előzmény:
    harsalaura (303)
     
  19. 2004. július 20. 15:49303.
    Sziasztok! Mindenki nagyon eltűnt! Nincs kinek írjak és válaszoljak! Hétvégén találkoztam egy bassetessel, ajánlotta júl. 31. Bábolnát. Hallottátok már? Basset találkozó lett lovas programmal meg szépségversennyel stb. . . Én nem tudok részleteket és hiába írtam a basset klubnak nem válaszoltak (még) ugyhogy ha tudtok részleteket írjátok meg, esetleg valaki tud egy jó szállást Bábolnán vagy környékén? (én Komáromba kerestem de egyelőre kutyás szállást még nem találtam) Köszi előre is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. július 19. 15:05302.
    Megtaláltad a gazdiját vagy egy ideiglenes befogadót?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_204323 (294)
     
  21. Torolt_felhasznalo_886631
    Torolt_felhasznalo_886631
    2004. július 19. 13:32301.
    Szia ! Van már gazdája a kutyusnak?
    előzmény:
    gikosi (298)
     
  22. 2004. július 15. 15:48300.
    Sziasztok! Most találtam rá erre a fórumra és én is imádom a basseteket. Van egy 10 hónapos "óirás" kan bassetem és egy labi keverék szukám. Imádják egymást sokat búnyoznak és rengeteget futnak együtt ugyhogy Plútonak mert igy hívják a bassetet esélye sincsen elhízni szerencsére. Nagyon tündér nagyon makacs de nagyon ragaszkodó szeretetreméltó egyszóval a család kedvence. És nagyon hangos. Félig kerti, félig bentlaki és rengeteget ugat. Már több basset gzdával is találkoztam de kutyát mióta nekem van Plútó még nem láttam sehol. Pedig biztos van belőle sok de valahogy sosem akadok össze eggyel sem. Most megyek vissza dolgozni . Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. július 13. 22:10299.
    Egyszer ugy fogalmaztam meg: ". . . anyira csunya vagy, hogy az már szép. . . "
    Tévedsz, az a Suzuki Wagon R+ sárga színben! :)))
    A basset az szép. SZÉP! Legalábi snekem. Ez a Fáni ma is. . . Annyira szereti a kt kutya a kisfiunkat, hogy bármerre bócorog az udvaron folyton szemel tartják, követik és jeleznek, ha úgy látják rossz irányba menetel! :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_671125 (293)
     
  24. 2004. július 13. 21:59298.
    Gazdit keres egy kb 3. 5 éves basset szuka kutyus!

    Ha valaki úgy gondolja vállalja a kutyust, írhat priviben

    Nem talált kutya, nincs aki gondozza és szeretnék elajándékozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top