Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hogyan illik nyaralni?!

Torolt_felhasznalo_608727
Torolt_felhasznalo_608727
Létrehozva: 2006. augusztus 26. 20:07
Komolyan kérdezem!

Augusztus elején lefoglaltunk egy 10 napos szállást egy (siófoki magánház). Családdal utaztunk, párom, kisfiunk, apukám, testvérem, az ő párja és én. A tulajdonos hölgy telefonon nagyon kedves volt, de ott jött a feketeeleves.

Amikor megérkeztünk, akkor közölte, hogy az ár nem annyi, mint amennyiben megegyeztünk, mert közben rájött, hogy az kevés. (15 ezer/nap) Ezt persze nem hagytuk, mivel mi a megbeszélt áron foglalóztuk le.

Első napon főztünk a konyhában, amikor berontott, hogy már az udvaron kajaszag van, ő ezt nem bírja, hányingere van az ételszagtól és különben is beveszik a falak, hagyuk abba...

A következő napon pár babaruha száradt a kinti szárítón, amikor bejött és kiosztott mindenkit, hogy a mosás ára nincs benne a díjban, ilyet ő még nem hallott, épp elég nagy autóval mentünk, belefért volna a 10 napi ruha mindenkinek!

Következő napon távoztunk egy másik helyre.

Ez tényleg így normális? Nem hangoskodtunk, nem csináltunk semmi rosszat, alig voltunk ott... Mégis hogyan kellene nyaralni???
  1. Torolt_felhasznalo_894638
    Torolt_felhasznalo_894638
    2006. augusztus 26. 22:1726.
    Én egyszerűen leszartam volna, hívjon rendőrt, ha nem tetszik neki. esetleg a felügyeleti szervvek emlegetését is beleszőttem volna a mondandómba.
    Felháborító az ilyen viselkedés. Jól meg kellett volna leckéztetni. Ha nincs házirend, és abban ezek a dolgok nincsenek megtiltva, akkor szerintem mehet a sunyiba. Be voltatok egyáltalán jelentve? Szerintem ezek a dolgok egyértelműek. A főzés, a mosás is. Ez olyan mikor elmész a kurvához, és közli a tusolás nincs benne az árban, drága a víz!
    Különben írj a falu, város jegyzőjéhez, és jelentsd fel. Az ilyen hülye antivendéglátó csak rontja a képet. Nem való erre a világra. Biztos az előző rendszerbe szedte meg magát, mint pártfunkcionáriuskitudjakicsoda.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608727 (1)
    2006-08-26  20:07
  2. 2006. augusztus 26. 22:0625.
    Én 5 év után először idén voltam a Balcsin 3 napot, Földváron. Ahhoz képest hogy én régen ki nem állhattam a Balatont (németek ajnározása, magyarokat le se szarták, csak a márka/euro volt nekik a pénz, árak az egekben de szolgáltatás színvonala a béka segge alatt, stb.), most meglepően jók voltak a tapasztalataim... kedvesek voltak, legalább annyi volt a magyar mint a német, normális árak, semmivel nem drágább a parton a pizzéria mint Pesten... Ja! És tiszta volt a tó vize!!!   Szóval én annyira megörültem hogy már a jövő nyarat tervezem oda
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_293045 (20)
    2006-08-26  21:41
  3. Torolt_felhasznalo_481243
    Torolt_felhasznalo_481243
    2006. augusztus 26. 22:0124.

    Mi azon lepődtünk meg idén, szintén a Balatonon, hogy az első nap rögtön érkezés után előre elkérték a teljes nyaralás árát (előleg is volt, hónapokkal előre). A szállásadónk szerint ez "mindenhol így van". Szerintetek?

    És szerintetek ha appartmant bérelünk, szoktak adni törölközőt? Őszintén kérdezem, mert eddig mást tapasztaltam, igaz, csak külföldön voltam appartmanban. Nem mintha gond lenne pár törölköző, de máshogy csomagol az ember, ha számít az ottanira és fejenként egyet-kettőt, vagy eleve többet rak be.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608727 (1)
    2006-08-26  20:07
  4. 2006. augusztus 26. 21:5223.
    Mi megérkeztünk a balatoni bérelt nyaralóba, bementem a konyhába, kinyitottam a szemetest, hogy az úton termelt szemetet kidobjam és egy használt tampon vigyorgott rám!  Iszonyatosan felháborodtam, fel akartam hívni a tulajt, de a férjem lecsillapított. Azt azért kiderítettem, hogy svédek voltak előttünk és 3 nappal előttünk távoztak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. augusztus 26. 21:5122.
    Nagyon örülök neki, jöjjenek minél többen. Persze nem tudom, hogy akkor mit sírnak a balatoni vendéglátósok, meg miért mennek csődbe, miért esnek le a balatoni ingatlanárak, de mindegy. Én Balatonszemesen voltam, nagyon kevés ember volt, július közepén, Zamárdiban szintén.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_293045 (20)
    2006-08-26  21:41
  6. Torolt_felhasznalo_866181
    Torolt_felhasznalo_866181
    2006. augusztus 26. 21:4321.
    lightblue mégvalami neked! teljesen jogos a felháborodásod miközben olvastam a soraid elcsodálkoztam hogy vannak ilyen emberek???kell neki a pénz és még ugat is????????hm..hát igen van akinek van bör a pofáján...jol tettétek,hogy otthagytátok öt. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_293045
    Torolt_felhasznalo_293045
    2006. augusztus 26. 21:4120.

     Sziasztok!

     Nem akarok vitázni senkivel, csak azt szeretném elmondani,hogy 10 éve vagyok itt lenn Siófokon minden nyáron. (Nem adom ki a házam és nem ebből élek. ) De ennyi embert,mint az idén is volt, még sosem láttam! Rengetegen voltak, és évek óta egyre többen! Magyarok, külföldiek, stb. Mondjuk én ezt a déli partot ismerem, a másik oldalt nem. Azon akadok ki,mikor azt mondják, hogy nem jár senki a Balatonra. A szállásadó házakat nem ismerem, de az éttermekben mindenhol nagyon jó a színvonal!

    Üdv!

    előzmény:
    Slano (16)
    2006-08-26  21:07
  8. Torolt_felhasznalo_866181
    Torolt_felhasznalo_866181
    2006. augusztus 26. 21:3719.
    sziasztok az én nyaralásom tök jó volt senki nem zavart az apartmanban mert nem volt ott se házinéni se házibácsi és olcsó is volt.ez egy 2 szintes 3 szobás stb-is kéró volt.Viszont ami a külföldi turistákat illeti tele volt velük a közeli hotel(németek leginkább)apukát anyukát nem lehetett látni ,16-25 közötti korosztály volt az átlag el is gondolkodtam,hogy mekkora buli ezeknek igy nyaralni, összeverbulálodva indultak minden este bulizni ,ez amugy az ezüstpart 1-ik hotele volt.Az aranypartol és a nem messze lévő petöfi sétányról nem is beszélve ott magyart alig lehetett látni talán az eladok és bárosok.Minden lépésben szórakozohely volt és valami buli csak ugy keveredett a több tucat zene.szóval nagyon jó volt ott az élet kár,hogy hazakellett jönni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. gs
    gs
    2006. augusztus 26. 21:3418.
    mi többször voltunk falusi turistáskodni - nem a Balaton mellett - de nagyon jó tapasztalataink vannak. Kedvesek voltak, békén hagytak, degeszre tömtek és nem volt gond 2 izgága gyerek sem
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608727 (1)
    2006-08-26  20:07
  10. 2006. augusztus 26. 21:2917.
    Jól tettétek, hogy eljöttetek. Tavaly mi is ezt tettük. A tulaj ugyan rendes volt, de messze volt a part, csöpögött a csap, nem jól működött a wc, dohos szag volt a lépcsőházban mállott a fal. Mi egy szép családi házban lakunk, nekem az nem nyaralás, ha rosszabb körülmények között lehetek. Elmentünk máshova és jó let a nyaralás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608727 (1)
    2006-08-26  20:07
  11. 2006. augusztus 26. 21:0716.
    Érdekes stílusod van. Nos én is voltam idén a Balatonnál, régen tele volt némettel, most szinte csak magyarok voltak, azok is kevesen. Arról azért már biztosan hallottál, hogy nem nagy biznisz már a Balaton, pedig szerintem az lehetne. Lehet, hogy németül tanultak meg, nekem mindegy, mert magyarul is értek, de akkor is, ha máshol nem nézz körül Budapesten. A legtöbb boltban nem tudnak angolul, ez pl. Horvátországban alap. Nem a horvátokat akarom itt ajnározni, de azért lehetne tőlük mit tanulni. Voltam ott olyan helyen ahol a tulaj hajnal 6-kor felsöpörte a tengerpartot, hogy ne legyen hínáros amikor a vendégei kimennek fürdeni. Na ki csinálja ezt meg a Balatonnál?! Persze nyilván Horvátországban is vannak rossz szállások, mint mindenhol. Csak vonj egy átlagot! De egyébként azt sem kell, úgyis inkább odamegy mindenki nyaralni, még a magyarok is. Nézz utána kicsit jobban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_514869 (14)
    2006-08-26  20:54
  12. Torolt_felhasznalo_608727
    Torolt_felhasznalo_608727
    2006. augusztus 26. 20:5415.
    Itt vagyok újra, közben lefektettem a kisfiamat.

    Azért (is) csodálkozom ezen az egészen, mert utószezon van, minden 2. ház előtt kint áll valaki, hátha talál vendéget... Ma jöttünk haza és a 2. helyen már nagyon jó volt minden, egy kedves, idős néni lakott egy udvari kis melléképületben, de alig láttuk és ha összefutottunk vele, mindig nagyon kedves volt.

    Nagy szerencse, hogy az első helyen nem fizettünk előre, így "lelaktuk" a foglalót és kifizettük a különbözetet. Arról már nem is írtam, hogy a telefonon előzetesen megadott adatok sem nagyon stimmeltek, az a bizonyos "pár percnyi sétára van minden" kicsit sem fedte a valóságot. Nem mintha nem tudnánk gyalogolni, de kicsi gyerekkel, babakocsival mentünk, ami azért körülményesebb. A nő (olyan 60 év körüli) egy melléképületben lakott az udvaron, de amint mozgást észlelt a házban, azonnal ott volt és okoskodott. Különböző "rémtörténeteket" mesélt a borzslmas vendégekről, akiknek volt pofájuk és még a mosogatógépet is ki merészelték próbálni, amikor az nem miattuk van ott! A miénk volt a földszint, ott nem voltak ilyen úri mulatságok, mint mosogatógép, csak egy ütött-kopott kőkorszaki mosógép, amit még elindítani sem sikerült. Jobb is, mert szerintem a fejünket vette volna! Egyszer eszébe jutott és becsörtetett, hogy az véletlen maradt ott, nem azért, hogy használjuk!

    Voltak még kis finomságok, kértem egy konyharuhát és megdöbbenve mondta, hogy de hát azt szoktak hozni...! Meg gyufát, mert az sem volt.

    Na mindegy már, csak jól kidühöngtem magam, a nyaralás további része szerencsére jól alakult.

    Tanultam belőle és nektek is ajánlom, hogy az egész összeget soha ne fizessétek ki előre, nekünk is ez volt a szerencsénk! Augusztusban már nagyon könnyű szállást találni előzetes foglalás nélkül is. Oda kell menni, meg kell nézni, rá kell kérdezni mindenre. És még csodálkoznak, hogy nincs vendég a Balatonnál! Kapzsi népség, egy nyár alatt akarnak meggazdagodni a legtöbben! Nekem nagy csalódás volt.

    A nő nevét nem írom le nyilvánosan, mert ezzel megsérteném a személyiségi jogait és nem akarok bajt magamnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_514869
    Torolt_felhasznalo_514869
    2006. augusztus 26. 20:5414.

    Rosszul tudod. Jönnek. Egyre többen tének vissza a Balatonra nyaralni.

    Veled angolul kell, h hiányolod? A Balcsi mellett inkább a németet tanulták meg a szállásadók (magánházakról beszélek), hisz hosszú évekig csak németek jöttek.

    Azért én tudok Horvátországban olyan szállást, ahol azt mondták, h van klíma a szobákban. Aztán egy padlásra akarták bekapolni a vendégeket, nyomorúságos körülmények közé.

    Tehát nem érdemes általánosítan, h a Balaton xar, bezzeg Horvátország.

    előzmény:
    Slano (7)
    2006-08-26  20:16
  14. rai
    rai
    2006. augusztus 26. 20:4513.
    Nekem 1x a nállunk nyaralokkal gyült meg a bajom.

    Idösebb házaspár és a 40éves kicsifiuk.Aki mellesleg nem volt 100-as


    Szoval a néni kiosztott hogy én miért nem mondom meg neki ha elmegyek és azt hogy hova megyek.Ekkor volt az első kiosztás.A saját anyámnak nem jelentembe ha elmegyek a boltba.
    A 2. amikor a "srác" kizárt a saját házunkból.Megint kiosztás,de érdekes modon nem nemtek el pedig én nem bántam volna.


    Szoval a lényeg igy nem illik nyaralni!

    Amiket te irtál az nállunk simán belefért volna.Söt az én anyukám még peszra is lett volna.Ahogy ismerem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2006. augusztus 26. 20:4412.

    Szia!

    Mi ezért nemm együnk olyan helyre ahol "házinéni" van. Bár ilyen rossz tapasztalatom nem volt, de egyszer voltunk ilyen helyen és ha reggel kiültünk reggelizni, azonnal odapattant a néni beszélgetni hozzánk, mi meg menekültünk, egész nap vissza sem mentünk a házba. :-) Bár aki ilyet választ ezzel némileg számolni kell, kivéve egy-két helyet, ahol nem egyedül van a tulaj.

    Remélem a végén azért jól sült el e nyaralás. Én sem maradtam volna.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608727 (1)
    2006-08-26  20:07
  16. Torolt_felhasznalo_971763
    Torolt_felhasznalo_971763
    2006. augusztus 26. 20:4311.
    Mi megtalaltuk az egyetlen balatoni szallast, ahol minel többen voltak az apartmanban, annal dragabb volt szemelyenkent.
    Igy vegül kivettünk joval többet, mint terveztük, mert ugy volt a legolcsobb. De meg ne kerdezzetek, ez nekik miert erte meg. Igy több apartmant masnak nem tudtak kiadni, plusz takaritani is kellett duplan... Rejtely.
    Meg igy is nagyon draga volt...talan ha egyszemelyenkent költözünk be??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608727 (1)
    2006-08-26  20:07
  17. 2006. augusztus 26. 20:3310.
    Remélem, a másik helyen már kedvezőbb volt a fogadtatás...Tényleg megérdemelné, hogy megadd a nevét! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608727 (1)
    2006-08-26  20:07
  18. 2006. augusztus 26. 20:289.

    Jéééézusom....

    Én épp szállást böngészek (du. indítottam róla topikot....), megírhatnád hogy hol volt ez, nehogy......  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608727 (1)
    2006-08-26  20:07
  19. 2006. augusztus 26. 20:238.
    Én már az első napon kinyújtottam voln a tenyerem, "hoci a lóvét, s már itt sem vagyunk".

    Az üzlet, az üzlet. Megállapodás után nincs visszakozz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608727 (1)
    2006-08-26  20:07
  20. 2006. augusztus 26. 20:167.
    Hát...ezért van az, hogy nem jönnek a Balatonra a turisták. Én se jönnék a helyükben. Mennék Horvátországba, ott kedves mindenki, és tudnak angolul, nem úgy mint nálunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608727 (1)
    2006-08-26  20:07
  21. gs
    gs
    2006. augusztus 26. 20:166.
    a végén meg még te voltál a gonosz, megbízhatatlan nyaraló, aki nem fizeti ki az egész időszakot és vendég nélkül marad szegény átvert nénike
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608727 (1)
    2006-08-26  20:07
  22. 2006. augusztus 26. 20:155.
    Háááát.. a Hölgyemény megnézheti ezek után, ki akarja kivenni a házát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608727 (1)
    2006-08-26  20:07
  23. 2006. augusztus 26. 20:134.

    Úgy kell nyaralni ma Mo-n, hogy ott is legyél, meg ne is...

    Fizess, lehetőleg jó sokat, de ne lármázz, ne főzz, ne moss, egyáltalán levegőt se vegyél... 

    És főleg ne zavard a háziakat....   

    Sajnos nem te vagy az első aki ilyet tapasztalt.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608727 (1)
    2006-08-26  20:07
  24. Torolt_felhasznalo_354914
    Torolt_felhasznalo_354914
    2006. augusztus 26. 20:123.

    Platina American Expressel a zsebben, semmi csomag, étteremben étkezés, minden nap új ruha vásárlása, levetett eldobása és így tovább...

    Remélem azért jól sikerült a nyaralásotok :-))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608727 (1)
    2006-08-26  20:07
  25. 2006. augusztus 26. 20:112.
    Mondjuk úgy, hogy üres legyen a ház, és az utolsó napig ne is jöjjön a környékre Aki idegbeteg, az ne így akarjon pénzt keresni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_608727 (1)
    2006-08-26  20:07

Címlap

top