Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Friss nyugdíjasok ide

zsubika
Létrehozva: 2006. november 12. 08:03
Sziasztok!
Tudom, hogy jó néhány hasonló jellegű topik van, bele is olvastam, de azt tapasztaltam, hogy olyan összeszokott, egymást már ismerő emberek leveleznek, amit én megzavarni nem akartam. Ezért gondoltam, hogy nyitok egy újat, hátha más is érez így. Én harmadik hónapja vagyok nyugdíjas és meg kell mondanom rendkívül élvezem a "szabadságot". Nem unatkozom és úgy gondolom értelmesen töltöm el a szabadidőmet. A házimunkát kényelmesen , alaposan el tudom végézni és van időm olvasni, amire korábban nagyon kevés jutott. Ha van aki hasonlóan érez , kérem írjon, beszéljük meg apró-cseprő gondjainkat, élményeinket.
  1. 2008. február 1. 18:5010201.

    Köszönöm a hireket,kedvesek vagytok.Akkor megprobálok holnap vonattal hazamenni..

    Natasa már hiányoltalak,jo,hogy jelentkeztél.

    Kápzeljétek lányok Emil ma már minden gond nélkül ottmaradt a bölcsiben.Nagyon,nagyon dicsérték a gondozonök,hogy milyen okos,aranyos,Ma valamilyen macis napot rendeztek.Mackofesztivált.Mindenki kapott egyforma macis polot,csináltak nekik papirbol macis fulet,macis bábokat.Egy hatalmas barna medve volt a játszoszobában.Mézes dolgokat ettek.Hát annyira aranyosak voltak.És ami a lényeg,Emil alig akart eljönni.Na mit szoltok.A vezetö gondozonö szerint nagyon jo volt,hogy kimentem és én vittem,mert most tört meg a jég.Meg lettem dicsérve.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. február 1. 18:4010200.

    Lányok köszi a gyors reagálást, a kérdésemre.

    Zsézse! Most felfüggesztették a szrájkot, holnap-holnapután tárgyalóasztalnál döl el, mi lesz tovább de ha semmire nem jutnak akkor legkésőbb, igy mondták hétfőn folytatják a sztrájkot.,ezt a félhetes hiradóban mondták!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2008. február 1. 18:2910199.
    Zsézse, úgy hallottam a rádióban, hogy ma felfüggesztették a sztrájkot, hétvégén folytatják a tárgyalásokat a MÁV-al és ha nem lesz megyegyezés, akkor hétfőn folytatódik a sztrájk. A Google-ban kattints az ORIGO internetes újságra, ott is ezt írják.
    előzmény:
    zsézse (10197)
    2008-02-01  18:13
  4. 2008. február 1. 18:2110198.

    Szép estét Mindenkinek !

    Marika, nagyon okos asszony volt az édesanyád, hogy szülések után lekötette veled a hasadat. Régen is ezt a módszert használták, sőt 6 hétig még felkelni sem engedték a szűlőnőket és úgy hallottam, hogy ez idő alatt még homokzsákot is tettek a hasukra, hogy tökéletesen visszahúzodjon. Nekem, azaz senkinek nem engedték meg a kórházban a lekötést. Na mostmár késő ezen morfondirozni.

    Manka, a Movies csatornával az a baj, hogy mostmár kezedenek ismételni. Pontosan nem tudom, hogy nálunk mióta fogható, de azóta már nem egy ismétlés volt. Azért még mindig találok nézni valót. Én felszoktam venni a jónak igérkező filmeket és megnézem, amikor van időm, utána letörlöm.
    Ami a nyereményeteket illeti, nem tudok véleményt mondani, mert mi még soha nem nyertünk semmit, pedig a férjem nagy lottózó, meg rejtvény beküldő.

    Katka, megnéztem a fényképeket, nagyon aranyosak a lányok, szerintem is nagyon hasonlítanak  egymásra. De nem szeretném kihagyni a fiúkat sem, ők is nagyon szép stramm gyerekek. Lassan eljön a nyugdíjas időd, a jövő héten már nem kell, hogy  ennyire aktiv  nagymama legyél.  Egy városban laktok a gyerekekkel ?
    És végül de nem utolsó sorban, te is nagyon csinos, szép asszony vagy.

    Ági, hogy állsz a f.kúrával ? Én rólam nem akar lemenni a karácsonykor felszedett plusz kg. Ha sokáig nem fog lemenni, akkor egész nap csokoládét fogok enni friss fehérkenyérrel.

    Nelli megint rossz a sz. géped ? Vagy nyugdijasként nincs időd hsz-okat írni. Mi van Adorjánkával, régen nem írtál róla és nem küldtél fényképet sem. Lassan udvarolni fog és nem fogunk ráismerni a fényképen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. február 1. 18:1310197.
    Tudtok valamit a vasutas sztájkrol.Holnap mennék vonattal haza,de teljesen bizonytalan vagyok.Nektek ott a rádio,TV irjátok meg mit hallottatok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. február 1. 18:0910196.
    Szia Manka.Szerintem ha nem kérnek semmit,nem kell fizetni,nem kell semmit vásárolni csak elvinni a nyereményt akkor nyugogtan vegyétek fel.Én már nyertem igy.Nem minden kamu.
    előzmény:
    manka45.@freemail.hu (10192)
    2008-02-01  16:28
  7. 2008. február 1. 18:0410195.
    HAHÓ LÁNYOK!  Legyetek szivesek elmondani mi a véleményetek?  Marika kösz a választ, Á-i menni akar azt mondja nem kell mindenben a rosszat látni,és keresni!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2008. február 1. 17:3910194.
    Rosszul írtam, nem pár óra, pár nap leforgása alatt!!
    előzmény:
    manka45.@freemail.hu (10192)
    2008-02-01  16:28
  9. 2008. február 1. 17:3810193.
    Szia Manka!
    Mi a férjemmel jártunk egy napos buszos utakra, voltunk vacsorán, ebéden ezeken a helyeken minket még nem akartak becsapni.
    Telefonon viszont már hívogattak, hogy menjünk klb. helyekre, oda nem mentünk. Az ilyen szervezésekről nem jókat hallottunk.
    Nagyon érdekes, hogy pár óra leforgása alatt, már nyertetek is, nem kicsi összegben. Nekem gyanús.
    Engem már telefonon hívtak, hogy a mobilszámomat kihúzták, nyertem 2 mill. Na elküldtem.
    Az előbb egy kislány hívott, hogy a rákos gyerekeknek gyüjt, küld csekket.

    Borzalmas, hogy mindig résen kell lenni, attól félni, hol csapnak be.
    előzmény:
    manka45.@freemail.hu (10192)
    2008-02-01  16:28
  10. 2008. február 1. 16:2810192.
    Szia Marika! Képzeld a hételején voltunk Gödőllön, bementünk a Tescoba vásároltunk kifele egy csinos lányka udvariasan megállitott és mondja egy pár kérdéssel zavarna bennünket, az egészséges életmóddal kapcsolatos kérdések voltak.mi válaszoltunk, a Papa még a telefonszámát is megadta. Az előbb csörgött a telefon azt mondja a telefonáló hölgy mi nyertünk egy fényterápiás kezelést és 10.ezer FT-értékben egy csomagot, bediktálja hol vehetjük át. Én nemnagyon hiszek az ilyen dolgokban nemtudom mitévők legyünk? Te már hallottál ilyesmiről nem beakarnak rángatni valami örültségbe? Én már nagyon fenntartással fogadom az ehhez hasonló dolgokat. Neked mi a véleményed erről ? és a többieknek? Irjátok már meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. február 1. 16:0510191.
    Mindenki ennyire behavazott!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. február 1. 11:3010190.
    Szia Katka! Jó pörgős napjaid vannak!! Milyen jó a nyugdíjas nagyi!!

    Már itt a hétvége, és itthon van a lányod. Addig ez a sok program, nem is tudnak annyit gondolkozni a hiányán!!

    Vigyázz magadra, jól el fogsz fáradni estére!!!
    előzmény:
    katka4250 (10189)
    2008-02-01  10:34
  13. 2008. február 1. 10:3410189.
    Szép napot Mindenkinek!Most van egy kicsi időm, hamar ideültem a gép elé. Olyan vagyok, mint egy kengyelfutó gyalogkakukk. Ma reggel elvittem a lányokat az iskolába, Balázzsal el kellett mennem a fogorvoshoz. Utánna hazahoztam a tarka szennyest, a fehéreket kivasaltam. Délután megyek a lányokért, este 8-ig leszek velük.Náluk még kivasalom, amit a vőm  tegnapelőtt kimosott. A mai napra csak ennyi. A kapott e-mailokat nem tudtam megnyitni.  Nálunk nincs köd, de elég morcos az idő.Holnap még lesz egy menet este az SZM báli szereplés,aztán vasárnap jön haza Hajni.Valamikor késő délután érnek haza, gondolom én.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2008. február 1. 08:3410188.
    Kellemes reggelt kívánok mindenkinek!!

    A tegnapi nappal befejeződtek a gyerekek vizsgái!!!

    Ronda, ködös idő van!!!

    Legyen szép napotok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. január 31. 20:4910187.
    Szia elveszett lányok!
    Már a havazásnak alig van nyoma. Csak vizes, latyakos minden.
    Ez a Kocsonya fesztivál Miskolcon már 8. alkalommal van. Furcsa, hogy Szeged is rendez, amikor náluk más jellegű versenyek fesztiválok vannak.
    Ez egy szólás már nagyon régen, hogy pislog mint a miskolci kocsonyában a béka.
    Ez egy történeten alapul, vagy igaz, vagy kitalált, de miskolci. Most az ujságban is foglalkoznak vele, hogy reagáljanak.Több vélemény, hogy ki kell hívni versenyre. Na majd el döntik.
    Ja, meg poénként, hogy a Szinva teraszon rendezzenek halászlé főző versenyt.
    Miskolcot kiveséztem.

    Az emileket egy nyugdíjas kolléganőmtől, meg egy gimis évfolyamtársamtól kapom. Öntik!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_297408
    Torolt_felhasznalo_297408
    2008. január 31. 18:2110186.

    Sziasztok Kislányok!  Tegnap tavasz volt, ma reggelre hó esett..., már elolvadt...., voltam sétálni  ....

    Ma laza napom volt, Gy. volt a szakács, mert halászlében  Ő a mester, és nekem hozzá sem szabad nyúlni  - szerencsére.....

    Az iWiW en jelentkezett 3 régi ismerősöm   .... órákig kotorásztam az emlékeim mélyén, hogy ki is némelyik.....,az egyiktől meg kell kérdeznem , hogy mi a neve, mert csak az asszony nevét írta ki  - a képről pedig nem ismerem fel 4o év után...., nem barátnők voltunk, csak iskolatársalk a Képzőben....

    Katka  - itt a hétvége,  Nelli  - klasszak a képeid , Marika   - hol találjátok ezeket a csudákat ?

    Játszottam nyertem - vesztettem, úgy döntöttem , nem idegesítem magam  - szórakozom és tanulok , de leginkább edzem az agyam  !!!   Jó éjszakát!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. január 31. 17:5610185.
    Sziasztok Lányok! Ma termékeny nap volt, alig győzöm olvasni a mondanivalótokat.Még gondolkodnom kell, ki kicsoda, de lassan már megismerlek Benneteket. Az igazság, egy kicsit szoros ez a hét, de a gyerekekért mindent megteszek. Nagyon hálásak tudnak lenni.Az igazság az, hogy jobb ha zajlik az élet körülöttem, mert az egyedüllétet nem lehet megszokni. Van, mikor jól esik a magány, olyankor kisirom magam, s utánna jobb egy kicsit.Csak beteg ne legyek, akkor birom.A kilóimmal én is küszködöm, de sajnos sose voltam egy nádszál kisasszony.Most van 3 kg minuszom, ezt próbálom tartani.Kisebb,nagyobb sikerrel.Mikor a férjem meghalt, leadtam 10 kg-t, de olyan áron nem kellene.Aztán ahogy múlt az idő, szépen visszarakódott.Ma már nem ülök le a gép elé többet, Mindenkinek szép álmokat. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. január 31. 17:2810184.

    Most viszont eltűnök, megyek tornázni, egy héten legalább egy alkalommal okvetlen el kell mennem. Fitten kell tartanom magam. 

    Egyelőre sziasztok, majd lehet, hogy még este benézek. Ha nem, akkor jó éjt Mindenkinek.  Pussz:  Nelli

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. január 31. 17:2610183.

    Marika, mostanában Miskolc nagyon a középpontba került. Nincs olyan nap, hogy a híradóban ne történjen valami Miskolcon. Ma reggel mondta a rádió, hogy a szegediek elcsalták a miskolci kocsonya fesztivál témáját, és ők is rendeznek ilyet? Mosd mondd meg, ez pofátlanság, nem? Miért nem maradnak meg a halászlénél?

    Na, a következő, hogy írod, mekkora hó esett!!! Hát ez megint csak Nálatok van, ugyanis az országban mindenütt jó idő volt, sütött a nap, erre Nálatok havazik!!! Nagyon különcködtök mostanában, hallod-e???  

    előzmény:
    marika48 (10179)
    2008-01-31  16:00
  20. 2008. január 31. 17:2210182.
    Zsézse, ugye nem bírod ki, hogy ne írjál nekünk? Örülök, hogy Emilkével végülis rendben lesz minden, meglátod, mostmár csak idő kérdése, és beszokik. Azért legalább Te is nyugodtabb vagy, hogy saját szemeddel győződhettél meg az ottani helyzetről. Hát bizony nehéz eldönteni, hogy most kinek a kedvében járj, a férjednek, vagy a lányodéknak kedvezz-e???
    előzmény:
    zsézse (10172)
    2008-01-31  09:45
  21. 2008. január 31. 17:1910181.

    Sziasztok Lányok, végre itt vagyok!!! Sajnos a TV ill. net szolgáltatónk, a Fibernet  teljesen leblokkolt és az egész városunkban nem volt szolgáltatás egy egész napig, sőt a héten már második alkalommal. Képzelhetitek, hogy szenvedtem, a férjem a TV, én meg a sz.gép miatt. Na szóval most gyorsan elolvastam a leveleteiket.

    Először kétségbeestem, mert úgy láttam, hogy senki nem vette észre, hogy nem vagyok, aztán a vége felé örömmel tapasztaltam, hogy többen hiányoltatok.    Zsuzsika nagyon sajnálom, hogy ilyen problémátok van, drukkolok, hogy mielőbb sikerüljön megtalálni a fiadnak a helyét és rendbejöjjenek a dolgok. Egyébként az én lányom és vejem is munkanélküli. A lányomat most éppen beiskolázták intenzív angol+ECDL tanfolyamra. Ez őszig tart, aztán majd meglátjuk, hogyan tovább. A vejemnek a katonaságnál megszűnt a m.helye, most valami van kilátásban, de ez még tök bizonytalan, erről egyelőre inkább nem írok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. január 31. 16:5610180.

    Sziasztok Lányok! Natasa Kérdezed mi van a kilóimmal, sajnos nagyon kis ütemben csökken a súlyom, össz-visz 6-kilót fogytam, olyan nagyon nemlehet észrevenni, de a ruháim most rámjönnek, mármint a szoknyák, és kényelmesek a selyem blúzaim. Képzeld én is tudom nézni a Movies 24-et, rákattantam délutánonként a 3-as filmekre.

    Zsubika! Rosszul alszol, sajnos ha az embert bántja valami, folyton azon jár az agytekervénye, akkor nemtud igazán nyugodtan aludni, csak olyan felületesen, éberen, vagy sehogy.Keressetek egy segitséget a fiadékhoz,aki ha kell besegit a gyerekek elvitelébe,hazahozásába.Egy megbizható nénit, vagy egy fiatalt akinek jól jön egy kis zsebpénz.

    Zsézse nagyon jókat irsz Emilkéről, úgy látom hálIsten kezdi jólérezni magát, bizony most jó lenne ha nem jönne közbe semmi hiányzás, mert útánna ismét igen nehéz lenne mennie..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2008. január 31. 16:0010179.
    Zsuzsika! Ne idegeskedj már. Ez már az Ő életük, amiben segítséget kérnek megadjuk, de megélni helyettük nem tudjuk. Biztos végig gondolták a problémákat, ha elvállalta a munkát. Megoldódik a gyerekek iskolába vitele is.
    Ne idegeskedj, mert még megbetegedsz és ha szükség lesz rád, nem leszel jól!!!

    Natasa!
    Lehet, hogy olyan fajta vagyok, de a gyomrom, hasam nem nő!
    Bezzeg a cicim nő.!!!
    Lehet, hogy azért, mert amikor az első fiamat megszültem, anyukám szigorú utasítására haskötőt hordtam kb. 2 hónapig.
    Aztán amikor a két kicsi megszületett akkor is hordtam. Én ennek tudom be.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. január 31. 14:5710178.

    Zsubika,
    hátha nem kell minden nap túlórázni a fiadnak és hátha közben el tud jönni a m.helyéről, hogy hazavigye a gyerekeket. Biztos van valami megoldás, ha elvállalta ezt az állást. 
    Ráérsz később is izgulni. Igaz én is ilyen vagyok, mindig előre izgulok és nagyon sokszor hála Istennek a semmiért.

    Marika, jó neked, hogy nem vagy hizékony. Én sem voltam amig egy betegség alkalmából tele nem pumpáltak mindenféle vitaminokkal, azóta nőtt meg az étvágyam. Azt írtad, hogy vigyáztál, hogy ne nőjjön meg a gyomrod. Hogy csináltad ????? 

    Na, sziasztok, én megyek dolgozni !

    előzmény:
    zsubika (10177)
    2008-01-31  13:32
  25. 2008. január 31. 13:3210177.
    Sziasztok Lányok!
    Aludtam egy keveset ebéd után, mert az éjjel nem sokat tudtam aludni. A gondolataim minden felé jártak, csak ott nem ahol kellett volna. Annyi az újság nálunk, hogy a fiam elvállalta a felajánlott munkahelyet , amiről már írtam. Tudjátok ők egy kis faluban laknak, ahol nem nagyon van munkahely, válogatni nem igazán lehet. A héten elintézi az alkalmassági vizsgálatot és hétfőn kezd dolgozni az új helyen. Csak még mindig nem tudom mi lesz a gyerekekkel, illetve ki fogja hozni-vinni őket az iskolába és az ovodába. Szombaton délután megyünk hozzájuk, mert a menyem dolgozni fog, a fiamnak meg a nála lévő céges autót kell leadni és mi leszünk addig a gyerekekkel míg haza nem jön.
    előzmény:
    marika48 (10176)
    2008-01-31  13:11
  26. 2008. január 31. 13:1110176.
    Sajnos már nem tudnék így ebédet főzni, mert a lábam nem tudnám sokáig ilyen pózban tartani!!! Bezzeg......


    Zsuzsika, írjál már, mi ujság nálatok????

    Natasa, én már több hete nem mértem magam. Most, hogy megyek dolgozni, gyorsan felpróbáltam a szoknyákat, biztos ami biztos. Semmi gond!!
    Én nem fogyózok, semmi értelme. Én 55 éves koromig nem tudtam mi az a súlytöbblet. / 65 kg, 169 cm/ Akkor lettem vénasszony!! Felszedtem egy pár kilót, próbáltam leadni, de pár hónap múlva visszajött. Én ebből nem csinálok problémát. Arra ügyelek, hogy gyomrom ne nőjön, de ilyen még nem volt.Kicsi úszógumi van!!!
    Attól, hogy ennyit főzök, nem eszem mindennap végig a menűt. Általában én is csirkét főzök, ha s.húst csinálok, azt saját levében sütöm, minden zsiradék nélkül.
    Na elmeséltem kövérségem történetét
    előzmény:
    natasax2 (10175)
    2008-01-31  11:59
  27. 2008. január 31. 11:5910175.

    Szép napot Mindenkinek !

    Marika, te lkis huncut, te így szoktál főzni ? Azért írsz te mindig a főzésről is, mert ilyen kellemes percekkel (?) töltöd közben az időt?
    Egyébként már szerettem volna kérdezni töled, hogy neked nem számít, hogy mit főzöl, te rád nem ragadnak a kilók ? Én annyira odafigyelek, hogy mit eszem, és ha néha, ünnepnapokon elengedem magam, rögtön rám rakódnak a kilók, aztán harcolhatok, hogy lemenjenek. Karácsony-újévkor felszedtem másfél kg-ot és ebből 1 kg. nem akar visszamenni. Pedig nem eszem szénhidrát féléket, húsból is csak csirke, pulyka, azt is csak zöldséggel.  Már meg kellene nézetnem az anyagcserémet, lehet, hogy az nem műkődik megfelelően. Látom mások miket esznek és nem látszik meg rajtuk.

    Manka te hogy állsz a súlyoddal ? Régen nem írtál róla semmit.

    Zsubika, Nelli, Rian hol vagytok ?

    Zsézse örülök, hogy mégsem olyan rossz az a bölcsi, ahova Emilke jár. Meg fogja szokni ő is, lehet, hogy ez kicsit később lesz, de jó lesz. Biztos ő is napról napra jobban fogja igényelni a gyermektársaságot.

    Katica, szeretném én is megnézni az unokáidat, elküldenéd a jelszavadat ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. 2008. január 31. 11:3610174.
    Lányok!!! Ebédet főztök????

    Későn lesz így kész!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  29. 2008. január 31. 10:5810173.
    Szia Zsézse! Nagyon örülök, hogy Emilke kezdi megszokni a bölcsit. Tényleg nem lenne jó, ha a beszoktatás közben vennétek ki a bölcsiből!!
    Én is azt mondom, hogy a fiataloknak is kell, hogy kettesben legyenek.
    Mikor az én unokám született, én is mondtam a nászasszonynak, ő volt nyugdíjas már akkor, hogy úgy vigyázzon az unokára, hogy kettesben maradjanak a fiatalok.
    A férj igényli a feleségét. Nekik nem ugyanaz megélni az apaságot.
    Na sokat dumáltam erről, ez az én véleményem.

    Ott milyen idő van?? Nagy a hó??
    Igen esett a hó, megmaradt, de nagyon vizes, locs-pocs lesz rövid időn belül.

    Érezd jól magad, ott a távolban. Te már Úniós nagymama vagy!!
    előzmény:
    zsézse (10172)
    2008-01-31  09:45
  30. 2008. január 31. 09:4510172.

    Szép jo reggelt Mindenkinek'(nem találom a felkiállto jelet)

    Most értem haza a bőlcsiből.Emil tegnap már nagyon aranyos volt,csak a bemenetelnél sirdogált,de állitolag egész nap nem volt vele semmi gond.Ma reggel ugyan kicsit inába szállt a bátorsága mikor be kellett mennie,de nagyon rővid idő alatt megnyugodott.Most még csk fél napos,de ha ezt már megszokja egész napra marad.

    Tegnap teljesen egyedul voltunk.Még a bőlcsiben volt kivasaltam,rendet raktam.Aztán elmentem érte,nagyot sétáltunk hazafelé,utána aludt egy jot és már jott is haza a Mama.Mert nálunk én vagyok a nagyi,az anyu a mama.

    Marika akkor a jövö héten már mész dolgozoba( na kérdőjel sincs)Ezt most oda kell gondolni.Aztán nehogy ugy jár,hogy ott is ragadj végleg.Ha viszont tetszik és birod miért ne.

    Katka Te aztán nem unatkozol.Mond hogy birod ezt a hajtást.Bár már csak pár nap és jön haza a várva várt anya.Minden elismerésem a Tied.

    Manka, Emillel nagyon sokat mondokázok,játszok.Természetesen  az általad küldött mondokákat is.Mág a héten itt maradok aztán megyek haza,mert Apa azárt hiányol ám.Lehet,hogy egy hét mulva megint jövök,mert a kislányom a férjétől a szülinapjára egy négynapos utat kapott ahová termászetesen együtt szerettek volna menni,de a vezető gondozonő azt mondta semmi képpen ne vegyék most ki Emilt a bőlcsiből ha nem muszálj.Most kát variácio van.Vagy én visszajővők,vigyázok a picire és ök ketten elmennek,vagy átteszik áprilisra az utat.Én szivessen venném ha végre kettesben is el tudnának menni valahová,kicsit kikapcsolodnának,feltöltödnének.Miota megszületee a kicsi mág nem voltak kettesben sehol.A férjem viszont nem őrül az őtletnek,hogy megint nem leszek és a lányom sem igazán akar elszakadni a kicsitöl.Na majd eldől mi lesz.

    Mindannyiotoknak szép napot kivánok.

    Marika tényleg esik a ho Nálatok.(kérdőjel)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2008. január 31. 09:1810171.
    Szia Katka! Bizony a nagy család mellett sok tennivaló van. Mosás, vasalás. Mi 4-en vagyunk, nálunk is ritka ha nem megy a gép!!

    Átintegetek a kolléganőidnek, odalátok!!! Jó???

    Izgultok már nagyon?? A visszaszámlálás a leghosszabb napok. Gondolom a gyerekek, hogy izgulnak, hogy mit hoz anyu??

    Jó munkát mindenkinek!!
    előzmény:
    katka4250 (10170)
    2008-01-31  09:02
  32. 2008. január 31. 09:0210170.
    Sziasztok lányok! Celldömölkön süt a nap, igaz nagyon hidegen fúj a szél. Képzeld Marika, most van az ITC-ben a Taneszközkiállitás, a kolléganők tegnap hajnalban mentek el. Nekem nem hiányzik. A régi ismerősök igen, de hát az Ő kedvükért nem megyek el. Most végzett a gép a fehérekkel. Nem győzök mosatni, alig vasalom össze, máris kezdhetem előről. 11-kor indulok anyukámhoz, s 1/25-kor érek haza. Szombaton a Balázzsal ketten visszük a lányokat szerepelni,Attilának este 7-re kell menni dolgozni. Igy a gyerekek nálam fognak aludni.Már nagyon várják a vasárnapot.Szép napot Mindenkinek! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2008. január 31. 08:4910169.
    Lányok, szép reggelt kívánok mindenkinek!!

    Hol vagytok!!!??

    Natasa, Nelli, .........mindenki!!!!

    Gyönyörű hófehér reggelre ébredtünk!!! Zuhog a hó!!

    Készen van az ebéd, zölbab főzelék, fokhagymás s.sült!!!

    Megyek varrni!!!

    Kellemes napot kívánok mindenkinek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2008. január 30. 19:0010168.
    Én is kimostam a múlthéten egypár plédet, takarót. Nálunk a fűtés nagyon erős, hamar megszáradt.

    Én már nem honfoglalózok!! Engem idegesít, hogy sokszor a blöffel is lehet nyerni.

    Képzeljétek, hétfőtől festik a lépcsőházat. Megint kosz lesz a lakásban, én meg dolgozni fogok!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297408 (10167)
    2008-01-30  18:07
  35. Torolt_felhasznalo_297408
    Torolt_felhasznalo_297408
    2008. január 30. 18:0710167.

    Már megint süttök  - én a múltkori versekötet bemutató fogadáson  sem ettem egy sütit sem , mert nem voltam se éhes, se nem kívántam, pedig volt zserbó is, de itt hordom a karácsonyi zserbót a derekamon, ill. az úszógumimmal emlékeztet, hogy kerüljem el nagy ívben.....  nincs sütés..., csak a főzés, mert egy kicsit kell enni....

    Na , ma kimostam 3 plédet  - ebben a jó időben, 2 dísz -szőnyeget, ami ülőkéken van, meg Gy. szabadidő ruháját, egy csomó zoknit..., szóval színeseket...., száradnak.....

    Játszottam is  - néha leblokkolok, és zsinórban vesztek, ma is 4 koponyáról kellett tisztára nyerni magam....Szőrnyű, hogy amikor rossz passzban vagyok , mennyi baromságot tudok csinálni.....,úgy szégyellem , amikor bukok  - még jó , hogy nem tudják, ki vagyok.... Van egy pár nagyon okos  játékos  - nem sok, de kíváncsi vagyok kik lehetnek....Néha kiderül , hogy fiatalok, olyan gyűlölködés, bunkózás, agresszió dúl , alig bírom csitítani őket.....,szóval rémes személyiségek vannak.....

    előzmény:
    marika48 (10166)
    2008-01-30  17:44
  36. 2008. január 30. 17:4410166.
    Sziasztok!

    Elkezdtem a fiam adóbevallását megcsinálni, de rossz a program. Visszajár 35 e. Ft, minél előbb beakarom adni, de hibásan nem lehet!!
    Tavaly is többször módosították a programot. Bezzeg ha mi rontanánk, már meg is büntetnének!!!

    Du. telefon ügyeletben voltam, a kolléganőm még nem csinált felmondást, meg annak a bérét, és hívogatott sokat, mert félt, hogy elrontja!
    Olyan fínomakat sütöttetek!! Én karácsony óta nem sütöttöttem, már én is sütök hétvégén valami fínomat, úgy megkívántam
    előzmény:
    manka45.@freemail.hu (10165)
    2008-01-30  17:26
  37. 2008. január 30. 17:2610165.

    Sziasztok Lányok! Zsézse,örülök,hogy megnyugodtál, és sajátmagad is láttad,a kis Emilt a csoport társai közt, és az egész Intézményt szemügyre vetted. Én is megnyugodtam nagyon hihetetlennek tünt az a mosdói szindróma, azért is irtam a múltkor, hogy nem értettél félre valamit? na jó fátylat rá. Amiket irsz Emilről arra következtetek,hogy már kezdi jólérezni magát, és ez mindennél fontosabb. Miket játszottál vele? Kipróbáltátok valamelyik mondókát? vagy még nem volt rá alkalom? Nagyon örülök,hogy jelentkeztél.

    Marika ma nálunk is szép idő volt, de délelőtt főztem, isteni finom lett a palóc levesem, Apa kétszer is szedett belőle, és dicsérte pedig mostohán bánik a dicsérettel, persze ha valami nem úgy sikerül akkor.....egyből szó éri a házelejét.

    Katka finom lett a kalács, ha hipp-hopp elfogyott. Én most kacérkodom egy kelt rétes készitésével, most nézegettem a receptjét. Jó Anyámnak nem kellett recept, nekifogott és csinálta.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  38. 2008. január 30. 15:4710164.
    Sziasztok lányok! A kalács megsült, el is fogyott. Jött ZMost este megyek a gyerekekhez aludni, Attila hajnali 4 órára megy.solt a fiam, evett is meg vitt is magával. A gyerekeknek tettem félre, meg én ettem két szeletet, és ennyi. De az a jó , ha elfogy. Már megjöttem a fodrásztól. Nálunk igaz, hogy süt a nap, de csipősen fúj a szél. A temetőbe szerettem volna kimenni a krizantén száraz szárait levágni. Nem mertem, nehogy újból köhögjek. Végre kilábaltam belőle. Majd ha egy kicsit melegebb lesz. Holnap megyek anyukámhoz.Egy csomó dolgot kell vinnem, mert bezárták a boltot. Igaz, 200 fő a lakosok száma, de nagyon el van öregedve a falu. Akinek nincs hozzátartozója, nem tudom, hogyan oldja meg a bevásárlást. Lehet, hogy mobil bolt lesz. A posta már igy működik.Most megyek a gyerekekhez aludni, Attila hajnali 4 órára megy dolgozni, én viszem Őket az iskolába.Már nagyon várják a hétvégét. Különösen Adrika, mindig számolja, mennyit kell még aludni. No de hamar itt lesz a vasárnap. Most elköszönök , Mindenkinek jó éjszakát, szép álmokat, holnap szép napot.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2008. január 30. 12:4810163.
    Sziasztok!!! Itt a tavasz!! Hétágra süt a nap, enyhe az idő!! Ilyenkor mondják azt, hogy nem ette még meg a kutya atelet!! Nehogy legyen ennek böjtje!!

    Zsézse, nagyon örülök, hogy megnyugodtál Emilke helyzetén. A héten a rádióban erről volt szó, a bölcsis beszoktatásról. Azt mondta a gondozó, hogy van amikor az anyukával kell többet foglalkozni, mint a babával. A mama úgy érzi, hogy neki lenne e akötelessége a gyerekévek lenni, és idegenekre bízza. Lehet, hogy Neked is a lányodat kell nyugtatni, hogy a kicsi jó helyen van, Ő is nyugodjon meg!!

    Mászkáltam eddig, boltok, posta. Kisütök gyorsan egy pár szelet tarját.
    Ma már nem varrok, majd holnap.
    Katka, holnap már csütörtök és itthon van mindjárt a lányod!! Látod, minden nehézség nélkül megoldódott
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. Torolt_felhasznalo_297408
    Torolt_felhasznalo_297408
    2008. január 30. 12:1010162.

    Tavasz van  !!!!! Süt a nap  hétágra.   Ma is kutyafürdetős .... napom van, most még hozzáteszem a mosást  , olyan szépem süt a nap, hogy mosom a plédeket, meg fognak száradni.....

    Tegnap csak egy gyerek jött tanulni, kettő beteg  - kitört az inf. az iskolában is  - de nem mesélnek rémeseket, csak a szokásos lázs állapotot.....

    A beteg lányról nem tudok, várom, hogy szóljon az anyja....

    Tegnap itt volt az unokám   -Ő is imádja a Honfoglalót, kattingat veszettül.... Volt , hogy egyedül kezdett játszani, és nyerésre állt  - vaktyúk szindróma......., tudja, hogy mit kell csinálmi, mikor....

    Örülök, hogy mégsem rossz az a hely az a bölcsi , mint rémálmunkban gondoltuk.....Mindig sírdogálnak a gyerekek eleinte  - az a normális    .... Az a gyerek, aki nem szeretett hazamenni, jobb volt neki az iskolában, napköziben  - az mindig nagyon gyanus.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2008. január 30. 09:1610161.
    Napfényes jó reggelt Mindenkinek! Remélem már túl vagytok az első  . Én kalácsot sütök. Most kell, addig ideültem a géphez.A lányok nagyon várják a hétvégét. Sajnos, csak vasárnap tudják hazahozni Őket, a váltás szombaton indul. 12 órás út,gondolom a gk.vezetőnek kell pihenni.Na de ez a pár nap már hamar elmegy. Zsézse örülök, hogy a kis Emilke szereti a bölcsit. Meddig leszel kint?Erre nagyon szépen süt a nap.Délután megyek fodrászhoz. Már le kell vágatnom. Nem szeretem a hosszú hajat, itthon nem tudom jól beszáritani.Mindenkinek szép napot kivánok!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  42. 2008. január 29. 21:1310160.
    Sziasztok Lányok'Megérkeztem a lányomékhoz.Megint német klaviaturán irok,ezért még az átlagosnál  is tobb lesz a hibám,de nem tudtam nem benézni Hozzátok'
    Zsubika nagyon megértem mi az amit érzel.Én is pont igy voltam mikor a fiamat egyik naprol a másikra kirakták a munkahelyérol,és a gyerek is pont ugy kiborult mint a Te fiad.Pedig neki még családja sem volt.Rettenetes a tehetetlenség,hogy nem tudunk segiteni nekik és csak nézzuk a győtrődésuket.Még csak tanácsot sem lehet adni,mert mit is mondhatnánk.Azt viszonz tudom,hogy idével azért megoldodik minden,csak az nem mindegy mennyi az az idő.Én is csak azt mondom menjen táppénzre ha teheti.Tudod aki időt nyer életet nyer'Nagyon szoritok nektek,hogy legyen valami megoldás.Ugyan ez vonatkozik Marika fiára is.Neki is szurkolok nagyon'
    Ma én is mentem Emillel a bőlcsibe és nagyon megnyugodtam.A bőlcsőde győnyőru.Hatalmas,tágas,tele játékokkal,nagy terekkel.Kulőn emeleten vannak az altato szobák,saját konyha.Ott főzik a finomabbnál finomabb ebédeket.Az épulet egyik fele bőlcsőde,a másik felébe az ovisok vannak.
    Emilke ugyan nagyon sirt mikor beadtuk,de rovid ido mulva behallgatoztam és már nem hallottam sirni.Mikor mentunk érte épp a sétábol jőttek vissza.A picik dupla babakocsiban ultek,a nagyobbacskák sétáltak a kocsik mellett.Emil az egyik babakocsi elso ulésében ult,mosolygott.Mikor meglátott bennunket akkor sem kezdett el sirni,nem akart azonnal kiszállni,hanem nyugodtan ult tovább.
    Mikor elhoztuk akkor is derus volt,kiegyensulyozott,jokedvu.
    Mondtam is a lányomnak,hogy szerintem nincs itt semmi baj.A mosdoba kuldás is csak egyszer volt mint kiderult.Most már azt mondom nyilván meg volt annak is a nyomos oka.
    Azt gondolom inkább a lányomat kell kicsit helyre tenem és akkor minden rendben lesz.
    Holnap egyedul leszek a kicsivel,én viszem hozom is.A szulőknek dolgozniuk kell.Akkor majd meglátom megint,hogy mi is a valos helyzet.
    Szoval azért nem olyan nagy a baj mint ahogy én tudtam,gondoltam.Az itteni gondozonők is nagyon aranyosak és tudják a dolgukat,ugylátom szeretik a gyereket.
    Na jo hosszan irtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2008. január 29. 19:5310159.
    Szia Manka!
    febr.4-től megyek dolgozni. Tegnap már hívott a koll.nőm, hogy ugye megyek, mert várnak!!
    Muszáj varrni, mert rengeteg zacskóm tele van anyaggal!
    előzmény:
    manka45.@freemail.hu (10158)
    2008-01-29  18:45
  44. 2008. január 29. 18:4510158.

    Sziasztok! Marika Te aztán nagyon szorgalmas vagy, már megint találtál munkát. Mikor mész dolgozni? Én azt hittem, hogy a héten már kell menned.

    Katka nagyon mennek a napok,ha megjön a lányod  akkor Te is lazithatsz, de addig is sok erőt, a mindennapi teendökhőz.A kislányok biztos számlálják a napokat mint mikor a karácsonyt várják...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. 2008. január 29. 17:5510157.
    Szia Katka! Igen, tanultam varrni.Még gimiben, de akkor nem szerettem, mert anyukám megcsinálta helyettem.
    Aztán amikor itthon voltam gyesen, akkor elkezdtem varrni. Kaptam Burda divatlapot, amibe van szabásminta, aztán megszerettem.
    Sok mindent megvarrok, a lányom báli ruhájától kezdve mindent.
    Hobbinak is jó, de anyagilag is jó, meg saját tervezett ruhába megy a kisasszony.
    A legidősebb fiam is megtanult varrni, már Fruzsi is kezd varrogatni.

    Hogy telet a napod?
    előzmény:
    katka4250 (10156)
    2008-01-29  17:13
  46. 2008. január 29. 17:1310156.
    Sziasztok lányok! Látom mindenki elfoglalt. Marika milyen szorgalmas vagy. Tanultál varrni, vagy csak önszorgalomból tanultál meg?Nekem nincs hozzá türelmem. Amit muszáj azt megvarrom, de ruhának nem állok neki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2008. január 29. 16:3810155.
    Mi van lányok, mindenki ilyen elfoglalt???

    Varrtam, mára abbahagytam, sötétben nem látom jól!!

    Feltelepítette Jankó az adóbevallást, most azt tanulmányozom. Más rendszerben van, mint évekig volt. Már 4-en kérték, hogy csináljam meg.

    Gyertek már beszélgetni!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2008. január 29. 12:3310154.
    Sziasztok Lányok!!

    Nem vesztem el, varrok!!!!!!!

    Előszedtem a kiszabott be nem fejezett blézert. Aztán, ha lesz kedvem folytatom, mert van bőven kiszabva, abbahagyva ruha!!!

    Kellemes napot mindenkinek!!!!

    Pozitív gondolkozást, moslygós napot mindenkinek!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  49. Torolt_felhasznalo_297408
    Torolt_felhasznalo_297408
    2008. január 29. 08:5410153.

    Sziasztok  Lányok !!   Szép  jó napot  !!!

    Tegnap voltam Fannynál, még mindig érzem a lábomon azt a finom krémet, amit belemasszíroz.... , és olyan szép, hogy a Napra lehet nézni, de a lábomra nem.................... Délután pedig a ny. klubbosokkal résztvettünk egy Irodalmi esten   - az egyik kl. társunk /egy nő - aki könyvelőként dolgozott, egy énektanár felesége / és egy férfi  -őt nem ismerem , a Református Egyház valamely alapítványa segítségével  VERSESKÖTETET   adtak ki, aminek bevételét az új református templom építésére adják.....

    Szóval a csaj olyan klassz verseket írt , és olyan jól adta elő....,hogy alig győzte a gratulációkat fogadni....Egy irodalom - tanár elemezte a kötetet   , és mondta, hogy érezni, hogy melyik női vers, és melyiket írta férfi...., és tényleg   -ordított a különbség....., nálam a nő javára.....

    Megúsztuk a szélvihart...., most  egy kicsit hideg van, de majd kipendül....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  50. 2008. január 29. 08:2510152.
    Sziasztok lányok!Derűs reggelt Mindenkinek! Tegnap már nem ültem le a géphez, az este 8 óra körül értem haza a gyerekektől.Amint olvasom a gondok nem kicsik seholsem. Marika, biztos talál a fiad állást, az nem igaz, hogy nem kell a diplomás ember.Nálam, hál isten mindenkinek van állása, de ki tudja meddig? A fizetés meg épp a megélhetésre futja. A fiam is kénytelen másodállásban is dolgozni, mert nem tudnák a lakást is fenntartani, meg a normális életszinvonalat is megtartani. Mert azért vissza mégse kellene fejlődnünk!Nálunk eseget az eső. Ma egy kicsit lazsálok, tegnapról maradt ebédem. A mosógép teszi a dolgát.A lányok már nagyon várják Hajnit, aki valószinű ,hogy csak vasárnap jön. Tegnap telefonált. Nem is mondjuk meg a lányoknak. Szombaton szerepelnek az SZM bálon. Oda elmegyek a vőmmel, s a műsor után hazamegyünk.Mindenkinek szép napot!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  51. 2008. január 28. 20:2510151.
    Nem ideges a fiam, pedig sok változás történt vele az életben március óta. Azt mondta, miért ne lenne állása!!

    Én izgulok, de nem mondom, csak kérdezgetem, hogy milyen stádiumban áll a keresés, interju.
    A többit nem kérdezem, csak ha magától mondja. Nem szereti a magánügyeit senkivel kitárgyalni. Még az anyukájával sem.
    előzmény:
    manka45.@freemail.hu (10150)
    2008-01-28  19:35
  52. 2008. január 28. 19:3510150.
    Szia Marika! Igen,az igaz. Biztos sikerül csak türelem kivárás nagyon drukkolok.Tudod ma Gödőllön voltunk, Á-i Vizsgáztatta a kocsit,be volt jelentve, mégis nagyon sokat kellett várnunk,de tulvagyunk rajta. Ott van TESCó és tudtam vásárolni is, már sokminden fogyóban van,de most ismét van tartalék.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2008. január 28. 19:0210149.
    Köszi Manka, hogy nézed az álláshirdetést. Bánya, gép- és vill.mérnök a fiam végzettsége.
    Nagyon sok helyre küldött pályázatot, interjún is volt, várja a visszajelzéseket.
    Gondolom azt az utat naponta sok lenne megjárni.
    előzmény:
    manka45.@freemail.hu (10148)
    2008-01-28  18:23
  54. 2008. január 28. 18:2310148.
    Marika! vill.mérnőköket keresnek Gödöllőre, az nem jó a Fiadnak? minha másmilyen mérnök lenne, nem emlékszem jól... most oda 3 főt is keresnek ilyen végzettségüt.,egy régiós ujságban olvastam. Köszi a szép kis filmeket. Teljesen felháboritott ahogy  Zsézse unokájával bánnak, egyszerűen nem megy ki a fejemből.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2008. január 28. 16:4410147.

    Szia Zsubika! nem is hiszed, mennyire átérzem a problémádat,sajnos nálunk meg a fiam barátnője van hasonló helyzetben, ő már 10 hónapja nem dolgozik, na jó volt alkalmi munka három hétig, de meggyógyult aki be volt jelentve, és ő ismét hazakerült. Nagyon egyedi a munkája porcelánfestő, igen ügyes, a He-i porcelán manufakturában dolgozott 10-évig aztán, ahogy megismerkedtek,és eldöntötték,hogy közös életet terveznek valamelyiküknek választani kellett,hogy hol éljenek,hát igy lett ő az aki feladta. Szivesen festene kerámiát is, csak akadna már valami......Vigyázzatok a fiad egészségére mert az mindennél fontosabb:::tarsd benne a lelket!! biztasd.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  56. 2008. január 28. 16:3110146.
    Én tudom hol kell feljelenteni, de ha ott dolgozik és megtudják, hogy Ő jelentette nincs garancia hogy tovább ott tud dolgozni. Beleköthetnek mindenbe. De megérné, hogy ilyen munkáltatók ne szívják a becsületes emberek vérét!!
    előzmény:
    natasax2 (10144)
    2008-01-28  14:57
  57. 2008. január 28. 15:3610145.
    Zsuzsika! Azért javasoltam a táppénzt, mert van jövedelme és addig tud jobb munkahelyet keresni!!! Ne csüggedjetek, megoldódik!!
    előzmény:
    zsubika (10143)
    2008-01-28  14:28
  58. 2008. január 28. 14:5710144.

    Szia Zsubika !

    Csatlakozom Marikához, hogy 45 napra el kell menni táppénzre, addig egy kicsit összeszedi magát a fiacskád, persze lehet, hogy a mostani állás ajánlata nem fog fennállni a tp.végéig. Talán azt írtad egyszer, hogy nem Kecskeméten laknak, akkor ez az állás legaláb helyben van ? Micsoda világ, hogy előre megmondják, hogy nagyon sokat kell túlórázni, de legalább a túlórákat fizetik ? - mert ha nem, fel kell jelenteni az ilyen munkáltatót (csak tudnám hogy hol lehet). Mit képzel, hogy az ő zsebe dagadjon a másikról meg 7 bőrt le lehet nyúzni.
    Remélem azért rövidesen fog másik állást találni a fiacskád, amivel meg lesz elégedve.  

    Katka, Zsézse helyett válaszolok: a Zsézse leánya él Ausztriában és az ő fiacskája a kis Emil.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2008. január 28. 14:2810143.
    Szia Marika!
    Nagyon köszönöm a tanácsokat, aranyos vagy, de a héten még van munkahelye a fiamnak. Éppen most volt ismét itt, a másik munkahelyet elvállalja, ha felveszik, az majd pénteken derül ki. Igaz jelentősen kevesebb fizetésért, de legalább munkahelye lesz. Csak a gyerekekkel mi lesz??????????????
    előzmény:
    marika48 (10141)
    2008-01-28  11:02
  60. 2008. január 28. 12:5710142.
    Sziasztok lányok! Amint olvasom mindenhol bajok vannak. Zsubika sajnálom a fiadat. Vigyázzatok, nehogy kiboruljon. Gondolom ez nem vigasz. Sajnos ilyen világot élünk. Senkinek sem biztos a munkahelye. mellette meg vendégmunkásokat alkalmazunk. Ki érti ezt?Elveszik a kedvüket a tanulástól, hisz nem tudnak elhelyezkedni.Miből tartsa el a családját?És vállaljanak gyereket!Mire?Nálunk egy kicsit süt a nap, de hidegen fuj a szél.Félek kimenni, pedig muszáj lesz, mert a lányoknak 5 órakor szülői értekezlet lesz.A vőmnek oda kell menni. Zsézse, ha jól olvasom a kisunokád Ausztriába jár bölcsibe?Ott laknak a fiadék?Mindenkinek jó délutáni pihenést kivánok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  61. 2008. január 28. 11:0210141.
    Zsuzsika, mikor szünt meg a munkaviszonya fiadnak? Munkanélkülin, vagy táppénzen van? Mert a táppénz mégis több, mégha 45 napig adják is. Addig még munkahely is lesz!!!
    Minden orvos megérti ezt a sressz helyzetet és kiírja!
    Viszont csak a munkaviszony megszűnése után 3 napon belül kell táppénzere menni. Azért kérdeztem a munkaviszony végét.
    előzmény:
    zsubika (10136)
    2008-01-28  06:59
  62. 2008. január 28. 09:5510140.
    Zsézse! Jó utat, vigyázz magadra, meg Emilkére. Próbálj diplomatikusan beszélni a gondozókkal. A beszoktatás náluk nem arról szól , hogy a síró gyerekeket megnyugtatni, hogy jó helyen vannak? Nem hagyta el őket az anyukájuk, jön értük? Addig jó programokkal lekötik őket?? Furcsa mentalitás!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2008. január 28. 09:5110139.
    Sziasztok Lányok!!

    Zsuzsika örülök, hogy megjöttél és megosztottad a gondod velünk. Az én fiam is még mindig munkanélküli 42. éves diplomás. Albérlet, válás. Azt mondta nem ideges, pozitívan kell hozzáállni, mert akkor a negatív energiák gyűlnek köré. Lesz munkahelye!!

    Néztétek tegnap a naplót?? Ott nyilatkoztak olyanok, akik a rákot győzték le a pozitív gondolkozással, energiával.
    Hihetetlen, de már többször olvastam róla!!

    Zsuzsika, próbáld a lelket tartani a fiadban, mert nagy szüksége van rá. Nem szabad semmit feladni!! Sikerülni fog elhelyezkedni, megfelelő állást találni!!
    Küldtem emilben a pozitív gondolkodásról egy pár gondolatot. Érdemes megfontolni!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. Torolt_felhasznalo_297408
    Torolt_felhasznalo_297408
    2008. január 28. 07:3810138.

    Nem olvastam vissza , csak most  - tele van hibával  - de ki lehet találni, hogy mit akartam mondani....

    A naracs bugyis STOP!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297408 (10137)
    2008-01-28  07:34
  65. Torolt_felhasznalo_297408
    Torolt_felhasznalo_297408
    2008. január 28. 07:3410137.

    Azt hittem , valaki korán reggel valami jót kíván   - és kiderül, hogy Zsubika most mondja el a nagy bánatát........Rettenetes dolog , mikor "kihúzzák a szőnyeget az ember lába alól" !!!!!Sokáig dolgozozz ott a fiad, vagy nem készítették fel őket előre, vagy miért borult ki annyira a fiad  ?...., sajnos manapság ez már olyan gyakori dolog....., de benne lenni rémes....Én  - szerencsémre rokkantosítottam magam  - tehát maradt biztos jövedelmem  , de egy fejes egy fél év alatt rengeteg munkát vett el tőlem  - és persze a vele járó pénzt....., amit a legbetegebb álmomban sem tudtam volna elképzelni  - azt is meg tudta csinálni.....És hagyták neki, és azóta sincsenek azok a gyerekek úgy foglalkoztatva, ahogy én foglalkoztam velük... a szülők is balfék módon hagyják...én meg nem mondhatom nekik, hogy éljenek a jogaikkal....., pedig neki aztán nincs mitől félniük, mint az alkalmazottaknak.....

    Elaludtam a J. R. film végét  , mi lett a vége  , ki- kihez ment..., volt  esküvő  ???

    Nálunk csak enyhe szél fújdogált, szerencsére.... Nem volt  éppen kellemes, de  meg sem közelítette a viharos erőt  !!!!

    Ronda egy gyerekmegőrző , ahol nincs egy ember, aki azt a síró gyereket megvígasztalja.....Ahova az én gyerekeim jártak, ott egy testvérpár ordított egy hónapig   - az öltözőben ...., én gyogyós vagyok, de nálam egy gyerek sem ordított hiába, egy kis  szeretettel- törődéssel el lehet őket bolondítani... , egy kicsit több  időt  kell  rájuk  szánni...., pedig azt hallottam a "nyugati" pedagógiáról, hogy ott aztán mindenre figyelnek, van pénz az egyéni bánásmódra....Persze  - minden emberfüggő, nem pénzkérdés......

    Na, csak jó reggekt , szép hetet akartam kívánni  - és helyette filozofálni kezdtem......

    előzmény:
    zsubika (10136)
    2008-01-28  06:59
  66. 2008. január 28. 06:5910136.
    Sziasztok Lányok!
    Szép jóreggelt mindenkinek.
    Több rossz hírt kaptunk az elmúlt napokban, ezért nem igazán volt kedvem és lehetőségem a sz.gép elé ülni. A nagyfiam munkahelye megszünt, ezért teljesen kikészült idegileg. Minden hétvégén és hétközben is többször itt aludt a gyerekekkel, mert lelkileg teljesen összeomlott. Egy hét alatt 7 kg-t fogyott, nem bír enni , a vérnyomása magas lett, egyszóval iszonyú állapotban van. A menyemnek van ugyan munkahelye, de nem keres annyit, hogy abból meg tudnának élni. Hiteleik vannak, amit fizetni kell és hát a két gyereket eteni, ruházni, taníttatni kell. Most talán munkahely van kialakulóban, de ezzel meg az a baj, hogy három műszakos és rengeteget kell túlórázni és szombat-vasárnap is sokszor kell dolgozni. Ez azért jelent nagy gondot, mert a menyem munkaidő beosztása olyan, hogy 4 napot dolgozik 12 órában ( reggel 8-tól este 8-ig, vagy de, 10-től este 10-ig, vagy 13-tól éjjel 1-ig) és 4 napja szabad. Tehát amikor dolgozik eddig mindig a fiam hozta-vitte a gyerekeket, így meg tudták oldani. De ha neki 3 műszakban kell dolgozni és még ráadásul rendszeresen túlórázni nincs aki a gyerekeket elvigye és elhozza. A másik nagymama helyben lakik, vállalta, hogy besegít, de azt nem lehet tőle elvárni, hogy szinte nála lakjanak a gyerekek, annál is inkább, mert rokkant nyugdíjas és egészségileg komoly gondjai vannak. Ez az egész helyzet engem is eléggé megvisel , tehetetlennek érzem magam és nem tudom, hogy tudnék segíteni rajtuk. Próbálok a fiam előtt nyugodt lenni és lelket önteni belé, de amikor elmegy engem is elfog a kétségbeesés.
    Jó hosszú lére eresztettem a mondanivalóm, de nem sikerült rövidebben leírni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  67. 2008. január 27. 20:3710135.
    Örülök,hogy egyet gondolunk a "nevelési módszerekről"Majd személyesen is megnézem mi is van ott.Emil valóban egy tiszta mosoly,barátságos baba.Énmindig igy láttam.Remélem az is marad!
    Sziasztok lányok,én elköszönök.Vigyázzon mondenki magára,a családjára!
    előzmény:
    manka45.@freemail.hu (10132)
    2008-01-27  20:09
  68. 2008. január 27. 20:2710134.

    Itéletidő van nálunk...olyan viharos szél van,majdle viszi a tetőt a házunkról.Esik is..eláll ismét esik, de nagyon rossz hallgatni.

    Zsézse! Próbáljatok a vezetővel beszélni,tud-e róla, milyen módszerrel szerettetik meg a picivel az Intézményt.,hátha ez csak valami félreértés nemlehet?

    Vigyázz az úton, talán jobb is,hogy vonattal mész,próbálj a kicsivel kicsit ott maradni ha megengedik.Nagyon fog most hozzád ragaszkodni nehéz lesz Tőle elválni,nem irigyellek. Érezd jól Magad, és várunk haza!!!!! sok puszi manka.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. 2008. január 27. 20:2210133.

    Bocsi Lányok visszajöttem, mert még egy kis talpalávalót küldök Nektek, hogy jól tudjatok aludni.

    http://www.youtube.com/results?search_query=Vaya+con+Dios&search=Search

    Aztán már megyek is, mert nézem a J.Roberts (tudjátok, ő a filmszínésznők közül a kedvencem) filmjét, az RTL Klubon, az Álljon meg a nászmenet.

    Jó éjt:  Nelli

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2008. január 27. 20:0910132.
    Igazad van Natasa,teljesen magam alatt vagyok, hogy ez pont nekünk kellett kifogni, Emilke egy barátságos kiegyensúlyozott, vidám kis teremtés,nemlehet nemszeretni ilyen babát,egyszerűen nemtalálok szavakat......
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. 2008. január 27. 20:0710131.

    Sziasztok Lányok, elköszönök, jó éjt Mindenkinek. Zsézsének jó utazást és várjuk a beszámolódat.

    Holnap nem megyek babázni, itthon vannak ügyeim, amit csak délelőtt tudok elintézni.

    Sziasztok, puszi:  Nelli 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2008. január 27. 20:0510130.
    Zsézse nagyon szeretgesd meg azt a kis drágát, én nem vagyok óvónő, de mégis úgy értek a gyerekek nyelvén, mondják is, amikor jövök haza, hogy "Mama, már mész is haza? Hiszen csak most jöttél." És ez olyan jól esik. 
    előzmény:
    zsézse (10124)
    2008-01-27  19:09
  73. 2008. január 27. 20:0310129.
    Marika, tegnap este az M1-en a Híradóban mutatták, hogy Miskolcon valami nagy cement silót lerobbantottak. Na hát az a vállalkozó az én öcsikém!!!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2008. január 27. 20:0110128.
    Lányok nálunk egész nap akkora viharos szél fújt, ráadásul zuhogó esővel, egyszóval nagyon sz....r idő van egész nap. Azért elmentünk a lányomékhoz, de hazafelé, amikor leszálltunk a buszról, kapaszkodnunk kellett, nehogy felkapjon a szél. Pedig a férjem nem egy 20 kg-os súlyú, de még ő is igyekezett hazafelé a szélárnyékos helyeken a házak között. Még most is fúj, de már nem esik. Állítólag a mi vidékünkön dúlt a vihar legjobban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2008. január 27. 19:5710127.
    Szia Zsézse, fel vagyok háborodva ezen a nevelési módszeren. Azt hittem, hogy a Nagy Ausztriában minden olyan szuper, erre kiderül, hogy a gyereknevelési módszerük meg sehol sincs a miénkhez képest. Miért nem foglalják le azt a szegény kisgyereket valamivel? Nem igaz, hogy nem tudnak a kedvében járni? Hiszen így sohasem szokik be és mindig is utálni fog oda járni.
    előzmény:
    zsézse (10124)
    2008-01-27  19:09
  76. 2008. január 27. 19:5510126.
    Ez borzasztó, igy akarják,hogy megszeresse a bölcsit, hát milyen szivtelen emberek dolgoznak ott, a kutyafáját,hogy kivan az ember szolgáltatva. Álmomba nem jutott volna eszembe ilyen, annyit dédelgettem ,dajkálgattam őket,inkább üljenek mellé játszani, az ő érdekük is,hogy mielőbb beszokjon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2008. január 27. 19:4210125.

    Zsézse,

    ez nem lehet igaz, hogy egy síró kisbabát EGYEDÜL kiküldjenek a mosdóba. Lehet, hogy kellene keresni egy másik bölcsit vagy beszélni a vezetővel, hogy milyen divat ez ? Nem elég, hogy gondja van egy kicsinek, amit nem tud elmondani, még meg is büntetik. Mindenesetre egy olyan mosolygós baba, mint Emilke már régen  be kellett volna, hogy szokjon.

    Manka neked mi a véleményed ? te óvónő vagy !

    Manka, a Nelli tesztje nekem sem mutatta meg az eredményeket, pedig én is kíváncsi lettem volna az eredményre, igaz a baseball kérdést én sem tudtam, csak hasból írtam be egy számot, de a többi remélem jó volt, a sok beugratós kérdés ellenére.

    Ágika, nálatok nem fújt a szél, hogy biciklizni voltatok. Nehogy megint megfázzál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2008. január 27. 19:0910124.
    Szia Manka!Holnap ilyenkor még nem leszek ott.Vonattal megyek Szombathelyig aztán oda elémjönnek és kocsival megyünktovább.Ha egyedül megyek jobban szeretem a vonatot.Kényelmesebb mint órákat vezetni egyedül.Na meg jóval ólcsóbb is!Sajnoscsakdélután van IC arra felé,de igy is este 8-ra már odaérek.
    Emil sajnos még mindig kínlódik a bölcsivel.Valami történhetett szerintem ami miatt nem szokja meg.Szegénykém még mindig csak sír.Ami nagyon nem tetszik nekem,hogy ha sír kiküldik a mosdóba,hogy ott sírjon.Szerintem ez nem jó!Miért nem terelik el valamivel afigyelmét?Lehet,hogy én látom rosszul,de a nagymamai szívem megszakad ha arra gondolok,hogy egy ilyen pici gyereket büntetnek a sírása miatt.Hiszen Ő még nem tud beszélni,neki a sírás az egyetlen jelzőrendszere ha valami nem jó.
    előzmény:
    manka45.@freemail.hu (10123)
    2008-01-27  18:32
  79. 2008. január 27. 18:3210123.
    Ági! az legyen a legnagyobb hiányosságunk,hogy nemtudjuk, hány kiállitás van a bézboll meccsen! Sajnos nekem nem volt hajlandó megmutatni az eredményt, pedig olyan örömmel töltögettem a tesztet....Nagyon szoritok a fiatal barátnődért,némely emberre nagyon sokat mér a SORS...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2008. január 27. 18:1710122.

    Szia Zsézse! én is végignéztem a korcsolyásokat,volt egy kettő ami tetszett.S.Juli Andrea Botchelli nagy énekszámára futotta a kürt nekem ő jobban tetszett ,mint aki a harmadik Finn kislány.

    Finomakat főztél, én is imádom a rakott krumplit,de a Papa nem, akkor szoktam késziteni ha jönnek a gyerekek mert ők is szeretik. Holnap ilyenkor már unokázol? de jó lesz Emilnek is Neked is,majd ha játszás közben tanitod gondolj rám is.....Irtó édesek ahogy a pici kezükkel mutatják, és mondják a kis mondókákat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2008. január 27. 17:5210121.
    Ági nagyon szomorút írtál a beteg ismerősödről.Szörnyü,hogy fiatal emberrel ilyen megtörténik.Sajnos tényleg nagyon hosszú gyógyulás vár még rá.Jobbulást kívánok neki,szüleinek meg rengeteg erőt és kitartást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297408 (10118)
    2008-01-27  16:41
  82. 2008. január 27. 17:3610120.
    Szia Katka!Látod milyen hamar elment a hét?Még egy hét és már jön is haza a lányod!ugye Hajni a lányod?
    Én a korcsolya gálát néztem mostanig.Neem nagyon tetszett.
    előzmény:
    katka4250 (10119)
    2008-01-27  17:00
  83. 2008. január 27. 17:0010119.
    Szia Ági! Úgy nézem nagy a csend körülöttünk. Én is most ültem le egy kicsit, a TV-ben sincs semmi jó. Meglátogattam a lányokat, de el voltak merülve a malmozásba az apával, meg Balázzsal. Nem zavartam sokáig Őket. Tényleg hamar elment ez a hét.Csak ne legyen rossz idő, mire jönnek haza Hajniék.Kb 12 órás az út.Ma kirándulni voltak. tegnap irt SMS-t,irja,hogy sokat dolgoznak, van egy-két kiállhatatlan csaj a németek között.Sajnálom a Barátnődet igy ismeretlenül is. Bizni kell a fiatal szervezetbe, az élniakarásába.Nem tudja senki, hogy a sors mit tartogat .További jó pihenést! Kati
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297408 (10118)
    2008-01-27  16:41
  84. Torolt_felhasznalo_297408
    Torolt_felhasznalo_297408
    2008. január 27. 16:4110118.

    Sziasztok Kislányok !!  Lassan elmúlik a vasárnap.... Csend volt, voltam egy sort bicajozni..., a lányomék eljöttek egy órácskára,Rolival bicajoztunk , meséltünk...

    Telefonált a beteg Barátnőm anyukája : egy hajszálnyi a javulás, "lehet" , hogy újabb agyvérzése is volt, most sem mozdulnak a végtagjai , de javulnia kell a mostani gyógyszerezéstől....Azért  "lehet", mer az ödéma alatt-mellett... alig látható...............syncumárt kap, meg gammagl........ Valaki azt mondta, hogy hosszú rehabilitációs időszak fog rajta segíteni.....

    Játszottam ma is, volt hideg-meleg, most tiszta a lapom  - 4 koponyáról kellett visszaküzdeni magam.

    Nelli  -normális vagyok a teszeted szerint, de nem egy magyar szabvány-- olyan hülyén van megfogalmazva, ill. nem magyar stílusban, a "bézból"-nem tudom hogy kell leírni, nem tanultam angolt, a szabályokat sem ismerem.....,az a lényeg , hogy elő tudtam imátkozni.

    Katka!  Igazán gyorsan elment ez a hét, a másik meg még gyorsabban, édesek lehetnek a nagy hazaváró-készülődéssel.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2008. január 27. 14:1410117.
    Szia Zsézse! Még a héten leszek ügyeletbe, szombaton jön haza Hajni.Már a lányok készitik a dekorációt, mire anya hazajön, feldiszitik a lakást.Szerintem, már elég jól megszokták, de azért már alig várják a szombatot. Különösen, hogy mit hoz majd anya?Erre kiváncsiak nagyon.
    előzmény:
    zsézse (10115)
    2008-01-27  11:32
  86. 2008. január 27. 14:1010116.
    Sziasztok lányok! Végre végeztem a mosogatással, rendrakással. Zsoltiék nálam ebédeltek, most vitte haza Ákost. Most van időm leülni egy kicsit. Nálunk nagyon fúj a szél. Az eső szerencsére már nem esik.Délután megyek a gyerekekhez, viszem a  vasalt ruhákat.Megnézem, rendbe van e a táskájuk.Holnap du. kell rájuk vigyáznom, mert szülői értekezlet lesz.Aztán egy-kettőre itt lesz a szombat.Pihenjetek jókat délután. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2008. január 27. 11:3210115.
    Sziasztok!Most készült el az ebéd,hát benézek kicsit hozzátok!Igen a temetésen túl vagyunk,de a megnyugvás még messze van.Most igy tünik!
    Egy hétre megyek a lányomékhoz és én fogom Emil babát bölcsibe vinni.Nehezen szokja meg az új helyzetet,talán igy könnyebb lesz neki az ott maradás.
    Nálunk szerencsére nem volt szél,szép enyhe csendes idő van.
    Ma én rakott krumplit,palacsintát csináltam.
    Mindenkinek szép napot kívánok!
    Katka mikor jön haza az anyuka?Meddig vagy még "szolgálatban"?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. Torolt_felhasznalo_297408
    Torolt_felhasznalo_297408
    2008. január 27. 09:2010114.

    Sziasztok!  Jó vasárnapot kívánok én is , Marikával együtt , nekem sincs rossz kedvem, szerencsére.

    Csendes napom lesz  - remélem  , nem kell főzni , nem mentem a Zsóryba  - nem bírtam rászánni magam  - a vőm mondta, hogy már megint nem elég meleg. Pedig szeretem a hideg vizet, de mostanában 2 h.hurut, és két megfázás elvette a kedvemet....,megyek helyette járni, megyegetek többször, "olcsó és nem ráz", mondtuk régen...., tényleg a séta a legegészségesebb, legolcsóbb SPORT, és milyen kevesen űzik...A nővérem - ma jön haza Bfüredről  - mondta, hogy a gyógytornász is a sétát ajánlja, időnként enyhébb dombnak felfelé, hagy dolgozzon a szív.....

    Rádumáltam egy ismerős családot, hogy jöjjenek a nyári kirándulásra  -még van néhány hely...

    A beteg lányról nem tudok semmit, nem merem felhívni a szülőket......

    Nem jöttek végül is a fiamék..., Nelli megnézem azt a E-mail, akkor nem tudtam vele mit kezdeni..., megnézem , és leírom Nektek, hogy mit nem tudok....Hiába, én csak azt tudom, amit megmutatnak. Magamtól nem merek kattingatni, mert nem tudom mi lesz a következménye, és nem tudom visszaállítani az eredeti állapotot....  Ági

    előzmény:
    marika48 (10113)
    2008-01-27  08:52
  89. 2008. január 27. 08:5210113.
    Sziasztok , kellemes vasárnapot mindenkinek!!!

    Ugye vasárnap van?? Sokszor nemtudom!!!

    Katka, látod, hogy eltelt már egy hét. Mostmár jön haza a lányod, arra lehet készülni!
    Itt az éjjel olyan szél volt, hogy éjjel egykor csuktuk be az ablakokat, mert rángatta a szél. Még fúj, de nem olyan nagy erővel. A szemetet az előttünk levő játszótérre hordta, holnap lesz mit takarítani!
    Hűvös van, de kisütött a nap.

    Nincs ma sok dolgom, van sok maradékom, a töltöttkáposztából van káposzta maradék, ahhoz főzök a kuktában gombócokat, az is jó lesz egy pár napra.
    Unokázzatok, éljetek családi életet élvezzétek a szép napot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2008. január 26. 19:3310112.
    Sziasztok lányok! Végre itthon vagyok. Megjöttem anyukámtól, s megcsináltam a tesztet. Normálra sikerült. Zsolti fiamék voltak itt, egy kicsit beszélgettünk. Ákos az unokám most van " láthatáson".Majd holnap kell hazamennie.A kislányok tegnap este ragasztottak diszeket, mire anya megjön feldiszítik a szobát.Már Adrika sem sirdogál.Egész szépen viselik az anya hiányát.Igaz, mindent megteszünk, hogy jól érezzék magukat.Mindenkinek szép álmokat. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. 2008. január 26. 19:3110111.

    Jól van, úgy látszik mindenki elvonult, én is megyek, még harapok valamit. Holnap délután a lányomékhoz megyünk, hogy egy kicsit helyrebillenjen a mérleg. Nehogy szó érje a ház elejét, hogy mindig csak az egyiknél vagyok.

    Sziasztok, jó éjt: Nelli 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  92. 2008. január 26. 19:2210110.
    Zsézse ezek szerint túl vagytok a temetésen, talán most már lassan megnyugszik a család. Főleg jót tesz a hangulatodnak, hogy nemsokára a kis unokáddal együtt leszel. Te viszed majd az oviba? Most csak egyedül mész? Meddig maradsz?
    előzmény:
    zsézse (10104)
    2008-01-26  17:57
  93. 2008. január 26. 19:1810109.

    Ez nem műkszik, nem tudom bemásolni azt a viccet. Akkor elküldöm emilben.

    Más: Nézitek a műkorcsolya EB-t? Holnap 15,00 órakor lesz a gála, azt nagyon szeretném megnézni, eddig is néztem, de végülis nem folyamatosan, mert mindig mást csináltam közben és csak oda-oda néztem.

    előzmény:
    avon49 (10108)
    2008-01-26  19:15
  94. 2008. január 26. 19:1510108.


    előzmény:
    marika48 (10100)
    2008-01-26  13:51
  95. 2008. január 26. 19:1410107.

    Sziasztok, látom azért megszenvedtetek a teszt kitöltésével. Egyébként az értékelésnél, amikor végigolvastam, hogy mi lett volna a jó eredmény, utána felmentem az oldal tetejére és ott volt az enyém. Na mindegy, ne foglalkozzatok vele, a lényeg az, hogy az IQ-ja mindenkinek a legjobb!!!   

    Az üres lapra akartam bemásolni egy viccet, de nem tette be, nem tudom miért. Csak már nem volt időm megmagyarázni, mert bejött az invázió, azaz beözönlött a fiam a családjával, Ez már 5 főt jelent. Hát bizony pillanat alatt tele van a lakásunk. Utána a két nagyobb itt maradt, a picurral mentek babaúszásra, aztán amikor megjöttek, még itthon ettek, ittak, el voltak, most mentek el.

    előzmény:
    marika48 (10106)
    2008-01-26  19:00
  96. 2008. január 26. 19:0010106.
    A Nelli tesztjénél az írás színe engem nagyon zavart, alig tudtam olvasni.

    A tetején van, ha jól emlékszem az értékelés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  97. 2008. január 26. 18:5810105.
    Szia Zsézse!! Mennyi időre mész unokázni??

    Ma varrtam a dohányzóaztalra egy terítőt. Almazöld muszlinból, meg selyemből. Nemtudtam már mit kitalálni, ami tetszene. Nekem tetszik

    Jankó 3-ra vizsgázott, hétfőn megint vizsga.

    Szép napos, de hideg idő volt!
    előzmény:
    zsézse (10104)
    2008-01-26  17:57
  98. 2008. január 26. 17:5710104.
    Sziasztok!Nem voltam pár napja,most gyorsan visszaolvastam az eseményeket.
    Zsubika megijesztettél.Mi lehet ami miatt nem tudsz jelentkezni és majd csak hétfőn tudsz írni róla.Nagyon bízom benne,hogy nem baj hanem valami kellemes meglepetésben lesz részünk!
    Marika,olvastam megint dolgozni fogsz.Irigyellek érte!Igy a legjobb visszamenni!Mikor hívnak,de nem kötelezed el magad hosszú időre.Én nagyon élveztem azt a napot mikor bementem tavaly dolgozni.Aztán az is jó volt mikor ez nem végleges lett.Ne izgulj,menni fog mint a karikacsapás!
    Nellike!Nekem sikerült kitölteni a tesztet és az eredményemet is megnéztem.Elárulhatom Bill Gatesnél sokkal jobban teljesítettem.Talán még én is lehetek akkor milliomos?
    Manka nálunkis fagyott reggel,én nem is mertem kocsiba ülni csak 10 óra felé.Anyukámat hoztam hozzánk.Itt ebédelt a kisfiamékkal együtt.Gombaleves volt,töltött paprika.utána rétest csináltam.Meggyest meg túróst.Négy rudat sütöttem,de már csak 2 szelet van belőle.
    Hétfőn utazom a lányomékhoz.Már nagyon várom,hogy lássam Őket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2008. január 26. 17:2610103.

    Nellikém! "TE ezt nemtudhatod Hajnalka!!!!"nem úgrik be?

    Reggel korán útra keltünk, meglátogattuk a fiamékat, mivel ma az unoka is ott volt. Lányok úgy csúszott az út reggel, olyan sok balesetet láttunk, volt ahol már a Tüzoltók csörlőzték fel a mély árokban landolt autót.,jaj nemszeretek ilyet látni se. Egyébként szép napos volt, kis széllel errefele.

    Gyönnyörűen kibújtak a nárciszok, játcintok már 5-6cm-sek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. 2008. január 26. 17:1210102.
    Marika kitöltöttem a tesztet, de az eredményt nemtudom megnyitni SOS! pedig majd kifurdal a kiváncsiság    
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top