Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit főztök ilyen melegben

Ary
Ary
Létrehozva: 2006. június 28. 07:40

Sziasztok!

Két gyerkőccel megkezdődött a nyár. Mit főztök ilyen melegben nekik amit szívesen megennének, de nekünk sem tart órákig a konyhában a főzés.

Időnként csak dinnyét eszünk ebédre, ez hideg és a gyerekek is szívesen megeszik. 

Köszi, Ary

  1. 2012. július 2. 14:239401.

    csiga nalunk is volt 3 napja az uram csinalta isteni volt

    szepek a muveid

    előzmény:
    pinti (9395)
    2012-06-29  11:35
  2. 2012. július 2. 14:119400.

    Szép hetet! Végre lesz zöldbab a piacon? Na most már tényleg olyan meleg van, hogy nem főzök semmit! legközelebb csütörtökre kell írnom a Serpenyőbe, majd szerdán meló után villantok valamit a konyhában. 

    Említettem már, hogy az irodánkban nincsen légkondícionálás??? Komolyan mondom itt fogok megdögleni! Az ablakot sem tudjuk kinyitni, mert betűz a nap és csak a meleg jönne be. Ha főnököm nem szerez legalább egy ventillátort, felforr a zagyam..... 

    előzmény:
    Sarapod2 (9399)
    2012-07-02  08:34
  3. 2012. július 2. 08:349399.

    Kellemes hetet! Nekem meg kellemesebbet! 

     

    Nem főzök semmit, tegnapi maradék lesz, de még kedden is.

    Reggel 5-től a kertet gazaljuk, most kajáltam és a mosógép is leállt.

    Utána kezdek vasalni, mert hétfőn elindul a nagybetűs élet, a PIACOZÁS!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  4. 2012. július 1. 14:409398.
    előzmény:
    chilii (9396)
    2012-06-29  13:51
  5. 2012. június 29. 21:509397.

    Nem ismered a mondást?

     

    Sokat akar a szarka, de nem bírja a farka!  

    előzmény:
    pinti (9395)
    2012-06-29  11:35
  6. 2012. június 29. 13:519396.

    Jaj de jó valakinek! Én húzom az igát egész nyáron . Nagyon guszta ez a kürtős kalács, egyszer nekiveselkedek én is, de csak ha majd hideg leszmert most jön a kánikula! állítólag fel fog forrni a zagyam (vagy ami a helyén van). 

    Holnap meggyes sörben párolt sertésszűz lesz az ebéd, mert indul a Tour de Serpenyő, első állomás Belgium. Ma Liége-i saláta lesz a vacsora, szintén ebből az alkalomból. Három hétig franszia napok lesznek nálunk .

    előzmény:
    pinti (9394)
    2012-06-29  11:26
  7. 2012. június 29. 11:359395.

    Én vagyok szabin, de rosszabb mint amikor dolgozni járok. mindent egyszerre akarok csinálni, mosni, főzni, takarítani, varrni, olvasni, wellnessezni, kertészkedni, mindenből minden nap. Ha valami elmarad akkor  elégedetlen vagyok magammal. Néha azon veszem észre magam, h fáj a talpam, mert nem pihentem semmit. Már a vállam és karom is fáj, tiszta mohóság amit művelek itt első héten.

     

     

    Na és a képek a műveimről

     

     És most tutti, h egy órát pihenni fogok.

     

    előzmény:
    Sarapod2 (9389)
    2012-06-27  15:41
  8. 2012. június 29. 11:269394.

    Igen, nyári szüneten vagyok, múlt pénteken fejeztem be. Augusztusban 2 napot szolgálatos leszek, aztán szeptember 1-ig  szünet tovább.

     

     Készen vagyok az ebéddel, a lányom is megérkezett Kolozsvárra, nemsokára itthon lesz.

     

    Krumplilevest főztem és megsütöttem a kűrtőskalácsot, és  egy tepsi kakaóscsigát is. Fagyit is főztem vaniliásat és kardamomosat , az is készen van.

     

    Holnap grillezünk fehér grillkolbászt , tököt, cukkinit, stb.

     

     

    előzmény:
    chilii (9391)
    2012-06-28  11:15
  9. Torolt_felhasznalo_615948
    Torolt_felhasznalo_615948
    2012. június 28. 20:049393.

     Sziasztok!  Régi olvasója vagyok a topiknak (csak olvasom), mert sok jó receptet, ötletet találok benne. Sarapod, ne haragudj, hogy megkérdezem, de ki (vagy mi) az a GM? Esküszöm, nem értem, pedig többször említed ezt a szót. Ez mozaikszó? Vagy ételt jelent? Vagy személyt? Bocs a kérdésért, de már nem bírom ki, hogy  ne kérdezzek rá.  Kösz a választ. H. 
    előzmény:
    Sarapod2 (9389)
    2012-06-27  15:41
  10. 2012. június 28. 11:299392.

    Micsoda torta!! te egy muvesz vagy

     

    es milyen finom lehet

    előzmény:
    Sarapod2 (9381)
    2012-06-24  22:20
  11. 2012. június 28. 11:159391.
    Nekem nincs nyári szünet már 20 éve Pintit kérdeztem, hogy nekik szünet van-e már!
    Ma kimerészkedtem a piacra, és egyetlen egy mamánál találtam zöld hüvelyű zöldbabot! Már azt hittem sehol sem lesz, mindenütt csak sárgát árulnak. Aztán voltam reggel húst nézni is, mondom a hentesnek, hogy ebből az ákcijós marhalábszárból csak ennyi van ami pultban látszik? (két kis darabka volt, az is az alsó végéből) aszongya igen, azután kibökte, hogy van valakinek elrakva egy darab, csak nem jött érte... mondtam neki, hogy akkor tolja csak ki szépen nekem mondjuk megy most a fagyasztóba, mert indul a naaagy franszia projekt szombaton, és még nem a marha a soros egyenlőre, hanem a zöldbab 
    előzmény:
    Sarapod2 (9389)
    2012-06-27  15:41
  12. 2012. június 28. 10:389390.

    Szia!

     

    Én ezt csináltam tegnap a cukkiniből és isteni finom lett. :)

     

    http://www.mindmegette.hu/cukkinifasirt.recept

    előzmény:
    chilii (9388)
    2012-06-27  14:38
  13. 2012. június 27. 15:419389.

    Akkor ezek szerint nem is dolgozol? Vagy milyen nyári szünetről írsz? 

     

    Szép a sütid, jó is tuti, de nem kívánok semmit. Ma egy nagy kandli mentás limonádét csináltam, azt iszogatjuk.

     

    Volt maradék leves, sütöttem pár palacsintát oszt kész.

     

    Holnapi menü meg még talány, majd a nagy fiam rendel valamit. Ő a leg rendesebb, mert megmondja mit főzzek. GM-nek és anyósnak a válasza: mindegy.

     

    Most is hőség van, de a hétvégére még melegebbet jósol.

     

    A málna miatt irigyellek. Nekem ribizlit lett elég, de málnából talán ha 2 x ettünk. Igaz csak 2 bokor van, de majd lesz több is jövőre. Ribizli meg 5 bokor van. Még nagyon szeretnék piszkebokrot is venni valahol.

     

    Most olvastam jó cukkinis tésztát, nekem is van 3 kicsi cukkinim. Inkább tészta lesz, mint rántva, mert nagyon vékonyak.  

    előzmény:
    chilii (9388)
    2012-06-27  14:38
  14. 2012. június 27. 14:389388.

    Nyáriszünet van már??? Ezt alkottam a hétvégén: http://chilii.blog.hu/2012/06/27/peche_melba_tiramisu

     

    érik nálunk is a málna, telik a fagyasztó meg most már cukkíni is, csak még nem tudom mi lesz belőle.

    előzmény:
    pinti (9384)
    2012-06-26  15:21
  15. 2012. június 27. 10:559387.

    Én ma meggylevest és tökfőzeléket főtt virslivel.A leves hidegen e legjobb, de melegen is jó.

    Zsuzsa 

    előzmény:
    Ildika2 (9386)
    2012-06-26  21:16
  16. 2012. június 26. 21:169386.
    Köszönöm szépen :) 
    előzmény:
    pinti (9376)
    2012-06-23  16:07
  17. 2012. június 26. 15:329385.

    Nagyon szép az a torta.

     

    Biztos, h jobb az anyós mint a kutyája? Miért nem fér el az a csóró az udvarban? Mindjárt jönnek az állatvédők.Tessék meggondolni magadat, és visszaszívni a     -t.

     

    Ma nem főzök, mert ma esszük a vasárnapi maradékot, húslevest  házi cérnametélttel, főtthúst paradicsom mártást és pergelt grízt, mert az öreg krumplim beadta a derekát, nem akart utoljára püré lenni.

     

     

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (9381)
    2012-06-24  22:20
  18. 2012. június 26. 15:219384.

     

    Jó hogy eszembe jutattad,,,,,,,,

     

    Nekem is van pöpec sörösüvegem, a lányom hozta a tavaly valahonnan. Szirupot raktam el benne talán bodzát. De most hol is van, mert jöhet egy fél liter málnaszirup, csak úgy ha megkívánjuk, vagy ha pöpeckedni akarunk és mázas fagyira vágyunk. A vasárnap a kertből szedtünk kb fél liternyi málnát, le van fagyasztva szépen sorba egyenként, aztán zacskózva.

     

    Ma nem főzök, mert van maradék, de holnapra tökfőzeléket terveztem, az elsőt az idén, a sajátból. Pénteken rántottam kettőt, mert a zuramat nem lehet jól tartani ezzel. Tojást fogok főzni vagy sütni hozzá.

    előzmény:
    chilii (9383)
    2012-06-25  09:13
  19. 2012. június 25. 09:139383.
    Nagyon szép a tortád, én sosem tudom ilyen szépen, szimetrikusan elrendezni rajta a derkort Ilyen melegben hajlamosak a dolgok kicsapódni, valószínűleg tényleg az volt a gond, hogy hideg volt a tej. azért becsúszna egy szelet így reggel a kávém mellé
    előzmény:
    Sarapod2 (9381)
    2012-06-24  22:20
  20. 2012. június 25. 09:089382.
    Szép reggel! Örülök, hogy odaért, remélem nem zúzta le teljesen a posta! Ha kell még, szólj nyugottan!!! 
    A tészta mindenképp fent lesz, bár még nem néztem meg , hogyan sikerültek a képek, de ugye az enyém nem lakberendezési meg nincs fotoshop, hanem recepttár. Egyébként gyúrtam hozzá tagliatelle (széles metélt) tésztát, a mártásba egy kis sárga rókagomba (2500Ft/kg), füstölt pácolt kacsamell, tejszín és sok parmezán került. Mondjuk ezekből most csak a gombát vettem (40dkg-ot), a többi volt otthon. 
    A leves is abból készült amit a hűtőben találtam, sárgarépa, szárzeller, újhagyma, fokhagyma, kis karfiol, zöldbab és zöldborsó a fagyasztóból, ezeket nagyon kevés vízben feltettem (ami hamar puhul azt sorban később tettem bele), és külön edényben megfőztem egy kis darab füstölt tarját (szintén saját, a fagyasztóban leltem). Amikor a zöldségek megpuhultak, beleöntöttem a kovászosuborka levét, a felkockázott tarját, egy keveset a tarja főzőlevéből, és tejföllel behabartam, borsikafűvel és friss kaporral ízesítettem. Jó kis savanykás leves lett, ízlett mindenkinek. 
    A szomszéddal mit tettem? Én semmit, de anyám átment kávézni szokás szerint, de most Radar úgy gondolta, hogy ő is megy valahol átszökött, és benézett a konyhaablakon, hogy mit csinál odát anyám. Csakhogy az ablakot úgy érte fel, hogy felugrott a teraszukon lévő kisasztalra, amiről persze mindent levert.......
    előzmény:
    Sarapod2 (9381)
    2012-06-24  22:20
  21. 2012. június 24. 22:209381.

    Először is szeretném megköszönni a borítékba lévő rózsaborsot. Nem tudom, hogy csinálta a posta, de pénteken nem volt a levelek között, viszont szombaton benne volt a postaládába. Nálunk szombaton nincs is posta!

     

    Rád is fért biztos a pihenés. Én holnap kelek 5-kor, udvart rendezzük. Már eléggé belefáradtam, de muszáj csinálni. 

     

    Anyósom holnap adják ki a kórházból, őt is ide hozza a GM. Nem tudom mi lesz, mert a kutyáját is át akarja hozni, de abba nem eggyezem bele. Inkább elmék a háztól.  

     

    Kovászos uborka levét én meg szoktam inni. Milyen leves készült belőle? Most raktam el ismét 2 üveggel, remélem hamar jó lesz?

     

    No milyen az a létező legdrágább tészta? Kis serranói sonka, sajtocska, rókagomba, tejszín, stb. mi volt még benne?  Recept az oldaladon megtalálható lesz? 

     

    Holnapra van maradék kajánk, a fiam kért egy babfőzeléket - szárazbabból - most áztattam le. Azt mondta pirítsak rá hagymát neki, nem kell hús mellé. Pedig a mai sültcsirkéből maradt bőven! 

     

    Sütöttem sütit, de még így csak egyszer jártam. Azóta is gondolkodom miért? Egyszer méteres sütit sütöttem, no annál jártam így a krémmel, meg most. De csak az lehetett a gond - ahogy sok apától sok eszemmel kigondoltam - nem egyforma hőmérsékletű volt a tej. Minden szobahőmérsékletű volt, de a tej hideg, így "kicsapódott" vagy hogy mondják?  Amúgy ízre nagyon finom lett, a tésztája is, nem piskóta, de finom. Felét már meg is ették a fiúk. 

     

    Mit tettél a szomszéddal, hogy engesztelésre szorul? Én meg képzeld kaptam 4 tő koktélparadicsomot, és holnap már csinálnom kell futót neki, mert akkorát nőt.

     

    További szép estét nektek!  

    előzmény:
    chilii (9379)
    2012-06-24  21:09
  22. 2012. június 24. 21:539380.
    én a Metroban néztem ki egy csatos üveges sört jövő héten megyek megveszem, anyám meg a zuram majd megisszák, mert én nem szeretem a sört, és lesz nekem pöpec csatos üvegem
    nálunk hűtő ürítés volt a hétvégén, vagy egy hónapja vettem mascarponét, pár nap volt már neki a szavatosságból, ideje volt felhasználni, mohón vettem akciós túrót, az is vasárnap járt volna le, és joghurt, tejföl is túl lett vásárolva na ezeket elhasználtam. az első adag kovászos uborka leve is ott volt a hűtőben, azt is sikerült felhasználnom, és végül még húsvét táján vettem a lidiben füstölt pácolt kacsamellet, annak még volt ideje, de most azt is felhasználtam végre. boltba meg nem megyek egy darabig, mert a fagyasztót is ürítenem kell 
    előzmény:
    pinti (9372)
    2012-06-22  19:43
  23. 2012. június 24. 21:099379.
    Szép estét! Igen ma anyósnál voltunk, előtte kutyát úsztattam,délután meg pihentem. Szombat a húzós nap nálam, hajnalban kelltem, sütöttem kenyeret, főztem pöpec levest a kovászos uborkalé újrahasznosítására, megfőztem a létező legdrágább tésztát (igen, ennyi erővel húst is vehettem volna), és utána egy málnás őszibarackos tiramisut készítettem, bár szerintem nem sok köze van a tiramisuhoz, de az újságban ez volt a neve. csináltam képeket, csak most nincs már kedvem kiszedni a gépből. nagyon finom lett különben, remélem a szomszédot is sikerült vele kiengesztelni.délután kigyomláltam a paprika ültetvényt, mondtam is anyámnak, hogy célszerűbb lett volna, ha a paprikát trágyázza a gyomok helyett!
    előzmény:
    Sarapod2 (9378)
    2012-06-23  16:30
  24. 2012. június 23. 16:309378.

    No akkor kürtőskalács lesz bőven. Nem tudom de a vízen kívül nem kívánok semmit, pedig nagyon éhes vagyok. De minek is ennék, úgy is kijön belőlem. Spórolok, válság van! 

     

    Ma a GM-nek főttkrumpli volt az ebéd, most épp alszik. A nagyfiamnak meg csirkepörkölt gombával, nokedlival, uborkasalátával. Levest nem főztem. Természetesen egész nap azt hajtotta a GM neki csak főttkrumpli kell. Aztán mikor tálaltam, megkérdezte nem főztél valami jó kis erős levest? Hát nem!

     

    Nálunk is a kertbe fel van állítva a tusoló, de ki nem megyek. Reggel korán ahol nincs öntöző, ott belocsoltam, de olyan hőség van, hogy tegnap és ma is bekapcsoltam a légkondit. Így már tűrhető. A napot soha nem bírtam, még fiatal koromba se. Kalapom nekem is van, de nem munkára.

     

    Szóval mész kertészkedni? Én csak hajnalba és késő este merészkedek ki a kertbe. No most látszik is rajta, mert a rózsák hullatják a szirmukat, de lehet ma este összeszívatom őket még mielőtt az öntöző beindul.

     

    Jó lenne nekem is egy ilyen "gomb", hátha én is elindulnék már. No nem a veszekedésre való gomb kell? Velem ugyan is soha ki nem jön a kertbe a GM. Azt mondta eleget van ő kint a földeken. Most még a boltba se merészkedek el sajnos. 

     

    Holnap kell valami jó kis erős levst főznöm, fiamnak csirkepörkölt maradt, aztán valami második féle nekem és a GM is kell. Pörköltet most én se kívánom, pedig a fiam azt mondta nagyon finom. Raktam bele gombát is.  

     

    Chili lehet megint anyóspajtásnál ebédel? 

    előzmény:
    pinti (9377)
    2012-06-23  16:17
  25. 2012. június 23. 16:179377.

    Folytatjuk a szerszámkészítést, mert vettem még egy tepsire való sört. Most az is ízesített, zöldcitromos, valami pirosbogyós, feketesör és három normálsör.

     

    Gyúrtam levesbe való tésztát, most megyek  nyújtom és metélem.

     

    Aztán ilyen szép időbe ne tessék már betegeskedni, hanem sütkérezni vagy strandolni.

     

    Ma a piacon megvettem a lila szalmakalapkát és jövőhéttől kezdve bejelentkeztem inspekcióba a zuram kertjébe. Új feredődreszt is vettem a lidl- ből, az is lila, sőt van lila kertészpapucsom is, minden elő van készítve már csak ki kell menni, meg kell nyomni a gombot, h elindúljon a veszekedés.  Mert ha ketten vagyunk a kertbe, akkor annak vita a vége.

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (9374)
    2012-06-22  22:31

Címlap

top