Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Víztisztít berendezés minő

Torolt_felhasznalo_544624
Torolt_felhasznalo_544624
Létrehozva: 2006. november 10. 23:55
Üdvözlöm az ide látogatókat!
Talán valaki tudna végre megfelelő tanácsot adni.
Szeretném megoldani a csapvíz megfelelő tisztítását,egy valóban minőségi berendezéssel.
Hosszú hónapok óta próbálok találni egy komoly minőséget képviselő rendszert,de úgylátszik Magyarországon csak szerencselovagok vannak,akik összevissza hazudozva megpróbálják rásózni a gagyijukat az érdeklődőkre.
Több tucat honlapot átböngésztem, több ezer fórummal együtt,és igy jutottam erre a következtetésre.

Elöször is kizárólag fordított ozmózis elvén működő berendezést kerestem,mert véleményem szerint csak az a számomra megfelelő!
Gyógyszervegyész lévén vannak ismereteim a működéséről,és hát eléggé beleástam magam a témába.DE...

Röviden a tapasztalataimról:
Eddig nem találtam olyan céget ahol megfelelő tájékoztatást kaptam volna,hogy az általuk forgalmazott terméket ki gyártja pontosan?
Hol gyártják?
Mi a pontos típusa?
Mi az amit beszerelnek valójában?
Rendelkeznek-e valamilyen komolyabb minőségvizsgáló szervezet minősítésével?
Jöttek nekem ANTSZ engedélyszámmal,csak mikor megnéztem az eredeti engedélyt mindíg kiderült,vagy nem arra szólt amit Ők árulnak,vagy nem is minősíthető reverz osmozis technológiának,vagy ARZÉN és NITRÁT eltávolításárs nem alkalmas kitételt tartalmazott.

Egyébként abszolúte hidegen hagyna az ANTSZ engedélye,hiszen szerintük a vezetékes víz is megfelelő!

A többség mind ugyanazt árulja eltérő megnevezéssel.
A legnagyobb megdöbbenésem akkor, volt miután rájöttem az eredeti amerikainak titulált készülékek egytől egyig KINAI gagyigyártóktól származnak!Van egy tartomány ahol erre specializált üzemek vannak.
Más más néven gyakorlatilag ugyanazt gyátják.
Az eredeti honlapjukon a fényképeken látható készülékeken amerikai zászló van,tehát előre tervezett megtévesztés.
A másik trükk,hogy némelyik Amerikában létrehozott egy céget, és igy titulálják eredeti amerikainak.
Vettem a fáradtságot,hogy ennek mind alaposan utánnajárjak.

Hátha van olyan ember aki tud ajánlani egy magyarországon levő céget aki ezektől eltérően valóban minőséget árul!
Kezdem azt hinni nincs ilyen.
A megoldás persze az is lehetne ha kintről rendelném meg de akkor le kell mondjak garanciákról,nics szervízháttér,stb.
Tud valaki tippet adni?

Kérem azokat akik szerint nem kell tisztítani a vizet ne akarjanak lebeszélni,nem az Ő okosságukra van szükségem!
Több ezer fórumos oldalt átböngésztem már.
Előre köszönöm a jószándékú tanácsokat!
  1. 2007. március 4. 20:57129.
    Na most akkor, szóval én azért jöttem ide, hogy valami megoldást találjak ami megnyugtató számomra víz ügyben. Ehhez képest itt megy a kötözködés, hogy miért szar az ozmózis víz, meg miért kéne tisztítani a vizet.
    Én azt mondom, akit nem érdekel a téma az menjen máshová kötözködni, mi pedig akiket érdekel a megoldás (adott esetben az ozmózis eljárás) azok hagy osszák meg a tapasztalataikat egymással.

    Engem az érdekelne, milyen berendezés megbízható amit lehet kapni is és normális garanciával, valóban tiszta vizet ad hosszútávon és nem csak félmegoldást nyújt minta legtöbb termék.

    Már sokat megnézegettem a neten is. Az a baj, hogy valami mindíg hibádzik. Vagy nincs benne UV lámba, vagy nem tudni, mikor telítödnek a szűrők, mert nincs komputer, vagy nincs normális garanciális háttér, vagy egszerűen nem hajlandóak megmondani honnan való a cucc, illetve hülyének néznek. Kaptam privinem egy tippet most azt megnézem majd a neten, de nem értem ezt miért kell priviben küldeni? Már lassan szégyelljük magunkat mert megosztjuk mással a pozitív, vagy negatív tapasztalatainkat?

    Tibor3
    Margit3

    amennyiben bírtok tényszerűen érvelni, úgy szívesen beszélgetek veletek, de amit eddig olvastam, az nagyfokú tájékozatlanságra vall, én laikusként jobban tájékozott vagyok pár napi internetes utánajárás után mint amit itt alakítotok. Ráadásul semmi kedvem az ügynöközést hallgatni. Nem elég a politika????

    üdv
    cichlid
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. március 4. 20:45128.
    Sziasztok, délután volt egy hozzászólásom, nem tudom ki olvasta, de ki lett moderálva úgy néz ki mivel eltűnt.
    Azért arra kíváncsi lennék, miért tűnt el, mivel nem volt semmi ok a moderációra, hacsaknem valakinek nem tetszett a mondanivalója

    pedig csak margit3 épületes, minden alapot nélkülöző (csodász, tiszta ásványvíz, ozmózisvíz=desztillált víz, hasznos ásványi anyagok a szervezetünknek) fantasztikus állításaira reagáltam és eküsuöm nem volt benne k*** anyázás.

    na mindegy.

    üdv
    a moderátornak.

    Cichlid
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 4. 19:42127.

    Nem tudom ki es mit arusit, de tobben egymast ugynokoztek itt...

    Te azt mondod, tudod, hogy "Egyszerűen a szakmámból eredően vélem úgy,hogy szükség van víztisztításra".

    En meg szeretnem tudni, hogy melyik vizet kell tisztitani, es mit kell belole kitisztitani?

    előzmény:
    Öko (126)
    2007-03-04  19:20
  4. 2007. március 4. 19:20126.
    "es ott arusitanatok, ahol valoban szukseges? Celzottan: ahol sok a klor, ott klor ellen, ahol sok az arzen, ott az ellen."

    Na várjál Dorka Én nem árulok semmit,ne keverj össze másokkal.
    Én használok, víztisztítót, vízlágyítót.
    Senkit nem akarok meggyőzni,hogy használjon,ez a topic nem arról szól.
    A téma indítója is leírta,én sem kívánok erről itt bárkit győzködni.
    Egyszerűen a szakmámból eredően vélem úgy,hogy szükség van víztisztításra.
    A zárójeles megjegyzésed elég fura,ráadásul, bizony előfordult máshol is.
    Téged nem érdekel ez a dolog,maradjunk ennyiben.
    Akik idejönnek többnyire azért,mert szükségét érzik a víztisztításnak.
    Nekik adnak tanácsot az ide renszeresen látogatók akik még értenek is hozzá,hogy mire figyeljenek mivel lehet becsapódni,mivel próbálják átverni Őket.
    Mások,meg rögtön lecsapnak a portékájukat árulván.

    Üdv.Natalia
    előzmény:
    dorka68 (123)
    2007-03-04  18:04
  5. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 4. 18:13125.

    Mi a hatasa a hatarerteken elero arzennak?

    Mi a hatasa a hatarerteket haromszor meghalado arzennak?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 4. 18:05124.
    A zöldtárca szerinte uniós forrásokból behozható a lemaradás - olvasom az egyik idezett cikkben.
    előzmény:
    Öko (122)
    2007-03-04  17:43
  7. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 4. 18:04123.

    Ezek egy resze amerikai hir, masik resze egy adott magyar telepules egy adott rovid idoben torteno problemajrol szol:

    Június elején Miskolcon vált ihatatlanná az ivóvíz, augusztus elején Balatonfüred körzetében tiltották meg a csapvíz fogyasztását. Akár másutt is előfordulhattak volna hasonló esetek, ... (de nem fordultak elo)

    Magyarország egy részén összesen 250 milliárd forint értékű vízgazdálkodási fejlesztést kell megvalósítani, amelyek nyomán 2,5 millió ember csapvizében csökken több összetevő koncentrációja.

    A világ számos pontján okoz gondot az ivóvízben található arzén. A méreg természetes módon, a terület geológiai adottságai révén kerül a vízrendszerbe, tisztítása viszont nagyon költséges. Amerikai tudósok most azt vizsgálják, hogyan lehetne egy olcsóbb, a szegényebb országokban is bevezethető szűrőrendszert megalkotni....Az országban van azonban 11 olyan település - öszesen 23 ezer lakossal - ahol ötszöröse, és 63 olyan -összesen 180 ezer lakossal - ahol háromszorosa az arzéntartalom az uniós előírásoknak. Ezeken a helyeken - például Makón vagy Püspökladányban - idén december 25-ig kellene a víz arzénszintjét lecsökkenteni.

    Azokon a településeken, ahol az arzéntartalom 10 és 30 mikrogramm között van, 2009 végéig kell 10 mikrogramm alá csökkenteni az arzént. Ez 377 hazai települést, összesen 1,3 millió lakost érint. A települések között van például Szeged, Kecskemét, Békéscsaba és Gyula.

    A klóros víz ivása, a klóros vízben történő fürdés vagy úszás növelheti a húgyhólyagrák kockázatát - mutatták ki spanyol kutatók.
    Még döbbenetesebb, hogy az uszodába járóknál e rák kockázata 57 százalékkal nagyobb.

    Az altalad citalt irasok alapjan nem tudom, hogy nekem szuksegem van-e viztiszto berendezesre, vagy nincsen, ha nem a nev szerint emlitett tepeluleseken elek.

    Mi lenne, ha kozolnetek egy teljes listat az erintett telepulesekrol, es ott arusitanatok, ahol valoban szukseges? Celzottan: ahol sok a klor, ott klor ellen, ahol sok az arzen, ott az ellen.

    Vagy ott kisebb a fizetokepes kereslet?


     

    előzmény:
    Öko (122)
    2007-03-04  17:43
  8. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. március 4. 14:36121.
    A kiindulasi kerdesemre meg nem kaptam valaszt: konkretan miert kell a vizet tisztitani, mit kell eltavolitani a melyik varos csapvizebol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. március 4. 13:22126.

    Lebunkózni a más véleményt képviselőt - ez ám az igazi gentleman viselkedés!  

    Tibor3, kiütközik belőled az ügynök mentalitás - hiába próbálsz itt bármivel machinálni. Aki az ellenfelet lebecsüli (jelen esetben ráadásul egy képzett, témához értő szakembert), azt nagy meglepetések érhetik.

    persze érthető a viselkedésed, hiszen te itt eladni akarsz, hozzászólásnak álcázott reklámtevékenység.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877680 (119)
    2007-03-03  23:16
  10. Torolt_felhasznalo_746089
    Torolt_felhasznalo_746089
    2007. március 4. 13:00125.
    Szánalmas nyomulós MLM ügynök Te vagy.

    Viszont az AQUAPHOR oldalán kiderül, forgalmaznak fordított ozmózis gépet.
    Akkor most mi van?Te kis szerencsétlen.
    Menj a vaterára árulni.Megnéztem Én is mi van ott.
    Nevetségesek vagytok,egyrakáson Amway,Okonet,Aquaphor,Wellness ügynökök kínálgatják a portékájukat.
    Még Te beszélsz?
    A moderálást bízzuk azokra akiknek ez a dolguk,
    Téged már egy párszor kimoderáltak más neveiden.Most is ez lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877680 (124)
    2007-03-04  12:43
  11. 2007. március 4. 06:52123.
    szio,en is olvastam -olvasom a topicod ,mivel szertenek en is venni egy jo minosegu viztisztitot, de nem igazan tudtam meg valasztani..Kernelek, ha vegulis egy pozotiv eredmenyre jut a topic, megirnad nekem is ,hogy akkor melyik viztisztitogép /készulek lenne hatasos??Varom a valaszokat en is benezek, ahogy tudok a topicba...
    előzmény:
    cichlid (111)
    2007-02-28  13:54
  12. 2007. március 4. 00:00120.
    Sajnálni való pitiáner MLM ügynök, idejössz ajánlgatni a vacakodat,értelmes eszmecsere helyett fröcsögsz.

    Én nem forgalmazok semmilyen készüléket,összekeversz valakivel.
    Te próbáltál itt nyomulni ahogy máshol is tetted már,más neveken.

    A valótlan tulajdonságokkal feruházott masinádért téged illet btk.fegyegetés.
    Hogyan mersz ismeretlenül alaptalan hazugságokkal vádolni más embertársaidat,baráti körömet,
    az eddigi megnyivánulásaid jellemzöek az összes mlm ügynökre,inkább maradtál voln csedben,
    Én tettem egy javaslatot,hogy másik topicban beszéljünk szakmai kérdésekről.Ezek voltak a válaszaid.
    Az élettanról,biológiárol ugy vettem észr nem értesz,hogy merészelsz kritizélni másokat.Rövidesen ki fognak moderélni innen is,
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877680 (119)
    2007-03-03  23:16
  13. 2007. március 2. 23:22118.

    Annyi butaságot írtál itt össze vissza,nem is érdemes beszélni róla.

    Egy valami stimmel.Gagyi masina-gagyi ügynök.

    Még nem találkoztál valódi szakemberrel,aki a kérdéseidre nem hadovál,hanem érthető,világos választ ad.

    Ha Te is értesz az élettanhoz,emberedre akadsz.

    Bár amit írtál,az szerint lövésed sincs az egészhez

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_307255 (117)
    2007-03-02  22:25
  14. Torolt_felhasznalo_307255
    Torolt_felhasznalo_307255
    2007. március 2. 22:25117.

     

    Háát... szerintem ez a topic egy ügynök-siserehad találkotó. :-)

    Ebben Tibor3- nak igaza van, de nagy eséllyel persze ő is az. Igaz, ő nem nagyképűen a rengeteg tudásával, műszaki, biológusi, vegyészi stb. végzettségeivel, ismereteivel akarja elképeszteni ill. hasra vágni a földi halandót, hanem a készüléke olcsóságával... mintha a minőség nem számítana! Bár az alap szempont lehet, ha valaki konkrétan használ valamit, és azzal elégedett.

    Kedves ozmózis ügynökök, meg fordított ozmózis ügynökök! A változatosság kedvéért elmesélem, hogy "szopott" az egyik kollégátok - legalább kis színt kap ez a topic, hisz az (ál)tudományosságotoktól már legalább annyira hányingert kaptam, mint a desztillált vizetektől, amit anno megkóstoltam a ráhatásotokra.

    Bejelentkezett tehát az ember, hozta a műszereit, amelyekkel érzékeltetni próbálta, milyen piszkos a csapvíz, és persze mennyire tiszta vizet állít elő a 150 ezerért kínált masinája. Az egyik műszer kimutatta, hogy a csapvizem 500 ezer egységet tartalmaz, a "tiszta" vízük pedig szinte semmit. Megkérdeztem konkrétan mit jelentenek azok az egységek, mérgekről hadovált össze-vissza. Utána egy műszer segítségével áramot vezetett a tisztított vizébe, ami teljesen tiszta maradt, majd a csapvízbe is, amely undorító zöldes színt kapott. Az ügynök jóízűen belekortyolt a vizébe, és megkérdezte, van-e még továbbra is kedvem a csapvizemet fogyasztani, vagy inkább segít , hogy részletre vásárolhassak egy olyan szuper-masinát. Óvatosságból azért megkóstoltam a "tiszta vizet", és azonnal rájöttem, miről van szó... a desztillált víz nem vezeti az áramot, nem tartalmaz ásványi sókat... ha az a zöld trutyi mind méreg és kosz lenne, akkor már néhány hónap csapvíz fogyasztás után felfordulnánk. Ki is rúgtam az ügynököcskét, de valószínűleg átvágott és még át is fog verni sok-sok balekot, aki rengeteg pénzt költ arra, hogy természetellenes vizet igyon, ami legalább olyan káros, mint a klóros csapvíz. (Sokan kapnak hasmenést már egy pohár deszt. víz után is.)

    Vajon mért érezzük a legfinomabbnak a világon a forrásvizet, ami tiszta, üdítő, és megfelelő mennyiségben tartalmaz ásványi sókat, amelyhez évmilliárdok alatt hozzászokott az élő szervezet?? Mert erre van szükségünk, Ez ilyen egyszerű!!

    Egyébként megnéztem a Tibor3 által ajánlott honlapot, és nem éreztem egy csöppet sem vacaknak a készüléküket. Én inkább arra szavaznék. :-)

    Persze, mindenki arra költi a pénzét, amire akarja, és lehet nagy balek is, hiszen az "átvágások világában", amiben most élünk, ez a természetes.

     

     

    előzmény:
    Öko (115)
    2007-03-02  00:24
  15. 2007. március 2. 00:24115.
    Tibor3!

    Nem járattad le magadat még eléggé itt,már a fórumtéma indítója is,meg kért,tartózkodj az általad kínált vacakot ajánlgatnil!
    Ha nem vetted volna észre itt vannak szakemberek is akikkel a Te tudásoddal nincs értelme vitába szállni.
    Van itt gyógyszervegyész,kémikus,Én,kis fiatal biológus pechedre a víztisztítási eljárások hatékonysága és alkalmazása a gyakorlatban,különös tekintettel a membrán szeparációs módszerek és az aktív szén jellegű szűrési módszerekre.címmel irtam a diploma munkámat.
    Vitatkozni akarsz,nyiss egy új topicot ott találkozunk.Szerintem másokkal is fogsz ott találkozni,innen.


    Üdv:Natalia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877680 (113)
    2007-03-01  23:06
  16. Torolt_felhasznalo_746089
    Torolt_felhasznalo_746089
    2007. március 2. 00:06114.
    Te igazán udvariatlan ember vagy!
    Miér nem fogod fel,hogy ezen a topicon nem az ilyen készüléket keresik?
    Nem akarok megint feleslegesen vitatkozni,ha valahol nem vagy kívánatos,miért mész vissza?
    Miért nem tartod tiszteletben a téma indító kérését?
    Miért kell megvárnod,hogy töröljék a hozzászólásaidat,és kitiltsanak a moderátorok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_877680 (113)
    2007-03-01  23:06
  17. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. február 28. 23:23112.
    Üdvözlet Neked is.
    Ha van egy kis időd olvasd végig a hozzászólásokat,megtalálod a választ.
    előzmény:
    cichlid (111)
    2007-02-28  13:54
  18. 2007. február 28. 13:54111.
    Üdvözlet mindenkinek,

    nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, mert én is hasonló gondokkal küzdök mint a topiknyitó. Nem igazán tudom mit vegyek, és már bízni sem nagyon tudok cégekben, miután többről is kiderült, hogy egyszerűen hazudnak.

    A kérdésem az lenne, hogy most végülis mi konklúzió, mit érdemes venni? Vett e már valaki mostanában, valamilyen berendezést?

    üdvözlettel
    cichlid
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. február 22. 00:49110.

    Tehat jo az aktiv szen, amig aktiv, ha eloregszik akkor nem jo a szerves anyagokra.

    A bacik csak akkor szaporodnak el rajta, ha kapnak enni.

    A szervetlenekre meg az ioncserelo jo, ugyanigy, amig nem telitodik.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (109)
    2007-02-21  23:54
  20. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. február 21. 23:54109.
    Az adszorbció erősen függ a vízben lévő anyagok és az aktív szén kapcsolódási idejétől. Természetesen, ha több idő áll rendelkezésre az adszorbcióra, akkor több anyag fog kikerülni a vízből. Ezt a kapcsolódási időt a szén mennyiségének növelésével illetve az átfolyó víz sebességének csökkentésével lehet nyújtani.


    Az aktív szén egy másik problémája az elöregedés. Ha ez megtörténik, akkor a szén a korábban abszorbált anyagok egy részét szépen visszaeresztheti a vízbe.


    Az aktív szenes szűrés nem tűnteti el a mikróbákat, nátriumot, nitrátot, fluoridot és a vízkeménységet. Az ólmot és más nehézfémeket csak igen speciális szénnel lehet kiszűrni.

    Baktériumok elszaporodása: amikor a víz átáramlik az aktív szénen, baktériumokat is magával sodor, melyek egy része (elsősorban heterotróf baktériumok) fogságba esik a szén felszínén. A problémát az okozza, hogy ezek a baktériumok a meleg, nedves, oxigéndús környezetben, a szénszemcsék között fokozott szaporodásnak indulnak. Mivel az aktív szén szemcséi lazán kapcsolódnak egymáshoz, semmi sem akadályozza meg azt, hogy a víz áramlása kimossa e baktériumtelepeket. átfogó tesztek mutattak rá arra, hogy bizonyos szűrőanyagok esetében több ezerszer nagyobb mennyiségű baktérium hagyja el a szűrőrendszert, mint amennyi belekerült.

    Tehát meglehetősen bonyolult problémát jelent az aktív szén
    Biztonságosan használni csak renkívül körültekintett módon kiválasztott tulajdonságú és minőségű szűrőt lehet.
    Ez a nehéz,lényeges információkat nem kapsz a szűrők forgalmazóitól,csak blablát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (108)
    2007-02-21  23:49
  21. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. február 21. 23:49108.
    Pár szó az aktív szénnel kapcsolatban.

    A különböző szénfajtákat különféle szennyeződések eltávolításához használják, tisztító hatásukat nagyban befolyásolja a gyártási eljárás. Ha például az aktiválási folyamat alatt savakat is felhasználnak, az a szenet rendkívül porózussá teszi. Az ilyen szenet elsősorban légszűrőkben használják. Más típusú szűrőanyag keletkezik, ha a szenet magas nyomásnak és hőmérsékletnek teszik ki.

    Bármilyen eljárást is alkalmaznak, mindig igen porózus anyag keletkezik, de a pórusok mérete az aktiválás alatt felhasznált gázoktól és az aktiválási folyamat előtt hozzáadott szervetlen sóktól (réz, foszfátok, szulfátok, szilikátok és cink sói) függ.

    Az aktív szén kétféle képpen fejtheti ki hatását: hálós szerkezetével abszorbálja és/vagy kémiai kötéssel adszorbálja a szerves szennyezőanyagokat.

    Az abszorbció (elnyelés) folyamata a pórusok hatalmas számának köszönhető. Az aktív szén tele van parányi zsebekkel (pórusok), melyek megtelnek különféle anyagokkal (molekulákkal). Az egész olyan, mint egy igen kicsi, molekulányi anyagokat elnyelni képes mechanikai szűrő. Természetesen az aktív szén a nagyobb, nem neki szánt szennyezőanyagoktól hamar eltömődik, ezért a szűrőrendszerbe mechanikai szűrést kell iktatni az aktív szenes rész elé.

    A másik módszer az adszorbció. Amikor egy anyag adszorbál valamit, akkor kémiai vonzással hozzátapad. Az aktív szén hatalmas felületén bőven van hely az adszorbcióra. Amikor a szerves anyagok elhaladnak a szén fala mellett, hozzátapadnak, és csapdába esnek.

    Az aktív szén könnyen csapdába ejthet szén-alapú szerves anyagokat, de pl. a klórt is. Vannak azonban vegyületek, melyekre nincs hatása, így pl. a nátrium illetve nitrátok fennakadás nélkül átjutnak rajta. További figyelmet igényel, hogy ha a szén minden felületét felhasználta az anyagok megkötésére, azaz telítődött, akkor nem "működik" tovább. Ebben az esetben ki kell cserélni a szűrőanyagot. Az aktív szénben végbemenő adszorbció a különféle molekulák polaritásától függ. A poláris molekuláknak két "pólusuk" van, melyek eltérnek egymástól a vízhez való "ragaszkodásuk" tekintetében. A molekula egyik oldala hidrofilikus (szereti a vizet), a másik hidrofóbikus (nem szereti a vizet, viszont szereti a lipideket). Amikor a poláris szerves molekula közeledik az aktív szén poláris felszínéhez, akkor hozzákapcsolódik hidrofóbikus (lipofilikus) oldalával, így kikerül a vízből. A szén így nem csak szerves, de szervetlen anyagok távozását is segítheti, ez egyes esetekben igen fontos lehet. Az aktív szénszűrés hatásfokát befolyásoló paraméterek

    Az adszorpció a következő tényezők függvénye:



    A pórusok száma és eloszlása nagy hatással van a káros anyagok kiszűrésére. A legjobb hatás akkor érhető el, ha a pórusok éppen csak nagyobbak, mint az eltávolítandó molekula.


    A szűrőanyag felülete kémiai úton kapcsolatba léphet a mellette elhaladó szerves molekulákkal, vagy elektromos vonzódás alakulhat ki a két anyag között, mely eredménye adszorbció vagy ioncsere. Maga az adszorbció pedig függ az adszorbáló felület kémiai tulajdonságaitól. Ezen tulajdonságok kialakulásában nagy szerepe van a szén aktiválási folyamatának, mely meghatározza, hogy a szűrőanyag az egyes szerves anyagokat milyen mértékben nyeli el. Például a kloroformot a legkisebb oxigéntartalommal bíró adszorbciós felület fogja meg a legnagyobb hatásfokkal.


    Folyt köv.
    előzmény:
    dorka68 (106)
    2007-02-21  22:39
  22. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. február 21. 23:03107.
    "mennyi szemetet kell eltavolitani, tudja-e valaki?"

    Na ez az, ezt nem tudni,ködösítés,mellébeszélés,hazudozás,ez jellemzi nálunk az ivóvíz minőségét.
    Amikor tobb tonna galván iszap szivárog a vízbázisba,azt mondják még nincs katasztrófahelyzet,ezért a Környezetvédelmi minisztérium nem ad pénzt a kármentesítésre.
    Ahol Te élsz ez valakiknek a fejébe kerül,ahogy írtad elébb.
    Sok mindenről nem értesülsz,mert nyilván más elfoglaltságod is van mint a Mo-i víz,és környezetszennyezést,az élelmiszer hamisítást,romlott szarokat átcimkézve etetést stb,figyeljed.
    Bár azért a nyitott szem nálatok is talál sok disznóságot,csak ott többnyire vannak következményei,minimum a felelősöket egyáltalán megkeresik.
    Na nálunk csak a parasztvakítás folyik ezügyben.
    előzmény:
    dorka68 (106)
    2007-02-21  22:39
  23. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. február 21. 22:39106.

    Ha csak a kationokat csereli a gyanta, akkor savas vizet keszit! Ca+, Mg+ -> H+

    Ha vegyes, kation es anion-cserelo, akkor viszont az emlitett anionokat is csereli.

    Az aktív szén a hormonokat gyógyszermolekulákat nem képes megkötni,ráadásul amiket megkötött,telítődés esetén visszaoldja.

    Oximoron. Hogy oldana vissza megkotes nelkul?
    Az OK, hogy ha telitodik, akkor hatastalan lesz, cserelni kell, ezert kerdeztem: mennyi szemetet kell eltavolitani, tudja-e valaki?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544624 (105)
    2007-02-21  21:59
  24. Torolt_felhasznalo_544624
    Torolt_felhasznalo_544624
    2007. február 21. 21:59105.
    "Ha a kemenyseget csokkenti, akkor az arzent es kromot, nitratot mangant is ki kene szedje..."

    Ha ez ilyen egyszerű lenne!

    A keménységet az alkáli földfémek okozzák,jellemzően nagy mennyiségben a Ca és a Mg sokkal kevesebb mennyiségben a Ba,Sr.
    A vízlágyítás legmegfelelőbb módszere a kationcserélő, polimerikus gyanta,NaCl ciklusu regenerálással.
    A fent említett fémsók anion cseréléssel távolíthatóak el savas ciklusú regenerálással,ez viszont nem ivóvíz.

    Az aktív szén a hormonokat gyógyszermolekulákat nem képes megkötni,ráadásul amiket megkötött,telítődés esetén visszaoldja.
    Mivel nem tudni pontosan mikor, miből, mennyi volt a vízben,csak becsulni lehet a betétcsere szükségességét.
    előzmény:
    dorka68 (104)
    2007-02-21  20:02

Címlap

top