Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gobelinről szabadon

PirosC3
Létrehozva: 2006. november 12. 18:49

 Kedves lányok, asszonyok és esetleg férfiak, 

akik ebbe a gyönyörű hobbiba kezdtetek szívesen várlak bennteket ide egy kötetlen beszélgetésre a gobelinezésről és minden másról is. Lehet, hogy halva született a kezdeményezésem, de arra gondoltam, hogy létezik a Mer2 által nyitott GOBELIN-esek hol vagytok topic ami szigorúan szakmai topic de nincs szándékom versengeni a fent említett topiccal csak szeretenék teret engedni egymás megismerésének is, illetve egy kis pletyózásnak. Jó lenne ha tudna párhuzamosan futni a két topic itt beszélnénk meg azt ami nem feltétlenül szakmai, de elszeretnénk mondani a többieknek is. 

  1. Torolt_felhasznalo_729780
    Torolt_felhasznalo_729780
    2009. január 19. 08:497376.

    Hahóóó lányok!

     

    Vagyok ám, csak itt nagyon év eleje van otthon meg nagyon január. Én és anyósom is most a hétvégén ünnepeltük a szülinapunkat. Én a 44.-et De ez nem bajAztán. a gyerkőcök megkapták a félévit hááát nagy beszélgetések voltak. Lehetne rosszabb is az igaz...és itt most Petimre gondolok. Marcikáé szép lett, bár a latin nem a kedvence az látszik.

     

    derin, lehet hogy csatlakozom, mert úgy néz ki, hogy folytatom a németet . Még nem biztos, mert elképzelhető, hogy a férjemnél úgy alakulnak a dolgok, hogy tanulnia kell és még az angollal is foglalkozni kell. Ez még a jövő, de drukkoljatok, hogy így legyen.

     

    Derin illetve minenki. Monci ajándékcsomagjában egyetlen darab volt amit nem én készítettem és az a kis horgolt képecske volt. Azt hittem h írtam is erről- Sok mindent meg tudtam tanulni, de a horgolást képtelen vagyok úgy tűnik. Kérésemre horgolt pár dolgot amiről tudta, h másoknak, barátoknak szánom ajándékna.  

    Ő igazi horgolóművész  A régi zongorám tetéjre készített egy csodálatos terítőt.

     

    lányok én nem tudom ki hogy van vele, de az én napjaim néha úgy telnek el, hogy azt veszem észre már megint este van. Hihetetlenül gyorsan.

    Próbáltalak visszaolvasni benneteket de ahhoz, hogy reagálni tudjak újra át kell böngésznem mindent.

     

    remélem még lesz időm jönni.

     

    Monci a héten minen nap dolgozol??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_198016
    Torolt_felhasznalo_198016
    2009. január 18. 01:597375.

    sziaszotk,

    úgy látszik, tegnap ilyen napom volt. a Zuram is kapott egy pár oldalas szösszenetet. szegény....csak győzze olvasni :))) azt tudom, hogy elolvassa. rákérdeztem  birizgálta a csőröm, hogy érdekli-e, olvassa-e avagy tök nyolc, hogy megkapja, vagy mondjuk csak a gépemen van itthon worldben. tollal ritkán irok, gyorsabban gépelek, plusz a gépeléshez fény sem kell, egy csomó "ihletem" éjjel jön. kedves volt :)))) olvasod? ha van időm. de érdekel, küldjem? küldheted, mindent elolvasok. ennyit erről :))))))

    na, azért egy mailra felkapta a vizet :))) mikor az utcai futóedzésre nem mondott semmit, hétvégére kapott egy morcos üzenetet és egy smst: mail ment (se puszi, se semmi, csak ez a két szó). és!! én lepődtem meg a legjobban. nem telt el negyed óra, csörgött a telefonom és egy dühös pasas volt a végén, nyitásként azzal kezde: egy lökött nő valami tömény hülyeséget irogatott neki. már nem emlékszem szó szerint, de a hangsúly! a reakcióidő! meg az akkor elhangzott mondat! csak lássam végre, próbálja meg a szemembe mondani, hogy nem vagyok fontos :))) ezt már nem tudja letagadni. ha ez lenne a hazugság, akkor nem telefonált volna rögtön, és főleg nem azt és nem úgy mondja. és amiről nem tud: megzavarták telefonálás közben és egy mondattal később nyomta le a telefont :)))))) búcsúzás közben (negyed perc) újra szóltak neki, és vhogy más ritmusban tette le és zsebre a telcsit, és meghallottam, amit igen nagy tétben lefogadnék (és nyerném is), hogy nem nekem szánt mondat

     

    már megint regény, pedig csak annyit akartam mondani:

    Nyuszi, a végén jól jársz. srácot érdekli az autó. és ott van lelkes apuka, szereljenek együtt. tehát tudsz himezni :) csak arra vigyázz, hogy ha a srác kap vmi modellt (vasút, autó) ne vesszenek össze a férjeddel, hogy ki játszon épp vele :)) a városépités is jó. csak a legó éjjel mezitláb...vagy a matchbox sötétben.... én a kutya csontján akadtam fent-az is jó élmény, pedig csak az a vitaminos műcsont volt, nem is a szilánkosan törő igazi

    előzmény:
    Nyuszipoci (7374)
    2009-01-17  18:51
  3. 2009. január 17. 18:517374.

    Sziasztok!

     

    Kattaa: olyan jó volt olvasni a tűkről írt "esszédet", de tényleg Férjem pont nézett valami autóberhelésről szóló műsort a fiunkkal, aztán nevettünk is rajta,hogy végre mindketen a hobbynkkal foglalkoztunk egy kicsit!

     

    Monci, Derine: A kisfiam 9 és fél hónapos, igazi anyamajma, le sem szál rólam. Furi, ha nem vagyok ott, picit  nyíg utánam, aztán megnyugszik, eljátsik egyedül, de amint visszaérek a szobába, úgy csimpaszkodik rajtam, mintha ezer évre utaztam volna el. Épp most készülök szakértőt keresni e témában, hátha ad valami tanácsot, picit eltúlzottnak érzem ezt a ragaszkodást. Esti mesét néz most, de úgy,hogy áll mellettem és belém kapaszkodik. Két lépésre tőlem már nem biztonságos, úgy látszik. Másfél évesre való ruhákat hord, pocakos, combos, nagyon erős baba. Jár kapaszkodva, és dumál nagyokat: mama, baba, abu, hello, igen. 

    Mennem kell, nyíg.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_681427
    Torolt_felhasznalo_681427
    2009. január 17. 09:307373.

    Sziasztok!

     

    Úgy örülök, hogy van mit olvasni!

     

    Derine: Te aztán kitartó vagy! Az angoltanulásod sem semmi, de hogy még minden nap tornázol is! Én még a hajnali főzőcskézést sem tudtam megszokni. Olyan nehezen kelek fel minden nap. Persze hozzá kell tennem, hogy Korni nagyokat alszik az oviban, éjfélkor még kergetem, hogy le kéne feküdni.... Mikor már végképp nem bírom tovább, felmegyek vele aludni. Az ovit kezdi megszokni. Nem megy örömmel, de legalább nem sír reggelente. A kis barátai szaladnak elé és beviszik, nincs ideje a nyakamba csimpaszkodni.

    Hogy mit varrok? Tavaly szeptemberben gondoltam, hogy varrok a gyerekeknek Mikulásra olyan kis keresztszemes csizmákat. Egynek neki is álltam, de aztán rájöttem, hogy nem lesznek készen addig.  Most folytatom, idén talán megkapják. Tervem az nagyon sok van, de hogy mikor lesznek megvalósítva?

     

    Nyuszi: Nekem is tetszik a Pocika! Ki fogtok nevetni, de én nem szeretem a tompa tűket. Első gobelinem rendes nagy tompa tűvel varrtam. Mióta keresztszemest is varrok, a tűgobikat is kis hegyes hímzőtűvel varrom. Sokkal jobb vele a szálakat elvarrni. Kisfiadra is kíváncsiak vagyunk! Ebben a topicban mindenről szabad beszélgetni, nem csak a kézimunkáról.

     

    Kattaa: Szomorú, hogy mindig van valami gond... Remélem, hogy már nincs lyuk a faladon. Az a legdühítőbb mikor más miatt kell rumlit csinálni. Valahogy én mindig azt hittem, hogy kertes házban laksz, mert meséltél a kutyáidról.

     

    Ola: Gratulálok, hogy ilyen híresek lesztek!  Én is azt hittem így első olvasásra, hogy az itteni Keresztszemesben lesztek benne. Ugye azért majd megmutatod nekünk is?

     

     

    Csilla, Bora: mi van veletek?

    előzmény:
    derine (7372)
    2009-01-17  08:10
  5. 2009. január 17. 08:107372.

    szia Pocika /tudod mit, maradsz nekem  igy, ha nem bánod/

     

    én azért nem tudok tűgobit varrni a hagyományos gobelinező tűmmel,  mert hátul nem tudom elvarrna vele a szálat, tulságosan is tompa ahhoz és pici az öltés.

    A multkor a Müllerben vettem egy himző tűkészletet, már nem is emlékszem talán 6-6 darab ilyen-olyan tű volt benne 6 tompa és 6 hegyes, különböző méretüek, arany színű a befüző része, nagyon jók, és árban is megfelelő volt.

     

    Mekkora a picikéd? Kittus ma nálam alszik -jaj már alig várom- szülők mennek szülinapi buliba, novemberben egyszer már itt aludt, nagyon élveztük mindketten.

     

    Ola mekkora most Kencsi baba?, elbírod még?, 

     

    Niki! Bálint is már nagyfiu lehet, nem mutatsz róla képeket mostanában, de legalább a közösben rakjál fel róla.

     

    Moncika: Nincs már probléma az ovival ugye? Mit varrsz mostanában?

     

    Csilla: Nálatok meg gondolom vizsgaidőszak van, fogad már tökéletes? megszoktad?

     

    Katta: Szívesen meg is tanitanálak kötni, bár már én is sokat felejtettem, pedig régen szép mintákat is tudtam.

    Az a baj, hogy a legtökéletesebb leirás sem tudja ugy elmagyarázni, mint amikor valaki élőben megmutatja, és érdekes, hogy még a videók sem igazán jók erre.

    A franciacsomót -te jó ég-! vagy ezerszer megnéztem, mire egyszer csak leesett.

     

    Na megyek tornászni, mert aztán semmi sem lesz belőlem, most keltem fel.

     

     

     

     

    előzmény:
    Nyuszipoci (7370)
    2009-01-16  18:41
  6. Torolt_felhasznalo_198016
    Torolt_felhasznalo_198016
    2009. január 16. 22:467371.

    szia,

    erre nem tudok válaszolni :))))))))

    nekem spec 3 kedvenc tűm van: 1 gobi, 1 laposöltéses, 1 xszemes. azonkivül még egy maréknyi. plusz a "sima" varrótűk, több tucat, különféle méret és vastagság. és ne feledjem a szuper hosszú és vékony tűim, amivel nagyritkán gyöngyöt varrogatok az xszemesre (másra nem alkalmasak, olyan vékonyak, már a lehellettől is hajlanak, de erre tökély!)

    szóval anyagfüggő, hogy milyen tűvel varrsz. és főleg izléskérdés :))) a laposöltéses tűmön meglepődnek- dehát ha ez áll kézre??? talán mert ezzel a mérettel tanultam meg anno. és itt is van néha más. pl csináltam teritőt gépihimző csillogó fémszállal. ahhoz a "sima" varrótű tűnt a legtökéletesebbnek (persze csak nekem)

    tehát tűügyben: ami az anyagnak a legjobb (ne "feszitsük" szét a szálakat nem megfelelő, túl vastaggal), ami neked kézreáll, meg ami tetszik. esetleg amit a készlethez ajánlanak (mellétesznek). meg izlések meg hasonlók. de érdemes a fokát megnézni: kimélje a fonalat, ne legyen "éles"

     

    ja, és az eredeti kérdéshez visszatérve: a kedvenc laposöltéses tűmmel nem tudtam volna varrni a tűgobim. beszorult volna :))))))))

    egy xszemes készletben volt egy középpici (vmi "speciálisabb" részhez mellékelték, pár öltés kellett azzal, hirtelen meg nem mondom, talán a tündér aranyfonalához adták?), azzal varrtam - és az is himzőtű :))))) 

    előzmény:
    Nyuszipoci (7370)
    2009-01-16  18:41
  7. 2009. január 16. 18:417370.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a segítséget mindenkinek! 

    Derine: "Pocika"

     

    Monci: kanavára hímzek, előnyomottra, nem merek leszámolósba belekezdeni, szerintem elbénáznám. 

     

    Kattaa: köszönöm, ez nagyon professzionális volt Akkor gondolom a tűgobelinhez nem is jó a hagyományos gobelintű, inkább rendes hímzőtűvel kellene öltögetnem. Jól gondolom?

     

    Rohanok, mert nyunyogás van, szuperpicinek kijött a második foga. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198016 (7364)
    2009-01-15  16:18
  8. 2009. január 15. 17:507369.
    jaaaa, hát nekem is egyértelmű volt h amagyar x-szemesben..........
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_423207 (7367)
    2009-01-15  16:47
  9. Torolt_felhasznalo_198016
    Torolt_felhasznalo_198016
    2009. január 15. 16:527368.

    lassan tényleg azt gondolom, hogy ha simán mennek a dolgok, akor már halott vagyok. van, aki úgy tartja, hogy a "fentiek" igy teszik próbára azokat, akiket kedvelnek-erre válaszoltam, ez oké, de nem lehetne, hogy kicsit utáljanak és legalább néha legyen béke?

     

    decemberben az utcán volt némi futóedzésem. nagyon akart engem, én meg nagyon nem akartam őt... ennek kapcsán némileg leharaptam karesz fejét - annyira együttérző és vigasztaló volt, hogy az már hihetetlen. dühömben majdnem kivágtam a lakáskulácsát, azt hiszem ezzel mindent elmondtam

     

    bent a lányok mellém álltak (amiről a közösben irtam), egy főnök nem. és majdnem nyertem!!! már mindenki elkönyvelte, hogy február elsejétől helyreállnak a dolgok, visszamegyek, és ami a panasz volt, azt orvosolják. és...!!!!! jan 10 körül jött a hir...pont az lesz a mindent döntő nagymufti, aki nem állt mellém - azaz nem változik semmi, inkább rosszabb lesz mint jobb nekem. majd irom, most emésztem

     

    szabin vagyok a héten. pocsék az idő-kutyázni nem tudok. ramaty az idő-iratot égetni (amiket meg akarok semmisiteni és egy vagon van a lakásfelszámolások miatt) nem tudok. a lakásban már csak a könyvespolc átvállogatása van- annyira uuuttttálom, kedvem hozzá nulla, eddig blicceltem, szerintem ezt a pár napot is kibirom könyvpakolászás nélkül.

     

    a szomszéd miatt szétverték a wcm. áztatott 3 lakást....ez volt december elején. és jövő héten várható a köműves, aki visszaépiti a falam. jön ott be a döghideg (a ház szellőzője ott van, ahol lyukas a fal), mélázni ott most strapás. és a fal miatt a bepolcozott részt le kellett szedni. a konyhába telepitettem a vegyszereket, ezeket+azokat=igy ott is ugy néz ki mintha rumli lenne, más hely viszont nincs. szobába (szönyeg)-fürdőszobába (helyhiány, viz) nem teszem ezeket, erkélyre a hőfok miatt nem tehetem. garázsba meg cigölje kétszer akinek  nincs jobb dolga. és a szomszéd még mindig tahó. mit pattogok, hogy nincs falam? neki is hiányos még. aha, csak épp nálam azért kellett falat bontani, mert az édes két hétig nem engedte be a mestereket. és a végén az lett a döntés (nálam is vizes volt minden, bár az alattunk lakó szivott jobban), hogy megpróbálják tőlem megcsinálni. egy darabig ment is, aztán elakadtak. és még mindig nem nyitott ajtót!! hatóságilag jutottak be-szerintem ez is sok mindent elmond...

     

    átrendeztem a lakást. egész jó, csak a jó netező helyem megszűnt. szerintem ezért is ülök kevesebbet a gép előtt. vhogy átforgatom ezt a részt újra, csak még nincs ihlet, hogy lesz a legtutibb. na, ahogy itt ücsörgök, nézegetem a jobb lábam. az egy dolog, hogy véletlenül belevágtam a bokámba!!!! de kimaradt egy csiknyi!! mehetek vissza. tudjátok, a remény..hátha hazajön hétvégére karesz, ne boszorkányt és egy elhanyagolt nőt találjon (na, az nem vagyok, csak épp a kozmetikushoz nem volt "kedvem", borotvát meg csak a lábszáram, hónaaljam birja, itthoni gyantához gyáva vagyok, 3 kézzel az igazi -feszités és tépés miatt-, a krém meg pár helyen nem ajánlott). ugyis fogunk vitázni, szebben: vannak véleménykülönbségeink mostanában. avagy megint megy a szőnyeg alá, mert nem tudunk (akarunk) szabadulni egymástól. de egy fix: ha hazajön is, ismét piszok kevés időnk lesz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681427 (7360)
    2009-01-14  22:27
  10. Torolt_felhasznalo_423207
    Torolt_felhasznalo_423207
    2009. január 15. 16:477367.
    te kata, ez az itteni x szemes ujsag, nem a magyar.....de majd beteszem ide azt a lapot lefotozva....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198016 (7365)
    2009-01-15  16:22
  11. Torolt_felhasznalo_198016
    Torolt_felhasznalo_198016
    2009. január 15. 16:307366.

    nem semmi, ahogy a nyelvet tanulod. ez tényleg már a szorgalmas kategória, és nem csodálkozom, hogy ragad rád. mindig elhatároztam, hogy én is kiirom, meg kiteszem, meg...na, azóta is....

     

    mikor mentem középsuliba, akkor sem lehetett tudni, hogy mi lesz a jobb. érezni lehetett az új szeleket, ami még rátett egy lapáttal. szüleim egyet tudtak: legyen érettségim és egy szakmám, igy irány a szakközépsuli. nem akartam továbbtanulni, pontosabban azt sem tudtam, mi érdekel. szüleim nagyon jól döntöttek és tereltek. érettségi: ha meggondolom magam, mégis tovább tudok menni. szakma: vagy megszeretem vagy sem, de tudok vele vmit kezdeni, mig ki nem derül, hogy mit is szeretnék és alapnak sem rossz. mai napig dicsérem őket ezért!

     

    rajtam nem múlik, bármikor jöhet egy RR. mostanság keveset nézelődök, jelenleg nincs jó ötletem

     

    kár, hogy messze laksz/laktok. szivesen megtanulnék kötni-horgolni. sajnos csak az alapokat tudom :(((( és senki nincs, aki tudna a közelben

    előzmény:
    derine (7361)
    2009-01-14  22:50
  12. Torolt_felhasznalo_198016
    Torolt_felhasznalo_198016
    2009. január 15. 16:227365.
    de jóóóóóóóóóó!!!! eddig is vártam az xszemest, most meg pláne várni fogom. és addig nem kezdek dolgozni, amig végig nem lapozom. a magazin vhogy érzi a beomat, mindig a délutános műszak előtt jön, mikor épp rohanok itthonról elfelele :)))) 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_423207 (7362)
    2009-01-15  14:52
  13. Torolt_felhasznalo_198016
    Torolt_felhasznalo_198016
    2009. január 15. 16:187364.

    szia,

    gyere nyugodtan, szeretettel várunk

     

    gratula a kissráchoz. a puppetssel vigyázz, nem mindegyik árnyalata szintartó, bár ezt Szabi leellenőrzi neked :)

     

    petit point=tűhimzés. egy későbbi hsz-ed olvastam, javitom, ha nem baj: nem 3 szállal varrjuk, hanem 1, 2 vagy 3 szállal. a templomos képem 1 szállal készült, nem viselte volna el a kettőt. sokan úgy tartják, hogy amibe kell a 3 szál, az már nem tű, hanem féltű gobi.

     

    a "hagyományos" gobelin is többféle lehet. két öltésfajta és az alap is más lehet. van, aki kongréra varrja: na attól kilel a hideg. ha nincs "kedvem" kanavára, akkor nem varrom...hanem összegyűjtöm a "kedvem". a minta megvár :))) szerintem a kézimunkát tiszteljük meg vele, hogy arra varrjuk, amire "ki lett találva" (bármilyen kézimunkát!). ráadásul minőségi alapanyagon szebb is lesz. ha már annyi fáradtság, idő, türelem van benne

     

     

    előzmény:
    Nyuszipoci (7356)
    2009-01-14  16:57
  14. 2009. január 15. 14:587363.
    de jóóóóó, hírességek lesztek! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_423207 (7362)
    2009-01-15  14:52
  15. Torolt_felhasznalo_423207
    Torolt_felhasznalo_423207
    2009. január 15. 14:527362.

    hali csajok, olyan izgatott vagyok, most kaptam egy mailt az x szemes magazintol, hogy be akarjak tenni a januar vegi ujsagba kenneth-et a parnajaval egyutt (emlekeztek meg a kek parnara, amit kencusnak vartam?), csak kicsi a kep, amit atkuldtem nekik emilben......es uj kepet kernek......

     

    yeeeeeees, imadom az en kencuskamat.....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. január 14. 22:507361.

    Sziasztok!

     

    Moncika ne csodálkozz h Kristóf nem tudja mit akar, miért mi mindig tudjuk? , és ki tudja ebben a gyorsan változó világunkban h melyik szakma lesz jobb.

     

    Az angol megyeget, egyre inkább belejövök, és egy héten egyszer van óránk szerdán reggel 7-től fél 9-ig, és 3-an vagyunk tanulók, persze én vagyok a legöregebb., de azért büszke vagyok magamra. Nagyon élvezem, hogy már egy-két rövidke kis olvasmányt el tudok olvasni és megértem, és persze, már a dalokban is meghallok egy-egy szót.

    Szóval nagyon élvezem, és ugy tanulom a szavakat hogy kiirom mindig egy a4-es lapra és ráragasztom a konyhaszekrényre, hütőre, fürdőszobában, a boylerra, és igy a szemem folyton látja.

     

    Most picit leálltam a himzéssel, mert a lányoknak sapka-sálak készültek.

     

    Csilla! le vagyok nyügözve, hogy Te mi mindenhez értesz, azok a horgolások fantasztikusak, az én Anyósom is olyan klassz dolgokat horgolt, és nagyon-nagyon sajnálom hogy nem tanultam meg tőle, illetve az alapokat tudom, mert szoktam himzéseket körbehorgolni, de mintát nem tudok olvasni.

     

    Pocika! bocs közben elfelejtettem a nevedet, üdv a körünkben örülnénk ha állandó tagja lennél a csapatnak.

     

    Én benne vagyok egy uj RR-be, szoktam is olyan szemmel nézegetni mintákat, de nem igazán találtam megfelelőt.

     

    Láttam -azt hiszem a xszemes topikon egy nagyon klassz cipőt kivarrva, irtó jólnézett ki, azt is el tudnám képzelni ha találnánk 6 darabot,  az nem egy átlagos, most befejezek egy sapkát, aztán rendbe rakom a befőttesüvegjeimet és viszem a keretezőhöz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681427 (7354)
    2009-01-11  23:27
  17. Torolt_felhasznalo_681427
    Torolt_felhasznalo_681427
    2009. január 14. 22:277360.

    Szia!

     

    Örülök, hogy jelentkeztél!

    Az nem jó, hogy zűrök vannak..... Mesélj nyugodtan ( persze ha ide leírhtó), talán segít ha kibeszéled magadból ami bánt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198016 (7355)
    2009-01-13  17:09
  18. Torolt_felhasznalo_681427
    Torolt_felhasznalo_681427
    2009. január 14. 22:227359.

    Szia!

     

    Üdvözöllek a körünkben!

     

    Már varrtam néhány tűgobelint, így talán tudok tanácsot adni. A tűgobelin anyag is lehet többféle, ha jól emlékszem 8 vagy 10 öltés/cm. Az osztott hímző 2 vagy 3 szálával varrunk. Szerintem próbáld ki pár öltéssel az anyag szélén, függ attól is, hogy mennyire szorosan varrsz. Mostanában keresztszemeseket varrok, de azért remélem jól emlékszem.

     

    Mit varrsz? Előfestettet vagy leszámolósat?

    előzmény:
    Nyuszipoci (7358)
    2009-01-14  21:22
  19. 2009. január 14. 21:227358.

    Köszi Olasimbo!

    Én azt szoktam csinálni,hogy amikor csak azt igényli a picikém,hogy mellette legyek, és esetleg beszéljek hozzá,miközben ő játszik egyedül, akkor veszem elő a hímzést.

    Láttam a babucid képét - nagyon édes!

    Szóval 3 szállal - de a tű és a fonal az ugyanolyan,mint a normál gobelinnél, csak 3 szál kell belőle mindössze?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_423207 (7357)
    2009-01-14  18:51
  20. Torolt_felhasznalo_423207
    Torolt_felhasznalo_423207
    2009. január 14. 18:517357.

    szia, gratulalok a kisfiadhoz, az en picikem 4.5 honapos.....en mostansag nem nagyon varrok, mert foglalkoztatni kell ezt a babust, meg van meg 3 masik gyerek, szoval megvan az elfoglaltsagom.....ejszakankent szoktam varrogatni neha, de mostansag az is elmaradt, inkabb elmegyek aludni....

     

    szoval a tugobi az olyan, hogy sok picike lyukacska van az anyagon es mindegyik lyukacskaba olteni kell es azt hiszem 3 szallal megy a tugobi.....en meg nem varrtam tugobit, mert nem ereztem eleg turelmemet hozza....

    előzmény:
    Nyuszipoci (7356)
    2009-01-14  16:57
  21. 2009. január 14. 16:577356.

    Sziasztok!

     

    Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha lehet.  Egy 9 hónapos kisfiú anyukája vagyok és hímezni és gobelinezni is szoktam, Szabika lelkesen segít nekem a fonalak válogatásában.

    Tanácsra lenne szükségem: a tűhímzéses gobelin hogy készül, miben tér el a hagyományostól? Ez ugyanaz, mint a petit point ? A gerygobelin-en olvasott infot kicsit kevésnek érzem.

    Előre is köszi a segítséget!

    Nyuszi 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_198016
    Torolt_felhasznalo_198016
    2009. január 13. 17:097355.

    sziasztok,

    itt vagyok, bekukkantok, csak nem irok. fáradt vagyok és nyűgös piszokul. nyűgös: benti dolgok miatt, majd mesélek, most még emésztem. jelenleg úgy vagyok, mint a faltörő kos a fotocellával....

    fáradt: tegnap reggel 6tól szabin vagyok, egész héten. (pár napot éjszakás voltam, elszoktam tőle, leamortizált). most  mondja, hogy reggel hazajöttem, picit aludtam (nem akartam egy percet sem, nehogy egész éjjel keringjek-csak épp elvágták a filmet). dél körül felébredtem.  igazából nem csináltam semmit: mosogattam, betuszkoltam a mosógépbe a melóscuccot, egy teknőnyi mákosgubát alkottam-ettem, tévéztem, neteztem. és este kilenckor arra riadtam, hogy nyom a tévé távirányitója. tévé kikapcs, ágyba kényelembe cuccolva. és alig két órája ébredtem......

    kedden megyek dolgozni legközelebb. a Zuram valószinűleg hétvégére sem kap szabadnapot....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_681427 (7354)
    2009-01-11  23:27
  23. Torolt_felhasznalo_681427
    Torolt_felhasznalo_681427
    2009. január 11. 23:277354.

    Sziasztok!

     

    Nagy nehezen, de néha én is előkerülök. Újra elkezdődtek a szürke hétköznapok,ilyenkor hétvégén meg azt sem tudom hova kapkodjak....

    Most nagy drukkban vagyunk, gyerekeknek jön a félévi bizonyítvány, Kristófnak a jelentkezés a középiskolába. Egyébként érdekes, mert már legalább három éve mondta, hogy informatikára akar menni, most meg jelentkezett egy közgazgasági versenyre amit a kiszemelt középiskola rendezett. Három fordulón túl van, bejutott a döntőbe!  Itt is kaphatnak plusz pontokat ami majd számít a felvételinél. Most azt mondta, hogy mégis első helyen a közgazdaságit fogja megjelölni. Ki érti ezt?

     

    Bora: Örülök, hogy megkaptad a csomagot és sikerült örömet szereznem vele. Azt viszont sajnálom, hogy nem ért oda időben. Nagyon elfoglalt vagy mostanában. Remélem azért jól vagytok! Mi ebben a kutyahidegben csúszkálni voltunk Sóstón. Gyerekeknek szerettünk volna korcsolyát venni, de csak Korninak kaptunk... Holnap majd vadászunk tovább.

     

    Ola: Kenneth tényleg gyönyörű gyerek! Biztos úgy is lesz, ahogy Betty mondta. Szerintem ha nem lenne neki elég a tejcsi, nem fejlődne ilyen szépen. Az, hogy az öklét rágja, lehet attól is, hogy a fogacskák lassan készülődnek. Annak idején én vettem mindenféle rágókát, de akkor is jobb volt az öklük. Az mindig kéznél van.

     

    Derine: Köszi a linket! Még csak egyet néztem meg. Hogy megy az angol? Tanfolyamra is jársz vagy csak ilyen autodidakta módon tanulsz?

     

    Csilla: Fel is teszem a képet! Nagyon-nagyon szépek! 

    Az nagyon jó lesz ha megint jönni fog csomagom! Már nagyon várom, a kerete is.  

     

    Ha mindenki visszakapta az anyagát, és benne vagytok, kezdhetünk új RR-t. Mit szoltok hozzá?

     

    Kattaa: Hol vagy?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_561292
    Torolt_felhasznalo_561292
    2009. január 11. 22:087353.

    Sziasztok lányok!

     

    Monci: nagyon szépen köszönöm,megkaptam már a csomagot.Teljesen el voltam ájulvaegyszerűen nem jutok szavakhoz

    le fogom fotózni és felteszem majd ide,amit a drágaaranyos moncitól kaptam

     

    Remélem,mindenki jól van ebben a kutya hidegben.

     

    Puszi nektek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_423207
    Torolt_felhasznalo_423207
    2009. január 10. 14:307352.

    sziasztok lanyok, gyorsan irok, mert takaritasba fogtam es nem szeretnem, ha elnlceznem a napot es a takaritas meg megint uszna....bar itt nalunk minden nap kene takaritani, mert ez a parketta isznyat tele van porcicaval.....anyu, mig itt volt, naponta feltorolte a parkettat es masnap mar tele is volt ujra porcicakkal....azt hittem, majd ha nem nyitott kandallonk lesz, akkro nem lesz sok por a hazban....hat tobb van, mint nyitott kandallo mellett....

     

    derinke: megkaptam a kepeslapot, egyik nap hozta a postas....koszonjuk szepen....

     

    kencuskam mar oriasi baba lett....1 evesre valo ruhakat kell raadjak....allandoan rag valamit, egyik nap mar azt csinalta, hogy eppen szopizott es a cicim melle bedugta az egyik ujjacskajat is a szajaba es dublan cuclizott....es gyonyoruseges egy gyerek, azt mondta a betty, szerinte sean kezerol le fogja csapni a baratnoket es majd ha szol a telefpn, biztos mindenki a kenneth-et keri es nem a sean-t....

     

    sean baba tegnap volt 7 eves, tegnap mar kapott egy tortat, de a bulija holnap lesz, ahoba meghivhatta az osztalytarsait is....egy jatszohazba megyunk vele holnap

     

    most mennem kell, mert kenneth razenditett....meregbe gurult, mert nem tudja a csorgojet betenni a szajaba...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top