Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Azoospermia

ani27
Létrehozva: 2007. november 9. 16:27

Sziasztok!

Olyanok segítségét kérem, akik találkoztak ezzel a problémával, van-e rá gyógymód, lehet-e ennek a férfinak vér szerinti gyereke? Azoospermia(=nincs hímivarsejt az ejakulátumban).

 

  1. 2009. január 17. 19:38201.

    Szia Ani, és mindenki!

    Olvastalak titeket, és örülök a jó híreknek, mindenkinek kitartást kívánok, és erőt, egészséget!

    Igen, megyünk hétfőn, majd megírom mi volt?! Nem tudom miert, de most nagyon izgulok, egyre jobban h. mi lesz???

    Nekünk is most megkell venni a 2. csomagot, vagyis  a köv. 3 hónapit! Összességében 6 hónapra szól!

    Hát a párom reggel és este szedi, napi 2-tőt, neki igy mondtak, és éhgyomorra, de lehet kajával is, az már mindegy!

    Érdekes h. ott nálatok magyarországon nem lehet kapni? De még jo h. be lehet szerezni, nem olcsó dolog, de megéri az biztos!

    Szorítsatok!!!        

    Sziasztok!!!

    előzmény:
    ani27 (1)
    2007-11-09  16:27
  2. 2009. január 17. 08:59200.
    nem tudom olvastad-e Harmat Anett Gólyára várva c könyvét, ha nem, akkor nagyon ajánlom. leírja a sztorijukat és nagyon tanulságos. természetesen baba lesz a végén
    előzmény:
    Zemanek (198)
    2009-01-17  02:11
  3. 2009. január 17. 08:57199.

    Zemanek, ez tók jó.

     

    Pumukli,

     

    a férjem szed napi 2 Maca vibét, 1 db Bio szeléniumot (ebben van e vitamin, cink ,szelén, meg majdnem minden, ami a profertilben) és ha nem felejti el, akkor bevesz még 100 mg c vitamint is.

     

    Mi a magánrendelésre megyünk és én mindenképpen be akarok menni, miután megvizsgálta a férjem. de ha csúnyát mond vagy nem szimpi, akkor elmegyünk a Jahnba.

     

    jó hétvégét mindenkinek.

     

    Vir 

     

    előzmény:
    pumukli00 (197)
    2009-01-16  17:36
  4. 2009. január 17. 02:11198.
    Lehet, hogy azért jött meg mert már letettem róla. Most próbálok nyugodt maradni és nem minidg a lombikra gondolni, de nem nagyon megy.
    előzmény:
    pumukli00 (197)
    2009-01-16  17:36
  5. 2009. január 16. 17:36197.

    Sziasztok !

     

    Csatlakozok ani27-hez ezek nagyon jó hírek !

     

    Zemanek: látod csak POZITÍVAN és itt az eredmény !! Így tovább!!!

    Vir80 : tök jó ,h jók a leletek . A páromnak Kopának a stílusa nem tetszett ,de sztem nálunk rá tett az is ,h nem a magánrendelőjében csináltattuk a vizsgálatot.( én nem voltam bent a beszélgetésnél ) Remélem nektek szimpatikus lesz .

    Írtad ,h megint nézik a katonákat . Szedett vmi azóta a párod ? Vitamint,gyógyszert ?

     

    A leletünk hétfőn lesz kész . Én is csak POZITÍV eredményt fogadok el !!!

     

    Jók legyetek !!

     Pumukli

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. január 16. 17:04196.
    Kezdjük a stimut. Ma már szedem a prednisolont és holnap uh, ha minden ok, jöhetnek a szurik.
    előzmény:
    ani27 (194)
    2009-01-16  16:55
  7. 2009. január 16. 16:58195.

    Pumukli!

     

    bocs, h. kihagytalak. Van már eredmény?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. január 16. 16:55194.

    Vir,

     

    szuper hírek, csak így tovább!

     

    Zemanek,

     

    most mi a kövi lépés?

     

    Többiek?

     

    Kismanó! Drukk a hétfőhöz! Nagyon kiváncsi leszek az eredményre, mert nekünk is megjön jövő hétre végre valahára a Profertil és férjem elkezdi majd szedni hátha mozdít valamit az ügyünkön.

    Olyan mérges voltam, mert már decemberben megrendeltem Ausztriából dehát az ünnepek miatt a fű se nőtt persze, és már nagyon várom, hogy megkapjuk.

     

    Hogyan kell szedni mellesleg? Napi hány tabi? Evés közbe vagy előtte vagy utána?

     

     

     

    előzmény:
    vir80 (193)
    2009-01-16  16:14
  9. 2009. január 16. 16:14193.

    Sziasztok,

     

    a férjem lelete úgy gondoljuk, h jó, mert azt írták, h kóros elváltozást nem találtak, valami pici van, de az az emelkedett hormonszintnek tudható be. szóval szerintünk ez jó hír!!!

    jövő héten megyünk a Kopához. Nagyon kiváncsi vagyok egyrészt, mert nézik megint a katonákat, h van-e poz változás ősz óta, másrészt, h a Kopa mit mond a leletek tükrében. Csak pozitív választ fogadok el!!!!!!!!

     

    Én is voltam endokrinológusnál,  nekem pedig IR-em van, amire gyógyszert kell szednem és diétáznom. hétfőn megyek diétás oktatásra és legkésőbb kedd-szerda körül el is szeretném kezdeni, h minél előbb legyen eredménye

    előzmény:
    ani27 (191)
    2009-01-15  20:11
  10. 2009. január 16. 00:08192.

    Én nem szúrtam. Norcolutot szedtem.

    MÁr egy ideje abbahagytam és már rég meg kellet volna jönnie. Erre képzeljétek 2 órával ezelött megjött mint derült égbőúl a villám csapás, most nagyon örülök, és bocsi a tegnapi kirohanásomért, de nagyon el voltam keseredve.

    előzmény:
    ani27 (191)
    2009-01-15  20:11
  11. 2009. január 15. 20:11191.

    Zemanek!

     

    Nem szabad elkeseredned, dehogy maradtok baba nélkül!

    Nekem is tavaly ez volt, le kellett állítani a lombikot még az elején, mert nem jött meg. Suprefactot szúrtam 3 hétig majdnem és nem jött meg. A dokim leállította. A kövi ciklusban folytattuk.

    Neked mit mondott az orvosod? Hogyan tovább? Meddig szúrtál és mit?

     

    Vir: drukkok holnapra, hogy jó legyen a lelet!

     

     

    előzmény:
    Zemanek (189)
    2009-01-14  18:16
  12. 2009. január 14. 19:38190.

    Örülök, h a Nagy Zsolt nektek is szimpi volt. Biztos minden okés lesz.

     

    Mi is a Kopához akarunk menni. Mi volt vele a párod problémája?

    Amúgy ajánlották még a Pindroch Csabát a Jahn F kórházban. És a Krioban van a Papp György, akiről jókat olvastam.

     

    A férjem lelete holnap végre meglesz. Már nagyon izgulok. Közben elkészült nekem is a terheléses cukor vizsg-om és nagyon magas lett a terheléses inzulin. Holnap megyek drnőhöz és remélem, h diétával és mozgással is lehet rajta segíteni. Nem szeretnék gyógyszert szedni emiatt.

    előzmény:
    pumukli00 (188)
    2009-01-14  15:39
  13. 2009. január 14. 18:16189.
    Köszi, de nálunk nem lesz lombik. A dokik nem tudták meghozni a menstim, úgyhogy mi baba nélkül maradunk.
    előzmény:
    pumukli00 (188)
    2009-01-14  15:39
  14. 2009. január 14. 15:39188.

    Sziasztok !

     

    Voltunk tegnap a vizsgálaton. Pénteken vagy hétfőn lesz eredmény.

    Izgulok!!!De tuti jó lesz Amúgy Dr. Nagy Zsoltot és a NAGYgéndiagnosztikát mindenkinek ajánlok. Köszönöm vir80-an ,h ajánlottad . Ez a doki tényleg nagyon szimpatikus és segítőkész.

    És mi is nagyon jó felvilágosítást kaptunk !!! Szóval köszi.

     

    Valószínű mi is keresünk másik andrológust ,m azt mondta a párom, h Kopa neki nem tetszett annyira és megbeszéltük ,h alszik rá még egyet és döntünk. Tudtok vkit ?

     

    Többieknél mi újság ?

     Zemanek : POZITÍVAN !! vir80: eredmény ?

     

    Üdv Pumukli 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. január 13. 20:39187.

    Sziasztok lányok!

     

    régóta nem jöttem, látom mindenkinél zajlanak az események.

    Igen, Vir egyetértek Veled, hogy nagyon fontos a pozitív hozzáállás, de ne essetek abba a hibába, amibe én, mert magamat hibáztattam, mikor nem sikerült, hogy biztosan azért nem, mert nem voltam elég pozitív. Ez nem igaz, az voltam. Ezt úgy érzem mostanra sikerült elfogadnom, és megemésztenem, pedig eltelt azóta fél év.

    Azok a nők akik ebben a cipőben járnak minden tőlük telhetőt megtesznek szerintem, de el kell fogadnunk azt is, ha valami miatt nem sikerül. És erről nem tehetünk, mint ahogy a férjeink sem tehetnek róla. Ezt rendbe kell tenni fejben, meg kell élni a fájdalmat, nem elfolytani, különben nem tudunk továbblépni és újra bízni és reménykedni. Pedig mindenkinek lesz babája, a kérdés csak az, hogy mikor.

    Ez a 2009-es év nagyon jó lesz, babaeső lesz itt a fórumon, ezt kívánom mindannyiunknak!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. január 13. 20:38186.
    Hát egyre ki látástalanabb a dolog, ma sem jött meg, úgyhogy lehet ugrik az egész projekt.
    előzmény:
    vir80 (185)
    2009-01-13  07:24
  17. 2009. január 13. 07:24185.

    SZia,

     

    szerintem a legfontosabb a pozitív hozzáállás. muszáj bíznod abban, h elsőre sikerül. Mi még várunk a sorszámunkra, de már most megbeszéltem magammal, h ez bizony sikerülni fog és az idei karácsonyt már nem ketten fogjuk tölteni. még ha csak pocaklakók lesznek, de akkor is már velünk lesznek.

     

    CSAK POZITÍVAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Zemanek (184)
    2009-01-12  22:52
  18. 2009. január 12. 22:52184.

    Szaisztok!

     

    Neki is nagyjából jó volt  minden hormonja, de azért kapott plkussz tesztoszteront, hogy a biopsziának még jobb legyen az eredménye.

    Voltunk dokinál, megkaptuk a recepteket, kiváltottuk, most várjuk, hogy megjöjjön, elvileg legkésöbb holnap megkéne neki, mert pénteken hagytam abba a gyogyit.

     

    A párom eredményei valóban jók, de én nagyon selejt vagyok ezért félek, hogy nem fog sikerülni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. január 12. 18:31183.

    Sziasztok,

     

    andrológust többet is ajánlottak. Jelen pillanatban a Kopa Zsolt (Máv + magán) és a Piróth Csaba (Jahn F kórház) között vacilálunk. A Kopa nagyobb név, a Piróth közelebb van. Bár én jobban hajlok elsőre a Kopa felé. Ajánlott a genetikus is egy dokit, de a neten róla csak azt találtam, h urológus, nekünk meg az ugye nem jó.

     

    Az MR-t pedig egyrészt azért kellett csináltatni, mert magas a férjem prolaktin szintje és ez is okozhat a hormonokban eltérést és befolyással van a termékenységre is. Másrészt azért javasolták, h kiderüljön, h minden oké-e az agyalapi miriggyel és azzal a területtel. Ez azért fontos, mert összefügg a hormonszint, az agyi működés és a herék működése. Nem értem teljesen a folyamatot, de a genetikus is javasolta, h nézessük meg, mert ez másik vetületből tud megoldást adni a problémánkra. Vagy kiderül, h itt is minden oké, és akkor már csak a hereUH és a biopszia lesz hátra.

     

    majd holnap kiderül, h mikor lesz meg az eredmény. kicsit izgulok emiatt.

    előzmény:
    pankaranka (182)
    2009-01-12  16:27
  20. 2009. január 12. 16:27182.

    sziasztok!

     

    Mar jartam itt korabban, de mivel nalunk még semmi fejlemény nem volt, csak olvasgattalak titeket ..Az en ferjemnel is azospermiat allapitottak meg. Nála hereleszállási zavarok voltak, meg van  visszere is :( 

    Most lettünk tul a genetikai vizsgalaton, ami negativ lett szerencsere. Viszont meg vagyok döbbenve, hogy mi mennyit fizettünk ezert! Mivel ezt a TB - az orvos elmondasa szerint-  semmilyen szinten nem tamogatja, ezert nekünk ezt ajanlotta az orvos. a linken lathatjatok a 'teljes panel'- nel az árat... ez azert több mint amit ti emlitettetetek...Kicsit ugy erzem, hogy feleslegesen fizettunk ennyit.. 

     http://genoid.net/hpv/genetika/document.2008-04-23.3778 738090

     

    Holnap megyunk először meddősegi intezetbe konzultalni. Biopszia az en férjemnél is kell majd, és nagyon nagyon remélem hogy lesz valami ! ha nem, abba még nem merek belegondolni.

     

    Vir80,

    azt irtad., hogy andrologust kerestek.. végül  talaltatok/ ajánlottak  jót? Nekünk sem ártana egy jobb doki. Meg azt is láttam, hogy még vártok valamilyen MRI eredményt. Az miert kell?

     

    Zemanek,

    Ha jól emlékszem azt irtad, hogy volt valami hormonos kezelés a biopszia előtt. Ezek szerint az segit? 

    Drukkolok neked majd hétfőn, ugy látom te állsz itt  a legközelebb a lombik elkezdéséhez!   Az, hogy akkor kezdesz mit jelent? Hogy akkor kezdődik  a hormonos stimulacio?

     

    Igris,

     

    írtad, hogy ha esetleg a kinyert spermiumok nem élik túl az olvasztást, legközelebb nem lesznek lefagyasztva- ez azt jelenti, hogy majd egy időben lesz nálatok a biposzia és a petesejtek leszívása ( lehet, hogy nem ez a jó szó itt) ? Tehát akkor lehet nem lefagyasztott  spermiumbol is csinalni, ha jol ertem?

     

    Örülök a sok bíztató szövegnek itt a fórumon, most bizakodó lettem :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. január 12. 15:41181.

    Sziasztok Csajok!!

     

    Ezek aztán a jó hírek egyre közelebb vagyunk a babáinkhoz !!!

    Mi bejelentkeztünk az Y kromoszóma vizsg.-ra .Holnap 19.30-ra megyünk . Péntekre már lesz is eredmény. Remélem jó hírek lesznek Most azért kicsit izgulok ,hogy  jó eredményt kapjunk.

     

    Zemanek: nem szabad így neki indulni. CSAK POZITÍVAN !!!!! Miért ne sikerülne elsőre ?! Jók a spermák a te eredményeid is akkor meg fel a fejjel !!! Majd mesélheted nekünk ,h mi vár ránk ..

     

    Jók legyetek !!

    Üdv Pumukli

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. január 11. 21:31180.
    Az én páromnak semmi baj nem volt a hormonjaival. Miért nem bízol benne????? Van akinek elsőre sikerül!!! Én nagyon bízom benne :))
    előzmény:
    Zemanek (179)
    2009-01-11  19:26
  23. 2009. január 11. 19:26179.
    Mi magándokihoz jártunk és az ÁEK-ben (MÁV korház) csinálta a doki a műtét. A párom sok mindent kapott mielött meg csinálták a műtét, mondjuk vitamint nem, mert az ezen nem nagyon tud változtatni a doki szerint, viszont kapott sok hormon. Nekünk a baloldalon elég jók lettek az eredmények, a jobban is volt sok cucc, az sem rossz, de a baloldali az igazi. Ez lesz az első lombikunk és így gyerekünk is, ha netán siekrül, bár nem bízom benne.
    előzmény:
    igris (178)
    2009-01-11  18:30
  24. 2009. január 11. 18:30178.

    Szia! Na igen... de a m inőség változhat, ha most nem is olyan jó...legalábbis szerintem. Mert vitaminok is vannak, meg a páromnak viszér is volt. Úgyhogy ha legközelebb kell csinálni, mert ezek nem maradnak meg, akkor már nem viszér mellöl a melegből szedik. Na de remélem nem kell :)))! A szövettan eredményét mi még nem tudjuk. Neki is fáj, de már egyre jobb. Talán a duzzanat is már kezd lentebb menni :) Ti hol voltatok??

     

    Gratula, akkor nem sokára lesz babátok. Ő lesz az első?

    előzmény:
    Zemanek (177)
    2009-01-11  17:32
  25. 2009. január 11. 17:32177.

    Szaisztok!

     

    Igris gratula az eredményhez.

     

    Az én páromnak ébren csinálták és iszonyatos fájdalami voltak és még utána is jó pár hétig fájt neki. 4 helyre vesznek mintát, mert az a legbiztosabb. Még aznap vagy másnap van egy elsődleges eredmény, hogy vannak e benne, és utána kb 1-2 hét mire a szövettant megcsinálják, hogy a minőségit is meg tudják állapítani.

    Ami nem ment szövettanra a többi részt lefagyasztják és majd a lombikhoz, ha jó a szövettan akkor fel lehet használni.

    Mi hétfőn kezdjük a lombikot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top