Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Akik szeretik a könyveket

Anheszenamon
Létrehozva: 2008. Április 14. 13:32

Sziasztok! Azért nyitottam ezt a topikot, mert láttam van külön Danielle Steel, Martha Tailor, klasszikusok. Én viszont nem csak romantikus könyveket szeretek! Szeretem a "ponyvát", de szeretem a krimiket, thrillereket és a szépirodalmat is. Ha olvastál egy jó könyvet, gyere és számolj be róla! De mindenki megírhatja a fekete listás könyveket is!

Várok mindenkit szeretettel!

 

  1. 2008. Április 14. 14:0826.

    Jaj lányok, úgy örülök, hogy így pörög a topik! Ezért küldök is mindenkinek egy szál virágot!

    Nemrég olvastam Nora Robertstől a Kék füstöt, nekem az is nagyon bejött! Viszont nem minden könyve olyan jó, nem szeretem amiben szellemek és tündérek vannak

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. Április 14. 14:0725.

    Jo neked, hogy most kezdted a Harry Pottert, igy egyben letudod!

    Nem olvastam meg a Skarlat betut.

    előzmény:
    semiramis81 (18)
    2008-04-14  13:58
  3. 2008. Április 14. 14:0524.

    Nekem is a Da Vinci-kód tetszett legjobban, bár a filmváltozat nagyon nem jött be! Most viszont már az új könyvet, a Salamon kódot szeretném a kezeim között tartani, de sajna még sehol sincs infó arról, mikor jelenik meg...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_679536 (21)
    2008-04-14  14:02
  4. 2008. Április 14. 14:0423.
    Danielle Steel valóban ontja a könyveket, és igazad van, tartalmilag kb ugyanazok.. Viszont van 1 könyve, a Hulló csillagom, ami a fiáról szól, szóval az a legjobb.
    Ugyanígy Cooknak is van 1, ami a való élet...állítólag az első könyve: Gyötrelem éve... rezidens orvosokról. Már annyi után ez volt a legjobb. Sajnos, nem lehet mindent elolvasni, de érdemes pár év múlva elővenni, és ujraolvasni. Érdekes a hatás.......
    De nkem frenetikus pl Sylvia Plath Az üvegbúra..egyetlen prózai önéletrajzi könyve...mert öngyilkos lett.
    Diana Beate Hellmann: Éva és Claudia. 92-es kiadású...De mindenki ajánlását szívesen fogadom.
    Örülük, hogy nyílt ez a topik...
    előzmény:
    herne (4)
    2008-04-14  13:41
  5. 2008. Április 14. 14:0222.

    Megmondom őszintén mostanában nem nagyon vásárolok könyveket. De pusztán helyhiány miatt. Ezért könyvtárból veszem ki az olvasnivalót. A Digitális erőd pont nálam van. Csak még olvasásra vár. Jelenleg Danielle Steeltől a Csodát olvasom és Jane Austentől a Büszkeség és balítéletet. Ez utóbbi nagyon tetszik!

     

    Agatha Christietől csak 1-2 könyvet olvastam eddig, de jók!

    Nemezis, Öt kismalac, Nyaraló gyilkosok

    előzmény:
    herne (16)
    2008-04-14  13:56
  6. Torolt_felhasznalo_679536
    Torolt_felhasznalo_679536
    2008. Április 14. 14:0221.

    Szia,

    én olvastam korábban a Skarlát betűt, nekem tetszett. Dan Brown-t is olvastam, tőle legjobban a  Da-Vinci kód, és az Angyalok és Démonok tetszett, a Digitális erőd, és a Megtévesztés foka nem annyira. 

    előzmény:
    semiramis81 (18)
    2008-04-14  13:58
  7. 2008. Április 14. 14:0020.

    Haborus nekem sem volt, az valahogy nem erdekel filmben sem. Erdekes, Stephen King-et sem olvastam, pedig szuleimnek szinte az osszes megvan.

    Meg tetszenek meg ezek az arab eletekrol szolo konyvek, Fatyol mogott, Elevenen megegetve, Kenyszerhazassag stb.

    előzmény:
    Anheszenamon (12)
    2008-04-14  13:53
  8. 2008. Április 14. 14:0019.

    Én sem ajánlanám. Sőt, nekem az nem is tetszett. Az "AZ" tetszett a legjobban, bár az jó hosszú, de mégis...

    Megvan majdnem az összes könyve. Ezt tudnák meg az egyetemen. :)

     

    előzmény:
    Anheszenamon (15)
    2008-04-14  13:56
  9. 2008. Április 14. 13:5818.

    Sziasztok!

     

    Én is csatlakoznék hozzátok, ha már indult egy új topik ilyen témában. Láttam, hogy van máár topic hasonló témában, de összeszokott társaságba rossz bepofátlankodni.

     

    Én nagy könyvrajongó vagyok, most éppen Harry Potter időszakomat élem. Nekem megvan az az előnyöm, hogy már megjelent minden rész, így nem kell a következőt várnom epekedve!

    Szeretem ezek kívül Dan Brown könyveit is, és sokat olvastam Jane Austintól is. Régebben Danielle Steelt is olvastam, de azok egy idő után tényleg unalmassá válnak.

     

    Ami még érdekel, az a Skarlát betű. Olvasta valaki közületek?

     

    S.

    előzmény:
    Anheszenamon (12)
    2008-04-14  13:53
  10. 2008. Április 14. 13:5717.
    Ha tüzelésre használod a könyveket az elég drága mulatság, nem gondolod?
    előzmény:
    Gizi06 (14)
    2008-04-14  13:55
  11. 2008. Április 14. 13:5616.

    Jajj, de jo, hogy irtad a Hiusag varosat! Errol hallottam, de csak angolul olvastam konyvajanloban, nem tudtam, hogy magyarul is megvan, de nagyon orulok neki! Akkor ez lesz a kovetkezo! A ferfiak, nok, anyosok varosat mar olvastam, es angol a Lifeswap cimut, amiben egy "szuletett feleseg" es egy angol szingli ujsagiro cserel eletet, mert mindketto azt hiszi, hogy a "szomszed kertje a zoldebb". Az is jo volt.

     

    Dan Browntol en is pont ugyanezeket olvastam, szerintem is az Angyalok es a Demonok volt a legjobb. Jajj nem, nem a Megtevesztes fokat olvastam, hanem a Digitalis Erodot.

     

    Erdekes modon Agatha Christit meg nem olvastam, de akkor ot is meg kell probalni.

     

    Gondolkozok meg egy iron, de nem jut eszembe a neve, viszont az egyik konyvenek a cime Reztabla a kapu alatt, tole olvastam par konyvet, es azok is jok voltak.

     

    előzmény:
    Anheszenamon (8)
    2008-04-14  13:45
  12. 2008. Április 14. 13:5615.
    Amennyire imádok olvasni, nem is értem, nálam hogyan maradhatott ki eddig Stephen King! A húgom az egyik barátnőnktől megkapta a Dolorest karácsonyra. Viszont King rajongók azt javasolták, ha még nem olvastam tőle semmit, akkor ne ezzel kezdjek!
    előzmény:
    Riadtka (9)
    2008-04-14  13:48
  13. 2008. Április 14. 13:5514.

    En is szeretem a könyveket. Különösen a jo vastagokat. Mindegy ki irta, legjobbak a papirfedelüek.

     

    Olyan meleget adnak teli esteken, csak az a baj, hogy hamar elegnek a kalyhaban. Ezert szeretem a a jo vastag könyveket.

    előzmény:
    Anheszenamon (1)
    2008-04-14  13:32
  14. 2008. Április 14. 13:5413.

    Szia Marcsi!

    A Parfüm engem is érdekelne! Majd megnézem a könyvtárban!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714545 (6)
    2008-04-14  13:42
  15. 2008. Április 14. 13:5312.

    Szia! Bevallom, háborús könyvet eddig még nem nagyon olvastam. Valahogy ez a téma kimaradt! Viszont az 1984 fel van jegyezve nálam, mint ajánlott jó könyv! Mindenesetre majd beszámolok róla ha elolvastam!

    előzmény:
    adrieri (7)
    2008-04-14  13:44
  16. 2008. Április 14. 13:5111.

    Örülök, hogy sikerült egy olyan topikot nyitnom, ami másokat is érdekel! Még egy olvasós topikban is aktívan részt veszek,de ők főként szépirodalmat olvasnak, gondoltam ezeknek a könyveknek meg nyitok újat!

    Robin Cook tényleg mesteri. Nagyon jól leírja az orvosi részeket, nem úgy mint Martha Tailor! Váratlan fordulatokkal teli, izgalmas könyvek.

    Egyik kedvencem tőle a Halálos kockázat és a Vakság!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_679536 (5)
    2008-04-14  13:41
  17. 2008. Április 14. 13:4910.

    Üdvözöllek téged is a topikban!

    Én ugyanígy vagyok a Danielle Steel könyvekkel. 14 évesen kezdtem olvasni, ma már csak 1-2 van, amit nem olvastam tőle. Most fejeztem be az Ellenállhatatlan erők című könyvét és nagyon felbosszantott. Itt is adott két tökéletes, gazdag ember, gyönyörű New Yorki lakással, irigylésre méltó házassággal és mégis elválnak. A nő délután még azt mondja, öngyilkos lenne ha a férje elhagyná, este meg már a főnökével hempereg és neki sugdossa, hogy szívből szereti. Valahogy nem realisztikusak ezek a történetek!

    előzmény:
    herne (4)
    2008-04-14  13:41
  18. 2008. Április 14. 13:489.

    Helló, én is mindenevő vagyok.Bár most kicsit sok lesz a jóból, irodalom szigorlatom lesz és az olvasmánylistám 15 oldalas... Olvasok ha tudok, de valószínűleg a szerencsémtől függ majd, hogy sikerülni fog-e.

    Legutóbb Victor Hugotól a Párizsi Notre Dame- ot és Mary Shelleytől a : Frankenstein c. könyvet olvastam és nagyon tetszettek. Most Arany Jánostól olvasom  "A nagyidai cigányok" című művet, jókat vigyorgok rajta.

    Amúgy abszolut kedvencem Bulgakovtól a Mester és Margarita. 

    De Stephen Kingért is odavagyok.

    előzmény:
    Anheszenamon (1)
    2008-04-14  13:32
  19. 2008. Április 14. 13:458.

    Szia! Üdv a topikban! Örülök, hogy írtál!

    Az elolvasásra váró füzetembe fel van jegyezve Jane Greentől az Anyósok városa, Hiúság városa, Nők városa, Férfiak városa. Melyiket olvastad? Esetleg mindet?

     

    Dan Brown-t imádom! Bár még csak 3 könyvét olvastam: Da Vinci-kód, Angyalok és démonok, A megtévesztés foka.

    Az Angyalok és démonok tetszett a legjobban, nagyon jó lenne, ha azt is megfilmesítenék.

     

    Harry Pottert is szeretem, tavaly nyáron olvastam el mind a 6 részt. Egy ismerősöm adta kölcsön. A 7.-et a neten olvasom. Egyszer már eljutottam a feléig,de valamiért abbahagytam. Most kezdtem előről az egészet!

     

    A többi írót nem ismerem sajnos.

     

    De néhány általam olvasott még eszembe jutott:

     

    Sally Hunter (orvosi krimi)

    Jayne Ann Krentz

    Agatha Christie

    Patricia Cornwell (imádom)

    előzmény:
    herne (3)
    2008-04-14  13:39
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 14. 13:447.

    Szia!:-)

     

    Én ki nem állhatom a romantikus könyveket.:-DDD

    Talán 15 éve olvastam utoljára ilyesmit.

     

    Újabban Konsztantyin Szimonov mániás lettem.

    Ő haditudósító volt a II.világháborúban,több könyvet írt róla.

    Van egy háborús trilógiája,eszméletlen jó./annak,aki szereti ezt a témát/

     

    Rajta kívül az utóbbi egy évben szinte kizárólag orosz írókat olvastam.

    Szolzsenyicin,Trojkij életrajz....

     

    Feketelistás nálam:

     

    Orwell:1984

    Ennél pocsékabb könyvet régen  olvastam.

    előzmény:
    Anheszenamon (1)
    2008-04-14  13:32
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 14. 13:426.

    Patrick Süskind - A parfüm

     

    Jó kis könyv, kissé beteg, de izgalmas, és ezerszer jobb, mint ami volt a moziban.

     

    Most legutóbb a Twist Olivért olvastam Dickenstől. Ez is tetszett.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_679536
    Torolt_felhasznalo_679536
    2008. Április 14. 13:415.

    Szia,

    örülök a topiknak, volt már néhány olvasós topik,azok is nagyon jók.

    Nekem Robin Cook a nagy kedvencem, jelenleg most németül olvasom az Operation címűt, ezt még magyarul nem olvastam. De nagyon szeretem Agatha Christie-t, Szerb Antalt, Robrt Merle-t, Danielle Steel is jó, olvastam tőle is már. Az elmúlt időszakban két könyvet is olvastam Eric Segaltól, a Hívő lelkek, és az orvosok címűt, ezek is tetszettek. Ha eszembe jut még valami, írok!

    Ja, és felveszema topikot a kedvencek közé 

    előzmény:
    Anheszenamon (2)
    2008-04-14  13:34
  23. 2008. Április 14. 13:414.

    Danielle Steel regenyeit is olvastam meg nagyon regen, akkor tetszettek is, de miutan az ember 20-at elolvas, rajon, hogy mind ugyanarrol szol, van egy csodalatos, szepseges es gazdag no, elvesziti a szerelmet, majd megismerkedik egy ujjal, akivel egymasba szeretnek.

    Mostmar talan nem tetszene.

    előzmény:
    Anheszenamon (2)
    2008-04-14  13:34
  24. 2008. Április 14. 13:393.

    An tobbnyire a szorakoztato irodalmas konyveket szeretem, az kapcsol ki igazan.

    Szeretem pl. Janet Evanovich Stephanie Plumos konyveit (magyarul nem sok jelent meg), abbol mar szinte mindet elolvastam, a Marian Keyes konyveket (tole egyedul az Angels nem tetszett, de az ugysem jelent meg magyarul), Dan Brown konyvei is szuperek, Jane Green, ezek jutottak eszembe elsore. Ja, es persze Harry Potter, csak rossz, hogy ilyen nagy kulonbseggel jelentek meg, az ember elfelejti, mi volt az elozoben. Lehet elolrol kellene kezdenem.

    előzmény:
    Anheszenamon (1)
    2008-04-14  13:32
  25. 2008. Április 14. 13:342.

    Rögtön egy kis ízelítőként beírok néhány írót,akitől szívesen olvasok:

     

    Mary Higgins Clark

    Virginia C. Andrews

    Nora Roberts

    Danielle Steel

    Catherine Anderson

    Robin Cook

    Susan E. Phillips

    Mary Jo Putney

    LaVyrle Spencer

    Sandra Brown

    Dean R. Koontz

     

    Várom a könyvajánlatokat! Én egyébként egy füzetbe kigyűjtöttem a kedvenc íróim könyveit és kihúzom azt, amit már olvastam.

    Egy másik füzetkébe pedig az elolvasásra váró jó könyveket gyűjtöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top