Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Akik szeretik a könyveket

Anheszenamon
Létrehozva: 2008. Április 14. 13:32

Sziasztok! Azért nyitottam ezt a topikot, mert láttam van külön Danielle Steel, Martha Tailor, klasszikusok. Én viszont nem csak romantikus könyveket szeretek! Szeretem a "ponyvát", de szeretem a krimiket, thrillereket és a szépirodalmat is. Ha olvastál egy jó könyvet, gyere és számolj be róla! De mindenki megírhatja a fekete listás könyveket is!

Várok mindenkit szeretettel!

 

  1. 2013. Április 4. 19:3038426.
    Mellesleg az ő könyvét olvasom... Tőle kaptam kölcsön a Honfoglalás trilógiát.
    előzmény:
    vorii (38425)
    2013-04-04  19:27
  2. 2013. Április 4. 19:2738425.

    A szívügy nem lett pozitív kimenetelű - ilyen az én formám - mert hiába volt a kölcsönös szimpátia, vagy kicsit több, házas emberrel NEM kezdek!

    Sajnos addigra elég sokat beszélgettünk, és most - bár megmaradt a barátság, maradt egy üresség is... Ezért nem találok magamra.

    Ennyi

    előzmény:
    matesa (38422)
    2013-04-03  18:29
  3. 2013. Április 4. 08:2138424.
    Szió :)

    Eléggé megosztó könyv. Lehet velem van a baj, hogy engem nem kötnek le az olyan könyvek ami tömény szex... Nyilván nem ez lenne a lényege, de annyira sok már benne, hogy egy idő után csak azért olvastam el, mert ha már megvették nekem karácsonyra, akkor ne álljon ott. Ugyanakkor apum feleségének meg nagyon tetszett... Viszont ha megnézed a moly-on, ott is jóval több a negatív mint a pozitív kritika.
    előzmény:
    Aida84 (38419)
    2013-04-02  21:09
  4. 2013. Április 4. 08:1938423.
    Jó reggelt! 

    Lehet tudni, persze: vevőszolgálati csoportvezető lettem, egyenlőre június 27-ig kaptam szerződést, mert amolyan körforgásban cseréltünk helyet 2 kolleganővel, és mindenkinek a másik fél visszatértéig szól a szerződése. Tegnap volt az első napom ebben a pozicíóban, nagyon élveztem, de van még mit tanulnom. Eléggé összetett a feladat :)

    A sulit is nagyon élvezem, bár az első félévet jobb lenne elfelejteni, de nem lehet. VAn tárgyam ami nem sikerült, és örültem ha 2-3-asokkal átmentem mindenből. A félév végén volt 2 hét szabadságom, akkor tudtam rendesen tanulni, úgyhogy az utolsó 2 vizsgám volt az amiből sikerült már 4-est szereznem. De úgy néz ki kezdek belejönni, ebben a félévben eddig sokkal jobban mentek a ZH-k is meg a lelkesedésem is megtaláltam ezáltal. Jó lesz ez. Egy percig sem bántam meg. hogy váltottam. 

    Veletek mi újság? 
    előzmény:
    Pinduji (38418)
    2013-04-02  20:58
  5. 2013. Április 3. 18:2938422.
    szívügy???? erről lehetne bővebben??
    előzmény:
    vorii (38421)
    2013-04-03  16:15
  6. 2013. Április 3. 16:1538421.

    Szió Mindenki!

     

    Bocs - én is eltünedezem.

    Szánom-bánom, de észre se vettem, hogy nem jártam itt húsvét előtt...  BOCS!!!!!!!!!!!!!

     

    Ez az időszak elég sűrű volt megint, nem csak az ünnepi készülődés - a nagy családra (az is sűrű ilyenkor...) - hanem egyrészt Pannimék végleg hazaköltöztek Londonból másrészt egy kis "szívügy" is közbejött - ami miatt még mindig nem találom magamat

     

    Beám, a diéta lejárt, talán hatott is (bár a májam majd csak ősszel látják újra/ UH... Fogytam is kicsit - ami nem is baj, mert így valahogy jobban érzem magam. A diétából ezt-azt megtartottam - a teát, meg sok zöldséget pl.  Lehet, hogy nyár előtt megismétlem még egyszer, nem árt a hústalanság

     

    Kis ON:

     

    a Nyáry könyv után elolvastam Claudia Carroll: Ha ez a mennyország, kérem vissza a pénzem! - c. könyvét. Kedves könnyű kis olvasmány. Aki szerette Sophie Kinsella: Segítség kísértet -ét, szerintem annak bejönne ez a könyv is.

     

    Most belekezdtem Benkő László: Honfoglalás trilógiájába ( Táltosidők - Idegen tüzek - Megszerzett föld ) Még csak az első kötetnél tartok, és hát elég férfas olvasmánynak tűnik, de nekem így is tetszik. Nem "szaladós-haladós", mert  elég régies a nyelvezete is - oda kell figyelni - de épp ez adja a zamatát.

    Az itteni fiúknak is nagyon merem ajánlani - élvezetes!

     

    Pusssssssssz mindannyiótoknak! Szép tavaszi időt most már - de amíg nem az, addig sok jó olvasmányt!!!

  7. 2013. Április 3. 07:5938420.

    sziasztok lányok és fiúk :)

     

    Pinduji lányom 23 éves  :) nagy lány már, bár ez az első szerelem az életében , úgy gondolták  megpróbálják milyen együtt. Nem megy messzire, igérte hazajár sűrűn :)

     

    A Német lánynak lesz folytatása, Janka azt igérte a 60-asévekben fog játszódni . Nekem nagyon tetszett az a regénye. Talán pont azért mert annyir  szerencsétlenség volt benne, és annyira emberi volt....

    előzmény:
    Pinduji (38418)
    2013-04-02  20:58
  8. 2013. Április 2. 21:0938419.

    utólag is boldog nyuszit mindenkinek:)

    képzeljétek, anyukám megtalálta a Német lányt könyvtárban, kivette nekem, két este alatt ki is olvastam:) azért bevallom, annyira nem tetszett, mint az Emma vagy a Lotti, de rájöttem, miért: nem érzem befejezettnek a történetet. nem tudjátok, van folytatása? vagy lesz? mert egy csomó lezáratlan szál maradt, így annyira nem jó. 

     

    a pepita macskát ideiglenesen félbe hagytam, annyira mégsem tetszik, vagyis egy idő után sok. most Anjou Margitról olvasok egy regényt, nem rossz. 

     

    Martina: az árnyalatos trilógiával én is szemezek, de azt hiszem, megvárom, amíg a könyvtár beszerzi. de ezek szerint nem akkora szám. 

  9. 2013. Április 2. 20:5838418.

    Sziasztok Lányok! Remélem mindenkinek kellemesen telt a húsvét és senki sem hervadt el

     

    Martina de jó, hogy benéztél. Lehet tudni, hogy milyen új pozícióban fogsz dolgozni? Milyen a suli egyébként, hogy sikerültek az első félévi vizsgák?

     

    Matesa hány éves a lánykád, ha nem titok?

    előzmény:
    vilou (38417)
    2013-04-01  15:11
  10. 2013. Április 1. 15:1138417.
    Sziasztok! 

    Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok Mindenkinek! 

    ELnézést kérek, hogy eltűntem, szokásos indokaim megvannak: egyetem, munka :) 
    Idén még csak az árnyalat-trilógiát olvastam, másra nem volt időm. Nekem nem tetszett annyira. Nem tudom, mitől lett bestseller. Ha választanom kellene, akkor azt mondom a 3. kötet még tűrhető volt, de az első kettőtől besokalltam a végére mindig. 
    Sokszor csak átfutottam a szexjelenetes oldalakat, mert már unalmas volt. 
    Viszont az író szavajárásából ragadt rám pár dolog :) 

    Ken Follett: Harmadik ikerjét olvasom most. Ez tetszik, izgalmas, kíváncsi is lennék a végére, de nem haladok most. Muszáj tanulnom, a szabadidőmben meg csavargok leginkább mindenfelé. Mióta barátnőm kiköltözött Londonba, nem igazán találom a helyem. 

    A munkahelyemen a héten kezdek új pozicíóban, erre várok 1 éve :) 

    Remélem jól vagytok! 

    Puszilok Mindenkit! 
  11. 2013. Április 1. 09:1238416.

    Kellemes husvétot kivánok én is minden könyvszeretőnek

     

    Rég voltam én is, zajlik az élet nálunk...lányom elköltözött a barátjához, kicsit nehezen viseltem belül, a szivem tájékán

     

    Olvasni se volt nagy kedvem, bár most a szülinapomra kaptam egy könyvet: Celeste Bradley: az Álruhás. Még az elején vagyok nem tudok véleményt mondani

  12. 2013. Április 1. 08:0538415.

    Sziasztok!

     

    Én is kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek!

  13. 2013. március 29. 19:0238414.

    Sziasztok Lányok és Feri! Jó régen nem jártam már erre, pedig sokszor eszembe juttok.

     

    Remélem nem szűnik meg a topik.

     

    Rita gratulálok az új lakáshoz, biztosan nagyon szépen felújítottátok. Mogyi veletek ment, vagy maradt anyukádnéknál?

     

    Évi hogy állsz a diétával, még mindig folytatod? Van már CT eredmény?

     

    Zsu majd ha kicsit jobb idő, lesz akkor összehozzuk a találkozót. Hogy van Fruzsi? Már biztosan nagyot nőtt.

     

    Én legutóbb Sophie Kinsellától olvastam a Tripla koktélt, nagyon aranyos kis könyv. Előtte Stephen King-től A búrát, az viszont elég durva, de nagyon izgalmas. Végülis horror könyv

     

    Én is a többi Fábián Janka könyvre hajtok, de általában kölcsönzés alatt van a könyvtárban.

     

    Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok Nektek!!!

    előzmény:
    Aida84 (38413)
    2013-02-21  21:05
  14. 2013. február 21. 21:0538413.

    de jó, hogy jöttél:))

    örülök, hogy jó híreket hoztál. elég idegőrlő tud lenni egy lakásfelújítás, de az eredmény kárpótol:) 

     

    én elkezdtem Vivyan Fable-t olvasni. még soha nem olvastam tőle semmit, most belekezdtem a Pepita macskába. nagyon tetszik a stílusa. 

    előzmény:
    Anheszenamon (38404)
    2013-02-08  16:51
  15. 2013. február 20. 00:1638412.

    Szia! Szerintem, ha A német lányt benntalálod, akkor azt is nyugodtan olvasd el, a "töri" abban is nagyon jól benne van - és az is olvasmányos, érdekes!

     

    http://bookline.hu/product/home.action?id=111615&type=22&_v=Fabian_Janka_A_nemet_lany

    előzmény:
    Kertember (38411)
    2013-02-19  15:31
  16. 2013. február 19. 15:3138411.
    Annyit írtok az Emmáról, hogy már én is függő lettem, anélkül, hogy a kezemben tartottam volna valamelyik kötetét is. Már ajánlottam párom anyukájának, sőt már én is kutatom magamnak, csak még nem leltem bent a könyvtárban.
    előzmény:
    vorii (38408)
    2013-02-15  13:51
  17. 2013. február 19. 15:2838410.

    Kedves Aida!

     

    Ez nem az Elsa-s oroszlánkölykök. Ez a második világháború alatt játszódó regény. Nem háborús regény, csak a háború alatt zajlik a cselekmény. érdekes, olvasmányos, jó.  

    előzmény:
    Aida84 (38402)
    2013-02-07  22:20
  18. 2013. február 18. 19:5538409.

    látom, megtanulhatnék esetleg magyarul

    Rita - bocs!

    előzmény:
    vorii (38408)
    2013-02-15  13:51
  19. 2013. február 15. 13:5138408.

    Sziasztok!

     

    Ritám, de jó, hogy te is beugrasz néha! Gyere gyakrabban- nem hagyj magunkra, elvégre te vagy az "anyukánk"

     

    Könyves témákhoz:

     

    Végül is amellett döntöttem, hogy újraolvasom Fábián Janka könyveit.

    Eddig sosem olvastam újra könyvet.

    Igaz az Emmáknak még nem fogtam neki, de a szóló könyvek közül 3-on túl vagyok. Utoljára A német lányt olvastam ki, épp ma éjjel.

     

    Az az igazság, hogy érdemes volt, mert én is úgy voltam először, mint "torokg" - nekem is az Emmák volt a csúcs. Most azt mondom, ha újra átéled, akkor jobban kibomlik a történet. Ezzel mindegyik esetben így jártam.

    Még egy dolog miatt jó, hogy elolvastam még egyszer... A német lánynak pl folytatást is tervez Janka (valamint a Lottinak is.)

     

    Közben már elkezdtem Nyáry Krisztián: Így szerettek ők... c. könyvét. Irodalmunk nagyjainak párkapcsolatairól szól - nagyon érdekes errről az oldalról is megismerni írókat, költőket 

     

     

  20. 2013. február 9. 23:3538407.
    Ajánlom még a Jumurdzsák gyűrűjét és 2. kötetet utána. Érdekes időutazás két világ (a jelen és múlt között), közben pedig az Egri csillagokra gondolni, mint régi kötelező olvasmányra. 
  21. 2013. február 9. 17:2338406.

    Szia, nekem is nagyon tetszett az Emma sorozat. Biztos öregszem:), de egy anyukám könyvei közül olvasott Szilvási, vagy Berkesi regényre emlékeztetett. Viszont a többi regénye sajnos nem ér ennek a közelébe. Jó, de már nem ennyire.

     

    előzmény:
    Tisza05 (38405)
    2013-02-09  17:14
  22. 2013. február 9. 17:1438405.

    Sziasztok!

     

    Tegnap este befejeztem az Emma trilógiát!

    Nagyon tetszett mind a három része, de talán a legjobban a második. Legkevésbé (ha lehet ilyen), az Emma lánya. A könyv második részében már elveszítettem a fonalat, hogy pontosan ki kicsoda, kinek a rokona  Aranyos, kedves, néha szomorú is, olyan igazi letehetetlen trilógia volt. Az egyetlen dolog amit már egy picit "soknak" találtam, az az volt, hogy mindenki szép, gyönyörű és borzasztóan tehetséges volt.

     

    Most azon gondolkozom mit olvassak.... Filózok, hogy kezdjek el egy másik könyvet Fábián Jankától vagy valami teljesen mást olvassak.

    Szerintem Angyalos ház vagy Virágszál lesz  Most értem haza, kint a hideg szél az arcomba fújta a havat, így maradok egy kis szivetmelengető Janka könyvnél.

     

    A Szürke ötven árnyalatáról elég vegyes véleményeket olvastam, hallottam, kiváncsi lennék a Ti véleményetekre is.

     

    További jó hétvégét és olvasgatást mindenkinek!

     

    Era 

  23. 2013. február 8. 16:5138404.

    Sziasztooook!

     

    Nagyon rég nem jártam erre, ezer éve és nagyon restellem magam érte.

    Sok minden történt velünk az elmúlt időszakban: az egyik pl. az, hogy vettünk egy lakást.

    December 22-én költöztünk be, tehát a karácsonyt már az első közös otthonunkban ünnepeltük. Hiányzik még jópár bútor, de a legfontosabbak meg vannak.

    Nagyon ramaty állapotban volt a lakás, teljesen fel kellett újítani: ablak, ajtó csere, járólapozás, csempézés, festés, új konyhabútor stb...

     

    Remélem itt mindenki jól van, picit próbálok visszaolvasni és képbe kerülni.

     

    Hogy könyvekről is szóljak:

    Szokásomhoz híven megint több könyvet olvasok egyszerre. Rákattantam a Csernobili katasztrófa témájára, többek között most arról olvasok egy dokumentumregényt (Az élőerő-Csernobili mesék)

    Aztán a legújabb őrület, a Szürke ötven árnyalata című trilógia engem is elragadott. Megkaptam mindhárom részt emailben, a második kötet közepén járok. Érdekes, még sosem olvastam ilyen erotikus féle regényt.

     

    És képzeljétek, még Krisztián is olvassa. Sőt a munkahelyén az irodában az összes férfi 

     

    Puszilok mindenkit és próbálok minden nap benézni!!! 

  24. 2013. február 8. 00:0238403.

    Szióóó - Mindenkinek

     

    Csak beugrottam. 

     

     

    A lenolaj keserű - és amúgy sem kellemes "csakúgyra" nyelni

     

    Janka kedvelőknek a FB-on:

    https://www.facebook.com/groups/371511556280058/

     

    ... hátha valaki még nem tag.

     

    Befejeztem a Virágszál-t.  Örültem, hogy újraolvastam. Részletek, apróbb dolgok világosabbak lettek.

     

     

    Most még nem választottam új olvasmányt - talán azt fejezem be, amit a múltkor említettem- a karácsonyra kapott szentek  életéről szólót. Úgyis csak itthon olvasható, mert rendesen "méretes", centire, és kilóra is.

     

     

    előzmény:
    Kertember (38401)
    2013-02-07  20:44
  25. 2013. február 7. 22:2038402.

    beköszönök, de könyvekről továbbra sem tudok írni, ugyanott tartok:D az a baj, hogy ha elkezdek egy könyvet, akkor hajt valami, hogy olvassam ki, akkor is, ha kínlódás az egész. kudarc élmény félbehagyni. de amióta kevesebb időm van olvasni, egyre inkább hajlok arra, hogy minőségi írásokat olvassak, úgyhogy a rossz könyvek így jártak, olvasatlanul mennek vissza a könyvtárba.

     

    Évi: novellák? nem rossz ötlet:) karácsony környékén Gárdonyi novellákat olvastam, de csak mert éppen az akadt a kezembe. 

    a diétához kitartást. nekem a kávé hiányozna, meg talán a péksütemények. de gondolom, hozzá lehet szokni. amikor szénhidrát diétán voltam, az elhatározás volt a legfájdalmasabb:D aztán észrevétlenül hozzászoktam, pár hét után már egyáltalán nem volt nehéz betartani. persze a tiéd nehezebb és bonyolultabb is, de ügyes vagy te, ez a két hét ami még hátra van, gyorsan el fog menni:) 

     

    Feri: az Oroszlánkölykök az nem az Elsa történet? nagyon halványan emlékszem, hogy valamikor nagyon nagyon nagyon régen olvastam. bár lehet, hogy nem is ezt olvastam, hanem a második részt az Elsa gyermekeit. ki tudja. 

     

    Era: örülök, hogy tetszik az Emma sorozat. nekem az első rész tetszett a legjobban. 

Címlap

top