Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Munka, hajón, külföldön

Ciscy
Létrehozva: 2008. május 26. 13:16
Üdv!Olyanoktól kérnék segítséget, aki volt már külföldön hajón dolgozni, vagy tud róla. Érdekelne, hogy nagyjából hogyan lehet kijutni, milyen munkaterültek vannak, nagyjából milyen fizuért. És h egyáltalán milyen.. Milyen élményekkel jöttek haza.Előre is köszi!
  1. Torolt_felhasznalo_579384
    Torolt_felhasznalo_579384
    2010. Április 14. 16:2226.
    Én örülnék neki, ha sok kék vizet kéne látnom, és remélem, hogy nem leszek tengeri beteg... Mármint ha úgy döntenék, hogy megyek. Valaki nem akar még jönni? Több magyarral bátrabb lennék
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_684245 (25)
    2010-04-14  15:36
  2. Torolt_felhasznalo_684245
    Torolt_felhasznalo_684245
    2010. Április 14. 15:3625.
    Engem mondjuk idegesítene hogy mindig máshol vagyok. Kapok egy telefont 'Hol vagy?', 'Nem tudom, valami óceánon, sok a kék víz erre az biztos..'
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. Április 14. 14:5224.
    Kimegyek két évre és veszek egy jó kis kocsit a pénzből. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_579384
    Torolt_felhasznalo_579384
    2010. Április 14. 14:3823.

    Jaj, örülök, hogy ilyen gyorsan jött válasz. Igen, én is hirdetésben találtam, megnézte az oldalt, és nagyon ígéretesnek tűnik. Győnyörű hajók, tenger, sok ember... csak egyedül félek nekivágni. A honvággyal szerintem nem lesz baj :) Itt az oldal amúgy, ha érdekel valakit:

     

    http://bestcrew.hu/

     

       

    előzmény:
    bettere (20)
    2010-04-14  12:31
  5. 2010. Április 14. 13:5522.

    Hja, én is bírnám...   cserébe egy hitel nélkül vett saját lakásért és kocsiért még az ismerősöket is nélkülözni tudnám arra az időre.

    Aztán már itt is jobban eltengődnék.   

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_684245 (21)
    2010-04-14  13:20
  6. Torolt_felhasznalo_684245
    Torolt_felhasznalo_684245
    2010. Április 14. 13:2021.
    Szerintem is álommeló lehet, világjárás, nagy fizu, gyönyörű tájak, ismeretség építése stb... Csak a honvágy ugye bár nekem csak az ismerőseim hiányoznnak
    előzmény:
    bettere (20)
    2010-04-14  12:31
  7. 2010. Április 14. 12:3120.

    Szia!

    Egy vevőm (fiatal lány) tavaly áradozott nekem arról, hogy milyen jó

    neki hajón dolgozni. Hirdetésben találta a bébicsősz munkát a Queen Elizabeth-en, jól keresett vele (nem emlékszem mennyit), ha itthon volt, akkor csak vásárolt és ment is vissza. Nyelvet kell jól tudni és kész. Meg vízálló cipőt vinni, ami nem csúszik a vizes fedélzeten. Keveset van itthon, ezért az erős honvágy nem egy előny...  másra nem emlékszem a lelkes beszámolójából.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_579384 (18)
    2010-04-14  11:01
  8. 2010. Április 14. 11:2719.
    Nekem az egyik bnőm már volt ilyenen és azt mondta, hogy nagyon megérte. Sok pénzt kereset és angolja is perceft lett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_579384 (18)
    2010-04-14  11:01
  9. Torolt_felhasznalo_579384
    Torolt_felhasznalo_579384
    2010. Április 14. 11:0118.

    Sziasztok!

     

    Látom, hogy elég rég' írtak erre a fórumra, de hasonló témában szeretnék én is kérdezni, és hátha valaki azért reagál majd rá :) Szóval, találtam egy munkalehetőséget, luxushajóra, és nagyon ígéretesnek tűnik. Van valakinek tapasztalata hajóról? Mert őszintén szólva kicsit félek belevágni...  

    előzmény:
    Ciscy (1)
    2008-05-26  13:16
  10. 2009. február 5. 21:5117.

    Látom nem nagyon megy ez a topic sem. De én azért kérdeznék, hátha igy még szezon előtt választ kapok valakitől/tapasztalttól.

     

    Ez az iroda, amit irtál párokat is el tud helyezni?

    A barátom eléggé a szakmában dolgozik több éve - de nyelvtudása nuku, nekem nyelvtudásom/saim, de szakmai gyakolatom jóval kevesebb van - papírom meg, maradjunk annyiban h félig... Dolgoztunk már együtt a vendéglátásban. Szóval együtt mennénk, úgymond kiegészítenénk egymást.

     

    Még egy fontos dolog, ami eszembe jutott, h mennyi idő múlva kerül ki az ember hajóra? Hogy zajlik ez az ügymenet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618166 (14)
    2008-06-27  17:14
  11. Torolt_felhasznalo_150950
    Torolt_felhasznalo_150950
    2008. december 14. 11:0616.
    Ez utóbbi két hozzászólás nagyon pozitív volt. Én ha itt hagynám Magyarországot, leginkább a barátok elvesztésétől félnék, de lehet benne valami, hogy az igaz barátok megmaradnak a távolság ellenére is:)
    előzmény:
    akisro (15)
    2008-06-27  18:11
  12. 2008. június 27. 18:1115.

    Teljesen egyet ertek az elozo hozzaszolohoz.

    En is 3.5 evig dolgoztam oceanjaron,es egy pillanatig sem bantam meg,talan csak azt,hogy tul koran abbahagytam.

     

    A ferjemet en is a hajon "kaptam".A baratok nem tavolodtak el,es soha nem epitettem volna hazat,vettem volna hobbitelket,autot stb,ha nem mentem volna hajora.

     

    El kell menni ki kell probalni,mindenkinek adva van a lehetoseg.

    Aztan lehet sirni,okoskodni,hogy en nem megyek mert sok a munka,meg nem birnam,meg stb...Es lehet otthonmaradni 80 ezerert es sirni,sirni,es sirni.....

     

    Bocsnat lanyok,nem ez van???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_618166 (14)
    2008-06-27  17:14
  13. Torolt_felhasznalo_618166
    Torolt_felhasznalo_618166
    2008. június 27. 17:1414.

    Szia,

     

    jókat mosolyogtam itt az "ismerösöm ismerösétöl" hallott sztorikon, azért némelyik történetet én azért elosztanám kettövel. Ha minden ennyire igaz lenne, ezek az ismerösök ismerösei nem lennének még mindig hajón.

     

    En 6 évet folyami hajón dolgoztam, szinte minden munkaterületet kipróbáltam: voltam szobalány, báros, recepciós és a végén purser, azaz front office manager. Ha már belejön az ember a dolgokba (ami azért elég hamar megy, ha talpraesett), nem szakadsz meg a munkában, bármelyik terület is legyen az.

     

    Nyelvtudásról annyit, hogy mostanság már annyira sok a folyami hajó, hogy rengeteg kollégám volt, aki még makogni is alig tudott németül, tehát ha meg van szorulva az ügynökség, akkor a 80 ezres közvetitöi díjért szemet huny az ilyen "aprócska (??)" hiányosság felett és be lehet kerülni hajóra.

     

    a fizu tényleg nem rossz, mert félre tudod tenni, hiszen kajád, szállásod fizetve van, az már más kérdés, hogy milyen az a kaja... Viszont, ha leosztod a fizut, hogy hány órát dolgozol érte, akkor már nem annyira egetverö, viszont ezt tisztán el tudod tenni, ha ügyes vagy. A folyamon általában 8 honapos a szezon, szabadnap nélkül.

     

    Nem bántam meg, hogy 22 évesen nekivágtam ezen az úton, rengeteg embert ismertem meg, sokat tanultam az élettöl és csodaszép helyeken jártam Europán belül. A barátaimtol nem távolodtam el, aki igaz barát, a távolság miatt is igaz barát marad. Sztem nem "szálltam el", viszont rengeteget tanultam emberismeret területén.

     

    A férjemet is a Dunán ismertem meg, kollégám volt, elötte tengeren hajózott, bejárta a világot, szinte nincs olyan hely, ahol nem volt.

     

    Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett a hozzászólásom, de úgy éreztem, hogy jobb ha leirom egy tapasztalt hajós véleményét is, hátha ez segit a döntésedben!  En csak ajánlani tudom, hogy vágj bele! A Crew Agency sztem az egyik legjobb közvetitö iroda, én mindig tölük mentem ki hajóra.

     

    Sok sikert!

    előzmény:
    Ciscy (1)
    2008-05-26  13:16
  14. Torolt_felhasznalo_268433
    Torolt_felhasznalo_268433
    2008. június 27. 15:2913.

    Hi,

    Hat sok felet lehet is olvasni, es egy kicsit bosszanto egyik masik... Legfokepp hogy az imeros ismerosenek elmondasa szerint...

    Kezdjuk ott, hogy nem mindegy melyik hajon dolgozik az ember, es mit. Milyen a szemelyisege, hogy tud vagy akar beilleszkedni egy kicsit mas vilagba. Vannak akik nem birjak, ezek nyilvan nem jo elmenyekrol szamolnak be...

    Persze van kemeny es rossz oldala is, de minek nincs? Mindenki maga valasztja meg a munkajat (es eletet) De honapokig mondjuk a karibon lenni sem utolso. 

    Alap munkanal a meses alomfizurol sem kell almodozni (normal europai fizu), es magyarkent  nem valoszinu hogy egybol tiszt lesz az ember...

    Legy kedves jo kedmu, mosolygos, vagy alapbol, vagy meg kell tanulni:) En mikor haza mentem elszornyedtem milyen mogorvak, egyhanguak otthon az emberek a pult masik oldalan (magyar mentalitas talan). Iszonyat, a kedvesseg es a mosoly semmibe nem kerul, de profitot hozhat.

    Nem mondom, 6 honap utan mar en is kezdek sokallni, de igazabol egy szavam sincs, en valasztottam a munkat. Fotoskent sok mindent atelek, sok helyen ott vagyok, majdhogynem nyaralas:)

    Szoval szerintem olyanoknak kellene tapasztalatokat mondani, akik ateltek, es nem felrevinni a tobbieket... 

    Udv:

    Laci 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_521157
    Torolt_felhasznalo_521157
    2008. május 28. 14:4612.

    Szia!

    Ha esetleg még szeretnél infót gyűjteni személyesen a hajós munkákról, és bp-i vagy akkor szerintem nézz be a Közraktár utcában a Bols Mixersuli-ba, ott van kifejezetten hajós képzés és biztos segítenek. Én is odajárok, mondjuk nem hajós témában, de meg vagyok velük elégedve.

    Honlapjuk mixersuli.hu, innen is el tudsz indulni, mondjuk tudom én is személyesen jobb beszélni ilyen komoly témákról!

    Sok sikert!

    előzmény:
    Ciscy (1)
    2008-05-26  13:16
  16. 2008. május 26. 15:0411.
    Köszönöm a virágokat. :) Kedves.Másttól is jó lett volna kapni, dehát nem... Úgy érzem alkalmas lennék a feladatra, és hogy ha semmi nem jön össze akkor ki kell mennem. Mint Szimbád..:DKöszönöm az inform,ációkat, persze várom is még őket, ha van!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588659 (10)
    2008-05-26  14:25
  17. Torolt_felhasznalo_588659
    Torolt_felhasznalo_588659
    2008. május 26. 14:2510.
    Szegény, ez nem túl jó indíttatás küldök egy kis virágot
    előzmény:
    Ciscy (8)
    2008-05-26  14:13
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. május 26. 14:199.

    http://www.carnival.com/cms/fun/fun_jobs/fun_jobs.aspx

     

     FUN JOBS

    Think you have the skill and vision to be a part of our future? For opportunities in our Corporate Office or Shipboard opportunities, please select a department below.

    Important Notice: Recently, we have been made aware of fraudulent advertisements that have appeared in the classified section of newspapers in certain markets around the country concerning cruise ship employment. 

    The advertisements, which are part of an employment scam, provide a fax number and e-mail address where applicants can send a resume to apply for a shipboard job position. Applicants are contacted via telephone, advised that they have been hired by Carnival Cruise Lines, and asked to wire money to cover the cost of a "uniform deposit," which is then pocketed by the perpetrators of the scam.

    Please be advised that these fraudulent ads are in no way endorsed by or affiliated with Carnival Cruise Lines. We encourage interested persons to apply directly to Carnival Cruise Lines by following the instructions on this web-site for the specific position being offered.

     

    VAGY

     

    http://www.royalcaribbean.com/ourCom pany/career.do;jsessionid=0000tTj8TbgzSHT3JLuEsL754da:12hbio cak?cS=MFTR

     

    Itt biztos hogy pontos adatokat kapsz.

    Mindegyik cék hajóján találkoztam már magyar dolgozókkal is.

     

     

    előzmény:
    Ciscy (1)
    2008-05-26  13:16
  19. 2008. május 26. 14:138.
    én meg nem akartam elmenni, de elment a szerlemem. szar. hát elmegyek lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588659 (3)
    2008-05-26  13:26
  20. 2008. május 26. 13:467.

    Nekem szintén ismerőseim dolgoztak-dolgoznak kinn, nem volt egyszerű. Amikor már "felvitte az Isten a dolgukat", mondjuk cabin-steward-ok lettek, csinálták még 2-3 évet, viszont amikor hazajöttek, akkor szembesültek vele, hogy az idő közben itthon is ment tovább és nem tudtak visszailleszkedni, mert nincs szükség cabin-steward-ra és mivel sokáig voltak kinn, máshoz nemigen értettek és egyéb munkákban nem volt tapasztalatuk. Egyikük vissza is ment, azóta is a tengereket járja, ha megunja, van egy lakása Angliában és egy New York-ban, de igazából hontalannak érzi magát.

    Vett itthon is egy kis házat, ha majd végleg haza akar jönni nyugdíjas korában, legyen hol laknia.

    Hát, nem tudom.... de rengeteg szép élménye és képe van!

    előzmény:
    natim (5)
    2008-05-26  13:39
  21. 2008. május 26. 13:416.

    Szia!

     

    Néhány hasznos link:

     

    http://www.cruisejobs.hu/hu/hajos-munkak.php

    ht tp://www.crew.hu/

    http://www.danuberhapsody.com/hajos_mun kak

    http://www.jobpilot.hu/content/journal/EU/200412/hajos munkavallalas.html 

    http://shipjobs.freebase.hu/

     

    vala mint ajánlom figyelmedbe Bácskai Judit: Hogyan éltem túl a Karib-tengert c. könyvét, amit személyes tapasztalatok alapján írt.

     

    Üdv: Szilvi 

    előzmény:
    Ciscy (1)
    2008-05-26  13:16
  22. 2008. május 26. 13:395.

    Nekem is ismerősöm dolgozott hajón, messzire innen. Hogyisvanez hsz-ében írtakat én is tapasztaltam, hallottam tőle.

     

    Annyival egészíteném ki, hogy az én ismerősöm elmondása szerint lelkileg és fizikailag is nagyon megalázó helyzetek váltják egymást, ha valakinek van gyomra ezekhez, vagy képes lepergetni magáról (akár munkában, akár magánéletben, kollégák, főnökök, szobatárs stb  részéről) akkor vállalja csak. Egy idő után nem találta a helyét, itthon sem volt neki jó, ott sem, valahogy hontalan lett. A párkapcsolatok tuttira tönkremennek bele még akkor is sokszor, ha együtt mennek. 5 év után hagyott fel a hajózással, azóta a barátait is hanyagolja, valahogy nagyon megváltozott.

     

    Ja és komoly felvételi van, a nyelvet pedig magas szinten kell tudni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588659 (3)
    2008-05-26  13:26
  23. Torolt_felhasznalo_559255
    Torolt_felhasznalo_559255
    2008. május 26. 13:324.

    szia

    kell hogy tudj idegen nyelvet közép szinten

    ha a dunára mennél akkor számít hogy melyik céghez mész és hogy mílyen nyelvű.

    kell a szakmai papír

    ja és tényleg kemény munka

    előzmény:
    Ciscy (1)
    2008-05-26  13:16
  24. Torolt_felhasznalo_588659
    Torolt_felhasznalo_588659
    2008. május 26. 13:263.

    Szia,

     Nekem két ismerősöm is dolgozik hajón, közeli ill. távolabbi. Mindketten függők lettek, értsd még egy év, még egy év már 5 éve ott vannak kb. Megvan a ház ára, akkor jó lenne saját céghez alap stb... mert ugye általában a pénz a motiváció. Jópár éve kapott az egyik recepción tisztán 3-400.000 Ft között. Ez azóta jóval több, vendéglátósok még többet kapnak. És ehhez ugye hozzá sem nyúlsz mert nincs mire költeni ott, szállás kaja van, a zsebbe csúsztatott pénzek meg fedezik a kikötések költségeit. Munka van bőven, de, aki nem egy otthonülő típus, az élvezi. Ismerősöm szerint borzasztó fárasztó de nagyon sok az élmény és ugye a pénz. Fontos, hogy jó csapat legyen, ez zsákbamacska. Én menni akartam, de jött a szerelem Visszailleszkedni biztos hogy nehéz, annyit amennyit ott keresel valsz. máshol nem fogsz és a barátok is elmaradoznak ennyi év alatt, vagy épp családjuk lesz... Meggondolandó.

    előzmény:
    Ciscy (1)
    2008-05-26  13:16
  25. Torolt_felhasznalo_470335
    Torolt_felhasznalo_470335
    2008. május 26. 13:232.
    Én nem voltam kint, nem is mernék belevágni... Azt hallottam, hogy borzasztóan kemény mind fizikailag, mind lelkileg. Rengeteget kell dolgozni és ugye nagyon sokáig van távol az ember. Az anyagi oldalát tekintve, viszont tényleg nem rossz munka.
    előzmény:
    Ciscy (1)
    2008-05-26  13:16

Címlap

top