Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonyi hízás

Szoljanka
Létrehozva: 2008. december 18. 04:55

Kicsit túlzónak találom,hogy minne médiából az ömlik,hogy ne hízzál el karácsonykor,meg mire ügyelj.

Egy évben 3 nap karácsony,nem hiszem,hogy egy különben egészséges ember ennyi idő alatt hízna el,aki meg kövér úgysem most fog lefogyni.Különben azt sem értem,miért ez a nagy aggodalom,elvégre az embernek nem nő háromszorosára a gyomra,úgyis csak annyit bír enni,amennyit eddig is.Nem?Én nem eszek 3-szor annyit karácsonykor sem,de nem is koplalok. 

  1. 2008. december 23. 01:3426.
    Ez az egész csak arra jó,hogy frusztrálják a nőket-újfent és megint.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_341291 (25)
    2008-12-22  20:21
  2. Torolt_felhasznalo_341291
    Torolt_felhasznalo_341291
    2008. december 22. 20:2125.

    Szerintem is nagy baromság ez az egész, hogy most hízhatunk, mert karácsony van! Persze nem azt mondom, hogy koplaljunk, és együk a kis salátánkat még szenteste is, de lehet ezt ésszerűen is csinálni!

    Nálunk is több a süti, csoki, stb.. ilyenkor, és én is félreteszem erre az időre az édesség korlátozást, de ettől még nem eszek meg egy tepsi kekszet, és hasonlókat. Max. 1-2 szele bejglit! Én tavaly is ugyanígy csináltam, + a mozgást is igyekeztem valahogy besűríteni a családlátogatások közé, és az ünnepek után egy dekát sem szedtem fel! Pedig eléggé hízékony típus vagyok sajnos!

    Remélem idén is megúszom max. 1 kg-val! De ha több lenne, abba sem halt bele még eddig senki! Úgyis jön a tavasz, a salik időszaka!

     

    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-12-18  04:55
  3. 2008. december 22. 18:2324.

    Furcsa,hogy egyesek már dec 1-től folyamatosan sütik-veszik a beiglit és mindennap eszik,na ezt nem kell.

    Karácsony=24-25-26.

    Ha három napig folyamatosan ennék,sem híznék 5 kg-t.

    előzmény:
    mabora (23)
    2008-12-22  13:21
  4. 2008. december 22. 13:2123.
    Szia szerintem mindenki annyit eszik amit megkiván.És ez nem csak karácsonykor érvényben levő szokás.
    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-12-18  04:55
  5. 2008. december 20. 02:4322.
    Nálunk is  egy nap,ehyszerre van egy leves+ egy főfogás,nem csinálunk egyszerre -pl Szentestére- 6 ételt pl :húsleves,halászlé,töltött kéáposzta,hurka,kolbász, rántott hal...Stb,stb egyik unokatesóm mondta,hogy tavaly annyi kaját dobott ki karácsonykor, hogy egy 4 tagú család 2-szer ebédelhetett volna belőle.
    előzmény:
    k5z9 (19)
    2008-12-19  14:31
  6. 2008. december 19. 22:2321.
    Én általában minden évben karácsonykor fogyok, mert szabályosan undorodom attól a töménytelen, értelmetlen zabálástól, amit ilyenkor rendezni "kell". Inkább sztrájkolok, meg persze örök opportunista is vagyok....
    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-12-18  04:55
  7. 2008. december 19. 22:1820.
    Teljesen igazad van!!!
    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-12-18  04:55
  8. 2008. december 19. 14:3119.

    szia !

     

    Engem borzasztóan idegesít, hogy mindenki ünepek előtt megrohamozza az élelmiszerüzleteket és 10 fogást készít, mert fél hogy éhen hal és mit szól a szomszédasszony hogy ő csak egy félét sütött. Én karácsonykor sem eszem többet mint általában. Szerencsére nem vagyok hízásra hajlamos. Családunk egyik női tagja már tegnap óta süt, főz. Ezt fogja csinálni még 6 napig, utána mindent kidob, mert a kutyának sem kell az egy hetes kocsonya és az egy hetes rántott hús,vagy lefagyasztja. / ez a jobbik eset. / A bejglit  húsvétkor veszi elő a fagyasztóból, mert ünnepek alatt 2 db-nál nem fogy több. EZ A POCSÉKOLÁS !!

     

    Rengeteg pénz és rengeteg munka a készülődése!

     

    Az illetővel együtt élek.   

    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-12-18  04:55
  9. 2008. december 19. 14:0018.
    Ez ebből a szempontból mindegy. Ha nem koplalnám végig az ünnepeket, az legalább 5 kiló lenne pluszban. És még sokan vannak így. Örülj neki, hogy szerencsés alkatot örököltél.
    előzmény:
    Szoljanka (17)
    2008-12-19  12:42
  10. 2008. december 19. 12:4217.

    PŐont így avgyok én is,egy háromfogásos vacsit nem tudok együltőben végigenni, min a főétel után pihenni kell:)))

    De ha egy jó tartalmas levesből megeszek két nagy tányérral,meg utána valami kis apróság nass,az elég is,hús nélkül is. 

    előzmény:
    ÁgicaT (3)
    2008-12-18  07:01
  11. 2008. december 18. 17:5016.

    Sziasztok!

    Én éppen egy 2 hetes szigorú és (azt mondják) látványos diétában vagyok...sokszor eszembe jut mi lesz karácsonykor......Nagyon nehezen szántam rá magam mert mindig megdőltem nem volt akaraterőm,kitartásom.....most viszont(talán életemben először) sziklaszilárd az elhatározásom....ezért azt gondoltam ki hogy persze fogok enni karácsonykor rendesen de pl a köretet simán felcserélem savanyúságra vagy inkább kihagyom hogy esetleg ehessek helyette egy süteményt.....szerintem csak odafigyelés kérdése és mértéktartás.......lehet enni beiglit csak nem egy fél rudat......stb.Ha valaki (mint én is) keservesen küzd a minusz kilókért szerintem elgondolkozik azon hogy érdemes -e felborítani mindent 3 nap miatt......

    Ráadásul szerintem karácsonykor is lehet egészségesen lightosan elkészíteni a menüt......a gond a sütikkel van.....

    Ha pedig jól esne egy süti.....nosza rajta csak nem este 6kor.....ha pedig igen utánna fuss 2 kört a házkörül....és elmulik a lelkifurdalás.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2008. december 18. 13:4215.

    Karácsonykor sok családi ágat-bogat meglátogat az ember, és mindenhol enni kell. Ráadásul lehet, hogy olyan kaja van, amit csak egyszer készítenek egy évben. Meg a millió süti, nyiminyami...

     

    Úgyhogy a lustábbaknak a gyomra készül ki karácsonykor, esetleg még a pénztárcája,

    a "nagy fogadást adóknak" meg a keze, lába, agya, szája menthetetlenül elfárad.

    A középutat nem ismerem, ti igen?

    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-12-18  04:55
  13. 2008. december 18. 12:4214.

    Hát, én azok oldalára állnék akik azt mondják, ez igenis veszélyforrás, a könnyen hízó egyedeknek..

    Merthogy azért nálunk nem korlátozódik arra a 3 napra, mert már december elején-közepén tele a lakás szaloncukorral, sütivel.. Dehát miért is ne legyen, ez az időszak erről szól. Aztán az a szép mennyiségű kaja, amit az ünnepekre készítünk, még legalább év végéig kitart, aztán szilveszter, sok pezsgő, meg minden finomság..

    Félreértés ne essék, ne, vagyunk mi nagyevők, de azért ilyenkor így a jó. 

    Én úgy próbálom ezt kompenzálni, hogy kitűzök napokat, amikro "odafigyelős" nap van,  aztán amikor jön a pihenős ünnepnapos rész, akkor uccu neki, eszem amit jólesik. 

    AMjd januárban megfogadom...

     

    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-12-18  04:55
  14. Torolt_felhasznalo_885507
    Torolt_felhasznalo_885507
    2008. december 18. 12:4013.

    Szerintem lehet hízni, bár nem olyan mértékben, mint ahogy a kretén média sugallja. Régen, drasztikusan fogyóztam, tehát napi kétszer-háromszor ettem egy negyed adag kaját, na ehhez képest a három napos dínom-dánom igenis érződött.

     

    Mostanra már megjött az eszem, de azért még most is megérzem a karácsonyt. Nem feltétlenül azt a három napot, hanem az előtte lévő rohangálást, stb... Például a sütögetés már korábban elkezdődik, céges karácsony, barátokkal karácsony, stb, illetve ami nálam leginkább érezteti hatását, hogy amúgy minden nap szoktam tornázni, ilyenkor viszont a családlátogatások, templom, szervezkedés, stb miatt, kb 22-től 2-áig vagy időm vagy helyem nincsen tornázni. Nem mondom, hogy ötszáz kilót hízok, de egy hízásra hajlamos embernél ez igenis jelent pár kiló pluszt (több evés, kevesebb ROSTDÚS, egészséges étel és kevesebb mozgás - ez így együtt igenis az erre hajlamosoknál okoz hízást).

     

    De ismétlem, nem olyan mértékben, mint ahogy a média szerint kellene híznunk :S 

    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-12-18  04:55
  15. 2008. december 18. 09:4112.
    Nem értek veled egyet. Azoknak ez nem probléma, akik az év többi részében is jóllakásig ehetnek, nem híznak. Viszont azért a többség nem ehet azt, amit megkíván és különösen nem annyit, amennyi jólesne. Évközben nem ehetnek csokit, sütit. Ilyenkor sem ehetnének, de sokkal nehezebb megállni úgy, hogy mindenfelé kajákkal találkozik az ember. Mindig van olyan rokon, aki süt, főz és kínál, mindig kapunk valahonnan csokit, sütit. Évközben könnyebb megállni, mert nincs előttünk, karácsonykor előttünk van...
    előzmény:
    MalloryDrake (2)
    2008-12-18  06:21
  16. 2008. december 18. 09:3211.

    Szerintem az ünnepek vannak értünk,és nem forditva!!!!

     

    Lehet mértéket tartani,kipukkadásig értelmes ember ugysem eszi magát.Jó a családal enni,beszélgetni,jókat játszani,iszogatni.Majd ledolgozzuk,Norbiék meg egyék amit főztek
    Biztos edzenek karácsonykor is,mi meg sokáig alszunk,babát közénk veszük,tv-ünk,és megyünk családainkhoz.Nem csinálok lelkiismereti kérdést belöle.

    Szeretem a salátát,januártól majd mikor férjem dolgozik,megint azt eszem. 

    De olyan jó együtt enni,nevetni,hisz ezért vannak az ünnepek.

    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-12-18  04:55
  17. 2008. december 18. 09:2810.

    Hú, én engem egyszer nagy-nagy, koplalós (és eredményes) fogyókúrám végén ért a karácsony, és bolond módon úgy gondoltam, na, most elengedem magam. Az lett a vége, hogy éjfélkor a padlón feküdtem a karácsonyfa fényei alatt, gyomorgörcsöktől sújtva, a palfon bámulva, és azon tanakodtam, hogy vajon mennyire égő ilyenkor kihívni az ügyeletet?

     

    Azóta okosabb vagyok.

    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-12-18  04:55
  18. 2008. december 18. 09:019.

    Akinek olyan alapvetően az életmódja, hogy nem táplálkozik hízlalóan és sokat mozog, pár nap alatt nem tud meghízni.

    Egyszer nyaralás - wellness típus - alatt volt, hogy jó baráti társaságban voltunk és néhány napig rosszullétig zabáltuk magunkat minden nap. Itthon alig mertem ráállni a mérlegre. És semmi se jött fel. Szerintem néhány nap alatt nem tud átállni az anyagcsere.

    Hétköznapokon amúgy is úgy kajálok, hogy ha van időm és eszembe is jut. Ergo előfordul, hogy egy egész nap kimarad és másnap, amikor morog a gyomrom, esik le, hogy tegnap elfelejtettem enni. Mondjuk a fenti példát megfordítva, ettől se fogytam még le. :)

    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-12-18  04:55
  19. Torolt_felhasznalo_201765
    Torolt_felhasznalo_201765
    2008. december 18. 08:568.

    Nyilván kilógok a sorból, mivel én igenis szoktam magamra szedni egy kicsit ilyenkor. Persze, nem kifejezetten a pár nap karácsony a hibás, hanem december elején elkezdődik nálam az ünnepi hangulat. Mindig sütök süteményt is, a főételek pedig bőségesebbek. Kvázi egyre többet eszem én is, mint máskor, mint év közben.

    Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem foglalkozom azzal a kb. 2 kilóval, mert tavasszal úgyis lemegy. Lévén hogy beindul a zöldség szezon, tehát pl. sült krumpli helyett lehet salátát enni.

    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-12-18  04:55
  20. Torolt_felhasznalo_677246
    Torolt_felhasznalo_677246
    2008. december 18. 08:107.
    szerintem aki évközben is odafigyel az alakjára, az az ünnepekkor sem fogja halálra enni magát.
    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-12-18  04:55
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. december 18. 08:026.

    nem is kotelezo egy unnepet junk food zabalassal lealjasitani :-))

     

    egy beszukult gondolat vezethet a zabalasra az unnepre hivatkozva

     

     

    előzmény:
    pimpim (5)
    2008-12-18  07:11
  22. 2008. december 18. 07:115.
    Pár Karácsonyt megértem már, de eddig még nem sikerült elhíznom
    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-12-18  04:55
  23. 2008. december 18. 07:094.
    nekünk az egész december:KARÁCSONY!!Volt hosszú-hosszú évekig........
    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-12-18  04:55
  24. 2008. december 18. 07:013.

    Én is pont ezt írtam valamelyik nap egy másik topicba. Hogy ez baromság, hogy karácsonykor el lehet hízni. Az egész arra megy ki sztm, hogy a finom ünnepi kajákat is lelkiismeret-furdalással edd meg. Mert az nem elég,hogy amiatt is depi vagy, hogy nem tudtál félmilliós ajándékot venni mindenkinek, és nincs 30 ezres karácsonyfád, vagy talán még a gyerekek által készített sokszínű díszek vannak rajta, és nem trendi egyszínű. Neeeem, ez nem elég, még ne is egyél.

     

    Én részemről sosem bírtam sokat enni egyszerre, nálunk a vasárnapi családi ebéd is úgy néz ki, hogy a lves+főtthús után pihenünk, beszélgetünk fél órát, aztán jöhet csak a második fogás. HA (!) jön... mert általában a levvesel jól tudok lakni, és majd késő délután eszem meg a másodikat. És akkor meg már nem kell (nem is fér belém) a vacsora.

     

    Szóval ez az egész megint csak egy média-maszlag És nem kell komolyan venni.

    előzmény:
    Szoljanka (1)
    2008-12-18  04:55
  25. 2008. december 18. 06:212.
    Pont erről beszélgettem tegnap anyósommal. Nem hónapokig tart a karácsony, ráadásul akkor se tudsz erőszakkal többet magadba tömni, mint máskor. Ha meg a süti, szaloncukor miatt mondják, én azt sem értem, évközben ugyanúgy megeszem a csokikat, sütiket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top