Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bp környéki települések

fonyi
Létrehozva: 2004. január 26. 12:28
Sziasztok!!

Úgy néz ki hamarosan költözünk, eddig Budapesten laktunk és ki szeretnénk menni családi házba Bp. környékére.
Abban szeretném segítségeteket kérni, hogy írjatok tapasztalatokat, aki valahol Budapest környéki helyen lakik, mi a pozitív illetve a negatív oldala a településnek.

Elsősorban a következő három hely ami minket érdekelne: Felsőpakony, Isaszeg és Dunaharaszti.

A budai oldal árak miatt sajnos szóba sem jöhet. Felsőpakonyról sok jót hallotunk és tudtommal a közlekedés se olyan rossz. Azzal tisztában vagyok hogy csúcsidőben minden bevezető út be van dugulva ! :-)) De bármi egyéb véleményre kíváncsi vagyok!!
Tehát kérlek Felsőpakonyiak, Isaszegiek, Dunaharasztiak vagy egyéb más Budapest környékiek írjatok !!
  1. 2004. január 29. 10:5276.
    Tegnap nem voltam netközelben és mennyien írtatok!!! De jó !!! Mindjárt ismét jövök és írok hogy sikerült a tegnapi háznézésünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. január 29. 01:5475.
    Exe kedves, az osszefogas veled IS kezdodik :))) Epitsd fel a hidat a te oldaladrol es adjal lehetoseget a tobbieknek a masik oldal epitesere. Tedd ezt meg akkor is ha az emberek nem rohannak epiteni. Majd eljon annak is az ideje.

    Pletykak. Nos, azok mindehol vannak. Egy igaz, Gyomore nagyon nagyon sok ember telepult be. Talan sokuk meg nem erzi ugy hogy odatartozo lenne. Bizonytalan is lehet, meg "hontalan" is. Talan ezek lehetnek a buta kerdesek es pletykak alapja. De ezen lehet es kell is valtoztatni. Ha elhatarozod, te egyike lehetsz a valtoztatoknak :))))

    (Nem az en gondolatom ez hid dolog, itt olvasam az nlc, de borzaszto szepnek es igaznak tartom. )
    előzmény:
    exe2 (70)
     
  3. 2004. január 29. 01:4774.
    Hu de merges velemenyed van :)) Mi tortent ott veled, mi a baj???

    Maganvelemenykent csak annyit reszkiroznek meg, hogy minden onkormanyzat annyit csinal amennyit az ott lakok kiszednek beloluk!! Ok vannak miertunk es nem forditva. Meg akkor is ha ez nem igy uzemel. . . Nekunk kell valtoztatni rajta :)))
    előzmény:
    exe2 (67)
     
  4. 2004. január 28. 17:1073.
    50 perc a vonat és óránként jár, de nincs más választásod!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528098 (72)
     
  5. Torolt_felhasznalo_528098
    Torolt_felhasznalo_528098
    2004. január 28. 15:4972.
    Kosz a valaszt. Bejarni onnan Budapestre dolgozni?
    előzmény:
    Mario962 (69)
     
  6. 2004. január 28. 15:3771.
    Ahonnan betelepültél, miben nyilvánult meg az összefogás? Nemcsak félig voltak értesülve az emberek egymás dolgáról?
    előzmény:
    exe2 (70)
     
  7. 2004. január 28. 15:3270.
    Sajnos nem csak az én véleményem. Nagyon sok a betelepült Gyömrőre és Maglódra is. A mi környezetünkben nincs összefogás, mindenki azt nézi, hogy a másik mit csinál, mivel jön haza, kivel. Elmegyek a közértbe és ott olyat kérdeznek, hogy a kardomba dőlök, senki nem tudja, hogy mi történt a családba, csak a szomszéd hallott valami szófoszlányt és máris hülyeségeket beszélnek. Szóval mi nagyon megbántuk, hogy oda költöztünk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_537611 (68)
     
  8. 2004. január 28. 14:5769.
    Csak nyáron működik, egyébként halott hely. A pesti vállalkozásom próbáltam áttelepíteni, de nem működött. Élni lehet lent, ha van miből, de ott pénzt keresni nincs mivel. A házam (régi módos parasztház, nagy kerttel, mit teljesen profin átépítettem)nagyon szerettem, és a környezet is szép, de szezonon kívül, olyan mintha a holdon élnél.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528098 (64)
     
  9. 2004. január 28. 14:5768.
    Szerintem ott sem rosszabbak az emberek mint más helyeken. Biztos azért beszélsz így, mert sérelmek értek, és akkor természetesen jogos. De azért az összkép ennél sokkal árnyaltabb (és szerintem jobb)!
    előzmény:
    exe2 (67)
     
  10. 2004. január 28. 14:2767.
    Gyömrőre isten őrizz! Buták, bunkók, primitívek az emberek. Az Önkormányzat egy kalap szar, nem foglalkoznak semmivel, csak a saját hasznukkal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. január 28. 14:0966.
    Csak helyeselni tudom mindazt amit Ancsa21 leírt. Amikor 12 évvel ezelőtt elöszőr megpillantottam Gyömrőt, eléggé kopárnak, szürkének és kietlennek tűnt, persze ehhez az is hozzájárult, hogy a legrondább novemberben érkeztem oda. . . de az azóta eltelt idő alatt igazi "lokálpatrióta" lettem. Semmi pénzért nem költöznék el innen!!! Hatalmasat fejlődött a város és vele együtt a benne lakó emberek is.

    Gyömrő rulez!!! :))

    M.
    előzmény:
    ancsa21 (62)
     
  12. 2004. január 28. 13:1565.
    Mi Harasztiba költözünk ősszel, de mi sem sokat tudunk, csak amit a honlapján olvastunk. Örömmel venném ha valaki írna róla! Pl 2 hónap múlva ovit kell választani őszre. . . . Olvastam van három is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_528098
    Torolt_felhasznalo_528098
    2004. január 28. 12:1064.
    Miert nem tetszett Velence?
    előzmény:
    Mario962 (63)
     
  14. 2004. január 28. 11:4063.
    Én először Velencére költöztem ki Pestről, de 5 év után , visszaköltöztem. Másodszor Szentendre és Visegrád között építettem és élek pár éve , elégedetten.
    Ha érdekel valakit mesélek. Itt foglalkozom , nyaralók családi házzá alakításával.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. január 28. 10:5962.
    Szia,

    Szerintem ne is gondolkozzatok tovabb, hanem koltozzetek Gyo:mro"re :))))

    27 km-re van a Keleti palyaudvartol. Most nem tudom meddig tart a vonatut, de olyan 35-40 perc korul gondolom. Akkor viszont bent vagy a varos sziveben, es a metro csak egy par lepes. Naponta szamtalan vonat jar, ugyhogy azzal bajotok nem lesz. Emellett autoval is nagyon konnyen megkozelitheto Bpest. A hivatalos varoshatartol csak 7 km! Tetejebe a Nullas is a kozelben fog elmenni (4-5 km), de hala Istennek eleg tavol ahhoz, hogy a zaj, meg piszok odaerjen :))

    A varosban (mert nemregiben mar varos lett kedvenc nagy falum!!) pedig lassan mindent megtalalsz amire szukseg lehet. A varost erdoseg veszi korbe, igaz ki kell biciglizni, vagy gyalogolni, de mar az is turahoz tartozhat :))). A telepules kozepen van egy nagy, termeszetes forrasu to, strand, ahova nyaron meg Pestrol is kiutaznak a hetvegeken, mert nagyon szep a kornyeke. Telen meg korcsolyaznak az emberek. A varos szelen az idosek falujaban pedig van egy uszoda, amit mindenki hasznalhat. Eleg elfogadhato aron adjak a jegyeket. Klassz vendeglok is vannak, ha jol tudom mostanaban epitenek ki egy nagy szorakoztato kozpontot, mozivel, meg mindenfele nyavalyaval.

    Ami meg fontos lehet, az az oktatas: szinten nagyon jo iskolak vannak. A muveszelet is kepviselve van, tobb festo, szobrasz el es alkot a nagyfaluban.

    Ami szamomra szuper az az, hogy bar varosnak titulaljak, de igazabol ez egy nagyon nagy falu, eppen ezert nagyon sok a fa es virag. Nehol saros utak is vannak, de ezek mar csak a szelso helyeken. Egyre erosebb az ismerkedni vagyas es osszetartas az ottlakok kozott. Kulonfele csoportok szervezodnek, eloadasokat tartanak, szoval ugy nez ki, hogy az ottlakok a kezukbe veszik a varosukat :)))

    Na remelem sikerult felkelteni a figyelmedet :)))

    Ja, es bar borzasztoan elrohantak a csaladihaz arak, de a budai oldalhoz kepest, meg mindig a boven kifizetheto kategoriaba tartoznak :)))

    Majd ird meg, hogy vegul melyik helyiseg mellett dontottetek, ok?
    előzmény:
    fonyi (55)
     
  16. 2004. január 28. 10:2961.
    Szia! Én is gödi vagyok, van egy topik is Gödiek a címe. Bár mostanában nem sokat beszélgetünk benne, de ha érdekel nézzél be. Szia Perla
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472798 (5)
     
  17. Torolt_felhasznalo_819005
    Torolt_felhasznalo_819005
    2004. január 28. 10:2460.
    Sziasztok!

    Mi most fogunk Gyálra költözni. De egyáltalán nem ismerem. Minden érdekel. Előre is köszi!

    UM
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. január 28. 09:5959.
    Nálunk - Őrbottyánban - van ugyan vonat, de lassabban ér a Nyugatiba (kb. 1, 5 óra) mint a busz, amivel 45 perc alatt beérek. Próbáltam már bármilyen időpontban, dugó ezen a szakaszon soha nincs.
    Ha kocsival megyek, reggel meghallgatom, van-e baleset a 2/A-n (egy év alatt még soha nem volt!), mert akkor az M3-as felé térek. Szóval a közlekedéssel nincs baj.
    További előny, hogy ezen az áron, amit mondtál új házakat lehet venni, vagy használtat óriási telkekkel. Mi ez utóbbit válaszottuk, ennyi pénzből, amennyit rászántok teljesen úgy alakíthatod, ahogy akarod. Ha mégis erre a környékre keveredtek, és szükségetek lenne rá, minden mester elérhetőségét meg tudom adni.
    előzmény:
    fonyi (55)
     
  19. 2004. január 27. 23:5758.
    Martonvásár érdekel?
    Jó a közlekedése, M7-es (15-20 perc Bp. ), 7-es főút, vonat gyakran, busz azonban elég ritkán jár.
    Sokan kiköltöztök az utóbbi időben, úgy tudom a többség azóta sem bánja!
    Beethoven kastély, park, Martoni napok, két ovi, erős ált. iskola, üzletek, élénk kult. élet!
    Az emberek pont mint máshol, sokfélék.
    Apropó - több eladó házat is tudok! (Nem vagyok közvetítő, de nagy a család és sok az ismerős!
    Ha érdekel részletesebben is írok!
    előzmény:
    fonyi (18)
     
  20. 2004. január 27. 15:5757.
    A vonat tökéletes, nekem ennél több nem kell!
    előzmény:
    foka (56)
     
  21. 2004. január 27. 15:2856.
    Vigyázz!
    Isaszegre nincs hév, csak vonat+sárga busz. Ha már át kell szállnod Gödöllőn, megette az egészet a fene. Gödöllő mostanra nagyon felkapott lett, ennélfogva drága is. 15 éve, mikor mi nézelődtünk még lehetett 2 panelért egy családi házat kapni. Ma ez már nem hiszem, hogy menne. Csömörrel ugaynez a helyzet, bár ez közelebb van Bp. egyes részeihez. Amúgy meg én Óbudáról a Sas-hegyre napi másfél-két órát tömegközlekedtem, Gödöllőről ugyanoda 1 órával többet.
    előzmény:
    fonyi (50)
     
  22. 2004. január 27. 15:2255.
    Áhh, sajnos éppen hogy nem köteleztük el magunkat és sok szempontot figyelembe kell vegyünk. Nem egy fix helyen keresünk házat csak annyi hogy inkább Pesti oldalon.
    De amit az ember nem tudhat meg mástól hogy milyenek a települések, csak attól aki ott lakik. :-))
    Ezért nem is igazán tanács, inkább tapasztalat , vélemény, élménybeszámolók amire szükségem volna !!
    Ezért tessék írni továbbra is !!
    előzmény:
    kismirza (53)
     
  23. 2004. január 27. 14:5954.
    Nem is az ellátottság miatt nem szerettem ott lakni (bár a Penny és tsai boltokban nem sok mindent lehet megvenni), jó a pékség és a cukrászda, hanem maga a hely. Sík, szürke - azért Budakeszi után nem egy szép város, szerintem. De ezt nem bántásként írom, attól biztos van, aki szeret ott lakni.
    előzmény:
    subma (45)
     
  24. 2004. január 27. 14:3053.
    Hát, így elég nehéz bármilyen tanácsot is adni! Úgy látom eléggé elköteleztétek magatokat. :))) Erre is emlékszem a saját példámból: amikor megtaláltuk a falut, ahova költöznénk, senki sem tudott volna lebeszélni róla! :)) Biztosan találtok megfelelőt házat, és biztosan jól fogjátok érezni magatokat! Sok sikert!
    előzmény:
    fonyi (52)
     
  25. 2004. január 27. 14:2552.
    Teljesen igazad van hogy Pest egyik pontjáról a másikra sokkal rosszabb. Mikor Budakeszin laktam és jártam be , volt hogy naponta kétszer is, mindenki ájuldozott hogy ilyen messziről járok be ??!!!!! Már annyira elegem volt mindig magyarázni hogy nincs messze , kék busszal 20 perc a Moszkva térről. Egyes osztálytársaim sokkal többet utaztak pedig Pestiek voltak. :-)))))))
    Meg ugye az se mindegy milyen időpontban jársz be autóval! A csúcsidőben minden bevezető út bedugul, nincs kivétel!! Szerencsére a páromnak nem kell csúcsidőben bemenni így inkább a km az ami mérvadó.
    előzmény:
    szaqndy (51)
     

Címlap

top