Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Reuma artritis-esek ......

ovics
Létrehozva: 2009. június 13. 23:13

Pajzsmirigy alulműködésem van ,kb 5 éve kezelik és 2 hónapja újabb autoimmun betegséget "szereztem",reuma artritist.Medrol és Methotrexat............

Ha vannak tapasztalataid ebben a nyavalyában,akkor beszélgessünk.

Mi várható,hogyan változik az állapot,hol kezelnek,stb.

  1. 2009. június 15. 17:0326.

    Szia!

    Én is kezdő vagyok ebben a témában. Olvaslak beneteket.

    Ha nem álltam volna pozitivan a dolgokhoz mamár nem is tudom hol lennék, iletve tudom, de nem irom le.

     

    Valaki kérdezte ezt a hidegterápia témát.

    Találtam róla valamit a neten. 

    A napokban a rádióban is volt róla szó, sportolók is gyakran veszik igénybe.

     

    előzmény:
    ovics (25)
    2009-06-15  16:38
  2. 2009. június 15. 16:3825.

    57 éves vagyok.

    12 éve mellrákom volt,akkor kaptam kemót,aminek az alapanyaga a methotrexat volt.Kigyógyultam,hittem benne,azóta megplasztikáztak.

    Most is ugyanazok a mellékhatások vannak,mint akkor:hőhullám,vizkiverés,időnként émelygés.

     

    A betegség megtanitott élvezni az életet és főleg azzal foglalkozni,ami számomra és a családomnak fontos.Megnyitom a profilomat,hogy meg lehessen nézni,de holnaptól csak,ha jelszót kér valaki.

     

     

    Járok hastáncolni,fehérneműket és fürdőrucikat bemutatni rendezvényeken,találkozókat szervezek,deqoupage-t készitek,gobelinezek,honlapokat csinálok..................,közben büntető bírói tanács tagja vagyok heti 3 x................hirtelen ennyi.


    2 hét múlva megyek Bécsbe Bruce Springsteen koncertre,augusztusban lányommal 9 napra Londonba.

     

    Ezt csak azért irtam,mert a betegség a lélek tükre a könyv szerint,de nem kell 100 %-ban ezt elfogadni.A betegséggel is annyit kell foglalkozni,amig tünetmentesek nem leszünk,aztán csak karban kell tartani.Az előirt kontrollokra elmenni.

    Valóban a betegséghez való hozzáállásunk határozza meg állapotunkat.Én pozitivan gondolkozok,de mivel új vagyok ebben a témában,érdekel a tapasztalatotok és biztosan sokat tudunk egymásnak segiteni.
    A teljestest hidegterápiáról nem hallottam,csak a hőterápiáról.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830775 (16)
    2009-06-14  21:49
  3. 2009. június 15. 13:1824.
    Koszonom a vallaszodat, en nagyon hiszek ezekben a modszerekben, az agykontrollal is foglallkoztam, igyekszem is kovetni, de egyetertek masokkal is , ha ut a fajdalom, akkor nem nagyon lehet egyenessen gondolkodni. Gyogyszert csak akkor veszek be ha nagyon muszaly. De sajnos semmi se ingyenes, mindenhez kell a vezer, meg az agykontolhoz is , nekem vannak a konyveim, azok is penzbe kerultek. A nett mostmar sokat segit, ha ratallsz egy forumra az er a legtobbet. Akarcsak itt a noklapjan, A majat a kefirrel lehet megvedeni, sokat kell bellole  fogyasztani , akkor nem lesz baj. Az en majamra azt mondta az orvos az utolso eves fellulvizsgalaton, hogy olyan mint egy 6 eves gyereknak, pedig az regen volt.
    előzmény:
    bereske (22)
    2009-06-15  11:40
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 15. 12:2223.

    Hát, én nem ások ennyire a dolgok mélyére, szerintem az a lényeg, hogy jobban vagyok. Napi 1 tbl /4 mg/ Metypredet szedek - ezt nagy haladásnak tartom. A Methotrexat adagom heti 4 db, majd egy nap kihagyással három nap l-1 Huma-Folacid /májvédő/.

    Előfordul, hogy hol az egyik, hol a másik ízületem bedagad /ma pl. a bal kézfejen az ujjak kezdeténél, de nem fáj/.

    Ha úgy lesz, ahogyan a doktornő mondta, a júliusi infúzió-adag után már elhagyhatom a Metypredet.

    Nagyon örülnék, mert egyébként is sok gyógyszert szedek a két éve lezajlott infarktus miatt.

    előzmény:
    bereske (22)
    2009-06-15  11:40
  5. 2009. június 15. 11:4022.

    Nem a jókívánság, hanem a fogalmazása.

     

    Csak azért merem írni ezeket a gondolkodásbeli dolgokat, mert látom a saját családomon,hogy működik...

     

    :o)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_642938 (21)
    2009-06-15  07:57
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 15. 07:5721.

    Nahát, ki gondolná, hogy egy jókívánságból valakinek a gondolkodásmódjára lehet következtetni?

    Bármit szűrtél is le az írásomból, határozottan mondhatom, igenis, egy életigenlő asszony vagyok!

    Hogy ne legyenek kételyeid: kívánok további jó EGÉSZSÉGET! - így már rendben van?

    előzmény:
    bereske (19)
    2009-06-14  23:35
  7. 2009. június 15. 07:3920.

    Mint feljebb írtam, 17 éve hol jobban, hol rosszabbul vagyok. Eddig kétszer próbáltam csökkenteni a hagyományos gyógyszereimet, mind a kétszer őrült erővel vágott vissza a betegség. (Az első alkalommal nyírta ki a pajzsmirigyemet. Mert ez a rossz ebben a betegségben, hogy nem csak az izületeket támadja meg, hanem a belső szerveket is..) Én is próbálkoztam alternatív módszerekkel, eddig hiába. Azért nem adom fel, mert bár a Methotraxét, ami valóban kemoterápiás szer, csak mi sokkal kisebb dózisban szedjük és betegség módosító hatása van, segít, de nem hiszem, hogy a májam, veséim évtizedekig fogják bírni. Havonta járok májfunkció vizsgálatra, most vizelet vizsgálatra is elküldtek, aztán röntgenek, most csontsűrűség vizsgálat, szóval nincs sosem vége. Pedig most tényleg elég jól vagyok. Tehát én úgyérzem, hogy versenyt futok az idővel. Nem a RA fog megölni, hanem a gyógyszerek, viszont a gyógyszerek nélkül eldeformálódott nyomorék lennék.

    Tehát ha bárki tud bármit javasolni, állok elébe. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830775 (16)
    2009-06-14  21:49
  8. 2009. június 14. 23:3519.

    Az utolsó mondatodban benne van a gondolkodásod kulcsa...

     

    Hasonló jókat, betegség nélkül.

     

    Aki pozitívan gondolkodik, az soha nem valaminek a hiányára vágyik, hanem a jónak a meglétére, vagyis nem azt mondja, hogy betegség nélkül, hanem azt, hogy EGÉSZSÉGESEN... Próbáld átfordítani a gondolkodásodat pozitívba, akkor nagyobb esélyed van meggyógyulni!

     

    :o)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_642938 (14)
    2009-06-14  20:36
  9. 2009. június 14. 23:3218.

    Hááát, mivel az én írásomra címezted, és én alternatí terápiát képviselek... teljesen az az értelme, hogy énrám érted!

     

    Egyébként mi a bajod az általam felsorolt INGYENES módszerekkel? Miért nem próbálod ki? Semmibe nem kerül, és benne van a lehetősége a gyógyulásnak, a fájdalommentességnek, akár gyógyszerek nélkül...

    Akkor ezt Te hogy olvasnád? 

     

    :o)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_642938 (14)
    2009-06-14  20:36
  10. 2009. június 14. 23:2817.

    Tanultad, alkalmazod az agykontrollt... Mégis, nem hiszed, hogy ebben a  betegségben használna... Miért? Miért nem próbálod ki? Miért nem hiszel Magadban????

     

    Nem értem...

     

    :o)

    előzmény:
    ovics (10)
    2009-06-14  20:18
  11. Torolt_felhasznalo_830775
    Torolt_felhasznalo_830775
    2009. június 14. 21:4916.

    Szia!

    Hány éves vagy? Én most leszek 30, és 4 éve állapították meg az RA-t. Decemberig methotrexátot szedtem, de mivel  babát szeretnénk, leálltam vele. Mivel az állapotom romlott, ezért kényszermegoldásként újrakezdtem a medrolt, próbálok kis adagot tartani, hogy ne szedje szét a gyomromat. Ha (amikor) meglesz a baba, utána kezdhetem a biológiai terápiát. Én az Orfiba járok.

    Még a legelején, amikor kiderült hogy mi bajom van, mindenféle alternatív kezelést kipróbáltam - homeopátiát, akupunktúrát, lézerkezelést, íriszdiagnosztikán és Voll terápián is voltam, sőt egy sámánhoz is elmentem. Persze semmit nem használt egyik sem, úgyhogy ezentúl csak a nyugati módszerekben hiszek. 

    Most azonban felkeltette az érdeklődésem a teljestest-hidegterápia, viszont az utolsó kontrollon nem tudtam megkérdezni a dokinőt. Ti hallotatok erről?

    Az engemis érdekelne, hogy meddig szedhető pl a methotrexát (amikor utánaolvastam, és megtudtam, hogy ugyanez a hatóanyaga (jóval nagyobb dózisban) a kemoterápiának is, megállt bennem az ütő-  Meg a Doktor Housban szokott előfordulni ez a szer, mindig valamilyen mellékhatás miatt))

    előzmény:
    ovics (12)
    2009-06-14  20:25
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 14. 20:4215.

    Én is kaptam a biológiai terápiát közel egy évig, de nem reagált rá a szervezetem. Éppen ezért váltott a doktornőm erre a kisérleti készítményre, aminek ma még csak a hatóanyaga ismert, neve nincs.

    A lakhelyem szerinti megyei kórház szintén reuma centrum.

     

    Jobbulást kívánok!

    előzmény:
    ovics (11)
    2009-06-14  20:21
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 14. 20:3614.

    Kedves Bereske!

    Én egy árva szóval nem írtam, hogy TE reklámozod a természetgyógyászati készítményeket!

     

    Egyébként meg a betegségemmel együtt én most is egy életvidám asszony vagyok, nem dédelgetem magamban a betegségtudatot. Sok örömem telik a gyerekeimben, unokáimban, szeretettel vagyok körülvéve január 1-től december 31-ig - hála Istennek! - és talán ebből kifolyólag én is szeretem az embereket, könnyen barátkozom, és tartós barátságaim vannak.

     

    Neked is hasonló jókat kívánok /persze a betegség nélkül/!

    előzmény:
    bereske (8)
    2009-06-14  18:57
  14. 2009. június 14. 20:3013.

    Még:

    a frontoknál romlik az állapot? Nekem voltak fájdalmaim megint.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. június 14. 20:2512.
    Fiatal tagja vagyok az RA-soknak,ezért kérdezem,mennyi ideig szedhetők ezek a bogyók,hogyan alakul a vérképetek,havonta laborvizsgálataitok vannak-e? Sok kérdésem van,annak ellenére,hogy a dokim mindent elmondott.De Ő még nem élte át
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. június 14. 20:2111.

    nem kisérleti program szerintem,hanem a Biológiai reuma terápia.Az kaphatja,akinek a bázisterápia nem használ.

    Kizárólag fenti nevű reuma centrumokban adható,nagyon brutál. Budapesten 3 ilyen van,én az egyikbe járok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_642938 (7)
    2009-06-14  18:08
  17. 2009. június 14. 20:1810.

    Teljesen igazad van! A könyvet ismerem,megvan.kiváncsiságból meg szoktam nézni,ha valakinek gondja van.Agykontrollt elvégeztem,a Gyógyitást is,használom is,

    DE!

    Ha valakinek olyan fájdalmai vannak-márpedig az RA-val lehet-,mint nekem volt,az abban a pillanatban mindennel foglalkozik,de nem meditációval.Nem tudtam én sem erre koncentrálni,a fájdalom erősebb volt.

    kinezológiára 1x elvittem a gyerköcömet suli okból és jó volt.De nem hiszem,hogy a mi betegségünket bármi ilyen csoda vagy csodaszer képes meggyógyitani. Továbbra is az orvosokban bízok.

    előzmény:
    bereske (3)
    2009-06-14  01:43
  18. 2009. június 14. 20:119.

    Azt mondta a doki,hogy a 2 összefüggésben van.Lehet,hogy nekem is hamarabb megvolt a sokizületim,de orvostól orvosig küldtek,mert "csak" a bokám fájt és dagadt volt.Hiába mondtam,hogy néha nem tudok ráálni,kaptam fizikoterápiát,injekciót,stb.

    De most kezelik mindegyiket végre és abban reménykedek,ha nem gyógyitható,akkor is minőségi életet tudok élni.......................sokáig,fájdalom nélkül.

    előzmény:
    netuddki990 (2)
    2009-06-14  01:22
  19. 2009. június 14. 18:578.

    Megtennéd, hogy megmutatod hol reklámoztam bármit is? Csupa INGYENES dolgot írtam le...

     

    Na, itt kezdődik, amikor valaki dédelgeti a problémáját, hiszen nem véletlenül hozta létre a betegségét sem...

     

    :o)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_642938 (7)
    2009-06-14  18:08
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. június 14. 18:087.

    Háááát... én csak "halkan" írom a saját, szubjektív véleményem: akinek "igazi" RA-ja van, az ugyan próbálhatja a különböző alternatív gyógymódokat, mind annyit ér, mint halottnak a csók.

     

    Három éve próbálkozom mindenfélével, meg a doktornőm is /áldja meg az Isten/ - most látszik némi fénysugár: egy kisérleti programba vett be, svájci biológiai készítményt kapok infúzióban tavaly szeptember óta, de csak az utóbbi két hónapban enyhültek jelentősen a panaszaim. Reménykedem, hogy a július végén esedékes következő adag után még jobban leszek!

     

    Mindenkinek, aki az RA-tól szenved, csak azt tudom ajánlani, ne higgyen semmiféle természetbeni gyógymódban, mert ha bármelyik is használna, a készítője Nobel-díjat kapna. Na, persze, én is reklámoznám, ha ebből élnék!

    előzmény:
    bereske (6)
    2009-06-14  17:50
  21. 2009. június 14. 17:506.

    Tudod, direkt nem azt írtam, hogy kineziológushoz kell fordulni. NAgyon sok "ingyenes" módszer van!!! Rengeteg a neten elérhető!

     

     

    1. Agykontroll. Ez pl.könyvből megtanulható, mondjuk süketséget is rendbehozott már vele több ember is... akkor "kis" ízületi dolgra tuti működik! Nem kell hozzá más, mint a megfelelő szintre jutást kell begyakorolni, és ott "kijavítani" a hibás beidegződéseket.

     

    2. EFT (Itthon ÉFT) ez egy meridiánvonalakon "kopogtató" módzser, amineka lényege, hogy astressz miatt megrekedt energiaáramlást segít "újraindítani", valamint a kopogtatások alkalmával mondogatott először negatív tartalmú szöveg segít felismerni a problémát, majd a pozitív szintén kijavítja a rossz hitrendszereket. Netről elérhető, hírlevelek formájában folyamatosan frissülő.

     

    3. TITOK, aminek alényege (és ez mindegyik módszer alapja is), hogy a gindolatainkkal teremtjük meg a valóságunkat. Amint elkezdünk a gondolkodásmódunkon változtatni, máris jó úton járunk... Kb.kismillió oldalon megtalálható.

     

    Szóval, ha akarsz változtatni a dolgokon, tudsz!!! De ehhez tudni kell, hogy az életünkön rajtunk kívül senki más nem tud változtatni!!! Még az orvosok sem, max el tudják nyomni a fájdalmat, de csak ideig-óráig...

     

    Próbáljátok ki valamelyiket, tuti sikerülni fog, ha nagyon akarjátok!

     

    :o)

     

     

    előzmény:
    vaszita (5)
    2009-06-14  14:22
  22. 2009. június 14. 14:225.
    Hogy milyen igazad van, ezt jozan esszel tudjuk is, csak a megoldast nem tudjuk veghez vinni. Nekem egy nagy eses utan jott elo minden. Azota negyon dok minden toretent velem. Az egesz eletem megvalltozott. Nagyon gyogyszer ellenes vagyok, de a fajdalomra megis muszaly volt feliratni valamit. S ha nincs fizikai fajdalom , akkor van erod a lelki problemakkal is foglalkozni. S nincs mindenkinek penze kinezigologushoz fordulni. Van egy jo meditation programom, ami szerintem sokat segit. De anyagiak hianyaban ezt is hamarossan fel kell adni. S tudod ez olyan mint a "mokus keerk". Ha beteg vagy, mindenki elhagy, mert nem tudsz tartani a tobbiekkel. Keves a megertes, hacsak nem azonos a problema. Nem tudsz munkat vallalni, nincs penzed, igy meg kezeltetni se tudod magad. En se nagyon ertettem meg amig nem kerultem bele. Hat errol ennyit.
    előzmény:
    bereske (3)
    2009-06-14  01:43
  23. Torolt_felhasznalo_657261
    Torolt_felhasznalo_657261
    2009. június 14. 10:394.

    Nekem is van ilyen jellegü betegségem.Az autoimmun betegség írányába kb. 3 éve is végeztek /vérből/ vizsgálatot, de az negetív lett.Ennek ellenére a zárómon írják, hogy fenntartják a betegség gyanuját.Nem sorolom a betegségeim, mert dicsekvésnek tünnének.

    Egy biztos, hogy ha nem állandó szorongással állunk a gondokhoz könnyebb elviselni.Ez magamon tapasztalom.

    Azt meg tudomásul kell venni, hogy az izületi betegségeket nem lehet véglegesen meggyógyítani.Én csak kezeléseket szoktam kapni, mert a gyomrom miatt nem megy a gyógyszer szedés.A kezelések után könnyebb a mozgásom.

    Jó ötlet ennek a topiknak az indítása is, mert nagyon sokan szenvedünk ebben a betegségben.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    ovics (1)
    2009-06-13  23:13
  24. 2009. június 14. 01:433.

    Kinezilógiával (is) foglalkozom. Véletlenül sem bántásból írom!!!

     

    Gondolom hallottad már, hogy a testi tünetek a lelki problémáink leképeződései... Azokat pedig a test-lélek-szellem egyensúlyának helyreállításával rendbe lehet hozni.

     

    Van egy nagyon jó könyv, a címe: Betegség mint szimbólum. Ebből írom:

    A pajzsmirigy alulműködés:

    Testi szint: elszigetelődés a külvilágtól, védőbástya építése. Gyökértelenség, minden hidegen hagy, halottnak tettetjük magunkat. Az élet iránti érdeklődés hiánya, hiányzik az élet sava borsa.

    A reuma, illetve ízületi gyulladás:

    Testi szint: ízület mozgékonyság, önkifejezés), izomzat (motor)

    Tüneti szint: Berozsdásodott, blokkolt ízületek, alhasználódott az ízületi nedv, amely a motor megfelelője. Megrekedt helyzet, amely hasonló ahhoz, mint amikor a dugattyú beragad a motorba, aki nem mozog, az berozsdásodik. A belső mozgásra is szükség van ahhoz, hogy a dolgok olajozottan működjenek az életben. A korábban átélt problémák (reumacsomók képében) megakadályozzák a további fejlődést, és annak lehetőségét, hogy (belső) életünket a kezünkbe vegyük. Tudatunkban megakadályozzuk az egressziót, ezért agresszív támadásokat indítunk az ízületeink ellen. Autoagresszió, a fájdalom gyulladásként megreked az ízületekben. Nem tudunk kiállni a saját agreszivitásunk mellett.

    Feloldás: Bátran, nyíltabban élni. Harcolni a saját mozgékonyságunkért és önkifejezésünkért, felismerni az önmagunk elen fordított életenergiákat, és szellemi-lelki területekre itrányítani azt. Elfogadni a ránk kényszerített nyugalmat, és  belső harcaink megvívásásra használni azt. Áthelyezni a súlypontot a külső aktivitásról a belsőre. Felismerni és megfigyelni a mások életre irányuló, harcias támadásokat (gyakrana  reumával is visszaélnek hasonló célból), megtanulni átlátni az "áldozathozatalra" való beteges hajéamot. Feldolgozni a megemésztetlen belső problémákat, amelyek a reumás gócokban nyilvánulnak meg. Tudatos böjtölés a gócok feloldásáért, és a kötöszövetek megtisztításáért.

     

    Az autoimmun vbetegség lényege, hogy a szervezet önmaga ellen fordul. A nem kiélt, kitörni készülő agresszió belűlről szétmarja a szervezetet.A legerősebb elnyomás jut kifejezésre ebben a betegségben.

     

    A gyógyszereken kívül érdemes volna a lelki dolgok megkeresése, és feloldása érdekében is lépéseket tenni...

     

    :o)

    előzmény:
    ovics (1)
    2009-06-13  23:13
  25. 2009. június 14. 01:222.

    Már itt is vagyok!

    Nekem fordítva történt. Először jött a reuma, utána a pajzsmirigy. A reumám 17 éve kezdődött, a pajzsmirigyemet 2000-ben nyírta ki.

    Methotrexat-t kicsivel több, mint 2 éve szedek.

    Állítólag csak egy féle autoimmunbetegség van, az szórakozik velünk többféleképpen.

    előzmény:
    ovics (1)
    2009-06-13  23:13

Címlap

top