Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hogyan legyek erős???

taszam
Létrehozva: 2010. június 17. 22:33

Sziasztok,

 

tanácsokat, ötleteket szeretnék kérni, szerintetek hogy tudok erős maradni ebben a helyzetben?

 

7 év után szakított velem a párom (bepánikolt a kapcsolattól, kicsit élni akar...), el is költözött.

Nemrég beszélgettünk és azt mondta, még mindig szerelmes belém, nincs másik lány.

Tökéletesen megbízom benne, nem is ez a gond.

 

Hanem, hogy azt tanácsolja mki, legyek erős, ne keressem, küzdjön Ő értem!!!

Ezt érzem én is, hogy tartanom kell a távolságot, de annyira nehéz

 

Nagyon nagyon bízom benne, hogy észhez tér, nem is zargatom, nem kiabálok, nem  erőltetem az újrakezdést, csak csendben várok...és nem tudom,hogy tudom ezt az időszakot túlélni..

 

Vannak itt olyanok, akik túllendültek ilyen időszakon és újra tudták kezdeni?

Tényleg segít, ha hideg, rideg maradok és nem mutatom ki, menniyre nagyon hiányzik??

  1. 2010. június 18. 14:21126.

    Aha, Ő 1 évvel idősebb és előttem meg egy 3 éves kapcsolata volt, szóval, 10 éve kapcsolatban van, pedig Ő egy nagyon bulizós, nagyon "menős" srác..

    Mellettem mondjuk szó nélkül mehetett, nem is ez volt a gond, de soha nem csalt volna meg, ebben biztos vagyok.

     

    És úgy érzem lehet, pont ezért szakított, mert ezt mellettem nem tudja megtenni

     

    Ha szerelmes lenne másik lányba, az totál betenne...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190057 (125)
    2010-06-18  14:09
  2. Torolt_felhasznalo_190057
    Torolt_felhasznalo_190057
    2010. június 18. 14:09125.
    Mennyi idős a srác?Annyi mint te, 27?Ha igen és 7 éve együtt vagytok,az azt jelenti 20évesen jött össze veled.Pasinál ez nagyon korai(általában),nem élte ki magát.Valszeg itt a gond.Esetleg,ha csak kalandokat akar az érthető,de mi van,ha szerelmes lesz?

    Na mindegy,kár találgatni.

    Te is ismerkedj lassan,járj el szórakozni.Te sem lehetsz túl tapasztalt, lehet neked is jót tenne.Sajnos elég sok kapcsolatban van ez az "élni akarok még"fázis,akik túl fiatalon jöttek össze.
    előzmény:
    taszam (123)
    2010-06-18  13:50
  3. 2010. június 18. 14:07124.

    Huhhh, köszönöm, hogy érkezik ilyen vélemény is

    Én is így látom, ezt érzem.

     

    Neked esetleg személyes tapasztalatod mondattja ezt veled?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_265799 (122)
    2010-06-18  13:50
  4. 2010. június 18. 13:50123.

    Az eddigiek alapján nem bulizik többet, nem erről szól a dolog, inkább befordult és elvan magában..

     

    Tartok tőle azért, meg lelkileg is kötődik hozzám és még nem megy neki a csajozás és ezért akar eltávolodni kicsit, hogy akkor csajozhasson...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190057 (120)
    2010-06-18  13:37
  5. Torolt_felhasznalo_265799
    Torolt_felhasznalo_265799
    2010. június 18. 13:50122.

    kiegyensúlyyozott= kiegyensúllyozott

     

    És ne halgass azokra akik azt mondják nem szeret, mert nélküled "élvezkedik" nem igaz nem így van. Nem minden esetben van így. 

    Ennyi év után kell egy kis idő, hogy "lélegzethez" jusson egy kapcsolat és ez nem rossz, hanem sokaknak kellene, hogy ne marják egymást. 

    Hidd el amit mond és az idő vagy beigazolja vagy nem, de adj neki egy kis bizalmat! 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_265799 (121)
    2010-06-18  13:44
  6. Torolt_felhasznalo_265799
    Torolt_felhasznalo_265799
    2010. június 18. 13:44121.

    Szia!

    Hagyd egy kicsit levegőt venni. Biztos fiatalok vagytok még és 7 év az hosszú idő. Hagy járja egy kicsit a saját útját, hogy aztán visszatalálhasson hozzád!

    Ha még kaland is van a külön töltött időbe, legyen az tudod mire lesz jó? Hogy neked legyen egy jó és kiegyensúlyyozott pasid. Téged szeret biztos, de nyilván monotonná vált neki ez a sok év és ebben senki nem hibás. Szerintem sok párra ráférne egy "frissítés" gomb. 

    Remélem érted mit akarok írni. Ne gyötörd magad (tudom könnyen mondom), de ha szeret jelentkezni fog, Te meg ne keresd vagy csak ritkán. Nem azt mondom, hogy a végtelenségig várj, de hagyd egy kicsit őt és nyugi visszatalál hozzád!

     

     

    előzmény:
    taszam (1)
    2010-06-17  22:33
  7. Torolt_felhasznalo_190057
    Torolt_felhasznalo_190057
    2010. június 18. 13:37120.
    Akkor miért mondja, hogy még élni akar?Mi az a dolog amit nélküled jobban szeretne?NÉLKÜLED!

    Na ja,egy fokkal jobb,mintha a hátad mögött lépne félre,sunyiban.

    Csak nem értem, ha szeret miért kell neki 3 hónap vagy kitudja mennyi,hogy eldöntse mit akar.


    Mit jelent az,hogy még élni akar?Haverokkal szórakozni,eljárni?Azt tudna melletted is.

    Ha annyira ismered mint írod,tudnod kéne,hogy mit ért ez alatt.
    előzmény:
    taszam (115)
    2010-06-18  13:29
  8. 2010. június 18. 13:35119.

    Szerintem azért van mindig új nő/pasi a háttérben hasonló esetekben, mert a velük való találkozás ébreszti fel az embereket a kényelmes megszokásból. Jön valaki - aki valamilyen szinten (szexuálisan, lelkileg) megérinti őket és rájönnek, hogy nem kerek az az egész, amiben vannak.

     

    Nem feltétlen kell eljutni a megcsalásig, elég csak annyi, hogy észreveszi, hogy más nő/férfi is vonzó, sőt, vonzónak találják stb. Persze nem törvényszerűen követi a felismerést szakítás vagy megcsalás. Lehet, hogy jót is tesz egy hosszú, talán kissé unalmas kapcsolatnak. Csak tudni kell ezt helyrerakni, ami nyilván nem könnyű.

     

    előzmény:
    Törpe25 (112)
    2010-06-18  13:17
  9. 2010. június 18. 13:32118.

    Nah, hát ez a hozzászóléás ebben a pillanatban meggyőzött arról, hogy nem köszöntöm fel névnapján, az tuti!!!

     

    Itt tipródtam, hogy jaj milyen rosszul fog neki ez esni, de közben meg hol van ez ahhoz képest, amin én átmegyek??????

    előzmény:
    Törpe25 (112)
    2010-06-18  13:17
  10. Torolt_felhasznalo_834792
    Torolt_felhasznalo_834792
    2010. június 18. 13:30117.

    az én tippem az, hogy ha van rá lehetőséged, akkor ne érzelmileg (ne csak érzelmileg) távolodj el tőle, hanem inkább térben. Ha van rá lehetőséged, utazz/költözz - könnyű mondani, ugye../ el. Pl. nyaralni, sok időre. Dobd ki a telódat, ne legyen internet se meg semmi. Akkor majd eldől, hogy mennyire keres majd, kétségbe esik-e, h nem is szóltál.

    És érzed jól magad mindeközben; kapcsolódj ki :)

     

    Valamilyen szinten remélem érdemi a hsz-em. 

     

    Próbálj derűsen nézni a világra, élvezd az életet.

     

    Remélem minden jóra fordul majd! 

    előzmény:
    taszam (1)
    2010-06-17  22:33
  11. 2010. június 18. 13:30116.
    Konkrétabban?
    előzmény:
    baratnod* (110)
    2010-06-18  12:55
  12. 2010. június 18. 13:29115.

    Én hiszek neki, hogy nincs másik lány.

    Lehet hülye vagyok, de vele éltem 7 évet, inkább hiszek az Ő szavában és az én megérzéseimben, mint a  "mert, amikor a pasik azt mondják-ban..

     

    Egyébként pedig valószínű jobb lenne neki, ha csajozna, mert akkor gyorsabban rájönne, mit akar!

     

    Mivel szakítottunk, nem csal meg ezzel -az egy dolog, hogy persze fájdalmat okoz-, de ez a tisztességesebb megoldás.

     

    Az meg persze más kérdés, hogy visszafogadnám-e?

     

    Most még ott tartok, hogy hát persze...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190057 (105)
    2010-06-18  12:16
  13. Torolt_felhasznalo_639018
    Torolt_felhasznalo_639018
    2010. június 18. 13:21114.
    Hát persze hogy bejön..a pasik nem változnak!
    előzmény:
    baratnod* (110)
    2010-06-18  12:55
  14. Torolt_felhasznalo_639018
    Torolt_felhasznalo_639018
    2010. június 18. 13:21113.

    Szia!

    Szerintem keress valaki olyat,akiben meg lehet bízni,akire lehet építeni.Persze hogy ki-be szaladgál a kapcsolatban,mert eltűröd,és visszafogadod.

    De ezek után mindentől el fog szaladni.Attól is,ha majd bejelented,hogy terhes vagy.Attól is,ha megszületik a gyerek....és így fogod leélni az életed.Míg egyszer úgy elszalad,hogy vissza se jön.Az ilyen érzelmileg infantilis pasi nagyon felejtős! 

    előzmény:
    Stella73 (111)
    2010-06-18  13:01
  15. 2010. június 18. 13:17112.

    Szia!

     

    Először is sajnálom, hogy ilyen helyzetbe került. Átérzem, mert én tavaly ezen már végig mentem.

    Sajnos azt kell hogy mondjam, hogy nem veheted 100 %-ra, hogy a párodnak nincs másik nő az életében. Tényleg 99 % -ban ilyen esetben van ott egy harmadik fél is.

    Nálunk tavaly 15 év után állt elő azzal a párom, hogy elege van mindenből, élni akar egy kicsit stb. Váltig állította hogy nincs másik nő, de nem is éreztem ennek a jeleit.

    Két hónapig ment a cécó hogy mi legyen költözik-e vagy marad, miután elém állt és bevallotta hogy van-volt valaki az életében.

    Mivel nem tudott dönteni, és csak hülyített engem is meg a másik nőt is, főleg mikor tudta hogy én szeretem stb. Aztán úgy döntöttem hogy ezt nem lehet így játszani tovább, nem tud dönteni, stb. fogtam magam nekiálltam hitelt intézni a házra, hogy kitudjam fizetni a részét, na és akkor lepődött meg és tért észhez mikor az értékbecslővel találta szembe magát. Na akkor kezdett el gondolkozni.

    Átbeszéltük, megbeszéltük, azóta együtt vagyunk. Szerencsére nem hozom fel neki naponta a témát, mert ha azt mondtam egyszer hogy megbocsátok akkor nem lenne szép.

    Most azóta minden ok.

    Szóval a lényeg szerintem, hogy próbálj meg hideg maradni, lássa hogy eljársz a barátokkal ide oda-, nem otthon ülsz és sajnálod magad-magatokat. stb.

    Tényleg az a taktika szokott bevállni, amikor a érzéketlenséget próbáljuk meg játszani.

    -sok sikert!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  16. 2010. június 18. 13:01111.

    Á, ilyen nem volt nálunk. Sőt, ha kiutaztam Hozzá, kifizette a repjegyem felét. Szóval arra nem volt panasz, hogy nem akarna látni, csak hát nekünk nincs más megoldás, csak az, ha kiköltözöm, de ezt meg valamiért mégsem akarja. Pedig ez is, meg a gyerekkérdés is az Ő fejében fordult meg először.

     

    Nálunk valahogy úgy van, hogy eljutunk valameddig, aztán attól megijed, vagy nem tudom, és akkor elszalad. Aztán visszajön, és akkor egy kicsit tovább jutunk el, megint egy elszaladás, megint visszajön....csak hát most már nekem nincs ehhez cérnám. Meg azért egész más, ha egy laza viszonyból lép vissza meg oda...és más az, ha szóba kerül a családalapítás, és onnan akar visszafordulni.

    előzmény:
    Hamurappi (99)
    2010-06-18  11:45
  17. 2010. június 18. 12:55110.
    lányok! ez a trükk, még 30 év után is bejön, igazolom!
    előzmény:
    Ildee29 (108)
    2010-06-18  12:47
  18. 2010. június 18. 12:50109.

    köszi szépen aranyos vagy :)

     

     

    milyen érdekes,pont én is ebbe a fázisban vagyok benne hogy meg kell ismernem önmagam, meg kell tanulnom mi az amit még eltürök mi az amit már nem, mennyi a türőképességem (mert ugye azt hittem végtelen...hát nem).....szinte önmagamt tanulnom...újra.

     

     

    aztán hogy Ő ráeszmél e hogy mi van.....azt nem tudom. nem hiszek benne. ha két évig nem jött rá hogy mi együtt vagyunk jók és nem külön,akkor ezek után sem fog erre rájönni.

     

     

    meg én mostmár nem türöm hogy valakitől függjön a boldogságom.magam kell rendbe tenni belül. Hatalmas feladat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_785292 (101)
    2010-06-18  11:57
  19. 2010. június 18. 12:47108.

    szia!

     

    A férfiak csak akkor eszmélnek, ha látják, hoy elmegy a "vonat"..

    nyilván megérinti, ha látja, hogy össze vagy törve, és alig létezel nélküle, de sztem nem ez a jó "taktika"

     

    El kell kezdeni nélküle élni, nem kell felvenni a telefont, ha hív, menj szórakozni, barátnőkkel, csinosodj, és hasonlók:)

     

    Ilyenkor a pasik megzavarodnak, és nem tudják mi a hadihelyzet.

    vadászösztön felélénkül, és beindulnak.

    ha mindez kimarad, nyilván nincs érzelem a részéről, akkor hagyni kell.

     

    ha szeret, megőrül attól, hogy tudsz nélküle élni, mert ezt nem akarja.

    hidd el, tapasztalat...

     

    Jön a névnapja?

    felejtsd el semmit ne reagálj.

    meglátod, kibillen..

     

    Sok sikert!

    előzmény:
    taszam (1)
    2010-06-17  22:33
  20. 2010. június 18. 12:37107.
    vagy gyerek = van gyerek
    előzmény:
    colazione (106)
    2010-06-18  12:34
  21. 2010. június 18. 12:34106.

    "Ha más kapcsolatok túlélnek megcsalást,  átverést stb., akkor ezt is meg tudjuk menteni, ha Ő is úgy akarja."

     

     

     

    te is tul akarod elni ezeket? vagy gyerek, kozos lakas, kolcson,kutya-macska????????

    ne akard mar mindenaron megmenteni a kapcsolatot ha O is akarja......nagyon sajnallak. amig igy gondolkozol, sokszor alaznak majd meg. ES  TE HAGYNI FOGOD MERT EGY ROSZASZIN MESEVILAGBAN ELSZ AHOL MEG BELEFER A MEGALAZTATAS ELFELEJTESE ES A TOVABBLEPES - A MEGALAZOVAL. 

    mert szembemesz a vilaggal. ugyan mar. 

    mihamarabbi ebredest kivanok. meg sok sok ertelmes hsz-t, hatha felnyitjak a szemed. 

    előzmény:
    taszam (21)
    2010-06-17  23:25
  22. Torolt_felhasznalo_190057
    Torolt_felhasznalo_190057
    2010. június 18. 12:16105.

    Szia!

     

     

    Kissé ellentmondásos,nem?

     

     

    Bepánikolt a kapcsolattól(7év után!!!),időt kér,de még szerelmes beléd.

     

    Aki szerelmes a másikba még 7 év után is, az nem hagyja el a másikat,főleg nem 3 hónapig.

     

     

    Nem szerelmes csak szeret,mint embert,mint megszokottat.De ez kevés ahhoz, hogy veled legyen.

     

     

    3 hónap alatt azért elkellett volna döntenie, hogy mit akar.Élni akar?Meddig?Amíg ő jónak tartja,amíg kihancúrozza magát másokkal? Te meg vársz rá addig?Lószart.

     

    Nincs senkije?Fenéket,egy pasi, ha azt mondja:"elhagylak mert még élni akarok"Az azt jelenti:"lelépek mert még pár csajt megkell dugnom,szabad akarok lenni,nem akarok függeni senkitől"

     

    Bár a te életed,úgy döntesz ahogy akarsz.Azért probáld meg látni a világot nélküle is!

     

     

    előzmény:
    taszam (1)
    2010-06-17  22:33
  23. 2010. június 18. 12:12104.
    Tudom, hogy most szomorú vagy, de ugye tudod, hogy boldog lehetsz egyedül is. Másokkal is. Szóval rád is vár a világ! Szerintem az elég csábító a pasiknak, ha életük szerelme boldog és kiegyensúlyozott. Akkor  valahogy mindig szeretnének az életed részesei lenni. Én legalábbis eddig így tapasztaltam.  
    előzmény:
    taszam (1)
    2010-06-17  22:33
  24. Torolt_felhasznalo_583839
    Torolt_felhasznalo_583839
    2010. június 18. 12:11103.

    egy ilyen bizonytalan pasival leélni egy egész életet?

     

    egy férfi lehet sokmindenben bizonytalan. egyben nem: a kapcsolatunkban.

    előzmény:
    taszam (100)
    2010-06-18  11:56
  25. 2010. június 18. 12:11102.

    Nem gondolom, hogy a játszmázás célravezető lenne, tehát ha vagy az,  nem kell ridegnek és hidegnek mutatkozni, persze nem azt mondom, hogy folyamatosan hívogassad és szerelmi vallomásokkal áraszd el, csak sokkal célszerűbb, ha őszinte vagy vele. (Ha te nem vagy az, akkor milyen alapon várod el a másiktól?)

     Ha arra kért, hogy ne keressed, akkor tégy úgy, semmi értelme hívogatni. 

     

    Bizonyára meg van zavarodva, bár szerintem az, hogy bepánikol a kapcsolattól, az inkább azt jelenti, hogy valaki felkeltette az érdeklődését. 

     

    Az ilyen szokásos női praktikákkal (menj el fodrászhoz, pasizz, bulizz stb) nem fogsz elérni semmit. Mert ezek hatása kb addig tart, amíg csinálod. Bár ha ez a cél, hogy legalább kis időre lekössed magad, akkor nosza. 

     

    Nem tudom, mióta tart ez most nálatok, de pár hét alatt be kellene látnia, hogy mit szeretne. HA túl sokáig húzzátok, annak semmi értelme, mert te reménykedsz, ő meg lehet, hogy a gyakorlatban teszteli, hogy más mellett jobb-e az élet...Aztán ha nem, akkor meg majd te úgyis visszafogadod...

     

     

    előzmény:
    taszam (1)
    2010-06-17  22:33

Címlap

top