Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Forrónadrágban a burkatilalom ellen

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2010. október 5. 11:23
Felül nikáb, alul forrónadrág és magas sarkú cipő – ebben az öltözékben tiltakozik Párizs kormányzati negyedében sétálgatva két fiatal lány az ellen a francia parlament által a közelmúltban elfogadott törvény ellen, amely megtiltja az arcot teljesen elfedő iszlám női viselet, a nikáb és a burka viselését nyilvános helyen.

Tovább a cikkre...
  1. 2010. november 18. 16:581251.

    Nagyon jól összefoglaltad, nagyon egyetértek :)

     

    Bár: a cuki cicamicaságban éppen ez a macskás természet a lényeg. A macska nagyon önálló és független lény. Az egyik pillanatban bújik hozzád és dorombol, a másik pillanatban meg kimereszti a karmait, kugrik az öledből és megy a dolgára. Mikor milyen kedve van.

     

    Egy igazi macskát nem lehet beidomítani ;) Ahogy egy igazi nőt sem! Attól, hogy tud dorombolni, attól még ugyanolyan határozott marad mindkettő :D

     

    Én azt hiszem, inkább ilyen macskás természetű vagyok: tudok dorombolni és hízelegni is, de tudok karmolni is, ha kell ;) Mikor mire van éppen szükség, és kivel szemben.

     

    Az a bizonyos ősi női bölcsesség és rafinéria nem azt a régi baromságot jelenti, hogy az az igazi nő, aki mindenben fejet hajt a férfi akaratának. Inkább azt jelenti, hogy a nő is ugyanolyan határozottan képes irányítani az életét, de nem a férfias eszközökkel (pl erőszakosság, látványos magabiztosság stb.), hanem nőies eszközökkel, amelyhez éppen ez a macskás természet segíthet hozzá. Ez nem sunyi manipuláció, hanem az igazi női eszköztár.

     

    Édesanyám mondta, hogy az igazi nő mindig egy lépéssel a férfi előtt jár, de ezt sosem érezteti vele, és a céljait is úgy éri el, hogy a férfi azt higgye, az ő ötlete volt ;)

    Tudod, a férfi a fej, de a nő a nyak, és a fej arra fordul, amerre a nyak akarja ;) 

     

    A férfi egója nagyon sérülékeny, és a férfiakat borzasztóan frusztrálja az, ha a nő direkt érezteti velük, hogy mennyivel okosabb, ügyesebb, határozottabb stb., mint a férfi.

    Persze most általánosságokban beszélek. De ha magunkba nézünk, nekünk is mennyire jól esik, amikor a férfi úgy körülrajong minket, mint egy királynőt, olyankor igazi nőnek érezzük magunkat. Hát akkor miért ne kaphatnák meg ők is az "igazi férfi" érzetét? :)

    Persze csak aki meg is érdemli ;)

    előzmény:
    saschamora (1247)
    2010-11-18  16:33
  2. 2010. november 18. 16:551250.

    megmagyarazom;

     

    amikor legyek a tengerpartra, konstatalom, latom, tudomasul veszem  a nok felmeztelenseget. es ennyi. nem nezegetem, mert engem (es mast sem) erdekel, de termeszetesen eszreveszik masok is. ennyi, nem tobb.

     

    "Számomra viszont, aki ledobja a ruhát fonnyadó testéről vagy akármilyenről, az vállalja kedvtelésének negatív visszhangját is"

     

    oszt' mar' mer'? miert kell kritizalni azt, ami termeszetes? vagy szerinted is csak a szep, fiatal, ruganyos testet szabad "mustrara bocsatani"? a csunyanak, az oregedonek nincs letjogosultsaga, azt be kell csomagolni, hogy tetsszen??

    na lam-lam....a sok mu megtette a maga hatasat....

     

    előzmény:
    Lulu76 (1238)
    2010-11-18  11:56
  3. 2010. november 18. 16:491249.
    Az igaz, hogy a D-vitamin legjobban a borben kepzodik, ha eleg apfeny eri, de napfeny erheti a ruhan keresztul is. Epp olyan hatasa van, csak a ruha bizonyos mertekig ved a karos sugarak ellen. A muszlim nok is fogyasztanak tejtermeket, halat, majat., tojast, es hust, igy kello mennyisegu vitamin jut a szervezetukbe. Nem kell tartani a napsutotte videkeken D-vitamin-hianytol, sot, az angolkor teljesen ismeretlen, ugy tudom.
    előzmény:
    Tweety (1246)
    2010-11-18  14:23
  4. 2010. november 18. 16:431248.

    "a mindenhonnan kéretlenül áradó öncélú magamutogatás, és szépség-diktatúra viszont igen."

     

    nagyon egyetertek!:)

    a tengerparti felmeztelenseget nem lehet egylapon emliteni a csapbol is folyo erotizalt, mu, erotizalt noi testtel....ez "csak" uzlet. vegyel minel tobb sminket, arc-szemranc-testapolokremet, hajfesteket, csinaltasd meg a melledet, orrodat, szivasd le a zsirt az oldaladrol, fenekedrol, stb, hatha par fenyevnyire meg tudod kozeliteni az ujsagban szereplo agyonretusat kepet...

     mig az elobbi a termeszet, a nap szeretete, relax, kikapcs...

     

    nagyon nem ua.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281609 (1236)
    2010-11-18  10:50
  5. 2010. november 18. 16:331247.

    irtam egy hosszut, de elszallt a sohajba, ezert most roviden:

     

    az en ertelmezesem szerint, a cinkossagba boven belefer a tamaszkodas is, sot pont az a lenyege, hogy nincsenek elesen kijelolt szerepek. ha az alappillerek passzolnak, -vagyis a lefontosabb kerdesekben egyforman gondolkodunk- akkor batran lehetunk onmagunk...vonatkozik ez barmilyen szituaciora, adottsagtol, es helyzettol fuggoen...

    lepadloznek, ha nekem a fosszilizalodott noi sztereotipiak szerint kene viselkednem, ezert en szemely idegbajt kapok ama kozhelytol, miszerint hogy a nok ferfiasodnak, vagy ahogy Te irtad, tokosodnek, es a ffiak noiesednek.

     

    mit is nevezunk "ferfiasnak"? hatarozott, dontokepes, kitarto, erzelem-mentes donteseket hozo (ohh, termeszetesen a jo ugy erdekeben, hihi:), szorgalmas, kemeny.

    a "no"; csupa egymero erzelem, korlatozott intellektussal, hiszen nem tud jol donteni, mert az erzelmei befolyasoljak, ezert a ffira hagyja a...nem epit karriert, mert neki az a dolga, hogy a tuzhelyet orizze, de mivel a nagy vadasz ma mar nem tudja eltartani a csaladot, igy a no vallalhat -es vallania kell- rabszolgamunkat, amennyiben nem torekedik baberokra, mert az mar ferfias, tehat pfujj. nem hatarozott, hiszen akkor gyengitene a nagy ferfiui erot, oszt' akkor mibol a nagy misztikus ferfiero? arrol nem is szolva, hogy igy fennallna az egyenrangusag veszelye...es akkor ismet mitol lenne a "ferfi" a ferfi? csak egy ember lenne...

    es sorolhatnam a "no", es a "ferfi" szamara reges-reg kiosztott, megcsontosodott marhasagokat, amelyek nem kobe vesett igazsagok, csupan a kokemeny szocializacio eredmenye.

     

    hat' tudod, ennek fenyeben en ferfi vagyok, nagyon noies kulsovel. a tesom azt szokta mondani, hogy en vagyok a megszolalasig jo no!:)) amint megszolalok, a  ferfiak menekulnek tolem (noha tobben probalkoztak idomitassal, a hagyomanyos szerepekbe valo belekenyszeritessel), mert hianyzik belolem a cuki-cicamica-fele, edi-bedi,  a ferfiak szerint (tisztelet a kivetelnek) a nokre nezve kotelezo tulajdonsag. pedig ez is megvan bennem, csak eppen nem "alapbeallitas" szinten!:))

    en pedig nagyon buszke vagyok erre!:)) mellettem csak eros karakteru, modern gondolkodasu, de ertekorzo ferfi kepes megmaradni. egy sima peniszhordozo nekem keves, (es nem is birna a gyurodest:) egy olyan pasas, aki attol erzi magat ffinak, hogy en "gyenge" vagyok, alavetem magam a klasszikus noi szerepeknek- azaz "tudom hogy hol a helyem".

     

     

    a mai korra jellemzo viselkedesi anomaliak se nem noi, se nem ffi viselkedesnek nem nem nevezhetoek, csak ecceruen' hulyesegnek.

     

    előzmény:
    Lulu76 (1237)
    2010-11-18  11:43
  6. 2010. november 18. 14:231246.

    Még egy hülye kérdést szeretnék feltenni: mi a helyzet a napsugarak áldott hatásával és a D-vitaminnal?

     

    A napsugarak valóban olyan bársonyosan tudják simogatni a bőrt, és emellett még egészségesek is, hiszen a csontképződést is elősegítik.

    Nem véletlen az "angolkór" kifejezés, hiszen az esős-ködös Angliában régen bizony sok kisgyerek szenvedett a napsugarak hiányától, azért is lett olyan kis nyiszlett (már bocsánat): nem kapott elég D-vitamint a bőre, így nem lettek elég erősek a csontjai.

    Nem véletlen, hogy a csontritkulás a leggyakoribb betegség az eszkimóknál, akik aztán valóban napfénymentes helyen élnek.

     

    Én nagyon szeretem, amikor a Nap tavasztől őszig éri a bőrömet, arcomat, karomat-lábamat, szerintem fantasztikus érzés :) Érzem, hogy feltölt energiával. A szolárium meg a mindenféle műfény a nyomába se léphet a valódi napfénynek.

     

    Szóval: a muszlimák egyáltalán nem napoztathatják a testüket, soha? Akkor sem, ha senki sem látja? És nem lesz ettől D-vitamin hiányuk? De most komolyan. Tudom, lehet azt tablettában is szedni, de az azért nem ugyanaz... arról nem is beszélve, h minek tablettázni, amikor a természetben annyi napfény áll a rendelkezésünkre, amennyit csak akarunk?

     

    Köszi, ha valaki válaszol :)

    előzmény:
    Lulu76 (1244)
    2010-11-18  12:58
  7. 2010. november 18. 13:141245.

    nem állt szándékomban senkinek a fejét leharapni 

    értem is a véleményedet és egyet is értek sok dologban. Nem magával a meztelenséggel van bajom nekem sem :) Szemérmesség van bennem, prűd nem vagyok. A újságos, árucikkes meztelenség sokkal ocsmányabban hatásos nem mellesleg, meg a zero size őrülete stb.

    A tökösödés-töketlenség témában nem tudom kinek a pályáján nagyobb a szemét kupac. A negatív hülyeségektől, túlzásoktól mentes feminizmussal semmi bajom, sőt! Szükség volt rá és hála Istennek érte. Semmi kedvem nem lenne nagyanyáim életét élni. Tudom, voltak jó pillanataik, tiszteletet is kaptak alkalmanként, de nem volt az olyan csodás. Nekem olyan igazi nagymama jutott, sütött-főzött, az otthona is ragyogott, de a kommunizmusban már a gyárban is gályáznia kellett, mert elvették a családi vagyont az "okosok". Mindig fontosnak tartotta, hogy jó háziasszonyt faragjon belőlünk (anno kinevettem, ma már igazat adok neki), de azt is mindig elmondta, hogy képezzük magunkat, tanuljunk, legyen saját bázisunk.

    Nincs fiam, de egyetértek. Nem kedvelem anyu nyámnyilává kényeztetett öregedő kisfiait. Alkalmatlanok az életre, de nagyon. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281609 (1243)
    2010-11-18  12:26
  8. 2010. november 18. 12:581244.

    Ezt megértem, mert emlékszem mennyire sajnáltam a muszlimákat, mikor először láttam őket tokától-bokáig ruhákban fürdeni. Kényelmetlen lehet.

    Azóta megszoktam, az új divatos, "búvárruha" legalább hamar száradó verzió :) és színes. Senkinek nem ártanak ezzel, hogy ők nem vetkőznek. Szerintem ez a lényeg. Így, hogy sok muszlim barátnőm van és értem, hogy ők miért így élnek és döntenek, már nem érzek szánalmat vagy gúnyolódom rajtuk. 

    El nem tudnám képzelni, hogy ennyire beöltözve ússzak, de azt sem, hogy meztelenül, félmeztelenül legyek mások előtt. Nekem idegen mindkét vonal, de ha már, akkor jobban elviselem a nyakig beöltözötteket a családi strandoláskor, mint a meztelen verziót. Nekem drámaibb és szintén nem jópofi a feltárt meztelenség a szomszédos gyékényen, de persze ez én egyéni megítélésem.

    előzmény:
    saschamora (1203)
    2010-11-16  20:33
  9. Torolt_felhasznalo_281609
    Torolt_felhasznalo_281609
    2010. november 18. 12:261243.

    Lulu, a nők tökösödésének egyik oka a férfiak eltöketlenedése... és ez szerintem leginkább az anyák majomszeretetének, buta elkényeztetésének a következménye - tudom, sokan ezt is a feminizmus nyakába akarják varrni, de szerintem nem emiatt létezik a jelenség, amit Camillac lentebb jól leírt. Suli, buli, felelősség nuku. És olyan "férfiak", akik egy vajaskenyeret nem tudnak elkészíteni maguknak, mert megszokták, hogy anyuci mindig mindent a fenekük alá tett. Aztán ha találkoznak egy lánnyal, akkor ugyanezt várnák el tőle. Pedig a nőknek nem nagyranőtt óvodásokra lenne szükségük, hanem társra, aki alapjáraton képes ellátni saját magát.

     

    A meztelenség miatti véleményem miatt meg ne harapjátok le a fejem. :-) Távol áll egyébként tőlem a dolog, sajnos sokkal több gátlás van bennem ahhoz, hogy nudista legyek. Lehet, hogy túl romantikusan képzelem el az egészet, de számomra ez még mindig szimpatikusabb, mint a magazinok címlapjain virító magamutogatás.

    előzmény:
    Lulu76 (1237)
    2010-11-18  11:43
  10. 2010. november 18. 12:261242.

    Azért az együtt focizás a gyakorlatban nem valami bájos dolog . Én régebben fociztam (nagyobbacska gyerekfejjel) és nem tudom mennyire tudja életünk párja figyelembe venni, hogy a vele bőrt rugó az élete párja és nő, amikor forró fejjel rúgja a bőrt. Alkalmanként oké, de rendszeres közös tevékenység...nem hiszek benne, hogy oda tud figyelni, hogy ne legyen durva stb. azért egy kedvese által bőrlasztival arcon, mellen rúgott, esetleg rohanás közben fellökött nő...nem tudom, számomra ez inkább nevetséges és erőlködős közös program. A ffiak a környezetemben eldobják az agyukat foci közben, a bőrlaszti nagyon hat mindre . Kell is a megvadulás és az agressziót éljék csak ki a pályán 

    Persze ettől focizzanak csak együtt, senkinek nem tiltanám meg!  Csinálják, ami jólesik, de azért van, ami szerintem egy marhaság. 

     

    előzmény:
    saschamora (1213)
    2010-11-16  22:18
  11. 2010. november 18. 12:071241.
    meg ez a természetközeli, paradicsomi meztelenség téma akkor működhet, ha az emberek ártatlanok, mint a Paradicsomban. Sorry, de nem hiszem, hogy azok vagy hogy az átlag ártatlan, vágytalan lenne.
    előzmény:
    Lulu76 (1240)
    2010-11-18  12:05
  12. 2010. november 18. 12:051240.

    Én is. Ráadásul tálcán kínálják a lehetőséget a pedofiloknak. A probléma létező:(

    A meztelen kisgyerek a kertben levegőztetve tök oké. Meg természetes is, de jó ízléssel, ésszel. Nem tudom, nekem a lányoknak kimondottan nem tett jót, ha egy szál semmiben beleültek a homokba.

     

    előzmény:
    kahera (1226)
    2010-11-17  14:35
  13. 2010. november 18. 12:001239.

    teljesen groteszk és szomorú helyzet. Meg ráadásul nem is elesszük egymás elől, hanem a kukába dobáljuk :(

    Én is van, hogy dobok ki ételt, de nagyon szégyenlem és igyekszem is annyit venni, főzni, ami elfogy. 

    előzmény:
    lillyett (1234)
    2010-11-18  03:34
  14. 2010. november 18. 11:561238.

    a meztelenségnek van helye, de nem hiszek a közös és nyilvános szexualitástól-erotikától mentes, impotens meztelenkedésben. 

    Anno a szomszéd család igazi liberális csapat voltak és nudista strand látogatók. Ritka gusztustalan volt, ahogy a nagyobbacska szemérmesedő lányok kényszerítve voltak, hogy kísérjék anyu-aput a lógó csöcsök-pöcsök strandjára. Persze, nem az öregedéssel van a gond, a gravitáció létezik és természetes. Számomra viszont, aki ledobja a ruhát fonnyadó testéről vagy akármilyenről, az vállalja kedvtelésének negatív visszhangját is. Mint minden viseletnek, amivel valamit képviselünk, vállalni kell a hozadékát.

    Gyerekeim nincsenek elzárva hermetikusan a meztelen valóságtól, de 6 és 4 évesek már és tapasztalom, hogy nem egészséges a meztelen felnőtt testek, női mellek látványa számukra. Nem erotika mentesen reagálnak, szerintem egyik gyerek sem. Baromi kíváncsiak, bámulnak és izgatja őket. Vajon tényleg jó ezt a természetes izgatást gyerekkorban megkezdeni? Vajon tényleg olyan jó, hogy már egy meztelen női test, csupasz mellek látványa semmilyen izgató jelleggel nem bír felnőtt emberek számára? Szerintem nem. Megértem, hogy sachamora szereti a napsugarakat érezni, de nem hiszem, hogy a senkit nem néz meg senkit valóban reális vagy valóban jó, max. udvarias. Sportoltam, táncoltam, úszni jártam és tapasztalatom szerint a nők megnézik egymást, méghozzá alaposan   a férfiak a nőket meg pláne és számomra ez a normális és ösztönös egy egészséges potens ffitól.

    Én azt tapasztaltam, hogy a nudizók általában magamutogatók is voltak, nem csak a természet lágy ölén természetesen létezzünk hívei. Tisztelet a kivételnek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281609 (1236)
    2010-11-18  10:50
  15. 2010. november 18. 11:431237.

    Attól függ...nekem kell ez is, az is, ha lehet.  Alapvetően egy karakán, sok ffi energiával rendelkező nő vagyok és éppen ezért nem szeretem a sok női energiával megáldott ffi embert magam mellett. Megeszem őket reggelire . Kell a klasszikus ffi-férj típus is, hogy ne legyünk tökös barbiek és kell a cinkostárs, barát stb. is, hogy ne legyünk Nórák a babaházban. Szerintem ebben sincs fekete vagy fehér és a legtöbbször nem is csak erre vagy csak arra a típusra van szükség. Kimondottan idióta és szerencsétlen tudok lenni számomra sokkoló szitukban és imádom, hogy a férjem hozza a klasszikust én meg támaszkodhatom. Pedig alapvetően határozott, talpraesett és nem szerencsétlenke vagyok, de van, amikor az is...

    Semmi gondom vele, ha nők ffias vagy annak kikiáltott dolgokat tesznek, de azt kimondottan rühellem, hogy tökösködnek. Mostanában ez is egy számomra visszatetsző tendencia...a ffiak csajosodása is. 

     

    előzmény:
    saschamora (1216)
    2010-11-16  22:40
  16. Torolt_felhasznalo_281609
    Torolt_felhasznalo_281609
    2010. november 18. 10:501236.

    Hát, ha nem is az ördög, de az emberek biztosan visszaélnek a meztelenséggel, erotikával, egyszerű árucikké silányítva. Valószínűleg ebben nem leszünk egy véleményen, de maga a meztelenség bizonyos helyeken engem nem zavar, a mindenhonnan kéretlenül áradó öncélú magamutogatás, és szépség-diktatúra viszont igen.

     

    Tényleg elgondolkodtató, hogy mennyi mindent pazarol el fölöslegesen az ember. Azt már én is észrevettem, hogy ha éhesebben vásárolok, akkor hajlamos vagyok betenni a kosárba némi csokit, sütit, vagy egyéb édességet... De persze úgy is vannak kirakva a polcokra, hogy még az utolsó pillanatban, fizetés előtt is rádmosolyogjanak. A nagyobb bevásárlóközpontokban keményen alkalmazzák a reklámpszichológia elemeit, hogy befolyásolják a gyanútlan vásárlókat, akik aztán néha otthon döbbennek rá, hogy jé, ezt minek is vettem meg? Olvastam valahol, hogy Amerikában egyes McDonald's-ok zárás után a megmaradt kaját a környékbeli hajléktalanoknak adják. Valahogy így kéne, nem a szemétbe dobni az ételt. (Még ha műkaja, akkor is.) Vagy például az emberi fogyasztásra már nem alkalmas, de még nem teljesen romlott ételt állatmenhelyeknek is lehetne adni, ezzel segítve őket.

    előzmény:
    kahera (1231)
    2010-11-17  20:30
  17. 2010. november 18. 03:491235.
    Itt valójában nem is csak az ételről van szó, hanem a gáz-víz-villany meg benzin stb. 1 főre eső fogyasztásáról is. Tehát mindezekből összesen fogyaszt az átlag magyar 2x annyit, az átlag amerikai pedig 5x annyit, mint amennyit szabadna, a Föld jelenlegi eltartóképességét nézve.
    előzmény:
    kahera (1233)
    2010-11-17  20:34
  18. 2010. november 18. 03:341234.

    Ha olaszorszagban 4 millio tonna  fogyaszthato ennivalot dobnak szemetbe ,akkor itt amerikaban es canadaban 104 millio  tonnat,de lehet ennek a duplajat is.amikor megerkeztem anno az volt az elso nagyon negativ  benyomasom ,hogy uristen milyen esznelkuli pazarlas, mindenfele  ennivalo,kenyer,gyumolcs  kidobva a szemetbe.igen igazad van ez tobb mint szomoru.

    előzmény:
    kahera (1222)
    2010-11-17  14:20
  19. 2010. november 17. 20:341233.
    magyarul, mi emberek esszuk el egymas elol az etelt. Szomoru.
    előzmény:
    Tweety (1228)
    2010-11-17  14:55
  20. 2010. november 17. 20:321232.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_381144 (1229)
    2010-11-17  19:33
  21. 2010. november 17. 20:301231.

    Termeszetesen, a meztelenseg nem az ordogtol valo. De o az, aki visszael vele. Az elso emberpar is csak a tiltott fa gyumolcsenek megkostolasa utan kezdte magara aggatni a fa leveleit, mert feltamadt a szemerme...

    Igen, megvan a meztelenseg helye, de soha nem nagy nyilvanossag elott. Nem idegen szemek elott. Szerintem.. Az a baj, hogy a regi vaskalapos, erkolcsi felfogast sutba dobva az emberiseg kicsit atesett a lo tulso oldalara. De en remenykedem benne, hogy nemsoka ismet megtalaljak azt a bizonyos arany kozep utat.. Hiszen minden ujszulott erkezese azt bizonyitja, hogy Isten meg nem abrandult ki az emberisegbol. Hat akkor pedig van remeny.....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281609 (1227)
    2010-11-17  14:53
  22. 2010. november 17. 20:251230.

    Hat talan meggondolatlansagbol. Az emberek kepesek tobbet vasarolni-jesziteni, mint amennyit valojaban elfogyasztanak. Olvastam valahol, hogy piacra menni nem szabad ehesen, csak tele gyomorral. Akkor kevesebb huleseget vasarolunk ossze. Van benne igazsag... Kulnben a cikket ma talaltam a Noklapjaba, oldalt. Erdemes elolvasni. Mester szakacsokrol szol, akik a maradek ujra hasznositasarol keszitenek recepteket.

    Azert fura, de teny; a vilag egyes reszein ehen halnak, mig mashol a szemetbe kerul az etel. 

    Oriasi kulonbsegek vannak, meg orszagokon belul is; ma elmentunk kicsit nezelodni, es betevedtunk egy hatalmas bevasarlo kozpontba. Ott vannak kisebb ettermek, es persze most eid idejen dugig tomve fogyasztokkal. Egy-egy szendvics ara egy szegenyebb csalad harom-negy napi betevojenek felel meg. Aztan, ahogy jottunk haza, a jarmu ablakabol lattam az utott-kopott ocska hajo hintakat, korhintakat, benne kis, piszkos lurkokat, akik onfeledten elveztek az eid unnepet. Korulottuk szemet hegyek,  buz, es mocsok, de ok is unnepelnek. Igaz, fillerekert. Csak azt bantam, nem volt nalam kamera....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_281609 (1225)
    2010-11-17  14:29
  23. Torolt_felhasznalo_381144
    Torolt_felhasznalo_381144
    2010. november 17. 19:331229.
    Nagyon jol megfogalmaztad.
    előzmény:
    kahera (1226)
    2010-11-17  14:35
  24. 2010. november 17. 14:551228.

    Elég durva...

    Én meg olyat is hallottam, h ha a Földön minden ember annyit fogyasztana, mint egy átlagos magyar ember, akkor 2 db Föld bolygó kellene az összes ember eltartásához!

     

    És még mi magyarok hisztizünk, hogy milyen szegények vagyunk...

     

    A tőlünk nyugatabbra élők pedig átlagosan még többet fogyasztanak. Ha pl mindenki annyit fogyasztana, mint egy átlagos amerikai, akkor 5 db Föld bolygó kellene az összes ember ellátásához!!!

     

    Szóval válság ide vagy oda, nekünk még mindig királyi dolgunk van a Föld lakosságának nagyobb részéhez képest! Akikről nem szokás annyit beszélni...

    előzmény:
    kahera (1222)
    2010-11-17  14:20
  25. Torolt_felhasznalo_281609
    Torolt_felhasznalo_281609
    2010. november 17. 14:531227.
    Én nem tartom ördögtől valónak a meztelenséget, végülis Isten meztelennek teremtette az első emberpárt, és mindenki meztelenül jön a világra. :-) Persze megvan ennek a maga helye, szaunában, vagy kifejezetten nudista strandon, és nem bárhol, bármikor. Ez utóbbi az úgynevezett nyugati társadalmak valóban létező hibája: hogy már a csapból is meztelen, erotikus képek folynak. Ez egyrészt hamis igényeket generál, és frusztrációt okozhat, másrészt ahogy Camillac is írta, bizonyos értelemben devalváló is.
    előzmény:
    kahera (1226)
    2010-11-17  14:35

Címlap

top