Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Geréb Ágnes ítélete!

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. március 24. 16:54
Két év letöltendő fogházra ítélte Geréb Ágnest a Fővárosi Bíróság. Legkorábban egy év múlva szabadulhat.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. július 20. 21:031351.

    Sajnos a fórum be van téve a kedvencek közé, ezért amikor láttam, hogy ma valaki hozzászólt rákattintottam.

    Elolvastam a hszedet, és aztán én balga barom a linkre kattintottam. És máris felhúztam magam. Csak tudnám miért!

     

    Tényleg nem teljesen vannak maguknál. Én Gerébéket örökre eltiltanám. Nem tudom elhinni, hogy egy felnőtt, valóban megfontolt és szakmájában is megfontolt, és azt mindenkor a legmagasabb szinten művelő ember ezt a sok baromságot leírja. 

     

    Amin sikerült teljesen felhúzni magam először:

     

    b) a várandós nő az 5. § (1) bekezdése szerinti döntés időpontjában betöltötte a 18. életévét,

    Az ellenérv részükről: 

    "Az ellátás igénybevételének föltételeként megszabott betöltött 18 évet nem találjuk megalapozottnak. Nem tudunk olyan tudományos bizonyítékról, amely szerint valaki, akárhány éves is, pusztán az életkora miatt nem, vagy csökkent mértékben volna képes a szülésre – ha már a megtermékenyülésre és a kisbaba kihordására képes volt. Gyakorlatunkban ilyenkor is az egyedi elbírálást tartottuk szem előtt. Amennyiben az illetőnek esetleg fejletlenebb lett volna a csontozata a kelleténél, és ezáltal a kisbaba a megszületésekor esetleg mechanikus akadályba ütközött volna, akkor a hüvelyi szülés maga, nem pedig az otthonszülés lett volna ellenjavallt. Ilyen esettel eddigi gyakorlatunkban nem találkoztunk, minden hozzánk forduló fiatalkorú problémamentesen megszülte gyermekét. Gondolhatnánk esetleg arra, hogy a rendelet megalkotói az anyaságra való érettség szempontjából, az újszülött védelmében tartják fontosnak, hogy az illető kórházban szüljön (de akkor nem csak a szülésre, hanem az utána jövő időszakra is kellene életkori határt szabni, azaz, 18 éven aluliaknak meg kellene tiltani, hogy teherbe essenek, vagy azt, hogy megtartsák gyermeküket). Tapasztalataink szerint az életkor sok esetben nincs párhuzamban az anyaságra való érettséggel. Előfordul olyan, hogy egy 16 éves nő megérett az anyaságra, és olyan is, hogy egy 40 éves viszont nem. "

     

    Erre már nem lehet mit mondani. Ez minden józan paraszti észnek ellentmond. Nem is kell orvosnak vagy egészségügyi dolgozónak lenni ahhoz, hogy ezt normális épp ésszel felfogja és elfogadja az ember.

     

    Károgtak a szabályozás miatt, és minden pontba belekötnek. Ilyen lett volna a lottó ötösöm, hogy ezeknek nem lesz jó a törvény, bármilyen is, és bármennyire jó is. Kifogást mindig mindenkor mindenben lehet találni, ha keres az ember, főleg, hogy ha csak a saját érdekeit nézi. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (1350)
    2011-07-20  18:15
  2. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2011. július 20. 18:151350.

    Időnként ránézek gerébék oldalára, hogy legyen min szörnyülködni.

     

    most ezt találtam:

    http://www.otthonszules.hu/otthonszules-rendel et/

     

    ez az otthonszülés rendelet, amiben megpróbálják szabályozni hogy milyen körülmények között szüljenek otthon az őrültek.

    Gerébék majdnem minden pontjába belekötnek.

     

    "A Napvilág Születésház bábáinak megjegyzése"-gombokra kattintva olvashatók az érvek, hogy miért jó otthon szülni akár 8órányira a kórháztól,több császár után is, a farfekvésest megaz ikreket.

     

    Ezt eddig is tudtam gerébékről, hogy az ilyen apróságokkal nem foglalkoznak, de az azért durva hogy szerintük nem kell hogy a házban vízöblítéses vécé, zuhanyzó vagy kád és kézmosó legyen.

     Sőt, még tiszta ágy se kell. Gerébék szerint ha eddig nem volt szüksége az anyának angolvécére meg kézmosóra, esetleg zuhanyzóra, akkor az a szülést se fogja befolyásolni...ágy meg azért nem kell mert családi körben vagy  a vécén szoktak vajúdni az otthonszülést választók.....na de pottyantós vécén vajúdni? Az ám a bátorság...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2011. június 13. 16:031349.
    köszönöm, tényleg kíváncsi vagyok rá.
    előzmény:
    Szorsa (1345)
    2011-06-04  14:41
  4. 2011. június 5. 20:111348.

    Itt ebben az esetben teljes mértékben lebeszélték arról, hogy orvosi segítséget kapjon.

    Geréb Ágnes, mint végzett szülész-nőgyógyász szakorvos tudatosan veszélybe sodorta egy "betegét". És ahogy az írásból kivettem még ő sem vizsgálta meg a terhest, semmilyen segítséget nem nyújtott sem a terhesnek, sem pedig a magzatnak. 

    Ezt az írást olvasva még jobban bebizonyítja, hogy mennyire orvos ellenes, és mennyire csak azokat a szülészeti eljárásokat hajlandó elfogadni, amiket ő jónak talál. Ez a nő zakkant!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (1340)
    2011-06-03  12:33
  5. 2011. június 5. 19:281347.
    A 1329. hsz-emre sem reagáltál, pedig nem agresszív, csak tele van kérdéssel és ha nem haragszol, kiigazítással az első mondatban.
    előzmény:
    Szorsa (1345)
    2011-06-04  14:41
  6. Torolt_felhasznalo_807001
    Torolt_felhasznalo_807001
    2011. június 5. 18:501346.

    Nekem is van egy barátnőm, aki a 7. héten elkezdett vérezni.

     

    Befektették, aztán pár hét múlva hazajöhetett, majd az utolsó hetekre megint befektették. A lánya is és ő is egészségesek.

     

    Ha akkor Ágnes ad tanácsot és nem egy orvos, akkor az a gyerek valószínűleg meghal.

     

    Én tényleg nem értem, mire fel ad ilyen tanácsot..? Tán röntgenszeme van, hogy ránézésre megállapítja, melyik gyerek "nem akar leszületni"??

     

    Engem ez zavar, hogy simán hülyének néz embereket..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. június 4. 14:411345.

    A kérdésednek utánanézek, megkérdezem, egy kis időt kérek. 

    Írtam az illetékeseknek, hogy nézzék meg, hogy a kb. 3500 szülésnél, hánynál volt konkrétan jelen Ági!

     

    Csak egy kis türelemt kérek!

     

    Lássátok bennem az embert, mert egyik másik hozzámszólás minősíthetetlen, oké, hogy ne mvagytok a pártján, meg oké, hogy utáljátok Ágit, de engem, kérlek benneteket ne minősítsetek, mert egyikötök sem ismer.

     

    Az értelemes hozzászólásokra, mint pl. ezanick-é mindig válaszolni fogok, akkor is, ha szétszedtek utána, ezt is lehet értékelni bennem, hogy visszajövök mindig, nem káromkodom, és komolyan próbálok válaszolganti, a saját szubjektív oldalamról.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (1333)
    2011-06-02  21:24
  8. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2011. június 3. 21:561344.

    Ma már 14 éves az a baba :-) pedig éppen ünnep volt :-( a nagyobb meg otthon. Szóval sírtam rendesen, hogy egyedül kellett hagyni a nagyobbat. Éjjel vitt be a mentő.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (1343)
    2011-06-03  21:17
  9. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2011. június 3. 21:171343.
    Akkor Te (vagyis a gyerked) az élő példa arra hogy miért "éri meg" bemenni. És gondolom minden rendben a babával, egészséges, mégis  meg akart születni. Itt is látszik hogy nem a gyereke a fontos, hanem a saját kényelme.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (1342)
    2011-06-03  20:58
  10. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2011. június 3. 20:581342.

    Most azt számoltam én hány hetesen kerültem kórházba bevérzéssel.

    Kb 9. A baba megmaradt.

     Pedig meg is vizsgáltak, háborgattak. eszembe nem jutott volnaa otthon maradni, hogy biztosan elveszítsem....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (1334)
    2011-06-02  22:06
  11. 2011. június 3. 12:401341.
    Összejönni általában összejön, csak vagy elvetél, vagy beteg lesz a baba. Nekem van olyan mozgáskorlátozott barátnőm, aki emiatt lett az, mert akkoriban vidéken még nem volt gyakorlatban a gamma-globulin az Rh összeférhetetlenségnél. Az első gyerek farfekvéses szülés miatt meghalt, a másodikat csak azonnali transzfúzió mentette meg, a 3. halva született, és a 4.-ből lett a barátnőm....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807001 (1337)
    2011-06-02  22:29
  12. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2011. június 3. 12:331340.

    Én se értek hozzá anyira mint geréb, de az írásból kiderül hogy legalább 9hetes terhes volt...4hete "ki volt mardva" a menstruációja.

    Nem véletlenül tisztítják ki ilyenkor a méhet.(még korábban is)

    nem törvényszerű, de nagyon durva szövődményekkel járhat.

    Nem véletlenül zavarta(volna) el orvosnoz minden normális nőgyógyász akit felhívott...

    És akár meg is lehetett volna menteni...persze ő se akart "leszületni"..

     

     "Nem biztos, hogy ilyen fiatal vetélés veszélyes lehet"

     

    nem biztos, csak lehet...az már bőven elég hogy nem csak a magzatot hanem a méhét vagy a saját életét is elvesztheti a "háborítatlan vetélés" során.

     

    Nekem világos hogy gerébéknél ez így folyik, de azt nem értem hogy ezt hogy merik feltenni az oldaukra, főleg ilyen balhék után.

     Ez már felér egy tanuvallomással. "ágiék" szó szerint lebeszélték az orvosról...riogatták hogy kilyukadhat a méhe ha odamegy, de azzal nem riogatták hogy elvérezhet vagy hullamérgezést kaphat ha mégsem ürül ki rendesen. És még az ulrtahangos vizsgálatról is lebeszélte.

    nemtudom mit árthat az uh, ha már úgyis elvetélt.

    Bolondok ezek.

    előzmény:
    Anda39 (1339)
    2011-06-03  11:15
  13. 2011. június 3. 11:151339.

    Úgy tudom, a terhességek nagy része végződik vetélésben a korai szakaszban, sokan azt hiszik, csak késik a menzeszük.  Ez természetes dolog, a természet szelektál. Én azt gondolom, ha ilyen korán elhal egy magzat, annak jó oka van, tehát nem biztos, hogy mindenképpen meg kell menteni. Nem biztos, hogy ilyen fiatal vetélés veszélyes lehet, elképzelhető, hogy mondjuk 12 hét után lehetnek szövődmények, gondok... nem vagyok szakember, csak úgy morfondírozom, még mielőtt nekem esne valaki.  Ezzel csak azt akarom mondani, hogy lehet, hogy ezért nem küldték kórházba az illető hölgyet, mert tudták, hogy az ilyen fiatal korban történő vetélés nem okozhat problémát..? Mindegy, az egészségügyben dolgozók majd úgyis megírják, ha hülyeségeket beszélek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (1334)
    2011-06-02  22:06
  14. 2011. június 3. 09:061338.

    Agyrém, ahogy mondod..

    Azt már nem is kéne említenem, hogy benn a kórházban azért valamit igenis tudnak tenni annak érdekében, hogy egy vérzésből ne legyen vetélés. Ha nem így lenne, nem született volna meg a nagyon sokáig várt első gyerekem. (és nem mostanában, tehát ez elmúlt 33 év alatt csak fejlődött valamit az orvostudomány még hozzá)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807001 (1337)
    2011-06-02  22:29
  15. Torolt_felhasznalo_807001
    Torolt_felhasznalo_807001
    2011. június 2. 22:291337.

    Huh, hát ez tényleg agyrém..

     

    Kíváncsi lennék, hogy hány hetes terhesnek mondja ezeket, mert ez nem vicc. Gyakorlatilag mások éltével játszik. Egy vetélésbe simán bele lehet halni, ha nem megy az ember kórházba.

     

    A másik, hogy ha ez a hölgyemény netán - vércsoportú, a baba pedig + lett, akkor csak lesheti, hogy összejön-e valaha egy újabb baba, mivel nem kapott anti D injekciót a vetélés után.

     

    Erről ennyit..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_593150 (1334)
    2011-06-02  22:06
  16. 2011. június 2. 22:281336.
    Engem csak nyugodtan haboritsanak szules kozben, ha a gyerekem, na meg az en eletem fugg tole. Nem fogok felhaborodni.
    előzmény:
    Szorsa (1315)
    2011-05-16  22:18
  17. 2011. június 2. 22:251335.
    Sose voltam jo matekos, de a ket ev az egy ev, vagy ilyet kerdezni, maris megbuktam? Mit mondjak, most is mazlista ez a  no. Azert remelem, tobbe em engedik le???????????szuletni (nem meg???)vagyo gyerek kozelebe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-03-24  16:54
  18. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2011. június 2. 22:061334.

    unatkoztam, gondoltam benézek, mizu gerébéknél, horror helyett ezeket olvasom:

    http://www.szülés.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=429:akos-horka-egy-meg-nem-szueletett-gyermek-toertenete&catid=52:szuletestortenetek&Itemid=98

     

    döbbenettel olvastam végig. Ez tényleg nem normális. A női test tényleg képes az ilyen dolgokat "elintézni" de akár hullamérgezést is kaphat az ilyen kalandoktól a "csodás női test"..

    Az a gáz az egészben, hogy erre egy állítólagos orvos, nőgyógyász bíztatta. És ezekután mondják azt hogy nem bolond a geréb....

     

    A befőttesüveghez inkább nem fűzök semmit.Agyrém ez az egész gerébjelenség.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2011. június 2. 21:241333.

    "Nem volt törvény az otthonszülésre, csak most lett, otthonszülni mindig is lehetett, otthonszülni mindig is legális volt. "

    Azaz te nem sértettél törvényt. Mivel te szültél. Csak az sértett törvényt, aki levezette, aki segédkezett a szülésnél. Mert az volt tiltott, egészen a mostani törvény megszületéséig.

    Még mindig nem kaptam választ sokadszor feltett kérdésemre. (szerintem nem is fogok sose)  Kb hány befejezett szülés levezetése volt őmagának, egyedül?  

     

    Egy olyan szakma szabályai szerint ítélik el, amit otthonszüléseknél nem lehet és ne mis szabad alkalmazni.

     

    Nincs Bábai Szakmai Kollégium, nincs bábai szakértői testület, akkor ki ítéli el?  

    NIncs bábai szakmai kollágium. Mivel Magyarországon bába szakma nem létezett. Így ítélni sem tudnak. Mivel nem léteznek.

    A bíróság viszont ítél, ez a dolga. A magyar hatályos törvények szerint.

    Szerinted Magyarországon nem magyar bíróság dolga az ítélkezés?  

     

     

    előzmény:
    Szorsa (1328)
    2011-06-02  19:34
  20. 2011. június 2. 20:521332.

    Szerencse vagy nem, de tudod az rendben van, hogy nem mindenki van egy véleményen... Csak azt nem értem, miért kell nekifutni százszor, és százegyedszer is leírja ugyanazt, hogy nem volt tiltott az otthonszülés. Elegánsan átlép rajta, hogy -fogadni mernék- ő sem szült egyedül, meg véletlenül otthon. Az nem számít, hogy a szülésnél segédkezni -előre elhatározva- tilos volt!

    Ha egy törvény szerintük rossz, akkor szerintük az a megoldás, hogy szegjük meg! Szerintem meg rossz az adótörvény...

    előzmény:
    pbd (1330)
    2011-06-02  20:40
  21. 2011. június 2. 20:491331.

    Szülheted otthon a gyerekeket zsinórban akár a helyi sintér közreműködésével is, amíg rajta nem vesztesz, csak másokat ne akarj erre a gyerekek életével való hazárdjátékra rábeszélni!

     

    Gondolom, akkor sem lenne lelkiismeret-furdalásod, ha valaki a te hatásodra nekifogna ennek az ostobaságnak, és belehalna ő vagy a babája. Csak azt mondanád, mint a hozzád hasonlók, hogy a gyerek nem akart leszületni. 

    előzmény:
    Szorsa (1328)
    2011-06-02  19:34
  22. pbd
    pbd
    2011. június 2. 20:401330.

    Írd csak le mindig, mindenhol.

    Aztán majd minden hsz-re jut 10, aki meg az ellenkezőjét írja le. (szerencsére)

    előzmény:
    Szorsa (1322)
    2011-06-01  08:32
  23. 2011. június 2. 19:581329.

    Szorsa, nagyon kérlek szépen olvassál. Ezanick ezt írta:

    törvény szerint tiltott volt az otthoni szülések levezetése

    Te meg ezt:

    otthonszülni mindig is lehetett, otthonszülni mindig is legális volt

    A két állítás nem mond ellent egymásnak: otthonszülni lehetett, hiszen előfordulhat rohamos szülés, vagy bármi akadály, levezetni volt tilos, előre elhatározott szándékkal.

    Nem vagyok eüs, ott sem voltam, de te sem, tehát nem kéne azon vitatkozni, hogy volt-e baba, akinek szülés közben "kitekeredett" a nyaka. Egyszer végignéztem a youtube-on egy külföldi videót, az a baba megúszta, amikor elakadt, már kint volt a feje és forgatták. Elég rémes volt a látvány. Feltételezem ez otthonszülésnél alkalmazott fogás, mit mondjak elég ijesztő és nem szimpatikus. Rosszul hangzik, de akkor inkább a kulcscsont (vagy más, ha rosszul mondom) törése.

    A légútak általuk feleslegesnek tartott leszívására nem reagáltál, gondolom tudod, hogy így van. Talán ez is azok közé tartozik, amit csak kórházban kell, de otthon nem szabad alkalmazni..? Na ne....

    Jogász sem vagyok: de már elnézést, ha valaki törvényt sért, esetleg halált okoz, vagy maradandó sérülést, akkor nem a saját szakmai testülete ítéli el (akár van, akár nincs!), sehol a világon, hanem a bíróság!

    előzmény:
    Szorsa (1328)
    2011-06-02  19:34
  24. 2011. június 2. 19:341328.

    Nem volt törvény az otthonszülésre, csak most lett, otthonszülni mindig is lehetett, otthonszülni mindig is legális volt. 

     

    Dr. Geréb Ágnes ÁRTATLAN, nem törte ki senki nyakát, sem semmiylen egyéb büntényt nem követett el.

    Ez az igazság!

     

    Nem vagyok szektás, kikérem magamnak, konzervatív értékeket való, keresztény családból származom, elsőgenerációs értelmiségiként., édesapám asztalos, édesanyám elektroműszerész volt, amíg nem mentek nyugdíjba. Semmilyen  szektához nem tartozom és nem is tartoztam soha. 

     

    Ide felvilágosítani járok, nem vitatkozni, mert az igazságon nem lehet vitatkozni.  Nekem elég amit olvastam, mármint a szakértői vélemények, melyek alátámasztják nekem az ártatlanságát. 

     

    Nekem nem hitelesek a kórházi nőgyógyászok által kerált egymásnak ellentmondó "szakértői" véleméynek. Mert egy olyan  dologról szakértenek, amihez semmi, de semmi közük, mondhatni nem értenek hozzá. Egy olyan szakma szabályai szerint ítélik el, amit otthonszüléseknél nem lehet és ne mis szabad alkalmazni.

     

    Nincs Bábai Szakmai Kollégium, nincs bábai szakértői testület, akkor ki ítéli el? Egy olyan szakam, ami alapból elutasítja, mi ez, ha nem igazságtalanság és hazugság, úgy formáják a közvéleményt, ahogy ők akarják. Ez itt is látszik, semmiylen mondatom nem jut el hozzátok, talán még a belinket oldalakat sem olvassátok, nézitek meg, akkor miről "beszélünk"?  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (1327)
    2011-06-01  19:35
  25. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2011. június 1. 19:351327.

    Szorsa, a törvény szerint tiltott volt az otthoni szülések levezetése. 

    Azaz, aki segédkezett az törvényt sértett.

    Emiatt hozták az új törvényt, hogy ez ne legyen tiltott, hanem szabályzott legyen.

     

    Tényleg kíváncsi vagyok hány szülést vezetett le ő maga. Nem összesen hány otthonszülés volt, hanem olyan mennyi, ahol ő asszisztált. 

    előzmény:
    Szorsa (1322)
    2011-06-01  08:32

Címlap

top