Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Geréb Ágnes ítélete!

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. március 24. 16:54
Két év letöltendő fogházra ítélte Geréb Ágnest a Fővárosi Bíróság. Legkorábban egy év múlva szabadulhat.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. november 18. 11:041363.

    Vádemelési javaslatot tesz az illetékes ügyészségnek Geréb Ágnes szülész-nőgyógyásszal szemben a Budapesti Rendőr-főkapitányság.

     

    A BRFK szóvivője elmondta: G. Ágnest két rendbeli, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétségével, egy rendbeli, szintén foglalkozás körében elkövetett, halált okozó gondatlan veszélyeztetés vétségével, kuruzslás vétségével és – felbujtóként – közokirat-hamisítás bűntettével gyanúsítják. Az iratokat hamarosan elküldik az illetékes ügyészségnek – tette hozzá.

     

    Mint kifejtette, G. Ágnes a gyanú szerint nem tartotta be a szakmai alapelveket, nem biztosította az általa levezetett szüléseknél a szakmai alapfeltételeket, így többször is veszélyeztette mind az anyák, mind az újszülöttek életét.

     

    Kuruzslással azért gyanúsítják a szülész-nőgyógyászt, mert a bíróság még 2007-ben három évre eltiltotta a gyanúsítottat hivatása gyakorlásától, de G. Ágnes ez idő alatt ellenérték fejében mintegy 200 szülést vezetett le.

     

    A közokirat-hamisítás azért merült fel, mert kiderült, G. Ágnes azt javasolta egy párnak, hogy a gyermeküket ne a főváros XII. kerületében, hanem a III. kerületben anyakönyveztessék, így felbujtóként szerepel ebben a vádpontban – tette hozzá a szóvivő.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. július 21. 21:001362.

    Téves értelmezés!  Vagy nem olvastad el végig amiről beszélünk. 

     

    Egy 15-16 éves gyereklány szülése szerintem rizikó faktoros. Ha egy felelős felnőtt több évtizede praktizáló orvos, és a felelős felnőtt szülők beleegyeznek abba, hogy ezt a rizikós szülést otthon vezessék le, illetve otthon történjen. Akkor azért ott kicsit feneken kéne billenteni a felnőtteket.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_621659 (1361)
    2011-07-21  14:51
  3. Torolt_felhasznalo_621659
    Torolt_felhasznalo_621659
    2011. július 21. 14:511361.
    Na persze...milyen jó is lenne, ha mindenki ülne, aki nem tetszik.
    előzmény:
    maszi (1359)
    2011-07-21  14:16
  4. 2011. július 21. 14:491360.
    És persze hol volt a gyámhivatal és hasonlók?
    előzmény:
    maszi (1359)
    2011-07-21  14:16
  5. 2011. július 21. 14:161359.

    Igen, igen!

     

    Na, azért a gyereklány szüleit se hagynám szabadon!
    előzmény:
    CsillagViki (1358)
    2011-07-21  13:57
  6. 2011. július 21. 13:571358.
    Számomra ebben az a mellbevágóan tragikus, hogy a szavaikból az derül ki, eddig már több gyereklány szülését "kísérték" ők az ismert körülmények között. Ha másért nem is, már emiatt is le kéne csukni őket.
    előzmény:
    maszi (1351)
    2011-07-20  21:03
  7. 2011. július 21. 13:551357.
    A rövidlátóság valóban nem probléma a szülésnél. Föltéve, hogy előtte látja egy szakorvos az ember szemét, és rábólint, hogy mehet a természetes szülés. (Saját tapasztalat.)
    előzmény:
    maszi (1355)
    2011-07-21  10:17
  8. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2011. július 21. 13:261356.

    A köldökzsinórt se steril csipesszel, hanem szövéshez használt felvetőfonallal kötözik, hosszan indokolja hogy ez így frankó.

    Én nem értek hozzá, hogy mivel kell elkötni, de ez is érdekes.

     

    Ezek a szösszenetek jelemzik a geréb féle csapatot.

    előzmény:
    maszi (1355)
    2011-07-21  10:17
  9. 2011. július 21. 10:171355.

    Mégis csak végig olvastam, én bolond!

     

    Komolyan sötét középkorba akarja visszavinni a nőket. 

     

    Nem kell a modern civilizált tisztaság, nem kell semmi ami mai modern orvostudomány, illetve a mai civilizált világ vívmánya. 

     

    Amit az évtizedeken, évszázadokon át a bábák megtapasztaltak, és amiről azt a következtetést vonták le, hogy anyai és magzati szempontból is a legjobb, ha a tiszta és steril környzetbe, állandó készenlétben álló szakképzett segítő személyzet közelébe kerüljenek.

     

    Ők mindennek ellentmondanak.

     

    Fölösleges az angol wc, a folyó víz, az anyai egészségügyi problémákhoz orvosi segítség. Nyugodtan szüljenek pottyantós wc-n, döngölt földön, víz se kell, hogy legyen a házban, sőt villany meg pláne nem. Nem baj, ha anyuka rövidlátó és szemproblémái vannak, de a szívritmus zavar se okoz problémát, 

     

    Most hogy ezt végig olvastam, meggyőződhettem arról, hogy mégiscsak én láttam jól a dolgot. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (1354)
    2011-07-20  21:35
  10. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. július 20. 21:351354.
    Faros otthonszülésnek meg betesz egy kórházi szülést, áááá. 
    előzmény:
    maszi (1352)
    2011-07-20  21:13
  11. 2011. július 20. 21:201353.

    Képtelen voltam tovább olvasni, addig a részig jutottam amikor kizáró tényezőként az anyai betegségekről rendelkeznek.

    Na az a válasz volt a csúcs, és úgy döntöttem, hogy nem akarom magam tovább idegesíteni. Inkább nem olvasom el.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. július 20. 21:131352.

    A másik baromság!

     

    c) első szülés esetében a várandós nő az 5. § (1) bekezdése szerinti döntés időpontjában a 40. életévét nem töltötte be,

     

    Ellenérv a Gerébék részéről. 

    "Az első szülés esetén az ellátás igénybevételének föltételeként megszabott, 40. életév betöltésére vonatkozó fölső korhatárt sem tartjuk megalapozottnak. Nem tudunk ugyanis semmi olyan tudományos bizonyítékról, ami azt mutatná, hogy első gyermeküket szülő idősebb nők ügyetlenebbül, vagy netán a kisbabára nézve veszélyesebben szülnének. Az a tény, hogy a 40 évesek körében gyakoribbak bizonyos fejlődési rendellenességek, nem függ össze az első, vagy az akárhányadik szüléssel. Az egyedüli magyarázat, amire gondolni tudunk, hogy amennyiben a 40 éves nő „sikertelenül” szüli meg gyermekét, kevesebb ideje marad új gyermek szülésére – a szóban forgó első gyermek ettől válik ún. „fokozott kockázatú magzattá”. Véleményünk szerint minden gyermek pontosan ugyanannyit ér és ugyanúgy kell vigyázni rá akkor is, ha ő egy 40 év fölötti anya első, vagy akár ha egy 26 éves nő ötödik gyermeke. Saját gyakorlatunkban szép számban fordult elő 40 év fölötti, először szülő nő, mind normálisan szülte meg gyermekét. "

     

    Na most, ha nem tudnák akkor szívesen felvilágosítom a bábákat, hogy nagyon sok statisztikában, interneten, újságokban, nyilatkozatokban, fórumokon elhangzott már, hogy a 35 év feletti nők körében kevesebb a magzat fejlődési rendellenessége, mint a 30 év alattiaknál, mivel a 35 év feletti várandós nők körében sokkal több szűrővizsgálatot végeznek el, 40 felett még fokozottabb a terhesek gondozása, és még jobban odafigyelnek rájuk, még több szűrővizsgálatot végeznek el. Kivéve gondolom a Gerébék által gondozott várandósokat. 

    És bármennyire is furcsa, igenis fokozott kockázatúnak kell lennie egy 42 éves először szülő anyának a szülésének, terhességének! Ők már nehezebben esnek teherbe, stb. Igen minden terhesség egyenlő értékű, de nem mindegy, hogy valaki még csak 28 éves, vagy 43. Ehhez nem kell egészségügyi végzettség sem. 

    Ezt már a 14 éves gyerekem is tudja, velük ellentétben.  

    De ezt a sok butaságot amit itt leírtak, szóval ezzel nem dicsekednék.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top