Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egyre több magyar hagyna itt mindent

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. május 16. 12:26
Soha nem akarta ennyi magyar elhagyni az országot a rendszerváltás óta – derült ki egy friss felmérésből. A hír kommentálására Karafiáth Orsolya vállalkozott.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. május 25. 00:04676.

    Elnezest az off-ert...

     

    Sissy52, irtam neked privit, de nem ment at, mert nem vagyunk ismerosok.:) Bemasolom ide, ha nem gond. En tudok privat valaszt fogadni. 

    Egy masik topicban mar "lattalak", abban, ahol a szerelmet taglaltuk. En vagyok az, akinek bejott a dolog ugy tunik ennyi ev utan is. En tovabbra is szurkolok neked/nektek.:)

     

    Kerlek ne vedd tolakodasnak, de meg szeretnem kerdezni, hogy mi a szakmad. A te utadat en is ugyanigy bejartam. En 12 eve vagyok kint az USA-ban (eloszor New York, most Jersey), es en is kemenyen kuzdottem, nappal suli, utana melo (volt hogy 3 is egyszerre). Most 35 eves vagyok. Par honap mulva meglesz a bachelor's degreem pszichologiabol (az associate degreem business management-bol van), de gondolkodom valamilyen uzleti lehetosegen, vagy szakman. Nem feltetlenul pszichologiabol, sok mindenre nyitott vagyok. Ugyhogy most otleteket gyujtok mindenhonnan.:) Mellesleg egy home health care agencynel vagyok koordinator, es imadom a munkamat.

     

    Gratula neked! Itt csak igy lehet es erdemes uj eletet kezdeni. Minden elismeresem a tied!

     

    Judit  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_339382 (644)
    2011-05-20  16:15
  2. 2011. május 24. 23:34675.

    "mert az okos Magyar vezetes eladta valami angol f@szinak"

     

    ki adta el egy angolnak? a VEZETES? hogy? mikor?

     

    "igy hat nem volt mas dolga az Unionak, mint megvenni a foszertol 23 milliard vagy billiard mittudomenmiert"

     

    az Europai Unio vette meg a cukorgyarat? 

     

    "Mindenki csirkes volt arrafele.
    Aztan egy napon tonkrekurtak a  TSZ't tobbe nem vette at a csirket"

     

    Ki? Mit ertesz azon, hogy tonkrekurtak?

     

     

    Nem mondom, hogy Magyorszagon divik a kanaan, de azert fogalmazhatnank pontosan.  Az EU, az nem egy szemely, hanem egy intezmeny, egy gazdasagi kozosseg, kozos piac stb., a maga szabalyaival. Nem muszaj belepni senkinek, eloszor is.

     Ketto, mivel tudod bizonyitani, hogy mas orszag gazdasaga nem szenvedte meg az EU kozos piacat, csakis szegeny Magyarorszag az, akit igy tonkretettek?

     

    Harom - most ez van musoron.  A kormany nem tudja erdemben megoldani a gazdasagi valsagot, ezert kell egy uj propaganda, most epp az EU a hibas. Mindenert. Es mitadisten,  SENKI de SENKI nem szenved annyit az egesz Unioban, mint  a magyarok. Mindig mindenki velunk akar kitolni, sanyargatni es rabszolgasorsba donteni. A romanokat, a finneket es a litvanokat nem. Csak minket.

     

     (Es halalbuntetes volt Magyarorszagon az EU csatlakozas elott? Mikor toroltek el?)

    előzmény:
    PG13 (674)
    2011-05-24  23:07
  3. 2011. május 24. 23:07674.

    "Egyetlen Kelet-Europai orszagnak sem teszik tonkre annyira az iparat es a gazdasagat, mint Magyarorszagnak."

     

    Kik?

    idézet:
    emma33 (674)
    2011-05-24 20:12:54

    Nos, Magyarorszag eseteben a sajat vezetoi is sokat tesznek erte, de most kivetelesen az Uniora gondoltam.

     

    Nem neztem meg a bemlapodat, de a kerdesed utan feltetelezem, hogy te is kulfoldon elsz, azert nem tudod. Am legyen, akkor jojjon peldanak okaert a cukorgyar. Puff, elkezdtek bezarogatni a cukorgyarakat. Aztan bezartak Magyarorszag egyik cukorgyarat, ami mellesleg Europa legkorszerubb cukorgyara volt. A melosok mehettek szepen az utcara, vagy strichelni, vagy az edesanyjukba, mindegy, ahova csak akartak.

    Jaj, nagyon konnyu volt am bezarni a cukorgyarat, mert az okos Magyar vezetes eladta valami angol f@szinak, igy hat nem volt mas dolga az Unionak, mint megvenni a foszertol 23 milliard vagy billiard mittudomenmiert...(egy ket nulla eleteres es a penznem nem oszt nem szoroz, lehet az Eruo vagy Angol font), a lenyeg a gyar olyan merteku leepitese volt, hogy ott masik cukorgyar mar ugyan ne teremjen a helyen. Nem tudja valaki veletlenul, hogy most eppen melyik orszagbol exportaljuk a cukrot? Es foleg miert? Mi lett az utcara kerult dolgozokkal?

     

    Na varj, meg egy pelda. Pesti naccsagabol avanzsaltam Hernadi parasztlannya, igy volt szerencsem megismerni a Hernadi csirkeseket. Mindenki csirkes volt arrafele.
    Aztan egy napon tonkrekurtak a  TSZ't, tobbe nem vette at a csirket, Hernadi csirkes tenyeszthetett, aztan vihette piacra a sajat arujat, pedig csaladonkent 3-4 ezer darabot adtak le hathetente. Hernad ellatta az egesz orszagot csirkevel. Most mi van? Kisse kekes, ragados Tescos Lengyel csirke, a'la Unio.

    Mi a megoldas? Asszem az Argentinok voltak azok, akiknel felvasarolta a helyi vizmuveket egy kulfoldi ceg, es jo alaposan felemelte az arakat. Ok meg nem sirankoztak, hanem egysegesen az egesz orszag nem fizetett vizdijat, igy a kulfoldi ceg nagyon gyorsan fogta a kalapjat es kivonult az orszagbol. 

    El kellene donteni, hogy most Magyarorszag agrar orszag, vagy ipari orszag. Mert az iparat felvasaroljak, a parasztokat meg tonkreteszik.

     

    Azert a legbosszusabb megis az Unios jatek legelejen voltam, akkor amikor nepszavazast irtak ki a halalbuntetesrol. Merthogy allitolag Unios feltetel volt, hogy ne legyen halalbuntetes Magyarorszagon. Kb itt mondtam volna, az osszes kedves szomszednak, hogy menjenek az edesanyjukba, majd az en orszagomban en eldontom, hogy mit csinalok a sajat helyes kis gyerekgyilkosaimmal vagy a bankrabloimmal, akik kinyirbasznak nehany embert rabolgatas kozben. Milyen erdekes, az Unionak ebbe van beleugatasa....oszt itt van egy ilyen Egyesult Allamok, ami nagyon jol prosperal ugy is, hogy vannak allamok, ahol nincs halalbuntetes, van pl California ahol van halalbuntetes, csak eppen varni kell husz evet a vegrehajtasra, meg van Texas, ahol ha valaki bemegy a hazadba, jol seggbelovod, es meg vallon is veregetnek erte. A Magyar felsooktatas nagyon jo. Igy aztan majd remekul ellatjuk Europat diplomas szobalanyokkal, mert otthon nem terem baber az ertelmisegnek. 

     

    Mondd batran az ellenerveidet, ha te nem igy latod, orulnek, ha sikerulne meglepned valami ujdonsaggal...pl, hogy otthon eppen most divik a kanaan meg egyeb ilyen utopiak.
    előzmény:
    emma33 (672)
    2011-05-24  20:12
  4. 2011. május 24. 21:50673.

    "Ezzel én is egyetértek. Már szinte divat lett, hogy Magyarországon nem lehet megélni, ....lelépni külföld, happy.

    Senkinek nem volt kötelező felvenni azt a rengeteg hitelt és eladósodni, túl vállalni magát...Mert az is divat lett, hogy új lakás stb., mert  sajnos az irigység nagy úr. Annak isszuk a levét, hogy a fél a hitelek miatt sokan nyomorognak."

     

    Hál' Istennek nem vagyok szegény, még ha nem is vagyok gazdag. 

    NEM anyagi okokból vágyom el innen, hanem az identitásomat nem találom itt. Persze tudom, hogy ezzel kisebbségben vagyok, mert a kivándorlók nagy része ezt szimpla megélhetési kérdésnek fogja fel.

     

    Van egy rossz hírem: akik főleg a jobb megélhetés reményében mennek el, nagyobb eséllyel fognak csalódni és visszavágyni ide, akármilyen "rossz" is volt, amit itthagytak. Ezek azok az emberek, akiknek hiányozni fog a Túró Rudi meg a Barátok közt.

     

    "A mostani kormány próbál a romokból új országot építeni, miért szavazták meg, ha nincs bizalmuk benne. Ha valaki próbált a minuszbólplusztcsinálni, az az igazi művészet. Mért azt kell szidni, aki azt próbálja helyrehozni amit mások tönkretettek?"

     

    Ezzel már átmegyünk politizálásba, de sebaj!

    Ahhoz kétség nem fér, hogy az előző kormány politikusai jó nagy sz@rt hagytak itt és pofátlanul loptak. Viszont a mostaniak túllicitálnak mindent és mindenkit!

     

    Egyébként nem jó egy olyan országban élni, ahol van egy fiatalok által közkedvelt, kulturált szórakozóhely (magam nem járok oda, nem abba a korosztályba tartozom) és egy csapásra megszünteti a főváros vezetése. Mert éppen arra a területre szeretnének az új Alkotmánynak emlékművet állítani egy ún. Országzászló formájában.

     

    Nem az Országzászlót ellenzem, ha a mostani vezetésnek ez ideológiai okból fontos, hát állítsa fel, kit érdekel.

    De miért kell erre pont egy olyan helyet választani, aminek elvétele egy szélesebb társadalmi csoport, egy egész korosztály érdekeit sérti? Nem hiszem el, hogy nincs Budapesten máshol egy olyan terület, ami jelenleg szabad, frekventált elhelyezkedésű és "méltó" helye lenne ott az Országzászlónak.

     

    Van egy áthallása még ennek: a kormányzat arra akarja ösztönözni a fiatal felnőtteket, hogy több kisgyermeket vállaljanak. Igen ám, de azok a vágyott kisgyerekek is nagyok, kamaszok és egyetemisták lesznek egyszer. Ők már nem fontosak, ne járjanak sehová se szórakozni? Ami a szüleimnek volt a Tabán meg az Ifjúsági Park, stb., az a mostaniaknak a ZP.

     

    Egy olyan országban sem jó élni, ahol egy színházigazgatót egy pikírt megjegyzése miatt akarnak eltávolítani. Ki nem állhatom Alföldi Róbertet, még szinkronhangként sem szeretem (mint színészt) és idegesít az alapból pökhendi stílusa. Nem vagyok híve a közönségesség "alternatívnak" vagy "modernnek" való beállításának sem.

    De most Alföldi becsületére legyen mondva, hogy ő egy újságíró provokatív kérdésére adott ironikus választ. Ha "emiatt" rúgják ki, az olyan, mint amikor a jó öreg "poroszos" általános iskolában az 50+ napközis tanárnéni kimosta szappannal a csúnyán beszélő (=lehülyézte az osztálytársát) Péterke száját és még be is írt neki egy fekete pontot. A tekintélyelvűséget már gyerekként is gyűlöltem. Akkor is, ha nekem nem volt konfliktusom a "hatalommal", mert szabálykövető s jó tanuló voltam.

     

     

    előzmény:
    csillus14 (653)
    2011-05-21  22:47
  5. 2011. május 24. 20:12672.

    "Egyetlen Kelet-Europai orszagnak sem teszik tonkre annyira az iparat es a gazdasagat, mint Magyarorszagnak."

     

    Kik?

    előzmény:
    PG13 (665)
    2011-05-23  04:13
  6. 2011. május 24. 19:04671.
    48 evig hittem, eszem agaban nem volt soha eljonni kulfoldre. Aztan belefaradtam a hitembe. Eljottem,es soha nem bantam meg. Mas ne azert jojjon el, mert en eljottem, en csupan elmondom az en tapasztalatomat. Az valoban ne jojjon, aki abbol akar megelni, hogy neki kulfoldon valami "jar". Ez nem Magyarorszag.
    előzmény:
    csillus14 (653)
    2011-05-21  22:47
  7. 2011. május 24. 18:56670.
    Szoval azt akarod mondani, hogy egyik modja a gazdag pasihoz valo hozzamenes, a masik, hogy mindenki kuzdjon meg sajat maga. Nos, neked az elso jott be, nekem a masodik, ill ensem vagyok gazdag egyaltalan, sot. De nem panaszkodom, ami nekem kell az elethez, az megvan. Ill majd lesz meg tobb ,ha kell. De megelek, nincsenek gondjaim. Nincs itt sajat hazam, lehetne, de nem is akarok, es sokminden nincs, amit nem is akarok,mert boldogabb attol nem leszek, ami az en kenyelmemhez most kell,az megvan. Nem jar semmi, amire szuksegem van, megszerzem sajat magam. Irigy soha nem voltam, sem feltekeny. Egyszeruen hidegen hagy, hogy masnak mije van, vagy mije nincs. A fontos, nekem legyen, amire nekem van szuksegem. Neha persze osszeszorul a szivem, hogy nekem olyan soha...de megrazom magam es megyek tovabb. Nem fontos.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (669)
    2011-05-23  07:59
  8. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. május 23. 07:59669.

    Senkinek az egyéni példája nem adoptálható. Akik nem tanultak nyelveket, eléggé kizárták magukat külföldön is a jobb élet lehetősége alól.

    A vonat senkire nem vár.

    Még fiatalon Magyarországon kell a nyelveket jól megtanulni, hogy még fiatalon nyugati iskolában lehessen tanulni.

    A honi mentalitást meg nagyon el kell feledni, aki nem azonosult azzal soha, annak sokkal könnyebb dolga lesz nyugaton.

     

    ”Az ilyesmit nem szabad hangoztatni ott, ahol az embereknek nincs.”

     

    Tudod mit mondok én erre? Aki nem tudja semlegesen elfogadni, hogy másnak több van az megérdemli a nyomort, mert az irigység az egyik ,legundorítóbb tulajdonság.

    Nekem ezt látni az élet minden területén, nyomós okot adott az elköltözési döntésemben.

    Az özvegységgel való gazdagságot nem kívánom senkinek.

    Mellesleg ebben az országban én kis pont vagyok a gazdagság nem itt kezdődik.

    Ami van, azért a férjem dolgozott 20 évet én tanultam és segítettem 7 évet és önálló eredményem 1 év.

     

    JÓ nyelvtudás a legfontosabb indulási alap.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_339382 (644)
    2011-05-20  16:15
  9. 2011. május 23. 06:45668.
    Ugyan, a romániai magyaroknak mindig lesz itt száz rokona, aki tanuskodik.
    előzmény:
    PG13 (666)
    2011-05-23  04:31
  10. 2011. május 23. 06:43667.

    Beszarás, ez komoly?

    Én mindig is mondtam, hogy nem szabad hagyni ilyet! 

    előzmény:
    glorianna (664)
    2011-05-22  21:04
  11. 2011. május 23. 04:31666.
    El is hiszem, hogy ez az ostoba dontes faj a Magyar allamnak. Megvonnam az osszestol, aki nem tudja bizonyitani evente, hogy valoban ott is el.
    előzmény:
    glorianna (664)
    2011-05-22  21:04
  12. 2011. május 23. 04:13665.

    Nos igen, az Amerikaban elo oreg Magyarok meg valoszinuleg igy kapjak a penzuket. En is igy fogom kapni, lesz egy Magyarorszagi nyogdijam, meg egy Amerikai nyugdijam. Mindenkeppen ketto lesz, meg hat Amerikaval miert is lenne egyezmeny, Amerika belerokkanna, ha a sok bevandorlonak aki betelepszik nyugdijat kellene fizetnie azutan a munka utan, amit mashol dolgozott le.

    Az Union belul ezt kenytelenek lesznek maskepp megoldani.

     

    Egyebkent lehet, hogy neked van igazad.....engem abszolute nem erint, hogy ki mibol hal ehen es hol. Az Unio egy nagy szarsag, a Magyarok meg az Unio rabszolgai lesznek. Egyetlen Kelet-Europai orszagnak sem teszik tonkre annyira az iparat es a gazdasagat, mint Magyarorszagnak. Lehet meg mindig keves a diplomas szobalany es hamburger arus Londonban.  

    előzmény:
    Huoston (663)
    2011-05-22  20:57
  13. 2011. május 22. 21:04664.

    Kérni éppenséggel kérheti, de nem kapja meg. 2007 (R. belépése az EU-ba) óta az általad beidézett szabállyal állapítják meg a nyugdíjat, és az az ország fizeti, ahol a jogosultság keletkezett, vagyis a barátnőd barátnője kaphat özvegyi nyugdíjat Magyarországtól, és megkaphatja a romániai munkaviszonya után járó öregségi nyugdíjat Romániától. A technikai lebonyolítás történhet úgy, h a román nyugdíjfolyósító utalja a nyugdíjas számlájára, és úgy is, h a román nyugdíjfolyósító a magyar nyugdíjfolyósítónak utal, és az - összevonva az özvegyi nyugdíjjal - egy összegben utalja/fizeti a nyugdíjasnak.

    Van viszont néhány tízezer olyan Romániában élő idős, aki 1990-2007 között bejelentkezett állandó lakhelyre magyarországi rokonhoz v. ismerőshöz,  és kérték a magyar nyugdíjuk megállapítását, akkor ugyanis az volt a szabály, h a Mo-n hasonló munkakörben, ugyanannyi szolgálati idővel rendelkező dolgozó számára megállapított nyugdíjat kell nekik is fizetni. No, ez pl. nettó csalás volt és maradt, ui. a szabályt annakidején kifejezetten a valóban áttelepdőkre hozták, és nem azokra, akik csak papíron laknak Mo-n. Aktuálisan ez most évente 80-100 Mrd forintba fáj a magyar járulékfizetőknek. 

    Hasonló kifogásai a németeknek is lehetnének, náluk ui., ha az összesített (több tagállamban szerzett) nyugdíj nem éri el a német nyugdíjminimumot, akkor az ott ténylegesen letelepdő nyugdíjasnak jár a kiegészítés a német nyugdíjminimumra + minden olyan szociális támogatás (pl. szoc. lakás), ami az ottani szegényebb időseknek jár. 

    előzmény:
    PG13 (660)
    2011-05-22  03:37
  14. 2011. május 22. 20:57663.

    nem hiszem,  hogy  lennenek  "nemzetkozi"  szabalyok  erre----------

     

    en  ismerek  idos  embereket,  akik  tobb  orszagban  dolgoztak  (nemet,  Francia,  Anglia  es  USA)  es  mindenhonnan  kapjak  a  penzt.

    Adobevallas  idejen,  kizarolag  az  USA-ban  valjak  be  az  USA  nyogdijjakat.(social security)

     

    Es  ismerek  olyan  USAbeli  volt  Nemeteket,  akik meg  ma  is  azert  kapnak  nemet  penzeket,  mert  a  nacik  elvettek  a  SZULEIKTOL  a  vagyonokat.  Ezt  sem jelentik be  soha.

     

    A legjobb  CANDABAN  egy  bankszamlat  nyitni,  es az  idegen  penzeket  ODA  kuldettni,  electromosan.

    Ott, a  kutya  sem  torodik  azzal,  hogy  HONNAN  jott  az.

     

    Miert---MIT  GONDOLSZ,  miert  mennek  oregmagyarok  MO-ra???

    Mert senisem  kerdezi,  hol  tartjak  a  penzuket,  vagy  HONNAN  kapjak.

     

    :-))

    előzmény:
    PG13 (660)
    2011-05-22  03:37
  15. 2011. május 22. 20:42662.

    Igen, viszont én ezen nem tudok nagyban változtatni, és időm sincs kivárni, míg elég jó lesz.

    Köszi, és hasonló jókat. 

    előzmény:
    csillus14 (661)
    2011-05-22  20:23
  16. 2011. május 22. 20:23661.

    Az, hogy már csak a fejünkben csak a csekkek vannak, az egy következmény.

    Ha neked nincs pénzed akkor nekem sincs és ez ördögi kör...

    Hagytuk, hogy az elmúlt 20 évben ide fajuljon a dolog.

    Most megtanulunk müvészkedni, bűvészkedni, "varázsolni".

    Akinek nincs hite annak sokkal nehezebb, de ha szikrányi is van élő és szilárd akkor az az ember nincs elveszve. A Gondviselés ott és úgy segít, ahogy el sem képzeljük csak kérni kell... nála nics lehetetlen.

    Kívánom neked is, hogy minden nap ez segítsen át az állandó pénzhiánnyal küszködő napokon...

     

    előzmény:
    bogárka1 (654)
    2011-05-21  23:19
  17. 2011. május 22. 03:37660.

    1.2 Milyen védelemben részesül a megszerzett jogosultság? 

      

    E kérdés különösen fontossá válik a tagállamok általános és gyakran alapvetően eltérő szabályainak ismeretében. Ha ugyanis a nyugdíjjogosultsághoz hosszabb biztosítási idő megszerzését kell igazolni, akkor az EU koordinációs rendelkezéseinek hiányában előfordulhatna, hogy az érintett személy annak ellenére sem lenne jogosult öregségi nyugdíjra, hogy több országban végzett munkát és szerzett biztosítási időt. A szabad mozgás, munkavállalás és letelepedés jogának gyakorlása azonban nem járhat ilyen súlyos következménnyel.


    A tagállami rendszerek közötti összhang megteremtését szolgálja a szerzett jogok megtartásának és a biztosítási idő összeszámításának elve. A koordinációs rendeletek biztosítják a tagállamokban szerzett jogok széles körű védelmét.  Ezzel lehetővé teszik, hogy az életpálya során különböző szociális biztonsági rendszerekben nyíljon mód a jogosultság megszerzésére, valamint hogy azt minden tagállamban elismerjék.  

      

    Mit is jelent mindez a gyakorlatban? E szabály tartalma valójában igen egyszerű. Ha valaki életpályája során több tagállamban volt biztosított - akár munkavégzés, akár helybenlakás okán -, akkor a nyugdíjkorhatár elérésekor, illetve a nyugdíj megállapítására irányuló igény bejelentésekor összeszámítják a megszerzett és igazolt biztosítási időket, és az ellátás mértékét valamennyi biztosítási idő figyelembevételével számítják ki.


    Ezzel elkerülhető az a nemkívánatos helyzet, amikor valaki az aktív korban fizetett járulékok, illetve teljesített egyéb feltételek ellenére ellátás nélkül marad. Tekintettel arra, hogy a koordinációs szabályokat nemcsak  Magyarország EU-csatlakozásának időpontja után biztosítási jogviszonyba került személyekre alkalmazzák, hanem a korábbi időponttól biztosítottakra, sőt a már nyugellátásban részesülőkre is, az összeszámításnak nagy jelentősége lehet a mai nyugdíjasok számára is.


    Abban az esetben, ha valaki a nyugdíjba vonulását megelőzően Magyarországon kívül valamely más tagállamban is dolgozott vagy lakott, és ott biztosítási időt szerzett, akkor a csatlakozás időpontjától ezen idők alapján is nyugdíjjogosulttá válhat, hacsak vissza nem igényelte a befizetett nyugdíjjárulékot. Erről, valamint az összeszámítás további gyakorlati jelentőségéről részletesebben a nyugdíjszámításról szóló részben szólunk.....

     

     http://www.euvonal.hu/index.php?op=minden napok_nyugdijak&id=61

     

     

    NOs, ha az illeto holgy a ferjhezmenessel megszerezte a Magyar allampolgarsagot, bizony kerheti a nyugdijat szerintem Magyarorszagrol, ugy, hogy valojaban a nyugdijjarulekot Romaniaban fizette. Persze az is lehet, hogy nem. Utana kellene nezni, milyen nemzetkozi egyezmenyek vannak meg eletben. En reszemrol tovabbra is remelem, hogy a torkan akad az elso forint amit a Magyar allam kifizet neki. Egyebkent gozom sincs rola, egy biztos, most otthon volt intezni.... 

    előzmény:
    fitospanni (655)
    2011-05-22  02:55
  18. 2011. május 22. 03:25659.
    előzmény:
    irenehavas (138)
    2011-05-17  05:02
  19. 2011. május 22. 03:19658.

    Rám értetted? Sose éltem kulfoldon.:) Sőt, 8 oranal tobbet nem is jartam külhonban (bécsi bevasarlas:)).

     

    előzmény:
    regan (127)
    2011-05-16  21:55
  20. 2011. május 22. 03:08657.

    Ld. a 657-es hsz-omat.

    Felsooktatasban annyit tanulsz, amennyit csak birsz, és angolt meg allandoan hirdetnek inygenest az önkormanyzatnal es a konyvtarakban, és azokívül még pályázni is lehet ösztöndíjakra, én is igy tanultam a legdragabb nyelvsikolaban, a British Councilban. Aki keres, talál.

    Beirtam a Google-ba is az elobb, hogy "angol nyelvtanfolyma ingyen", az 5. talalat ez:

     

    http://www.angolora.info/

    Ingyenes amerikai angolóra

     

     

    amerikai angol nyelvtanfolyam anyanyelvi tanárokkal!

    Kedves Érdeklődő!

    Nagyon örülünk annak, hogy felkereste oldalunkat, és reméljük az alábbi tájékoztató hasznára lesz a későbbi angol tudásának fejlesztésében.

    Az angolórákon való részvétel teljesen INGYENES, amelynek oka az, hogy angol anyanyelvű tanáraink, akik a világ különböző országaiból jöttek, de elsősorban az Egyesült Államokból, karitatív munka keretén belül tanítanak. Az angolórák mindenkinek rendelkezésére állnak, korosztálytól függetlenül. A fővárosban több ponton is megtalálhatóak az angol nyelvoktatás helyszínei, valamint Magyarország főbb városaiban, ezzel is hozzásegítve az érdeklődőket, hogy minél kevesebbet kelljen utazni. Az angolórák tananyaga bár egy rendszert követ, mégis odafigyel minden egyes érdeklődő személyes igényeire: van, akinek az angol nyelvtan megtanulása, megértése a fontos de van, akinek a beszédkészségét kell fejlesztenie. A tanárok angol anyanyelvűek, ezért nincs olyan terület, amelyben ne nyújthatnánk teljes segítséget.

     

     

    STB...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144923 (124)
    2011-05-16  21:47
  21. 2011. május 22. 03:02656.

    Nem, nem gepeltem el. Miert gondolod? Penzre gondoltam termeszetesen, hogy penz nelkul boven van lehetosge nyelvet tanulni. Az angolt én teljesen ingyenesen tanultam, kb. 1200 órát, és a középfokú nyelvvizsgat is ingyen tettem le (70%-ban köz- és felsőoktatasban, 30%-ban a British Council nevű nyelviskolában), és uton-utfelen latom az ingyenes angoltanfolyam-hirdeteseket az önkormanyzatnal es a könyvtárakban.

    Ezen kivul még 4 masik nyelvet is tanultam ingyen, de sajnos nem volt annyi energiam, hoyg ezekbol mint szintén 1200 órát vegyek, de lehetoseg volt rá: latint, olaszt, oroszt, németet.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_569017 (118)
    2011-05-16  21:38
  22. 2011. május 22. 02:55655.

    Te valamit rosszul tudsz. Magyarorszagon nyugdij az illető által Magyarországon BEFIZETETT nyugdíjjárulékok után jár. Ezt nevezik szolgálati időnek.

     

     

    előzmény:
    PG13 (282)
    2011-05-17  17:53
  23. 2011. május 21. 23:19654.

    Hiszek.

    Csak nehéz, mert hiába hiszek olyan rohadterősen, a gondolataim egész elalváskor és ébredéskor rögtön a csekkeken járnak. 

    Úgyhogy engem bároríthatsz, hajrá, hajrá, de akkor sem lesz nekem jobb. 

    előzmény:
    csillus14 (653)
    2011-05-21  22:47
  24. 2011. május 21. 22:47653.

    Ezzel én is egyetértek. Már szinte divat lett, hogy Magyarországon nem lehet megélni, ....lelépni külföld, happy.

    Senkinek nem volt kötelező felvenni azt a rengeteg hitelt és eladósodni, túl vállalni magát...Mert az is divat lett, hogy új lakás stb., mert  sajnos az irigység nagy úr. Annak isszuk a levét, hogy a fél a hitelek miatt sokan nyomorognak.

    A mostani kormány próbál a romokból új országot építeni, miért szavazták meg, ha nincs bizalmuk benne. Ha valaki próbált a minuszbólplusztcsinálni, az az igazi művészet. Mért azt kell szidni, aki azt próbálja helyrehozni amit mások tönkretettek? Nem ez lenne a megoldás, hogy elhúzni innen. És aki elmegy bárhonnan bárhova -végleg ott nemcsak a pénz, megélhetés az ok, ott sokkal több: nincs senki aki miatt maradna, nem köti oda már semmi. Persze mindenkinél más a fontosabb: nálunk sajnos már az  is számít, hogy ha a másiknak megérte és ez is az is megy, akkor jaj nekem is menni kell...

    Nem sírni, hanem bátorítani, bíztatni kellen egymást, hogy nem volt és nem lesz ez mindig így...van jövőnk. Hinni kell, ennyi az egész!

    előzmény:
    mirc (481)
    2011-05-18  22:06
  25. 2011. május 21. 10:29652.
    Igen, amikor pályakezdő voltam, engem is sokan kerestek, és mindíg a 2 felajánlott pozik közül a rosszabbikat választottam... Egyébként engem felbosszant, hogy tele van kamu hirdetésekkel a net, a fejvadász cégek munkamorálja pedig kritikán aluli...Van olyan cég, ahová regisztráltam, és amikor felkerestem őket személyesen közölték, hogy nem tudják összefésülni az online rdszerüket az irodába személyesen befáradó munkáltatókkal ill. munkakeresőkkel, így, ha találok egy pozit, pályázzam meg online, és személyesen keressem fel az irodát, hogy ott is kitöltsek egy papír alapú jelentkezési lapot. A XI. században.....na, ez vicc!!!!
    előzmény:
    bogárka1 (651)
    2011-05-21  07:40

Címlap

top