Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ócsai rezervátum

ardian
Létrehozva: 2011. augusztus 11. 09:30

 Biztosan hallottátok, mit tervez a kormány a devizahitelesek "megmentésére". Aki nem:

 

A kormány kijelölte a beruházás során eljáró hatóságok körét is. Egy másik, szintén a Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározat szerint a kormány a devizahitelesek megsegítése érdekében szociális családiház-építési program megvalósítását hirdeti meg, amely családmérettől függő, differenciált alapterületű családi házak építéséből áll, alapvetően ezer négyzetméter területű telkeken házikerti növénytermesztésre biztosít lehetőséget, teljes, korszerű és energiatakarékos közműellátást valósít meg, alacsony rezsiköltséggel működtethető, energiahatékony technológiákkal valósul meg, közfoglalkoztatás és saját munka igénybevételét is lehetővé teszi, s annak részeként felkérik a karitatív szervezeteket, hogy szükség szerint mentorálással segítsék a családok önfenntartóvá válását.

 

Csak én érzem úgy, hogy ennek a "megoldásnak" semmi köze a valósághoz? Hogy lehetnek a devizahitelek között munkahellyel rendelkező, szakképzett, diplomás emberek is, akiknek teszem azt Győrben van biztos munkahelye, a gyereknek iskolája, ezért nem igazán segít rajta, ha Ócsán házat, közmunkát és kiskertet kap?

  1. 2011. augusztus 12. 08:28151.

    Valóban az lenne a legjobb, ha érdemben tárgyalnának végre, de hát nem...

    Pedig logikis lépés volna, hisz már tényleg ott tartunk, hogy behajthatatlanná válnak a követelések.

    Talán arra blazíroznak, hogy aki élne ezzel a lehetőséggel, az az árverezás után fennmaradt tartozását már biztosan ki tudja fizetni.

    előzmény:
    ardian (115)
    2011-08-11  15:38
  2. 2011. augusztus 12. 07:50150.

    Nem jól látod, Ágica! Ha kés alá fekszel, meg is halhatsz és ezért nem fogják az orvost felelősségre vonni!!!

    Mondom, senkinek sem volt kötelező devizában felvenni a hitelt. Én forintban vettem fel és nem vagyok közgazdász, csak a biztonság fontosabb volt.

    Mindenki tudatában volt vele, hogy az árfolyam nem garantált!!! Gyermeki gondolkodásra vall, ha valaki azt hitte, hogy 20-30 évig konstans marad a világ és ezzel a valuták árfolyama is!!!!

    előzmény:
    ÁgicaT (149)
    2011-08-12  07:11
  3. 2011. augusztus 12. 07:11149.

    Nézd, amikor az ember laikusként bemegy a bankba, akkor feltételezi, hogy aki az asztal másik oldalán ül, az ért hozzá, tudja miről beszél, és nem átvágni akar.

    Én pedig az asztal innenső oldalán nem gondolom, hogy direkte átvágni szeretne.

    Persze utólag - belátom - talán hiba volt. De mégis - hogyan lehet ősbizalmatlansággal élni?

    Az orvost diagnózisát is megkérdőjelezed? Azért végzett ő orvosi egyetemet, hogy ő tudjon gyógyítani. 

    A bankosok meg azért végeztek közgazdaságtud.-t, hogy ők értsenek a pénzügyekhez, ne az én felületes ismereteim alapján kelljen csupán döntést hozni.

     

    Ha egy műtét szarul sikerül, kit vesznek elő? A beteget? NEM! Az orvost! Akkor a pénzvilágban ez miért megy másképp? Miért a "betegre" kell még ráhúzni a vizeslepedőt????

    előzmény:
    gazpacho (143)
    2011-08-12  02:20
  4. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2011. augusztus 12. 06:49148.
    Kár, hogy erre már csak kevesen emlékeznek...
    idézet:
    Evica74 (137)
    2011-08-11 22:01:40

    Ez is úgy van, mint a kaki, annak sincs soha gazdája.

    Senki nem köpködne a bankokra meg mindenkire, ha a frank 130 volna.

    Érdekes akkor senki nem akarná a bankokat perelni a rossz termék maszlaggal.

    Akkor milyen fasza volna a ROSSZ termék, mert jól jártunk.

    Ez az undorító az egészben az ilyen értékrend. Alig lehet olvasni olyat, amiben nem másokat okolnak az adósok.

    Én, minden gerinces bajban lévő embert tudok sajnálni, de másra mutogatót egyet se.

    A nagyravágyás eredménye ez az egész. Csak nézd meg szépen sorba, kezdődött a nyugati csoki, kaja, sör, NIKE, Adidas, tv, fagyasztó, kocsi, tengerparti nyaralgatás, 4 havonta a legújabb mobil mindegyik kézbe + 1 táskába, 10-20ezres telefonszámla. Majd új kocsi, új lakás új ház, bele dolby surround, plazma tv, okos telefon, lap top.

    Amit a nyugati emberek 50-60 év alatt értek el.

    előzmény:
    Evica74 (137)
    2011-08-11  22:01
  5. 2011. augusztus 12. 06:14147.

    Járai ex bankelnök beszélte rá a zembereket a frank hitelre, mert hogy az nem fog inflálódni, mint az  euro... mert akkor igyekezett a kormánynak keresztbe tenni a magas kamattal..

    igen , gondolkodni kell, alapvető közgazdasági ismeret, ő az

    előzmény:
    elsi1 (140)
    2011-08-12  00:04
  6. 2011. augusztus 12. 03:10146.

    Miért vettek fel 15 milliót?Pesten már válság előtt is lehetett kapni 10 milláért panelt,gondolom 50 körül már volt kis összegyűjtött pénzük, 5-6 millió hitel elég lett volna.Sőt,két ötvenes ember már simán vehet panelt hitel nélkül is.

    Hogy mondta Rilke?Akinek nincs háza,többé sose épít

    Persze,tudom kertes ház az álma mindenkinek,csak hát, hitelt kell felvenni,akkor a minimumra törekedjen az ember.

    Egyébként fenntartom előbbi véleményeM.semmi sem fog Ócsa-landból megvalósulni.

    Csak arra kell,hogy most már a "hiteltelenek" is önként és dalolva mondják,hogy ok,állambá,segíts,segíts állami pénzből(azaz a mi pénzünkből)

    előzmény:
    ardian (9)
    2011-08-11  10:14
  7. 2011. augusztus 12. 02:45145.

    Nemtom,talán  a bankokat lehetne perelni,hogy nem tájékoztatta a tőle elvárható módon az ügyfeleket.

    Valahogy így.

    Egyébként itt nem magával  a hitelfelvétellel van gond,hanem,hogy nem magyar ft-ban történt.

    Forinthiteles ismerőseim élnek,mint  béka a vízben

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (65)
    2011-08-11  11:51
  8. 2011. augusztus 12. 02:32144.

    A bizalom megrendült az USA-ban,mindenki CHF-et vásárol.

    SUI köszöni szépen jól van,volt már rá példa,hogy az egész világ döglődött,ők meg hasznot húztak belőle.

    Egyébként tényleg az a véleményem,amit bekopiztam egy másik fórumról.

    Ugye,ha azt mondanák,hogy kedves Feri bácsi és Kati néni, a maguk pénzéből fogjuk megsegíteni  a hieteleseket,Feri bá,Kata né őrjöngene,hogy mi t akar a szemét kurmány.

    Így bedobják ezt a hajmeresztő ötletet,így Feri bá,Kata né önként és dalolva mondják,hogy jaj,ez szörnyű,ez embertelen,inkább segítsen az állam(az állam meg ugye az adófizetők pénzéből gazdálkodik)

    Azt nem értem,hogy miért nem íratták bele a szerződésbe,hogy rögzítik az árfolyamot 180-as szinten pl?

    Miért hitték,hogy sosem lesz töb b180-nál?Adott garanciát valaki?

    Mert  az ügyintézőnő szexi mosolya ,meg dekoltázsa nem garancia.

    Régi vesszőparipám,hogy már általános iskolai-középiskolai szinten  kellene tanítani alapvető pénnügyi ismereteket a sok hülye  kémiai képlet helyett pl.

    előzmény:
    Evica74 (135)
    2011-08-11  21:57
  9. 2011. augusztus 12. 02:20143.

    Nem kell ehhez egyetemet végezni,józan ész,hogy nem adósodom el külföldi fizetőeszközben.

     Ki garantálja,hogy20 évig 140 lesz a svájci frank és mégsem az lenne,akkor mi lesz?

     

    Hát azt mondta az ügyintéző (kedves volt, Ferinek hívták, tegeződött...), hogy ő nagyonmaximum 160 Ft-os árfolyamot tud elképzelni....

    Ja,hát az tényleg releváns vélemény.

    Az euro is volt már 317,meg 240 is

    előzmény:
    ÁgicaT (141)
    2011-08-12  00:15
  10. 2011. augusztus 12. 02:13142.

    Nem látjátok a fától az erdőt? Ez csak egy nagy beetetés, átvágás. Eddig mindenki ellenezte, hogy a közösből legyenek megsegítve a becsődölt hitelesek, hiszen így az is fizet, aki nem vett fel hitelt. Azért találták ki ezt a "gettót", hogy ezt majd mindenki ellenzi, és akkor már nyugodtan lehet mással (anyagiakkal) segíteni a bedőlt hiteleseket, hiszen a többség javasolja, hogy az állam vegye meg a házaikat, és azt adják olcsón bérbe nekik. És ezt ki fogja fizetni??? Ördögi kör ez!!!! Nehéz ügy!! Én abban látnám a megoldást, ha a bankok körmére koppintanának... ...de nem csak Magyarországon, hanem világszerte!!! Vagy legalábbis az Eu-ban...

     

     

    ....................Netem olvastam,de én is így gondolom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. augusztus 12. 00:15141.

    Oh, ez lehet a baj, hogy se anyám, se apám nem végzett egyetemet.... na majd jól számon is kérem tőlük!

     

    Épp most kérdeztem meg apát, hogy mit mondtak nekik árfolyam-ügyben, amikor felvették a frankhitelt? (2008 aug. közepe) Hát azt mondta az ügyintéző (kedves volt, Ferinek hívták, tegeződött...), hogy ő nagyonmaximum 160 Ft-os árfolyamot tud elképzelni....

    Szeptemberben, 3 nappal a válság kirobbanása előtt pedig meg is kaptuk forintban, a svájci frank alapon igényelt hitelünket.... így jártunk....

    előzmény:
    elsi1 (140)
    2011-08-12  00:04
  12. 2011. augusztus 12. 00:04140.

    Ez az egész frankhitelesdi mikor is kezdődött,ha nem 4-5-6 éve?És akkor nem OV volt kormányon,hanem....mások..akik miért is engedték meg a frankhiteleket?Persze,most szo...ás,hogy pont OV-ék alatt dől be a világ.

    Ja és gondpolkozni kell,alapvettő közgazdasági  ismeret,hogy külföldi pénznemben nem adósodunk el,már egyetemen mondták...

    előzmény:
    ardian (1)
    2011-08-11  09:30
  13. 2011. augusztus 11. 23:35139.
    Nem,valóban,hiszen már eleve majd annyi volt
    előzmény:
    ardian (113)
    2011-08-11  15:36
  14. 2011. augusztus 11. 23:32138.

    Na azt meg csak most néztem, hogy nem is Ócsán lenne ez, hanem tulajdonképpen Alsópakonyban, ami csak közigazgatásilag tartozik Ócsához. Tulajdonképpen az M5 túloldalán van.

    Jelen állapotában még közvetlen buszjárat sincs Bp-re, csak vmi Gyálról érkező buszhoz lehet kisétálni, majd fél órát várni Ócsán, hogy a pesti buszra felszálljon az ember (ha 7.30-ra Bp-n akar lenni, ami a nagy átlag). A vasútállomás 5 km sétálással érhető el, ami még rohanva is 1 óra séta. 

    (az egyik riportban mondja a néni, hogy 40 perc biciklivel a város)

     

    Hadd gratuláljak, de tényleg! Akinek annyi pénze sincs, hogy a hitelt fizesse, azt majd leköltöztetik egy olyan helyre, ahonnan  autó nélkül esélytelen eljutni a tömegközlekedésig. Mert akinek lakásra nincs pénze, az majd nyilván autóval fog járni dolgozni...

     

    Eszemmegáll....

    előzmény:
    ardian (1)
    2011-08-11  09:30
  15. 2011. augusztus 11. 22:01137.
    Kár, hogy erre már csak kevesen emlékeznek...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (116)
    2011-08-11  15:39
  16. 2011. augusztus 11. 21:58136.

    Vegyünk egy átlag családot, a kedvedért a miénket.

    Mindkét szülőm dolgozik, plusz van egy egyetemista húgom, aki a naponként változó tanrendje mellett munkát nem tud vállalni.

    A család bevétele 270-280 ezer forint körül mozog, Bp-en. Ebből 150-160 ezer körül fizetünk a banknak. (amikor kezdtük, bőven 100ezer alatt volt...)

     

    Namost, ha leköltöznénk Ócsára, és megtartaná mindenki a meglévő munkahelyét, iskoláját, akkor utazásra költenénk:

    - anya: 24.500 Ft vonatbérlet, 9.800 Ft BKV bérlet:  34.300 Ft

    - apa: 24.500 Ft vonatbérlet, 9.800 Ft BKV bérlet: 34.300 Ft

    - húgom:  2.450 Ft vonatbérlet, 3.850 Ft BKV bérlet: 6.300 Ft

     

    Így a család  74.900 Ft-ot költene utazásra.

    Hoppá, igaz is, a munkáltató köteles fizetni az utazási költség jelentős részét! Milyen igaz! Ám nem köteles egy Ócsáról bejárót alkalmaznia a Bp-i lakosok helyett. A létszámleépítésnél ők lesznek az elsők.

     

    Na akkor tényleg tök mindegy lesz, hogy a munkanélkülit honnan utalják nekik és azt melyik városban költik el. Csak hogy 51 és 54 évesen Ócsán baromira semmi állást nem fognak találni, na az is tuti. Védett kor ide vagy oda.

     

    Arról meg nem is beszélek, hogy ez legalább napi 3-4 óra utazgatást jelent, mellette a 8-12 órás műszak... megnézem, akinek emelett szép virágos előkertje és zöldségben-gyümölcsben gazdag haszonkertje lesz, 1000 négyzetméteren....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199170 (127)
    2011-08-11  19:28
  17. 2011. augusztus 11. 21:57135.

    Én nem húzom a szám, de ez volt az egyetlen olyan hitel amit meg tudtam fizetni. Bocs, volt még a jen alapú is, de az nem tűnt biztonságosnak.

    Annyi érv volt pro és kontra. Nem számoltunk a gazdasági világválsággal.

    ( Bár szerintem senki.)

    Nem is várok segítséget,abban bízom, hogy egy válság sem tart örökké. Illetve, hogy Svájcnak se jó, ha ilyen erős a valutája, ezért várhatóan lépni fog.

    Én csak attól akadok ki, amikor lépten nyomon azt hallom itt a fórumon, hogy milyen könnyelműek a devizahitelesek. Mert ez egyszerűen nem igaz.

    Biztos van olyan is, de azért nem kellene általánosítani.

    előzmény:
    arzéna (100)
    2011-08-11  14:25
  18. 2011. augusztus 11. 20:05134.
    Szerencsémre én sem vagyok érintett, de teljesen egyetértek ardiannal. Nem olyan egyszerű ez, hogy kiköltözik Ócsa mellé a bajban lévő, mert még mindig jobb, mint az utcán aludni a gyerekekkel, oszt jónapot. Nagyon haragszom erre a minekvállaltáktúlmagukat szólamra, amit itt olvashatok sokaktól. Rengetegen éppen csak annyi hitelt vettek fel, amennyi a lakás árához hiányzott, nem pedig egy lakás árát, mára viszont ezt a törlesztő részletet sem tudják fizetni. Nem azért, mert mindenki munkanélküli lett, hanem azért, mert ma például délután  a CHF árfolyam közelítette a 280 forintot és marhára nem vigasztalja meg a hitelt felvevőket, hogy este 7-re "zuhant" 255-re, ahogy a híradóban örömködött a hírolvasó. Én nem értek a pénzügyekhez, csak baromi módon felháborít, hogy ha egy valuta árfolyama felugrik, a törlesztő részletek megemelkednek, határ a sztratoszféra. Ha lejjebb megy, akkor nem süllyed a részlet is automatice. Na ezt a szabadrablást illene, kellene beszüntetni. A bankok igenis vállaljanak kockázatot azzal, hogy fix törlesztő részletet biztosítanak, legyen az deviza- vagy forinthitel. Utóbbi értéke a béka segge alatt van, ám aki a 10 éve forintban felvett hitelét törleszti, ugyanannyit fizet, mint akkor és ugyanannyi időre is szól a szerződése. Annyi a különbség, hogy mire ő az utolsót leperkálja, azért az összegért egy kiló kenyeret lehet majd kapni.
    előzmény:
    akarkivagyok (14)
    2011-08-11  10:30
  19. 2011. augusztus 11. 19:52133.
    Nem csak te érzed így.
    előzmény:
    ardian (1)
    2011-08-11  09:30
  20. 2011. augusztus 11. 19:47132.

    Ez egyébként is a pestieknek és pest megyeiknek szól.

    Ami a dolgozást illeti, külföldön ennél messzebbről is járnak dolgozni, arról nem is beszélve, hogy most is sok az ingázó. Minden faluba nem telepíthetnek gyárakat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199170 (130)
    2011-08-11  19:43
  21. 2011. augusztus 11. 19:45131.
    előzmény:
    pamutto (128)
    2011-08-11  19:35
  22. Torolt_felhasznalo_199170
    Torolt_felhasznalo_199170
    2011. augusztus 11. 19:43130.

    Győrben lehet bérelni lakást és maradjon ott dolgozni, ha már nem tudta fizetni a hitelre vett lakását és elárverezték! Marha egyszerű! 

     

    Te viszont egyre lükébb vagy mostanában! 

    előzmény:
    ardian (1)
    2011-08-11  09:30
  23. Torolt_felhasznalo_158041
    Torolt_felhasznalo_158041
    2011. augusztus 11. 19:35129.

    Megöl a kíváncsiság, hogy kinek van felhalmozva a sok könnyű szerkezetes eladó ház (még emlékszünk az előre legyártott kórházi széfekre, amit soha nem használt senki, de a gyógyszer ára elúszott rá).

    Most az építőipar pang, őket kell dotálni.

    Az üzlet mindenek felett. 

    előzmény:
    ardian (92)
    2011-08-11  14:05
  24. 2011. augusztus 11. 19:35128.
    Láttad a telek tulajdoni lapját és a még el nem készült házakét is? Akkor meg miről beszélünk?  Bérlakás-akcióról van szó. Az nem feltétlenül jelent blokkházat.  Bért kell a bentlakóknak fizetniük majd, és NEM megy át a tulajdonukba.
    előzmény:
    mikro (126)
    2011-08-11  19:23
  25. Torolt_felhasznalo_199170
    Torolt_felhasznalo_199170
    2011. augusztus 11. 19:28127.

    Ócsa - Budapesttől 30 km-re van! Nem távolság!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    Senkit nem kötelezhetnek rá, hogy oda költözzön, mehet a híd alá is, ha ott kényelmesebb!

    előzmény:
    ÁgicaT (122)
    2011-08-11  18:08

Címlap

top