Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsony 2011

-karácsony-
Létrehozva: 2011. szeptember 22. 17:52

Minden karácsonyrajongót várok ide szeretettel!!!

noha még visszavan 3 hónap,egy topikot megér a készülődés most isszerintem sokan vannak,akik szívesen készülődnének már most a karácsonyra! készülődjünk együtt!

 ki mit tervez idén karácsonyra? vannak már ötleteitek?

  1. 2011. november 2. 16:212751.
    Koszi! Egyenlore csak 3 hetes vagyok.
    előzmény:
    CicaBa (2750)
    2011-11-02  15:25
  2. 2011. november 2. 15:252750.
    Gratulálok, ez szuperjó hír! Hanyadik hétben vagy?
    előzmény:
    kockacukor33 (2749)
    2011-11-02  15:14
  3. 2011. november 2. 15:142749.

    Bocsanat! Az elobb azt akartam irni, hogy:

     

    Sziasztok!

    Kicsit kimaradtam, mert nem voltam jol, mint kiderult semmi bajom, csak valaki bekoltozott a pocakomba. Ebbol kovetkezik, hogy iden nalunk a karacsony is picit maskepp lesz, mint eddig volt. A fat nem en fogom allitani, csak a diszitesnel segitek majd. Ha pici fa lenne megoldanam, de nekunk tobb, mint 2 meter magas a mufenyonk es nehez.

     

    Hoztam nehany karacsonyfat. Talan ad orletet ami a szineket illeti vagy a stilust:

     

     http://www.femaleways.com/holiday-decoratio ns/2010-inspirational-christmas-tree-ornaments-decorating-id eas/

     

    http://www.hometrendesign.com/inspiration-chris tmas-tree-design-decorating-ideas

     

     http://www.barefo otfloor.com/blog/index.php/2010/12/12-easy-christmas-tree-de corations-themes/

     

     

    http://www.leawo.com/blog/2009/ 12/get-inspirations-on-christmas-tree-decoration-and-join-th e-world-contest-with-your-ideas/

     

    Ez pedig egy kis zene:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=sLgBUuO1PTo&feature=related

    előzmény:
    kockacukor33 (2747)
    2011-11-02  15:02
  4. 2011. november 2. 15:052748.
    gyöngy, nagyon ötletes töklámpás készült nálatok. Megmelengette a szívem ez a kép a nagypapáról és az unokáról. Úgy szeretem nézni, mikor apukám is tevékenykedik a kisfiammal, ilyenkor az emlékezetembe raktározom ezeket a képeket, valahogy nekem ezek olyan kedves kis emlékképek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_325387 (2646)
    2011-10-28  22:20
  5. 2011. november 2. 15:022747.
    Sziasztok!
    előzmény:
    -karácsony- (1)
    2011-09-22  17:52
  6. 2011. november 2. 15:012746.

    Sziasztok!

     

    Nem voltam az elmúlt négy napban, és azt sem ígérem, hogy a héten jelen leszek, ugyanis a kisfiammal most itthon vagyunk, az oviban szünet van és szerencsére én is meg tudtam oldani, hogy itthon legyek ebben a pár napban. 

    Az elmúlt napok naaagy-naaagy történése, hogy a férjem azt mondta, idén vegyünk élő fenyőfát!!! Tudni kell, hogy nekünk évek óta műfenyőnk van, pár éve költöztünk a saját házunkba és én szerettem volna már az elmúlt években is venni egy töves fenyőfát, ami aztán majd kikerül az udvarba, és úgy tűnik idén ez teljesülni fog!!! Úúúúgy örülök neki! 

     

    Ma pedig voltunk egyet csavarogni a városban a kisfiammal, ő még csak 3 éves múlt, tehát nem volt nagy választási lehetősége, hogy jön-e velem, így hát nekiindultunk a városnak. Szegeden az Obiban még csak most pakolták ki a karácsonyi díszeket, no sebaj, jövő héten elvileg úgyis dolgom lesz még arra, majd megnézem teljes pompájában a karácsonyi kínálatot. Már csak azért is a Tescoban vettem pár karácsonyi díszt, eldöntöttem, hogy piros-arany lesz idén a karácsonyfánk. Ehhez vannak már meglévő gömbjeink és most vettem még egy-egy dobozzal pirosat és arany színűt is.

     

    Majd megpróbálok visszaolvasni! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. november 2. 14:242745.

     

    Az én fám az 240 vagy 260 magas- sose tudom - , kb 1500 égő van rajta, mégsem kelti ezt a fényhatást. Kapható olyan műfenyő, amiben eleve be van építve a világítás, - abszolut mini izzók a gallyakban -  na az olyan, amit szeretnél.

    előzmény:
    nonamona (2720)
    2011-11-01  20:17
  8. 2011. november 2. 13:542744.
    Szia! Hát ez nagyon aranyos! Hol lehet ilyen házikókat, vagy hasonlókat kapni?
    előzmény:
    georgina112 (135)
    2011-09-26  10:09
  9. 2011. november 2. 13:172743.

    Köszönöm a megerősítést:) Majd lefotózom a könyvben és felteszem ide, hátha más is kedvet kap:)

    Ebédszünetben megkérdeztem a Rosmann-ban, mikor lesznek karácsonyi dolgok, hát furcsán néztek rám....

     

    előzmény:
    banyoc@ (2740)
    2011-11-02  12:39
  10. 2011. november 2. 12:522742.

    Sziasztok

     

    E gy másik fórum sok sk ajándék ötlettel.Hátha valakinek jól jön .

     

     

     

     

    http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=571&page=7
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. november 2. 12:392741.

    De meseszépek ezek a mézeskalács házak!!!

    A fenyőfának én sem mernék nekiállni.

    előzmény:
    hóleány (2736)
    2011-11-02  12:19
  12. 2011. november 2. 12:392740.

    Unokahúgomnak egyik évben zöld díszes volt a fája -ahogy Te is írtad különböző árnyalatokkal- és a nappali dekorációja is.

    Valóban gyönyörű volt! Fotóm sajnos nincs róla:(

    előzmény:
    Anicska (2735)
    2011-11-02  11:56
  13. 2011. november 2. 12:392739.

    Jobbulást!!

     

    Ha tényleg becsípődés akkor nem sok mindent tudsz vele kezdeni, igazából feküdnöd kellenne...

     

    Kitartás!

    Küldök gyógypuszikat! (pusziküldőszmájli)

    előzmény:
    ancsunti (2732)
    2011-11-02  10:49
  14. 2011. november 2. 12:252738.

    köszi!

    Reméle hamarosan jobb lesz ,mert most nagyon pocsék.

     

    Jók a képek ,bár a fa nekem is kicsit bizarr. Mi csak a mézeskalács figurákig szoktunk jutni,de imádja a kisfiam és ez egy jó hagyomány is.

     

    A hétre terveztem a kézműveskedésemet,hát nem tudom mi lesz belőle.....

     

    előzmény:
    hóleány (2736)
    2011-11-02  12:19
  15. 2011. november 2. 12:202737.

    Üdv Mindenkinek!

     

    Most szaladtam bele a neten ezekbe a sablonokba...

    Filcvarráshoz szerintem tökéletes!

    Ha az eddigiekből valaki még nem találta volna meg a neki tetszőt

     

    http://parentia.hu/cikk/nyomtathato/707-karacsonyvar o-dekoraciok

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. november 2. 12:192736.

    Jajj te szegény, jobbulást!

     

     

     Köszönöm szépem az ételrecepteket, a fondant receptet is!

     

    Inspirációnak hoztam egy pár képet a mézeskalácsházikót tervezőkmek és egy karácsonyfát. Mondjuk én nem vállalnám be a fát.

    előzmény:
    ancsunti (2732)
    2011-11-02  10:49
  17. 2011. november 2. 11:562735.

    Kicsit több, mint 1 hétbe telt - persze naponta csak kb.1-2 órám volt rá - de jelentem, végigolvastalak bennetek:)

    Élmény volt!!!! Otthonról teszek fel majd képeket az alkotásaimról én is, ígérem:)

    Olyan kérdésem lenne, hogy volt már valakinek arany/zöld díszes fája? Egy dekorkönyvben láttam ilyen színű karifát és valami gyönyörű!!!! El sem tudtam volna képzelni eddig...a zöld díszek mattok és fényesek is, kb.3 árnyalatúak, halványabbak, mint a fenyő színe természetesen. Ha valakinek volt ilyen, tenne fel fotót?

    Most ezen agyalok, de egyrészt nagyon sok szép díszem van, őket nagyon sajnálnám, ha kimaradnának az idei Karácsonyból, másrészt nem olcsóak az új díszek.....lehet,m csinálok pár ágból egy kisebb ilyen színűt inkább vázába.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. november 2. 11:232734.

    Sziasztok!

     

    zöldemberke:

     

    köszi köszi köszi

     

    banyoc:

     

    ha hazaérek, átküldöm. csak írj priviben egy e-mail címet. még nem néztem meg milyen, de gondoltam, elkiabálom, mert bármi jobb, mint stoppolni-bosszankodni, hogy már megint lyukas és kidobni..

    előzmény:
    zoldemberke (2727)
    2011-11-02  09:50
  19. 2011. november 2. 10:572733.

    Jesszus, dejó, hogy az én párom nem ilyen...

    nem irígylem azt a nőt...

    előzmény:
    banyoc@ (2731)
    2011-11-02  10:32
  20. 2011. november 2. 10:492732.

    Sziasztok !

     

    Nem is tudlak benneteket visszaolvasni olían sokat írtatok,nem vettem gépet a kezembe a hétvége alatt.Remélem hamarosan pótolom.

    Csak azért ugrottam be egy percre ,hogy elújságoljam ,hogy auchanban láttam üvegmatrica készletet 990ft-ért,10 festékkel. Nem tudom mekkorák a tubusok ,remélem hamarosan megnézhetem. Én kínlódtam ,hogy jó lenne beszerezni de leírom hátha más is erre vadászik.:)

    Egyébként még kicsiknek nagyon jó árban vannak könyvek és foglalkoztatók.

    Most éppen halódok,azt fontolgatom ,hogy haza megyek vagyis sántikálok ,mert becsípődött egy ideg a combtövemnél és majd be..ok úgy fáj. Felsántikáltam dolgozni mert nagyon fontos szerződést kellett megírnom ,de az a baj ,hogy se ülni se állni se feküdni nem jó. Lehet repülnöm kellene???

    Tegnap én is begyűjtöttem a szórólapokat(mind karácsonyi) és olyan jó volt nézegetni. Nem tudom megmondani ,de azt hiszem szintén az auchanos újságban láttam világítós házikókat 1000 Ft körüli áron.

    Na megyek megiszom a teámat és eldöntöm merre menjek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. november 2. 10:322731.

    Na ezt le  kell írnom:))))

     

    Tavaly valamelyik boltban ahol én is nézegettem az illó olajokat, jött egy korombeli pár, a hölgynek felcsillant a szeme a mikor meglátta, hogy mennyi féle illóolaj van.

    Modnta a férjének, hogy de jó sok karácsonyi illatú van!

    Erre aférj: karácsonyi illat??? vazze az meg mi? angyalfing, vagy mikulásszar szag??????

    Csaj majdnem sikítófrászt kapott, én -és még rajtam kívül sokan mások is akik hallották- majdnem megfulladtunk a röhögéstől!:)

     

    Vajas süti illatot még nem láttam..

     

    Most viszont hoztam be a munkahelyemre is egy kis régi mécsestartót amibe vízet lehet tenni és abba csepegttni illó olajat:))

     

    Én még nem döntöttem el,hogy milyen színű lesz a fenyőfánk.

    Majd akkor ha előszedtem a díszeket a dekoráláshoz...

    Már én is nagyon várom.

    előzmény:
    kicsianya1 (2723)
    2011-11-02  02:08
  22. 2011. november 2. 10:322730.
    Köszi:) idén mindenképpen fogok készíteni, és a hétvégén találtam is egy egész alufóla tekercset! Mármint üreset:9 Örültem neki mint majom a farkának:)))
    előzmény:
    zodbigyo (2721)
    2011-11-01  22:00
  23. 2011. november 2. 10:132729.

    Én is így készítem a fondantot, ez tényleg szupi recept! 

    Én pl. Bolero italporral is szoktam színezni, úgy szoktam, h pici vízben feloldom az italport, és azt gyúrom bele a fondantba, az epresből pl, nagyon szép rózsaszn lesz :)  

     

     

    előzmény:
    zoldemberke (2727)
    2011-11-02  09:50
  24. 2011. november 2. 09:532728.

    Sziasztok!

     

    Az elmúlt napokban a család kitúrt a géptől, ezért nem tudtam jönni.

    Ma szerettem volna elmenni filc anyagot venni, de az ovisom beteg igy ez elmarad most, pedig már beleéltem magam a télapó-rénszarvas készítésbe!

     

    Gerőce

    Nagyon aranyos az angyalkád :) Lementettem, lehet hogy ma bepróbálkozunk vele :)

     

    Eszterlili

    Nagyon szupi az oldal!!! Köszi!!! :)

     

    Zsuzsi

    Nagyon édesek lettek a filc díszeid!!! :) ügyes vagy :)))

     

    Gyöngy

    Szupi lett a tök lámpás :)

     

    NAgyon jó dolgokat írtatok! :)

    Majd jövök még ma, csak felébredt a kicsi, és a házimunkát isel kellene kezdenem... :O

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. november 2. 09:502727.

    Sziasztok!

     

    Bocsánat, elhavazódtam a hosszú hétvégére. Íme a tuti fondant recept: 

     

    1 ek zselatin

    6 ek víz

    1 ek margarin

    2 ek méz porcukor, amennyit felvesz

     

    A zselatint és vizet vízgőz fölött felmelegítem, egészen addig míg apró buborékok lesznek az alján láthatók, beleteszem a mézet és a margarint, megvárom míg feloldódik, közbe kavarom. A porcukrot (ehhez az adaghoz bőven elég 1 kg előre át kell szitálni, de én ezt sem tettem meg. A feléhez beleöntöm a zselatinos lötyit. Az elején kanállal kavarom, addig amíg lehet kavarni. Még adok hozzá porcukrot, majd kézzel gyúrom mindaddig míg már kevésbé ragad a felszíne.

    Kell egy éjszakát pihenjen, másnap lehet vele dolgozni. Nagyon fontos, hogy ne tegyétek tálba a hűtőbe! Én eltörtem miatta egy kelesztőtálat, mert késsel sem bírtam kioperálni belőle! Egy nejlonszatyorba betekerve, vagy fóliába csak.  

    Másnapra nagyon megkeményedik, de ne ijedjetek meg, és törni és fog, morzsálódni. De kb 5-6 perc ismételt gyúrás után tökéletes az állaga. Esetleg be lehet tenni picit a mikroba felmelegedni, de én csak elöl hagytam s szekrényen kb 1/2 órára. Ha még mindig nagyon kemény, akkor olvasztott vajjal lehet javítani. Porcukros szerényen/gyyúródeszkán nyújtani, formázni. Másnapig sokat keményszik.

    Szerintem jobb, könnyebb, és olcsóbb, mint a pillecukros változat, nem reped. Ez egyébként rengeteg, én a 3 rétegű nagy tortát befedtem, díszítettem vele, de még így is a fele adag ment a fagyasztóba. Mert hogy azt is lehet.

    Youtube-on lehet rengeteg filmet találni, hogy hogyan kell a díszeket csinálni. Persze kell egy kis kreativitás is, ha nem akarunk méregdrága formákat venni hozzá, de szerintem itt ezzel nem lesz gond.  

    Még egy: én folyékony ételfestéket vettem színezni, de jobb a por, mert nagyon "taknyos" lett tőle. Vagy sok porcukrot kell még gyúrni hozzá színezéskor.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  26. 2011. november 2. 09:192726.
    biztos nagyon szép lesz!!:-)
    előzmény:
    CicaBa (2724)
    2011-11-02  07:13
  27. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2011. november 2. 07:282725.

    sziasztok

     

    nagyon régen írtam, azért olvasok, ha nem is mindent, mert kevés az időm...

    Most azért néztem be, mert hétfőn voltam Interspar-ban, és már kapható a dr.oetker féle fehér cukoríró. Az a nagytubusos. Én mézeskalácsház díszítéshez mindig ezt használom...nem olyan macerás, mint a tojásfehérje-porcukor...na meg ez nem is nyerstojásos:)

    NA szóval aki használja, érdemes beszerezni mert sztem egy hónap múlva már nem lesz...tavaly is nagyon hamar elkapkodták.:) 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  28. 2011. november 2. 07:132724.

    gondoltam...van most 3 égősorunk, veszek hozzá még 2 -őt, meglátjuk milyen lesz. meg eleve most nem lehet olyan nagy fánk, mert kisasztalra kerül a kis Szélvész kisasszony miatt!

     

     

    előzmény:
    nonamona (2720)
    2011-11-01  20:17
  29. 2011. november 2. 02:082723.

    Nekem is van egy csomo illoolajam, a kedvencem a butter cookie (vajas suti) illat, ( vesztemre ) amikor a parom megerzi az illatot, mindig kerdezi fuligero szajjal, hogy mit sutsz?? Olyankor megsajnalom es nekiallok sutni

    Mi nem nagyon cserelgetjuk a szint a fankon, alltalaban arany, ezust es vannak meg fabol keszult diszek is. Evek ota gyujtogetjuk a " na ez orokos lesz" diszeket, es azok evrol-evre rakerulnek a fara. Mondjuk azert eljatszok neha a gondolattal, hogy kene valami szint is belevinni, aztan mindig marad a mar megszokott.

    Alig varom, hogy a lakast elkezdjem disziteni

    előzmény:
    banyoc@ (2716)
    2011-11-01  15:42
  30. 2011. november 1. 22:062722.
    Jé, nem is láttam még ezt az oldalt, tényleg nagyon jó. Köszönöm!
    előzmény:
    hóleány (2093)
    2011-10-21  11:03
  31. 2011. november 1. 22:002721.

    Már én is készítettem gurigából szalvétatartót decoupage ragasztó és szalvéta technikával. Apró gipszfigurákat festettem temperával, és azt ragasztottam a decoupált guriga darabokra. (200 Ft-os Lidl gazdaságos adventi kalendárium műanyag csokitálcáját használtam gipsz kiöntő formának.) Egyik barátnőm 11 éves lányával készítettük el, szval nem bonyolult.

     

    előzmény:
    banyoc@ (2084)
    2011-10-21  09:30
  32. 2011. november 1. 20:172720.
    Arra számolj, hogy ehhez rengeteg égő kell. Én kb 5-6 db 100-as égősor teszek a fánkra, és ennyivel sem lehet ezt a fényárt elérni!!!!
    előzmény:
    CicaBa (2710)
    2011-11-01  14:28
  33. 2011. november 1. 19:482719.
    nagyon köszi!
    előzmény:
    lzs4 (2717)
    2011-11-01  15:57
  34. 2011. november 1. 16:142718.

    Sziasztok!

    Eszterlili:

    Elfelejtettem mondani, hogy lakkal le tudod fixálni a só-liszt gyurmákat, kapható spry magas fényű lakk. Lefújod őket és szép fényesek lesznek.

    előzmény:
    eszterlili (2707)
    2011-11-01  12:41
  35. 2011. november 1. 15:572717.
    Interneten rendeltem meg a DM honlapján a hógömböt, oda kellett feltölteni a fotót. Aztán átvételkor külön voltak a hógömbök és a fotók (én hetet rendeltem), nekünk csak bele kellett dugdosni. Most is itt van a miénk mellettem, irtó édes! 
    előzmény:
    SCHMI18 (2712)
    2011-11-01  14:36
  36. 2011. november 1. 15:422716.

    Sziasztok!

    Lassan vége a hosszú hétvégének, ami bevallom, hogy nagyon jól esett:))))

    Tegnap nagyot sétáltunk a Párommal Orfűn a tavak körül, és valami leírhatatlan csodálatos színekben pomápzik a természet az egész en élénk zöldtől a bordó-rozsdabarnán ét a halvány sárgáig. Gyönyörű idő volt, és igazi őszi illat:))))

     

    Igyekszek visszaolvasni, és válazsolni, reagálni a hétvégi termésre. Remélem senkit nem hagyok ki!

     

     

    Szilvi szerintem abszolút karácsonyi köntöst fog kapni a képvielő fánkod!!:)

     

    Zöldemberke: köszi a pontos instrukciókat a forrócsokival kapcsolatban! A fondant engem is érdekelne.

     

    Aniko0126: 2 verzió van a gyertya kiszedésre; vagy kicsit megkened végkonyan étolajjal a formát öntés előtt, vagy a kihűlt gyertyát kiszedés előtt 5 percre beteszed a fagyasztóba.

     

    kicsianya1 :) szia:)))) csábító , de tavaly betáraztam egy csomó illóolajat, és megfogadtam, hogy idén visszafogom magam:)) (nem biztos, hogy sikerülni fog!)

     

    Eszterlili: nekem nagyon bevállt az az íróka ami 1 db tojásfehérje, és én kimérem a 20 deka nagyon fínom átszitált porcukrot. Viszont nem habnak van felverve a tojás, hanem majdnem az egész mennyiség (pár evőkanálnyi kivételével) egyszerre van rázuttyantva a tojásfehérjére, és kisfejű fakanállal van kikeverve. Igaz az elején majd' letörik a kezem, de tökéletesen elegyedik. Csak azért nem teszem bele az egész 20 dkg cukrot, mert azért minden tojás más méretű, a végén úgy is érzi az ember, hogy kell-e még bele, vagy nem. Tökéletes írókának, és ragasztásnak is!

     

    paradoxon5 lapozd vissza a topikot, mert vannak más villanykörte díszek is, (hóember, talán még mikulás is.) azt nem tudom mivel lehet jól festeni....

     

    Tutusatu nekem eléggé kiesik az Aldi viszont tavaly CSAK OTT volt fehércsoki bevonó! és idén is nagyon kellenne....

     

    Esetleg valaki nem látta, árulják????

     

    Cserép nagynon tetszik az ajtódíszed!

     

    melcseee  könyörgöm küldd el azt a leírást, mert ma több mint 1,5 órán át a Párom lyukas zokniait varrogattam!!!!! (szerintem nekünk zuglakónk van; a zoknilyukasztó manó személyében)

     

     

    csillos88 semmiről nem vagy még elkésve! Én is fogok lekvárt, likőrt meg egyebeket készíteni, de még direkt nem álltam neki. Lapozz bele a topikba, mert mennyei likőr recepteket fogsz találni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  37. 2011. november 1. 15:172715.
    Szerintem ennek elégnek kell lennie a fára. Igaza volt CicaBa-nak: vegyél még szalagot (tudod, drótos szélűt), és ha kevésnak találnád a díszt - szerintem nem fogod - akkor még masinkat tudsz csinálni. Ha szereted az angyalhajat, azt is szerezz, nagyon szépen feldobja és befejezi a fát.
    előzmény:
    tutusatu (2709)
    2011-11-01  14:14
  38. 2011. november 1. 14:412714.

    köszi a tippet, elkezdem nézgeteni a praktiker oldalát is:-))

     

     

    előzmény:
    lila.tulipán (2711)
    2011-11-01  14:32
  39. 2011. november 1. 14:402713.

    nagyon szép képeket találtál

    én is szeretnék égősort, olyan szépen mutatna majd a sötétben:-)))

     

    előzmény:
    CicaBa (2710)
    2011-11-01  14:28
  40. 2011. november 1. 14:362712.

    szia!

    a hógömb jó ötlet,köszi!

    a fotót külön kell vinni, vagy azt is ők csinálják meg???

    előzmény:
    lzs4 (2703)
    2011-11-01  10:35
  41. 2011. november 1. 14:322711.

    Fogalmam sincs, mennyi dísz van a fán.

    De hátha segít: sógornőm tavaly a praktikerben vett egy doboz arany színű díszt, volt benne mindenféle gömb, csillag, gyöngysor. Semmi mást nem tett a fára, és a plafonig érő fa gyönyörű volt. 

    Nézegetem a Praktiker oldalát, szerintem a 60 darabos dobozt vette...

    előzmény:
    tutusatu (2709)
    2011-11-01  14:14
  42. 2011. november 1. 14:282710.

    én amikor újonnan költöztem be, és nem volt sok díszem meg pénzem se díszekre, akkor a mézeskalácsokból volt a díszek nagyrésze. Simán jó arra, hogy kitöltse az üres hézagokat és ha veszel ételfestéket, akkor még olyanra is tudod dísziteni, ami passzol a díszekhez.

     

    de egyébként szerintem az a mennyiség, amit írtál, nagyjából elég lehet.

     

    ja, esetleg díszszalagból is tudsz csinálni 1-2 csinosabb masnit. 

     

    Veszek majd még égősort, mert szeretnék idén olyan fényes fát, mint amilyen a 3. képen van! 

    előzmény:
    tutusatu (2709)
    2011-11-01  14:14
  43. 2011. november 1. 14:142709.

    keresgélek, nézegetek már egy ideje karácsonyfa díszek után, találtam 50 db-os csomagot 2790 Ft-ért. Szerintem ez nem olyan rossz ár.

    Szerintek egy 150 cm-es fához mennyi dísz kellene? Nem szeretnék keveset venni, régiek sajnos nincsennek. Gndoltam veszek egy 50 db-os gömb szettet, 26 db-os függőkészletet és még gyöngyfűzért. 

     

    Nálunk arany lesz az egész dekor, a teríték a vacsinál, a koszorú is, ajándékcsomagok stb. Én is a lakás színeit néztem (bézs, fehér, barna különböző árnyalatai) és végül így megszültett a döntés

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  44. 2011. november 1. 13:002708.
    nagyon szép és elegáns a kék-ezüst, is, nekem is volt egyszer. soha többet. Azon a fán kéne tanítani a gyerekeknek, mit jelentenek a hideg színek :)
    előzmény:
    Double-V (2704)
    2011-11-01  11:07
  45. 2011. november 1. 12:412707.

    Sziasztok!

     

    Hajtogatás immel-ámmal volt, mert már túl fáradtak voltunk.Mindig hajnalban kelnek, du.-án sose alszanak.Hányszor pihennének még napközben...Egyébként azuram többször mondta, neki a bazári fa az igazi.Teszem hozzá, mindig variálok én is.Egyébként nálunk is köd volt, már nyoma sincs.Kiégettük a lisztgyurmát.Először.Nem lett tökéletes, az alja kicsit barna lett, de ha befestjük, nyoma se lesz.

     

    eszterlili 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  46. 2011. november 1. 12:252706.

    Dém: biztos vagyok benne, hogy a Te fád nagyon elegáns lesz az óarannyal, óezüsttel! Alig várom, h lássam.  Remélem fotót majd teszel fel róla, gondolom mindenki kíváncsi lesz rá. 

     

    Double-V: szerintem egyáltalán nem lényeges, h mennyire ódivatú, vagy egyszerű egy díszkombináció, a legfontosabb az, h Neked tetszik. Szerintem ne hallgass senkire, biztosan nagyon szép lesz.

     

    Én most kezdtem el összeírni a karácsonyi bevásárlólistát, bár a menü még mindig kérdéses. Azért az alapvető dolgokat összeírtam és el is kezdem apránként megvenni.

     

    Az előbb én is belestem a postaládába, hátha lapul benne vmi jó kis akciós újság, de sajnos semmi. Pedig hogy imádom nézegetni őket...!  

    előzmény:
    Démétér (2705)
    2011-11-01  11:14
  47. 2011. november 1. 11:142705.

    Igen, nálam is -  többek között - a lakás színei a meghatározók: lilás tónusú halványszürke a fal, és borostyánszínű-krémszín a berendezés, amihez nagyon jól megy a lila-ezüst-arany. Én a magam részéről azért tettem hozzá a bíbort, hogy még pazarabb legyen :) Karácsonykor kell a csicsa a lelkemnek.

     

    Double-V, csirri mézesét ajánlom, tökéletes. http://www.mezesbabos.atw.hu/ Itt megtalálod. Az nlc-n itt találod: http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=172469

    előzmény:
    lzs4 (2703)
    2011-11-01  10:35
  48. 2011. november 1. 11:072704.
    Szép napot mindenkinek!
    Időjárás jelentés, Szolnokon süt a nap, kellemes idő van
    Épp most kerültek a kezeim közé az aktuális akciós szórólapok, délután ha lesz egy kis időm, akkor belelapozok....bár elnézegetve....hmm... lehet majd fosztogatni az üzleteket...
    Holnap-holnapután egy kisebb ajándék-vásárló körútra megyek, remélem sikerrel járok majd.
    Én még mindig nem tudtam eldönteni, hogy milyen legyen, bár nagyon tetszik a lila-arany...de lehet idén a kék-fehér-ezüst lesz.... Mit gondoltok, ez utóbbi lehetőség nagyon egszerű, és ódivatú? Nekem tetszik
    Úgy döntöttem idén karácsonyra pár embernek készítek egy nagy adag mézeskalácsot, szép díszdobozba beletéve, de az interneten olvasott recepteknek nem nagyon hiszek, Nektek annál inkább...ha valakinek van esetleg egy hiper-szuper, incsi-fincsi mézeskalács receptje, azt megköszönném
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  49. 2011. november 1. 10:352703.

    Sziasztok!

     

    SHMI18: mi tavaly hógömböt csináltattunk a DM-ben a kislányom fotójával és nagyon örült neki mindenki. Már nem emlékszem, hogy mennyibe került, de azt tudom, h akciós volt, az eredeti árhoz képest féláron volt rendelhető egy darabig. Tavalyelőtt pedig falinaptárat csináltunk a fotóival. Az internetről töltöttünk le naptárkészítő programot, nagyon könnyen kezelhető volt. Utána pedig kinyomtattuk és összefűztük egy szalaggal. Még mindig ki van téve a falra mindenkinél, akinek adtunk. Ja, a fotópapírt szintén ultra akciósan vettem.

     

    Démétér: valóban nagy divat idén a lila. De szerintem legtöbbünknél nem ez a szempont. Nálunk például azért lesz lila-arany, mert a lakásban a bézs és barna mellet lila dekoráció van: a díszpárnák a nappaliban, a terítő az étkezőben, mécsestartók, vázák, stb. Illetve a sötétítő is lila-bézs színű. Az aranyat azért választottam mellé, mert nekem az olyan igazi karácsonyos szín. És nem mellesleg arany díszeim vannak is.  

    előzmény:
    SCHMI18 (2687)
    2011-10-31  12:43
  50. 2011. november 1. 09:452702.

    Szép napot!

     

    Csillus, nincsenek szabályok - szerintem - hogy ha narancs árnyalatú az adventi koszorú, akkor a fára is kell ilyen színnek kerülnie, Ha nem akarod: ne legyen.

     

    Annyian csinálunk lila tónusú fát, hogy komolyan elkezdtem berzenkedni, mert nem szeretek feltétlen beállni a sorba. De aztán meggyőztem magam: több mint egy éve tervezem a lila-bíbor-óarany-óezüst színű karácsonyfát,  úgyhogy nem hagyom, hogy eltántorítson a mainstream hangulat :) Az is lehet, hogy egyszerűen idén csak véletlenül jól ráéreztem a divatra.

     

    Csikucika, ez nagyon kedves és szép hagyomány.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top