Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hűség - megcsalás

Szexicsaj
Létrehozva: 2012. december 7. 08:58

Szia!

 

Szerinted lehet együttélni valakivel egy életen át egyetlen félrelépés nélkül?

Beleférhet egy 15 éves kapcsolatba egy "görbe este"?

 

Tudjon erről az estéről a másik fél, vagy sem?

 

Itt van egy érdekes cikk:

 

Hogyan lehetsz hűséges, miközben mással is ágyba bújsz?

 

Mi a véleményed erről?

  1. 2012. december 26. 20:27176.

    Sziasztok!

     

    Gina, én még az első szériában, moziban láttam (olvastam is). Az  én válaszom is abban van.

     

    Más, de ide illik: mi van akkor, ha valakinek a csók is megcsalás? Már a félrecsokólózi sem hűséges? Vagy hogy van ez?

     

    Ezek csak költői kérdések, mert erről a két szóról (cím) mindig ez jut eszembe.

    előzmény:
    Gina013 (175)
    2012-12-26  20:18
  2. 2012. december 26. 20:18175.
    Ki látta a Szív hídjai c. filmet? (többek között ma is ment a TV-ben). Az én válaszom abban van.
  3. 2012. december 26. 20:09174.

    Nem vagyok szerintem kemény.

    Mögöttem van pár évtized meg három becsülettel felnevelt gyerek. Meg majdnem harminc év szeretetben és tiszteletben eltöltött házasság. Én sem fából vagyok. Lett volna lehetőségem bármire.

    Amiket írtál azokat az érzelmeket meg ösztönöket engedni kell elszabadulni is. 40 fölött meg szerintem csak akkor csinál ilyet egy nő ha szar a kapcsolata vagy nagyon ostoba vagy önző.

    Ha meg már megcsinálta, mit csodálkozik? 

    előzmény:
    Tölgyecske (169)
    2012-12-26  09:46
  4. 2012. december 26. 13:23173.

    Köszönöm, hogy leírtad a véleményedet 

     

     

    Ilyesmire gondolok én is. Csak az a gond, hogy olyan messzire ment a "bántásban" , olyan mély sebeket ejtett, amit nem lehet megbocsájtani.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_533532 (172)
    2012-12-26  10:47
  5. Torolt_felhasznalo_533532
    Torolt_felhasznalo_533532
    2012. december 26. 10:47172.

    SZERINTED mi az oka?

     

    Szerintem önmagára haragszik. érzi hogy elcseszte a dolgokat, két szék közül a padlóra esett, és téged hibáztat érte. Azon üti a nagyobbat akinek fáj. Ő  most nagyon szenved belülről, és a dühét rajtad vezeti le. 

     

    SZERINTEM...

    előzmény:
    radirgumi (168)
    2012-12-26  09:41
  6. 2012. december 26. 10:46171.

    "lehett volna olyan óvatos, hogy ne a gyerekei mellől a sok más nő között flörtölgessen"

    "Nem volt normális"

     

    Ugyanazt tudom mondani Neked is:

    A legtöbb ember azt hiszi, hogy az érzelmein és ösztönein képes ésszel uralkodni és "minden fejben dől el". Nem minden, csak egy bizonyos pontig. A szerelmes ember ritkán mérlegel "józanul". Elcsépelt dolog, de egy kapcsolat a legtöbb esetben csak addig működik amíg mindkét fél vigyázni akar és vigyáz is rá. 

    Itt is az történt mint az általam látott legtöbb embernél: MÁR AZ ELEJÉTŐL az érzelmek vezettek.

     

    Ez teljesen természetes, hiszen a párválasztás ilyen természetű dolog. Ésszel belegondolva akkor persze  minden teljesen logikusnak tűnt minden a számára, dehogy akart ő új párt választani, legkevésbé a családját "szétverni". Még azt is őszintén kérte ki magának, hogy "szerelmes" lenne.

    TÉNYLEG őszinte felháborodással kérte számon a párjától, hogy hogyan képes a gyerekeket otthagyni. Csak hosszú idő után volt képes belátni azt, hogy saját szempontjából a másiknak is teljesen igaza volt. Az aránylag békés válás anno teljesen a volt férj higgadtságának volt köszönhető. 

     

    Kívülről nézve és főleg utólag minden esetben könnyebb véleményt formálni. 

    előzmény:
    FENCI66 (161)
    2012-12-25  18:31
  7. 2012. december 26. 09:49170.

    Innen és ennyi információ alapján tényleg csak tippelni lehetne.

    Azt, hogy mi  lehet az ok csak akkor lehetne megmondani, ha ismerném őt, Téged  és a helyzetetetket.

    Tényleg érdemes mediátor segítségét kérni a váláshoz.

    előzmény:
    radirgumi (168)
    2012-12-26  09:41
  8. 2012. december 26. 09:46169.

    "40 év fölött egy nő már nem viselkedik úgy mint egy kamasz"

    Dehogynem. Sokszor. Az ösztönök., érzelem a sok esetben már a legelejétől felülbírálja az értelem szavát.

    Én például még jól emlékszem arra, hogy egyre inkább csak a másikat látom és el sem jut  a tudatomig a környezet :) 

    Az érzelmeken "uralkodni", gátat vetni a legtöbb ember számára közel lehetetlen már az elejétől.

    Meg aztán mi lehet az izgalmas abban, ha vonalzóval és szögmérővel indul az ember lánya szeretni? 

     

    Nem vagy álszent. csak nagyon kemény. 

    előzmény:
    LOVECHILD (163)
    2012-12-25  20:18
  9. 2012. december 26. 09:41168.

    Nem haragszom...megértelek.

     

    Akkor csak annyit kérdezek...ha Ő akart válni, mi lehet az oka, hogy ilyen csúnyán viselkedik ?

     

    A Nővel nem él együtt a férjem, de tartják a kapcsolatot telefonon. Nekem lett egy új párkapcsolatom...mi se élünk együtt. 

    előzmény:
    Tölgyecske (167)
    2012-12-26  09:37
  10. 2012. december 26. 09:37167.

    Nagyon kérlek ne haragudj, de Neked is csak azt tudom válaszolni, hogy így anonym módon nem teszem. Soha nem adtam így tanácsot és soha nem is tennék ilyet. 

    Ennyire nagy súlyú dolgot online nem hiszem,  hogy bárki is felelősséggel vállalni tudna.

     

    Nem lenne részemtől etikus és.semmit nem is érnének a tanácsaim. Hiszen azt sem tudhatod, hogy a fedőnév mögött tényleg az áll-e akinek állítja magát, vagy egy neten szórakozó kamasz mondjuk. 

    Egy ideje nem foglalkozom már tanácsadással az életben sem, más hasonló területen dolgozom. 

     

    Ha már nagyon elmérgesedett a helyzet és lehetetlen rendbehozni a dolgot egy párkapcsolati terapeutánál akkor egy mediátor nagyon sokat segíthet abban, hogy a válás békés legyen. 

     

    előzmény:
    radirgumi (166)
    2012-12-26  08:55
  11. 2012. december 26. 08:55166.

    Szia Tölgyecske !

     

    Privátban szeretnék írni Neked...kérlek vegyél fel barátnak.

    A véleményedre lennék kiváncsi....Ide nem írnám le a részleteket óvatosságból.

    Tulajdonképpen a lényeg az, hogy beleszeretett másba a férjem, és el is hagyott. De nincsenek együtt, viszont ahol tud keresztbe tesz nekem..csúnya válás lesz 

     

     

    Ha Ő akart menni...miért nem zárjuk le gyorsan, és miért nem hagy élni ? 

    előzmény:
    Tölgyecske (165)
    2012-12-25  22:45
  12. 2012. december 25. 22:45165.

    Egyetértek veled.

    Nagyon halványan ott mondanék kissé ellent, hogy a férfiak számára sem olyan egyszerű szerintem ma már a dolog.

    Nem vitás az sem, hogy nagyon sok esetben a kisértésnek nagyo nehéz ellenállni.

    Az dől el végül fejben minden esetben, hogy megéri-e adott esetben vagy nem.

    Ezért van szüksége a sok előzetes és utólagos érvre és indokra a megcsaló félnek.

    És ezért nincs mit azon sem csodálkozni, hogy a megcsalt fél teljes joggal és logikusan annak értelmezi, hogy a kapcsolat, gyerekek, ő stb. nem érte meg. 

     

    Nagyon sok példa van mindenre.

    Minden kapcsolat kezdete és vége is a két ember döntéseitől függ.

    Kívülről Itélkezni nagyon vonzó és könnyű, csak szerintem lehetetlen és értelmetlen. 

    előzmény:
    *jinx* (164)
    2012-12-25  21:38
  13. 2012. december 25. 21:38164.

    Az erős szexuális vonzalom ok és nem indok. :) Ha félrelépnék és kiderülne, sosem magyarázkodnék a páromnak a kémiára fogva a megcsalást, elég megalázó lenne számára. :( A felelősséget viszont vállalnám, teljes mértékben. 

     

    A férfiak nem csinálnak ebből ügyet, megtetszik vki - félrelép vele majd utána lelép. Ritka, hogy beleszeret abba, akivel félremegy... inkább a nők gondolnak bele többet.

     

    "Sokan meg azt mondják, hogy fejben dől el."

     

    Igen, létrejön a vonzódás majd eldönti az illető enged-e a kísértésnek. Ha nagyon erős, akkor szó szerint meg kell erőszakolnia magát az embernek, hogy ellenálljon.

     

    Láttad a Hűtlen c. filmet? Szerintem nagyon hitelesen ábrázolja az ilyen helyzetet...

    előzmény:
    Tölgyecske (160)
    2012-12-25  13:02
  14. 2012. december 25. 20:18163.

    Én nem akarok álszemt lenni.

    40 év fölött egy nő már nem viselkedik úgy mint egy kamasz. Biztos valami unatkozó luxusfeleség lehetett.

    A gyerekeit meg csak sajnálni tudom. De azért ne tegyünk már úgy mintha nem tudnánk, hogy mindenki szereti ha a gyereke olyanokkal barátkozik akiktől főleg vagy inkább jót tanulhat. És hát biztos hogy csak jót tanul egy ilyentől a gyereke? Nem hinném.

    Én ugyan nem tiltottam a gyerekeimet senkitől, csak nagyon durva esetekben. Ilyen esetben sem csinálnék semmit, de azért nem örülnék na. Ez az igazság. 

    előzmény:
    Tölgyecske (153)
    2012-12-23  17:21
  15. 2012. december 25. 19:30162.

    Tényleg magának kereste szegény. A gyerekeket lehet ilyenkor nagyon sajnálni csak.

    Furcsa, hogy akinek nem jön össze a család meg a gyerek az mindent megtenne, akinek meg simán megadatik az fel sem fogja, hogy mindent meg kell tenni érte amit csak lehet. Nem pedig természetesnek venni és az egészet kockáztatni. 

    előzmény:
    FENCI66 (161)
    2012-12-25  18:31
  16. 2012. december 25. 18:31161.

    Sokszor egy szemét pletyka elég ahhoz hogy mindent rommá verjen.

    Amit írtál ott azért volt rendesen alapja.

    Aki a más párjára hajt az nemcsak a saját kapcsolatát veszi semmibe hanem a mások kapcsolatát meg életét is. És hát az a nő is lehett volna olyan óvatos, hogy ne a gyerekei mellől a sok más nő között flörtölgessen. Nem volt normális ha azt gondolta hogy titok marad. Szemétség ugyan de bárki felnyomhatta a férjnél, a féltékeny feleség vagy pl. más aki hajt ugyanarra a pasira hajtott vagy csak simán a pletyka.

    A gyereke nem tehet tényleg semmiről, de ő csinálta a bajt mindenkinek. Szóval csak magára vethet. 

    előzmény:
    Tölgyecske (153)
    2012-12-23  17:21
  17. 2012. december 25. 13:02160.

    Ja a korral jár a felejtés meg a a szószátyárság :)

     

    kémia, erős szexuális vonzalom, karma, sors, stb.

     

    Tökéletesen jók ezek arra amire használjuk :) 

    Ugyanakkor igazad van, mindegyik legalább olyan elcsépelt, mint mondjuk a l'art pour l'art "hűség".

     

    Viszont kiválóan alkalmas arra indokként, hogy előre felmentsen bármi alól.

    Hiszen ha valaminek kivédhetetlen oka van, akkor nem lehet "számonkérni" és már előre el lehet hárítani magunktól a felelősséget a logikusan vérható következményekért is :)

    Sokan meg azt mondják, hogy fejben dől el.

     

    Alkattól, helyzettől, intelligenciától, élethelyezettől és még nagyon sok minden mástól függ.  Túl sok mindentől.

    előzmény:
    *jinx* (157)
    2012-12-24  22:56
  18. 2012. december 25. 11:13159.

    Teljesen egyetértek.

    Nem kell, hogy átcsapjon.

     

    Csak hát ezt az átcsapást közel lehetetlen józan ésszel vagy akarattal kordában tartani.

    Előtte mindenki azt hiszi, sőt teljesen meggyőzi róla magát. Még csak nem is akarja az átcsapást. A tökéletes önszuggesztió elemi előfeltétel itt is.

     

    Ez az oka annak is, a szinte szükségszerű "lebukást" követően a megcsaló tényleg nem érti, hogy a megcsalt fél miért "reagál túl" egy ilyen "semmiséget".

    A köd általában ott kezd oszlani, amikor a békítő tárgyaláson a válás indokának elhangzásakor a mediátor, bíró stb. szemébe kiül az unalom és az egész eljárás átmegy kissé "gépiesbe".

    A bontó tárgyaláson általában már tiszta a kép. Itt kezdődik az "utólag már nem is értem, hogy lehettem ilyen ostoba", ami alkattól függően változó ideig tart.

     

    Nagyon sok év alatt nagyon sok férfit és nőt ilyen helyzetben látva azt kell mondanom, hogy csak elvétve sikerül ezeket a dolgokat elkerülni.

    előzmény:
    *jinx* (157)
    2012-12-24  22:56
  19. 2012. december 24. 23:00158.
    Nem agyalnak ilyesmin.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (151)
    2012-12-23  14:52
  20. 2012. december 24. 22:56157.

    Lehet, hogy elcsépelt a kémia kifejezés, akkor nevezzük erős szexuális vonzalomnak.

     

    Az érzelemnek vannak fokozatai, nem feltétlen kell átcsapjon szerelembe a 'kémia'.

    előzmény:
    Tölgyecske (145)
    2012-12-21  20:42
  21. 2012. december 24. 22:54156.
    Ez így van.
    előzmény:
    Blue_Eclipse (143)
    2012-12-21  08:23
  22. 2012. december 23. 22:30155.

    valyon ==== vajon 

    Bocsánat mindenkitől!

    És erre meg azt sem mondhatom, hogy elgépelés :( 

    előzmény:
    Tölgyecske (153)
    2012-12-23  17:21
  23. 2012. december 23. 17:27154.

    Nő vagyok ugyan, de sokan mondják rám, hogy férfipárti.

    Ezt persze kikérem magamnak 

     

    Komolyra fordítva: Tényleg létezik ilyan férfi, nagyon halkan meg merem kockáztatni, hogy talán a többség.

    Az okosabbak közülük persze nem várják meg, hogy szükségük legyen a bűntudat érzésére.

    Azt hiszem mindannyian valahol ilyenre vágyunk. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413693 (151)
    2012-12-23  14:52
  24. 2012. december 23. 17:21153.

    Ugyanezeket támasztják alá az én tapasztalataim is.

     

    A megcsalás tikokban tartásának a legtöbb esetben az óvatosság, profi konspiráció az előfeltétele. Viszont alapfeltétel és meghatározó a környezet is, ahol a dolog történik.

    Azért, mert a dolog a legmélyebb ösztönök szintjén érinti nem csak az érintett feleket, hanem a szélesebb közösséget  - ösztönök szintjén a "falkát" - is.

     

    Az egyik "kedvenc" esetem - amit gyakran használok az oktatások során is illusztrációnak - az a legelső ami a pályám elején szembejött. Talán a legtöbbet ebből tanultam.

     

    Egy 40 fölötti - akkor még "öregedőnek láttam" ma már fiatalnak mondom - nőtársam kezdett (volna?) viszonyt az egyik  - nála kb. 10 évvel fiatalabb - óvodai apukával.

    A motiváció - jelen esetben a kapuzás környékén megbolonduló hormonok - legyen mindegy, a lassan kialakuló "szerelem" ugyanaz, mint huszonévesen. Az érzelmi bonyolódás garantált, hiszen ott az Észrevett? Tetszem? Valyon szebb vagyok, mint a feleség? stb.

    Az most mellékes, hogy a megcélzott apuka az egészet az adott esetben nem igazán vette - legalábbis az alapján amit nekem elmondtak anno.

     

    A probléma a környezetből adódott. Aki vitte a gyereket oviba az tudja, hogy mi nők persze ott is árgus szemekkel figyeljük egymást: ruhát, alakot, kilókat, ráncokat, gyerekeket. Akinek az élete éppen "főleg" a gyerekről szól, annak pont ez a közösségi tér.

    A hódítás metakommunikációja nők körében garantáltan nem marad észrevétlen. Tudja mindenki, hogy ennél sokkal jelentéktelenebb dolgok miatt is elindul a csivitelés, pletyka.

    A kiváltott reakciót nem minősíteném, de nagyon erős a motivációja: a félelem. Sokan azt mondják, hogy ez a legősibb ösztönünk.

     

    Sikeres hódítás esetén  a nő a hím ösztönök és női ösztönök "szempontjából" átkerül a "könnyen kapható" kategóriába. Nincs az a papucsférj akit ne hozna kísértésbe a környezetben egy olyan nő aki felelősség és kötöttségek nélkül "csak arra" hajlandó, sőt ezt ő maga akarja. Ez a férfi sztereotípiák szerint a legnagyobb ajándék.

    A többi nőnél ez persze beindítja a vészcsengőt. Hiszen az "ilyen nő" az kisértés az ő férjének is, "hatalmas veszély" a családi tűzfészekre :)

    Mindenki olvasott biztos itt az NLC-n indulatos hozzászólásokat ilyen indíttatásból.

     

    Csak idő kérdése volt, hogy a férj értesüljön a dologról. Ami ennél kegyetlenebb dolog, hogy az egésznek a gyerekek itták meg a levét. Nem csak apu hiányát kellett megszokniuk, hanem a "falka" kiközösítő hatása miatt is rengeteget szenvedtek.

     

    Szóval nagyon jól hangó dolog és népszerű az ösztönök megélése, de valahol azért vagyunk ilyen "sikeresek" a többi állathoz képest, mert uralkodni tudunk az ösztöneinken.

    Persze nem bármi áron, csak ha megéri.

    előzmény:
    cincimama (150)
    2012-12-23  12:49
  25. 2012. december 23. 15:10152.

    Szerinted lehet együttélni valakivel egy életen át egyetlen félrelépés nélkül?

     

     

    Lehet.

     

    Beleférhet egy 15 éves kapcsolatba egy "görbe este"?

     

    Nem.

     

    De, ha italról van szó, egy-kettő, belefér.Sokkal több, nem.

     

    előzmény:
    Szexicsaj (1)
    2012-12-07  08:58

Címlap

top