Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Minden közterületen betiltanák a dohányzást

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. július 5. 10:18
Hamarosan indulhat az aláírásgyűjtés a témában, és ha összegyűlik kétszázezer támogató, népszavazást tartanak a kérdésről.

Nők Lapja Café: Minden közterületen betiltanák a dohányzást
  1. 2013. július 12. 11:43751.

    Ja, ahogy elneztem ez NSW  allamban van es a NAGY NEPESSEGU  lakotombokre vonatkozik. (high density population).

     

    A torvenyek minden allamban valtozoak.

    előzmény:
    tamtamtam (692)
    2013-07-11  11:35
  2. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2013. július 12. 11:41750.

    Én sem vizionálok. Elkerülöm őket, ha tudom.

    Soha nem lépnék közelebbi kapcsolatba dohányossal. Pl. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736884 (723)
    2013-07-12  10:12
  3. 2013. július 12. 11:40749.

    Mivel nem vagy vele tisztaban akkor elmondom neked a "strata building" az olyan emeletes hazakban levo lakasokat jelent aminek kozos kepviselete van.

     

    A strata az aki gondjat viseli a haznak (kulso festes szemetszallitas stb), ott lehet az irodaban reklamalni.

     

    Csak eppen ez egy LEHETOSEG de soha semmi nem tortenik miatta.

     

    A MAGANTULAJDONU foldszintes sajat lakasoknal nincs ilyen lehetoseg, marmint hogy reklamalhassanak az emberek.

    Csak ha csend es egyeb zavaras van akkor jon ki a rendorseg. de cigarettafustre , macskaszar eltavolitasra es hasonlo rendkivul fontos  dolgokra sajna a rendorseg nem er ra.

     

    mellesleg ezek a hazak altalaban nem a tul jomodu  emberek lakasaibol allnak , igy aztan nem nagyon van reklamalas mert kb a 80 % uk dohanyos. 

    Es meg jo ha cigarettat sziv es nem fuvet egesz nap.

    előzmény:
    tamtamtam (692)
    2013-07-11  11:35
  4. 2013. július 12. 11:38748.

    Ennyire már nem mennék bele, olvass utána, meg fogsz lepődni.

    Kb 3 hónap után az erek és érfalakon már számottevő javulás van. Ha emlékem nem csal, akkor 2-3 év után már nem mondják meg, hogy bagós voltál...

     

    A tüdő is képes tisztulni, méghozzá elég szépen. Ügyes kis szerkezet.... a jóisten nem csak dógozgatott, mit ezek :-DDDDD

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (745)
    2013-07-12  11:32
  5. 2013. július 12. 11:36747.

    Eccerű, mint a faék:

     

    Mikor mindenki bent van:

    Odamész a terem közepére egy zsapivel, letolod, legugolsz, és odapisilsz... illendően törölsz egyet, leejted a zsepit, majd visszaballagsz a helyedre...

    Ha megkérdik, mit csináltál, csak annyit kell mondani: Én sem mentem ki, hogy ne zavarjam azokat, akiknek nem kell...

     

    Szerintem hamar kompromisszumot kötöttek volna... vagy kirúgnak... de a füsttől mindenképp szabadulsz így... :-DDDDD

    előzmény:
    Amarynda (744)
    2013-07-12  11:31
  6. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. július 12. 11:35746.

    Ja, tényleg, erre még akartam eagálni tegnap, de elfelejtettem.

     

    Anno nem lehetett szólni ilyesmiért, több okból sem.

    Édesanyám is nagyon sokat szenvedett bagós kollégái miatt.

    Akkoriban lehetett az irodákban is dohányozni, és akit zavart a füst, ő volt a "kényes".

     

    Szerencsés volt, aki nemdohányzó kollégákkal került össze.

    előzmény:
    Amarynda (744)
    2013-07-12  11:31
  7. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. július 12. 11:32745.

    1 hét múlva már nem, vagy alig mutatható ki a szervezetben...

     

    Persze, kivéve a foltos tüdőt, a beszűkült ereket, a szürkés, kissé löttyedt arcbőrt (persze, ezért meg is kell dolgozni!), a tipikusan dohányos, megvastagodott hangot, a köhögést.

    előzmény:
    kukacapja (742)
    2013-07-12  11:28
  8. 2013. július 12. 11:31744.

    Te mar csak tudod hogy lehetett volna-e szolni.

     

    ket osszenyitott irodahelyisegben dolgoztunk a fonokot is beleertve 9 en.

     

    Ebbol a fonokot is beleertve 7 ember dohanyzott.

     

    Tenyleg mondhattam volna nekik hogy sziveskedjenek kifaradni a folyosora  mert egeszsegtelen a fust a szamomra.

     

    Mellesleg az egyik no szinten akkor volt terhes es o maga is dohanyzott.

     

    Ugyhogy rengeteg eselyem lett volna arra hogy megszuntessek korulottem a dohanyzast.

    előzmény:
    tamtamtam (696)
    2013-07-11  19:39
  9. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. július 12. 11:28743.
    előzmény:
    kukacapja (739)
    2013-07-12  11:09
  10. 2013. július 12. 11:28742.

    Bocsi, még egy tévhit jutott eszembe, ha már így összejöttünk:

     

    A nikotinfüggés.

    Ugye arra fogjuk a dolgokat, hogy nem tudunk leszokni.

    Kapaszkodj, orvosi tények:

    24-48 óra alatt ürül a vérből (egyes mérések szerint 30 perc is lehet...)

    1 hét múlva már nem, vagy alig mutatható ki a szervezetben...

     

    A legtöbb visszaszokás ezt követően történik meg... ;-)

    (magunk között: rizsa. Pótcselekvés. (Nekem is :-D))...

    előzmény:
    tamtamtam (736)
    2013-07-12  10:59
  11. 2013. július 12. 11:24741.
  12. 2013. július 12. 11:23740.

    A régiek termszetették, leszedték, szárították, sodorták.

     

    Kis olvasnivaló:

    http://dohanymuzeum.hu/dohanyzas-tortenete

    Ebből azért keress másikat is, ami kevésbé meseszerű :-DDDD

     

     

    Trv.:

    http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc .cgi?docid=A1300039.KOR

     

    NEm azt mondtam, nem mérgező. Csak azt, hogy a méreg nagy része (kb 70-80%-a) nem maga az elégetett dohány. Az emberi tüdőnek függetlenül attól, hogy miből keletkezett a füst mindig káros füstöt lélegeznie. A tüdőnk tiszta levegőre "lett kitalálva". Ha megfigyeled, még vízpárában is küzdenie kell (ld. inhalálás)...

    Tehát KÁROS A DOHÁNY FÜSTJE is :-DDD Azért írom nagy betűvel, mert nem szeretném, ha valaki azt venné ki, hogy nem az... csak jócskán "egészségesebb" lenne adalékok nélkül...

     

    A múzeumos írásnál meg ne állj meg, mert kicsit csúsztat az izesítéseknél... illetve a dohány keverékeknél...

    A mai cigikben nem csak dohány van. Az egyik legismertebb pld kaszált fűvel van dúsítva (nincs válogatva, gyakorlatilag mérgező gyomnövényeket is tartalmaz). De vannak más keverékek is...

     

    És most felötlik benned, hogy ha ennyi mindent tudok róla, akkor meg miért szivom, akkor az a válasz, hogy mert hülye vagyok :-DDD Ez van. Nekem is jogom van mindaddig hülyének lenni, amíg ezt törvényi rendelettel számomra meg nem tiltják :-DDDDD Na, akkor szarban leszek.... bár akkor nem lesznek körülöttem sem hülyék, akik miatt idegeskedek és dohányzok... :-DDDDD

    előzmény:
    tamtamtam (736)
    2013-07-12  10:59
  13. 2013. július 12. 11:09739.

    Ahogy Oroszlánszagú Richárd mondta:

    "Szabad" :-DDDD

     

    Szagban mindenképp...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (735)
    2013-07-12  10:48
  14. 2013. július 12. 11:08738.

    Miről nincs szó? Nem hoztak még korlátozó trv.-t?

     

    Egy egyszerű eset, csak hogy lásd, mennyire eröltetetten üldöznek:

    Ugyi van most nagynemzeti dohánybolt, ahol meg KELL tagadni a kiszolgálást, ha kiskorúval lép be a szülő... szerinted én hova teszem a gyereket addig? Szerinted mennyi idő lesz, míg randihelynek nevezik ki a pedofilok a nemzetidohánybolt bejáratát? ;-)))

    Ez csak egy.

     

    Másik aspektus:

    Ha ideszakad egy iszlám vallású ember. Miért nem tiltjuk meg neki, hogy használja a mi keletünket az imádságáért?

    Hát van bármi kézzelfogható tudományos tény arra, hogy van isten? Akkó meg minek imádkodzik?

    Azt mondjuk - nagyon helyesen -, hogy biztosítjuk a szabad hitgyakorlását, akkor is, ha mi nem vagyunk iszlám hitüek, és nem hiszünk allahban, sőt nem hiszünk istenben sem...

     

    A dohányosoknál nincs így.

    Mondhatnánk, hogy nem ugynaz, hisz ő nem árt a tüdejének, de még a hajlngások okozta melkasi presszió miatt kialakuló tüdőterheléseket nem vizsgálta egyik brit kutatócsoport sem.... (csak hülyülök, nem komolyan vanni! :-D)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (734)
    2013-07-12  10:46
  15. 2013. július 12. 11:02737.

    Már vagy 10 éve eladták. Hogy most kié, azt nem tudom, akkor a japók vették meg...

    Na, de erről topikot nyitni? :-DDDD Minek... :-D

     

    Én csak annyit szerettem volna sugallni, hogy először ne a piti dologkat oldjuk meg... kezdjük a nagyokkal (pld. megszüntetni a bunkóképzést), és magától megszünnek a pitik (rádfújjaazistenbarma a füsöt :-D)... DE, mint mindig, fenntartom a tévedés jogát...

    előzmény:
    tamtamtam (732)
    2013-07-12  10:43
  16. 2013. július 12. 10:59736.
    "Nem lenne egyszerűbb mondjuk 200 világcéget rendbetenni, mint több milliárd embert?
    Egyszerűen a cigik gyártásának a technológiáját kellene csak rendbetenni. Van ilyen szabvány. Jelenleg is érvényes, ezt kell betartani.
    Meddig tartana módosítani, hogy a mérgeket ne használják fel?
    Akkor nem ilyen cidri a passzívdohányzás (ami sületlenség, hogy ártalmasabb, mint az aktív, de hát ezt is orvos mondta...) és nem lenne a dohányzóra sem ilyen káros hatással...
    Vagy nem az a cél?"

     

    De igen, ez nagyon jó cél szerintem is. Én nem tudtam, hogy elvileg van dohányzás mérgek nélkül is. Ha tudnám, hogy nem mérgező a füst, semmi bajom nem lenne vele. Na, már megérte napokon át tépni a számat. :)

     

    Viszont ha létezik ilyen szabvány, és jelenleg is érvényes, és ezt kell betartani, akkor miért nem tartják be mégse? Kinek a dolga lenne betartatni és miért nem tartatja be? Valószínűleg azért, mert azt a 200 világcéget mégsem olyan nagyon egyszerű rendbetenni... De akkor meg megint ott vagyunk, hogy amíg ez megoldódik, addig aki dohányzik, az úgy dohányozzon, hogy más ne érezze. Rövidebb távon mégiscsak ez látszik kivitelezhetőbbnek... Mert a dohányosok között vannak kultúráltak is, akikkel még mindig könnyebb szóba állni, mint valami világcégekkel...

    előzmény:
    kukacapja (731)
    2013-07-12  10:42
  17. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. július 12. 10:48735.
    Szabad oroszlánhoz hasonlítani a dohányosokat?
    előzmény:
    kukacapja (728)
    2013-07-12  10:32
  18. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. július 12. 10:46734.

    Mindannyiunk sajnálatára a bunkóval nem lehet mit kezdeni. Aki bunkón dohányzik, az minden mást is bunkón csinál... csak ezt nem vesszük górcső alá...

     

    Ezzel egyetértek.

    Ettől függetlenül mindenkinek jót tett az elmúlt 10 év szabályozása, kulturált és bunkó dohányosnak is. Az előbbi magától vette a lapot, az utóbbinak pedig lehetett szólni, volt hivatkozási alap.

     

     elkezdenek olyan törvényeket alkotni, amik a dohányosok érdekeit szolgálják, és a nem dohányzóknak mondják azt, hogy kuss, viseld.

     

    Ha jól tudom, ilyesmiről még nincs szó, egy magánemberi kezdeményezés történt.

    előzmény:
    kukacapja (728)
    2013-07-12  10:32
  19. 2013. július 12. 10:45733.

    Nem bagatelizálás, ha nyiltan kimondjuk, nem jó az irány.

    Nem ez a megoldás.

     

    Leírtam, mit kell tudni a cigikről...

    Vagy ott tegyenek rendet, vagy tiltsák be a dohánytermékeket...

    Ez, amit most csinálnak alapvetően parasztság... ez van.

     

    Kb. ilyen módon kezelték régen a lepráskat. Kb. ez az irány most... Nézze el nekem mindenki, ha nem tartom magam leprásnak :-D (legfejebb büdösbagósnak :-D)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (730)
    2013-07-12  10:38
  20. 2013. július 12. 10:43732.

    De nem is mondtam sehol, hogy a cigi a fő gond. Csak azt mondom, hogy gond. Más meg tagadja, csak azért, mert őt speciel nem zavarja, amire meg én azt mondom, hogy nem attól gond, hogy vannak, akiket zavar, hanem attól, hogy mérgez mindenkit.

     

    És ha lenne valami halvány sejtelmem arról, hogy az ország eladta a légtérterhelését, lehet, hogy topikot nyitnék róla. De mivel nincs, ezért ez rád vár. :)

    előzmény:
    kukacapja (726)
    2013-07-12  10:27
  21. 2013. július 12. 10:42731.

    Tamtam, nem ezzel van a baj.

    Az iránnyal.

     

    Ahogy az energiafelhasználásban a jó irány a fosszilis energiák megújulóra cserélése, itt is a teendő nem a szankcionálás és korlátozás, hanem a dohánygyártók helyretétele.

    Nem lenne egyszerűbb mondjuk 200 világcéget rendbetenni, mint több milliárd embert?

    Egyszerűen a cigik gyártásának a technológiáját kellene csak rendbetenni. Van ilyen szabvány. Jelenleg is érvényes, ezt kell betartani.

    Meddig tartana módosítani, hogy a mérgeket ne használják fel?

     

    Akkor nem ilyen cidri a passzívdohányzás (ami sületlenség, hogy ártalmasabb, mint az aktív, de hát ezt is orvos mondta...) és nem lenne a dohányzóra sem ilyen káros hatással...

     

    Vagy nem az a cél?

    Vagy csupán tényleg arról szólna, hogy etnikumot csináljunk a bagósokból? Nincs ellene kifogásom, pedig bagózok én is...

    DE elvárom, hogy mondják meg. Engem ne hülyítsenek marhaságokkal. Mondja meg, hogy zavarja a füst és kapjam be... :-DDDD Az tisztességes. Ez, ami most folyik, nem.

     

    Egyszerű megoldás van arra, hogy a kecske is jól lakjon és a káposzta is megmaradjon. Valahogy az az érzésem, nem cél, hogy a káposzta túlélje a dolgot...

    előzmény:
    tamtamtam (729)
    2013-07-12  10:35
  22. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. július 12. 10:38730.

    Mivel a topik témája a dohányzás, ezért off lenne, ha másegyébért kardoskodna.

    Ez miért furcsa?

     

    Nem vitatta senki, a dohányzáson kívül sok másegyéb is káros.

    Pont amikor a legnagyobb vita volt, akkor volt téma a rádióban a sózás és a hatalmas rejtett sótartalom az ételekben.

    Aki sokat süt-főz otthon, és nem sóz erősen, maga is érzi a különbséget.

     

    Hosszú távon ugyanolyan káros (lehet), mint akár a dohányzás.

     

    Ettől még nem szabad bagatellizálni a dohányzás ártalmait.

    előzmény:
    kukacapja (726)
    2013-07-12  10:27
  23. 2013. július 12. 10:35729.

    "a mai dohánytermékekben kb 400 vegyi anyagot használnak. Már a dohány szárítása sem "természetes"...
    Tehát, hogy a dohányzás öl, vagy a márgek, amik benne vannak nem ugyanaz. Hogy miért a dohányzást tiltják és miért nem ezen anyagok használatát, megint csak érdekes kérdés lehet... Egyébként az összetételi listát (kb 80%-át legalábbis) megtalálod a súlyosan egészségkárosító mérgek listájában is..."

     

    Na de itt a mai dohányzásról beszélünk, az meg elválaszthatatlan ezektől a mérgektől (te is azt mondod, hogy mérgek, ebben nincs vita, úgy értem), mert aki manapság dohányzik, az az ilyen dohánytermékeket használja, nem pedig a régi, természetesen szárított dohányt (amihez nem adagoltak 400 féle vegyi anyagot, és ezért talán nem is volt mérgező? nem tudom). És akkor megintcsak ott vagyunk, hogy manapság mérgező a dohányzás a manapság gyártott dohánytermékekkel, vagyis - legalábbis ez a része - nem manipulatív hazugság szerinted sem. És ez a lényeg.

    Hogy hogyan alakult ki az egésznek a kultúrája, meg hogy mi volt a light cigikkel, az - bár nagyon érdekes történet, mégis - csak történelem. Az is igaz, hogy az orvosok véleménye is folyamatosan változik sokmindenről, na de a 400 féle vegyi anyag 80%-áról, amiről ma azt mondják, hogy méreg, nem hiszem, hogy egyszercsak ki fogják jelenteni, hogy bocsánat, tévedtünk, ezek közül egyik összetevő sem mérgező, sose volt az. Szerintem legfeljebb nagyon kis töredékével fordulhat ez elő, ha egyáltalán előfordul bármekkora részével is, de akkor még mindig ott lesz a 400 féle összetevő 80%-ának a nagyon nagy része, amiről mindig is azt fogják mondani, hogy ártalmas.

    előzmény:
    kukacapja (722)
    2013-07-12  10:08
  24. 2013. július 12. 10:32728.

    Erre szokták mondani, hogy ha ketrecbe zársz egy szabad oroszlánt, ne várd, hogy nem vadul meg...

     

    Fordítsuk meg. Mondjuk honatyáink masszív bagósok és elkezdenek olyan törvényeket alkotni, amik a dohányosok érdekeit szolgálják, és a nem dohányzóknak mondják azt, hogy kuss, viseld.

    Szerinted ők meg tudtak volna maradni a kultúrált hangnemnél, amikor már a 25. korlátozást hozzák ellenük?

     

    Ugye nem...

     

    Mindannyiunk sajnálatára a bunkóval nem lehet mit kezdeni. Aki bunkón dohányzik, az minden mást is bunkón csinál... csak ezt nem vesszük górcső alá...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (724)
    2013-07-12  10:26
  25. 2013. július 12. 10:31727.

    Ez milyen érdekes! Sokféle info fut rajta folyamatosan.

    Nem tartozik ide szorosan, de úgy gondoltam, érdemesmegosztani:

     

    http://www.worldometers.info/hu/

Címlap

top