Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2014. október 24. 14:4621226.

    Sziasztok, 


    Olyan jó, hogy nem kell dolgozni, nyugodtabban tudok jönni olvasgatni. A készülődéssel még sehol sem állok, csak a listám bővül szinte óráról órára. Ezért is csodállak Titeket és minden elismerésem a Tiétek, hogy ilyen sok mindent csináltatok már. 


    Anikó: nagyon ügyes vagy, minden munkád gyönyörű. Jó munkát a mai napra, remélem holnap sikerül a takarítás mellett pihenned is. 


    Szisszka: én is láttam mind a két filmet, nagyon tetszettek:-)


    nekezd: de jó, hogy volt erőd kimenni ebben a csúnyácska időben. Nálunk egész nap esik. Csak reggel volt egy kicsi esőmentes időszak. De legalább gyújtottam gyergyákat és nagyon finom forralt bor izű gyümölcs teát kortyolgattam


    Shephard: de jó, hogy újra itt vagy és minden rendben van. Fantasztikusak a képek a kisbabádról. Imádtam én is ezeket a képeket a kisfiamról, amikor a pocakomban volt:-) Olyan kis manó orruk van  Vigyázzatok magatokra és sok sok egészséget kívánok! 


     


     

  2. 2014. október 24. 14:3821225.

    Sziasztok!


    Tegnap nem éreztem jól magam, ma meg az idő trutyi így szobafogság van.


    Szisszka nagyon kedvelem ezt a fiatalembert és mindkét filmben az alakítását is. Van még egy film amiben egy fiatal férfit játszik aki egy gumi babával él, csak a címe nem jut eszembe. Azt gondoltam kinek lehet ilyen abszurd ötlete erről filmet írni és nem semmi ezt a szerepet eljátszani is. 


    Amikor is láttam egy dokumentumfilmet és vannak ilyen férfiak a valóságban is betegek és egy babával élnek együtt...érdekes a világ.


    Mindkét filmet csak ajánlani tudom ilyen időben.


    Shephard tüneményes kislegény.


    Mindenkinek nagyon szép napot!

    előzmény:
    Szisszka (21196)
    2014-10-24  09:32
  3. 2014. október 24. 14:1721224.

    Ezt a falucskát meg kellene csinálnom. Már az Ikejjás -hasonló elven működő- fenyőfás is izgatott, de ez most a nyerő. Ki fogom próbálni és az ablak elé fogom tenni. Lehet, h kombinálom a kettőt: kis házak lesznek és nagy fenyők. 

    előzmény:
    borcsamama (21220)
    2014-10-24  13:46
  4. 2014. október 24. 14:0921223.

    Reni aranyosak ezek a kis díszek. 


    Lányok! Ma berohantam az Ikejjába, mert láttam a neten, h van nekem való polc 495 Ft-ért.  Majd megszakadtam, mire hazavonszoltam, de itt van végre!Olyan tömeg volt 1/2 12-kor, h lépni alig lehetett, hallottam a pasik méltatlankodtak halkan.


    Már kint vannak a karácsonyi díszek, de még feldíszítve persze nincs.

    előzmény:
    Reni007 (21212)
    2014-10-24  12:08
  5. 2014. október 24. 13:5921222.

    Maci, én azt gondolom ezekről a programokról, hogy ezt mindenkinek családilag kellene intézni. Mi együtt "csak" Karácsonyozunk és kreatívkodunk, tehát, akik ideutaznak  az ország különböző tájairól, azoknak mi az ezekkel kapcsolatos dolgot tudjuk felajánlani, mert ez az, ami mindenkit érdekel. Az egyéni érdeklődését ennyi embernek lehetetlen időben, távolságban és anyagi szempontok szerint is összerendezni. 


    Sajnos.

    előzmény:
    maci6609 (21210)
    2014-10-24  11:09
  6. 2014. október 24. 13:5221221.

    Shephard, nagyon köszönjük, h megosztottad velünk ezeket a képeket. Fantasztikus így látni, h ki is lakik ott. 


    Nagyon aranyos az arcocskája.

    előzmény:
    Shephard (21214)
    2014-10-24  12:23
  7. 2014. október 24. 13:4621220.

    még néhány ötlet....


    horgolt mécsestartó


    távkapcsoló, varrócucc, horgoló-kötőtű , vagy bármi tartó fotel karjára


     


    szalvéta angyalok , a testük ruhájuk szalvéta vagy karácsonyi textil, a fejük ferrero rosé csokoládé vagy  arany színűre festett  ill. sztaniolba csomagolt dió, a szárnyuk lehet ruhán keresztül megvasalt vatelin /fliz/, vagy akár kottapapír, vagy krepp-papír , utóbbiak több rétegben. 


    karácsonyi falucska egyszerűen

    előzmény:
    borcsamama (21218)
    2014-10-24  13:33
  8. 2014. október 24. 13:3921219.

    Szisszka: nekem is az az egyik kedvenc képem, olyan édes rajta


    Borcsamama: vigyázunk, még most is hihetetlen számomra, hogy ennyire részletesen láthattam Őt odabent

  9. 2014. október 24. 13:3321218.

    folytatás.....


    Hintaló filcből


    Ajándéktasakok üvegekre


    Manócskák parafadugóból, a filcből és hungarocell vagy fa golyócskából

    előzmény:
    borcsamama (21217)
    2014-10-24  13:23
  10. 2014. október 24. 13:2321217.

    Sziasztok Lányok!


    Bekukkantottam én is, bár nem igen van időm, fogalmam sincs hogy leszek meg a takaróval holnapra, mivel holnap lesz a köszöntés, nem vasárnap.  Na mindegy, hosszú az éjszaka. 


    Shephard, csodásak ezek a képek a picikédről, valamikor ilyet el se tudtunk volna képzelni.  Szinte hihetetlen hogy ilyen van.  Vigyázzatok magatokra!


    Anikó, örülök hogy sikerült kiszedned a rizsdát, kár lett volna a sok szép hópelyért.  A szaloncukrodra is kiváncsi vagyok. 


    Reni, van sok pacis mintám, most viszont alig találtam, de remélem azért talán ez is segít.  

  11. 2014. október 24. 12:5321216.

    Reni


    nagyon szivesen a mintát! Persze, van elég dolgod! 


    Majd én is kipróbálom ígyis, úgyis a manókat ;) köszi az ötleteket! :) 


     


    Shephard


    ezek az 5d uh képek fantasztikusak! Le vagyok döbbenve! A babádhoz pedig gratulálok, nagyon édes kis pofija van! :) A 3. Képen imádom ahogy tartja a kis száját! :) 

    előzmény:
    Reni007 (21211)
    2014-10-24  11:59
  12. 2014. október 24. 12:4721215.

    Maci


    hát a tropicarium is plusz 2500 ft-os program... 


    Nekem itthonról a Campona (ott van a Tropicarium) egy icipicit közelebb van mint az Örs (ahol multkor talalkoztunk). De az Örsről még elmenni a Camponaba, az olyan 1-Másfél óra... 


     


     

    előzmény:
    maci6609 (21210)
    2014-10-24  11:09
  13. 2014. október 24. 12:2321214.

    Sziasztok!


     


    Tegnap pihenős napot tartottam, csak virágokat tettem el télre, amúgy pihiztem, aludtam, így nem jutottam hozzátok, de ma már itt is vagyok, most kezdek majd visszaolvasni, de addig hoztam nektek néhány képet a pocaklakómról, nagyon jó volt az 5D UH, olyan valóságos lett az egész, és szuper volt Őt 3D-ben látni, aztán kiderült hogy azokat a képeket is kiírták CD-re, így itthon is megtudjuk nézni, mondtam is a férjemnek már csak emiatt is érdemes volt 3D Tv-t vennünk 2 éve


    Kép alá odaírtam, hogy mit lehet látni a képen, hátha így könnyebb lesz felismerni, aki nem látja könnyen


     


    Megyek olvasok visszafele, jelentkezek estefelé

  14. 2014. október 24. 12:1521213.

    Manófejet lehet préselt papírgolyóból ,só-liszt gyurma golyóból,masé(házilag) golyóból készíteni!


    Én némelyiket az én arc pirosítommal  festettem meg szeplővel,valamelyiket piros színes ceruzával,piros csillámmal!A képen nem néz ki jól a csillámos arc ,de a valóságban igen!


    Én még mindig  a dióbabákat csinálom!

  15. 2014. október 24. 12:0821212.

    Itt látszik a fejük,festettem nekik "orcát" és megszórtam csillámmal!

  16. 2014. október 24. 11:5921211.

    Köszönöm  a lovas mintát!Én is meg tudnám rajzolni ,de annyi mindent kellene még csinálnom,hogy nem tölteném ezzel az időt!


    A hungarocell golyót nem festettem le,fehér maradt!Nekem  nem volt annyi időm,hogy 30kicsi golyót festegessek!De szerintem halvány bőr színnel le lehet festeni!

    előzmény:
    Szisszka (21207)
    2014-10-24  10:33
  17. 2014. október 24. 11:0921210.

    Megnéztem, kiábrándultam belőle, a jegyek olyan 2100 és 3990 ft? -hát ennyiért már az ingyen csoki sem esik jól, hogy őszinte legyek, még ha van is a nap végén...:(


    Nem tudom, nem olcsó szórakozás..ettől még a halas áruház is jobb, ahol van az úszó cápa, na az egy csodás hely Pesten igen a Tro----um...:))


    Ott aztán el lehet időzni, igaz az is a föld alatt van szinte, nincs nyitott ablak, de csodásan szép, hanyan voltatok már ott? Az nagyon messze van a központi résztől, ahol idén már egyszer találkoztunk?

    előzmény:
    eszterlili (21208)
    2014-10-24  10:45
  18. 2014. október 24. 11:0321209.

    Anikó


    Örülök, hogy sikerült kiszedni a rozsdafoltot! Megmutatod majd a szaloncukrot? Biztosan az is csudiszép! Jó tevékeny napod volt tegnap, ügyes vagy! :)Kitartást a munkához!


     


    Nekezd


    De jó dolgok vannak ezen az oldalon!


     


    Kljucsi


    Csak tervezem megcsinálni az angyalkát, a testét megtudnám csinálni magamtól, de aszárnyait nem biztos. Lehet, hogy ha nagyon nem sikerül, megveszem a mintát. csak olyan aprócska, ilyen pici dolgot még nem horgoltam. 


     


     


     


     

    előzmény:
    aniko0126 (21192)
    2014-10-24  09:14
  19. 2014. október 24. 10:4521208.

    Reni007: Köszi a lovacskás képeket, mentve az összes. Igaz, most már Szisszka tett fel szabásmintát,de szerintem ránéztére is lelehet rajzolni,nem olyan bonyolult. Mindig jó képeket hozol. 


    maci6609: Valahol a neten leltem a Csokimúzeumra, bizonyos fő fölött lehet kérni csoportos foglalkozásokat is. Majd egyszer talán a családdal végig nézzük, de hogy mikor, az más kérdés.Nálam is előfordul, hogy nincs meg valami, nem vagy egyedül.Nagy álmom egy drasztikus szanálás megvalósítása. 


     

  20. 2014. október 24. 10:3321207.

    Reni


    én ilyen lovacskákat találtam! 


    A manócska infót köszi! Én tavaly megpróbáltam levegőre száradó gyurmából, de nekem annyira nem jött be, ezért is kérdeztem, hogy te miből csináltad! A hungarocell golyókat lefested? Vagy fehéren hagyod? 


    Tetszik a szalvétagyűrű ötlet is, én arra id gondoltam,hogy lehetne horgolt hópelyhet is rátenni! 


     

    előzmény:
    Reni007 (21187)
    2014-10-24  08:09
  21. 2014. október 24. 10:2821206.

    Szóval sikerült? Végre, hála égnek, mikor láthatjuk az összes kikeményített hópihét? Én már nagyon várom! :)


    Talán élőben is hullik majd pár nem is olyan sokára..azt is várom naná! :)


    És ezt úgy kell mondani, hogy bizony sikerült kiszedni a foltot " 99,9 -ban". Nem szoktál nézni reklámot? :))


    Olyan friss szellő lengedezik kint, mintha jönne a friss levegővel a hó is...érdekes illatok vannak..én is befűtöttem, de kell is, jobb így bent lenni...


    Zsepitartók, meg faládika, mécsestartó? -Te mindenhez értesz? :((


    Neked is legyen szép napod, én Veled tartok, melóba megyek mától ismét...:(

    előzmény:
    aniko0126 (21192)
    2014-10-24  09:14
  22. 2014. október 24. 10:0521205.

    Nem szoktam ülni, addig még ki nem találok valamit, de az meg hamar meg van.


    Nagy sajnálatomra sem nagy nappalink, sem nagy erkélyünk nincs..pedig olyan szép lenne olyan magasról a KERT-ecském, de hát ezek lemaradtak...elég legyen ami a miénk igaz? :))


    A Csokimúzeumban mik vannak, olyan mint a Marcipán? -mert ott jártam már, csodás..kár, hogy ott is minden messze van, és sajna tényleg épp elég az izgalom, hogy érünk fel, ki fog várni és milyen időnk lesz!!! -mert ezek ugye nem mellékesek!!! :)

    előzmény:
    Bági57 (21182)
    2014-10-23  23:42
  23. 2014. október 24. 10:0321204.

    Én is nagyon kíváncsi leszek rá, hogy döntünk majd a végére, és főleg, MIKOR lesz a tali, mert azért nagyon nem mindegy.


    Én még semmit sem csináltam, igaz ma délelőtt elment a napom, hogy fontos papírokat kerestem, azt hiszitek meg van? Ebben a lakásban NINCS meg, semmi sem, hogy ne kapjak idegbajt, pedig kell... de hová tettem? Vesztemre úgy emlékszem összehajtottam...ha nagyban lenne hamarabb meglenne, de ez van, majd előkerül van rá még egy hét, hogy meglegyen, a csudába, mérges vagyok megint magamra.

    előzmény:
    eszterlili (21183)
    2014-10-24  00:54
  24. 2014. október 24. 10:0121203.

    Én sem igazán tudtam, lehet már zaklat, hogy mi vár rám ma...sajna...de túl kell lenni rajta...


    A hátam majd beszakadt, hihetetlen...megint..este a lábamat nem tudtam hová tenni, tiszta ideg volt... mi lesz még velem? jaj nekem...


    Jó kis oldalt hoztál, én is leselkedtem...főleg a narancssárga gumi Kála, eszméletlen szép ugye, na meg a bogyós Őszi ágak, valahogy most ezekért odáig vagyok meg vissza...Gombát nem láttam nincsen? :))


    Neked mik tetszenek főleg innen?

    előzmény:
    nekezd (21184)
    2014-10-24  06:42
  25. 2014. október 24. 09:5921202.

    Sziasztok!


    Kicsit szomorú lett az időjárásunk, de nem esik épp...aztán a Mátrában meg tegnapelőtt éjjel havazás volt. Igaz kicsike és meg sem maradt, de hullott a HÓ!!! :)


    És azt mondták, ilyen szélsőséges időjárásban bármikor bámi lehet, szerintem IGAZ! :(-és azt hiszem, ahogy jön a November én már várni fogom...:)


    Nagyon szép Gombákat hoztál, igazán tetszetősek, igaz megint az tetszik a legjobban, aminek a kalapja kicsit lejjebb ér és alul be van húzva, az olyan igazinak tűnik!KÖSZÖNÖM ŐKET!!


    A Manóid csodálatosak, azért nem vagy semmi, ilyeneket elkészíteni, szépek lettek...:)


    Lovacskamintám nincs...:(


    A Cicák csodásak, főleg ez aki alszik, hát nekem olyan lilásnak tűnik, de mint egy igazi...teljesen magával ragadott! :)


    Na és az ágakból készült madárkás-tobozos-piros bogyós ajtódísz vagy ablak, eszméletlen szép és ez még megvalósíthatós is! :)))

    előzmény:
    Reni007 (21190)
    2014-10-24  08:45

Címlap

top