Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rosszul lettél éjszaka? Kit érdekel?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 23. 07:35
Elkövettem azt a hibát, hogy hajnalban lettem rosszul, ráadásul pofátlan módon nem a lakcímkártyám szerinti kerületben. Elkövettem azt is, hogy mivel a saját lábamon is tudtam járni, ezért mentők helyett úgy gondoltam, magam indulok segítségért. A konklúzió ijesztőre sikerült.

Nők Lapja Café: Rosszul lettél éjszaka? Kit érdekel?
  1. 2014. július 24. 18:41201.
    Bubi, már neked sem megy az értő olvasás? Tudom, hogy nehéz az orvosok élete, egy szóval sem írtam azt, hogy nem. De ez akkor sem jogosítja fel őket a bunkóságra, mert a körülményekről nem a beteg tehet. És még mindig fenntartom, akkor is, ha se neked, se anyukádnak nem tetszik: aki nem képes arra, hogy úgy legyen orvos, hogy közben nem rúg bele a betegbe, az menjen takarítani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762013 (190)
    2014-07-24  18:28
  2. 2014. július 24. 18:41200.
    Aha.. elolvastam
    az pont benne volt, hogy  mennyit kell inni és mit fogok érezni
    A pisilés az nem volt benne.
    mivel voltam már másfajta laboron, ahol kifejezett kérés az volt, hogy  "tele legyen a hólyag..." -- mégis honnan kellett volna tudnom?,
    amugy bizonyára nagyon nehéz lett volna ordibálás helyett azt mondani, hogy  nyugodtan menjen ki a mosdóba.-
    Mert ez már fullextra


    előzmény:
    almasnyusziful (192)
    2014-07-24  18:32
  3. 2014. július 24. 18:39199.

    Az orvos a beteg ellátását akkor is megtagadhatja, ha




    1.     a beteg együttműködési
    kötelezettségét súlyosan megsérti,




    2.     az adott ellátás
    erkölcsi felfogásával, lelkiismereti vagy vallási meggyőződésével ellenkezik,




    3.     vele szemben a beteg
    sértő vagy fenyegető magatartást tanúsít, kivéve, ha e magatartását betegsége
    okozza,




    4.     saját életét vagy
    testi épségét a beteg magatartása veszélyezteti.




    A fent részletezett legutóbbi két esetben az orvos a
    beteg ellátását csak akkor tagadhatja meg, ha




    1.     ez a beteg egészségi
    állapotát károsan nem befolyásolja, és




    2.     a beteget más orvoshoz
    irányítja, vagy javasolja, hogy saját érdekében forduljon más orvoshoz.



    előzmény:
    almasnyusziful (198)
    2014-07-24  18:38
  4. 2014. július 24. 18:38198.
    Nem kell meggyógyítania.

    Meg kell vizsgálni ha---




    orvos megtagadhatja,




    1.     ha ebben más beteg
    ellátásának azonnali szükségessége miatt akadályoztatva van, vagy




    2.     a beteghez fűződő
    személyes kapcsolata miatt feltéve, hogy a beteget más orvoshoz irányítja.




    Az orvos a beteg vizsgálatát és további ellátását megtagadja,
    ha erre saját egészségi állapota vagy egyéb gátló körülmény következtében
    fizikailag alkalmatlan.




    Az orvos a beteg ellátását csak a vizsgálatát követően
    tagadhatja meg, amennyiben a vizsgálat alapján megállapítást nyer, hogy




    1.     a beteg egészségi állapota
    orvosi ellátást nem igényel,




    2.     a beutaló orvos által
    javasolt vagy a beteg által kért kezelés szakmailag nem indokolt,




    3.     a szükséges ellátás
    nyújtásához az egészségügyi szolgáltatónál nincsenek meg a személyi, illetve
    tárgyi feltételek és a beteget beutalja az ellátásra szakmailag illetékes
    egészségügyi szolgáltatóhoz, vagy




    4.     a beteg állapota nem
    igényel azonnali beavatkozást és a vizsgálatot végző orvos a beteget későbbi
    időpontra visszarendeli.


    Amennyiben a beteg vizsgálata alapján megállapítást
    nyer, hogy a beutaló orvos által javasolt vagy a beteg által kért ellátás
    jogszabályba vagy szakmai szabályba ütközik, az orvos az ellátást megtagadja.


     


     



    előzmény:
    kivi39 (196)
    2014-07-24  18:35
  5. 2014. július 24. 18:36197.
    Amiket felsorolsz az. Egyszerűen ne mveszed tudomásul a realitásokat. Azokat ütöd akiknek az életed köszönheted.
    előzmény:
    kivi39 (193)
    2014-07-24  18:32
  6. 2014. július 24. 18:35196.
    Csupán annyi köze van a nyavajámhoz, hogy meg kell gyógyítania. Ha annyira meg vagyok ijedve, hogy képtelen vagyok felfogni amit mond, akkor nem tudom betartani az előírásait és nem tudok együtt működni vele, ergo tök feleslegesen pofázott, dolgozott, nem fogok meggyógyulni. Csak ennyi. Semmi más. Ez a munkája.
    előzmény:
    almasnyusziful (191)
    2014-07-24  18:28
  7. 2014. július 24. 18:35195.
    Meg a nagy büdös lóherét.
    Van mikor a betegnek már a köszönését se viszonozzák. Van mikor egy kismamát csak azért ugatnak le, mert nem várt egy császárral a háta mögött még x órát a buszra, úgy hogy annyi ideje volt a betegnek, hogy átadja a papírjait és köszönjön. Végülis, lehet azért az alatt az x óra alatt meg is szültem volna akár otthon ( bár mivel császár volt a 2. is nem hinném ) de igen, lehet én voltam a bunkó mert nem indultam inkább neki a kórházba éjnek évadján a laza két órás túrának ( ennyi lett volna gyalog ) vajúdás közben... tuti.
    Van mikor sikk egy vajúdó kismamát azért cikizni az egész folyosó hallatára mert hányni mert, színészkedésnek kikiáltani a fájdalmait, igen, biztos ott is a kismama volt a hibás mert nem néma csendben kigúvadt szemmel szenvedett, nehogymár zavarja a kedélyes kvaterkázást a folyosón a nővérek közt ( ez nem én voltam, szomszéd szobában fekvő kismama, a vajúdásának a beindulásától számítva majd 20 órát hagyták még benn a kórteremben, mondván csak játsza az agyát, nincs még ennek a szülésnek itt az ideje, de vizsgálatra nem vitték volna el, és hogy fájdalmában már kidobta a rókabőrt még ki is gúnyolták), végülis tök szórakoztató volt ezt az egészet fültanúként megélni, a szobatársai többet törődtek vele mint a tisztelt eü dolgozók.

    Miért nem tudod felfogni végre, hogy elég sokan vannak ilyen fennhéjázó idióták, akik nem kicsit tesznek a betegre, mert igen, ők megtehetik alapon????

    És ismétlem magam: tisztelet minden orvosnak, nővérnek, ápolónak, aki nem ilyen.
    előzmény:
    almasnyusziful (188)
    2014-07-24  18:23
  8. 2014. július 24. 18:33194.
    Amúgy nem láttam még bájvigyorgó eladót a pultnál és nem is várom el.
    előzmény:
    Lillaréka (186)
    2014-07-24  18:19
  9. 2014. július 24. 18:32193.
    Akkor most légyszíves másold be akár a bevezető cikkből, akár az én vagy bárki más hozzászólásából, hogy mikor akartuk azt, hogy az orvos a beteg kapcarongya legyen. Mert sehol, egyetlen egyszer sem írtam olyat, hogy teljesíthetetlent várnék az orvostól vagy bármelyik dolgozótól. Mit írtam? Azt, hogy az ügyeleten a nővérke legyen szíves tudni, hogy a hintából kiesett, törésgyanús gyereket nem a torokfájósok közé kell küldeni, hanem a sebészetre. (nem a belgyógyászat nővérkéje volt, hanem a központi recepción ült) Azt is elvártam volna, hogy ne készítsenek a gyerekemről 5 felesleges röntgen képet, hanem ha az első, második nem lett jó, akkor az orvos mondja meg az asszisztensnek, hogy miért nem jó, ne kelljen a gyereket teljesen feleslegesen kínozni és sugarazni. Igen, azt is elvárom egy orvostól, hogy ha rosszul vagyok, ne röhögjön ki, hogy nincs semmi bajom. Másra nem emlékszem, hogy írtam volna elvárást. Most légyszíves írd meg, hogy ezek közül melyik volt bunkóság az orvossal szemben.
    előzmény:
    almasnyusziful (189)
    2014-07-24  18:25
  10. 2014. július 24. 18:32192.
    A ct előtt elég hosszó tájékoztató papírt íratnak alá, el kell olvasni. Én elolvastam.
    Eladóból sok van,bárki lehet orvos nem.

    előzmény:
    Lillaréka (186)
    2014-07-24  18:19
  11. 2014. július 24. 18:28191.
    Na és miköze az orvosnak a te lelki nyavalyádhoz talán fogadjon örökbe téged? :))
    http://noszadoki.hu/hirek/mennyei-javaslat-az-oep-kolt segeinek-csokkentesere
    Különösen ez a rész tetszik:
    Több évtizedes, masszív hagyománya van, hogy nálunk az orvosok fizetésük jelentős hányadát vatikáni valutában (Isten fizesse meg!) kapják, s emiatt hálapénznek nevezett alamizsnából élnek. Kéregetésből fedezik az új orvosi eszközök, például laparoszkópok vagy inkubátorok beszerzésének költségeit is, ha a régi annyira leromlott, hogy a tovább már nem használható. Éppen ezért a társadalom tudatában a „koldulás” és az „egészségügy” összetartozó fogalmakká váltak.





    Mennyei javaslat az OEP költségeinek csökkentésére

    2006. május 31. szerda ˇ Cikk nyomtatása



    {mosimage}A páciensek betegségeinek diagnosztizálása és kikúrálása oly nagymértékben megterheli az OEP kasszáját, hogy az már az OEP finanszírozási képességeit meghaladja. Éppen ezért a privatizáció helyett a következő javaslatcsomagot dolgoztuk ki az OEP költségeinek csökkentésére.


     


    1) A OEP alapítson egy kolduló szerzetesrendet, és az orvosképzés a továbbiakban ezen szerzetesrend keretein belül működjön. 
    Az orvostársadalom szigorúan hierarchikus rendben való tagozódása könnyen illeszthető egy szerzetesrend hasonló alá- és fölérendeltségi viszonyokat tartalmazó struktúrájához, így a jelenlegi rendszernek a szerzetesrendbe való átfordítása könnyen végrehajtható. Az orvos munkájának már most is integráns részét képezi a napi megaláztatások eltűrése, az önkizsákmányolás, a lemondás, az önfeláldozás, a betegellátás problémáinak a saját érdekei elé helyezése, de ezek a jelenségek még csak az elvárások szintjén jelentkeznek, ahelyett, hogy egy szilárd keretbe beépülve a követelmények szerves részét alkotnák.
    Több évtizedes, masszív hagyománya van, hogy nálunk az orvosok fizetésük jelentős hányadát vatikáni valutában (Isten fizesse meg!) kapják, s emiatt hálapénznek nevezett alamizsnából élnek. Kéregetésből fedezik az új orvosi eszközök, például laparoszkópok vagy inkubátorok beszerzésének költségeit is, ha a régi annyira leromlott, hogy a tovább már nem használható. Éppen ezért a társadalom tudatában a „koldulás” és az „egészségügy” összetartozó fogalmakká váltak.


    Ha nem csak évtizedekkel, hanem évszázadokkal, évezredekkel korábbra tekintünk vissza, akkor azt látjuk, hogy a gyógyítás tudományának letéteményesei kortól és helytől függetlenül mindig olyanok voltak, akik a transzcendenssel közvetlen kapcsolatot tartottak, s ezt a transzcendens kapcsolatot javasoljuk a jelenleginél jóval alaposabban kiaknázni. 
    Éppen ezért a „közhasznú szerzetesrend”, méghozzá a kolduló szerzetesrend adhatná a leginkább megfelelő szervezeti keretet az orvosok képzéséhez és működéséhez, hiszen ennek már megvan a megfelelő társadalmi beágyazottsága.


    2) A szerzetesrend szabályzata szerint a hallgatóknak vállalniuk és szeretniük kell az aszkézist, szüzességi fogadalmat kell tenniük, cölibátusban kell élniük, családot nem alapíthatnak. Így munkájuktól a zajongó gyermekek nem vonják el a figyelmüket, és nem kell azzal foglalkozniuk, hogyan fogják a családjukat eltartani.


    3) A hallgatók és a végzett orvosok kötelezően a kolostorban laknak, ellátásukról a szerzetesrenden belül, saját maguk gondoskodnak. A nap 24 óráját a betegellátásnak szentelhetik, mivel megszabadulnak a lakásvásárlással, a lakás berendezésével, a lakás fenntartásával kapcsolatos gondoktól, s a világi hívságok sem terelik el a figyelmüket a kötelességeikről.
    A szerzetesrend tagjai nem alkalmazottak, ezért a Munka Törvénykönyve, különösen annak minimál-bért előíró és munkaidőt korlátozó passzusai sem vonatkoztathatók rájuk. Csakis hivatástudatból dolgoznak, munkájukért a szerzetesrendtől fizetés nem jár, pénzt vagy más juttatást (száraz kenyéren vagy krumplihéjon kívül) a betegektől sem fogadhatnak el. A hálás betegek adományaikat a kolostor bejáratánál elhelyezett urnába dobhatják, de a bevételek szigorúan lekönyvelésre kerülnek, s a KHT.a megfelelő adókat is megfizeti utánuk. 
    A kolostori elhelyezés előnye, hogy a doktorok éjszaka is bármikor elérhetők, az ágyukból kiugraszthatók, és az éjszakai munkáért sem kell külön ügyeleti díjat fizetni nekik.


    előzmény:
    kivi39 (185)
    2014-07-24  18:19
  12. Torolt_felhasznalo_762013
    Torolt_felhasznalo_762013
    2014. július 24. 18:28190.
    Tudod, kivi, adj hálát az égnek, hogy vannak még olyan orvosok az országban, akik hajlandók napi 30-40 vagy még több beteget ellátni. Adj hálát, és tedd össze a két kezed, mert ennek köszönhető, hogy egyáltalán még nem omlott össze a magyar egészségügy.

    A mondatodat meg, bár nem kérte, de köszönöm a 40 éve az egészségügyben dolgozó anyám helyett is. Aki néha úgy csinálja végig a rendelési időt, hogy se enni, se pisilni nincs ideje. Akik néha a 7 óráig tartó ügyeletet fél 9-kor fejezik be, nehogy a betegnek még egyszer vissza kelljen jönnie. Meg fogom mondani neki, hogy ha nem bírja, akkor menjen pénztárosnak a teszkóba. Nyilvánvalóan szánalmas picsogás, amikor este holtfáradtan összeesik.
    előzmény:
    kivi39 (177)
    2014-07-24  18:07
  13. 2014. július 24. 18:25189.
    Most ezt minek rakod ide? Nem látom benne em az ingynt se mazt hogy a betegeim kapcarongya leszek...te igen? :))
    előzmény:
    kivi39 (184)
    2014-07-24  18:17
  14. 2014. július 24. 18:23188.
    Szerintem a legtöbb normális ,de van akinek semmi nem elég.
    A buksi simi szerintem nem az orvos dolga és szerintem nem is jellemző rájuk.Azt gondolom, ha valakivel bunkók csak azért mert az illető velük is fenhéjázó lekezelő.
    előzmény:
    lady1986 (182)
    2014-07-24  18:17
  15. 2014. július 24. 18:22187.
    Soha nem voltam bunkó beteg. De amíg én tisztelettel viselkedem velük szemben, addig a nővérke az ajtóból visszafordulva vágta hozzám a nedves pelenkát, mert szülési görcsök közepette mertem megkérni, hogy törölje le a homlokom. Igen, egyedül voltam a kórházban és nem, nem tudtam járni, mert gépre voltam kötve és feküdnöm kellett.
  16. 2014. július 24. 18:19186.
    Tudod mi a nagyon érdekes!
    Hogy  ha egy agyonhajszolt eladó  nem lövi fel a bájvigyort a   tiszteltvásárlónak, akkor tiszteltvásárló  feljogositva érzi magát arra, hogy lebunkózza az eladót.
    Pedig ott csak arról van szó, hogy  a tiszteltvásárló  a 10 deka parizerét egy bájvigyor kiséretében kapta -e meg

    De az eüben lehet úgy bánni a beteggel, mint ahogy  a francia idegenlégió kiskatonáival bánnak a fegyelemsértést követően.. a szadista kiképző őrmesterek.
    Nem, nem túlzás...  tavaly decemberben sikerült velem hasonló hangnemet megütnie a CT-v  végző  boszorkánynak.. pedig csak  pisilnem kellett, és nem tudtam, hogy elmehetek -e a vizsgálat elött.
    azért nem tudtam, mert nem mondta senki.
    előzmény:
    felicienne (178)
    2014-07-24  18:10
  17. 2014. július 24. 18:19185.
    Na és? Ehhez mi köze a betegnek? Talán fogadja örökbe az orvost?
    előzmény:
    almasnyusziful (183)
    2014-07-24  18:17
  18. 2014. július 24. 18:17184.
    Én …………….. esküszöm, hogy orvosi hivatásomhoz mindenkor méltó
    magatartást tanúsítok. Orvosi tudásomat a betegségek megelőzésére, a
    betegek testi-lelki javára, betegségük gyógyítására fordítom. A hozzám
    fordulók bizalmával, kiszolgáltatott helyzetével visszaélni nem fogok
    ,
    titkaikat fel nem fedem. Egyenlő figyelemmel és gondossággal gyógyítok
    minden embert.
    Tudásomat és gyakorlati ismereteimet állandó képzéssel
    magas szinten tartom, de ismereteim és képességeim korlátait is
    tudomásul veszem. Az orvosi működésemmel kapcsolatos etikai
    követelményeket tiszteletben tartom. Arra törekszem, hogy az
    orvostudomány, valamint a …………. Orvostudományi Egyetem jó hírnevét
    öregbítsem és megbecsülését előmozdítsam.
    előzmény:
    almasnyusziful (179)
    2014-07-24  18:12
  19. 2014. július 24. 18:17183.
    Nem tévedek nincs kifizetve egy közepes német város lakossága fizet annyi eü járulékot,mint itthon az egész ország. 
    Azért kevés az egészségügyi dolgozó, mert nincs rájuk pénz. Egyre kevesebben lesznek a maradókra egyre több teher hárul.
    Van olyan kórház ahol már csak 1 orvos van.
    Az oep mélyen ár alatt fizet.
    Hogy lehet, hogy ua a vizsgálat Németországban 1000 euró itthon pedig 3000Ft? Úgy hogy kizsigerelik az itteni dolgozókat.
    Ha azt kapnád csak amiért fizetsz akkor évi 1 orvosi vizsgálat járna csak és annyi:)).
    Nem vitázom ,mert inkább hiszek a számoknak, azok pedig kegyetlenek:)).
    előzmény:
    felicienne (178)
    2014-07-24  18:10
  20. 2014. július 24. 18:17182.
    Érdekes módon azért páran még akadnak, akiknek a normális viselkedés nem fullextra, ők talán kevésbé vannak meghajtva? A kérdés költői...
    Van aki annyira elszállt magától, hogy olyan magasan az orra, hogyha elcseppenne azt hinnéd az eső esik ésvan az a fajta és nekik örök hála akik tényleg odateszik magukat és képesek normálisan ( nem, nem fejet simogatva, de nem is ordítva és lekezelően ) bánni a betegeknek. Jellem kérdése az egész, illetve hivatástudaté, semmi több. Egy a baj, a sok bunkó félfelcser miatt őket is lehúzza a közvélemény.
    előzmény:
    almasnyusziful (179)
    2014-07-24  18:12
  21. 2014. július 24. 18:14181.
    A belefeccölt energiát és időt annál tisztelem, akinek ez eredményt is hozott. Aki a belefeccölt idő alatt csak annyit tudott megtanulni, hogy ő lesz az Atyaúristen, annál nem tisztelek semmit.
    előzmény:
    almasnyusziful (179)
    2014-07-24  18:12
  22. 2014. július 24. 18:12180.
    Gondolom, nincs gyereked.Na, majd ha lesz, gyere vissza és bánd meg bűneidet.
  23. 2014. július 24. 18:12179.
    Mert illene tesztelni azt a sok energiát és időt, amit belefeccöltek hogy orvosok legyenek. Ugye épp hiányolta az empátiát, mikor magasról nem érdekli, hogy többek közt az ő érdekében is zsigerelik ki embertelenül az egészségügyi dolgozókat.
    előzmény:
    Lillaréka (176)
    2014-07-24  18:06
  24. 2014. július 24. 18:10178.
    Mar egyszer irtam, hogy az a gond, hogy a kozszferaban dolgozok nincsenek tisztaban, hogy "ki az aki vesz es ki az aki elad".
    Hajlamosak sokan elfeledkezni arrol, hogy a polgar bizony mindent jo elore kifizet a kozterhek levonasakor.

    Mint szavaidbol is kitunik, ez kulonosen bizonyos egeszsegugyi dolgozokra jellemzo, ott divik ez a fajta arrogancia, es onteltseg hiszen ott kiszolgaltatottak a paciensek, nem mernek visszaszolni.

    Nagyot tevedtel, itt is boven elore ki van fizetve ama bizonyos "jo nagy adag penz". A kedves paciens majd minden jovedelmebol kiperkalja a biztositasi dijat.

    Aztan ha eljon egy olyan pillanat, amikor mindezert cserebe korrekt szolgaltatast var, jon az onerzetes Mancika a felmuvelt eu. alkalmazott, es azt hiszi, hogy az udvarias koszones mar a fullextra kategoria. Sajnos az ilyenek miatt rossz az egeszsegugyisek megitelese.

    Van ilyen orvos es olyan, van ilyen nover es olyan, de egy biztos, aki szakmailag gyenge mint a harmat, az biztos, hogy bunko is. Talan ezzel palastolja a hianyossagait.

    előzmény:
    almasnyusziful (162)
    2014-07-24  17:38
  25. 2014. július 24. 18:07177.
    Szándékosan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762013 (173)
    2014-07-24  18:00

Címlap

top