Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szexuális erőszak - csak egy poén a bulvárban?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. szeptember 1. 17:16
Megerőszakoltak egy lányt az ELTE TÓK hétvégi gólyatáborában. A hír téma volt a rádióműsorokban is, például a Class FM Morning Show-jában. Utóbbiban kár volt ezzel foglalkoznia a Sebestyén-Rákóczi-Vadon triumvirátusnak. Cinizmus, helyenként gúny és egy sor rossz poén egy olyan témában, amiben egyiknek sem lett volna semmi keresnivalója.

Nők Lapja Café: Poénkodás élőadásban a megerőszakolt lánnyal kapcsolatban - Mi van?!
  1. 2014. szeptember 2. 11:4551.
    Milyen érdekes,egyrészt sopánkodunk,hogy régen milyen békés idők voltak,utána meg jövünk azzal,hogy gardedamok voltak.
    Namost,akkor ha annyira békések voltak akkor az idők,akkor miért kellett gardedam?
    Talán azért,mert akkor sem voltak olyan biztonságosak azok az idők,csak olyan jó mindig a múltba révedni.
     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (49)
    2014-09-02  11:20
  2. 2014. szeptember 2. 11:3850.
    Akkor követelem, hogy a férfiak is hordjanak csadort és erényövet,

    utcán egyedül császkáló pasikat is vertek már meg,fosztottak már ki stb

    Az ember nem védhet ki mindent az életben,de csökkentheti a kockázatot.Ahogy írták,bezárt lakást is törtek már fel,mi mégis bezárjuk a lakásunkat.
    Valahogy mindig megoldottam,hogy sosem ténferegtem egyedül haza buliból

     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (48)
    2014-09-02  11:13
  3. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 2. 11:2049.
    Csak mert én a lakhelyemtől egy órányira jártam középsuliba, a szüleim még dolgoztak, amikor hazajöttem, és hát úgy esett, hogy pont nem lakott arrafelé más, akivel hazajöhettem volna. Szóval maradt a buszozás, és amikor  kedvem volt sétálni, akkor leszálltam a buszról és séta...

    Vagy az a baj, hogy szeretem egyedül élvezni a természetet? Ez a nőknek nem jár esetleg? Bár mondom, akkoriban nem volt ezzel gond, csak manapság, a fene nagy liberalizmus-kapitalizmusban!

    De értem én, felfogtam, hogy más időket élünk, és visszatértünk a fegyveres önvédelem-gardedám kombóhoz! Így tulajdonképpen egyszerűbb az élet, mert mindig tudod, mire számíts: a legrosszabbra!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (48)
    2014-09-02  11:13
  4. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 2. 11:1348.
    Igazán? Apukád kocsival hozott-vitt talán az iskolába, vagy hogyan sikerült ez?
    előzmény:
    gazpacho (44)
    2014-09-02  10:43
  5. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 2. 11:1047.
    Szerintem meg nem kell meghallgatnom a teljes műsort, mert az engem igazából nem érdekel! Ha az NLC újságíró ferdített, akkor az ő dolga viselni a következményeket. A témáról lehet beszélgetni akkor is, ha nem humorizáltak az említett személyek. Ugyanis attól még mások humorizálnak.
    előzmény:
    csibirka (38)
    2014-09-02  08:30
  6. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 2. 11:0546.
    Tudom, hordjunk csadort, meg erényövet! Főleg, ha szőkék vagyunk és nagymellűek, de a biztonság kedvéért azoknak sem árt, akiket csak a vaginájuk miatt lehet nőnek nevezni!

    Akkor követelem, hogy a férfiak is hordjanak csadort és erényövet, főleg a jópasik (tudod, akik jóképűek, nem elhízottak és magabiztosak, jóhumorúak), mert mostantól fogva nem állok jót magamért!
    Ha kell, összefogunk többen csajok, és úgy fogjuk megerőszakolni a csadort nem hordó férfiakat! Csak hogy a természet baklövését az erőelosztásban kicsit ellensúlyozzuk!
    előzmény:
    Suum cuique (30)
    2014-09-02  00:09
  7. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 2. 11:0045.
    Biztosan volt ilyen is, gondolom, ezek az infóid elsőkézből vannak...

    Azért a statisztika azt mutatja, hogy az esetek többségében tényleges erőszak történik, az általad említett körítések nélkül.
    előzmény:
    Lióra (26)
    2014-09-01  22:28
  8. 2014. szeptember 2. 10:4344.
    Én sosem jártam egyedül haza.
    33 vagyok.
     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (41)
    2014-09-02  10:29
  9. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 2. 10:4343.
    De egyébként nem probléma, ez volt a világ rendje mindig is, szóval semmi meglepetés! Fel kell fegyverkezni (kés, pisztoly, bunkósbot, miegymás), oszt kész! Akkor simán sétálgathatok bárhol, bármikor! Csak akkor azt is vegyük már bele, hogy jogom van magamat megvédeni is!

    Persze, régen a nők otthon maradtak, és így nem kellett megvédeniük magukat - ez volt a különbség a mostaniakhoz képest.

    Ez egyébként nem is csak nőkre vonatkozik, egy férfinak sem árt, ha meg tudja védeni magát, szükség lehet még rá a mai világban!
    előzmény:
    Lióra (25)
    2014-09-01  22:24
  10. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 2. 10:3842.
    Ezek, mint említettem, piásak voltak, szóval ha te az ájulásig részeg lányoknál vagy leragadva, akkor én meg mondhatom, hogy ezek potenciális bűnözők voltak, nem?
    Vagy maradsz a kettős mércénél?

    Egyébként meg a legtöbb férfire igaz, hogy teljesen gyerekes a felfogásuk a nőkről, és nem tekintik őket egyenrangú félnek. (Tisztelet a kivételnek, de az ritka!) Ezt pedig béna humorral és agresszivitással "palástolják". Akinek nem inge, ne vegye magára!
    A nők meg még hajlamosak a férfiakat támogatni ebben - hát így sose jutunk egyről a kettőre, az tuti!
    előzmény:
    Lióra (24)
    2014-09-01  22:20
  11. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 2. 10:2941.
    35 vagyok én is. Semmiféle diszkóról nem beszéltem, nem is jártam tinikoromban diszkóba! (főiskolán se sokat, mert a sulibulik mindig jobbak voltak! igen, a gólyatáborok is!)

    Én hazasétáltam tinikoromban a természet lágy ölén - erről beszélek, ez az, amit ma is megtehetek ugyan, de a fák közé jobb nem bemenni manapság! Régen nem így volt.
    előzmény:
    Lióra (22)
    2014-09-01  22:02
  12. Torolt_felhasznalo_433679
    Torolt_felhasznalo_433679
    2014. szeptember 2. 10:2240.
    Én nem amerikai filmeket néztem sokat, hanem emberek közt éltem több, mint eleget!

    Továbbra sem értem, mi köze az egésznek a sötétedéshez, én VILÁGOS NAPPALOKRÓL beszélek!

    És fegyverekről sincs szó, bőven elég, ha jelen van egy ember (nő, vagy férfi, az is lényegtelen), már azzal is többet ártott, mint kellene! Környezetszennyezés a köbön! Maradok a fáknál, azok megbízhatóak és csendesek.
    előzmény:
    Sissi52 (32)
    2014-09-02  00:33
  13. 2014. szeptember 2. 10:1439.
    Direkt visszahallgattam.

    Hát először is, kifejezetten nem mondtak gúnyosat, nem gúnyolódtak a lányon, viszont ahogy ezt a témát kezelték, enyhén szólva is bicskanyitogató, felháborító, és bunkó. Bár minden témát ilyen primkó módon kezelnek.

    Csak beszélnek, hogy beszélhessenek, és kitöltsék a műsoridőt, de semmi épkézláb normális dolog nem hagyta el a szájukat. Buták, rémségesen buták. Ha nagyobb, iskolás gyerekük lenne, vagy gondolkodnának, akkor talán másképp kezelnék ezt a helyzetet, bár ha jobban belegondolok nem valószínű.

    Azon rugóztak, hogy ha valaki nem megy el a gólyatáborba, akkor, majd az egyetemi - fősulis társaik kigúnyolják, hogy biztos nem engedték el a szülők.
    Nem normálisak, szerintük, csak azért nem megy el valaki, mert nem engedik őt el 18-20 évesen???? Nem óvoda ez!
    Nos ez is jellemző ezekre az un. műsorvezetőkre, hogy ekkora marhaságokat beszélnek, és ezen képesek több percig a szót szaporítani.

    Régen egyszer-kétszer hallottam őket, az autóban, de nem bírtam, és azóta nem akarom őket hallani.
  14. 2014. szeptember 2. 08:3038.
    Kedves NLC!

    Én történetesen hallgattam a reggeli műsort! Szó nem volt benne ilyenről, sőőőt..

    Ismételten nagy gratuláció a cikk szerzőjének, aki kiragadott, össze ollózott egy cikket kénye kedvére! Ezt nem büntetik?

    És pár szó az NLC olvasóinak. 

    Mielőtt véleményt írok, szapulok (mert azt nagyon könnyű) nézzetek utána. 
    A morning show oldalán fent van a teljes anyag, meg lehet hallgatni. 
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-01  17:16
  15. 2014. szeptember 2. 08:2637.
    Ezt olvasom
    Trágár dalocskát kellett énekelniük

    Az Index szerint a gólyatábor résztvevőinek a jogtudományi kar indulóját kellett énekelniük, ami válogatott trágárságokkal van tele, zömében szexuális aktusra buzdító strófákból áll. A dalocska története szerint egy részeg lányt erőszakolnak meg társai.




    Illetve azt,hogy a pasi már többször volt büntetve nemi erkölcs elleni bcs.k miatt
    Mindenesetre én  a fiam és a lányaim is arra tanítom,hogy ne igyanak ájult részegségig,hiszen  könnyebben válhatnak akármilyen bcs áldozatává és akár ők is könnyebben követhetnek el hülyeséget.
    Az óvatosságra való felhívás nem áldozathibáztatás.
    Egyedül sötétben pedig egy db fiúnak sem célszerű lődörögni az éjszakában.

    Fiatal vagyok, este, ha elmegyek szórakozni, sokszor előfordul, hogy egyedül kell hazamennem, 

    Ne forduljon elő,se  a fiammal,se a lányommal.
    Adok pénzt taxira,vagy ha kell érte megyek,vagy menjenek többen egy taxiban,vagy ha az egyik nem iszik,akkor vezessen ő.
    Ha pedig mégis,de mindenképp egyedül kell menni,véltelne se menjen kisutcákba.
    De ne,lehetőleg ne menjen egyedül.
    Igen,egy db fiú se.

    Amerikát meg hagyjuk,ahol cigilopásért lelőnek a rendőrök egy fiatalt és még büszkék ir ár.
    előzmény:
    Nestel (34)
    2014-09-02  06:07
  16. 2014. szeptember 2. 08:2436.
    Kedves Szilvia,
    Végig hallgattam tegnap a műsort, EGYÁLTALÁN nem poénkodtak ezzel ... Hallgassátok vissza.
  17. 2014. szeptember 2. 06:0835.
    Ok ok, 21 éve élek Amerikában, de még soha senki nem próbált megerőszakolni és még csak nem is fegyvert lóbálva viszem a kutyámat símán hajnal 2-kor sétálni, és ha valaki véletlenül is kint sétál az további kellemes sétálást kíván és tovább megy. Azért ne mindent higgyetek el amit a tévében láttok, mert nem úgy van ám. A tinik sem hullanak itt össze vissza az öngyilkosságtol jobban mint otthon. Itt legalább mikor történik erőszak...elöször is hisznek az áldozatnak. Másodszor nem húzodik évekig az ügy a törvényszéken. És harmadszorra az erőszakolo nem ussza meg egy "ejnye bejnye, többet ne forduljon elő "-vel, hanem kemény börtön jár érte ahol a többi rab gondoskodik róla hogy megélje ő is ugyanazt az élmény. 

    Pont otthon fordult elő hogy a rendőrNŐ megkérdezte a raadásul hülyére vert szerencsétlen lánytól hogy.."biztos hogy nem élvezte, mert ha élvezte akkor nem vádolhat senkit erőszakkal"....na tessék...

    régebb történt szintén otthon, hogy a szegény lányt fogva tartották egy pár fiu ha jól emlékszem egy hétig, aztán csinaltak vele minden féle erőszakot, annyira hogy szegény meddő maradt a sok minden félétől amit feldugdostak neki. Sikerült elszöknie es már férjnél volt amikor az ügye tárgyalásra került mert a hatóságok nem hittek neki. Kismillioszor tanuvallomást kellett neki tenni, minden kis eltérésnél ráfogták hogy hazudik. Azért ilyen biztos hogy soha nem fordulna elö az elöszeretettel emlegetett Amerikában. 



    Ahogy már írták mások is..soha semmiféle körülmenyek között NEM az áldozatnak a hibája hogy erőszaknak az áldozata. És aki poént csinál belőle az megérdemli hogy vele is megtörténjen...hadd legyen min poénkodjon...a saját kárán, nem a másén.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-01  17:16
  18. 2014. szeptember 2. 06:0734.
    Részint igazad van abban, amit mondtál, részint pedig nehogy már ne lehessen felvenni egy térdig érő szoknyát (!) anélkül, hogy fényes nappal autókból kifütyüljenek, ajánlatokat tegyenek. 

    Amiről pedig utána írtál a farkast kiáltó esete. Tudatosítani kell az emberekben, hogy ezzel nem lehet viccelni, s igen, az ilyen jellegű hamis tanúzást én is elítélem, hisz pont miattuk nincs hitele az olyan eseteknek, amikor tényleg ez áll fenn. De nem lehet egy felmerülő erőszakhoz rögtön úgy állni, hogy biztos nem igaz, s biztos az áldozat tehet róla. Fiatal vagyok, este, ha elmegyek szórakozni, sokszor előfordul, hogy egyedül kell hazamennem, vagy lehet, hogy későig vannak óráim, akkor mit tegyek? Legyek minden este 9-re otthon, mert senki nem lakik a környékünkön, ne vegyek fel csak 6-ig tartó órákat, hogy időben hazaérjek? Az emberek vigyázhatnak, de fényes nappal az utcán is elhurcolhatnak, ilyenkor senki nem hibáztat, a sötétség ne legyen kifogás!

    S itt senki nem tud arról, hogy a lány vajon milyen körülmények közt ment el az erdőbe. Vajon tényleg szabad akaratából, esetleg nem valamilyen gólyatáboros feladat teljesítés közepette volt, vagy nem voltak épp akkor többen is arra, akiknek nem tűnt fel mikor odébb rángatták stb... Nem is ismerjük a pontos körülményeket, ennek ellenére a lány máris rengeteg támadást kap, támogatás helyett. Pedig lehet, hogy ennek a férfinak nem ez az első alkalma, hogy szexuális aktusra kényszerít valakit, csak azok a nők nem merték feljelenteni, s meg is értem miért. 
    (Egy másik hipotetikus kérdés, nem hibáztató, csak felvető: mi volt a szervezőkkel? Nálunk nagyon szigorúan vették  a karszalag problémát, s a tábor területén csak gólyák-felsőbbéves szervezők tartózkodjanak. Bár valóban nem lehet mindenki mellé egy tanárnénit állítani, s itt már azért "felnőtt", de legalábbis nagykorú emberekről van szó, de sem a csapat/csoporttársaknak, sem a kijelölt csapatvezető felsőbb éveseknek nem tűnt fel semmi? Nálunk is volt egy fura fazon, akiről azonnal szóltunk az instruktorainknak, akik szintén rögtön intézkedtek is. (Egy 38 éves férfit már nehezen lehet 18-nak nézni, s bár ettől lehetne ő is gólya/szervező, azért nem ez a jellemző.)


    előzmény:
    Lióra (26)
    2014-09-01  22:28
  19. 2014. szeptember 2. 00:4733.
    Hat ganek. Mas bajan poenkodni, barmi legyen is az. Ha oket erne hasonlo inzultus, nyakam ra, hogy ok ugy uvoltenenek, mint a faba szorult fereg. Merem mondani,mert a ilyen fergek a leggyavabb senkik.
    Tegnap ejszaka lattam egy filmet, csask film volt, egy szerencsetlen lanyt elkapott 5 pasi, az elejet nem lattam, de kesobb latszot, hogy egy jatszoter volt az erdo mellett, ahova behurcoltak. Szegenyt levetkoztettek meztelenre, raleptek a hatara es a sarba nyomkodtak a fejet. Hiaba konyorgott, hogy engedjek el, kirohogtek, majd hatulrol mind megeroszakolta. Vegul szegenyke fel birt tapaszkodni, es elindult puceron a hidon. A pasik eszbekaptak es mentek utana, mikor o egy hirtelen oldalra fordult mozdulattal belevetette magat a folyoba. A pasik kerestek, nem lattak, majd tobbszor is a vizbe lottek, mert az egyik rendor volt, es neki volt fegyvere. A lany megmenekult, aztan sorban bosszut allt, kegyetlenul a pasikon. Hiaba konyorogtek szaralakul, nem kegyelmezett. Egyetertettem a lannyal,en sem kegyelmeztem volna. Mondta, hogy en is konyorogtem, de hiaba. Bennem meg az is volt, hogy nem csupan megeroszkoltak, hanem meg is akartak olni, ill abban a tudatban voltak, hogy meg is oltek. Az ilyen szemetek, akik kigunyoljak ezeket a szerencsetleneket, jol modjatok, meg is olik oket, es valojaban igy is van. Ilyesmin szemetkedni, meg ha az ember nem is biztos a hirben, akkor meg plane. Megall az eszem. Tenyleg nem erdemelnek mast, csak amit a lanytol kaptak. (Egyiknek pl levagta es a szajaba dugta, a rendornek meg a fenekebe dugta a puskajat, had elvezzen o is.)
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-09-01  17:16
  20. 2014. szeptember 2. 00:3332.

    Teged jol beoltottak. Vagy tul sok amerikai filmet nezel,amirol azt hiszed, igaz is?
    En sotetedeskor vagy sotetedes utan siman hazajovok.
    Fegyvere se kozel,se tavol senkinek. Multkor sotetedes utan parok setaltak az erdoben a parkban.
    Mikor mondtam, hogy megyek Europaba, remulten kerdeztek az amerikaiak, "es nem felsz?"
    Az emberek jol beoltjak magukat egymas, egy mas ember ellen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_433679 (16)
    2014-09-01  20:54
  21. 2014. szeptember 2. 00:2931.
    Remelem, legalabb neked tetszik a kutyaszalonnas versed.
    előzmény:
    Suum cuique (30)
    2014-09-02  00:09
  22. 2014. szeptember 2. 00:0930.
    Ma szalonnát sütök.
    Finom, zsírtól csöpögő szalonnát.
    Órákon át készítgetem, fűszerezem, nem bízom a véletlenre az eredményt.

    Amikor kész van, felszúrom egy nyársra, kimegyek vele az utcára, és végigsétálok a kertek mellett.
    Minden kert mellett megállok, és meglóbálom a levegőben.
    A forgatókönyv mindig ugyanaz: a kutya odarohan a kerítéshez - már messziről megérezte a illatát.
    Csorog a nyála, enni akar.
    Csillogó, szinte könyörgő szemekkel néz rám, hátha neki adom.
    Én meg felkacagok magamban: még mit nem!
    Nyalogasd csak a szád szélét, topogj csak idegesen.
    Lassú, elegáns lépésekkel továbbsétálok.
    Szinte érzem a hátamban az elkeseredett pillantást, amitől futkosni kezd a hátamon a hideg - micsoda gyönyör!
    És a következő kertben jön a következő kutya, és minden megy előről.

    Miért adnám neked a szalonnát. Hiszen nem szeretlek.
    Félek tőled, mert ijesztően ugatsz, és élesek a fogaid.
    Gyűlöllek, mert nem érdekellek téged, pedig én a figyelem és a törődés koldusa vagyok.

    De most, az illatos szalonnával a kezemben végre megkapom, amit akarok.
    Figyelsz rám végre, most a szemembe nézel, most én vagyok a fejedben.
    Most végre hatalmam van feletted - még ha rövid időre is, de úgy érezhetem, vagyok valaki.

    Minél több éhes, nyálcsorgató kutyát hagyok magam mögött egy séta alatt, annál jobban érzem magam, és annál büszkébben mesélem majd másoknak.

    Egyesek azt mondják, ez gonosz és önző dolog.
    De hát én csak szalonnát lóbálok - az csak nem tilos!
    Nem tiltja a törvény, tehát nem lehet rossz dolog.

    Egyszer egy kóbor kutya kikapta a kezemből a szalonnát, és megette.
    Elvitettem a sintérekkel, mert megtámadott.
    Szerencsére igazságos a világ, és én törvénytisztelő, jó ember vagyok.
    Nem tudom, mi bajotok velem, ti... kutyasoviniszták.
  23. 2014. szeptember 1. 23:5829.
    http:/ /noblog.hu/ez-nem-aldozathibaztatas-ez-jozan-esz-vagy/

    Ez nem áldozahibáztatás,hanem józan ész.

    Ez jó cikk,ajánlom nagyon.


     
    előzmény:
    Suum cuique (28)
    2014-09-01  23:50
  24. 2014. szeptember 1. 23:5028.
    http://www.ferfihang.hu/tag/nemi-eroszak/

    http://www.ferfih ang.hu/2013/01/02/a-szexualis-eroszak-bizonyithatosagarol/

    http://www.ferfihang.hu/2012/07/16/luvnya-kialtvany/

    http:/ /noblog.hu/ez-nem-aldozathibaztatas-ez-jozan-esz-vagy/

    http ://www.ferfihang.hu/2012/08/23/a-nem-az-nem/
  25. 2014. szeptember 1. 22:5427.
    Egy hótrészeg embert sincsen joga senkinek sem kirabolni.
    Mégis,ha elmeséli neked egy férfikollégád,hogy  hétvégén  úgy benyomott,hogy azt sem tudta,mi történik vele,olyan állapotban volt és kizsebelték,akkor azt fogod mondani,hogy jó,oké rablás csúnya dolog,de azért neked sem kellett volna önkívületire innod magad
     
    előzmény:
    Nestel (23)
    2014-09-01  22:13

Címlap

top