Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Eljegyzés felbontása

Torolt_felhasznalo_169334
Torolt_felhasznalo_169334
Létrehozva: 2005. január 14. 12:10
Sziasztok!
Olyan fiatalok véleményét és hozzászólását várom, akik már túlestek egy ilyen jellegű procedúrán!
Vagy azokét akik már szerettek olyan férfit, aki nemrég szakított a menyasszonyával. Én most épp egy ilyen helyzetbe kerültem. Az én kedvesem nemrég szakított a menyasszonyával, és ebből adódóan nem elég határozott és nem igazán mer velem normális kapcsolatot kialakítani. Vannak napok amikor minden csodálatos, aztán hirtelen eltűnik...
Van valakinek valami jó ötlete, hogy hogyan lehetne kezelni ezt a dolgot?
  1. Torolt_felhasznalo_482980
    Torolt_felhasznalo_482980
    2005. január 14. 15:2251.
    Szia, szerintem amit leírsz nem feltétlenül ebben a helyzetben alkalmazandó. . Ez egy már kialakult, nyugis kapcsolatban működik, vagy ott, ahol "tisztán" indulnak az emberek egy új kapcsolatba. Ez a fiú - ha csak átmenetileg is - de nem keresi romhannát, és annak megvan a jó oka, és talán jobb is, hiszen lehet, hogy még nem zárta le a dolgot a menyasszonnyal vagy mittomén. . . és akkor ha találkoznának csak fájdalmat okozna neki és arra nem biztos, hogy szüksége van Ha hiányzik neki, akkor úgyis megkeresi és akkor lehet romhanna továbbra is vidám, nyitott, azt mutatva, hogy tetszik neki ez a srác ésatöbbi. . . De az első lépést itt most nem neki, hanem az ex-vőlegénynek kell megtenni, és akkor, ha letisztázta magában a dolgokat. Ez alatt az idő alatt inkább szerintem törődjön magával, magát elemezze, hogy ha visszajön a fiú vagy találkozik egy másikal - ezt sem zárnám ki :o) - akkor egy önmagában biztos, kiegyensúlyozott lány legyen, ne pedig egy olyan, aki addigra szétgörcsölte magát azon, hogy hogyan hódítson meg/vissza valakit. . .
    előzmény:
    p2501 (45)
     
  2. Torolt_felhasznalo_169334
    Torolt_felhasznalo_169334
    2005. január 14. 15:2150.
    nem. . . nem. . ! Az ötlet jó volt!
    Nem is olyan régen mi is voltunk két napot vidéken. . . pont ugyanezen célból - stresszoldás. . . semmivel sem foglalkoztunk. És megállapítottuk hogy mindketten nagyon jól éreztük magunkat!!! Viszont ő ettől szintén bepánikolt!!! De legalább annyi jóérzés volt benne, hogy elmondta. . .
    előzmény:
    p2501 (47)
     
  3. Torolt_felhasznalo_991428
    Torolt_felhasznalo_991428
    2005. január 14. 15:1949.
    állj oda elé, hogy jössz vagy nem. (gonoszabban: jössz vagy mész. . . )
    ha szerencséd van, ezek után valszeg úgy meg fog lepődni, hogy igent mond zavarában:)))
    előzmény:
    romhanna (46)
     
  4. Torolt_felhasznalo_169334
    Torolt_felhasznalo_169334
    2005. január 14. 15:1948.
    az a gond, hogy nekem fontos hogy valaminek legyen rendesen eleje és vége. Kell hogy ki legyen mondva az, hogy VÉGE - mert addig nem igazán tudok rajta túllépni! De akkor azt hiszem ez lesz az újévi fogadalmam - hogy majd a jövőben nem helyezek erre ekkora hangsúlyt:) Hisz semmin nem változtat. . . csak nekem jó érzés. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482980 (44)
     
  5. Torolt_felhasznalo_991428
    Torolt_felhasznalo_991428
    2005. január 14. 15:1747.
    szia Agmok, szerintem nem értetted, hogy mit akarok én ebből kihozni. Nem hódításjelleggel kell neki ilyen programot szervezni, hanem rekreációs céllal. Én egyszer elvittem egy reménytelenül depressziós barátnőmet barlangászni, és aztán három napig repkedett, hogy ez milyen szuper volt.
    és utána az sem baj, ha hősünk nem kéri, hogy masszírozzák ki a hátából az izomlázat, csak odáig jusson el, hogy ez a csajszi nem egy újabb macerás kapcsolat-lehetőség, hanem társaság. akivel jó lenni. . . a többit meg, hogy mit akar, ráér kitalálni később is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482980 (44)
     
  6. Torolt_felhasznalo_169334
    Torolt_felhasznalo_169334
    2005. január 14. 15:1746.
    az a gond, hogy egyelőre nem tudok vele beszélni - ha én hívom, nem veszi fel. . . ha írok, nem ír vissza
    Aztán néhány nap múlva küld egy-két üzenetet, melyben leírja hogy mennyire szégyenli hogy így viselkedett és sajnálja, de nem volt elég erős ahhoz hogy felvegye a telefont
    Ezt pedig azért nem igazán értem, mert nem vagyok egy sárkány-típus, és általában a hogyléte felől szoktam érdeklődni - nem pedig arról, hogy melyik nap találkozunk. . .
    előzmény:
    p2501 (45)
     
  7. Torolt_felhasznalo_991428
    Torolt_felhasznalo_991428
    2005. január 14. 15:1345.
    ja igen. mondjuk ez típus kérdése, én biztosan felhívnám nagy vidáman, hogy "hellószevasz, de jót találtam ki, ezt hallgasd meg. . . ", de én eleve ilyen típus vagyok. a barátnőm meg a világ összes kincséért fel nem venné a telefont.
    de én annak a híve vagyok, hogy szóból ért az ember, a hallgatást legfeljebb félreérteni lehet, ezért én azt szoktam kérni, hogy mondja ha valami baja van. ezt neked kell érezned, hogy meddig mehetsz el, és főleg, hogy meddig hiteles, amit csinálsz.
    előzmény:
    romhanna (43)
     
  8. Torolt_felhasznalo_482980
    Torolt_felhasznalo_482980
    2005. január 14. 15:1344.
    Szia, nem arról van szó, hogy el kell köszönni tőle (isten őrizz) csak EL KELL KICSIT ENGDENI . . . lélekben . . . és tényleg. . ez nem azonos az elköszönéssel. Csak szerintem a legjobb, amit tehetsz, hogy magadat kezdd megismerni, magaddal törődj, és ha ez sikerül, akkor azt veszed észre, hogy már nem - úgy - függsz másoktól, az általuk generált érzelmi viharoktól, mint korábban, mert mindig tudod, hogy Te ki vagy :o) És akkor az a fiú is lehet, hogy nagyon megbánja. . . És bocsánat, hogy belekotnyeleskedek mások tanácsaiba, de szerintem programot - az elején, pláne a jelen bizonytalan szituban - ne te szervezz. . . Most ne a fiúval foglalkozz (kicsit told háttérbe őt, és ha esetleg visszatalál, akkor se add fel magad, ne függj úgy tőle. . . marha nehéz egyébként, pont olyan nehéz, mint amilyen könnyű leírni. . . De jó elfoglaltság az embernek magán munkálkodni. . leköt. . :o))))
    előzmény:
    romhanna (42)
     
  9. Torolt_felhasznalo_169334
    Torolt_felhasznalo_169334
    2005. január 14. 15:1043.
    Ez nagyon jó ötlet - már csak az időhiány lehet gátja!
    Az a gond, hogy ezt egy kicsit előbb kellett volna megtennem - azt hiszem. . .
    Jelenleg még telefonon sem tudok kommunikálni vele, nemhogy egy hosszabb programra elvinni!
    Talán ha sikerülne visszaállítani a pár héttel ezelőtti állapotot. . .
    előzmény:
    p2501 (41)
     
  10. Torolt_felhasznalo_169334
    Torolt_felhasznalo_169334
    2005. január 14. 15:0342.
    Kedves Agmok! Köszi hogy mégiscsak írtál:)
    Valóban sokat segítettél! Nekem is megfordult már a fejemben az, hogy elköszönök tőle. . szépen és kulturáltan. Hiszen a bizonytalannál még a biztos rossz is jobb - szerintem! Vagy egyszerűen csak elköszönés nélkül lépek ki az életéből. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482980 (40)
     
  11. Torolt_felhasznalo_991428
    Torolt_felhasznalo_991428
    2005. január 14. 15:0241.
    szuper. vidd el valami extrémsportos cuccra. de komolyan. (nekem is tömegiszonyom van, és nem bírom elviselni, ha hülyék vannak körülöttem)
    ezek meg azért jók mert:
    - komoly agymunkát igényelnek - tehát kikapcsolódik emberünk
    - hihetetlen önbizalmat adnak (tapasztalat)
    - nagyon stresszoldó

    van egy csomó olyan dolog, amit ki lehet próbálni teljesen amatőrként is: sziklamászás, barlangászat, ilyesmi. és ha szeret túrázni, akkor nagy valószínűséggel élvezné is.

    az meg teljesen meggyőző, hogy te szeretnéd kipróbálni, kísérjen már el. hidd el, ez akkora csapatépítő tréning, hogy simán összehozza az embereket egymással, mert itt a bizalomra épül minden. Nektek pedig erre van szükségetek most leginkább.

    Na, mit gondolsz? Neked lenne kedved valami ilyesmit csinálni?

    előzmény:
    romhanna (39)
     
  12. Torolt_felhasznalo_482980
    Torolt_felhasznalo_482980
    2005. január 14. 14:5840.
    Kedves romhanna, Bár megfogadtam, hogy nem chatelek, max csak olvasgatom mások írásait, eszembe jutott egy-két dolog, amivel talán kicsit tudok Neked segíteni - mert annyira átérzem a helyzeted. . .
    Szóval szerintem van igazság az előző hozzászólók tanácsaiban, de azt nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy az ő helyzetükben mindig a fiú volt, aki várt. . . Persze biztos vannak sikersztorik a fordítottjáról is (azaz ha a lány vár kitartóan és szervezi a fiú életét, de azért hagyja is élni. . . ) de szerintem Neked is jól esne, ha meghódítanának, udvarolnának és nem fordítva. . . Ha fontos az a fiú, akkor kívánj neki magadban (és őszintén) sok szerencsét az élethez, gondolatban engedd el és akkor lehet, hogy még jóra is fordul a dolog. . . NEm szabad a jelen helyzetben sztem rágörcsölnöd a dologra. Ő most egy ilyen korszakát éli, nem kell megfejteni, csak hagyd, hogy történjenek a dolgok, ahogyan történniük kell. . Ez persze nem azt jelenti, hogy tegyél róla, csak azt, hogy a nélküle töltött időben próbálj meg minél kevesebbet morfondírozni és inkább arra koncentrálj, hogy Te milyen vagy és milyen fiúra van szükséged és mit vársz egy kapcsolattól. . Ha erre rájön az ember, olyan belső egyensúlyra találhat, ami sugárzik belőle és úgyis felkelti annak az érdeklődését, akire igazán szüksége van (aki persze ez a srác is lehet. . . )
    előzmény:
    romhanna (31)
     
  13. Torolt_felhasznalo_169334
    Torolt_felhasznalo_169334
    2005. január 14. 14:5539.
    Milyen a viszonya az exével? Hát szétköltöztek. . . és azóta nem beszélnek. Csak akkor amikor valaki még el akar hozni valamit a másiktól. Viszont kb. másfél perc alatt nagyon össze tudnak veszni!
    Tehát elméletileg már nem beszélnek!
    A pasi? Hát inkább otthonülős. . . szeret filmet nézni, beszélgetni, kirándulni menni. . . szóval csupa társaság-kerülős programot kedvel. . .
    előzmény:
    p2501 (38)
     
  14. Torolt_felhasznalo_991428
    Torolt_felhasznalo_991428
    2005. január 14. 14:5238.
    milyen típusú pasi?
    nyugodt, izgága, otthonülős, sportos?
    előzmény:
    romhanna (35)
     
  15. Torolt_felhasznalo_534283
    Torolt_felhasznalo_534283
    2005. január 14. 14:5237.
    Nehéz bármit mondani, tedd azt amit a szíved diktál. . sablon, de tanácsolni azért nem jó, mert Te te vagy én meg én. . érted?
    előzmény:
    romhanna (28)
     
  16. Torolt_felhasznalo_991428
    Torolt_felhasznalo_991428
    2005. január 14. 14:5236.
    na várjál, akkor most nem értek valamit. most akkor milyen viszonyban van a pasid az exével?
    előzmény:
    romhanna (34)
     
  17. Torolt_felhasznalo_169334
    Torolt_felhasznalo_169334
    2005. január 14. 14:5135.
    aha. . . értem. Ez érdekes. . . és elgondolkodtató! Na majd igyekszem valami jót kitalálni! Valami tipp?
    előzmény:
    p2501 (33)
     
  18. Torolt_felhasznalo_169334
    Torolt_felhasznalo_169334
    2005. január 14. 14:4934.
    az ex-menyasszonyról?
    Hát azt hogy réges-régen ők már egyszer egy pár voltak. Aztán szakítottak valamiért és mindenki élte az életét!
    És kb. egy évvel ezelőtt újra összekerültek, összeköltöztek. . . és úgy döntöttek hogy együtt kívánják leélni az életüket. De ez nem igazán ment nekik - nem tudtak együtt élni, teljesen kiidegelték egymást.
    Aztán az lett a vége, hogy a srác megkérte, költözzön el.
    És ekkor (kb. október) a leányzó elköltözött külföldre.
    És kb. másfél hónapja hazajött. . . és elmesélte hogy megtalálta az igazit és hogy mennyire boldog. . .
    hát én ennyit tudok róla!
    előzmény:
    p2501 (32)
     
  19. Torolt_felhasznalo_991428
    Torolt_felhasznalo_991428
    2005. január 14. 14:4833.
    igen, de én arra gondoltam, hogy pont ne azokat a dolgokat add neki, amit (nagy valószínűséggel) az extől is megkapott. Hanem valami olyasmit, amit nem.
    szóval szerintem elsősorban ne mint nő akard megfogni.
    előzmény:
    romhanna (31)
     
  20. Torolt_felhasznalo_991428
    Torolt_felhasznalo_991428
    2005. január 14. 14:4632.
    igen, nem volt egyszerű. és még most sem az:(
    az exem például úgy döntött, külföldre utazik (ő tudja). mit lehet tudni a csajsziról?
    előzmény:
    romhanna (31)
     
  21. Torolt_felhasznalo_169334
    Torolt_felhasznalo_169334
    2005. január 14. 14:4231.
    Szia kedves p2501!
    Eddig valami hasonlóval próbálkoztam. . . nem köteleztem semmire. . . kirándulni mentünk, megcsináltam a kedvenc kajáját vacsira, filmeket néztünk stb. . .
    De most teljes mértékben megszakította a kommunikációt! Ezért az lenne a kérdésem, hogy mi a teendő most???
    Ja, és eléggé érdekes a szitu, amit leírtál. . . hát igen - ilyen az élet:)
    előzmény:
    p2501 (30)
     
  22. Torolt_felhasznalo_991428
    Torolt_felhasznalo_991428
    2005. január 14. 14:3930.
    és az nem lenne jó ötlet, ha te is valami hasonlóval próbálkoznál? teszem azt olyan programokat szervezni, ami eltereli a figyelmét arról, hogy éppen milyen gázos a magánélete. nem beszélgetni, hanem elvinni mittomén sziklamászni, vagy valami olyan dologra rávenni, amit egyébként nem szokott. (és ha jól érzi magát veled, anélkül, hogy görcsölne, minden könnyebben menne. és rájönne, hogy milyen jó kis belevaló csajszit talált magának?:)
    előzmény:
    romhanna (21)
     
  23. Torolt_felhasznalo_991428
    Torolt_felhasznalo_991428
    2005. január 14. 14:3129.
    szia,

    még nem volt időm az egész levelezést végigolvasni, mindjárt pótolom, csak "bejelentkezek".
    Nekem is van egy felbontott eljegyzésem, és a dolog pikantériája, hogy miután elköltöztem tőle, utána vagy két másfél évig együtt voltunk. visszamelegedtünk:)
    aztán most nemrég, másfél hónapja sikerült végre elszakadnunk (valamennyire) egymástól, szóval átérzem a problémádat.

    Amit talán mondhatok az az, hogy nekem van most egy új barátom, aki azzal segít nagyon sokat, hogy nem akar velem tervezni, nme beszél távlati tervekről, de nagyon sok szeretet, vidámságot, könnyedséget ad. és mindig azt mondja, hogy amíg jó - ha sokáig jó lesz nekünk együtt, akkor sokáig, de ha menni akarok, akkor elenged. (dehogy akarok én menni!) szóval nem telepszik rám, hanem egyszerűen engedi (és intézi), hogy csak élvezzem az életet mellette. és ez nagyon jó a sok gond, nyűg, félelem, szomorkodás és veszekedés után, amit egy hosszú kapcsolat felbontása jelent.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_169334
    Torolt_felhasznalo_169334
    2005. január 14. 14:0628.
    Épp ezt próbálom tenni, de vannak napok amikor ellenállhatatlan vágyat érzek aziránt, hogy legalább egy sms-t írjak neki. . .
    Tudom, csak az első pár napot és hetet nehéz így túlélni. . . de azt nagyon nehéz!!!
    Szóval ne is érdeklődjek - még a hogyléte felől se?
    előzmény:
    sssilver (24)
     
  25. Torolt_felhasznalo_169334
    Torolt_felhasznalo_169334
    2005. január 14. 14:0427.
    Szia Annoula!
    Köszi a véleményt! Mindenképp megfontolandó! Várlak hétfőn! Jó hétvégét Neked!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495704 (26)
     

Címlap

top