Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kenyérsütőgép vásárlás

leona8
Létrehozva: 2002. július 17. 14:19
Sziasztok! Gondolkozom azon, hogy veszek egy kenyérsütőgépet, de még bizonytalan vagyok. Nem tudom, hogy megéri-e venni, egyszerű vagy macerás vele sütni. Segítsetek ! :))))
  1. Torolt_felhasznalo_177663
    Torolt_felhasznalo_177663
    2005. augusztus 5. 08:1710501.
    Szia Mami49!
    Én minden kenyerembe 2 evőkanál burgonyapelyhet teszek, sokkal finomabb lesz a kenyér tőle.
    Ebbe a krumplis kenyérbe rendesn burgonyát tettem.
    A púpos evőkanálnyi sikért kicsit soknak tartom, főleg, ha pl. Bl-(0 -ból, vagy tönkölybúzából sütsz.
    Ha teljeskiőrlésűből, akkor talán nem.
    előzmény:
    mami49 (10498)
     
  2. Torolt_felhasznalo_530758
    Torolt_felhasznalo_530758
    2005. augusztus 5. 08:0510500.
    Szia Pizsu!

    Szerencsére a "krumplipürés-pehely"-től sem lett rossz a kenyerem, de majd beszerzek minnél előbb "igazi" burgonyapelyhet. A krumplis kenyered pontos receptje, s részletes "sütési útmutató" ( ige-igen kezdő vagok sütés terén!) engem is nagyon érdekelne.

    köszi

    cserie
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_177663 (10492)
     
  3. 2005. augusztus 5. 07:3710499.
    Sziasztok!!!

    Van valakinek kukoricás kenyér receptje? Nekem volt egy, de botrányosra sikeredett. Valami jól beváltra lenne szükségem.
    Köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2005. augusztus 4. 23:2810498.
    Kedves P. Zsizsu: Mennyi burgonyapelyhet teszel a 750 gr-os kenyérbe? én sikért használok lazításra, 1 púpos evőkanálnyit, de szívesen kipróbálnám a burgonyásat. köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_177663 (10491)
     
  5. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2005. augusztus 4. 23:0610497.
    sziasztok

    a minap kaptam meg az áhitott kenyérsütőgépet, egy Moulinex HOme Bread márkájút, ami alkalmas kenyér sütésére, péksütemény, pizzatészta, dzsem stb. készítésére. 500 és 750 gr-os kenyereket tud sütni.
    Van vkinek ilyen gépe? Mik a tapasztalatok?

    ma már használtam egyébként, pizzatésztát "gyúrattam" vele:)) nagoyn jól sikerült.
    szívesen vennék egyszerű kenyérrecepteket.
    Előre is köszönöm
    Malena77
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_930745
    Torolt_felhasznalo_930745
    2005. augusztus 4. 22:5010496.
    Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, megpróbálok a következő kenyérnél kevesebb folyadékot használni.
    Köszi Mamox!
    előzmény:
    Mamox (10493)
     
  7. Torolt_felhasznalo_695943
    Torolt_felhasznalo_695943
    2005. augusztus 4. 22:3510495.
    Én szívesen kipróbálom ezt a recepte, úgyhogy nyugodtan beírhatod biztos másokat is érdekel.
    Sajnos ma csak a virslis bucit tudtam megsütni, mert az időjárás erősebb volt nálam, és kicsit ágynak kellett dőljek! Remélem holnap ügyesebb leszek.
    Ja, az elismerés a bucikért nem maradt el!!

    Jó éjszakaát mindenkinek, üdv dundica
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_177663 (10492)
     
  8. Torolt_felhasznalo_562652
    Torolt_felhasznalo_562652
    2005. augusztus 4. 22:2710494.
    Szia! Ügyes vagy! Persze hogy érdekel! Még kenyérgépen kivül nem sütöttem másban, (időhiány miatt, de már tervezgetem a sütőben sütést. Lehet hogy hétvégén megpróbálom) Várom a részletes leirást, recept és sütés. Köszi. M.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_177663 (10492)
     
  9. 2005. augusztus 4. 21:4310493.
    Úgy látom, még nem kaptál választ. Nagyjából laposak szoktak lenni a kenyerek, a tészta eloszlik, megkel, beleigazodik a formába. Ha olyan gömbölyűt szeretnél, azt sajnos sütőben kell megsütni.

    Ha kifejezetten belapul, beesik a teteje, akkor kicsit (10 ml-rel) kevesebb folyadékot vagy kevesebb élesztőt kell beletenni, a beesés a túlkelés vagy túl híg tészta következménye (nincs tartása). Remélem, tudtam segíteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_930745 (10483)
     
  10. Torolt_felhasznalo_177663
    Torolt_felhasznalo_177663
    2005. augusztus 4. 21:1210492.
    Sziasztok Pékecskék!

    Rég jártam erre, de minden nap olvaslak Benneteket.
    Sok szép alkotás született.

    Ma én is sütöttem valami újdonságot.

    Krumplis kenyeret sütöttem sütőzacskóban.
    Ez számomra újdonság volt, most próbáltam ki elöszőr, egy kenyeres könyvben olvastam erről.
    Ennyire finom és ropogós héjú kenyerem még sosem volt.
    Az, h. másnapra mennyire puhul vissza, nem fogom megtudni, mert azon nyomban elfogyott a vacsorához.
    Nem győzött dicsérni a casládom.
    Ha valakit érdekel a reci és a sütés szívesen beírom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_177663
    Torolt_felhasznalo_177663
    2005. augusztus 4. 20:5110491.
    Szia Cserie!

    Szerintem mindenképpen jobb lenne burgonyapelyhet beszerezni, minden bio-boltban lehet kapni, én mindig teszek a kenyereimbe, sokkal lazábbak tőle a kenyerek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_530758 (10484)
     
  12. Torolt_felhasznalo_773096
    Torolt_felhasznalo_773096
    2005. augusztus 4. 17:4510490.
    Sziasztok!

    Végre véget ért a hőség és bekapcsolhattam a sütőmet :-)
    Új receptet próbáltam ki megint. Ropogós zsömle a neve, német oldalról van az eredetije. Nagyon finom és tényleg nagyon ropogós lett. Képet tettem fel a Bemoldalamra. A készítéséről a képeket és a receptet a receptes oldalamon megtaláljátok.

    Üdv, Margit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_695943
    Torolt_felhasznalo_695943
    2005. augusztus 4. 13:0010489.
    Eta Siesta tipusu gépem van. Két keverőkaros. Az előzőnek 2hétig semmi baja nem volt, bírta a napi két kenyeret, tudod még az újdonság varázsát élveztem, mert hála a jó recepteknek, még eddig minden kenyerem sikerült 2-nél volt 1 kis esztétikai hiba. Egyszer azonban hiába lehűlt, az előző sütés után nem indult el a dagasztási program, melegített, meg kattanással jelezte a keverés-dagasztás váltakozását, de semmi más. Több, mint 2 hét szervíz, mert végül a forgalmazó cég javította Környén. Visszakaptam kedden, sütöttem vele 2 kenyeret, meg 1 adag virslis bucinak bedagasztottam a tésztáját, már a másik adagot kézzel kellett, mert ugyanazt produkálta, mint előtte. Felhívtam a szervízt és ott kérették egy kicsit magukat, de végül csak kicserélték. Igaz, megint több, min egy hétig nem tudtam használni. utána meg azért megint egy hétig mert elmentem táboroztatni. Vasárnaptól már sütöttem háromszor vele, csendesebbnek "erősebbnek" tűnik, min az elődje.
    Amugy szépen jól sül benne, meg vagyok vele elégedve, bízom benne, hogy ezzel nagyobb szerencsém lesz, mint az előzővel.
    Remélem jól sikerül a kenyered, én is most, hogy lehült a levegő valamibe belefogok vagy virslis buci, vagy csíkos kalács még nem tudom, hogy melyik lesz majd beszámolok.
    Üdv, Ilus
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_530758 (10487)
     
  14. Torolt_felhasznalo_530758
    Torolt_felhasznalo_530758
    2005. augusztus 4. 12:1710488.
    Szia bijuba!

    Akkor nagyjából egyszerre lettünk Clatronic tulajdonosok! Te is a Metróban vetted? Egy vagy két lapátos? Az enyémnek eddig rendben a teflonja, bár én is nagyon vigyázok rá! Az első használat előtt "lekezelted" ahogy a gépkönyve írja? ( kiolajozni vékonyan, sütőben egy kicsit "kisütni", stb. ) Én ezt a "macerát" csak az első sütés előtt tettem meg, bár azt írja a használati, hogy időnként jót tesz neki. Ja, és persze kenyérsütés előtt n e m szoktam kiolajozni, ezt csak azért írom, mert itt a fórumon olvastam, hogy van aki minden sütés előtt kiolajozza, s ettől nagyon megcsúnyult, ragacsos lett a belseje.
    A gyümölcsös rozsos kenyér pontos receptje, s a program, súlyfokozat nagyon érdekelne! Megadnád?! Nagyon örülnék, ha tudnátok adni néhány olyan " sütemény" -féle receptet, ami esetleg teljeskiörlésű lisztet tartalmaz legalább részben!

    köszi

    cserie
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_195676 (10486)
     
  15. Torolt_felhasznalo_530758
    Torolt_felhasznalo_530758
    2005. augusztus 4. 12:0510487.
    Kösz a választ! Sejtettem, hogy ez a helyzet, mindenesetre most már beletettem a "2 kanál b. pelyhet", az eredmény majd estére kiderül.
    Egyébként milyen típus a géped, s mi volt a problémája? Az enyém Clatronic, s szerintem ez sincs teljesen rendben, bár kis súlyú kenyereket már egész jól süt, de a magasabb (II. -es) súlyfokozattal szerintem gondjai vannak.

    üdv.

    cserie
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_695943 (10485)
     
  16. Torolt_felhasznalo_195676
    Torolt_felhasznalo_195676
    2005. augusztus 4. 10:4310486.
    Sziasztok!

    Körülbelül 2 hónapja van egy Clatronic gépem, amivel teljesen meg vagyok elégedve, de tegnap vettem észre, hogy az üst peremén és belül is apró darabok kezdenek leválni a teflonból. Pedig úgy bánok vele, mint a hímes tojással, soha nem dörzsölöm, külön mosom csak belülről puha ronggyal áttörlöm. Szerintetek erre kiterjed a garancia? Egyáltalán ez befolyásolja majd a további használatot? Mit csinálok rosszul?
    Tegnap egyébként sütöttem egy gyümölcsös rozsos kenyeret kalács helyett. Nem kell bele tej, és tele tettem mindenféle aszalt gyümölcsökkel. Kicsit tömörebb, mint a kalács, de finom és érdekes. A férjemnek készítettem, mert ő nem eszik tejtermékeket. Ajánlom azoknak, akik tejérzékenyek. Most egy burgonyással próbálkozom.
    Üst ügyben segítsetek!
    Köszönöm
    Judit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_695943
    Torolt_felhasznalo_695943
    2005. augusztus 4. 10:2710485.
    Sziasztok!

    Szia Cserie!

    Végre aktivan csatlakozhatom hozzátok! Kicserélték a kenyérsütőgépemet!
    Szerintem a régi úgy ahogy volt hibás volt, attól függetlenül, hogy szépen megsütötte a kenyereket. Most, hogy van összehasonlítási alapom érzem, és látom, hogy ez csendesebb erőteljesebb, mint a másik.
    Elég sok elfoglaltságom volt, és még van is mostanában, de remélem mihamarabb az új recepteket is lesz időm kipróbálni, mert most még csak a jól bevált fehékenyér jön csak szóba, de az minden nap.

    Cserie, én régebben kérdeztem ez ügyben Margitot, ő azt mondta lehet helyettesíteni burgonyapüréporral a burgonyapelyhet. Nekem a Natura által készítettet sikerült beszerezni, ahol más ilyen terméket árulnak lehet, hogy nagyobb eséllyel találsz, vagy akkor remélhetőleg rendelnek.

    Jó sütést, szép napot kívánok mindenkinek, Dundica

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_530758 (10484)
     
  18. Torolt_felhasznalo_530758
    Torolt_felhasznalo_530758
    2005. augusztus 4. 09:5510484.
    Sziasztok!

    Tudna valaki segíteni abban, hogy a kenyérreceptekben szerepelő 1-2 kanál burgonyapehely az = a krumplipüré készítésére alkalmas tasakos burgonypelyhekkel ? Mert én csak ilyet találtam tegnap a Corában. Bocs, ha nagyon "amatőr" a kérdés, de én a krumplipürét sosem szoktam porból ( bocs, pehelyből) készíteni, s eddig még nem használtam semmilyen formában burgonyapelyhet. Tudom, sima főtt krumplit is lehetne a kenyérbe tenni, de persze épp amikor kéne, sosincs kéznél 1 szem főtt krumpli.

    köszi

    cserie
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_930745
    Torolt_felhasznalo_930745
    2005. augusztus 4. 08:1910483.
    Sziasztok én még itt új vagyok, így mindennkit szeretnék üdvözölni. Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy most kaptam kenyérsütő gépet Hauser BM-802- es típusut, tegnap sütöttem benne előszőr kenyeret az első fehérkenyér volt aztán csináltam benne, teljes kiőrlésűt is, de mindegyiknek az a baja, hogy a teteje nem szép formás gömbölyű, hanem tök lapos. Azt szeretném kérdezni, hogy mit tegyek ahhoz, hogy ne lapuljon be a teteje, hanem szép gömbölyű legyen? Vagy a kenyérsütőben nem lesz gömbölyű a kenyér teteje? Csak én szeretném hogy az legyen? Az íze egyébként nem rosz, meg az illata is nagyon fincsi. Kérlek segítsetek ha tudtok!!!????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. augusztus 4. 06:5010482.
    köszi ott én is szoktam vásárolni, csak kölest és durumlisztet.

    buzablans köszi jó tudni ilyen dolgokat. Nagyon pici változtatások és mégis más lesz az eredmény.

    Tegnap sütött fehér kenyerem GYÖNYÖRŰ LETT. !!! végre egy szép kenyér. CSak nem nagyon akarunk fehérkenyeret enni. Ezt most már talán fogom tudni variálni.

    manó82 ha érdekel én fazékban szoktam lekvár főzni. még a gépben nem próbáltam.
    Szét kell főzni a gyümölcsöt pépesre és utána kg-onként 80 dkg cukrot hozzátenni kicsi szalicilt és ha elég sűrűre főtt beüvegelni, dunsztolni.
    előzmény:
    NepK (10469)
     
  21. Torolt_felhasznalo_562652
    Torolt_felhasznalo_562652
    2005. augusztus 3. 22:4610481.
    Sziasztok!
    Lekvárt lehet csinálni, finom is lesz benne, de nagyon kevés készül egyszerre, nagyon macerás. Én a meggyből csináltam. A program alatt nem fogyott el a lé. Arra volt jó, hogy utána betettem a fazékba és sűrűre főztem. Izre finom. lehet hogy a kevésbé leves gyűmölcsből könnyebb. Várom mások tapasztalatát. üdv nektek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_240139 (10479)
     
  22. Torolt_felhasznalo_585750
    Torolt_felhasznalo_585750
    2005. augusztus 3. 21:5410480.
    Margit!
    Köszi:-)
    Csodálatosak a sütik, kenyerek, kalácsok a bemoldaladon!

    Ildikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_240139
    Torolt_felhasznalo_240139
    2005. augusztus 3. 21:3910479.
    Szia Manó!

    Ha sok sárgabarackod van akkor kenyérsütő géppel elég soká fog tartani.
    ÉN még nem csináltma kenyérsütő géppel lekvárt. A hagyományos módon szoktam. Ha az a módszer érdekel szivesen leirom. Szerintem rövidebb mint kenyérsütő géppel.

    Üdv. Joli
    előzmény:
    manó82 (10477)
     
  24. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2005. augusztus 3. 20:4610478.
    Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773096 (10476)
     
  25. 2005. augusztus 3. 20:4010477.
    sziasztok!

    Van egy jóadag sárgabarackunk. Gondoltam kipróbálnám a kenyérsütőgéppel a lekvárfőzést. Van valakinek jó receptje?

    először csinálnék lekvárt, kicsit tanácstalan vagyok. . . .

    köszönöm előre is a segítséget!

    Manó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. Torolt_felhasznalo_773096
    Torolt_felhasznalo_773096
    2005. augusztus 3. 20:3610476.
    Szia!

    Egy keveset vegyél el belőle, "etesd" meg egy kis liszttel és vízzel. Annyit tegyél bele, hogy tejföl/galuskatészta sűrűségű legyen, majd hagyjad újra aktiválódni szobahőmérsékleten. Utána beteheted felhasználásig a hűtőbe.

    Üdv, Margit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_480293 (10475)
     
  27. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2005. augusztus 3. 20:3110475.
    Kedves KENYERESEK!
    Készül a kovászom, most minden sütés elött ezt kovász készítést
    ismételnem kell, vagy elrakható belőle a következő sütésre?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. Torolt_felhasznalo_773096
    Torolt_felhasznalo_773096
    2005. augusztus 3. 18:4510474.
    Szia!

    A BL 80-as, vagy 2/3 rétes+1/3 finomliszt aránnyal készült, teljesen fehér kenyérbe nem kell sikér.
    Ha behorpadt egy kicsit a kenyered teteje, akkor legközelebb a dagasztásnál figyeld a tésztát és esetleg egy-két evőkanál lisztet tegyél még hozzá.
    Csíkos kalácsot tudsz a gépben sütni, találsz ilyen képet is a Bemoldalamon. Ehhez, az utolsó dagasztás legutolsó egy percében kell a kevés vízzel sűrű péppé kevert normál kakaóport a gépbe tenni. Ha a kelesztés közben még ejtené a géped a tésztát, akkor a lapátokat ki kell vanni a dagasztás végén, mert különben teljesen elkeveredik a kakaó.

    Sok sikert, üdv, Margit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585750 (10473)
     
  29. Torolt_felhasznalo_585750
    Torolt_felhasznalo_585750
    2005. augusztus 3. 15:2410473.
    Kriszti, Margit!
    Köszönöm a segítséget! Jővő héten megyek a tesco-ba:-)))

    Margit!
    Még a sikérrel kapcsolatban kérdezném, akkor a fehérkenyérhez nem nagyon kell?
    A recepted alapján sütött kenyér elkészült, egy hibája volt, kicsit behorpadt a teteje, de finom lett. Holnap a csíkos kalácskoszorút szeretném kipróbálni, koszorú nélkül:-), úgy hogy nem veszem ki a gépből, csak mondjuk az utolsó dagasztásnál beletennék csokidarabkákat.

    Ildikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  30. Torolt_felhasznalo_342572
    Torolt_felhasznalo_342572
    2005. augusztus 3. 10:2010472.
    A durmliszttel kapcsolatosan azt szeretném hozzáfűzni, pontosabban megerősíteni amit buzablans írt, hogy a kenyér állagát nagyban javítja. Sokan pedig azon a véleményen vannak (és a durum tésztaliszt zacskóján is ez van), hogy elsősorban tésztakészítésre való nem kenyérsütésre. Nekem nagyon bevált, mert durumliszttel sokkan jobban megkel a kenyerem, sokkal lazább és egyenletesebb szerkezete lesz. Szerintem érdemes kipróbálni, nekem bevált.

    söci
    előzmény:
    Buzablans (10471)
     
  31. 2005. augusztus 3. 09:2910471.
    Szia!

    A cukor helyett használhatsz mézet is, de míg a cukortól a héj ropogóssá válik, addig a méz puha héjat eredményez.

    A durumlisztről:
    A kenyér nagysága és szerkezete a búzaliszt minőségétől függ.
    A liszt két osztályba sorolható, erős liszt az, amit kemény búzából őrölnek, és lágy liszt az, amit puha búzából őrölnek. .
    A különbséget a kétféle búza között a Proteintartalom adja, s ez határozza meg a sikér-, illetve gluténtartalmat.
    Az erős lisztek nagy mennyiségű proteint tartalmaznak, amire a sikér kialakulása miatt van szükség.
    A búzatermesztésben, az utóbbi években terjed a durum (kemény) búza termesztése és feldolgozása, mivel ennek lisztje magas fehérjetartalommal rendelkezik.
    A finomliszt az inkább lágy liszt, aminek alacsonyabb a sikértartalma és önmagában nem kel meg olyan magas, laza szerkezetűre.
    Sokan ezen úgy próbálnak javítani, hogy réteslisztet kevernek a finomliszthez, mert az meg egy kemény lisztfajta, magasabb sikértartalommal.

    Nyugodtan használhatod, mert a Panasonic receptúrájában pl. kimondottan a kemény lisztet ajánlják a kenyér sütéséhez.
    előzmény:
    radványa (10468)
     
  32. 2005. augusztus 3. 09:1010470.
    Szia. A BL80-at én az Auchanban vagy a Corában veszem, van a Metroban is emlékeim szerint. Van olyan receptem, ahol mézet írnak, nem cukrot. Szerintem a cukor felcserélhető mézzel, de hogy mennyit tegyél, ezt talán a többiek jobban tudják. A BL80 helyettesíthető Graham liszttel. Lisztekrőkl is többet tudnak a többiek (E. Margit, kenyérke) . a margarint puhán, de nem olvasztva teszem a gépbe. Amíg melegszik a gép, szerintem felolvad egyébként is.
    előzmény:
    radványa (10468)
     
  33. 2005. augusztus 3. 07:3610469.
    Szia!

    Bl 80-as lisztet én bioboltban szoktam venni, ott van mindenféle liszt, meg sikér is. Én konkrétan a Tesco-ban, Auchan-ban (mármint nem bent, hanem kint vannak kis üzletek, az épületen bellül ott van ilyen drogéria szerűség) szoktam venni.
    előzmény:
    radványa (10468)
     
  34. 2005. augusztus 3. 05:2010468.
    sziasztok
    Én is azt akartam kérdezni, hogy hol lehet bl 80as lisztet kapni. A másik, hogy a margarint olvasztva kell a gépbe tenni vagy egyben. A mézet mindenesetben lehet cukor helyet tenni a kenyérhez vagy inkább mégis cukrot tegyek a kenyérhez.
    Durum lisztet használ valaki a kenyérsütéshez? Azzal lehet helyettesiteni a fehér lisztet. ? Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban. ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_773096
    Torolt_felhasznalo_773096
    2005. augusztus 3. 00:2510467.
    Sziasztok!

    Sütöttem egy kenyeret ma is.
    A tegnapi rozsos kenyeremet bolondítottam meg Joli hajdinás cipójából csent, pirított - darált hajdinával. Tettem még egy kis pirított búzacsírát is. Nagyon finom lett, jól kiemelték ezek a pirított dolgok a rozs ízét.
    Képet csináltam róla.

    Szép napot holnapra mindenkinek, üdv, Margit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2005. augusztus 2. 21:4510466.
    Köszi!
    Igen, tudom, hogy a mai magyarok fehérliszthez vannak szokva, bár borzasztóan egészségtelen.
    Köszi a receptet:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (10451)
     
  37. Torolt_felhasznalo_773096
    Torolt_felhasznalo_773096
    2005. augusztus 2. 21:1510465.
    Szia!

    Köszönöm szépen.

    Üdv, Margit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601293 (10454)
     
  38. Torolt_felhasznalo_773096
    Torolt_felhasznalo_773096
    2005. augusztus 2. 19:5010464.
    Szia!

    Remélem azóta finomra megsült a kenyered.
    Hpkriszti nagyon jó válaszokat adott mindenre. A kovászolással kapcsolatosan válaszolok én: A sikér nem a kovász miatt kell a kenyérbe, hanem, ha teljes kiőrlésű liszteket használsz ill. sikértartalom nélküli liszteket, pl. rozs, kukorica. Ezekből, a sikér hiányában csak nagyon tömör, a megszokottól jócskán eltérő állagú kenyeret lehetne sütni. Kovászolással kapcsolatban írjál privit, ha érdekel valami.

    Üdv, Margit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585750 (10458)
     
  39. Torolt_felhasznalo_805728
    Torolt_felhasznalo_805728
    2005. augusztus 2. 18:1810463.
    Szia! A "bonyolultabb" kérdésekre az ügyesebbek biztosan válaszolnak majd, addig is egy kis segítség. A BL80-as lisztet én mindig a Tescoban veszem, bár megfordulok egyéb bevásárlóhelyeken is, de máshol még nem találtam. A Pannon liszteket lehet ott venni, én nagyon szeretek vele sütni, még soha nem csalódtam, és nagy választék van egyéb bio-és mindenféle lisztekből. Eddig ahány Tescoban jártam, mindben volt kis gyógynövénybolt is, ahol sikért is lehet kapni. vegyél azt is, én a gépi kenyeremhez is mindig teszek, finomabb, lazább a kenyér tőle. Az élesztőt én soha nem futtattam fel, mindig a tetejére morzsolom, és bár nem sokféle kenyeret sütök, (mert mindig a kedvencet követeli a család), még soha nem rontottam el, teljesen jól működik igy is. Gépi kenyér tetejét soha nem kentem semmivel. Sok sikert a kenyérkékhez! Az olvasással vigyázz, egyre később fogsz lefeküdni, majd jön a mániákus receptgyüjtögetés, és innen az ember már menthetetlenül fertőzötté válik-a férjem szerint. :-)))) Kriszti
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585750 (10458)
     
  40. 2005. augusztus 2. 17:1010462.
    Oké, további jó sütögetést!
    előzmény:
    hibarbi (10456)
     
  41. Torolt_felhasznalo_480293
    Torolt_felhasznalo_480293
    2005. augusztus 2. 15:5710461.
    Köszönöm leírom!
    előzmény:
    kenyérke (10459)
     
  42. 2005. augusztus 2. 15:1610460.
    Sziasztok a Márti által megadott szervizben Bomann gépeket is javítanak, nem árt ha tudjátok :)))
    Elkészítettem Margit Kovászos-gépi kenyerét. Szuper. Főleg, hogy a gép tetejét leápoltam úgy ahoogy Vicuskától is olvashattátok tegnap.

    További kellemes sütögetést Mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_562652 (10450)
     
  43. 2005. augusztus 2. 14:1610459.
    Szia!

    A 10232-es és 10236-os hozzászólásomban megtalálod a kovász receptjét.

    Jó kovászolást! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_480293 (10443)
     
  44. Torolt_felhasznalo_585750
    Torolt_felhasznalo_585750
    2005. augusztus 2. 13:2010458.
    Sziasztok!

    Tegnap találtam rátok, este 11-ig olvastalak benneteket, és egy csomó hasznos dolgot megtudtam a gépi kenyérsütésről!
    Van pár kérdésem, megköszönném, ha segítenétek:Nagyon szeretnék igazi kovászos kenyeret is kiprróbálni. Ez csak akkor fog sikerülni, ha sikért is használok? Továbbá BL-80-as lisztet hol tudok venni, példálul a Tescoban kapható? ( Vidéken lakom, és a helyi ABC-ben csak 55-os van) Ti ha kovász nélküli kenyeret csináltok, az élesztőt csak belemorzsoljátok, vagy előbb felfuttatjátok?Olyat is olvastam, hogy bekenitek vízzel a kenyeret, ez a gépi sütésre is érvényes, ha igen, mikor kenitek?
    Bocsi a sok kérdésért, közben folyamatosan olvasok vissza, de ezekre még nem találtam választ.

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Most sül Margit fehér kenyér receptje alapján a kenyerem, majd beszámolok, milyen lett.

    Üdv. Ildikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. Torolt_felhasznalo_285168
    Torolt_felhasznalo_285168
    2005. augusztus 2. 12:3310457.
    Sziasztok!
    Köszönöm Joli! Megpróbálom, így sütni én is. Nagyon szép a bamoldalad, különösen Kaktusz. Majd beszámolok az eredményről, és ha lesz fényképezőm- talán a jövő hétre-, akkor rakok fel képeket én is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_240139 (10449)
     
  46. 2005. augusztus 2. 12:0410456.
    Szia! Én végig 1 tízessel odébb voltam. 5 dkg ugrott be az első olvasáskor és a válaszod ébresztett rá a tévedésre. Köszönöm :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601293 (10453)
     
  47. 2005. augusztus 2. 12:0310455.
    Szia!

    Köszönöm, már fel is mentem az oldalra, lementettem az ÖSSZESET, és ki is nyomtattam. Ez eddig még soha sem tűnt fel a bemeden, pedig mindig nézegetem a szépséges műveidet.

    Üdv: Kata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773096 (10447)
     
  48. 2005. augusztus 2. 10:1510454.
    Köszi Margitka!
    Ez egy nagyon jó ötlet volt. ))
    Pupák
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773096 (10447)
     
  49. 2005. augusztus 2. 10:1210453.
    Szia Hibarbi!
    Én még nem sütöttem kenyérvarázsos porból, de az élesztő arány jónak tűnik, amit leírtál. Egy élesztő 50 gramm, tehát 5 deka. 5 grammot írtál, ami fél dekának felel meg. Gondolom ezekben a porokban van valamennyi szárított élesztő is( ezt meg tudod nézni a hozzávalókban, a zacskón). Ha van akkor valószínüleg elég a fél kiló liszthez fél deka friss élesztő, persze ez a gép típusától is függ.
    Én 45 deka liszthez 10 gramm, tehát 1 dekagramm élesztőt és 250 ml, tehát 2 és fél deci folyadékot használok, plusz a vaj, amit megolvasztok.
    Ha behorpad a kenyered teteje, úgyis kiderül, hogy sok az élesztő, vagy a folyadék.
    Remélem tudtam segíteni.
    Üdv:Pupák
    előzmény:
    hibarbi (10431)
     
  50. Torolt_felhasznalo_773096
    Torolt_felhasznalo_773096
    2005. augusztus 1. 22:2010452.
    Szia!

    Csak teljes kiőrlésű lisztből sűrű, nehéz kenyeret lehet csak sütni. Szerintem nagyon kevesen sütnek ilyet, mert távol áll a megszokott kenyérjellegtől. Beírok Neked egy teljesen fehér kenyeret, ennek a liszjét átcserélheted, amire szeretnéd. Felesbe én is csinálom teljesebb kiőrlésű liszttel, de többet nem szoktam bele tenni. 1-2 kk sikért tehetsz hozzá, ez valamit javíthat a kenyér állagán.

    Egyszerű fehér kenyér:

    60 dkg BL 80-as liszt
    2 dl kefír
    2 dl víz
    1 ek olaj (oliva)vagy 2 dkg margarin
    1, 5 kk só
    1, 5 kk cukor
    késhegynyi aszkorbinsav
    1/4 kocka friss élesztő

    Sok sikert hozzá, üdv, Margit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986725 (10451)
     

Címlap

top