Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2017. június 18. 10:00269101.

    Szervusztok


     Macsi üdv itthon . A képeket megnéztem és én is mint Magdika, gondolatban ott voltam a lellei  résznél. Nagyon tetszett a tojástartóban a kis madár., ill. a sok szép gólya, sas és a többi madárkák. Láttam, hogy kutya barátkozás is volt. csak egyet hiányoltam, hogy egy kockán sem láttalak. Kösz., hogy megosztottad velünk a tegnapi élményeid.


    Ildike szép napotok volt.


    Sacika, akkor mos csendes a ház. Misó szerintem sokat nött. Szépek a ciccek.


    Itt reggel nagyon komoran indult, de most már süt a nap és fuj a szél, sajna, mert a fejem is érzi.


    Julika, tegnap ügyes voltál, akkor ma pihi lesz és cicázás?


    Magdika, már  holnapra kész a terv? Tómalom?


    Lassan én is neki kezdek a fözéshez, közben azért kiporszivozók. Egy kis gezemice levest csinálok, gombás hussal, rizzsel. Most telefonált Ricsi indulnak Kremszbe.


    Kellemes és szép vasárnapot kivánok. Borsikának gyógyulást, a nyaralóknak jó pihenést.

    előzmény:
    franci47 (269096)
    2017-06-18  09:43
  2. 2017. június 18. 09:56269100.

    Köszönöm a szép képeket, bejegyzéseket. Mindent olvastam. Borsikát én is hiányolom, meg mindenkit aki még nem jött. Remélem mindenki gép közelébe kerül előbb-utóbb.  


    Hoztam nektek egy filmet a csányi fészekről. Ez a pici ma született. Kései költés. Itt baj lesz. És még van 2 tojás. Ami még valszeg 1 ma kikel 1 meg holnap. Most ilyenkor az a probléma hogy a táplálékok is megnőttek közben és ebből a picik nem tudnak enni. Azért jó az áprilisi-májusi születés mert akkor a táplálékot adók is lerakják kicsinyeiket és ott is van kicsi méretű állatka. A törvény ereje. Itt is etetni próbált a szülő, de a kicsi nem tud mit kezdeni evvel a táplálékkal. Vissza is vette a szülő. Szelektálni fognak mert nem lesz táplálék amit adjanak a kicsiknek.   Néha leállt a kamera, de nézzétek tovább mert azért vettem tovább. Ez is egy nagyon érdekes film. Igazán kuriózum. 


    Csányi fészek a ma született első gólyababával


     

  3. 2017. június 18. 09:46269099.

    Ildi!


    Igen, kérem!!!!

    előzmény:
    franci47 (269096)
    2017-06-18  09:43
  4. 2017. június 18. 09:46269098.

    Sacikám, jól éreztük magunkat.


    Misó pihenője, jó fotó. 


    Nagyon szép a családi kép cicáéknál is.


    Szép vasárnapot nektek is. 

    előzmény:
    silinga (269095)
    2017-06-18  09:28
  5. 2017. június 18. 09:45269097.

    Az én macskáim rendetlenkedtek...nem jó szó, illetlenkedtek..oda piszkítottak, ahova nem kellett volna. Most domesztosz, hypo, prontó bútor fény, szellőztetés..és még így is érzem az illatot..pedig már el kellett mennie, de az a fránya orrom...most mérges vagyok rájuk, ki vannak tiltva a szobából, az előszobában randalíroznak. Ilyen rossz cicáim még nem voltak.  a végén még száműzöm őket, kinti cicák lesznek, teljesen..csak még olyan kicsik, félek, elmenne és nem tudnak vissza jönni...de az  is lehet, lebecsülöm őket..így nem mehet tovább..valahogy rendre kell szoktatni..pedig az alom teli van produktummal. 

  6. 2017. június 18. 09:43269096.

    Julika, még én is néztem volna egy darabig. 


    De hát megígérte a lánynak, hogy egészen más szerelem lesz vele. 


    Nem akart még nősülni. Ahogy Magdi írta a férfi "mindent vitt". 


    Akarod más szerepben is?  Letöltöttem még egy filmet, már megvolt egyszer, de nem tudtam megnézni, mert elveszett a legutóbbi géphiba folytán.


     


    Itt most jól feltámadt a szél. Mosok feketéket,  Most reggelizek.


    Egyszer már 6 órakor itt voltam, aztán visszafeküdtem, és elaludtam.


     


     

    előzmény:
    Picivirág1 (269093)
    2017-06-18  08:28
  7. 2017. június 18. 09:28269095.

    Szép napot Mindenkinek!


    Macsi....nagyon jó képeket hoztál egy vidám, szép   barátnős, madaras, kutyás napról.....a reggeli pipacsok szinte égnek...kösz...


    Ildikó....szép lehetett a ti napotok is...együtt a család és Bence felszabadultan főz...biztos fonom lett, a sütijéhez hasonlóan, amit ismerek......úgy sajnálom, hogy lemaradok a filmnézésbe...majd a télen  újra rákapcsolok, most csak pár részre van időm a régiekből..


    Julika...itt is betört a szerinted markán front...nem hűvös, hanem majdnem hideg van... talán jó is a tegnapi palántázásomnak.....a kerttel én is így vagyok, mindig van kis tenni való, de az eredmény jó.....


    Ma is csak ketten vagyunk, nekem ez nagyon furcsa.....olyan, mintha szabadságon lennék....ebédemhez is csak a levest kell befőznöm, daragaluskával és zsemlegombóc frissen majd később...


    Ki merre jár-mit csinál?


    1-2. Saci Misóval gyalogtúrán volt tegnap....a fáradt vándor pihen


    3. A teljes cica család


     

  8. 2017. június 18. 09:27269094.

    Jó reggelt Mindenkinek!


    Nekem olyan jóleső szívfájdalmam van ma reggel.Ugye.. tegnap annyit nosztalgiáztam a Balatonról ....szerintem Annuska is ....és erre ma reggel látom Macsi jóvoltából a lellei kikötőt ...és annyi szépséget.Lehet,hogy egy szentimentális vénasszony vagyok....de elérzékenyültem.Köszönöm.A kishegyi kápolnát eddig csak az útról láttam ....mindig elhatároztuk, hogy megnézzük ....sajnos elmaradt.Most jó volt látni.Nagyon kellemes szép napod lehetett.


    Itt időnként ragyogóan kék az ég....aztán elsötétül.Nincs értelme Tómalomra indulnom ....de holnap feltétlenül mennem kell.


    Ildikém ....szép napotok volt.Bence ügyesen szakácskodik.Jó is,hogy a fiúk, férfiak ...átveszik a kinti főzést sütögetést.A finom sütikből ...jóó lett volna kóstolni.Eszembe jutott a szülinapi sütizés és tortázás .


    Jót nevettem az após leleményességén.Nálunk otthon a faluban fordultak elő ilyen dolgok ...csak fordítva ....mert a magyar volt hiányos.


    A filmet kérem ...köszönöm .Most elkezdtem egyet a gyűjteményből:One Fine Day.Jónak ígérkezik.A fiú a Gong nővérekből szerepel benne.


    Borsikát  már tegnap is kerestem....remélem rendbe jött az epéje....és csak elfoglaltság miatt van távol.

  9. 2017. június 18. 08:28269093.

    Szervusztok!


    Megnéztem Macsi képeit ma is. Nagyon érdekes kirándulás volt. Azok a gólyák olyan kecsesek voltak, mint ha egy rajzfilmen szerepeltek volna. 


    Itt nagyon hideg lett. Ahogy a meteorológusok mondják, elért a markáns hideg front. Most örülök igazán, hogy tegnap olyan ügyes voltam a kertben...mert néha igaz a mondás, amit ma megtehetsz....mert ha halasztottam volna ki tudja, mikor lehetett volna megcsinálni. Most aztán kezdődhet minden elölről, nő  a gyom, a kacsok nőnek..aztán újra csinálni kell. De ennyi munka jólesik, nem is tudom mivel tölteném el az időmet? Gyönyörködöm a virágokban, végre tegnap már intenzíven éreztem az estike illatát. Kint ültem és csak úgy bambulnam..lehet, hogy relaxáltam? Jólesett 


    Mi van Borsikával? Máskor reggel szokott jönni...aggódom miatta.  Tudom gyengélkedik...Hogy lesz ebből tengerparti nyaralás? BRÉKÓ BRÉKÓ BORS! JELNTKEZZ!!!


    Ildi! Megnéztem a filmet. Még néztem volna, de a készítők nem így gondolták..úgy gondolták gondoljam én tovább. 

  10. 2017. június 18. 06:45269092.

    Jó reggelt. 


     


    Macsi kösz a szépséges reggeli képeket, a pipacsos nagyon szép.


    Megnéztem az albumodat, a madáretetés, és a fészek imitáció nagyon jó. Sohasem gondoltam volna, hogy ebben a madarak jól érzik magukat.


    Gólyaetetés, micsoda fészkek. Tacsikák is aranyosak. Nem utólagos, de látom  a társaid is nagyon örülnek ennek a szép napnak. 


     


    Itt kisütött a nap, és reggeli fénnyel aranyozza be a napot.  Most, hogy kinéztem, látom feltámadt a szél. Legalább egy időjárás jelentést kéne néznem. 


    Nem tudom még mi lesz a mai napi program. Lehet, hogy semmi,csak úgy adja magát.  


     


     


     


     

  11. 2017. június 18. 04:52269091.

    Jó reggelt mindenkinek!

  12. 2017. június 17. 22:57269090.

    Jó estét, de mindjárt szép álmokat is.


    Macsi köszönöm  a fotókat, még meg kell néznem még egyszer mert csak átfutottam.  Jó, hogy szerencsésen haza értél.


    Julika, füles mackó mindig  jól jön. Gratula   az unokáknak, nagyon ügyesek.ű


    Sacika nálatok is nagyon szép ünnep volt. Nektek is gratulálok, és minden diáknak jó pihenést. Misó nagyon jól mutat a serlegek társaságában.


     


    Nálunk kinti pörkölt főzés volt.  Bence jeleskedett benne, igaz soká főtt meg, mert egy marha volt az áldozat.  Tomiék is jöttek, olyan sokat nevettünk.  Vacsizás után  még megettük Bea finom diós-csokis szilvalekváros sütijét, és Tomiék által hozott remek lenti süteményt. Kiválóan készítik, házias,  viszonylag olcsó, mutatós, finom, és nagyméretű. 


     


    Közben egy vicc, ami igaz. Tomi apósa  TV szerelő, javító, /nyugdíjas már/. Tavaly egy külföldi vitt hozzá egy TV-t hogy nem tudja mi lehet a baj, éppen itt nyaral javítsa meg. Másnap ment érte  érdeklődött mi volt a baj. Após nem beszél nyelveket a válasz a következő :Miki Mause camping!


    Ez azt jelenti döglött egér volt a TV-ben. /Miki egér benne kempingezett/. Én annyira nevettem, pedig mintha már hallottam volna. 


     


    Magdikám az volt az a film, tudom, hogy láttad. Most van egy másik is vele. Meg akarod nézni? 


    Gödröcskés filmet nem láttam még eddig, annyi elmaradásom van. 


    A tánc? Azt hiszem két-három éve táncoltam  hasonlót, de nem ezt, amikor azt hittem oda leszek másnap és inkább jobban lettem tőle. 


    Balázskát köszöntöm, remélem jól szórakoztatok Gabi.


    Nem jut eszembe mit is  írtatok még.


    Mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát kívánok. 


     

  13. 2017. június 17. 22:11269089.

    Megnéztem..nagyon szép felvételek. Majd holnap kérdezek!Jó éjszakát!

    előzmény:
    macska54 (269088)
    2017-06-17  22:00
  14. 2017. június 17. 22:00269088.

    Sacika neked is köszi.


    És akkor a kirándulás képei. A mai kirándulás képekben. Van benne jó pár film is. 


    Jó éjt. 

    előzmény:
    silinga (269086)
    2017-06-17  21:08
  15. 2017. június 17. 21:21269087.

    csak vicceltem...inkább pihenjél!!!!

    előzmény:
    macska54 (269085)
    2017-06-17  20:52
  16. 2017. június 17. 21:08269086.

    Macsi....Isten hozott! Csakhogy szerencsésen hazaértél.....örülök, hogy jó napod volt, pihenjél nagyot....aztán holnap jöhetnek a képek...

    előzmény:
    macska54 (269082)
    2017-06-17  20:33
  17. 2017. június 17. 20:52269085.

    Julika, Anikó köszönöm szépen.   Még nyomom a gépet, hogy felmenjenek a képek. Mióta frissítés volt androidon csak nagy képeket lehet csinálni. Alig mennek fel, pláne a filmek. De csak kicsit vagyok, mert sok idő és fáradt vagyok. De most már kivárom. 

  18. 2017. június 17. 20:42269084.

    Jó hogy hazaértetek szerencsésen, szép napotok volt, most pihenj.


    Jó éjszakát.

    előzmény:
    macska54 (269082)
    2017-06-17  20:33
  19. 2017. június 17. 20:41269083.

    Micsoda????? Nincs est kép??? és akkor most hogyan fogunk jól aludni?????kellett neked elkényeztetni  minket


    Akkor vigasztalódjunk Füles mackóval.

    előzmény:
    macska54 (269082)
    2017-06-17  20:33
  20. 2017. június 17. 20:33269082.

    Szép, jó estét mindenkinek. Nem rég értem haza, épp csak vissza olvastam. Elnézést, hogy nem reagálok egyesével. Gratulálok az összes unokának a szép bizonyítványokért. Olyan sokat írtatok, hogy fél órája csak olvasok. Nekünk vegyes időnk volt, de esni nem esett sehol. Viszont hol sütött a nap, hol beborult és akkor erős volt a szél. De mindezek ellenére szép napunk volt. Pestről egyenesen Lellére mentünk és ott egy kávé elfogyasztása után (és persze be nem állt a szánk) elindultunk reggelizni, majd Fenékpusztára. Ott megnéztük a mentett madarakat. Kb 2-3 órát voltunk , majd vissza mentünk Lellére ebédelni. Utána egy másik helyre egy jó kávét inni. Onnan haza vittük a társunkat és indultunk haza. Természetesen majd hozom a képeket csak nagyon nehezen megy fel. 


    Gabitól én is várom a képeket. Remélem jól sikerült a buli.


    Esti képet elfelejtettem csinálni. Mindenkinek szép estét, jó éjszakát. Képek késöbb. 

  21. 2017. június 17. 20:11269081.

    Még mindig tart a buli, de fent vannak a nappaliban, mint a heringek összezsúfolódva. Mi lehoztuk az ebédünket, mert csak kis részletekben tudtak asztalhoz ülni. Laci pörköltöt evett, én majonézes kukoricasalátát fasirtgolyókkal. Ági nagyon jól tudja a majonézes dolgokat csinálni. A jóval későbbi tortabontáshoz felmentünk, de sajnos ebben a zsúfoltságban képtelenség volt fényképet csinálni. Mindig valaki belelógott a képbe, egymást váltották mindenütt, nagy volt a tolongás... Megkaptuk a tortaadagot, aztán lejöttünk, még ülőhely sem jutott, nem akartunk senkit sem felállítani. Ági csinált néhány képet, remélem felrakja a fb-ra. 


    A viharos szél még mindig fúj, a felhők száguldoznak és hideg van. 

  22. 2017. június 17. 20:00269080.

    ja, és ami érdekes, nekem őt ajánlják ,engem meg neki

    előzmény:
    Picivirág1 (269079)
    2017-06-17  19:57
  23. 2017. június 17. 19:57269079.

    Ez pedig a férjem. Tökéletesen ilyen volt


    ORCHIDEA



    Ha a születésnapod: 7., 16. vagy 25.
    Az Orchidea nagyon érzékeny és érzelmes. A végletekig becsületes, s nagyon szomorúvá teszi, ha neki csalódnia kell valakiben, vagy megpróbálják átverni. Menekül a konfliktusok elől, mert mindent a szívére vesz. Bármikor hajlandó segítséget nyújtani, ha erre kérik. A hétköznapokon csendes, magányos, zárkózott embernek tűnik azok szemében, akik nem ismerik. Célja, hogy egy stabil, boldog családja legyen.
    Nem áll össze bárkivel, nagyon igényes a társára, hiszen nem mindegy neki, hogy kivel látják. A hűség az abszolút mérvadó számára, mély érzelmeket táplál kedvese iránt, nyugodt, kiegyensúlyozott párkapcsolatra törekszik.
    Illik hozzá: Napraforgó, Boldogasszony papucsa.Margarét

    előzmény:
    Picivirág1 (269078)
    2017-06-17  19:55
  24. 2017. június 17. 19:55269078.

    A virághoroszkóp szerint ilyen vagyok


    NAPRAFORGÓ



    Ha a születésnapod: 1., 10., 19. vagy 28.
    A Napraforgó nagyon nagylelkű teremtés.Tele van energiával, könnyen barátkozik, mindenkivel megtalálja a közös hangot, kellemes társaság. Körbelengi egy különleges kisugárzás. Hajlamos azt hinni, hogy mindent ő irányíthat, ebből lehetnek problémái. A harmóniára törekszik, az egyensúlyért küzd, sokszor erején felül teljesít, hogy tökéletesíthesse saját magát és megszabadulhasson a hibáitól. Könnyen kimászik a nehéz helyzetből is, s ő kerül ki győztesen minden csatából, ezért is csodálják annyian.
    A szerelemben az ösztöneire kell hallgatnia, s meg fogja találni azt a személyt, aki egyenrangú társa lesz. Figyelnie kell arra, hogy ne rendelje maga alá partnerét!Illik hozzá: Bazsarózsa, Búzavirág, Orchidea.

  25. 2017. június 17. 19:33269077.

    Szervusztok!


    Gratulálok az unokák jó eredményéhez.


    Nálunk még nem volt évzáró.


    Elgondolkodtató, megszívlelendő idézeteket hoztatok.


    Gabiéknak biztos jól sikerült a buli.Várjuk a képeket.


    Macsinak is szép napja lehetett.


    Guszta volt az ebédjük, biztos finom is.


    Annuska, Anikó pihenjetek. Elég sokat dolgoztatok. A mester figyelése is felér egy komoly munkával


    Borsika, hogy vagy?Hiányzol szeretném olvasni a vidám írásaidat.


    Pötyi mit sütögettetek?Hogy sikerült?


    Nálunk semmi nem történt.


    Csak a szél fújt egész nap.


    Még azt a kis nedvességet is teljesen kiszárítja amit locsolunk.


    Az előbb kimentem kicsit.Megnéztem lehet e már szedni egy kis málnát,


    de gyorsan vissza is jöttem.


    Fáztam.


    Még ilyet júniusban fázni.


    Legyen szép estétek.


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     


     

  26. 2017. június 17. 19:10269076.

    Nagyon ügyesek ezek a menedékes unokák.


    És micsoda ötlet az égből potyogtatott cukorka!!!


    Azt hiszem ezt nem felejtik el ezek a gyerekek.


    Magdi ...igen azt filmet néztem...nagyon szép volt.


     


    Nálunk is esett egy kis eső..nem is futó eső...rohanó eső volt 🍃


     


     

  27. 2017. június 17. 18:53269075.

    Magdi!


    Nálunk esett az eső...még eshet is az éjjel és akkor elégedett leszek, a növényeknek nagyon jót tett. Annyira örülök, hogy a múltheti rendezvényt nem zavarta meg nagy eső..egy pici volt, akkor bementek a műv házba, úgy is ott folytatták minden éjjel 3 ig a tácházat. 

    előzmény:
    harangvirag08 (269073)
    2017-06-17  18:39
  28. 2017. június 17. 18:50269074.

    Lányok!


    Nem igazán dicsekvésből tettem fel a bizonyítvány eredményét. Az olvastam a FB-on, hogy nem csak a kitűnővel kell dicsekedni, örülni kell azzal az eredménnyel amit a gyermekek szorgalmával elért..örülni kell, nem csak kitűnőnek. Ő erre képes, ez az ő erőfeszítése árán jött létre. persze egy ilyen bizonyítvány nagyon jó, mert hiába voltak alsóban mindig kitűnők én úgy gondolom, olyan hosszú távon nem igazán lehetséges. Olyan nincs, hogy valaki mindenből egyformán nagyon jó, kitűnő. lehet, de nem az átlag. Sokszor a tanerők nem akarják elrontani a szép bizonyítványt és megadja az ötöst ..persze, hogy örülünk, büszkék vagyunk, de bennem azért ott motoszkált ez a gondolat is. Felsőben már más, ott keményen küzdeni kell minden jegyért, a gimiben meg plán e. 

  29. 2017. június 17. 18:39269073.

    Nálunk változatlan az idő...fekete felhők ...eső semmi.Nem volt mire várnom elmentem fürdeni.Olyan szerencsém volt mikor kijöttem nyitva volt a kis kápolna.Már olyan régen szerettem volna megnézni, de mindig zárva  találtam.Most takarították ...mert 5..kor mise van.Gyorsan besurrantam...nézelődtem és még elértem a buszt.


    Gratulálok a tanévet befejező unokáknak ....szép teljesítmény.


    Misónak külön a sportsikerekhez.


    Nagyon megható lehetett a cukoreső....szép gesztus volt a Tanítónénitől....felejthetetlen.


    Az idő remélem kedvezett Gabiéknak ....és szépen ünnepelhettek.


    Annuska ...lehet....szép idők voltak ...oldalakat tudnánk írni azokról a nyarakról.Ricsinek jó utat....holnap...alighogy kifújja magát  jön a diplomavédés.....minden jót kívánok neki.


    Anikó ...már finisben vagy ....elkészül a kerítés.


     


     


     


    Macsi ...haza értél?Pihenj ...és gyere.Borsévi   te   is!!!!


     


     

  30. 2017. június 17. 18:00269072.

    Szervusztok


     Én is ide értem. Ma munkás napunk volt.Szegélylécek feltevése, s egyéb apróbb munkák ezt csináltuk. Közben megföztem.Na nem ünnepi csak olyan egyszerü ebédet zöldségleves és paprikásburgi virslivel. Közben sütöttem egy muffit is.


    Lányok olyan elgondolkodtató, igaz gondolatokat hoztatók. Mindig van min elmélázni. 


    Borsikám, gyógyulgas. Jobbulást.


     Julika, jó volt egy kis nosztalgiázás Boldinak gratulálók.


    Ildike, a tegnapi  után ma lazitani kéne.


    Magdika. hogy alakult végül a napod.  Lehet, hogy a 7o-8oas években B.lellén találkoztunk is? Mi minden nyáron a vállalati üdülőben nyaraltunk.


    Sacika, Lilikének, alilának és Misinek is gratulálók a szép eredményhez.


    Macsi talán már haza felé tartasz, vagy haza is értél.?


    Pötyike, jó grillezést.


    Gabiéknak szép idejük lett.


     

    előzmény:
    Picivirág1 (269068)
    2017-06-17  16:49
  31. 2017. június 17. 17:58269071.

    Szervusztok.


    Gyorsan gratulálok a Saci unokáknak a szép sikerekhez, úgy látom Misó is elégedett, ami nagyon fontos.


    Julika, Virágnak és Boldizsárnak is gratulálok, bizony szépek ezek az eredmények.


    Marika, nagyon szép a közös fehér cicátok, olyan édesek amikor így befordítják a mancsukat.


    Gabi, csak reménykedem hogy nem fújja el a szél a bogrács alatt a tüzet, nálunk erősen fúj. Érezzétek jól magatokat. Ugye készül fotó.


    Macsi már biztosan közeleg az otthon felé, biztosan sikerül elcsípni pár jó pillanatot. Köszönöm a hajnali szép képeket.


    Borsikám gyógyulj hamar, hiányzol.


    Ildikém, én is megnéztem a filmet, tetszett de olyan befejezetlennek tűnt.


    Ma a déli harangszó bírta távozásra a mestert, egy kis szépíteni való maradt hétfőre, annyira reménykedtem a mai befejezésben. Egész nap csak locsolgatom azt a lüke kerítést.

  32. 2017. június 17. 17:51269070.

    Sacika!


    Holnap fogom azt csinálni, ma a nyaklevest főztem meg. Majd beszámolok róla milyen lett. Tök vagy cukkini, mindegy...

    előzmény:
    silinga (269069)
    2017-06-17  17:43
  33. 2017. június 17. 17:43269069.

    Julika...gratulálok a tieidnek a szép eredményhez.....valóban csak a legmagasabb elismeréssel lehet emlékezni az ilyen és ehhez hasonló tanítókra-nevelőkre...és jó, hogy vannak ilyenek.......Milyen lett a kísérleti...talán..rakott tököd?ha jó én is megpróbálom cukkiniből.....

    előzmény:
    Picivirág1 (269068)
    2017-06-17  16:49
  34. 2017. június 17. 16:49269068.

    Ez csodálatos...cukoreső!!!! Jó, hogy vannak ilyen tanerők nagyon édes a kis bajnok. Nálunk Boldizsárnak 4 négyese van, Virágnak 3. Mindenki elégedett. 


    Elmúlt a vihar, sűrű, fekete felhővel jött, esett is..most már gyönyörű kék az ég. Én aludtam egy sort, azért nagyon korán ébredtem...ebben is utánozom Macskát..tudom, miért fekszik le minden délután. 

    előzmény:
    silinga (269067)
    2017-06-17  15:00
  35. 2017. június 17. 15:00269067.

    Szép napot Mindenkinek!


    Ma ...is...el vagyunk kényeztetve...annyi szép és igaz idézetet hoztatok...


    Az éjjel végre esett egy kis eső....na nem sok.....reggel időben kimentem és palántáztam büdöskét, idén csak akkorák mint a hüvelykujjam.....és Annuska tátikáiból, bár nagyon picik, de talán nem kényesek...aztán kicsit kinn felejtettem magam.....Délelőtt jött a vőm, vele átnézettem a gépemet nagyon lassu volt és volt amit nem tudtam csinálni rajt...rendbe tette....ha már benn van a fényképezőgéppel kapcsolatba is megválaszolta a kérdéseimet....aztán megcsinált valami egyeztetést a t-commal a mobil szám megtartása miatt.../már küldtek huszon valahány értesítést, de egyedül nem tudtam megbirkózni vele/


    Tegnap a hegyi buli jól sikerült....Megvolt az évzáró  Kicsit hadd büszkélkedjek, ha nagyobbak lesznek már lehet, hogy nem tudok....Lili kitünő lett, több tárgyból dícsérettel....Misi jeles és dícséret a kiemelkedő sportolásért, Alina négyes és kíváló közösség emberke...Lucsinak hétfőn lesz az évzáró..az már nem lesz ilyen fényes....


    Csak érdekességként megírom az évzárón az egyik nyugdíjba vonuló tanítónéni meglepít csinált a gyerekeknek búcsúzóul....megkért egy sárkányrepülőst és az évzáró végén az szórt cukorkákat a gyerekeknek...


    Macsi...biztos jól érzi magát Fenékpusztán...lehet már hazafelé tart..


    Erika....talán ő is azt mondta a hétvégére hazajönnek..


    Borsikának gyógyulást.....és más fájósnak is...


    Gabi...ne hagyjátok ki Görögországot....Nekem a Bulgár tengerpartról nagyon kellemes emlékeim


    vannak...még kisiskolások voltak a gyerekek, első este tűzijáték fogadott bennünket, mintha csak nekünk rendezték volna...dagály nem volt, viszont csodálatos nagy hullámok jöttek és tényleg vártuk valamennyien...kicsit megemelgette a könnyebbeket, persze el nem vitt senkit.....És a Balatont is szerettem az akkori SZOT üdülőivel együtt.....a Magdi által felsoroltakhoz még hozzátenném a csillaghullást, mintha a vízbe hunytak volna ki....


    A búcsúzás  képei és az én kis bajnokom


     


     

  36. 2017. június 17. 12:56269066.

    Aki fiatal korában tudott táncolni megcsinálja. Mivel és soha nem voltam táncos lábú...lehet, hogy én is meg tudnám csinálni..csak nem próbáltam..mert nem is tudok táncolni..így , legalábbis nem....olyan konzervatív, romantikus, lassú, az ment.

    előzmény:
    rezeda02 (269064)
    2017-06-17  12:48
  37. 2017. június 17. 12:52269065.

    Gabi menjél Görögországba.....csak ne nyűglődjél....menjek...ne menjek?Döntsétek el  és induljatok!!!!


    A tenger témát már egyszer lerágtuk ....akkor dagálynak írtad, közben felvilágosítottunk, hogy a Fekete tengeren nincs dagály.Bárhova mehetsz nem visz el a víz.


    A Balatonról ....nem tudom mikor jártál arra,bár ez a kacsa téma sem új.


    Én nagyon szeretem a Balatont.Fiatalabb koromban a 70-80-as években nagyon sokat jártunk ott....lévén,hogy közel volt.Abban az időben minden nyáron ott nyaraltunk,de sokszor szerveztek hétvégi kirándulásokat.Általában a lellei szabadstrandon fürödtünk  és a fenyvesi KISZ táborban volt a szállás.Később az északi partra Badacsonylábdiba,Bkenesére jártunk.Kellemes szép idők voltak.Juditot a Balatonon tanította meg az apja úszni ....télen meg korcsolyázni.J. kisiskolás korától járt oda táborokba.Miután megvettük a desedai telket ...ahol 5 percre lehetett fürödni ....szép lassan elmaradtak a balatoni nyarak.Évente egyszer általában  elmentünk ....de az már inkább kirándulás volt.Fürdeni már nem fürdök ....nekem hideg ...a gyógyvizet viszont szeretem.Sajnálom,hogy neked ilyen sivár élményed maradt.Ha egyszer láttad volna a naplementét...az aranyhidat, vagy a Badacsonyról a szikrázóan kék vizet  a sok-sok vitorlással, vagy ültél volna a gyerekeiddel a lellei mólon este a csillagos ég alatt... stb....biztos ezek maradtak volna meg.


    Ildikém ...köszi a segítséget.A Spring Walcz egy nagyon szép film volt ....ugye ő volt a másik fiú?


    Pötyi  ..a Marriage Contractot / Házassági szerződés/ nézted?....nagyon szép film ....agyon bőgtem magam.


     

    előzmény:
    Picivirág1 (269062)
    2017-06-17  11:58
  38. 2017. június 17. 12:48269064.

    Jóból is megárt a sok! Mi inkább Zalakarost választottuk! 


     


    Ezt most találtam! Vajon ki tudná utánuk csinálni?  Utána jöhetne az elfekvő... 

    előzmény:
    Picivirág1 (269062)
    2017-06-17  11:58
  39. 2017. június 17. 12:32269063.

    Itt sűrű, setét lett a nappal..ebből eső lesz...csak ne valami gyilkos eső..mert a felhők semmi nem jósolnak. megyek és mentem ami menthető. 

  40. 2017. június 17. 11:58269062.

    Gabi!!!!!!


    Menjél!!!!Az valami hülye tenger volt...én olyan szelíd tengerben voltam, mint egy lavór!!!de látom, te a lavórt szeretedKülönben nen visz ám be a fenébe...el van kerítve, olyan mint egy strand!!!!MENJÉL!!!!!

    előzmény:
    rezeda02 (269058)
    2017-06-17  10:57
  41. 2017. június 17. 11:53269061.

    Jelentem, nálunk 21 fok van és borús az idő, erős szél fúj. Gábor főzi a bográcspörit, küszködik a lángokkal. Időnként kimegyek körülnézni, de kiülni semmi kedvem, azt hiszem, a vendégeknek sem lesz. Ági már felkészült a bent létre...

  42. 2017. június 17. 11:23269060.

    Sziasztok!


    Remélem kedvez az idő Gabiék bulijára..nem is..Balázs bulijára.


    Itt kellemes idő lenne..csak fúj a szél.


    Csak a filmek emlegerése révén jutott eszembe..nem rég fejeztem be a 'gödröcskés' filmjét..mindenkinek ajánlom...jó film!


    A címét most nem tudom fejből..a nagygépemen van.


    Ma nem főzök, grillezni fogunk...vqan egy jó grillsütőm.

  43. 2017. június 17. 11:06269059.

    Menj Gabikám, ne tartsd vissza magad. 


    A medence a tenger kicsinyített mása. Biztonságban érezd magad, mert a bizonytalanság érzése  nem kellemes. 


    Ablakot kéne pucolni, de annyira nincs hozzá kedvem, pedig az időjárás pont megfelelő hozzá. 

    előzmény:
    rezeda02 (269058)
    2017-06-17  10:57
  44. 2017. június 17. 10:57269058.

    Egy ismerősünk hívott bennünket Görögországba. Azt mondják, olcsóbb mint a Balaton és csodálatos. Én egyszer voltam Bulgáriában a tengerparton, még ifjú koromban. Nem tetszett a tenger, félelmetes volt. Aztán a semmiből jöttek a hullámok, már akik ismerték, ott gyülekeztek és várták. A bokáig érő vízben elkapott és vitt befelé. Rémes volt! Azóta nem vágyok tengerre, óceánra pedig pláne. A Balatonra sem a sok kacsa miatt. Nekem megfelel a kellemesen langyos medence. 

    előzmény:
    franci47 (269054)
    2017-06-17  09:08
  45. 2017. június 17. 10:55269057.

    előzmény:
    franci47 (269056)
    2017-06-17  10:40
  46. 2017. június 17. 10:40269056.

    Ezt csak úgy, az utolsó mondat a lényeg ...... talán.


     

    előzmény:
    Picivirág1 (269055)
    2017-06-17  09:17
  47. 2017. június 17. 09:17269055.

    Ildikém!


    Ha emlékszel rá, én gyakran emlegetem magam butuskának. Most bizonyosságot kaptam...ezt szabad,,mert néha tényleg olyan butuska vagyok. Na nem buta!!!! Az más kategória..olyan butuskaA furcsaság nálam is megvan...kedves is próbálok lenni...van akivel nem kell próbálni, jön természetes módon...azt hiszem megfelelek RG. "elvárásainak. Ő nálam nagy "szaktekintély"

    előzmény:
    franci47 (269054)
    2017-06-17  09:08
  48. 2017. június 17. 09:08269054.

    Julika, jó az idézet.


    De hogy legyek butuska?  Haha lehet hogy az vagyok tudtom nélkül is. 


    Furcsaság megvan. Kedves próbálok lenni.  Óceán? Nem láttam még, de elképzelem. Sétálok a napfényben,ma ugyan nincs. A finom ételt megeszem, ha megfőzöm. Nem bánok úgy magammal mintha késő lenne. Az igazságot kimondom, néha megbánom. 


    Látod, próbálom. 


    Köszi RG. már sok okosságot mondott. 


     

    előzmény:
    Picivirág1 (269049)
    2017-06-17  08:00
  49. 2017. június 17. 08:42269053.

    Magdikám a Spring Waltz volt a sorozat. 


    Most találtam egy másikat is, amiben játszik. Ez már megvolt nekem, de nem láttam. Elveszett valamikor. 


    Most töltöm. 


    Igen nagyon jó volt, de tényleg korán volt vége. De hát megígérte, hogy különös szerelem lesz. Megvolt. 


    Jó főzögetést. 


    Én is aktivizálom magam. 


    Puszi. 

    előzmény:
    harangvirag08 (269048)
    2017-06-17  07:31
  50. 2017. június 17. 08:23269052.

    Gabikám!


     A tortára vagyok legkevésbé kíváncsi...és neked azon jár az eszed..én Balázst és Bálintot szeretném látni..meg valami életképet a buliról. Na jó..jöhet a torta is.......

    előzmény:
    rezeda02 (269051)
    2017-06-17  08:17

Címlap

top