Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldön élö magyarok

anita106
Létrehozva: 2002. november 25. 13:38
Münchenben élek a férjemmel és 6 hónapos kisbabámmal. Senkit nem ismerünk itt és nagyon szívesen megismerkednénk olyan magyar házaspárral, akiknek szintén van kisbabájuk és Münchenben élnek, nincs barátuk, nincs ismerettségük, és szívesen megismerkednének.
anita106
  1. 2005. május 18. 02:083900.
    Sehol senki???
    Nalunk egyelore nem sok javulas van anyahiany es testverfeltekenyseg teren. Markusz ujra kiskadban furdik, neha o alszik a mozeskosarban, ma pedig o alszik a Balint agyaban. De legalabb mar a cumisuveg nem erdekli ot.
    Na, nem untatok senkit tovabb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. május 16. 19:453899.
    Szia Eva! En is gratulalok a kis Balinthoz! Gyonyoru kisfiu! Aranyosak vagytok a kepen, a ket kisfiu es te! :)
    előzmény:
    citrus (3898)
     
  3. 2005. május 16. 01:453898.
    Sziasztok!
    Most tudok jonni, mar mindenki alszik. Remelem sokaig:(((
    Roviden a tortenetunk. Apr. kozepen be kellett mennem a korhazba fenyegeto koraszules miatt: kinyilt a mehszaj es sokat kemenyedett a hasam. Tobb mint ket hetig bennt voltam -kozben cukros lettem a gyogyszertol- es 35+1 naposan jottem ki. Masnap jott haza a parom Bp-re, volt meg 5 napunk egyben. Maj 4-en reggel pedig arra ebredtem, hogy kicsit erosebben faj a hasam, s nem mulik, igy jobbnak lattam, hogy bemegyek a korhazba. Mire felkerultem a szuloszobaba mar 2 perces fajasaim voltak, s tunoben volt a mehszaj. Sajnos hatso koponyatartasban volt a baba es beszorult, ezert kicsit elhuzodott a kitolasi szakasz, vegul egy 2m magas kollega preselte ki belolem a Balintot. Ez szornyu pocsek volt, de legalabb megusztuk az oxigenhianyt. Nem panaszkodhatom, mert igy is cakli-pakli 3 ora alatt megszultem. Aztan Balint az 5. napra besargult ezert meg 2 napot elveztuk a korhaz vendegszeretet: o "szolizott" en meg pihiztem, keszultem a megprobaltatasokra.
    Ez kulonosen jol jott, ugyanis a Markusz nagyon megzavarodott. Az osszesen tobb mint 3 hetes anyahiany + a kisteso jelenlete elegge megviseli. Eroszakos, agressziv, hisztis es engedetlen, pedig korabban egyaltalan nem volt ilyen. S ez nekem nagyobb feladat lelkileg mint fizikailag. Szerencsere most anyukam velunk van, igy amennyit lehet igyekszem csak a Markusszal foglalkozni, kettesben eljarni ide-oda. Es remenykedem, hogy 1x csak megbaratkozik a helyzettel.

    Egyelore kicsit szuken vagyunk digitalis kepeknek, de tettem fel nehanyat.

    udv mindenkinek,
    citrus

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229256 (3897)
     
  4. Torolt_felhasznalo_229256
    Torolt_felhasznalo_229256
    2005. május 14. 14:013897.
    Gratulalok Balinthoz!!! ( ez a kedvenc nevem) Sok boldogsagot es egeszseget!! Ugye majd elmeseled mi tortent hogy 4 hettel hamarabb erkezett? Minden rendben? Milyen szules volt?. . . . Szerintem mindenki szeretne tudni a reszleteket:) Majd ha lesz idod, legyszi. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. május 13. 20:363896.
    Sziasztok!

    Gratulálok Citrus!:-)))
    Majd mesélj!

    Goirle, örülök, hogy tudsz jönni megint!

    Nálunk az a hír, hogy hétfőn 1éves lesz Catherine lányunk!
    Ő 4 szót mond, apa, eper, cica és quiche, tehát angolul semmit.

    Járni még nem tud kapaszkodás nélkül, de állni igen, és nagyon kíváncsi, felfedező típus.
    Mostanra elértük, hogy délután alszik másfél-2 órát, amire korábban soha nem volt példa.

    Most is itt érdeklődik, úgyhogy zárom soraimat :-))))),
    Emma
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. május 13. 11:173895.
    Szia Gorile!
    orulok, h latlak Teged is.
    eloszor is gratula Nina fejlodesehez. ezek utan mar nem igazan tudsz majd beszelni, hisz leanykad majd csak mesel es mesel es mesel. . . . . . :))))
    nalunk csak a bolcsiben megy a bilizes, de eredmeny meg nincsen. itthon raul a bilire pelus nelkul is, de 1 masodperc mulva mar szalad is tovabb. majd nyaron a kertben fogok igazan probalkozni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229256 (3891)
     
  7. 2005. május 13. 11:123894.
    Gratulalok Balint erkezesehez!

    2-dik lanykanknak, Charlotte-nak is "napoznia" kellett 2 teljes napot (20-as ertekrol indult) mikor ezt hallottam, nagyon letortem :(((( (mert ez a 4. napon derult ki)

    Sok oromot es egeszseget kivanok Nektek!!!!!
    előzmény:
    citrus (3892)
     
  8. Torolt_felhasznalo_615228
    Torolt_felhasznalo_615228
    2005. május 12. 23:263893.
    Gratulälok a bébikéhez!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    citrus (3892)
     
  9. 2005. május 12. 19:423892.
    Sziasztok!

    En is elokerultem. Sok minden tortent velunk az elmult egy honapban, de a legfontosabb, hogy maj. 4-en megszuletett a 2. kisfiunk, Balint. Kicsit korabban, pont a 36. hetre, de az elozmenyek utan mi ennek is nagyon orultunk. Jol vagyunk, tegnap johettunk csak haza a korhazbol, mert nagyon besargult a kislegeny. Elnezest a rovidsegert, de most egy kicsit pihenni is szeretnek. Majd legkozelebb bovebben irok.

    puszi mindenkinek,
    citrus
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_229256
    Torolt_felhasznalo_229256
    2005. május 12. 13:353891.
    Sziasztok Mamik!!
    Vegre en is visszakapcsolodhatom. . . . 1 honap kieses utan. . .
    A koltozes szerencsesen alakult a nehezsegek csak azutan jottek tobbek kozott az internett bekotessel stb de mostmar egesz jol nez ki a kis feszkunk. . . Mert ugye mig nem volt internett en is jobban halladtam a munkalatokkal:)
    Nina a vartnal sokkal jobban viselte a nagy valtozast , az elso heten ejszakankent folsirt de hamar megszokta az uj szobajat. . .
    A fejlodeseben is egy kovetkezo fazisba ertunk, minden nap van egy uj szava, hol az egyik hol a masik nyelven, egyforman hallad mindkettovel. Szinte mindenre reagal es mostmar sok egyszeru dologba be lehet vonni szivesen segit. . . .
    A bilizessel meg szinte sehol nem allunk, irigyellen is Robi miatt, gondoltam mostmar lassan el kellene kezdeni de sajnos nekem sincs annyi turelmem mint anyukadnak:)odaig mar eljutottunk hogy ruhastol raul de ennyi. . . .
    Majd probalok visszaolvasni. . . .
    Addig is mindenkinek udvozlet. . . . . . . . .
    előzmény:
    jomadar (3889)
     
  11. Torolt_felhasznalo_615228
    Torolt_felhasznalo_615228
    2005. május 11. 23:183890.
    Most volt . Mäjus 2-dik vasärnapjän anyäk napja.
    Giuliano 5 honapos volt 8-än.
    10 napja aluszik ilyen jol. Az elsö éjjeleken a cumit tettem a szäjäba mikor elkezdett ébredezni , aztän visszaaludt 2-3 orära. Reggel többet evett mert éhes volt nagyon. Majd megint ugyanaz csak 4 orära vissza aludt. Este sokkal többet eszik és mär nem ébred egyszer sem. 9 orät alszik 1 evéssel majd egy 5 perces szopi és még alszik 3-4 orät.
    előzmény:
    jomadar (3889)
     
  12. 2005. május 11. 13:563889.
    Sziasztok! Timea, mostanaban nektek valahogy minden osszejott. Nem gondoltam volna, hogy az allasodat is hamarosan elveszited. :( Tobb evig dolgoztal ott, ha jol emlekszem es ugy tudom, hogy szerettel ott lenni. Kar, hogy most a fonok ellened fordult. :(

    Szerintem nem olyan nagy baj az, ha Dincsikere megint pelenkat kell adni. Persze nem az en gyerekemrol van szo, lehet en is aggodnek a te helyedben. En azt hiszem megprobalnek higgadt maradni (konnyu mondani) es nem tul nagy jelentoseget tulajdonitani neki mert o is megerzi ha nem tetszik neked a dolog es rossz hatassal lehet ra. Ki tudja mi erte mostanaban ami kivaltotta ezt az ujabb "kisbabava valast". Remelem hamar tullesztek a gondon es majd elfelejthetitek a pelenkat vegleg.

    Kar, hogy "haldoklik" a forum, de azert en meg remenykedek, hogy feleled es hogy csak ideiglenesen van ilyen nagy pangas. Szivesen hallanek peldaul Citrusrol, amiota hazament Magyarorszagra, nem hallottunk felole. Nemsokara szulni fog!! Ha jol emlekszem majus vegere varjak a babat.

    Zsuzsa, ott Svajcban hogyan tartjak(tartottak) az anyak napjat? Gratula a kisfiadnak hogy mar atalussza az ejszakat! Mikor (hany honapos koraban) allt at? En meg most is varom, hogy Szilvi ataludja az ejszakat, van, hogy egyszer, van hogy ketszer is kelek ejszaka etetni. Ehhez meg parosul az, hogy Robi ujabban reggel 6kor mar "kukorekol" es nem akar tobbet aludni. . . Ugyhogy napkozben egeszen "friss" vagyok, gondolhatjatok. . .

    Kriske, egyebkent Eliasnak is gratula az ejszaka atalvasahoz. Csupa jot irtal az utolso mailedben, jo volt olvasni. :) (nem az elmaradt osztalytalalkozora ertem)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_229444
    Torolt_felhasznalo_229444
    2005. május 10. 22:413888.
    En itt vagyok, neha benezek. Most epp magam alatt vagyok vagyis mar ezen tul vagyok, allast keresek, a fonokommel teljesen elromlott a kapcsolatom es most mar arra megy ki, hogy mindent megtesz, hogy mondjak fel. Voltam mar egy interview-n es megyek penteken is meg meg remelem tobbre is.
    Voltam a nagyok iskolajaban elso talalkozon. Nagyon jo benyomast tett ram az iskola es az is nagyon jo, hogy csak 24-en vannak az osztalyban.
    Dincsikevel viszont az a problemam hogy 2 het mulva lesz 3 eves es meg mindig bepisil a bugyijaba pedig mar tobb mint fel eve nem hord pelenkat. Ha utazunk, vagy valakihez megyunk, megint elkezdtem raadni a pelenkat, hogy ne legyen meglepetes, de ugy erzem a nagyokkal ez simabban megy.
    puszilok mindenkit
    Timea
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615228 (3887)
     
  14. Torolt_felhasznalo_615228
    Torolt_felhasznalo_615228
    2005. május 10. 11:383887.
    HALLO MAMIK!!!

    MERRE JÄRTOK??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. május 8. 10:513886.
    én is kint szeretnék élni:))
    nem tudtok nekem egy családot akaro 35 fölötti diplomás pasit?
    baráti körböl?
    igényes vagyok, és itthon nem találok:((
    köszi:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_449132 (3868)
     
  16. Torolt_felhasznalo_615228
    Torolt_felhasznalo_615228
    2005. május 7. 22:553885.
    Sziasztok!!!

    Mär régen nem jelentkeztem, de mint tudjätok m. orszägon voltunk és nem nagyon volt otthon lehetöségem netezni. 2 hete jöttünk vissza es utänna kereszteltük Giulianot , barätnöm (keresztanyu) itt volt 1 hétig utänna meg olaszba üdültünk 1 hetet. Tegnap jöttünk haza.
    Jaj annyi mosnivalom van hogy ki sem lätok belöle.
    Otthon nagyon jol éreztük magunkat, igaz Giulianonak nagyon stresszes volt a sok ided-oda mäszkäläs. A csaläd meg a barätok nagyon örültek hogy végre megismerhették a bébimet.
    Keresztelö nagyon jol sikerült, Giuliano jol viselkedett!!
    Olaszba sokat pihiztünk, sétälltunk es jokat ettünk. Végre az éjszakäkat is ätalusszuk.
    Nem tudom kinél hogy tartjäk az Anyäk napjät????Itt nälunk holnap lesz, m. orszägon mär volt azt tudom. De ha valakinél közületek holnap lesz akkor Boldog anyäk napjät!!Most megyek mert a gyereket le kell fektetnem. Jo éjt mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. május 5. 22:523884.
    Jomadar,
    orulok , hogy latlak és hogy hallok is feloletek ! :) Erdekes , mert én is éppen ugyanigy érzek a masodik gyerekkel kapcsolatban , mint Te : konnyebb es oromtelibb ! :) Az elsonél nagyon stresszesre sikerultek az elso honapok és nem azért , mert hisztis baba volt , hanem ugye az én betegségem miatt. . . Most sokkal "felhotlenebbnek" tunik az egész , mint anno a Brammal! Pedig a Bram is jo gyerek volt :) de az Elias egyenesen egy tunemény ! :) Képzeld mar a kh-ban is ataludta az éjjeleket és ezt a jo szokasat azota sem hagyta el ! Hihetetlen! :)
    Szépen eszik , tejem is van boven ! Bram kezdeti féltékenysége is mar alabbhagyott , szerintem rajott hogy nem vetélytars a baba.

    Timcius,
    milyen jo neked, hogy mehetsz érettségi talalkozora ! Nekunk tavaly volt a 10 éves évfordulonk . . . senki nem szervezett semmit . . . Ezek szerint annyira nem volt "close" az osztaly , mint akkor gondoltuk.
    En is csak egy lannyal tartom a kapcsolatot.

    Ja és itt most vasarnap lesz Anyaknapja
    előzmény:
    jomadar (3882)
     
  18. Torolt_felhasznalo_229444
    Torolt_felhasznalo_229444
    2005. május 5. 22:063883.
    Szia Kati, oszinten szolva Dincsike meg tul kicsi, hogy bulit rendezzek neki, vagyis anyukam akkor jon ki egy baratnojevel mert a nagyokat hazaviszik, es ferjem csaladjat meghivjuk, ugyhogy buli lesz, de nem "baratnokkel". Egyebkent ez igazan furcsa, ahany baratnom, annyi fele: van amelyiknek mar 12 eves gyereke van, van egy amelyiknek mar eretsegiznek a fiai, van egy akinek 1 eves a kisgyereke, van amelyiknek annyi idos mint a nagy lanyaim es van olyan aki meg ferjnel sincs es gyerekre nem is gondol. Meg van egy aki most szult. Hat tenyleg szetszort ez az egesz barati tarsasagom.
    A nagyoknal is az oviban kezdodott, 4 evesen, hogy mindenki valami jatekteremben tartja a szulinapjat, akkor aztan min 20 gyereket kell meghivnunk (a lanyok kulon csoportba jarnak) es ez egy idore kielegiti bulis igenyeimet (ha, ha, ha)
    Dincsike mindent ert, magyarul es lengyelul is, mond par szot, de tenyleg csak ugy 8-10 szot, es van egy univerzalis szava: nyanya, az mindent jelent, virslit, ennivalot, szoknyat, zsebkendot stb. . .
    Valamikor azert tenyleg meg kell majd szolalnia.
    Orulok Jomadar hogy irtal, mindig is ugy gondoltam te tartod ossze a tarsasagot.
    Timea
    előzmény:
    jomadar (3882)
     
  19. 2005. május 5. 18:443882.
    Sziasztok! Timi, hogyan unnepelitek majd Dincsike szulinapjat? Robi 28. an lesz ket eves de meg nem nagyon gondolkoztam el azon milyen legyen a szulinap. Mindenesetre nem akarok tul nagy feneket keriteni a dolognak. PAr kispajtasat hivom meg anyukastol. A szulinapi ajandekotlet megvan mar (tricikli+1-2 aprosag). Robi sem beszel meg sokat, ugy 7-8 szot, de azt is csak ugy hogy csak mi, a szulok ertjuk. . . Es o is neha sikitozik, hisztizik, de szerencsere ugy tunik tudjuk kezelni es akkor elkerulhetok a kesobbi meg nagyobb hisztik. Dincsi egyaltalan nem mond semmit? Es azert megerti amit ti mondtok neki? Robi mindent megert, 2 nyelven is es vegrehajt aprobb feladatokat amit kerunk tole.

    A kislanyunk, Szilivi is jol van, 2 es fel honapos. Nagyon nyugodt, jokedvu es csendes kisbaba. Sokat mosolyog es sokat nezegeti a kezet sot mar jatszani is kezdett vele. Par nap mulva anyukam jon vissza meg 6 hetre segiteni, jo dolgom van. . .

    Azt hiszem mindenkinek megvan a sajat gondja-baja, suru elete, azert nem is irtunk ide. Es egy ido utan mar nehez osszefoglalni mi is tortent amig nem jottunk irni. En mar inkabb nem is vallalkozom ra. Gondoltam jovok bekoszonni es csak ami eszembejut arrol irok. Kriske, hogy telnek a napjaid? Tudsz sokat foglalkozni a kicsivel? Bram nemsokara 4 eves, mit kap szulinapjara es hogyan unneplitek?

    Rajottem, hogy nagyon szeretek babazni :)). Na nem mintha eddig nem szerettem volna, de az elsovel, vagyis Robival meg inkabb a gondok tornyosultak elottem es nem tudtam annyira atadni magam a babazas oromeinek a szules utani elso honapokban. Most mar a masodikkal mas, konnyebb es oromtelibb de hozzateszem gyorsan, hogy nagyon szerencses vagyok mert nyugodt babaim vannak es rengeteg a segitsegem. . . Szoval igy konnyu. . . Amikor csak tehetem akkor Szilvit is kenyeztetem, bar ra sajnos kevesebb idom jut mint Robira. En szivesen vallalkozenk meg egy harmadik babara is ha idealis korulmenyek lennenek (szamomra idealis, mert ez a szo mindenkinel mast jelent). Olyan hamar eltelnek a baba-evek ki akarom most hasznalni es elvezni akarom mig lehet.

    Amerre ti tobbiek laktok, arrafele unneplik anyak napjat? Nekem ez uj fogalom, nem unnepeltuk sosem, es itt sem jott elo.

    Plumtree, hogy van "szivamagocska?" Jutka4 neked mar kevesebb mint 1 honapod van a szulesig, ugye? Megvan mar a szoveg az udvozlokartyara?

    Cicusma, citrus, Kristina25 hogy van a pocaklakotok? Mennem kell, puszi Jomadar/Kati
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229444 (3881)
     
  20. Torolt_felhasznalo_229444
    Torolt_felhasznalo_229444
    2005. május 5. 06:143881.
    Tenyleg mindenki eltunt, bar en soha se voltam nagyon aktiv, azert mindig beneztem. Kar hogy igy eltunt mindenki.
    Nalunk nem sok valtozott, keszulunk Dincsike szulinapjara, junius 4-en lesz 3 eves. Meg mindig semmit se beszel! Csak sikitozik es kiabal. A nagyok junius elejen elutaznak Budapestre anyukamhoz, ott egesz nyaron taborokban lesznek. Irigylem oket, szerintem szuper nekik.
    En megyek haza majus 18-an, penteken lesz 15 eves erettsegi talalkozom, es teljesen fel vagyok dobva, a legtobb embert tenyleg 15 eve nem lattam.
    Remelem azert meg van aki ide benez es ir majd
    Timea
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. Április 30. 09:423880.
    Juj de eltunt mindenki ! :)

    Jomadar, mizujs ? Robinak hamarosan lesz a szulinapja ! :)
    Tervezel valamilyen zsurt ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. Április 22. 17:473879.
    Ha tudsz németül, akkor a www. taufsprueche. de oldalon találsz sokmindent. Sajnos magyar oldalt nem tudok. . .
    előzmény:
    jutka4 (3877)
     
  23. 2005. Április 22. 16:303878.
    Udv minden uj es nem tul uj babasnak!
    Mar nagyon regen irtam, igy gondoltam bekoszonok. Eheten megint dolgozom, de elotte par hetig en korhazi kezelesen voltam ismet a labaim miatt, a manom meg nagyszulozott. Juniusban ismet lesz egy kismutetem, kozben meg a dolgozom ezerrel. Mostanaban nagyon elvezem a munkam, a sok betegszabadsagom ellenere ugy nez ki hogy a fonokeim latjak bennem fenyes jovot. . . . . ha-ha. . . . meg nem tudjak hogy eldontottuk a ferjemmel lesz masodikgyerek, igaz csak par ev mulva, es akkor vegleg otthagyom a ceget. . . :o)
    A mano jol van, no, mar majdnem masfel eves, sok (nagyjabol ertheto)szot mond mindket nyelven, es legtobbszor nem keveri hogy kivel melyik nyelvet hasznalja, ezen kivul szuaheliul beszelget egyfolytaban es enekel. . . az "e a gyetya e" az aktualis kedvenc, amit az apajaval magyarul adnak elo. :o)

    Sziasztok,
    pioane

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2005. Április 22. 15:323877.
    meg annyi kerdesem lenne, hogy nem tudjatok veletlenul merre lehet szep idezeteket talalni szuletesrol? koszi, judit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. Április 22. 14:533876.
    sziasztok,
    mindenkinek koszi a segitseget. szerintem mi is ilyesmi szoveget fogunk rairni. . . tenyleg koszi a gyors valaszert.
    előzmény:
    egér (3875)
     

Címlap

top