Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2019. június 5. 02:4575201.

     A regebbi fb fiokomban ismerosom volt .


     De  a vezetekneve mas volt . Megnezheted . Csak egy Eniko ismerosom van ott.


    En is kedvelem ot -de mar regen kommunikaltunk . Utoljara akkor ,mikor harom eve majusban meghalt a tanitoneni ,akivel a kisfiam olyan jo baratsagban volt .


    Akkor a gyasz es a gyerekek temakorben irt par szot . Mert ugye,naluk is volt tragedia .


    Kirtam arra a fiokomra , hogy mivel egy nagyon csunya tamadas erte -ezert nem hasznalom es jeloljenek be az ismerosok a masik fiokon -de nagyon kevesen tettek meg . Az fb eldugja az uzeneteket sokszor ,foleg , ha arrol szol , hogy nem jol mukodik a rendszeruk ! 


    Es  privat uzenetet meg azert nem kuldok , mert az a virus pont a privat uzenetek megnyitasakor tamadt.


     

    előzmény:
    klára13 (75199)
    2019-06-04  23:15
  2. 2019. június 4. 23:2575200.

     Zsuzsut ma kiengedtem az utcára ma éjjel. Azóta nem tettem ezt, hogy szeme megsérült. Bár az napközben történt, egyik szökése alkalmával.. Most jól van, boldogan szundikál.  
      

  3. 2019. június 4. 23:1575199.

      Enivirág -mintha ez lett volna neve- nagyon különleges volt, el tudom képzelni, hogy e mai nagyon sikeres hölgy ő. 

    előzmény:
    Kusza (75197)
    2019-06-04  15:54
  4. 2019. június 4. 20:1075198.

    Zsuzsikám ! Én pedig délfelé utazom, a 60. érettségi találkozómra. Kocsival megyünk, remélem ,nem lesz túl fárasztó. Engem minden bejelentkezéskor visszarak az indulásra . Már megszoktam.

    előzmény:
    Zsumi45 (75185)
    2019-06-03  18:21
  5. 2019. június 4. 15:5475197.

    Igen emlékszem Enikőre, nagyon talpraesett kis nőként ismertük meg. Korán meghalt a férje, a két nagy gyerekét egyedül nevelte. Emlékszem rá, arra biztattad, hogy keressen magának párt, sőt még arra is, mit válaszolt, hogy az ő fürdőszobájukba, nem férne már el, egy másik fogkefe. Ágim jutott az eszembe, valahogy ő is így gondolkodik.


    Lehet, hogy ő az, akiről olvastál.

    előzmény:
    klára13 (75196)
    2019-06-04  13:20
  6. 2019. június 4. 13:2075196.

      Magdikám, ugye emlékszel Enikőre, aki lakberendezőnek tanult, és erdélyi? Nagyon szorgalmas, szinte maximalista lányként ismertük meg, ki is kezdték iskolájában emiatt. Jól emlékszem, hogy két nagy gyermeke volt, és valami díszmagyarszerűség volt az ünneplőjük? Fiú és lány, nadrágkosztümben, öltönyben. Ha nem keverem össze a dolgokat.
      Most találtam egy lakberendezőt, erdélyi, Demeter Enikőnek hívják. Lehet, hogy ő volt topikbarátunk?

    előzmény:
    Kusza (75195)
    2019-06-04  12:04
  7. 2019. június 4. 12:0475195.

    Sajnos a vörös szilva nem magvaváló, nekünk pedig eddig csak az volt. Kíváncsian várom, hogy milyen fajta a többi, amelyiken eddig még nem termett.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75193)
    2019-06-04  05:53
  8. 2019. június 4. 10:1075194.

    József Attila:
    Bús magyar éneke


    Száll az ének a mezőnek, esti szellő hollószárnyán,
    Valami kis kopott ember énekelget búsan, árván
    Bolondságról, szerelemről, kora őszről, illó nyárról,
    S körülötte elterülő néma magyar pusztaságról.



    Fáj neki a teste, lelke, szíve tája, szemegödre,
    Nem is tudja feltámad-e, elpihenne mindörökre.


    Titokzatos messzeségben Istent keres magyar hangja,
    Régi honát, testvéreit-mást se tehet- siratgatja .
    Piros kedve pillangó volt, sárba fulladt ott Erdélyben ,
    Zöld reménye foszlányai meghaltak a Felvidéken.


    Fáj neki a teste, lelke, szíve tája, szeme gödre,
    Nem is tudja, feltámad-e, elpihenne mindörökre.


    Nincsen csak egy citerája, húrjai az égig érnek,
    Rajt' pengeti balladáit véres könnynek, könnyes vérének.
    Mámor esték elszállottak, ott fagytak a Karsztok alján,
    S ismeretlen menyasszonya tört liliom, olyan halvány.


    Fáj neki a teste, lelke, szívetája, szemegödre,
    Nem is tudja , feltámad-e, elpihenne mindörökre.


    Nem nézi a délibábot, túl van az már a határon,
    S elkerüli zárt szemét az incselkedő pajkos álom.
    Holt vitézek sírtájára hullat dalt és nefelejcset,
    S fohászkodik. Uram hazám el egészen ne felejtsed.


    Fáj neki a teste, lelke, szíve tája, szemegödre,
    S hazáján ha segíthetne, élne mégis mindörökre.
    .
    1922. első fele


     


    Valahogy kimaradt a tanulmányainkból....


  9. 2019. június 4. 05:5375193.

    A szilvabefőttet nagyon kedveljük. Kimagozom, fűszerezem , kellemes íze van -

    előzmény:
    Kusza (75187)
    2019-06-03  19:58
  10. 2019. június 4. 05:5075192.

    Igen ezt szeretem a férfiakban , ezt a szerény öntudatosságot ! Persze a horoszkópok is tévednek, amikor negítív tulajdonságot említenek csak úgy kutyafuttában -

    előzmény:
    klára13 (75190)
    2019-06-03  21:11
  11. 2019. június 4. 05:4775191.

    Magdika ! Mi is szedtünk kora cseresznyét . A fele hibás, a másik fele éretlen. Ahogy városi menyem ismerem , úgy rögtön kidobta a kis vödörrel együtt. Hogy  a másik 2 fán lese-e ??? Minden évben szoktam eltenni befőttnek arra az időszakra , amikor tavalyi gyümölcs már- idei még nincs . Ilyenkor van a befőttek keletje . Illetve volt, mert ,ár folyamatos a gyümölcsellátás.

    előzmény:
    Kusza (75187)
    2019-06-03  19:58
  12. 2019. június 3. 21:1175190.

       Ezt elmesélem, mert órák óta mosolygok miatta, és esetleg ti is mókásnak találjátok.
       Az ikrek hava alkalmából hosszú, mindenre kiterjedő elemzést tettek közzé az ikrek jegyűekről. Csupa dicséret, szinte hozsannázás érékeikről, kiválóságukról. Elküldtem Bazsikámnak a  hosszú dicshimnuszt, és megjött a válasz:
       AZT HISZEM, EZ RÁTAPINTOTT A LÉNYEGRE!

  13. 2019. június 3. 20:3075189.
  14. 2019. június 3. 20:0375188.

    Marika az jó, ha lesz barack, igaz nálunk nem, mert nincs barackfa, egy kicsi volt, az is kiszáradt. Viszont szilva nagyon sok van, még az öreg beteg fákon is sok van. Kíváncsian várjuk, hogy milyen fajta, mert eddig csak vörös szilva volt két fán.

    előzmény:
    jara (75184)
    2019-06-03  18:01
  15. 2019. június 3. 19:5875187.

    Reméljük azért lesz jövőre cseresznye, mert a fának nincs semmi baja, csak a sok eső miatt ment tönkre a gyümölcs.

    előzmény:
    klára13 (75183)
    2019-06-03  16:46
  16. 2019. június 3. 18:2275186.

    Milyen lovakról beszéltek? 

    előzmény:
    jara (75184)
    2019-06-03  18:01
  17. 2019. június 3. 18:2175185.

    Reggel hosszan taglaltam a saját muskátli tapasztalataimat.(40 éve így csinálom, bevált). "cenzúrázta" a Nlc. utóbbit viccnek szántam, de a leállás óta megint időnként kidob a rendszer. Újra és újra be kell jelentkeznem.... olvasni tudok, de hozzászólni vagy nem enged, vagy beírom, s amikor indítanám, akkor dob ki. 


    Ma délelőtt "ügyes voltam". Mától lehet az új hangverseny évad bérleteit megváltani, s aki siet, ajándék jegyet kap a Szabadtéri aug 14.-i bonusz koncertjére. Reggel még nagyon sokan álltak az iroda előtt, le se szálltam a villamosról, hanem visszavittem a könyvtárba a kölcsönzött könyveket, s 1 órát olvastam a folyóiratokat. Visszafelé már csak néhányan voltak elöttem, s karosszékben várakozhattam, s ajándék jegyeket is kaptam.(Olgiékét is megvettem, így ők is megkapták a bonusz jegyeket). Kétféle bérletünk van, így 2-2 jegyet kaptunk fejenként.


    Szurkoljatok nekem, hogy végre esőmentes napok jöjjenek! A héten a Vhelyi unokanővéremmel elutazunk Leányfalura, pár napra, közös unokahúgunkhoz. Nem szeretnék súlyos csomagot vinni. Fenn laknak a hegyen, óriási fák alatt, csodás a panoráma. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (75179)
    2019-06-03  05:53
  18. 2019. június 3. 18:0175184.

    Én az egyes számú lovat választottam. 


    Magdika, állítólag barack lesz.  


    Klára, sikeres új évet Zsófikádnak.

  19. 2019. június 3. 16:4675183.

      Ez   szomorú, Magdikám. Még szomorúbb az, hogy jövőre ugyanez lehet. Mert az ilyesmit gomba fertőzés okozza. Anno az eperrel hasonló esetem volt. Fundazollal permeteztem le, ez a gombaölő segített.  

    előzmény:
    Kusza (75181)
    2019-06-03  08:39
  20. 2019. június 3. 14:4375182.

      Zsuzsóka, játéknak tekintem én is, ezért írtam, hogy harmatos. Vagyis zsenge, vagy gyengus. De aranyos. Néha megnézek egyet-egyet, de ritkán. Jobban kedvelem a tudod-e? jellegűeket. Aztán ha helyesírásról van szó, rettegek, hogy hibázok!Előre szégyellem magam. 
      A második ló sokat tévedett. Abban, hogy némelyek idegenkednek tőled, és hogy könnyen ítélkezel. Nem tapasztaltam.
      Amit életemről írtál, pontosan így látom én is, csak kicsikét még jobbnak. Semmi stressz, semmi fenyegetettség nincs benne, és anyagi gondjaim sincsenek, ami nagyon jó. Kedélyállapotom is megjavult, talán kinőttem borongásaimat.
      Ismét olvasom a tőled kapott könyvet, Konrad Lorenz: Ember és kutya. Besoroltam a folyton olvasottak közé. Rengeteget tanulok belőle. Zsuzsura még figyelmesebben nézek. Ma végre levágta az orvos a körmét. A továbbiakban magam is tudom, vásároltam egy kutyakörömollót, amin kis lámpa jelzi, jó helyen vágom-e?  Ha van ott idegvégződés, akkor pirosat jelez, hogy tilos. 

    előzmény:
    szizsuzsóka (75178)
    2019-06-03  05:48
  21. 2019. június 3. 08:3975181.

    Tegnap este írta a barátnőm, hogy sajnos az idei cseresznyézés elmarad, mind lerodhadt a fán. Nagyon sajnálom, így csak a tavalyi képeket nézhetem kicsit szomorúan.

  22. 2019. június 3. 06:1375180.

    1-2 tavaszi kép. Kinyílt az új klíviám ,a hibiszkuszom , első virágzó pompájában a labdarózsám.

  23. 2019. június 3. 05:5375179.

    Zsuzsikám ! Nekem gyakran nem sikerülnek a muskátli hajtatások. Elteszem a régi töveket összezsúfolva 2 ládába, de gyakran veszek új , fiatal palántákat Tavaly nem sikerül sötét bordós piros lett. Idén olyat vette, amin már volt világosnak tűnő bimbó. Rózsaszín , cirmos szélű virág lett . Most elég vidám színes lett a bejáratom, a régebbi igazi egyszínű pirosak helyett .

    előzmény:
    Zsumi45 (75174)
    2019-06-02  22:38
  24. 2019. június 3. 05:4875178.

    A 2. lovat választottam !

    előzmény:
    szizsuzsóka (75177)
    2019-06-03  05:47
  25. 2019. június 3. 05:4775177.

    Klára ! Elsőre én is a virágok közt lépkedő lovet választotta,. majd inkább 1 2.-nál maradtam. Ezek a tesztek képpontok lehetnek egyx arcképben , de ritkán adnak helyes megítélést . Inkább játékok. Rád ez inkább  15 évvel ezelőtt volt jellemző. Most megnyugodtál, átszakítottad a célszalagot, csak nem tudod, hogy az , amiben élsz a " boldog időskor ". Van családod, szeretnek, nyugalmas környezeted. Hogy ez a boldogság? Ha elég bölcsek vagyunk , igen !Lángoló érzések , viharos örömök már elhamvadtak , illetve inkább nem látjuk meg őket , ha igen fáradtak vagyunk átélni. A nyár forró napsütése már nem okoz örömet, inkább az őszi csendes napsugár, mely cirógat, melegít ,megnyugtat, ellazít. A csendes őszi eső sem rossz, behúzódsz kis zugodban, csendben hallgatod nem bánt , nem viharos . A másik szalagot ne keresd , van , sodródunk felé ,de szerencsére láthatatlan.

    előzmény:
    klára13 (75176)
    2019-06-02  23:56
  26. 2019. június 2. 23:5675176.

     Látom, ezeknek a kis harmatos teszteknek vannak közöttünk hódolói. Most én is rátaláltam egyre - vagy egy rám talált? - ami nagyon jó hatással van rám. 
      


    Melyik paripa repít a boldog jövő felé? Kihagyhatatlan teszt
      

      Nem hagytam ki, jó érzéssel olvastam:


    Ezt árulja el a személyiségedről a hatodik paripa

    A naplementében ügető lovat választottad. A naplemente valójában az elmúlás szimbóluma, ezért könnyen lehet, a közeli jövőben valami végleg lezárul az életedben. Talán számos nehézséggel küszködsz most az életedben, szeretnél megszabadulni a stressztől, a nyomástól. A személyiségteszt szerint nincs messze már az idő, amikor végre megpihenhetsz, lazíthatsz, és újra valódi önmagad lehetsz. Szerencsére egyszer minden véget ér, így a negatív periódus is. Ne add fel a reményt, hamarosan átszakítod a boldogság célszalagját.


    Na, jó. Nem adom fel.

    előzmény:
    klára13 (75175)
    2019-06-02  23:27
  27. 2019. június 2. 23:2775175.

       Nagyon szép lehetett a koncert. Miklósa Erika olyan, hogy zenei műveltség nélkül is nagyon élvezhető a művészete. Sőt, néha nekem már kissé gyanúsnak tűnik. Túl szép és jó.
       A hónap közepéig nem kell öntöznöm, úgy látom. Nem vagyok boldog ettől. 
       A muskátlik? Itt is, ott is virágoznak. Csodálatos virág, türelmes és hálás. 
       Most a lila évelő szarkaláb bűvöletében élek, alig alacsonyabb nálam. S a dáliák is sok örömöt okoznak. Csodálatosan szépek, új és új virágukkal szinte elkápráztatnak. Viszont a cseresznye!  Ma reggel 7 büdösbogarat szedtem le a kis fáról, gyümölcse apró, mintha borsó lenne, és kezd pirosodni. Beérett az első szem eper. Néhány lesz még majd. 
       Zsófikám vendéglátása nagyon jól sikerült. Egyszer csak nagy meglepetésemre Bazsikám megjelent egy jól megrakott tányérral. Minden nagyon finom volt rajta, doboz sört is hozott hozzá. 

    előzmény:
    Zsumi45 (75169)
    2019-06-02  08:13
  28. 2019. június 2. 22:3875174.

    Klárám, nálad milyenek a visszavágott muskátlik? Nálam már néhány virág piroslik. Ritkítanom kell tovább, mert ahol nagyon sűrű, nem kap napot, s csak a zöldje szaporodik (no most az időjárás is spórolt a nappal).


    A fiatalított hibiszkusz is visszanövesztette még hosszabbra az ágait, s néhány elhullajtott bimbó után, most már virágzik.egyszerre három is kinyílt. Lefényképeztem, de mikorra kerül fel, nem tudom. Mesterem-Zita-készül és vizsgázik... s megintcsak...Persze az alkalmi megbízatásait is igyekszik teljesíteni. 

  29. 2019. június 2. 22:2775173.

    Jobban jártam volna én is, ha a hagyományos bögrés kavart receptekkel csinálom a lapokat, vagy féladagos piskótához adom a diót, mákot, kakaót. Sokkal könnyebb, lazább lett volna. Máskor is csalódtam már netes receptekben. 


    Biztos nagyon finom a körtés! Meggyes -kakaósat szoktam készíteni.

    előzmény:
    Kusza (75172)
    2019-06-02  12:45
  30. 2019. június 2. 12:4575172.

    Zsuzsa jól néz ki a sütid, biztos finom is! Hasonlót akartam csinálni én is, de nem volt hozzá hangulatom. Így maradt a jól bevált, nem munkaigényes, kavart kakaós körtés.

    előzmény:
    Zsumi45 (75169)
    2019-06-02  08:13
  31. 2019. június 2. 08:2875171.

    Vajon miért nem jött át az előzőből a link? 


    Nocheinmal:


    https://abibliamindenkie.hu/uj/1CO/13/

    előzmény:
    Zsumi45 (75170)
    2019-06-02  08:25
  32. 2019. június 2. 08:2575170.

    Marikám, nagyon kifejező a Márai idézeted. Eszembe juttatta Pál apostol levelét a Korintusiakhoz.


    Akár ide is másolhatnám, de a linkjét elhoztam.



    Időről időre elolvasom, ha szükségét  érzem. Régi emlékkönyvek kedvelt idézete, sosem lehet elcsépelt. Péteremtől is ezzel búcsúztunk: 


    "Most pedig megmarad....."

    előzmény:
    jara (75147)
    2019-05-30  22:17
  33. 2019. június 2. 08:1375169.

    Szervusztok! Június igazán megemberelhetné magát! Ma is esővel kezdődött, tegnap is sokszor és változó intenzitással esett.


    Névnapjára leánykámat megajándékoztam egy koncerttel, s ő engemet, hogy eljött velem. Remélem nem csak udvariasságból tapsolt lelkesen és dícsérte. "Máskép" címmel dszessz, musikal, opera  átiratok, dalok hangzottak el  Miklós Erika és a Modern Art Orchestra előadásában. Még egy Handel mű is. Nekem is nagyon tetszett! 


    https://www.facebook.com/ModernArtOrchestra/videos/30410 0703830839/


    Megküzdöttem egy süti-torta?- netről vett receptjével. Már előre jól kipanaszkodtam magamat. A látvány és ízvilág elfogadható lett, de a tészta rétegekkel elégedetlen voltam. Remélem a levont tanulságot nem felejtem el.


     

    előzmény:
    klára13 (75166)
    2019-06-02  02:02
  34. 2019. június 2. 05:5775168.

    Mi is a kertben matatunk, és javítgatjuk a fóliasátrat , amit 1.2 helyen megtépázott a viharos szél. Az eső hatására rohamosan nő a fű-Ma Zsoltéknak kell az egyik fenti kertben lenyírni a füvet, ,2-3 hét múlva a másikban,Vettünk egy új fűnyírót, nem kell berántani , van önindítója is . Sőt önjáró , ha egy kart behúzol , csak kell utána futni. Szerencsére a sebesség állítható, mert ,olyan gyorsan megy, hogy kifulladtam az utána történő futásban .Ez a funkció a felfelé haladásban lesz hasznos. A 3 fűnyíró (sajnos a régi rossz)árán tudtunk volna venni egy kis kerti traktort, csak nem tudnánk vele felmenni a hegyoldalba  a kertekbe, fel kellene mindig szállítani. No és a valódi tulajdonosoknak ( fiaim, unokáim ) sem árt egy kis mozgás a friss levegőn. Somának személyi teniszedzője van , ami nem olcsó mulatság, de kevés az ideje és azt nem akarja lassú labdázgatással tölteni. . Sokat dolgozott, mert az ő cégük is részt vesz a választásokban . (nem velük volt tavaly probléma!!!)


     

    előzmény:
    klára13 (75157)
    2019-05-31  15:13
  35. 2019. június 2. 05:4175167.

    Csodálatosak ezek az ásványok, melyekről képeket kapunk itt Tőled. Gyönyörű képződmények, megmozgatják az ember fantáziáját. 

    előzmény:
    Zsumi45 (75159)
    2019-05-31  17:23
  36. 2019. június 2. 02:0275166.

      


    Radnóti Miklós:
                 Június

     


        Nézz csak körül, most dél van és csodát látsz,
        az ég derüs, nincs homlokán redő,
        utak mentén virágzik mind az ákác,
        a csermelynek arany taréja nő
        s a fényes levegőbe villogó
        jeleket ír egy lustán hősködő
        gyémántos testü nagy szitakötő.


        1941

  37. 2019. június 1. 08:0975165.

    En olyan panel lakokat is ismerek ,akik nem hazra koltottek az extra penzuket ,hanem kivasaroltak a szomszedokat a lakasukbol es ovek lett egy teljes  elso emelet -egybenyitottak es eskusznek ra , hogy ez igy sokkal jobb es kenyelmesebb ,mint egy sajat haz . 

    előzmény:
    Zsumi45 (75158)
    2019-05-31  16:02
  38. 2019. június 1. 08:0575164.

    Nekem is lakik rokonom pont a Zsolnay negyedben .


     Az uranvaros szimpatikus hely - nem feltetlenul ott a legmagasabb a sugarzas . Az az orvos ,akivel beszeltunk azt mondta , hogy a dzsami korenyeken a legmagasabb .


    Meg , hogy nem voltak lefedve az egyik falu kozeleben az uranbanyak es szallt a por ...


    Azota talan lfedtek .  Ha talalsz statiszktikat ,akkor osszd meg kerlek .


    _____________


     Nekem vannak jo es rossz elmenyeim is a pestiek segitokeszsegevel kapcsolatban .


     nem mondanam , hogy az egesz fovaros egyforma -altalaban a kevesbe frusztralt ,jobb modu emberek segitokeszebbek ... a kedvenc sztorim az volt ,mikor meg akart buntetni a bkv ellenor valami kis szam miatt ,amit kezzel a havi berletre kellett volna masolnom - hiaba mondtam neki , hogy ez az eletem elso berlete es a penztarnal senki se mondta  , hajthatatlan volt ... erre ferfiak spontan korbevettek az ellenort es ,mikor megallt a busz ,akkor azt mondtak neki fenyegetoleg " Na menjel" .. ugy leugrott a buszrol , hogy csak na ...  de volt , hogy en is korai terhesen rosszul voltam , hazakuldott a munkahelyi orvos -a villamosrol kenytelen voltam leszallni ... vegigtamolyogtam oklendzve a korutat -de csak egy  no allt meg es kerdezte meg , hogy segithet -e ... kulonben mindegy volt ,ugyse tudott segiteni - csak rosszul esett a sok lenezo tekintet ut kozben ...

    előzmény:
    szizsuzsóka (75149)
    2019-05-31  06:45
  39. 2019. június 1. 07:4975163.

     Igen - sajnos  a pedagogiai  tudatlansag sok apat  arra visz , hogy a  fiu gyerekeit bantalmazza felejuk . A ferjemnek is van egy bacsikaja ,aki allandoan verte a fiait , hogy " ne legyen beloluk buzi ,nyamnyila alak" .


    Aztan az eredmeny az lett , hogy a fiai sikertelen , szomoru ,onbizalom  hianyos emberek lettek .


    Ez az apa a lanyaihoz kedves es megengedo volt , a fiukra meg ez vart . Es vannak sajnos ilyenek .


    Tudom ,hogy a kozhiedelem teljesen mas terjedt el -  de minden orszagban mas a trend . Ferjem hazajaban pl  van olyan resz ,ahol a legenybucsuztaton a ferj jeloltet jol megverik es szegeny embernek szo es konny nelkul allnia kell az utlegeket .   Ez a ferfive avatas resze ott .


    ______________


     Igen , az ilyen apuka nem erdemli meg a fiat . kar lenne a dns  vizsgalat ...


    ______________


     Erdekes elet a ferfiake . Foleg  , hogy nem lehetnek benne biztosak , hogy hol van es hol nincs gyerekuk . 


     

    előzmény:
    leiw (75153)
    2019-05-31  12:55
  40. 2019. június 1. 06:1375162.

    Klára , azt hiszem tetszik neki.A bérlőtárnőjével is jól kijönnek, bár baráti kapcsolat nem alakult ki, csak kulturált társbérleti kapcsolat.


    Nemigen szoktam unokáim nevét írni, bár nem titok. Soma (26   alapdiploma, most MSC diplomáját védi ) Ákos (24 alapdiploma, most postgraduális  mérnökközgazdászi  szakdolgozatát íja ) , Lilla( 19  orvostanhallgató ). Ádám (18 most előrehozott érettségi esedékes angolból  , ) , Donát (17  készül az angol nyelvvizsgára ), Zsófi ( 15 , kezdi ősszel a gimit ). A két kisebb fiú jövőre érettségizik, is a Műegyetemre akar menni. Fiaim Zoltán( 54) , Zsolt( 49)


    Szép , nagy család, csak szétszóródtunk tanulmányok és munkák miatt.No és családok értéke is csökkent a mai világban , mindenki saját karrierjét építi. Azért , ha hazajönnek az unokák, mindig meglátogatnak bennünket.


     

    előzmény:
    klára13 (75161)
    2019-05-31  23:37
  41. 2019. május 31. 23:3775161.

    Zsuzsa, jól érzi magát kislány unokád Pécsett? Persze aligha ér rá mással törődni,mint a tanulás. A legnehezebb egyetem a tiétek. 
    Tegnap éjszaka felébredtem, mindenfélén gondolkodtam. Eszembe jutott például, hogy unokáid nevét nem ismerjük, sosem írod. Elmondanád nevüket? Egyik fiad Zoltán. És a másik?

    előzmény:
    szizsuzsóka (75149)
    2019-05-31  06:45
  42. 2019. május 31. 23:2275160.

      Talán ez a legszebb a kőtojások közül.
      

    előzmény:
    Zsumi45 (75159)
    2019-05-31  17:23
  43. 2019. május 31. 17:2375159.

    Ha már kőtojás, legyen malachitból:

  44. 2019. május 31. 16:0275158.

    Mostanában rehabilitálódott a panell lakás. Talán itt legnagyob az árak emelkedése. Különösen a hőszigetelt, belül is felújított panelek ára. Ősszel lesz 5 éve, hogy vettem, s már háromszorosáért tudnám eladni. Igaz, költöttem rá, annak ellenére, hogy fel volt újítva. Nagyon alacsony a rezsi, kiváló helyen van, s még a zöldövezet is itt van a közelben.


    Volt ugyan egy arrogáns szomszédom, akit nem túl jó jelzőkkel illetnék, másfél éve lakoltatták ki, de még mindig tartozik több mint 2 millió ft. közös költséggel nekünk, a többi tulajdonosnak. Ezen felül 10 évig lopta vizet és a fűtést, amit szintén a többi tulajdonos fizetett ki, mert a főmérőkön jelentkezett. Nem a ház indította a felszámolást, hanem a bank, s a szolgáltatók. Életmódjuk hozzám képest luxus volt, ajtójuk tőlem 10 cm.-re nyílt, akaratlanul is láttam. Eleiente becsengetett többször.... Azután kiismertem, hogy valójában nem egyedülálló 3 gyerekes anyuka, hanem egy csaló nagy család része. Akik utóbb a szomszédaim, azok kedves, figyelmes fiatal pár, felajánlották, bármikor segítenek, csak szóljak. 


    Mostanára vagy egyedül élő idősek, vagy egészen fiatal párok lakják ezt a lépcsőházat. Csend van, keveset találkozunk, a lift miatt még a lépcsőn sem. 

    előzmény:
    klára13 (75156)
    2019-05-31  15:02
  45. 2019. május 31. 15:1375157.

      Magdikám, éppen ebédkészítésemen fondorkodom. Ilyesfélét, valamiféle bundáskenyeret  tervezek. Ez nagyon jó lenne.  Sajna, se spenótom, se paradicsomom nincs.
      Azt hiszem, tejeskávét ebédelek. És lelovagolok a kertbe. Zsófikámnak holnap nagyszabású ünnepsége lesz, csudára készül rá. Le kell vágni néhány nagyon zavaró növényt. 

    előzmény:
    Kusza (75154)
    2019-05-31  14:31
  46. 2019. május 31. 15:0275156.

      Undormány, ahogy a panelt (csak így, röviden) közutálatnak tették ki. Miközben elharapódzott a szitokszó: proli. 
      Micsoda világ ez!

    előzmény:
    leiw (75152)
    2019-05-31  12:42
  47. 2019. május 31. 14:5575155.

      Nekem is van részeges esetem.
      Valahol  Pest déli részén haladtam az úton, és láttam, egy férfi mint egy zsák, hanyatt esik a járdaszigeten. Rémisztő volt, mert nem védekezett. Megálltam mellette, többen körülállták, és a férfi magánál volt, csak tök részeg. Nem hagyhatom itt, mert kiesik az autók közé - döntöttem. Betuszkoltam a hátsó ülésre, kistermetű, vékony férfi volt. Mondtam neki, hazaviszem, mutassa az utat. Szépen elnavigált otthonáig. Először jártam ilyen helyen: végig az udvarban kis házszerű építmények voltak, amelyek kiadásra épültek. Azóta láttam már ilyet itt, Budaörsön. Betámogattam lakásába, amely fantasztikusan rendes és tiszta volt. Szorgalmas, nett felesége lehetett. Lefektettem volna, de erősködött, átment a másik apró helyiségbe, és megjelent 500 forinttal kezében. Hát én, mert fiatal voltam és oktalan, nagyon megsértődtem. Hogy fizetni akar a szívességért.
      Több ilyen esetem is volt, amikor kifizetni akartak. Mindig nagyon rosszul esett. Pedig hát nem akartak rosszat,nem feltételezték, hogy pénzt remélve nyújtottam segítő kezet, hanem hálájukat akarták kifejezni. 
      Gyakran van olyan érzésem, hogy tényleg holtáig tanul a jó pap. Aztán bután hal meg.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75149)
    2019-05-31  06:45
  48. 2019. május 31. 14:3175154.

    Ma kipróbáltam egy receptet a Nők Lapjából spenótos paradicsomos omlett. Nagyon ízlett, máskor is megcsinálom.

    előzmény:
    Zsumi45 (75144)
    2019-05-30  14:33
  49. 2019. május 31. 12:5575153.

    A ferjed haverja ha csak megszokott az apjatol, / barcsak ugy lenne, nagyon szomoru az ha egy gyerek ugy fel az apjatol hogy ongyilkos lesz/ akkor van meg esely arra ha el hogy megtalaljak egymast. Eleg ha mindketto megcsinaltatja a DNA-t anelkul hogy erre gondolna es azonnal jelzik mintket felnek a rokonsagi fokot.


    Mivel a lanyom is megcsinaltatta, azonnal jeleztek nekunk, meghozza nem ugy hogy felereszt az en DNA-met viseli hanem kereken ugy irtak hogy a lanyom, ferjemnek is. Felreerthetetlenul hogy ez a szemely a gyereked!


    Gondolom hany ferfit ert meglepeteskent aki megcsinaltatta hogy jeleztek neki ilyesfajta rokoni kapcsolatot amirol nem tudott vagy nem akart tudni. Meg hany ferfinek azt is hogy a jelzett szemely nem a te gyereked. Volt itt egy tv show ami arrol szolt hogy keresik egymast az orokbeadott gyerekek, illetve a szulok a gyerekeiket. Na ott is voltak hatalmas meglepetesek ilyen teren. Volt aki oszinten orult neki, ketto ferfi is mert sajat gyerekuk nem volt, alig vartak a talalkozast.


    Szoval a ferjed haverja ha el akkor meg elokerulhet. Ilyen apahoz persze nem erdemes akitol ennyire felni kellett gyerekkorban.

    előzmény:
    csinomjank (75139)
    2019-05-30  07:52
  50. 2019. május 31. 12:4275152.

    Mint irod, szerettel lakotelepen lakni. En is imadtam. Miert van az hogy manapsag ugy beszelnek a lakotelepekrol otthon mintha a legrosszabb lakas lehetoseg lenne, mindenhol csak az utalkozast olvasom.


    Csaladosoknak, gyerekeseknek volt park/ ahol laktam/, jatszoter, kozel az iskola, ovoda, maga a varosi forgalom es eletmod, egy lakas takaritasa bagatell dolog volt, heti 2 ora maximum, utana mienk volt az ido es a vilag, ezt csaladi hazban aligha tehetned meg.


    En csak szeretettel tudok visszaemlekezni a lakotelepre, ismertunk mindenkit a hazban, csaladias hangulat volt, a masik hazak lakoibol is sokat, remek volt.


     

    előzmény:
    klára13 (75142)
    2019-05-30  10:45
  51. 2019. május 31. 12:3575151.

    Nekem nincsenek otthoni alberlet elmenyeim mert amikor hazassagot kotottunk ide jottunk ki az elso berlemenybe es az nagy volt mint itt minden lakas. Igaz hogy csak egy aggyal kezdtunk, asztallal, ket szekkel mert a kezdopenzunkbol nem telt masra de nem bantuk. kongott a nagy lakas amibol csak a halot es a konyhat hasznaltuk, rovidesen be is rendeztunk minden szobajat mert az itteni fizetesbol nem volt nehez.


    Otthon egy panelban laktam a csaladdal, a ferjem meg a szuleivel. A hazukhoz epiteni akartak nekunk egy szobat de en nem szerettem volna veluk lakni pedig nagyon joba voltam az anyosjelolttel, szerettem de teljesen mas felfogasunk volt mindenrol tehat tudtam hogy abbol elobb-utobb baj lesz, jobb kulon. Aposommal barmikor ellaktam volna, egy szelid, jolelku nagyon kedves ember volt, olyan akit az ember dedelgetni szeretne.

    előzmény:
    Zsumi45 (75144)
    2019-05-30  14:33
  52. 2019. május 31. 12:1875150.

    Olyan sokat irtatok hogy alig lehet atolvasni, na majd lassan.


    Igen, en is eszrevettem hogy aki ad, szeretetet, torodest, anyagiakat, az vissza is fogja kapni. Nem eppen ugy ahogy adott, valami mas formaban de "jegyzik" a dolgait.


    Legfontosabb az hogy az ember ne azert adjon hogy visszakapja. ha valamit kap, koszonje meg es adja tovabb masnak vagy adjon belole masnak aki ebben szukolkodik.


    Azert vagyunk emberek hogy egymasnak segitsunk. Eleg arra gondolni hogy milyen orom az nekunk ha valaki segitett rajtunk a bajunkban.


    Ezt meg apa magyarazta el kicsi korunkban es ugyelt ra hogy ezen a vonalon maradjunk, legalabbis amig az o szarnyai alatt voltunk, utana mar termeszetes is volt, belenottunk ebbe a felfogasba. A lanyom is ezt tanulta tolem, sot a ferjemet is nagyon raneveltem mert o bizony nem igazan tanulta ezt otthon, anyosom szegeny jo ember volt/ a haboru, a magara maradas egy kisgyerekkel amig a ferje a fronton/  a haboru es a nelkulozes bizony arra tanitotta hogy senkinek egy fillert vagy fillert ero dolgot csak ugy ne adjon ha idegen, a ferjem ezt latta hogy tartsal csak meg mindent magadnak draga fiam, meg a ferjem felnott koraban is. Rokonnak adott de idegennek akkor sem igazan ha a laba elott fordult volna fel. Ez tulzas persze csak hogy erzekeltessem.


    A ferjemet bizony meg kellett tanitanom az "adasra", mivel a lelke melyen jo ember volt ez sikerult is de nem ment konnyen...Az hogy valaki rossz korulmenyek kozott no fel az szerintem inkabb kellene hogy osztonozze hogy masoknak segitsen, eleg ha belegondol abba hogy hogy elt o. Hogy milyen jol esett volna a segitseg neki is.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75148)
    2019-05-31  06:31
  53. 2019. május 31. 06:4575149.

    Én is mindig vonzódtam Pécshez. Oda akartam menni egyetemre, végül azért lett Pest, mert apukám gyakran járt fel Pestre így gyakrabban találkozhattunk volna . A sors másképp alakult , betegsége súlyosbodott, 3. hónap után meghalt


    . Nekem idegen  volt a nagy város. Túl mechanikus, embertelen. Az is maradt . 2 éve télen egy részeg ember kijött a kocsmából és lefeküdt a úttestre földre a buszmegállóban . Átmenetem a az úton, hogy felszedjem , mert életveszélyben volt. Kértem arra járó fiatal férfiakat , hogy segítsenek felszedni, nevettek rajtam . Ahonnan átjöttem is nevettek, senki nem segített. Végül valaki megszánt , bevonszoltuk a fal mellé, ahol leültettük. Aztán nem tudom , mi lett a sorsa. Aki rossz van , arra is rögtön ráfogják, biztos részeg , ez mentesíti őket minden segítési feladattól.


    Kislány unokám is ott tanul most, A Zsolnay negyedben lakik , ez messze van az Uránvárostól. Nem ismerem a pécsi halálozási statisztikákat, de meg lehet nézni a neten, ha tényleg érdekel az ottani lakásvásárlás.

    előzmény:
    csinomjank (75145)
    2019-05-30  14:33
  54. 2019. május 31. 06:3175148.

    Marikám ! Így van . A szeretetet adni kell, aztán vissza is kapja az ember ( no nem mindig )De az embert igazán az tölti el jó érzéssel , ha ő szeret . Ezt az érzést éljük át igazán. Aki sok emberrel dolgozott megtanulta, hogy nem lehet mindenkit szeretni, de mindenkit empatikusan kell fogadni. Csak ha úgy látjuk, hogy ezért hülyének nézik az embert, akkor kell kicsit bekeményíteni.

    előzmény:
    jara (75147)
    2019-05-30  22:17
  55. 2019. május 30. 22:1775147.

    Néha azt hiszem, a szeretetre várok.
    Valószínűleg csillapíthatatlan ez az éhség:
    aki egyszer belekóstolt, holtáig ízlelni szeretné.
    Közben már megtudtam, hogy szeretet kapni nem lehet;
    mindig csak adni kell, ez a módja.
    Megtudtam azt is, hogy semmi sem nehezebb,
    mint a szeretetet kifejezni.
    A költőknek nem sikerült, soha, a költőknek,
    akik az érzelmek és indulatok minden árnyalatát
    rögzíteni tudják szavaikban.
    A szeretetnek nincs színfoka, mint a gyöngédségnek,
    nincs hőfoka, mint a szerelemnek.
    Tartalmát nem lehet szavakban közölni;
    ha kimondják, már hazugság.
    A szeretetben csak élni lehet, mint a fényben, vagy a levegőben.
    Szerves lény talán nem is élhet másképp,
    csak a hőben, a fényben, a levegőben és a szeretetben.



    (Márai Sándor)


     


     


     


  56. 2019. május 30. 21:1175146.

      Ezt nemigen értem, Sheriff. Nyilván hiányos a tudásom. Milyen patak? Milyen új házak?

    előzmény:
    Sheriff-2 (75143)
    2019-05-30  13:59
  57. 2019. május 30. 14:3375145.

     Hat ez igy szep tortenet .


    Nekem pont ellenkezo erzeseim voltak Peccsel kapcsolatban .Mikor eloszor jartam ott iskolai kirandulason ,akkor nem szerettem meg .


    Aztan felnottkoromban a pesti munkahelyemnek volt  sajat villaja a Mecsek oldalban . Akkor ketto hetig elveztuk ezt a luxust  ,a termeszet lagy ole -es ha kedvunk szottyant ,akkor  a belvaros . Akkor ismertuk meg es szerettuk meg . Aztan egy oszi udules is volt . Az meg jobb volt .


    Aztan meg volt sok minden .


    Tavaly voltunk utoljara . A kisfiam ujja miatt -egy kezsebesz velemenyet kertuk . Nagyon meg voltunk elegedve . Rajottunk , hogy itt felreneztek valamit .


     Persze ,mas kerdes , hogy milyen ott lakni . Az orvos azzal remiisztgetett minket , hogy nagy a sugarzas a varos egyes reszein .  Szoval ,elbizonytalanodtam ...hogy jo  otlet lenne -e ott lakast venni .

    előzmény:
    klára13 (75142)
    2019-05-30  10:45
  58. 2019. május 30. 14:3375144.

    Egyetértek Klára!


    Igyekszünk a szépre emlékezni, arra, hogy végül is sikerült gyerekeinknek megteremteni a szükségeset. A kezdet mindannyiunknak nehéz volt, kinek a 3 generáció egy kis lakásban, átjárás 1 évig a két város között, beteg lábbal: villamos-vonat-autóbusz után még+ 1km. gyaloglás, álló munka a laborban... az otthoni összezártság feszültségei...Csoda, hogy szüleim annyi évig tűrték... sőt mindenben segítették az öregeket is és minket is.  Munkáltatónk ragaszkodott hozzá, hogy átköltözzünk Vhelyre albérletbe, hogy a szolgálati lakásra jogot formáljunk...Végül ez mentett ki a 9 nm.-es fél szobából, igaz, az is csak 1 szobás lett, oda született a kislányom. 


    A mostani költözésnél találtam egy levelet, amiben írtam anyukáméknak, hogy Vhelyen nem lehet porszívót kapni.... Mosógépem sem volt, csak centrifugám, de a kádban nagyon jól lehetett öblíteni. Mosófazekam volt, amiben a pelenkákat főztem ki.


    Tv-t sem vettünk, csak azután, hogy egy trabantnyi lelépést fizettünk a 2 szobásra cseréért.....ezt 20 év után vehettük meg, s ebben éltünk szinte mostanáig. Nekem magamnak a mostani másfél szoba már kifejezetten luxus méretű- csak a kamra és némi kiskert hiányzik.


    A kert volt a luxus, ahová munka után és hétvégén örömmel mentünk földet túrni. Leánykám -mint később bevallotta- annyira nem rajongott étre.


    Valahogy ezekre is jó emlékezni, akkor sikerként, előre lépésként éltünk meg mindent, még 3 szem paradicsomot is. 


     

    előzmény:
    klára13 (75142)
    2019-05-30  10:45
  59. 2019. május 30. 13:5975143.

    A Visontai erőműnél mindíg hiány volt mérnökökből.A patak szabályozás után rövidesen kezdődött a külszini fejtés,a termőföldeket elvették a "gazdák/tulajdonosok"-tól.Amit adtak helyette,sokkal silányab volt.Azon a helyen a házak már modernebbek voltak mint sok más vályogból épültek,de az újházsoron sem voltak rosszak.A mérnökök több szórakozó helyre vágytak,pl.szinházra,amire ott a közelben kevés lehetőség volt.


    A Gyöngyösi 80-as lakótelepet is a bányászoknak építették,azok ahhoz képest hogy panelok voltak,nagyon jók voltak,mondhatom összkomfortosnak nevezték őket.


    Pesten volt egy rövid idő,ideiglenesnek nevezem,amikor a cselédszobában "laktam",a Lehel piac közelében.Siralmas állapot nagyon jól paszzolt rá.

    előzmény:
    klára13 (75142)
    2019-05-30  10:45
  60. 2019. május 30. 10:4575142.

     A rémes albérletekről én sem szívesen beszélek, sőt, nem is gondolok rájuk. Teljes egészében elfogadom a teóriát, hogy életünket gondolatainkkal rontjuk meg többnyire. Ezért lehetőleg a kellemes dolgokat idézem fel, a rosszakat elhajtom. 
      Sopronban nem maradhatunk, mert mérnök férjem aligha talált volna magának állást szakmájában. Építőgépészként, bár lehet, rosszul ítéltük meg a helyzetet, de az is lehet, el akartunk menni. Talán családunk közeléből, és ezt még eddig nem gondoltam, és most kissé nehezen írom le e feltételezést. Mert sosem fogalmazódott meg bennem, de lehet, valamiféle kalandvágy dolgozott a mélyben. 
     Pécsett letelepedtünk - volna, de úgy éreztem, nem szeret minket az a város. Lehet, a rémes albérletek miatt véltem így. Aztán, amikor férjemet a visontai beruházásra hívták lakás ígéretével, nemigen gondolkodtunk, áttelepültünk Gyöngyösre. Ott voltak kisfiúk a kisfiaim. Jó volt, a lakótelepen sok fiatal pár élt, sok barátunk volt. 
      Aztán eljöttünk Óbudára, onnét a Belvárosba, ekkor nekiláttunk e ház építésének. Fiaim az itt végzett munkában lettek felnőttek. Nem kellett őket noszogatni, apjukkal együtt dolgoztak, amikor lehetett, sőt, volt olyan, hogy amikor szabad hétvége volt és elmentünk Balatonra, a fiúk önként, meglepetésként elkészítették az első udvar kerítésének  betonkoszorúját. Nyilván az lelkesítette őket, hogy tudták, miattuk építkezünk, hiszen volt lakásunk. 
      Hát így történt, az erőfeszítésekre is jó visszagondolni, hiszen eredményesek voltak. Ma is eszembe jut számtalanszor, hogy a tetőt fejem fölött Bazsi ácsolta apjával.
     

    előzmény:
    csinomjank (75138)
    2019-05-30  07:47
  61. 2019. május 30. 08:5975141.

     Ez nagyon nehez kezdet volt ! Es mennyi ideig  tartott mig normalis lakhatashoz jutottatok ? 

    előzmény:
    szizsuzsóka (75140)
    2019-05-30  08:06
  62. 2019. május 30. 08:0675140.

    Mi sem találtunk albérlet, mert férjem megmondta, hogy gyereket várunk. Végül nagyon boldogok voltunk , mikor egy sötét földszinti szobát , 2,8X 4,3 méterest  Egy 7 emeletes ház udvari szobája volt. Egy rezsón főztem és melegítettem a vizet mosakodáshoz, Nappal is villanyt kellett kapcsolni, mert semmit nem lehetett látni. Az ablak volt a spájzom. 55 évvel ezelőtt volt.

    előzmény:
    csinomjank (75137)
    2019-05-30  07:44
  63. 2019. május 30. 07:5275139.

     e gyarkan almodom rosszakat a Dunarol  - a pesti szakaszrol ...


    most ez a szornyu hajo baleset meg mintha megerositene ...


     lehet , hogy azert is mert ferjem egyik haverja eltunt ,az egyik hidon talaltak meg az iratait  meg a cipojet , a testet soha 


    nagyon magas pozicioban levo apukaja rengeteget nyomoztatott a fia utan , de semmi eredmeny 


    mar vagy husz eve ... a ferjem neha bizakodik , hatha nem halt meg a fiatal ferfi 


     nagyon felt az apjatol es rosszul ment neki az egyetem  - lehet , hogy csak megszokott valahova 

  64. 2019. május 30. 07:4775138.

    En nem vagyok ismeros Obudan -de megkockaztatom a kijelentest , hogy talan  Sherif  sugallta ezt az almot  tudatalatt .


    Hany helyen laktal eletedben ?  Eddig Pecsre emlekszem  meg talan  Miskolc ? Vagy az nem ? 

    előzmény:
    klára13 (75131)
    2019-05-29  22:23
  65. 2019. május 30. 07:4475137.

    Koszonom  ! 


     Elteszem a spajzba !


     


    :) :)


    Jo volt a bilis vicc ! :)


    _________


     az atkosban nem volt szabad gyerekes csaladokat kilakoltatni . ennek az lett a kovetkezmenye , hogy alig talaltak alberletet a gyerekesek . nekem a pesti hazinenim meselte , hogy volt gyerekes csaladja ,akik mar ketto eve nem fizettek neki  es  a szamlaikat sem - es csak ugy tudott megszabadulni toluk , hogy  o fizetett nekik egy nagyobb osszeget , hogy huzzanak el ...


    _________


     az osszefogas  sokkal jobb ,mint az apatia  - egyetertunk 


    amig  van  egy kis eronk ,addig segitsunk 


     


     


     

  66. 2019. május 30. 06:5275136.

    Janka Isten éltessen névnapodon!. Tudom nem ez a neved, de beteszed a spájzba a jókívánságot addig, amíg esedékes lesz

    előzmény:
    szizsuzsóka (75133)
    2019-05-30  06:27
  67. 2019. május 30. 06:4975135.

    Klára ! Ebben a paranoid világban én is az leszek. Az az érzésem, hogy ez az átalakítás a megfigyelhetőséget. szolgálja. Ezért szüntették meg az új zárt topik létesítését, a meglévőkbe való új tagfalvételt. No de nem baj, hieyen fiatal korunk a mi korosztályunk megszokta , hogy még a bilinek is füle. van .


    Egy aranyos vicc még rákosi korából A PÁRT központi bizottsága valami nagyon fontos kérdést beszélte meg , mely szigorúan titkos volt. Mivel nem akarták, hogy bármi kiszivárogjon, rákosi kimondta , hogy még vécére sem mehetnek, 10 órakor majd kicsenget, hogy hozzanak be biliket. 10 előtt pár perccel bekopogtatnak, hozhatják  a biliket? Honnan tudják , hogy ez szüksége ? kérdezte rákosi-. Most mondta be a Szabad Európa rádió. No és nemzetközi helyzet egyre fokozódik...................


    -

    előzmény:
    klára13 (75121)
    2019-05-29  12:36
  68. 2019. május 30. 06:3775134.

    Most már nagyon átalakult Óbuda . Ez előnyös, de elvesztette régi kedves báját. Mi általában oda megyünk vásárolni, unokáim az Árpádba jártak , én is szeretem ezt a környéket. A városba nem megyünk be már kocsival. Rettenetesen nagy a forgalom, sokan jutottak hozzá ( vettek kaptak ) olyan nagy teljesítményű autót, melynek vezetéséhez nincs meg az intelligenciájuk.Sok a baleset. Mi 50 éve vezetünk, eddig még balesetet nem okoztunk(kisebb karcolásoktól eltekintve.Néhányszor belénk jöttek, de szerencsére a biztosítójuk fizette kárunkat.  

    előzmény:
    Sheriff-2 (75132)
    2019-05-30  00:50
  69. 2019. május 30. 06:2775133.

    Janka ! ez nem nagy segítség volt , de ha sokan összefogunk lehetőségeink szerint segíteni tudunk s rászorulókon. Ennek a családnak rendezett volt a lakása , látszott, hogy még tartják magukat. Azokon is kellene segíteni, akik erre már ( vagy méh ) nem képesek. Mikor nyugdíjba mentem, gondoltam , elmegyek heti 1 napra egy elhagyott körzetbe szeretetmunkára nem pénzért. De jöttek az unokák ( betegség , nyaralás )férjemmel is kevés időt tölthettünk munkás életünkben, itthon kellettem. Mivel nekem nem voltak nagyszüleim, azt szerettem volna, hogy unokáim érezhessék a nagyszülői szeretet, gondoskodást .


    Igen a segítés sokat számít. Van egy olyan helyzet, amikor már ez szinte lehetetlen. Akinek már csak a feje van kinn a mocsárból, nehéz kihúzni. Ő sem tud segíteni, mert ereje elfogyott a küzdelemben. Addig kellene , amíg még saját erejéből is kapaszkodik, ki akar kerülni. Erre talán az " átkosban " több gondot fordítottak . A baj csak az, hogy mindezt mások emberi. leértékelésével tették. No , de ez elmúlt, sajnos ami helyette jött sem lett igazán igazságos, emberi. No de történelem nem évek, hanem évtizedek, századok alatt alakul . Nekem példaképeim az északi demokráciák, bár a fiatalok lehet, hogy nem tudnak már élni azzal az összefogással, ami ott kialakult.

    előzmény:
    csinomjank (75116)
    2019-05-29  09:38
  70. 2019. május 30. 00:5075132.

    Nagyon sokat repűlök én is álmomban,legtöbbször zavar valaki,de a tiédben több valóság van.Szóval Óbudán laktál?


    Hmmmm...Az a nagy kék emeletes ház a Frankel Leó utca 51-53 akkor a Belügy Minisztérium épülete volt,ott laktam egy ideig,a Melódia Espresso felett.A zsigmond téren sokat futballoztunk.Utána pedig a Bécsi uton kis házak voltak,ott lakott az első "szerelmem" 14-éves koromban...


    A Harcsa utcában voltak a szüreti bálok,a pressóval szemben pedig a tejcsarnok.A Császár és Lukács fürdőben edzettem,sokat úsztam akkoriban.


    Régi szép idők.

    előzmény:
    klára13 (75131)
    2019-05-29  22:23
  71. 2019. május 29. 22:2375131.

      Katka, akkor azt kell álmodni, hogy repülsz. Előbb-utóbb álmodni fogod, ha várod. 
      Gyakran repülök álmomban, de nem nagyon jó. Mert akaratom a motor, és nagyon-nagyon kell akarni, ami nagy erőfeszítés és nagyon fárasztó. 
      Rég meséltük álmainkat, pedig biztosan emlékszünk egyre-egyre. Elmondom mai álmomat. Ami nekem olyan, mint a valóság, néha nem is tudom megkülönböztetni őket.
      Óbudai lakásom felé mentem, s láttam, a tízemeletesek mellett új épület magasodik, félkészen, van vagy 15 emelete, gyönyörű fényes mélykék, és bal része fölött hatalmas gömb van, csúcsa van, torony, de mégsem az. Szintén fényes, mélykék. Gyönyörű.
      Hazaérve kézen fogtam kisfiaimat, másfél és három és félévesek voltak, s mentünk megnézni az új épületet. Fűben jártunk,  markomban a kis praclik, s én valahogy féltem. Idegen férfi téblábolt közelünkben. A kék épület mögött hatalmas szakadék volt, távol maradtunk tőle, lent a messzeségben aprók voltak a házak. Visszatértünk, szomszédasszonyom mondta, ő sem látta még az új házat, nevettem, hát ennyit csak figyelmességünkről. Közben a gyermekszobában nagy volt a csend, mentem ellenőrizni. Az ablak előtt volt az ágy, a két kisfiú belebújt, állig betakaróztak. Bazsi nyafogott, Sziszi bosszantotta valamivel, pajkosan mosolygott. Kértem, hagyja békén öccsét. Aki tovább nyafogott.
      Zsuzsu kutyuskám ébresztgetett, ágyam mellett nyafogva!

    előzmény:
    katkat841 (75120)
    2019-05-29  11:39
  72. 2019. május 29. 19:5575130.

     hoztam egy videot  - csak egy pelda arra , hogy a modern technika eszkozeivel mennyire konnyu  lesz felszamolni a hajlektalansagot -  valahol Del- Amerikaban a 3-D nyomtatoval egy nap alatt  felepitettek egy egesz falvat - mindenki kapott egy szereny otthont , es egy kis farmot ...

  73. 2019. május 29. 17:1275129.

    Magdikám, ma délután újra elérte Szegedet egy jeges vihar, ami változó erővel forgolódik 4 órája a város fölött.


    Most szerencsém volt, tornán voltam, s végeztével jött 10 perc napsütés, s szárazon haza tudtam jönni. Igaz, gyalog nem "úsztam volna meg", a csatornából hömpölygött vissza a víz helyenként akár 30-40 cm. is lehetett. Autóval voltam, s hazavittem egyik gyalogos társunkat is.


    Most látom a képeket: Szabadkán több cm. vastag jégszőnyeg volt az országúton.


     

    előzmény:
    Kusza (75119)
    2019-05-29  11:34
  74. 2019. május 29. 17:1275128.

    Magdikám, ma délután újra elérte Szegedet egy jeges vihar, ami változó erővel forgolódik 4 órája a város fölött.


    Most szerencsém volt, tornán voltam, s végeztével jött 10 perc napsütés, s szárazon haza tudtam jönni. Igaz, gyalog nem "úsztam volna meg", a csatornából hömpölygött vissza a víz helyenként akár 30-40 cm. is lehetett. Autóval voltam, s hazavittem egyik gyalogos társunkat is.


    Most látom a képeket: Szabadkán több cm. vastag jégszőnyeg volt az országúton.


     

    előzmény:
    Kusza (75119)
    2019-05-29  11:34
  75. 2019. május 29. 17:0175127.

    KLárám, nincsenek véletlenek:


    Tegnap este hangversenyan voltam. Ilyenkor másnap meg szoktam nézni, milyen érdekesnek látszó műsorról maradtam le az M-5 csatorna műsoraiból.


    Íme:Balczó András (öttusa egyéni 5X olimpiai arany, 10x világbajnoki cím tulajdonosa) volt az "Ez itt a kérdés" műsor főszereplője. 


    Pár napig visszanézhető ezen a linken:


    https://www.mediaklikk.hu/video/ez-itt-a-kerdes-2019-05- 28-i-adas/


    Még nem láttam, de meg fogom nézni. Siettem, hogy lehetőségetek legyen megnézni.


     

    előzmény:
    klára13 (75121)
    2019-05-29  12:36
  76. 2019. május 29. 16:3275126.

    Zsuzsóka: Bizony, bizony..., majd legközelebb már tudatos leszek, nem ösztönös.


    Csoki nem volt gyermeknapra, bár elérhető helyen igen, de nem kérik. 


    Klárám,  kedvenc pünkösdi rózsa gyönyörű fehér, nagyra nőtt fejecskéi az esőtől földig hajolnak.

  77. 2019. május 29. 14:4275125.

    Nem örültem én sem, mikor megláttam a karbantartás feliratot. Gondoltam, már megint elrontják, mert jóra sosem lehet számítani. Eddig nagy ló betűk voltak, most átállították bolhat..... apróra. Hol van már a régi szép idő, mikor jelezték a kis borítékkal, hogy levelem érkezett. Nem értem, ebben az országban nem találnak megfelelő szakembert, aki ért hozzá egy kicsit is?

    előzmény:
    klára13 (75121)
    2019-05-29  12:36
  78. 2019. május 29. 14:3575124.

    Gondolom, zsírszalonnát akarsz sütni, és abból lesz a töpürtyű, vagy tepertő. Mert szerintem a tepertőt már nem kell sütni, habár lehet belőle pogácsát sütni.

    előzmény:
    Sheriff-2 (75123)
    2019-05-29  13:57
  79. 2019. május 29. 13:5775123.

    Először vagy a tepertőt,vagy a töpörtyűt akarom kisütni.

    előzmény:
    Sheriff-2 (75122)
    2019-05-29  13:56
  80. 2019. május 29. 13:5675122.

    Jelenleg állnak,a fél ház illatozik tőlük,6-an vannak.Szigorúan elhatároztam hogy nem sütök belőlük egészen estig,akkor sem ha bele sárgulok.

    előzmény:
    Kusza (75114)
    2019-05-29  08:31
  81. 2019. május 29. 12:3675121.

      Amikor láttam, hogy az nlc-t buherálják, tudtam, a fórum számára semmi jó nem történik. Hát nem is, csak éppen a jelszavak lettek érvénytelenek. Na megoldódott. Ha ti nem lennétek itt, barátaim, e legnagyobb női magazinnak feléje sem néznék!

    előzmény:
    Zsumi45 (75118)
    2019-05-29  10:37
  82. 2019. május 29. 11:3975120.

    Legrégebbi álmaim egyike, hogy repülhessek, de nem repülővel, nem segédeszközzel, hanem saját erőmből, saját képességeimmel :) Nagyon egyszerű kis álom, de én mégis örülnék neki, ha csak 1 napig is tartana.

  83. 2019. május 29. 11:3475119.

    Tegnap fejeztem be a májusi számot, Tamás hozta, mikor hazajött. Én is ki fogom próbálni a spárga receptet.


    A lányom is panaszkodik az időjárásra, ott is folyton esik az eső, és hideg van.

    előzmény:
    Zsumi45 (75118)
    2019-05-29  10:37
  84. 2019. május 29. 10:3775118.

    Magdikám a Magyar Krónika májusi számát olvastam a Könyvtárban. Már tudatosan keresem Tamás fiad írását. Nagyon tetszenek a gondolatai. Ma a spárga receptjét fogom elkészíteni.


    Áprilisban a  könyvtárból hazafelé elkapott egy hatalmas zivatar, jégesővel. Miközben a belvárosban villamos-troli megállók között "cikáztam"- mert a közlekedés menetrendje is felborult- megáztak a táskámban magahoz szorítva védett könyvek is. Ernyőt kifordította tépte a szél. Megbüntettek, 5400.-Ft-ra, pedig nem sérültek, csak az éleik sárgultak meg 2-3 cm-es sávban. Láttam már sokkal rosszabb állapotúakat a polcokon. Lehet, hogy észre sem vették volna, ha nem szólok...


    Tanultam az esetből- hiába az ökotáska, muszáj máskor nylon zacskót is vinni. Az már ráadás, hogy a 24000.-ft-os cipőmnek felvált mindkét taplbélése, mert néhol térdig érő sár hömpölygött a Széchenyi téren. Mire megszáradt, felpördült- megkeményedett.


    No, futás a spárgához!

    előzmény:
    Kusza (75114)
    2019-05-29  08:31
  85. 2019. május 29. 10:2175117.

    Zsuzsám, közös forrásaink vannak. :-) Én is ugyanezt a verset kedveltem a mai kínálatból.


    Köszönöm a genetikával kapcsolatos információkat, én is hasonló okból érzem fontosnak- vagy nem fontosnak az ismeretét. Nálunk a tágabb családban volt egy unokatestvér házasság, tudomásom szerint csináltattak genetikai vizsgálatot, már amit itthon azidőtájt szűrni lehetett. Külsőleg semmi hasonlóság nem volt köztük-sőt nagyon ellentétes színeik, termetük és formájuk volt. Gyönyörű, egészséges, okos gyerekeik és unokáik születtek.


    Kaptam egy köteg zöld spárgát, megyek, feldolgozni. Feléből spárgakrém leves alapot főzök, lefagyasztom. Másik felét Futó Tamás receptje szerint fogom elkészíteni.

    előzmény:
    szizsuzsóka (75113)
    2019-05-29  07:21
  86. 2019. május 29. 09:3875116.

    Ugy orulok , hogy tudtal segiteni annak a sok gyerekes csaladnak .


     Ha a vilagunk normalis lenne , fel sem merulne , hogy egy ilyen  csaladot  utcara tegyenek .


    Ugy altalaban senkit sem kellene . Meg a legiszkosabb hajlektalannak es tudna adni a tarsadalom ,egy kis  modern hazikot .


     Hazugsag , hogy nincs erre penz . Mar tobb  halado nezetu orszag felmerte , hogy mibe kerul egy utcan elo ember , es mibe kerul valami modern  haziko  vagy olcso lakas . Es ez utobbi olcsobb ,mint a hajlaktalansag kovetkezmenyei .

    előzmény:
    szizsuzsóka (75113)
    2019-05-29  07:21
  87. 2019. május 29. 09:3375115.

     Nahat  - ez a M . T . -  micsoda trukkjei voltak ! 


      Hat nagyon jo , ha ki lehet szurni a betegsegeket . Itt peldaul  ,ha megszuletik egy baba ,azonnal viszik  es vesznek vert a talpabol  es kuldik Nemetorszagba a vert , hogy kiszurjek a leggyakoribb problemakat - leginkabb az ilyen-olyan verszegenyseget .


    Mert , hogy itt meg mindig divik az unokatestver hazassag . Meg nem tudom erteni oket .


    Sogoromeknal mar halmozott az unokatestver hazassag . Van is belole bajuk .    De mivel  tudjak kezelni ezert  nem csinalnak gondot belole maguknak . Kertek toluk vert  egy amerikai kutatashoz is . 


    ___________


    Nekem volt egy kollegam ,aki paranoid volt . O volt az egyetlen ismerosom Mo. n ,akinek a szulei unokatestverek voltak . Zsenik lettek a gyerekek es orultek .


    ___________


    Irigylem azokat ,akik szemelyesen ismertek az  elodeiket . Nekem mar csak egy nagymamam elt ,mikor megszulettem . A tobbiek csak fenykep , egy ket mese , egy emlekszoba , egy marvanytabla valahol egy eszaki faluban ,par kotta .

    előzmény:
    szizsuzsóka (75111)
    2019-05-29  06:07
  88. 2019. május 29. 08:3175114.

    Lehet, ha állna egy kicsit a birsalma, akkor megsárgulna. 

    előzmény:
    Sheriff-2 (75106)
    2019-05-29  04:50
  89. 2019. május 29. 07:2175113.

     


    Szép verset olvastam


    Pilinszky János


    Magamhoz


    Bátran viseld magányodat,
    én számon tartlak téged,
    ne hagyd a sorsod csillagokra,
    benned érjen a végzet.


    Vállad két éber sarka közt
    ha sisteregve átcsap,
    tudom, több vagy mindannyiunknál,
    benned vakít a bánat.


    Légy hát, akár az állatok,
    oly nyersen szép és tiszta,
    bátran figyelj, mint ők figyelnek
    kegyetlen titkaikra.


    S egy éjjel, magad sem tudod,
    mint égig érő ének,
    feljönnek benned napjaid,
    a halhatatlan évek:


    az este nem lel senki rád,
    az este sírva, késve
    hiába járják pitvarod:
    csak én látlak. Vagy én se.


     


     

  90. 2019. május 29. 06:1375112.

    Marikám ! Nagyon örülök, hogy gyógyulsz , és  lelkileg ia talpra állsz . Egy kis irónia . (bocsánat ) . Gyermekünk az első, de azt nem csokival, hanem jövőjük lelkiismeretünk szerinti alakításával kell tennünk. Ennek része a szavazás is, mely jobban befolyásolja életüket, mint a pillanatnyi kellemes percek. Ugye nem haragszol ?


     

    előzmény:
    jara (75101)
    2019-05-28  09:52
  91. 2019. május 29. 06:0775111.

    Két gondolat. Egyik az emberi gének keveredése , és belterjesség . Már Mária Terézia is felismerte, mert vérfrissítő garnizonokat küldött eldugott galíciai falvakba, ahol sok genetikai  betegség fordult elő a belterjes házasságok miatt . 


    Semmi nincs lelkileg erőteljesebb hatással a gyermekekre, mint a szülők meg nem élt élete.” Idézed Jungot.


    Ez így igaz, de nem genetikai formában , mert a gének lassabban változnak . A szokások, a gondolkodásmód az ami rövidebb távon is nagyon befolyásolja a nevelést . Azok a példák, melyeket láttunk akár elfogadtuk, akár elutasítottuk , hatnak gondolkodásunkat . Egyszerűbb formája az, hogy a szülő szeretné, ha gyermeke elérné az, ami neki sikerült, vagy amit szeretett volna de a körülmények miatt nem sikerült. 


     

    előzmény:
    csinomjank (75104)
    2019-05-28  20:11
  92. 2019. május 29. 05:5675110.

    Be kell tenni pár hétre hűvös helyre egy polcra . Az almafajták utánérőek.

    előzmény:
    Sheriff-2 (75106)
    2019-05-29  04:50
  93. 2019. május 29. 05:5575109.

    Zsuzsikám ! Ez a mánia , mint sok más egészségüggyel kapcsolatos felfedezés is eljutott az üzleti fázisba . Felpörgetik az érdeklődést , felturbózzák a fontosságot, a többi megy magától. Nagy jelentősége van bizonyos családon belüli halmozott betegségek ,fejlődési rendellenességek  szempontjából. Van egy ismerős család, ahol a férj családjában több paranoid schizofren beteg volt. Feleségül vett egy fiatal tanárnőt , akiről kiderült, hogy családjukból többen öngyilkosok lettek. Elváltak közös gyermekük az asszonynál maradt, de felnőtt korában már többször meglátogatta az apját. Egy alkalommal mellkason szúrta. Utána igazságügyi elmeorvosi vizsgálat után a Kozma utcai zárt kórházba került. Azóta nem tudok róla , de apja sem .


      Sok olyan betegség van , amelynek kialakulása megelőzhető lett volna a gyermekvállaláskori genetikai vizsgálattal . Ezzel be is fejeztem a indikációk körét orvosilag.( még a büntetőügyekben nagyon fontos ) A kíváncsiság emberi tulajdonság, ezt használják fel akik ezzel nyerészkednek. Nekünk megvan mindkét család keresztlevele, mert apáinktól kérték a második világháború alatt , hogy bizonyítsák "árja " voltukat. Ez bizonyos munkahelyeken akkor kötelező volt. De azt szoktam mondeni, hogy semmit sem jelent , mert nem tudni, melyik ősanyánk csábult el egy szép virágos kendőért .

    előzmény:
    Zsumi45 (75100)
    2019-05-28  09:51
  94. 2019. május 29. 05:1875108.

    Kifelejtettem hogy Magyarúl a neve Deutsch György,aki Székesfehérváron született.

    előzmény:
    Sheriff-2 (75107)
    2019-05-29  05:01
  95. 2019. május 29. 05:0175107.

    Van pár nagyon érdekes recept a George Lang könyvében.Lehet M.O.-on édes citromot venni?

  96. 2019. május 29. 04:5075106.

    Amit én vettem birsalmát,zöldebbek mint a Kusza képén látható,nem tudom hogy azért mert éretlenebb,vagy más fajta.

  97. 2019. május 29. 04:4475105.

    Az én szemeim néha eltakarják a látásom.Ma az történt,hogy nézelődtem/csodálkoztam a zöldségféle árakon,sétálgattam le/fel,legalább 6x elmentem a gyönyörű birsalmák mellet mire észre vettem őket.Eső után köpönyeg,de rövidesen megnézem hogy alakul a savanyú káposzta,lehet hogy utólag teszek bele birsalmát.Az avokádó ára volt a legmeglepőbb,$2,59 darabja.(közepes nagyságú)

  98. 2019. május 28. 20:1175104.

     Ez igaz - a lelki kapcsolatok elkepesztoen hatnak rank .


    Ahogy sikerult  felvenni a kapcsolatot regebbi jatszopajtasaimmal , akikkel valami laza kapcsolatban voltunk gyerekkorom egy reszeben  , dobbenten tapasztaltam , hogy mennyi kozos  dolog van a sorsunkban .


     


    Vannak  a rokonsagban  olyan elemek ,akiket nem szivesen vallalunk . Egy alkoholista nagypapa , egy szelsosegesen bigott dednagymama . Neha azert szembe kell nezni a tenyekkel . Beloluk szarmazunk .


    gyenge létemre így vagyok erős, ki emlékszem, hogy több vagyok a soknál, mert az őssejtig vagyok minden ős "


    Tudod en nagy hive vagyok Jung -nak . Es o mondta  „Semmi nincs lelkileg erőteljesebb hatással a gyermekekre, mint a szülők meg nem élt élete.”  es persze ezt kiterjesztette  a tobbi osre is . Erdekes belegondolni  , hogy kik voltak az osok .


     


     Az onismeret egy formaja  , ha tudjuk  genetikai hatterunket .


     Szemelyesen engem meg az is motival , hogy nagyon ritka nevunk van -  szinte mindenki ezzel a nevvel rokon .

    előzmény:
    Zsumi45 (75100)
    2019-05-28  09:51
  99. 2019. május 28. 14:4275103.

    Délelőtt megint valami kozmetikázás volt itt az Nlc.-n. Új bejelentkezést követel. Nos: épp a legrégebbit fogadta el, amit anno kitiltott. Ki érti ezt? 


    Marikám, örülök, hogy egészséged rendben. egy kis levendulaszörp. Gyermeknapon az ünnepelt ezzel kínáltMit mondjak? mint egy gyógytea.

    előzmény:
    jara (75101)
    2019-05-28  09:52
  100. 2019. május 28. 13:4275102.

    Marika hál Istennek jól látok. Ádám is ma volt Varrat szedésen.

    előzmény:
    jara (75101)
    2019-05-28  09:52

Címlap

top