Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagyik

anutyi
Létrehozva: 2006. március 29. 10:20
Mi nagyik már erre is ráérünk.Kivéve ha az unokák nincsennek nálunk.Főzzünk és süssünk finomat husvétra.Irjatok jó recepteket. ÜDV.Mindenkinek
  1. 2007. február 18. 13:307401.

    Jöttem a hivó szóra! Hol van a kávécskám? (Mindig modta Anyukám, ha valahova bemész kislányom, köszönj szépen)!

    Sziasztok Kislányok!

    előzmény:
    anutyi (7398)
    2007-02-18  13:26
  2. 2007. február 18. 13:287400.

    Szia Mártika! 

    Isteni finom lehet a mézes csokiszív. 

                        Remélem Ti is elkészititek!

     Szép Vasárnapot kívánok Mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349861 (7395)
    2007-02-18  09:32
  3. 2007. február 18. 13:267399.

    Sziasztok!

    Rég jártam már erre. (persze csak írás ügyileg 

    Tegnap Marha gulyás volt és Mirinda szereletet sütöttem. Biztos ismeritek.

    Ma Apáé volt a konyha, mivel halászlé volt. Én nagyon szeretem és fimon is volt.

    Szép napot MINDENKINEK!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. február 18. 13:267398.

    Marika! 

        Szép napot kívánunk! 

    Remélem már délutánra könnyebben leszel és csatlakozol megint hozzánk.Örülünk,hogy benéztél és írtál Nekünk. 

    Mi zöldséglevest ,sült husit készitettünk prizzsel és meggykompóttal. 

    Most isszuk a fincsi   kávét. Gyertek Ti is. 

    előzmény:
    töfike6 (7396)
    2007-02-18  11:42
  5. 2007. február 18. 13:217397.

    Szia! 
    Aranyos vagy hogy hozzánk fordultál. Az én anyukám nagyon szerette a kakaós takarékos tésztát késziteni.

    Leirom Neked hátha erre gondoltál. 

    Nyersanyag:

     10dkg margarin,25 dkg cukor,  2 kanál méz,2 tojás 3 dkg kakaó,25dkg grizes liszt,2,5 dl tej,1cs vaniliás cukor 1/2 cs.sütőpor.

    Készités:
    A margarint késsel felszeteljük és keverőtálba téve,meleg viz fölött kissé pegpuhitjuk.Lehet mikróba is.A liszthez adjuk a sütőport.A margarint habosra keverjük,hozzáadjuk a porcukrot, éa a mézet,összekeverjük és az egyenként hozzáadott tojásokkal nagyon jól kikeverjük.

    Beletesszük az átszitált kakót,összedolgozzuk a kikevert tésztával,lassanként hozzáadjuk a tejet,összekeverjük,végül beledolgozzuk a sütőporos lisztet.

    A sütőpapirral bélelt tepsibe egyenletesen szétkenjük a tésztát és középmeleg sütőben 3o-4o percig sütjük.

    Mi szerettük csak baracklekvárral is amit a kettévágott tésztára kentünk rá.Bármilyen krémmel is nagyon finom./ pld.Citromos,kókuszos:/

    Próbáld ki sztem izleni fog Anyukádnak!

    Sok sikert hozzá. 

     

    előzmény:
    nocukormax2 (7391)
    2007-02-17  21:40
  6. 2007. február 18. 11:427396.

    Sziasztok, kellemes napot mindenkinek és jó étvágyat az ebédhez, mert lassan ebédidő lesz.

    Olvastalak benneteket minden nap de nem volt időm írni, majd talán a jövő héten "könnyeben leszek".

    Délután még  benézek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349861 (7394)
    2007-02-18  09:30
  7. Torolt_felhasznalo_349861
    Torolt_felhasznalo_349861
    2007. február 18. 09:327395.

     

    Mézes csokiszív

    Hozzávalók:

    3 dl tej
    2 kanál búzadara
    4 tojás
    1 tábla csokoládé
    10 dkg cukor
    1 kanál porcukor
    1 csomag csokoládés pudingpor
    2 banán
    1 narancs
    1 citrom
    1 db vanília
    4 evőkanál méz
    almás sütemény fűszerkeverék
    1 dl fehérbor



    Tejben megolvasztjuk a csokit, hozzáadjuk a pudingport, a vékonyra szeletelt narancshéjat, a búzadarát és egy kevés mézet. Ha felforrt, kissé kihűtjük, majd hozzáadjuk a tojások sárgáját. Keverőtálban felverjük a tojásfehérjéket, majd belekeverjük a csokoládés masszába, szív alakú sütőformába tesszük, 190-210 fokon megsütjük.



    Egy serpenyőben a cukrot karamellizáljuk, beletesszük a banánt, citrom és narancs héját belereszeljük, a vanília rudat mellétesszük, almás sütemény fűszerkeverékkel ízesítjük, mézet csorgatunk rá, majd borral felöntjük. Az elkészült szívet porcukorral meghintjük, a banánokat mellétesszük és a visszamaradt finom öntetet aláöntve tálaljuk.

    Jó étvágyat!

    előzmény:
    anutyi (1)
    2006-03-29  10:20
  8. Torolt_felhasznalo_349861
    Torolt_felhasznalo_349861
    2007. február 18. 09:307394.

    SZEP VASARNAPOT MINDENKINEK !      

     

    Ha meg tudod álmodni, meg is tudod csinálni."
    (Walt Disney

     "Amit meg tudsz tenni, vagy el tudod képzelni, hogy meg tudod tenni, azt kezdd el most."
    (Johann Wolfgang von Goethe

     „Ha az igazságot tagadja valaki, nincs jogod hallgatni!”
    (Márai Sándor)

     „Ha egy problémát kimondasz, félig már meg is oldottad”
    (görög szólás)

    előzmény:
    anutyi (1)
    2006-03-29  10:20
  9. 2007. február 18. 08:257393.

    Mézes krémes

    Tészta: 50 dkg liszt, 1 kávéskanál szódabikarbóna, 1 tojás, 4 dkg zsír, 5 evőkanál olvasztott méz, 16 dkg cukor, 3 evőkanál tej. Krém: 1 tojás sárgája, 8 dkg porcukor, 4 evőkanál gríz, 1 kávéskanál liszt, 1 liter tej, 2 csomag vaníliás cukor. Máz: 16 dkg cukor, 3 evőkanál víz, 3 dkg kakaó.

    A tészta hozzávalóit jól összedolgozzuk és 4 lapot sütünk belőle. A krémhez a hozzávalókat péppé főzzük, majd 20 dkg vajjal és porcukorral kikeverjük.

     

    Találtam: Google, mézes receptek

    előzmény:
    nocukormax2 (7391)
    2007-02-17  21:40
  10. 2007. február 18. 08:207392.

    Szia, mézes krémes talán? 4 lap mézes tészta, közötte krém, középen lekvár? A tetején lehet csokibevonatot? Ha ez, akkor jelezzél, megkeresem az archívumomban.

    Szia, BMari

    előzmény:
    nocukormax2 (7391)
    2007-02-17  21:40
  11. 2007. február 17. 21:407391.

    Sziasztok! Azt hiszem ez az a hely ahol biztosan tudna segíteni valaki..

    Az anyukámnak volt egy sütemény amit nagyon szertett yerekkorában, úgy 50 évvel ezelőtt. Kimle környékén készíítették ezt a tésztát, finom kakaós,mézes, valamilyen lekvár is volt a tésztájában elosztva, porcukor volt a tetején. Egy "nehéz" sütemény volt. Ha Valakinek még él az emlékeiben ennek a tésztának a receptje, szépen kérem, küldje el. Nagy örömet tudnék szerezni vele anyák napjára.

    Köszönöm, Anna

           

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. február 17. 20:467390.

    Zsóka!  

    Gratulálok  nagyon fincsi csusztatott palacsintát  hoztál Nekünk.

    Most is megennénk biztos ,mert nagyon fincsi lehet. .

    További szép estét kívánunk! 

    előzmény:
    Kopciherci (7386)
    2007-02-17  19:28
  13. 2007. február 17. 20:397389.

    Szép estét Kata! 

    Nagyon szépet hoztál nekünk. Ki hogyan szeret 

            

    előzmény:
    nagy-mami (7384)
    2007-02-17  19:13
  14. 2007. február 17. 19:327388.

    Szép estét kívánunk  Marika! 

                 Köszönjük a klassz recepteket. 

    Haragba nem vagyunk, 
    de a békítő kiflit  elfogom késziteni.

    A torta is isteni jó  

    előzmény:
    bmari (7381)
    2007-02-17  19:11
  15. 2007. február 17. 19:297387.

    Kovács úr felháborodottan reklamál a szülészeti klinikán a főnővérnél:
    -A feleségem kisbabája fekete! Itt csak csere történhetett!
    -Minden bizonnyal!-válaszol roppant nyugodtan a főnővér.
    -Azt hiszem azonban, hogy még kilenc hónappal ezelőtt.
    előzmény:
    Kopciherci (7377)
    2007-02-17  18:55
  16. 2007. február 17. 19:287386.

    Csúsztatott palacsinta

    6 tojás sárgáját habosra kavarunk 6 kanál cukorral, hozzáadunk 6 kanál lisztet, szűk 1/2 liter tejet. a tojások fehérjét habbá verjük. Gyengéd mozdulatokkal összekeverjük, egyik oldalát sütjük. Egymás tetejére csúsztatjuk a palacsintákat tetejüket kevés porcukorral szórjuk meg.
    Legjobb  teflon palacsintasütőben sütni amiből könnyen kicsúszik.

    Nagyon finom! 

    előzmény:
    bmari (7385)
    2007-02-17  19:16
  17. 2007. február 17. 19:167385.

    Gundel-palacsinta
    Hozzávalók:
    A töltelékhez:
    1,5 dl 50-60 fokos rum, 40 g mazsola, 20 g cukrozott narancshéj, 180 g dióbél, 1 dl tejszín, 120 g cukor, törött fahéj, 12 db palacsinta, 50 g vaj (pirításhoz)
    A csokoládémártáshoz:
    2,5 dl tej, vanília, 30 g cukor, 100 g csokoládé, 1,5 dl tejszín, 3 tojássárgája, 80-100 g cukor, 50 g kakaópor, 15 g liszt, 5 dl tej

    Elkészítés:
    Előző napon áztassuk rumba a mazsolát és a hajszálvékony csíkokra vágott cukrozott narancshéjat. Másnap a töltelékhez megdaráljuk a diót, ne lisztfinomságúra, de ne is túl gorombára. A tejszínt felforraljuk; hozzátesszük a diót, cukrot, leheletnyi fahéjat, a leszűrt mazsolát és narancshéjat, és 1-2 percig, szükség esetén kevés tejet adva hozzá, főzzük, míg kenhető pépet kapunk. Ha kissé lehűlt, elkeverjük benne a rum felét.
    Ezután 12 palacsintát sütünk, a töltelékeket egy-egy csíkban rárendezzük, henger alakúra felcsavarjuk, majd meleg helyen tartjuk.
    A mártáshoz a tejet cukorral és vaníliával felforraljuk; közben a csokoládét egy kis edényben, a sütőben felolvasztjuk; a tejszínből pedig kemény habot verünk. Ezután előbb a tojássárgákat cukorral, majd a kakaóporral, kevés liszttel, hideg tejjel, habverővel simára, habosra keverjük ki. Hozzávegyítjük a csokoládét, majd vékony sugárban, habverővel végzett gyors keverés mellett fokozatosan adagoljuk hozzá a forró tejet, mérsékelt tűzön forrpontig hevítjük, de felforralni nem szabad. A tűzről levéve, a mártást egy ideig még kevergetjük, majd fokozatosan a tejszínhabhoz vegyítjük, végül hozzáadjuk a rum másik felét. Mártásunk ne legyen túl édes, de ízlés szerint, a csokoládé minőségétől függően, tehetünk bele még porcukrot.

    előzmény:
    bmari (7383)
    2007-02-17  19:12
  18. 2007. február 17. 19:137384.
    Somlyó György:
    Mese arról, ki hogyan szeret

    Van, aki azt hiszi, tehet amit akar, hisz szeretik.

    Van, aki azt hiszi, tehet amit akar, hiszen szeret.

    Van, aki úgy érzi, minden tettére vigyáznia kell, éppen mert szeret.

    Van aki úgy érzi, minden tettére vigyáznia kell, éppen mert szeretik.

    Van, akinek számára a szerelem határos a gyűlölettel.

    Van, akinek számára a szerelem határos a szeretettel.

    De van olyan is, aki a szerelmet összetéveszti a szeretettel, s nem érti,
    hogy mások feleletül a gyűlölettel tévesztik össze a szerelmet.

    Van, aki úgy szeret, mint az országútra tévedt nyúl,
    amely a fénycsóvák csapdájába esett.

    Van, aki úgy, mint az oroszlán, amely széttépi azt, amit szeret.

    Van, aki úgy szeret, mint a pilóta a várost, amelyre bombáit ledobja.

    Van, aki úgy, mint a radar, amely a repülők útját vezeti a levegőben.

    Van, aki békésen szeret, mint a kecske, amely hagyja,
    hogy megszopja az éhező kisgyerek.

    Van, aki vakon, mint a másikat alaktalanságába nyelő amőba.

    Van, aki esztelenül, mint az éjszakai lepke a lángot.

    Van, aki bölcsen, mint a medve a téli álmot.

    Van, aki önmagát szereti másban,

    S van, aki önmagában azt a másikat, akivé maga is válik általa.


    SZÉPESTÉT MINDENKINEK!
    előzmény:
    Kopciherci (7376)
    2007-02-17  18:44
  19. 2007. február 17. 19:127383.

    Miután az előgyúrással megvagyok, hozzáadom a tésztához a maradék lisztet, és addig gyúrom tovább, illetve dolgoztatom a robotgépet, amíg a tészta kissé szilárdabb nem lesz, de még mindig nagyon lágy és sima marad. Ekkor enyhén lisztezett felületre borítom, és kb. 3 perc alatt fényesre dagasztom. A tésztát egy tálba teszem, leterítem konyharuhával, és meleg helyen kb. 2 óra alatt a kétszeresére kelesztem. Enyhén belisztezek 2 sütőlemezt vagy 2 nagy tepsit. A tésztát kiborítom egy jól meglisztezett felületre, két cipóra osztom, és mindkettőt ½ cm vékony, 40 cm átmérőjű körlappá nyújtom. A körlapokat negyedekre vágom, majd minden negyedet további 4-4 keskeny cikkre. A cikkeket a széles végüktől indítva feltekerem kifliformájúra. A kifliket ezután a lisztezett sütőlemezre helyezem 5 cm távolságra egymástól úgy, hogy a hegyes, kis tésztavégek alulra kerüljenek. Letakarom egy konyharuhával, és meleg helyen a duplájukra kelesztem őket. Előmelegítem a sütőt 175 fokra (gázsütőn 4-es fokozat), és a középső rácson 10-12 perc alatt aranyszínűre sütöm a kifliket.

     vége a kifiliknek

    előzmény:
    bmari (7381)
    2007-02-17  19:11
  20. 2007. február 17. 19:127382.

    Szia Zsóka! 

    Nagyon szépet hoztál  Nekünk köszönjük szépen. 

    További szép estét kívánunk!

    „Szeretni valakit az több,
     mint egy erős érzés –
     az döntés, ítélet, és ígéret.”    

    (Eric Fromm)

    előzmény:
    Kopciherci (7376)
    2007-02-17  18:44
  21. 2007. február 17. 19:117381.
    BÉKÍTŐ KIFLIK

     

    HOZZÁVALÓK:

    2,5 deci tej,

    12 deka puha vaj,

    1 csomag szárított élesztő,

    10 deka cukor,

    62,5 deka liszt,

    2 nagy tojás,

    1 kávéskanálnyi só

     

    Mérsékelt lángon felmelegítem a tejet. Beleöntöm egy nagy tálba vagy a robotgép edényébe, és hozzáadom a vajat. Addig keverem vagy turmixolom, amíg a vaj szét nem olvad. Ekkor félreteszem a keveréket, hogy langyosra hűljön. Az élesztőt és a cukrot a langyos, vajas tejbe szórom. Hozzáadok 6 evőkanál lisztet, és fakanállal egyenletesen elkavarom, Ezután egyenként beleütöm a tojásokat, és mindegyiket jól eldolgozom. Végül hozzáteszem a sót és még 6 evőkanál lisztet, aztán energikus mozdulatokkal addig gyúrom a tésztát, amíg rugalmas és sima nem lesz. Ez kézzel legalább 6 percig tart; közepes sebességre kapcsolt dagasztókaros robotgéppel pedig 3 percig.

    folytatás lesz

    előzmény:
    bmari (7380)
    2007-02-17  19:10
  22. 2007. február 17. 19:107380.

    Folytatás ……  Miután a cukor és a vaj megolvadt, az alma pedig kiengedte a levét, időnként meglocsolgatom az almákat a vajas-cukros lével. Az almák fokozatosan karamellizálódnak a cukortól, csak a tetejük marad kissé nyers. Előmelegítem a sütőt 220 fokra (gázsütőn 7-es fokozat). Amikor a vajas-cukros lé már szép barna, és az almák szinte teljesen átfőttek, kiveszem a hűtőszekrényből a tésztát, és gyorsan de óvatosan az almákra helyezem. Ezt úgy a legegyszerűbb, ha először feltekerem lisztezett nyújtófára, majd onnan görgetem le óvatosan. Utána amennyire csak tudom, megpróbálom a tésztaszéleket az almák alá dugdosni, és egyúttal lazán megmozgatom az almákat, hogy minél inkább a lábas közepe felé kerüljenek, Ez azért fontos, mert ha sütés közben a széleken esetleg összezsugorodna a tészta, akkor is befedi a gyümölcsöt. Ha ezután még maradt felesleges tészta, éles késsel lenyisszantom és kidobom. A lábast vagy a sütőtálat egy sütőlemezre vagy tepsire rakom, és kb. 25-30 perc alatt aranybarnára sütöm a tortát. Ha a lé kibugyog a tésztából, nem baj, a sütemény mindenképp lédús lesz többé-kevésbé, az alma fajtájától függően. Amikor megsült a torta, kiveszem a sütőből. Azonnal ráborítok egy lapos peremű tálcát, és határozott mozdulattal ráfordítom a sütőtálat. Utána leemelem a tortáról a lábast vagy a formát, és ha találok benne beleragadt almát, a helyére illesztem a tésztán. Megvárom, amíg a vékony tésztájú, karamelles almatorta kihűl egy kicsit, majd vastag szeletekre vágom, és tálalom.

     itt az almatorta vége

    előzmény:
    bmari (7379)
    2007-02-17  19:09
  23. 2007. február 17. 19:097379.

    folytatás

    és az almadarabokat mindig az oldalukra állítom. A gyümölcsöt jó szorosan kell egymás mellé rakosgatni, és óvatosan egymásnak tolni, hogy megálljon. Ha kész az első, külső kör, lerakom a következő sor almát, és ezeket is jó szorosan összetolom. Végül pontosan a belső kör közepére helyezek egy almafelet, és ha szükséges, apróbb gyümölcsdarabokkal betöltöm a fennmaradó kis hézagokat. A lényeg az, hogy a lehető legtöbb almát tuszkoljam az edénybe úgy, hogy a végeredmény szép és rendezett legyen. A lábast vagy a fémből készült sütőtálat mérsékelt tűzre teszem, és fedő nélkül kb. 1 órán át párolom az almákat. Ezalatt a cukor aranybarnára pirul. Közben ügyelek rá, hogy az almák ne ragadjanak le: időnként erősebbre vagy gyengédebbre veszem a lángot, lassítandó vagy gyorsítandó a főzést.    Folytatás

    előzmény:
    bmari (7378)
    2007-02-17  19:07
  24. 2007. február 17. 19:077378.

    Szép estét! Sok-sok finomság készül itt úgy látom! Voltam az Esterházy kincseket megnézni az Iparművészeti Múzeumban, nagyon tartalmas idegenvezetést kaptunk. A kincsek egy részét láttuk, de az annál pompásabb volt.
    Ma ebédmeghívást kaptam férjtől, jött a lánykánk is, a desszertem Gundel-palacsinta volt, nagyon finom. Kerestem recepteket az új Stahl könyvemből, hátha érdekel valakit, bemásolom, de lehet, hogy csak több részletben megy át.

    FELFORDITOTT ALMATORTA (TARTE TATIN)

     

    HOZZÁVALÓK:

    1 adag omlós tészta,

    30 dkg cukor,

    ½ vanílinrúd,

    15 dkg vékony szeletekre vágott, hideg vaj,

    2 ½  kg félbevágott, kicsutkázott savanykás alma.

     

    Egy sütőlemezre sütőpapírt terítek. Ezután enyhén lisztezett deszkán kb. 27 cm átmérőjű körlappá nyújtom az omlós tésztát, majd átteszem a sütőlemezre, és legalább 1 órára berakom a hűtőbe. A cukor egy részét tisztára mosott kávédarálóban finomra őrlöm a darabkára vágott vaníliarúddal, aztán hozzákeverem a többi cukrot, és egyenletesen elterítem egy vastag aljú 26 cm átmérőjű, kerek sütőtálban vagy lábasban. (A sütőtál csak fémből lehet, mert sütés előtt még meg kell benne párolni a tűzhelyen az almákat is. Ha lábast használunk, és a füle műanyagból van, mindenképpen érdemes többrétegnyi alufóliába burkolni, hogy bírja majd az erős hőt a sütőben). A vajdarabokat egyenletesen ráhelyezem a cukorrétegre, majd a fél almákat körkörös alakban elrendezem a vaj tetején. A külső szélen kezdem, és az almadarabo

    előzmény:
    Kopciherci (7377)
    2007-02-17  18:55
  25. 2007. február 17. 18:557377.

     Egy kis humor  

     A fiatalember háztűznézőbe megy, hogy kedvese apjával beszéljen.
    - Uram, szeretném feleségül venni az ön leányát!
    - A feleségemmel már beszélt?
    -Igen, de ha lehet, én mégis a lányánál maradnék. 

     

     Apuka leülteti hétéves kisfiát:
    - Gyere, beszéljük meg, hogy születnek a gyerekek!
    Mire a gyerek őrjöngeni kezd:
    - Nem akarom hallani! Nem akarom hallani!
    - Na de miért nem, kisfiam?
    - Mert 4 éves koromban leültettél, és elmondtad, hogy a télapó nem létezik. 5 éves koromban megtudtam, hogy az angyalok sem léteznek. Ha most bejelented, hogy a szex sem létezik, nem marad semmi, amiért érdemes élni! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_968918 (7375)
    2007-02-17  18:36
  26. 2007. február 17. 18:447376.

    Sziasztok!  Szép hétvégét Mindenkinek! 

    "Isten tenyerén ébredtem, s lenéztem a Földre,
    Hófedte csúcsokra, kopár legelőkre,
    Kanyargós folyók tükrében láttam kelni a Napot,
    Sugaraiban álmos hajnal mosakodott.
    Láttam az óceánt gyémántként ragyogni,
    Sirályokat felette felhőkkel táncolni,
    Láttam a békét az emberek szívében,
    Láttam az erdőket fürödni a fényben.
    Láttam sok-sok mosolyt és láttam a reményt,
    Láttam az embert és láttam a zenét,
    Láttam a földet szeretetben élni,
    Láttam a csöndet a széllel zenélni.
    Láttam at Istent amerre csak néztem,
    Miközben éppen az Ő tenyerén ültem,
    S az Ő hangján szólt a szél,
    Mint anya, ki gyermekének mesél,
    Millió apró tükörben láthatod magadat,
    Hisz olyannak látod a világot, amilyen Te vagy." 

    Hamvas Béla

    előzmény:
    anutyi (7369)
    2007-02-17  17:03
  27. 2007. február 17. 18:367375.

    Szerencsekenyér

    A kapottmasszát műanyag tálba öntjuk, - csak fakanállal keverjük -

    Napi teendők:

    1. nap: hozzáadunk 2,5 dl cukrot, 2. nap: 2 dl tejet, 3. nap: 2,5 dl lisztet, 4. nap: háromszor megkeverjük, 5. nap: hozzáadunk 2,5 dl tejet, 2,5 dl cukrot, 2,5 dl lisztet egyszerre.

    Ezzel jól összedolgozzuk, négy részre osztjuk és ebből három részt adjunk a barátainknak. A megmaradt részbe tegyünk 2,5 dl lisztet, három tojást, 1 sütőport, 2,5 dl olajat, kis fahéjat, 1 cs. mazsolát 1 evőkanál kakaót, 1 marék apróra vágott diót, 1 cs. vaniliás cukrot, pici sót, 1/2 kávéskanál szódabirkarbónát. jól összekeverjük, tepsibe tesszük, egy órát pihentetjük.

    Először 200 fokon sütjük 5 percig, majd 160 fokon 15-20 percig.

    (én szeretem variálni a sütiket, ma pld. tettem bele mandulaszirmot, aszalt sárgabarack kockákat - mazsolát nem - pici rum aromát és őrölt szegfűszeget. máskor fejtett meggyet raktam azzal is finom)

    Eszembe jutott, hogy mintha a nászasszonyom azt mondta volna, hogy ő kapott massza nélkül  összekeveri a hozzávalókat és megsüti. Ennek majd utána járok.

    Üdv.Emi

     

    előzmény:
    manocska42 (7371)
    2007-02-17  18:18
  28. 2007. február 17. 18:297374.

    Zsó! 

    Örülünk,hogy itt voltál  és jól elbeszélgettünk. 

    Gyere máskor is.  Legyen szép az estétek  és kellemes pihenést  kívánok.

    előzmény:
    manocska42 (7372)
    2007-02-17  18:21
  29. 2007. február 17. 18:247373.

    Emike! 

    De jó  igy hogy leírtad már beugrott nekem is,de nem jutott volna az eszembe Nagyon tetszik most is az"ököruszály"elnevezése.

    Gondolom,hogy nagyon isteni jó lehet,de Nálunk ilyet nem is lehet kapni. Marhahust is csak egy héten hoznak.

    A karajt én grillezés előtt szoktam igy pepácolni  és bizony nagyon finom. Egybesülve kolbásszal is  jó hidegen és melegen is.
    Aranyos vagy ,hogy minket is megajándékoznál a kenyérrel.

    Köszönjük,hogy a barátaidnak Tekintel minket . Mi is Téged. 

    Papirra varrtad az anyagokat  és milyen szépen.Gyönyörű falikép lett belőle. 

    Mégegyszer gratulálok.

    A technikát majd egyszer leírhatnád Nekünk. 

    További szép estét ésjó hétvégét kívánunk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_968918 (7370)
    2007-02-17  18:08
  30. 2007. február 17. 18:217372.
    Magdikám! Elbucsuzom Tőletek, jó hétvégét kivánok Mindannyiótoknak, köszönöm a vendéglátást, jól éreztem magamat Veletek! Puszi. Zsó.
    előzmény:
    anutyi (7369)
    2007-02-17  17:03
  31. 2007. február 17. 18:187371.
    Szia Remilia! Mi még nem találkoztunk, de itt az nem olyan nagy baj, de ha leirnád a receptjét a szerencsekenyérnek, nagyon megköszönnénk. Előre is köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_968918 (7370)
    2007-02-17  18:08
  32. 2007. február 17. 18:087370.

    Szép estét Nagyikák, az ebéd jól sikerült, minden finom volt, az "ököruszály"  az marhafarokból készült leves nagyon jó ízű és nem nagyon zsíros, saját készítésű cérnametélttel.

    A csontról leszedett karajt két nappal előbb páclébe tettem ami a következő: 1,5 db olaj, bors, köménymag, fokhagyma és valamilyen egzotikus fűszerkeverék, ami éppen van itthon pld. mexikói, (bármilyen fűszer mehet bele amit szeret a család)  ezeket összekeverem és rákenem a húsra. Most lángolt kolbásszal felszúrtam a közepét, igazán jóízűre sikeredett, köretnek burgonya - ami a hús mellett sült meg - és pici olivaolajon megpárolt cukkini, borsó, póréhagyma.

    A szerencsekenyér receptjét le tudom írni, de kell hozzá tészta is, ugyanis ez olyan, hogy az elkészült tésztát négyfelé veszem, és egyet megsütök, hármat tovább adok ismerősöknek. Én ugyan 2 adagot készítek egy nagyobb tepsibe, hogy bőven legyen, a másik 2 adagot lefagyasztom, bármikor elő lehet venni. A környezetemben már mindenkinek adtam. Évekkel ezelőtt kaptam a kollégáktól. Nagyon szivesen adnék nektek is.

    Köszönöm a dicsérő szavakat a faliképhez, annyira örültem neki, hogy meg tudtam csinálni, azt hittem én nem tudom megtanulni a papírra varrást.

    Szép estét kívánok, és jó hétvégét. Emi

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  33. 2007. február 17. 17:037369.

    Évike!  

    Köszönjük.  

    Én is nagyon sztem Csepregi Évát és a dalait is. 

     

     

    előzmény:
    badicseva (7366)
    2007-02-17  16:32
  34. 2007. február 17. 17:007368.

    Szia! 

    Ismersz,hogy én nagyon szeretek levelezni. Sok elmentett jó receptem van, mert bizony van amit elfelejtek már én is. Mindig szivesen tájékoztatlak arról amit tudok, de sok  mindent azért én se. 

    előzmény:
    manocska42 (7365)
    2007-02-17  16:20
  35. 2007. február 17. 16:527367.

    Nagyon jó ez tetszik. Tudod én se tudok,de azt nem veszem figyelembe. 

    Régen nekünk nem vettek és sajnos  én se tanultam meg.De már szobabicajozni  tudok

    Ürülö,hogy a többivel egyetértessz ,én is. 

    előzmény:
    manocska42 (7364)
    2007-02-17  16:11
  36. 2007. február 17. 16:327366.

    Én pedig megint zenét kerestem Nektek! 

    Imádom ezt a számot! 

     

    http://www.youtube.com/watch?v=MVBkIGQBYKY&mode=related&search=

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2007. február 17. 16:207365.
    Magdikám! Nagyon köszönöm a jó tanácsokat, de szerintem Te leskelődtél, mert ugyan igy csináltam, még az adag is majdnem stimmel, csak az enyém 5o dkg. liszt. De elmentettem a jótanácsokat is, mert jövőre biztosan elfelejtem. Nagyon kedves vagy, hogy ilyen preciz, hosszu tájékoztatást adtál. Képzeld, ha mindenki ennyit kérdezne!      
    előzmény:
    anutyi (7361)
    2007-02-17  16:01
  38. 2007. február 17. 16:117364.

    Ugy látszik, ma olyan vagyok mint egy rossz gyerek! Megkérdezhetem, hogy akkor most azért tanuljak meg kerékpározni, hogy a bukósisakot fel tudjam tenni?

    Egyébként minden betüjével egyetértek!

    előzmény:
    anutyi (7357)
    2007-02-17  15:20
  39. 2007. február 17. 16:097363.

    Olyan szép szalagos ,mint amit Te készitettél. 

    Kapcsolódó képek:

    · kapcsolódó kép 1.

    Jó megfogadom a tanácsodat. 

    Mi már biztos vagyok benne,  hogy nem tudnánk ott megszokni.

    előzmény:
    anutyi (7361)
    2007-02-17  16:01
  40. 2007. február 17. 16:057362.

    A lábast lefedjük, és a tésztát közepes lángon kb.1, 5 percig így sütjük. Utána a fedőt leemeljük, a fánkokat villával -szúrás nélkül! - megfordítjuk, és kb 1,5 percig fedő nélkül tovább sütjük. A kész fánkokat szalvétára szedve lecsöpögtetjük. egyszerre csak 2-3 fánkot rakjunk az olajba. Porcukorral meghintve, pálinkával ízesített lekvár kíséretében tálaljuk.

     Fortélyok

      Az élesztős tészta akkor kel meg szépen, ha az összes alapanyag szobahőmérsékletű, amikor dolgozunk vele.

      Amíg a tésztát kelesztjük, ügyeljünk arra, hogy egyenletesen langyos helyre tegyük.

      A kiszaggatott fánkokat takarjuk le egy konyharuhával. Amíg nőnek- kelnek, még a konyhaajtót se nyitogassuk, mert a huzatban összeeshet a tészta.

      A rumot azért adjuk a tésztához, mert így kevesebb olajat fognak felszívni sütés közben. Az alkoholtartalom a melegben elpárolog, tehát a gyerekek is bátran ehetik a kész fánkot.

      Attól lesznek szép "szalagosak" a fánkok, ha lefedjük a lábast, amikor az egyik oldaluk sül, majd a fedőt leemelve megfordítjuk a tésztákat, és a másik oldalukat fedő nélkül sütjük, így a gőz elillan, a fánkok följebb emelkednek,s az oldalukon körben világosabb csík, vagyis szalag marad.

      Sütéskor az olajat mérjük bőven, fontos, hogy a fánkok lazán ússzanak benne.

      Az olaj hőmérsékletét így ellenőrizzük: ha egy tésztadarabkát beledobunk, és az feljön az olaj tetejére, aztán kissé gyöngyözve sülni kezd, akkor éppen jó.

    Vigyázzunk, hogy ne legyen túl forró az olaj, mert akkor kivül már barnára sülhet a tészta, közben a belseje nyers marad.

      Ha nem elég meleg olajba tesszük a tésztát, sokkal több olajat szív fel, túl nehéz lesz a fánk.

      Egyszerre ne kezdjünk túl sok fánkot sütni, mert a hideg tésztától az olaj lehül!

      Ha esetleg marad a szalagos fánkból, meleg sütőben vagy mikróban pár másodperc alatt melegítsük meg. Majdnem olyan finom lesz, mint a friss.

     
    előzmény:
    anutyi (7361)
    2007-02-17  16:01
  41. 2007. február 17. 16:017361.

    Manocska! Tudom Te ügyes   vagy,de azért ujra leirom a Farsangi fánk receptjét. A  fortélyokra jó ha odafigyelünk.

    Farsangi fánk  

    Hozzávalók kb 20 darabhoz:
    60 dkg finomliszt, 3,5 dkg élesztő, 3,5 dl langyos tej, 4 evőkanál kristálycukor, 0,5 dl rum, 4 tojássárgűja, csipetnyi só, 1 citrom reszelt héja
    a szaggatáshoz és a sütéshez: olaj
    a tálaláshoz: 2-3 evőkanál porcukor a tetejére, 30 dkg sárgabarackíz, 0,3 dl barackpálinka

    A lisztet átszitáljuk, az élesztőt kb. 1 dl langyos tejbe morzsoljuk. utána 4 evőkanálnyi lisztet meg egy kiskanálnyi cukrot hozzáadva kovászt készítünk, és kb. 15 percig érleljük. Ezalatt a rumot kissé meglangyosítjuk, és a maradék cukrot kiskanállal kevergetve föloldjuk benne. A többi lisztet egy tálba töltjük, és a tojások sárgáját, a kovászt, a sót, a reszelt citromhéjat meg a cukros rumot is hozzáadjuk. Fakanállal keverve először a maradék langyos tejet, majd az olvasztott vajat is apránként beledolgozzuk. Letakarva, langyos helyen a duplájára kelesztjük, majd finoman átgyúrjuk, és enyhén olajozott gyúródeszkára borítjuk. Egyenletesen másfél ujjnyira lapítjuk, majd 8 cm átmérőjű, olajba mártott fánkszaggatóval kiszúrjuk. A fánkokat lisztezett gyúródeszkára sorakoztatjuk, és langyos helyen 25- 30 percig kelesztjük. Végül az egyik olsalukat középen kissé benyomjuk - ez kerül alulra- , majd közepesen forró olajba rakjuk.

    folytatom............

    előzmény:
    manocska42 (7359)
    2007-02-17  15:44
  42. 2007. február 17. 15:477360.
    Nem is lenne rossz, házi iródeák!   
    előzmény:
    anutyi (7358)
    2007-02-17  15:27
  43. 2007. február 17. 15:447359.

    Magdikám! Biztosan olvastam, csak akkor még nem gondoltam, hogy a Férjecském rábeszél, hogy süssek fánkot, egy receptet elvittem, az a csöröge fánk volt. Katusomnál láttuk és nagyon megkivántuk, ezért sütöttem ma.

    Különben eszedbe ne jusson, csak látogatás erejéig Pest!

    Elolvastam a cikket amit ajánlottál, mondtam is a férjemnek most már nyugodt vagyok, tudom mitől hiztam meg. Hát én örök javithatatlan vagyok. Puszi.

    előzmény:
    anutyi (7353)
    2007-02-17  14:36
  44. 2007. február 17. 15:277358.

    Nagyon aranyos  amit küldtél  köszönjük.

    Husiba nem sok van ,és szükségünk van állati fehérjékre is nagyon.  

    előzmény:
    manocska42 (7356)
    2007-02-17  15:17
  45. 2007. február 17. 15:207357.

                              Érdekes!  

    Mi az, ami bonyolultabb egy számítógépnél, van neki jobb és bal fele, irányítja a testünket és az életünket?
                                  Hát az agyunk.

    Igyekszünk rengeteget foglalkozni az egészségünkkel, a testünkkel, de bizony az agyunkról megfeledkezünk, annyira természetes, hogy működik, pedig ez az életünk irányítóközpontja. Ő dönti el, hogyan gondolkodunk és érzünk, mennyire vagyunk udvariasak vagy mufurcok, hogyan reagálunk az ellenkező nem képviselőire, csak hogy pár dolgot említsünk. Ahhoz, hogy a legjobb lehess, jó, ha tudod, hogyan működik az agyad, hogyan működhet még jobban.

    A technika


    Az emberi agy sokkal bonyolultabb egy számítógépnél – a ma legnagyobb számítógépe annyit sem tud, mint egy patkány agya. Egy emberi agyban kábé 100 billió idegsejt van, és mindegyikük vagy száz, vagy akár ezer másik sejthez kapcsolódik működés közben.
    Azt feltételezik, van vagy minimum 1 000 000 000 000 000 idegi kapcsolat csak az agyunkban, ez a szám nagyobb (ha el nem szúrtam a nullákat), mint ahány csillag van az általunk ismert univerzumban. Egy felnőtt ember agya kábé másfél kiló, ez 2%-a a testsúlyának. És a teljes felhasznált energia 20%- 30%-át fogyasztja, ami azt jelenti, amit megeszel, annak egyötöde az agyadnak kell.

    Légy jó hozzá

    Jó hír: Nem kell beérned azzal az agykapacitással, amivel születtél: terhelheted, optimalizálhatod. Hálásan válaszol a megfelelő védelemre, táplálásra, edzésre. Ugyanúgy, mint a tested többi része.

    Hogy a legtöbbet hozhasd ki az agyadból, próbáld meg a következőt:
     Az agynak olyan az állaga, mint egy érett avokádónak, és vannak területei, amik különösen sérülékenyek. Ide tartozik az emlékek tárolására szolgáló terület, a tanulásért felelős, és az érzelmi stabilitásért felelő terület is. Védd, ahogy csak lehet, alakíts ki olyan szokásokat, amik erre szolgálnak, például mindig kösd be a biztonsági övet, kerékpározáshoz viselj bukósisakot. Elég egy apró sérülés, hogy egy életre gondod legyen.

    Óvatosan a kávéval!
    Rengeteg vegyi anyag káros az agyra. Az alkohol, a nikotin, a túl sok koffein gátolja a megfelelő mennyiségű vér áramlását az agyba.

    előzmény:
    DuciMami (7340)
    2007-02-17  10:01
  46. 2007. február 17. 15:177356.
    És a husban mennyi kalória van, ugye nem sok?    
    előzmény:
    anutyi (7354)
    2007-02-17  15:06
  47. 2007. február 17. 15:167355.
    Magdikám! A cicuska helyett hoztam valamit. puszi.
    előzmény:
    anutyi (7354)
    2007-02-17  15:06
  48. 2007. február 17. 15:067354.

                              Jó kis cikk olvassátok Ti is el!!  

    Ételek, amikről nem is sejted, milyen zsírosak Azt mind betéve tudjuk, hogy a csokoládé és a sütemény tele van kalóriával. De mi a helyzet a többi kedvencünkkel? Lehet, hogy azokban is rengeteg zsír áll lesben?
    A majonéz

    Egy átlagos, nem diétás és nem otthon készült majonéz 100 grammjában 79 gramm zsír van.

    Tipp: Ha salátára tennéd, használj inkább helyette alacsonyabb zsírtartalmú salátadresszinget, vagy akár csak pár csepp szójaszószt. A magad készítette mártásokba a majonéz helyett joghurtot, túrót rakj inkább. A csirkés vagy tonhalas szendvicsre pedig egyáltalán ne rakj szószt, ízesítsd inkább zöldfűszerekkel, paradicsomszeletekkel.



    Diófélék

    A dió tíz dekájában 77 g zsír van

    Tipp: a diófélékre szükséged van egy kiegyensúlyozott étrendben, mert a zsírtartalmuk magas, de cserébe koleszterinmentesek, és rengeteg eszenciális zsírsavat is tartalmaznak. Csak figyelj oda, ne egyél, mondjuk egy maréknyinál többet egy héten, ha fogyni akarsz. És inkább olyat válassz, ami nem annyira zsíros.


    Kávétejszín és társai

    A valódi még hagyján, az csak zsíros, de a krémporok tele vannak telített zsírsavakkal. Felejtsd el őket!

    Tipp: Önts a kávédba csökkentett zsírtartalmú tejet.



    Csipszek

    35 g zsír minden tíz dekában

    Tipp: amikor rágcsálnivalót választasz, olvasd el alaposan a címkét. A jó öreg, nem vajas, otthon pattogtatott kukorica, a sósperec jó megoldás lehet.


    Sajtok

    33 g zsír a puhább sajtok 100 grammjában

    Tipp: a parmezán, és a trappista sajt helyett, ha lehet, válassz inkább túrót.
    előzmény:
    bubóca (7339)
    2007-02-17  10:00
  49. 2007. február 17. 14:367353.

    Szióka! 
    Zsóka irt a napokban nagyon klassz fánk receptet  sztem biztos olvastad is.  Lehet látni,hogy nagyon jól sikerült amit sütöttél Te is. 
    Pesten szörnyű a helyzet mostanában. Lövöldözés ,rablás én még ilyet nem is hallottam. A közbiztonság szörnyű.Sokszor ez a vaklárma bombariadó.Nagyon sok ráérő ember van ott is úgy látszik.

    Én őszintén szólva nem szivesen költöznék föl,pedig tudod a Gyerkőcök nagyon hívnak minket.

    Gyönyörűek a tulinápok a piros különösen.  

    Szép  és nyugodt  hétvégét kívánok!!

     

    előzmény:
    manocska42 (7352)
    2007-02-17  13:55
  50. 2007. február 17. 13:557352.

    Magdikám! Köszönöm a helyezést, de ha Katusom válaszolt volna, talán még magasabb fánkot sikerül sütnöm, ez egy nem igazán kipróbált recept volt, de azért finom, szép lyukacsos a belseje.

    Hát tudod itt nem egészen farsangi hangulatvan Pesten. Inkább a bolondok városa lett. Most jelen pillanatban nem messze tőlünk bombariadó van a Nyugati-pu.-nál, az éjszaka szintén nem messze tőlünk tudod Ujpesten kiraboltak egy üzletet. Szóval csak megvagyunk hangulatilag. Legszivesebben csak elmennék valamerre innét. Na de ez az, hova. A nyaralónk pici, és senki nincs lent, az sem egy biztonságos hely ilyenkor.

    De fel a fejjel, semmi "optimizmus", ezt szokták mondani.

    Örülök, hogy meggyógyultál. Szép hétvégét kivánok Nektek is. Puszi. Zsó.(Nagyon köszönöm a cicát, már el is vittem!)

    előzmény:
    anutyi (7349)
    2007-02-17  13:46
  51. 2007. február 17. 13:527351.

    Hahó  Erika!

    Nagyon örülünk hogy ujra itt vagy közöttünk. 

       A süti receptnek meg különösen. 

    Tudtam én hogy van a tarsolyodban.  Nagyon jó érzés ha van sikerélmeny a sütésben. Van amit bizony nem lehet elrontani.Itt Nálunk ha visszalapozol sok olyan van  és próbáld meg azokat is megsütni.

    Kívánom hogy sikerüljenek és a családod is megdicsérjen. 

    előzmény:
    DuciMami (7340)
    2007-02-17  10:01
  52. 2007. február 17. 13:477350.
    Szia DuciMami! Valóban ez nagyon jó recept, én is szoktam csinálni, soha nem tud "megszáradni" mert hamar elfogy, nagyon finom. Puszi: Zsó.
    előzmény:
    DuciMami (7340)
    2007-02-17  10:01
  53. 2007. február 17. 13:467349.

    Szia manocska! 

    Deeeejóóóó!  Nagyon gusztusos fánkot készitettél ez igen.                      Az első helyre kerültél   

    A leves is biztos isten fincsi.

    Köszönöm már meggyógyultam. 

         Vidám hétvégét kívánok  és jó farsangi hangulatot. 

    előzmény:
    manocska42 (7347)
    2007-02-17  13:37
  54. 2007. február 17. 13:417348.

    Mártika! 

     Szép hétvégét kívánunk! 
     Az amerikai palacsinta nagyon isteni fincsi szerintem is. 

      Hétvégére jó ötletett adál  Nekünk. Köszönjük szépen.

                                    Holnap el is lehet  késziteni! 

    A csilis bab is nagyon jó!

                                 Ajánlom mindenkinek! 

    Zebra sütemény

    Hozzávalók: 2 db tojás
    35 dkg porcukor
    40 dkg liszt
    1,5 csomag sütőpor
    2 csomag vaníliás cukor
    1 csipet só
    2,5 dl szóda
    2,5 dl étolaj
    1 citrom reszelt héja

    3 evőkanál kakaó
    3 evőkanál liszt Elkészítés: A tojásokat a porcukorral habosra keverjük, majd hozzáadjuk a sütőporral elkevert lisztet, a sót, a reszelt citromhéjat és a vaníliás cukrot. Ezután hozzáöntjük a szódát és az olajat.

    A jól eldolgozott tésztát két részre vesszük. Egyik felébe a 3 evőkanál kakaót, a másikba pedig a 3 evőkanál lisztet tesszük.

    Kizsírozott, kilisztezett tortaforma közepébe adagoljuk a tésztát mégpedig úgy, hogy először teszünk 2 evőkanál sárga tésztát, majd rá 2 evőkanál barna tésztát. Ezt addig folytatjuk, amíg a tészta el nem fogy.

    A süteményt előmelegített sütőben, kis lángon 1 óra 10-15 percig sütjük.

    Tetszés szerint lehet megtölteni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349861 (7342)
    2007-02-17  10:18
  55. 2007. február 17. 13:377347.

    Szia Magdikám! Régen beszélgettünk, most is sietek, de hoztam Nektek valamit, mivel farsang van.

    Ma tárkonyos tejszines becsinált levest csináltam a mellékelt ábrával. Remélem, már jobban vagy.

    Sok szeretettel. Zs.

    előzmény:
    anutyi (7346)
    2007-02-17  13:20
  56. 2007. február 17. 13:207346.

      Szép napot kívánunk Mi is Nektek!   

    Jó hogy bekukkantottál,már hiányoztál. 

    Finom ebédet főzöl Örülünk hogy velünk is megosztottad.

    Isteni finom  biztos az almában sült csirkemáj. 

                               Mindenkinek ajánlom

                                              Próbáljuk ki. 

    Kellemes hétvégét kívánok !! 

    előzmény:
    bubóca (7339)
    2007-02-17  10:00
  57. 2007. február 17. 13:137345.

    Szia Zsóka! 

    Köszönjük a kókuszos süti receptjét. 

    Nagyon gusztosos én már vettem is belőle. 

    Mentettem és elfogom késziteni alkalom adtán.

                              Puszi érte.
                           Süssétek meg Ti is. 

    előzmény:
    Kopciherci (7334)
    2007-02-16  21:41
  58. 2007. február 17. 13:087344.

    Szia Évike! 

    Nagyszerű  hogy sikerült szép zenét találnod. 

    Ügyes vagy  ,és kérünk majd máskos is. 

             Szép hétvégét kívánunk! 

    előzmény:
    badicseva (7333)
    2007-02-16  21:02
  59. 2007. február 17. 13:057343.

      További szép napot Kívánok Mindenkinek!  

    Mártika! 

    Gyönyörű idézetekkel leptél meg minket. 

    Nagyon köszönjük. 

    Járj a szivárvány nyomában:
    járj az ének nyomában,
    és mindened gyönyörű lesz.
    Mindig van kiút a sötét ködből.
    a szivárvány nyomában.

                                                           

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349861 (7332)
    2007-02-16  20:59
  60. Torolt_felhasznalo_349861
    Torolt_felhasznalo_349861
    2007. február 17. 10:187342.

     

    Koszonom ismerem es ugyes vagy jo a suti  

    Amerikai palacsintatorta

     

    Hozzávalók:

    10 dkg cukor
    1 kávéskanál őrölt fahéj
    1 üveg szilvalekvár
    1 db keményebb mangó
    2 db banán
    2 db kivi

    A palacsintatésztához:

    30 dkg liszt
    1 tasak sütőpor
    3 tojás
    3 dkg vaj
    6 dkg cukor
    2,5 dl tej
    2,5 dl tejszín
    olaj



    A gyümölcsöket megtisztítjuk, húsukat apró darabokra vágjuk. A lisztet összekeverjük a sütőporral. A tojásokat kettéválasztjuk, a fehérjét kemény habbá verjük. A tésztához habosra keverjük a vajat, a cukorral, a vaníliás cukorral és a tojások sárgájával. Beletesszük a lisztes keveréket, a tejet, a tejszínt, egy csipet sót, majd simára keverjük. Végül a tojáshabot is beleforgatjuk.



    Serpenyőben kevés olajat melegítünk, és a szokásosnál vastagabb palacsintákat sütünk. A tányért megszórjuk cukorral és őrölt fahéjjal, ráteszünk egy palacsintát, megkenjük szilvalekvárral, ráreszeljük a mangót, rátesszük a szeletelt banánt, majd egy újabb réteget, és így tovább, amíg el nem fogy a palacsinta.

    Egy serpenyőben cukrot karamellizálunk, felöntjük rummal, majd az így kapott öntetet rálocsoljuk a palacsintatortára. Az édességet szeletekre vágott kivivel díszítjük.

    Jó étvágyat!

    előzmény:
    DuciMami (7340)
    2007-02-17  10:01
  61. Torolt_felhasznalo_349861
    Torolt_felhasznalo_349861
    2007. február 17. 10:107341.

    Hátszín chilis babbal

    Hozzávalók:

    4 szelet hátszín
    30 dkg száraz bab
    2 l füstölt húslé
    3 evőkanál mustár
    3 db vöröshagyma
    2-3 db chilipaprika
    2 db tv paprika
    1 db hegyes erős paprika
    1 doboz hámozott paradicsom
    2 db paradicsom
    3 gerezd fokhagyma
    friss petrezselyem
    chilipor

    bors


    A bélszínt bedörzsöljük sóval, megkenjük mustárral, olajba tesszük, majd pár órát állni hagyjuk. A babot füstölt húslében megfőzzük. A húst kivesszük a pácból, lecsöpögtetjük, szeletekre vágjuk, majd borssal ízesítjük és egy forró serpenyőben megsütjük. A vöröshagymát apróra vágjuk, a hús mellé tesszük a karikára vágott chilipaprikával együtt.



    Mikor a hús elkészült, félretesszük, majd a visszamaradt raguba tesszük a kockára vágott paprikát, a hámozott paradicsomot, a chiliport, majd sózzuk, borsozzuk és készre főzzük. Ezután hozzáadunk pár darab friss apróra vágott paradicsomot, apróra vágott petrezselymet, a fokhagymát, az erős paprikát, a fehérborsot, végül pedig a főtt babot. Összeforgatjuk, majd tálaláskor tetejére tesszük a kockára vágott hátszínt.

    Jó étvágyat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2007. február 17. 10:017340.

    Szép jó reggelt nagyik és jövendő nagyik!

    Magdika! A múltkor kértél tölem receptet, párom szerint ez volt a hét vicce ! De hogy ne legyen igaza, azért is irok egy egyszerü sütit. Nekem a piskota sosem sikerül, de ez igen, és nem szárad ki hamar.

    Joghurtos pite

    1 pohár joghurt( de lehet kefir, aludttej, tejföl)

    2 pohár cukor (én kevesebbet teszek bele kb.1 1/2)

    3 pohár liszt

    4 tojás

    1 pohár étolaj

    csipetnyi só, vaniliás cukor, fahéj, reszelt citrom héj

    A hozzávalókat összekeverem, piskotaszerünek kell lennie.  Kivajazott tepsibe öntöm a masszát, megszórom savanykás gyümölccsel, meggyel szoktam, de lehet szilva, ribizli, málna, barack, bármi.

    Elömelegitett sütőben készre sütöm.

    Egyszerü és finom ! Az olaj miatt nem szárad ki olyan hamar mint a piskota. Remélem izleni fog !

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349861 (7337)
    2007-02-16  22:22
  63. 2007. február 17. 10:007339.

    Sziasztok! Kellemes, szép napot kívánok Nektek!

    Most csak éppen bekukkantottam, megyek, készítem az ebédet.

    Ma húsoscsontból csinálok leveskét (holnapra is), és almában sült csirkemájat készítek:

    Almában sült csirkemáj    (4 adag)

    Hozzávalók:

    4 db alma, 1 szál póréhagyma, 30 dkg csirkemáj (szív nélkül), 3 ek olaj, 1 ek gorombára vágott petrezselyem, 1 kk majoránna, 1 fej tetszőleges saláta, 3 ek. olívaolaj, erős paprika ízlés szerint, só, durvára őrölt bors

    A csirkemájat megmossuk, leszárítjuk, a nagyobb darabokat félbe-negyedbe vágjuk. A felforrósított olajon megfuttatjuk a megtisztított, szeletekre vágott hagymát, rátesszük a májat és pár perc alatt összepirítjuk. Sózzuk, borsozzuk, megszórjuk a petrezselyemmel és a majorannával, levesszük a tűzről. Az almákat megmossuk, húsát óvatosan kivájjuk. Az almába töltjük a csirkemájat és 200 fokra előmelegített sütőben kb 10 percig sütjük. A salátát megmossuk, leszárítjuk és összetépkedjük. Tányérra tesszük. Meglocsoljuk az olívaolajjal, megszórjuk durva borssal, és rátesszük a sült almás csirkemájat. Más zöldségekkel is kínálhatjuk.

     

    1 adag: 350 kcal

    Én még egy kis paradicsomot szeletelek díszítésnek a salátára 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  64. Torolt_felhasznalo_349861
    Torolt_felhasznalo_349861
    2007. február 17. 09:587338.

    SZEP NAPOT MINDENKINEK !    

     

    És érezzék egy kézfogásról
    rólad
    hogy jót akarsz, és te is tiszta
    jó vagy,
    S egy tekintetük elhitesse véled:
    Szép dolgokért élsz - és
    Érdemes élned!

    (Váci Mihály)

    Fény vagy te is, lobogj hát,
    Melegíts és égess
    Hinned kell, hogy a világ,
    Teveled is ékes.

    (Tóth Árpád)



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. Torolt_felhasznalo_349861
    Torolt_felhasznalo_349861
    2007. február 16. 22:227337.
    Gyonyoru amit kuldtel nagyon szeretem koszi 
    előzmény:
    Kopciherci (7335)
    2007-02-16  21:50
  66. 2007. február 16. 22:157336.

    Szerintem érdemes kipróbálni a kelkáposztában sült harcsádat! 
    Én nagyon szeretem a halat halászlének, sütve, főzve ahogy egy hajós és halászfeleségnek illik. Persze megvannak a kedvenc halaim kecsege, csuka, harcsa,  süllő de megesszem a keszeget is.

    Zöldséges ponty

    Hozzávalók: 1 kg halszelet, 1 csomó leveszöldség, 2 dl fehérbor, 1 fej vöröshagyma, 9 dkg vaj, 3 dkg liszt, só, cukor, mustár.

    A leveszöldséget kis kockákra vágjuk, és sós vízben félig megfőzzük. A halszeleteket besózzuk, a vaj felével kikent zománcos tepsibe vagy tűzálló tálra fektetjük, és a leszűrt, félig főtt zöldséggel meg a karikára vágott hagymával beborítjuk. A borral leöntjük, és a sütőben addig pároljuk, amíg a hal meg nem főtt. A maradék vajból a liszttel világos rántást készítünk, a zöldséges lével felengedjük, felforraljuk, és egy csipet cukorral meg mustárral ízesítve, a zöldséges halra öntjük.

     

    Mátyás ponty

    Hozzávalók: 8 szelet pontyfilé, 2 evőkanál olaj, 1 kis fej vöröshagyma, 25 dkg gomba, só, egy kiskanálnyi pirospaprika

    A megsózott pontyszeleteket az olajban mindkét felükön erős tűzön ropogósra sütjük. A megsült halat kiszedjük, és melegen tartjuk. Az olajban megpirított reszelt hagymát a paprikával meghintjük, a megtisztított, felszeletelt gombát beletesszük, megsózzuk, és puhára pároljuk. Tálaláskor a halszeleteket burgonyapürére fektetjük, és az egészet a paprikás gombával leöntjük.

    előzmény:
    bubóca (7311)
    2007-02-16  14:26
  67. 2007. február 16. 21:507335.

    Gratulálok!  A fő, hogy ne hagyd abba a próbálkozásokat, meglásd egyre többször sikerül jó zenét is találnod. 

    http://www.youtube.com/watch?v=LQTTFUtMSvQ

     

    előzmény:
    badicseva (7333)
    2007-02-16  21:02
  68. 2007. február 16. 21:417334.

    Süssünk valami finomat!   

    Kókuszos szelet

    2 kanál olvasztott méz, 20 dkg cukor, 1/2 vaj, 1/2 tasak sütőpor, 2 púpozott kanál kakaó, 2 egész tojás. Ezekt jól eldolgozzuk, majd gőzön fölverjük. Kihülve 30 dkg lisztet adunk hozzá nyúthatóvá hűtjük, majd 3 lapot sütünk belőle.
    Töltelék:
                 1 cs. pudingpor vagy 3 kanál liszt fél liter tejben felfőzzük. Kihűtjük.
                 20 dkg vajat 15 dkg culorral jól kikavarunk, hozzáadunk 1 cs, kókuszreszeléket. A két hozzávalót összekeverjük és beletöletjük a lapokat. Tejjel megkenjük a legfelső lapot és kókuszreszelékkel leszórjuk.  

    előzmény:
    anutyi (7326)
    2007-02-16  18:41
  69. 2007. február 16. 21:027333.

    Még nem az igazi zenét találtam meg, de már tudok keresni! 

    http://www.youtube.com/watch?v=GBmEXNonWAU&mode=related&search=

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. Torolt_felhasznalo_349861
    Torolt_felhasznalo_349861
    2007. február 16. 20:597332.
      

    Öleljük meg egymást, szívesen, meghitten, és szeressük egymást: úgy áld meg az Isten.
    (Arany János)

      

    "Akit párodul melléd rendelt az ég,
    Becsüld meg, szorítsd meg kezét,
    És ha minden álmod valósággá válik,
    Akkor se feledd el, Légy hű mindhalálig"
    (Madách)

      

    "Sorsunk egybeforr, együtt megyünk tovább.
    Az élet viharában te vigyázol rám.
    Köszönöm, hogy szeretsz, s hogy hiszel nekem,
    S hogy megosztod az életed velem."
    (Vörösmarty)

      

    A szeretet mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél, mindent elvisel. S a szeretet nem szűnik meg soha. (Szent Pál / 1Kor 13)

      

    "Egyedül félszárnyú angyalok vagyunk, s csak úgy tudunk szárnyalni, ha összekapaszkodunk"

    előzmény:
    anutyi (7331)
    2007-02-16  19:05
  71. 2007. február 16. 19:057331.

    Szióka! 

    Én meg a halat  csak  annak nem szeretem érdekes. 

    Legyen szép estéd! 

                              Fény vagy te is, lobogj hát,
                                   Melegíts és égess
                               Hinned kell, hogy a világ,
                                      Teveled is ékes.

    (Tóth Árpád)    

     

    előzmény:
    töfike6 (7314)
    2007-02-16  15:44
  72. Torolt_felhasznalo_349861
    Torolt_felhasznalo_349861
    2007. február 16. 19:057330.

     

    - Képzeld, ez a Géza milyen előzékeny az anyósával! Nemrég Rómából hazafelé repültek, s mikor az anyós rosszul lett a levegőben, azt kérdezte tőle:
    "Édes mama! Nem akar egy kicsit kimenni a szabad levegőre?"

     

    A nyolcéves kisfiú odamegy az apjához, és megkérdezi tőle:
    - Mondd, apu, van különbség a szerencsétlenség és a katasztrófa között?
    - Igen, kisfiam, lényeges különbség van közte - feleli tudálékosan az apuka.
    - Akkor magyarázd el nekem, hogy mi!
    A papa gondolkozik, gondolkozik, majd így válaszol:
    - Mondok rá egy példát, jó? Ha az anyósom, vagyis a te nagyid az autójával beleesik egy mély szakadékba, az szerencsétlenség, de ha ezek után még élve kimentik, az már katasztrófa!
      

    A páciens hálákodva rázza az orvos kezét:
    - Doktor úr, köszönöm! Nem akarom pénzzel megsérteni, de megígérhetem, a végrenmben mindent Önre hagyok majd!
    Erre az orvos:
    - Ó, nagyon köszönöm! Viszont kérem vissza a receptet, amit adtam. Szeretnék egy kicsit módosítani rajta...

     

    előzmény:
    anutyi (7329)
    2007-02-16  18:56
  73. 2007. február 16. 18:567329.

    Mártika! 

    Nagyon jók köszönjük szépen!  

                   

    - Az én anyósom olyan, mint egy jó napilap.
    - Hogyhogy?
    - Naponta megjelenik, és minden pletykát közöl.
      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349861 (7327)
    2007-02-16  18:46
  74. 2007. február 16. 18:487328.

    Szia Kata!  

    Nagyon aranyos vicceket hoztál Nekünk.
    A fülemmel  én is így vagyok 

    Igazad van nevessünk, mert a düh árt a szépségünknek
    és nem old meg semmit. 

    - Képzeld, fél éve operáltak, és a sebész a gyomromban felejtett egy szivacsot!
    - Félelmetes! - mondja a másik együttérzően. - És fáj?
    - Azt nem mondanám, de azóta állandóan szomjas vagyok!    

    előzmény:
    nagy-mami (7324)
    2007-02-16  18:25
  75. Torolt_felhasznalo_349861
    Torolt_felhasznalo_349861
    2007. február 16. 18:467327.

     

    Egy skót odamegy a taxishoz:
    - Mennyibe pénzbe kerül innen az Ibolya utcáig?
    - Kb. 2000Ft.
    - És mennyibe kerül a csomagszálítás?
    - Azért nem kell fizetni.
    - Akkor kérem vigye el ezt a 3 csomagot az Ibolya utca 20. alá. Én majd megyek gyalog.

     

    Faluról megérkezik Miska bácsi Budapestre, és a pályaudvaron leint egy taxit. Pont egy Mercit fog ki, és izgatottan érdeklődik a taxistól:
    - Mondja, és elöl az a kör mire szolgál?
    - Na figyeljen! Ez arra való, hogy ha el akarok ütni valakit, akkor először ezzel veszem célba.
    Elindulnak, és a taxis becéloz egy gyalogost majd az utolsó pillanatban félrerántja a kormányt. Mire Miska bácsi:
    - Na látja, nem ér semmit a maga célkeresztje! Ha nem nyitom ki az ajtót, elhibázza.

     

    A kórházban:
    - Hölgyem, itt van az a fiatal taxis, aki tegnap elütötte magát. Virágot is hozott! Bejöhet? -mondja a nővér.
    - Igen, de csak ha gyalog van!

                

    előzmény:
    anutyi (7326)
    2007-02-16  18:41
  76. 2007. február 16. 18:417326.

    Szia Mártika! 

    Nagyszerű  az almás rétes recept, amit küldtél.
    Mártással még finomabb lehet. 

                      Szerintem próbáljátok ki érdemes. 

    Nekem ez a süti mindig sikerül                                                         

    EGYENSÚLY TÉSZTA

    Hozzávalók:
    54 dkg liszt
    54 dkg kristálycukor
    2 cs. vaniliás cukor
    1 cs. sütőpor
    3 egész tojás
    3 pohár tejföl



    Ezt össze keverem,először a tojást cukorral,majd mehet bele a többi alapanyag.
    Zsírozott lisztezett tepsibe öntöm,a tetejére gyümölcsöt rakok(bármilyen gyümölcs tehető bele).
    előmelegített sütőben közepes lángon sütöm.
                                                
    Nálunk a banános , az öszibarackos , az almás a nagyon menő.
    Befőtt gyümölcsel is készíthető,de jól le kell csepegtetni a gyümölcsöt.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349861 (7321)
    2007-02-16  18:04
  77. 2007. február 16. 18:297325.

    Szép estét kívánok Zsóka! 

    Gyönyörű idézeteket  
    és a vidám vicceket  nagyon köszönjük 

                                      Egy kis humor!

    Az orvos találkozik régi betegével, és barátságosan üdvözli:
    - Á, hogy vagyunk, hogy vagyunk?
    - Megmondom, doktor úr - feleli a beteg -, ha nem kér túl sokat.

                                                                             

    előzmény:
    Kopciherci (7319)
    2007-02-16  17:06
  78. 2007. február 16. 18:257324.

    SZÉP ESTÉT MINDENKINEK!

    Emike nagyon szép képet csináltál!

    Régen sok mindent csináltam én is, de ilyet nem tudok.
    Az egészség ügyben minősíthetetlen nálunk is a helyzet, a héten szerda kivételével minden nap kellett mennem. persze volt aki minősítette, nem ide illő szavakkal.

    Inkább nevesünk!

    -Doktor úr! A balfülemre nagyon rosszul hallok.
    -Uram, ez már a korral jár.
    -Ezek szerint a bal fülem öregebb mint a jobb?


    A pszihiátert felkereső férfi az után érdeklődik,hogyan állapítják meg az orvosok,hogy fel kell-e venni a beteget az osztályra.
    -Nos- mondja az igazgató-, teletöltünk egy fürdőkádat ,azután felkínálunk a páciensnek egy teáskanalat,egy teáscsészét, és egy vödröt,aztán arra kérjük ürítse ki a kádat.
    -Értem-mondja alátogató.-Normális ember a vödröt választja ,mert az a legnagyobb.
    -nem,nem. Normális ember kihúzza a dugót.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_968918 (7316)
    2007-02-16  16:43
  79. 2007. február 16. 18:237323.

    Szia Emike! 

    Gyönyörű faliképet készitettél 

    Sajnos itt nálunk is ez a helyzet. Szörnyű mennyi idegességet és mérget eszünk meg. Hosszú sorokban várakoznak emberek hogy a 3oo Ft ot befizessék. Remélem leírod Nekünk hogy milyen az örökuszály leves  
    Én ezt még soha nem hallottam.A karajt milyen pácban érleled?Kérjük a barátság  kenyér recijét is. 

    Legyen szép az estétek  és kellemes a hétvégétek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_968918 (7316)
    2007-02-16  16:43
  80. 2007. február 16. 18:147322.

    Szia Buboca! 

    Köszönjük a receptet ,nagyon finom lehet.

    Különleges izek kavalkádja miatt. 

    Az én szememen  műlencse van már mind a kettőn. 

    Nagyon féltem  de ügyesen tiz perc alatt megvolt a műtét.

    Szép estét kívánok! 

    előzmény:
    bubóca (7311)
    2007-02-16  14:26
  81. Torolt_felhasznalo_349861
    Torolt_felhasznalo_349861
    2007. február 16. 18:047321.

    Szia Magdika ! 

     

    Alma réteslappal, vaníliamártással

    Hozzávalók:

    1 kg alma
    10 dkg kristálycukor
    1 citrom reszelt héja és leve
    1 szál rozmaring
    10 dkg aszalt barack
    őrölt fahéj
    2 evőkanál olvasztott vaj
    4 db nagy réteslap
    10 dkg szeletelt mandula

    Vaníliaöntethez:

    6 db tojás
    10 dkg porcukor
    1 db citrom
    6 dl tej
    vaníliarúd



    Egy serpenyőben elkaramellizáljuk a cukrot, majd megpároljuk rajta a kockára vágott almát, amelyet citromlével, friss rozmaringgal, zsülienre vágott citromhéjjal és mandulával ízesítünk. A réteslapokat kiterítjük, megkenjük olvasztott vajjal, majd kibéleljük vele a jénai tálat. Ráhalmozzuk a párolt almát, majd betakarjuk rétestésztával, megszórjuk aszalt barackkal, fahéjjal, újból betakarjuk a réteslappal. 180 fokra előmelegített sütőben 20-30 perc alatt megsütjük.


    A vaníliát hosszában kettévágjuk, a belsejét kikaparjuk. A vanília héját és kikapart velőjét a tejjel felforraljuk. Egy tálban kikeverjük a tojásokat a porcukorral, majd belereszeljük a citromhéjat, és folytonos kevergetés mellett lassan hozzáadjuk a forró tejet is. Mikor a sütemény elkészült, a vaníliamártással tálaljuk.

    Jó étvágyat!

    előzmény:
    anutyi (7310)
    2007-02-16  14:08
  82. 2007. február 16. 17:167320.

    Gratulálok!  Csodaszép munka!!!  

    Sok kézügyesség és türelem kell bozzá. Mindig megcsodálom az ilyen műveket. Én is sokfélle kézimunkát csinálok, (hímzés, kötés, horgolás) de ilyennel még nem próbálkoztam.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_968918 (7315)
    2007-02-16  16:14
  83. 2007. február 16. 17:067319.

     Nevessünk! 

     Az egérke filmet néz a moziban, mikor egyszer csak elé ül az elefánt. Az egérke nagyon mérges lesz, gyorsan feláll, az elefánt elé ül, majd hátraszól neki:
    - Most majd megtudod, hogy milyen az, amikor valaki elébed ül! 

     

    A skót vendégségben van. A háziasszony udvariasan kérdezi:
    - Hány cukorral issza a teát?
    - Otthon hárommal, vendégségben öttel - hangzik a válasz.
    - Akkor érezze csak otthon magát nálunk. 

    előzmény:
    anutyi (7310)
    2007-02-16  14:08
  84. 2007. február 16. 16:587318.

     Szép napot és jó hétvégét kívánok Mindenkinek! 

     

     Minden embernek szüksége van valamilyen célra az életben, amit tiszteletben tart és büszke, hogy dolgozik érte, mert csak így maradhat egészséges.  
                                               Selye János

     

     Az élet olyan, mint a rajzolás: néha gyorsan és határozottan kell cselekednünk, a dolgokat erélyesen kézbe vennünk, és arról gondoskodnunk, hogy a nagy vonalak villámgyorsan előttünk álljanak. 
                                             Vince nt Van Gogh

    előzmény:
    anutyi (7307)
    2007-02-16  13:39
  85. 2007. február 16. 16:527317.

    Csodaszépet csináltál!!!!!!   

    Mindig rácsodálkozom egy-egy ilyen csodára, hogy kinek mennyi türelme van ezt elkészíteni!  

    Sajnos, én már ezt nem tudom megtenni.   roncs az idegrendszerem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_968918 (7315)
    2007-02-16  16:14
  86. 2007. február 16. 16:437316.

    Felszaladt a lányom és feltette az unokám szobájába készített falikép fényképét. Egyszer majd csak elkészül a lakásuk - már egy éve át kellett volna adni - de talán már látszik a vége.

    Az egészségügyről többkötetes regényt lehetne írni. Tegnap voltam mammográfián, ott is fizetni kell a vizitdíjat, akkor a 300 Ft mindjárt 600 lesz, egyszer a beutalóért a háziorvosnál és a mammográfián is 300, és a sorbanállás. Nálunk be kell jelentkezni a vizsgálatra, adnak egy fecnit, azzal visszamenni a bejárathoz ott befizetni a pénzt és úgy vissza újra. Természetesen a befizetésnél sorbanállás, nem akarom leírni miket mondtak az emberek a hallottakkal egyetértve este a híradóban Molnár "úr" sikeresnek nevezte az akciót.

    Holnapra meghívtam a gyerekeimet ebédre, ököruszály levest főzök, egyben sült karaj (már érik a pácban ) burgonyával és zöldségkörettel, sütemény nem tudom ismeritek-e öt napig kell készíteni, de egy adagot baráttól, vagy ismerőstől kapunk, felénk barátság kenyérnek hívják, vagy hallottam már szerencsekenyérnek is. Én jó sok gyümölccsel készítem.

    Kellemes hét végét kívánok szeretettel Emi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2007. február 16. 16:147315.

    Kedves Nagyik !

    A mellékelt faliképen dolgoztam a napokban, megmutatom nektek is.

    Emi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  88. 2007. február 16. 15:447314.
    Biztos finom a recept, de én nem szeretem a halat. Kivéve a halászlét.
    előzmény:
    bubóca (7311)
    2007-02-16  14:26
  89. 2007. február 16. 15:427313.
    Felétek nem tudom mi a helyzet de nálunk 3-6 hónap a várakozási idő a műtétekre. Barátunk novemberben kapott márciusi időpontot a szemészetre. férjem is hónapok óta vár csipőprotézis műtétre. Minden nap úgy várja az értesítést, mint a kisgyerek az ajándékot. Szeretnénk már túlleni rajta. Egyszerűen iszonyatos ami az egészségügybe megy. Kit érdekel az ember, a beteg???
    előzmény:
    bubóca (7312)
    2007-02-16  14:30
  90. 2007. február 16. 14:307312.

    A fenébe! Látjátok, már írni sem tudok.  

    De remélem, azért érthető lesz.
    Sajnos, rohamosan romlik a szemem a szürkehályog miatt, de oda csak május végére kaptam időpontot "csak" vizsgálatra, és még azután, hogy mikor lesz a műtét..... a jó ég tudja.

    előzmény:
    bubóca (7311)
    2007-02-16  14:26
  91. 2007. február 16. 14:267311.

    Én is hoztam egy nagyon fini recopét. Remélem, másnak is ízleni fog! 

    Kelkáposztában sült harcsa     (4 adag)

     

    Hozzávalók:

    60 dkg harcsafilé, 4 db paradicsom, 1 fej vöröshagyma, 1 csokor kapor, 2 dl 2%-os tejföl, 4 nagyobb kelkáposztalevél, só

    A káposztaleveleket sós, forró vízben leforrázzuk, hogy hajthatóan puhák legyenek. A vízből kivéve lehűtjük. A halfilét négyfelé vágjuk, megsózzuk, borsozzuk, és kicsit állni hagyjuk. A hagymát vékony karikára, a paradicsomokat kissé vastagabbra szeleteljük. Kiterítjük a káposztaleveleket, alulra tesszük a hagymakarikákat, rá a halszeleteket, kis kaporszálakat teszünk rá, és végül a szeletelt paradicsomot, amit szintén megsózunk. Betekerjük szorosan a levélbe, mintha töltött káposztát készítenénk. Grillsütőben, vagy 200 fokra előmelegített sütőben, sütőlapon kb. 20-25 perc alatt megsütjük. Tálaláskor a csomagokat kettévágjak, meglocsoljuk a tejföllel, és megszórjuk a maradék, apróra vágott kaporral.

     

    1 adag:  240 kcal

     

     

    előzmény:
    anutyi (7309)
    2007-02-16  14:03
  92. 2007. február 16. 14:087310.

    Szia Mártika! 

    Gyönyörű dalt küldtél.  Szeretlek én jöjj vissza hozzám.....

    Hallgatom most is. Köszönjük  a szép gondolatokat és a gyönyörű verseket.

                                           Vicc!

    Két, a Közgáz előtt posztoló rendőr beszélget:
    - Te Józsi! Már öt éve minden nap itt vagyunk, ennyi idő alatt   akár el is végezhettük volna az egyetemet.
    - De hiszen te még írni-olvasni sem tudsz!
    - Nem is levelezőn gondoltam!   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349861 (7306)
    2007-02-16  12:31
  93. 2007. február 16. 14:037309.

    Szia Marika! 

    Örülök,hogy többször benéztél tedd ezt meg máskor is.

    Én ma is nagyon elfoglalt voltam,de holnaptól már minden a régi lesz. 
    Finom ebédet főztél.  Játszatok sokat az unokáddal .  

    Remélem már mindenki meggyógyult.

                                         Süssünk finomat!

    Töltött sertéskaraj

     Hozzávalók:

    1 kg csontozott sertéskaraj,
    50 dkg tehéntúró vagy juhtúró,
    20 dkg Trapista sajt,
    20 dkg füstölt sonka,
    1 doboz gomba
    őrölt fehérbors

    Elkészítés:
    A karajszeleteket úgy készítem, hogy 2 karajnyi húst bevágok, de nem vágom el teljesen, mintha zsebes hús lenne. A húst kiverem és enyhén sózom.
    A tölteléknek a túrót összekeverem az apró kockára vágott sonkával, gombával, sajttal. Izesítem a fehérborssal.A hússzeleteket megtöltöm és planírozom, mint a rántott húst. Bő forró olajban kisütöm. Tálaláskor a tányérra ferdén kettészelve teszem,rá kis halom reszelt sajt kerül. Krumplipüré, párolt rízs, sült burgonya lehet a köret.
    Tanácsok:
    Sertéscombból is kipróbáltam, egész vékonyra kell vágni a combból a szeleteket, hogy jól átsüljön.
    Nagyon finom.
    Jó étvágyat hozzá!

    előzmény:
    töfike6 (7305)
    2007-02-16  12:17
  94. 2007. február 16. 13:497308.

    Szervusz Marika! 

    Kapcsolódjatok ki a hétvégén.  Biztos gyönyörű lesz  kiállitás.

    Majd ird meg mit láttatok. Apjukod nagyon rendes ember csak igy tovább. Disznótoros is finom ebéd lesz vasárnap.

    Almás sütiről kérünk  majd legalább egy fotót. 

    Pihend ki a heti fáradalmadat. 

                                           Nevessünk! 

    Kovács meséli a kollégájának:
    - A feleségem és én, tíz év házasság után, még most is    kézenfogva sétálunk az utcán.
    - Annyira szeretitek egymást? - kérdi a kolléga.
    - Nem, csak ha elengedem a kezét,
      mindjárt bemegy valamelyik boltba vásárolni.  

    előzmény:
    bmari (7304)
    2007-02-16  09:26
  95. 2007. február 16. 13:397307.

    Szióka!

     Szép napot és jó hétvégét kívánok 

                           én is Mindenkinek! 

                Az idő csodálatosan szép szinte meleg van Nálunk!

                                  Szép és igaz! 

    Talán semmi nincs szebb a világon, mint találni egy embert, akinek lelkébe nyugodtan letehetjük szívünk titkait, akiben megbízunk, akinek kedves arca elűzi lelkünk bánatát, akinek egyszerű jelenléte elég, hogy vidámak és nagyon boldogok legyünk."
              / Ernest Hemingway/     

                       

    előzmény:
    bubóca (7303)
    2007-02-16  09:22
  96. Torolt_felhasznalo_349861
    Torolt_felhasznalo_349861
    2007. február 16. 12:317306.

    MINDENKINEK SZEP HETVEGET !  

     

    Kis madár

    Kis énekesmadár ül a kalitkában, gyógyultan.Tolla  ékes, hangja 
    mézédes – hetekig ápoltam: álmának őrzője, holnapjának böl csője 
    én voltam.

    Messze néz, ki az ablakon, szeretném még, de vissza nem t arthatom, 
    várja az ég és még hallom szép énekét talán. Visszahozzák  majd a 
    napfénytől félő gondolatok.

    Kis lába a kalitka kapujára lép, szemembe néz, de már nem  látom őt, 
    elvakít a tükör foncsora. Kibontja összeforrt szárnyát, el éri minden 
    vágyát, megtörtént a csoda.

    Más anyagból szőtt érzelmeket öltök magamra, hátradőlök s zékemben, 
    mint nagyapám – megtanultam csendesen szeretni.
                    

     

    http://www.youtube.com/watch?v= Gvd2IUMzbSg


     

    előzmény:
    töfike6 (7305)
    2007-02-16  12:17
  97. 2007. február 16. 12:177305.

    Sziasztok!

    Benéztem többször, nem volt senki délelött.

    Mindenkinek szép napot, és jó hétvégét.

    Kész az ebéd, karfiolleves, sült hurka,krumpli. Várom az unokámat, majd jövök még.

    előzmény:
    bmari (7304)
    2007-02-16  09:26
  98. 2007. február 16. 09:267304.

    Szervusztok! Igen, végre péntek van, jó kis hétvége következik, kikerülünk a gályából.
    Holnap kiállításra megyek az Iparművészeti Múzeumba, utána apjukom meghívott enni valahova, jönnek a gyerekek is, vasárnap disznótorost sütök. Meg valami almás sütit is.

    Szép hétvégét Nagyikák!

     

    előzmény:
    bubóca (7303)
    2007-02-16  09:22
  99. 2007. február 16. 09:227303.
    Sziasztok! szép napot, kellemes hétvégét kívánok Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. Torolt_felhasznalo_349861
    Torolt_felhasznalo_349861
    2007. február 15. 21:287302.

    Szia Zso ! 

     

    " Amint egyszer megtudod, mi a szeretet,készen állsz arra, hogy adj,minél többet adsz,annál több lesz neked. Minél bőkezűbben halmozol el másokat, annál több szeretet tör fel a lényedben."
    / Osho /

      

    előzmény:
    manocska42 (7283)
    2007-02-15  15:45

Címlap

top