Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit főztök ilyen melegben

Ary
Ary
Létrehozva: 2006. június 28. 07:40

Sziasztok!

Két gyerkőccel megkezdődött a nyár. Mit főztök ilyen melegben nekik amit szívesen megennének, de nekünk sem tart órákig a konyhában a főzés.

Időnként csak dinnyét eszünk ebédre, ez hideg és a gyerekek is szívesen megeszik. 

Köszi, Ary

  1. 2006. július 6. 19:31151.
    ...imádjuk a karfiolt minden formájában  én a legjobban a rántottat, majonézzel, rizs nem is kell nekem hozzá  de valóban, akár úgy is megeszem, ha kicsit megfőzöm:-) kérem a puffancs receptjét:-) köszike
    előzmény:
    gyursz (148)
    2006-07-06  14:45
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2006. július 6. 17:49150.
    Meggylevest hidegen.
    előzmény:
    Ary (1)
    2006-06-28  07:40
  3. 2006. július 6. 16:49149.

    Köszi  a gratulát, cserébe itt egy karfiolos reci:

    A karfiolt sós vízben megfőzni (csak majdnem puhára), tojásokat is megfőzöm keményre, meghámozom, félbe vágom hosszában, a sárgáját kiveszem, egy kis tálban zsemlemorzsával, tejjel, sóval, borssal, petrezselyemzölddel krémesre kavarom; a tepsit kikenem, morzsával megszórom, a karfiolt rózsákra szedve lerakom a tepsibe; a sárga krémet visszatöltögetem a fehérjébe, szépen elrendezem a karfiolok tetején, tejföllel jól meglocsolgatom, és jól megsütöm!!! Anyukám recije  , nálunk ez a rakott karfiol. ebben a melegben jó egy kis vega kaja!!!

    előzmény:
    visnyoo47 (144)
    2006-07-06  13:15
  4. 2006. július 6. 14:45148.
    Nem, tökéletesen érthető volt Én már nagyon régen csináltam, és hirtelen nem emlékeztem hogy a rizst összekeverem-e a hússal, meg hogy kb. milyenek az arányok.

    Mondjuk nálunk a tejföl borítású kajáknál elmaradhatatlan a tetejéről a sajt, párom úgy szereti ezeket a legjobban. De ez már csak kicsi szösszenet.

    Karfiolt szeretitek? Karfiol puffancsot nagyon egyszerű megcsinálni, hasonló ízű mint a rántott karfiol, csak éppen nem kell a panírozással bíbelődni...
    előzmény:
    visnyoo47 (147)
    2006-07-06  13:57
  5. 2006. július 6. 13:57147.

    Mi is nagyon szeretjuk. 4 felnottnek:

    1 kozepes kel, kb. 60 dkg daralt hus, 2 fozotasakos rizs, egy nagy pohar tejfol. 1 nagyobb fej hagyma, 1 paprika, 1 paradicsom, pirospaprika, bors, majoranna, vegeta

    A kelt negybe vagom, jol megmosom felteszem vegetas vizben foni.

    A hagymat aprora a paprikat is aprora, es keves olajon dinsztelem, bar itt nem baj, ha egy kicsit tobb az olaj, mert a rizs elszivja. Teszek ra pici pirospaprikat, bele a daralt hust, borsozom, vegetazom, majorannat teszek bele es megdinsztelem.

    A zacskos rizst megfozom.

    egy jenai tepsibe alulra teszem a kellevelek felet, rasimitom a 2 zacsek rizst, arra a daralt husit, beboritom a kellevelekkel.

    A tejfolnel a multkor kiprobaltam es nagyon bevalt, a nagy dobozos tejfolhoz kevertem egy kis tejet, hogy egy kicsit folyosabb legyen, raontom a tetejere es igy jobban bele is folyik, picit megutogetem es mehet a sutobe. Kb. 180 fokon, 15-25 perc, ahogy kezd pirosodni a teteje mar veszem is ki 

    Remelem nem irtam nagyon ossze-vissza 

    előzmény:
    gyursz (146)
    2006-07-06  13:38
  6. 2006. július 6. 13:38146.
    Húú de régen ettem már, pedig az egyik kedvencem Te hogy készíted a rakott kelt?
    előzmény:
    visnyoo47 (145)
    2006-07-06  13:16
  7. 2006. július 6. 13:16145.
    ez a kaja is nagyon fincsi lehet, ki is probalom, holnapra azt hiszem csinalok egy rakott kelkaposztat, azt nagyon imadja a kiscsaladom 
    előzmény:
    gyursz (140)
    2006-07-06  09:33
  8. 2006. július 6. 13:15144.
    belekuksiztam a blogba, nagyon tetszik, gratula 
    előzmény:
    chilii (142)
    2006-07-06  10:48
  9. 2006. július 6. 11:47143.

    szia  Akkor most "bagozunk"  Amiket irtal, nagyon klassz, en se szeretem a zsiros kajakat, meg husokat, nekem ezt a technikat az AMC edenyt arulo pasi mondta, a zsir es olaj nelkulit.  Rendkivul keves olajat  hasznalok en is, az egyetlen bunozes, amit leirtam a sult husnal van, az is inkabb a paprika, paradicsom miatt. Mondjuk a lecso ala en mindig teszek keves szalonnat, azon dinsztelem meg a hagymat, rengeteg hagymat  A marhaporit nyaron bogracsban szoktuk, hat annak olyan szaftja van... 100 nyelven beszel, friss kenyerrel, kovi ubival... picit csiposen.....nyammm

    bocs az ekezethianyert, de a netezomben most ez a gep szabad...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_134455 (139)
    2006-07-05  23:51
  10. 2006. július 6. 10:48142.

    ilyenkor tuti kis köret ( ebéd ) a mentás újkrumpli!!!

    a blogomban leírtam : http://chilii.blogter.hu/?post_id=57572

    próbáljátok ki, isteni!!!  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2006. július 6. 10:45141.
    szia! a pörköltel kapcsolatban, én is útálom az olyan zsíros izéket! én ritkán főzök pörit (kizárólag marhából, nokedlivel és koviubival), de akkor megadom a módját! sok-sok hagyma, egy-két paradicsom meg paprika, 2 óra párolás, és mesés sűrű szaft keletkezik, ami egy napon sem említhető azzal a piros zsíros izés valamivel!    
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_134455 (139)
    2006-07-05  23:51
  12. 2006. július 6. 09:33140.
    Sziasztok!

    Tetszik a topik, nagyon jó kis recepteket írtok Nekünk ilyenkor nyáron a mindenféle grillezett husik és kolbászok a kedvenceink, salátával. Tegnap pl. csirkemellett bepácoltam gyros fűszerkeverékkel, közben bedobtam egy padlizsánt a sütőbe. Amíg a padlizsán megsült, a hús pácolódott. Utána a húst grilltálcára tettem, be a sütőbe. A padlizsánt összedaraboltam. Kikevertem joghurtot zúzott fokhagymával, pici sóval és olívaolajjal, majd a kihült padlizsánt bele. Az egész kb. 15 perc meló, persze a kajának több idő kell, de nem kell mellette lenni végig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_134455
    Torolt_felhasznalo_134455
    2006. július 5. 23:51139.

    A múltkor egyszer már írtam, de le se bagóztatok . Nem receptet szeretnék veletek megosztani, hanem egy módszert, ami nyáron nagyon jó, mivel könnyedebbek lesznek a kaják, de évszaktól függetlenül is, mert nem kell hozzá zsiradék és nagyon jó azoknak, akik diétáznak, fogyóznak.

    Én már hosszú évek óta mindenféle zsiradék nélkül főzök, sütök, tehát olajat is nagyon minimálisat használok, linkább csak rántott dolgoknál.

    Sokan azt hiszik, hogy minden alá muszáj tenni olajat, zsiradékot.

    Én a sült husit úgy készítem, hogy a szeleteket szépen sorban lerakom a jénai tálba, ízlés szerint fűszerezem (én gazdagon), tehát ételízesítő, aztán bors, pici fűszerpaprika, hogy szép színe legyen, sok fokhagyma, ha csak olyan jó fokhagymásan szeretném.
    Ha másképp, akkor megy rá paprika, paradicsom, pici majoranna és rá a jénai tetejét, aztán be a sütőbe. Semmi zsiradék és víz nem kell hozzá, ha időben veszed ki, nagyon finom, puha sült husi lesz belőle, nem olyan, mint a cipőtalp, hiszen a hús levet enged és valamennyi zsiradék azért mindig marad.

    A pörit, brassóit, borsos tokányt és más egyebeket is zsiradék nélkül készítem.
    Nagyon sok olyan pörkölttel találkoztam, aminek a tetején piros zsír úszik és azt nevezik szaft-nak. Az én zsiradék nélkül készítettemnek aztán tényleg van és még egészségesebb is.
    Egyezerre teszem fel a husit a sok hagymával és fűszerekkel (ki hogy szereti), aztán persze muszáj ott állni mellette egy darabig és szépen lepirul, aztán vizet enged. És abban a vízben készül el, ritka eset, hogy még utána kell önteni. Olyan klassz sűrű szafja lesz, hogy csuda. Tehát semmi trükk nincs benne, csak ki kell hagyni a zsiradékot mindenből.

    Én rákényszerültem a párom miatt, hogy minimálisra csökkentsem a zsírbevitelt és most már nekünk nagyon nehéz egy éttermi kaja is.

    Próbáljátok ki, nem bánjátok meg. Hacsak át nem néztek megint rajtam. 

    De így készül a lecsó is, egyszerre, mindent bele. A kolléganőm nem akarta elhinni, hogy így is jó, míg meg nem kóstolta. 

    De a túrógombóc alá a zsemlemorzsát is szárazon pirítom, a rántás is így készül. Attól még lehet a bablevesben csülök, de kevesebb zsiradék lesz benne, ha itt-ott elspóroljuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. július 5. 21:47138.
    ez tök jó recept kipróbálom.
    előzmény:
    Sherryl1 (126)
    2006-07-04  12:09
  15. 2006. július 5. 21:43137.
    szia!nem haragszom,olyannyira nem hogy tegnap fél 10re értem haza,zuhany,bedőlés az ágyba,mert millioan voltak a boltban.csemegepultban vagyok,nagyon strapás,de imádom a szakmám.ma most jöttem haza hulla vagyok,de doppingol a két szabadnap.srácok ma étteremből menüztek,mert reggel nem főztem alvajáró voltam.most olvastam el az ötlteteidet,tök jók.pl. a pörkölt nagy adagban eszembe sem jutott,pedig mennyi mindent lehet belőle csinálni.mégegyszer köszi!
    előzmény:
    visnyoo47 (135)
    2006-07-05  20:01
  16. 2006. július 5. 21:02136.
    haj kifelejtettem a sült husit... oldalast szoktam venni, igaz "saját" hentesem van, alig zsíros... ez az egyetlen kaja amihez zsírt használok, mangalica zsírt, sok hagymával, fokhagymával, paprika, paradicsom, oldalas fűszerkeverék... jó rizzsel, feltétnek, kenyéren, paprikával, paradicsommal és eláll majd 1 hétig 
    előzmény:
    visnyoo47 (135)
    2006-07-05  20:01
  17. 2006. július 5. 20:01135.

    Gaby... mégegyszer bocs, ma mentem be a netkávézómba, kiderült meghalt a szerver, nem tudtam onnan írni, na most bepótolom  Mivel tudsz főzni, nem recepteket, inkább ötleteket írok, de kérdezz vissza nyugodtan 

    mindenféle leves, kivéve a marhából készültet, elég gyorsan megvan, ha feldúsítod, virslivel, vagy aprólékkal, akár önálló fogás is lehet, de ha a pasik édesszájúak, pl. tölthetsz  édes,vaniliás,mazsolás túrót, kivájt zsemlébe, a sütőben megsütve... egy leves után szupi. Ha van lehetőséged fagyasztásra, akkor sertéspörköltet érdemes 2-3 kg húsból készíteni, lezacskózni. Egyrészt tésztával, salival, de főzelékek tetejére is jó. Főzelékek szintén gyorsan készülnek, tehetsz rá tükörtojást, virslit, vagy a pörköltet. Káposztából készült kajcik, elállnak majdnem egy hétig hűtőben. A rakott cuccos is elég gyorsan készül, krumpli, kelkáposzta (nálam imádják) este összerakod, másnap frissen lehet sütni. Csak be tudják tenni a srácok a sütőbe és 30-35 perc múlva kiszedni  Nyári szezonban a lecsó. a paprikáskrumpli salival, szintén nem tart sokáig.

    Tudom, hogy nem találtam fel a spanyol viaszt, de valahogy én is így próbálok "gyorsítani" a főzésen. Pl. a resztelt máj is hamarabb elkészül, mint ahogy a krumpli megfőne. Nem tudom merre laksz, de az Auchanban érdemes venni fagyasztott májgombócot, vagy grízgombócot a levesbe, elég finom. Vagy valamilyen fagyasztott, panírozott dolgot... rizst, salit mellé, az is gyors.

    abban igazad van hosszútávon hozatni kaját nem gazdaságos, de előfordult én is hozattam, régebben a gasztria jó volt, most csapnivaló viszont érdemes megnézni a www.anyucika.hu oldalt, nem drága és elég jó.

    hát ennyi, remélem picit segítettem  további szép napot:-))

    előzmény:
    visnyoo47 (133)
    2006-07-04  21:47
  18. 2006. július 5. 19:40134.
    ...nagyon jól hangzik, biztos kipróbálom:-)
    előzmény:
    Sherryl1 (126)
    2006-07-04  12:09
  19. 2006. július 4. 21:47133.
    yess, fejlődik a topik, ilyenekre gondoltam, kipróbált cuccosra. Gaby bocs, ma elusztam, holnap irom a gyors kajákat. Ne hari 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. július 4. 21:27132.

    Koszonom a segitseged!

    Vegulis mar keszitettem vanilia martast, ugyanugy ahogy te leirtad, vanilia pudingbol es nem tettem bele az egesz csomag pudingot a tejbe, hogy valamivel higabb legyen. Jol sikerult.

    Majd kiprobalom azt a martast is amit masodjara irtal.

    Koszi megegyszer a valaszt!

    előzmény:
    Sherryl1 (131)
    2006-07-04  20:52
  21. 2006. július 4. 20:52131.

    Gondolom azóta már találtál valamit, sajnos nem értem ide időben, de ha pl vanília mártást akarsz, a legegyszerűbb, ha vaníliás pudingporból készíted, csak hígabbra kell főzni, kb 7-8 dl tejjel. Ha kisebb adag kellene, akkor nyugodtan lehet felezni is a csomagot! Ebbe a szószba tehetsz gyümölcsöt is!

    A macerásabb vanília mártás az tojássárgájából, lisztből, cukorból, vaníliás cukorből és tejből áll. Az arányokat nem tudnám hirtelen pontosan megmondani, mert sosem mérem, de a tojássárgáját kikeverem simára cukorral, kevés liszttel, vaníliás cukorral, kevés tejjel és forrásban lévő tejbe csurgatom szépen lassan, hogy nehogy összetúrósodjon. Állandó keverés közben közepes lángon felforralom. Remélem tudtam valamit segíeni 

    előzmény:
    zsu84 (127)
    2006-07-04  15:12
  22. 2006. július 4. 20:41130.
    Örülök, hogy tetszik, remélem ízleni fog! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_267702 (129)
    2006-07-04  20:11
  23. Torolt_felhasznalo_267702
    Torolt_felhasznalo_267702
    2006. július 4. 20:11129.
    Köszi a receptet!!!!  
    előzmény:
    Sherryl1 (126)
    2006-07-04  12:09
  24. 2006. július 4. 20:03128.

    Előre elkészíthető, gyors, kaja, bajor rostélyos. Jénait kikened vajjal, főtt krumplit, mint a rakott krumplinak belekarikázol, középre beleteszel sózott, borsozott, elősütött husit ,(csirkemell, csont nélküli tarja, pulykamell, csont nélküli karaj, amit szerettek)  ráöntöd amibe sült szaft, rá megink krumpli, tejfölt, tojást, esetleg sajtot  összekeversz és ráöntöd, másnap frissen is ki lehet sütni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2006. július 4. 15:12127.

    SZiasztok!

    Csak gratulalni tudok a topichoz. Nagyon tetszik. 

    A segitsegeteket szeretnem kerni.

    Palacsintat sutok es szeretnek hozza kesziteni valamilyen gyumolcsos szoszt, vagy esetleg vaniliasat, de nem tudom hogyan kell csinalni. Mit, milyen adagban kell hozzaadni?

    Gyors valaszt varok, mert a palacsinta mar nemsokara kesz.  Remelem, tudtok segiteni.

    Elore is koszi a valaszokat!

    Udv, Zsu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top