Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

World News

Torolt_felhasznalo_534787
Torolt_felhasznalo_534787
Létrehozva: 2003. május 24. 20:36
Sziasztok!
Ez a topic azzal a szándékkal indul, hogy a napi világ-politikai eseményeket Mindenki (!) számára elérhetővé, érthetővé, általunk beszélhetővé és talán követhetővé tegyük!

Arra gondoltam, mivel ilyen topic még nincs, (bár ha jól emlékszem már volt kísérlet) és annyi ország képviselteti magát Veletek az nlc-n, hogy izgalmas lenne, ha mindenki az általa olvasott országos napilap címoldalán szereplő híreket, mely fontos és mindenki számára érdekes, megosztaná Velünk! Vagy az országos TV csatornák napi világhíreivel kapcsolatos eseményeket megbeszélnénk!
Mivel ezek világpolitikai események mindenki hozzá tud szólni!

Minden személyeskedés, politikai hovatartozás és egyéb előítélet nélküli beszélgetéseket gondoltam, hiszen mindenki olvas újságot, néz TV-t, van véleménye és a politika igen is fontos!
Ami nem zárja ki, hogy más izgalmas egyéb világra szóló eseményekről is szívesen olvasunk, legyen az sport vagy film!

Szóval remélem egy klassz topic indul és szívesen beszélgetünk majd egymással! :)
  1. 2003. május 27. 19:0651.
    Ma a kiralyno feleskette az uj holland kormanyt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. május 27. 18:5150.
    tehat a story: adva van egy szomszed mexico. . ahol nagyon sok ember nagyon szegeny. . pont egy gazdag orszag mellett. . (persze felreertes ne essek itt is van eppen eleg szegeny, nem kell a szomszedba menni kolcsonkerni. . de ez masik tema)szoval adva volt egy csoport akiket "atloptak" a hataron, majd ledobtak oket egy sivar, sivatagnak tuno videken, azzal hogy majd valaki felkapja oket kesobb , es miutan senki nem tette elindultak maguktol. . nem emlekszem pontosan hanyan voltak. . de valami 11-12 meghalt. . aki nem jart akar kocsival is keresztul amerikan, fel sem tudja fogni, mekkora. . . szoval jelenleg ennek a 11-12 embernek a hozzatartozoi pereli az usa allamot, 42 millio dollarra. . . mert hogy miert nincs a sivatagban "humanus" ugyben vizcsapok, pihenok elhelyezve!!!! persz az amerikaiak, en is belertem magam. . fel vagyunk haborodva. . . nem azert mert ide akarnak jonni. . itt az indianokon kivul mindenki jott. . . . hanem mert mindnyajan megfizettuk az arat. . es jottunk hivatalossan. . ugy gondoljuk hogy aki vallaja azt a riszket hogy illegalis legyen, annak is ara van, sajnos. . a multheten pl 19 ember halt meg, kamionban hoztak oket, es a homerseklet 50 fokra felment. . sokan tul eltek, azok most a birosagon varjak hogy mi lesz veluk. . tobb mint valoszinu deportalas - haza. . . tehat a kerdes, ha te nem eltek az usaban, hogy mit gondoltok: joga lehete e az illegalis bejovoknek, akik meghaltak, , a csaladja kapjon 42 milliot az allamtol aki ellen az illagalis tett el lett kovetve. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (48)
     
  3. 2003. május 27. 18:3949.
    hat en biztos vagyok benne, hogy tortenik. . csak ha ujsagcikke irjuk ide, az tul "szemelytelen". . ha mint sajat velemenyunket, akkor esetleg nem erdekes, mert ugye kit zavar mondjuk New Zelandban, ha nekem itt felmegy az ingatlan adom??? de ha allitolag lemegy a hazbiztositasok fertelmetes osszege, azt sem nagyon erdekli aki mondjuk Amsterdamban el. . . . de most azert megirok valamit. . ambar gondolom ez sem erdekel sokat. . mi meg itt prusszolunk. . istentelenul. . de esetleg vitanak bedobom. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (48)
     
  4. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 27. 17:1748.
    Ezek szerint semmi nem történik a NagyVilágban. . . ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 26. 22:3347.
    Nos, még bármi megtörténhet. . . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249377 (46)
     
  6. Torolt_felhasznalo_249377
    Torolt_felhasznalo_249377
    2003. május 26. 22:0746.
    Hát, csak gondoltam olcsón meg akarod úszni. . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (45)
     
  7. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 26. 21:1045.
    Köszi!
    Már 2x voltam au-pair, nem hiszem, hogy megint így megyek külföldre. Inkább csak úgy utaznék most már, tudod? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249377 (44)
     
  8. Torolt_felhasznalo_249377
    Torolt_felhasznalo_249377
    2003. május 26. 20:2944.
    Kanadai bentlakásos gondozói (live-in caregiver) program


    "A bentlakásos gondozói program professzionális gondozóknak nyújt kanadai munkalehetőséget. A gondozók olyan magánszemélyek, akik megfelelő végzettséggel rendelkeznek ahhoz, hogy egyedül felügyeljenek gyermekekre, idősekre vagy (fizikai/szellemi) fogyatékos személyekre. A három legfontosabb elvárás, amelynek meg kell felelnie a bentlakásos gondozói programban résztvevőnek. . "

    http://www. heraholding. hu/can. htm
    -- egy lehetőség, hogy eljuss Kanadába. . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (43)
     
  9. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 26. 20:1543.
    Kanada bent van a top 3-ban, ahova el szeretnék utazni! :)))
    előzmény:
    Bogie (42)
     
  10. 2003. május 26. 19:4542.
    Valoban egy nagyszeru vilagvaros Vancouver :)) A gyerkoceim ott laknak, en kb 500 km-re Keletre vagyok toluk, de gyakran megyek, mert nagyon szeretem azt a varost. Remelem egyszer a jo sors teged is elhoz erre a videkre, mert erdemes megnezni :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (41)
     
  11. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 26. 19:3341.
    De jóóól hangzik! :)
    Mindig is különlegesnek tartottam azt az országot, ahol csak úgy néz az ember és nincs semmi akadály a szem előtt csak a természeti szépségek terülnek ele a szeme előtt!
    A Csendes-óceánt még nem volt szerencsém látni, de biztos gyönyörű!
    Gondolom ettől függetlenül Vancouver egy izgalmas világváros a pálmafák árnyékában?
    előzmény:
    Bogie (40)
     
  12. 2003. május 26. 19:2740.
    Valoban BC az egy csuda szep hely :)) Sokan azt mondjak, hogy az Istenek Kertje :)) , bar ez kicsit tulzas, de a Csendes Ocean kozelsege nagyszeru eghajlatot teremt. Ezt mar annyiszor leirtam, de leirom megegyszer, Vancouverben palmafak nonek szabadon az ocean partjan :)))
    Tudod azert a preri tartomanyok is szepek, , , ott valoban "latni" a vegtelent :))))
    A szepseg itt van korulrajtunk barhol is elunk e foldon, csak meg kell latni :)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (39)
     
  13. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 26. 19:1639.
    Szia Bogie! Te aztán jó messzire kerültél! :)
    Fantasztikus egy ország lehet, és nem csak abból gondolom, amit leírtál a 'megemlékezést' a katonáról, hanem az emberekről úgy általában, amit a kanadaiakról hallani, ami 'kiszivárog' a nagyvilágba! Tény, hogy különleges és gyönyörű egy hely! Gondolom Neked BC tetszik a legjobban?
    előzmény:
    Bogie (38)
     
  14. 2003. május 26. 18:4038.
    Elnezesedet kerem Eve, mas forumokon "tekeregtem" es nem valaszoltam a kerdesedre :((
    Kanada Nyugati Partjan, British Columbia tartomanyban elek. Egy mult heti hirt irnek le nektek, mert talan ez a legjellemzobb Kanadara.
    Boszniaban egy helyisegben, ahol a Kanadai bekefenntarto katonak szolgatak ( es szolgalnak ma is ) egy kulturhazat neveztek el Marc Legerrol. Marc Leger Afganisztanban vesztette eletet mikor az USA repulo "veletlenul" a Kanadai katonakat bombazta.
    Marc Leger elotte szolgalt Boszniaban es a helyi lakosok rendkivul nagyrabecsultek, es szerettek ot, ezert az emlekere elneveztek orola a kulturotthont.
    Kanada, hogy ugymondjam "nem sok vizet zavar" a vilagpolitikaban. Az itteni politikai vonal az a beke fenntartasra valo torekves, es rengeteg aid, vagyis segitseg a vilag tobbi orszaganak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (36)
     
  15. 2003. május 26. 13:0837.
    A hír igaz, de. . . . (nem osztogatnak, hanem fosztogatnak).
    Szal nem vagyok igazán otthon a témában, de egy postás ismerősömtől tudom, h az Illatos útra, a dzsumbujba sok családnak visz pénzesutalványt, mert bizonyos összeghatáron felül (50 v 80 eFt, már nem emlékszem pontosan)a postára kell menni a pénzért, nem viheti a pénzespostás. Olyat is hallottam, h a postán óbégattak, h miért kaptak "csak" 90 eFt segélyt. Sztem ebben mindenféle támogatás van, nemcsak családi pótlék. Az, h ezek az emberek zömében miért romák. . . . biztosan a vak véletlen fintora.
    előzmény:
    kysslina (35)
     
  16. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 26. 11:4536.
    Szia Houston!
    Épp az említettek miatt (lehülyézés, kritizálás, veszekedés) gondoltam egy olyan topikra, amely tényekről szól, hiszen már megírták az újságírók. És ugyan azt a témát lehet, hogy más szemszögből írják meg más országokban, így több nézőpont lenne képviseltetve. Természetesen a fórumosok által. Nem hiszem, hogy lenne olyan közülünk, bárhol éljen is, hogy nem vesz kezébe napilapot!

    Bár lehet, hogy túlzottan optimista voltam, egy ilyen 'komoly' téma fehozatalával!?

    Ami a karikatúrákat illeti igyekeztem olyanokat választani (legalább 50-et megnéztem az említett újságokban), amely témák Mo-on és Európában is ismeretesek az USA-ban élőknek pedig egyértelemű /mivel sokan vagytok :)/
    Lehet, hogy én kicsit többet foglalkozom a külpolitikával ('laikus' szinten), mint úgy általában mások, de ez nem jelenti azt, hogy mindent tudok, sőt. Épp ezért szerettem volna ezekről beszélgetni olyanokkal, akik ott élnek és többet tudnak egy adott eseményről, ami máshol 40mp a TV-ben vagy 30 sor az újságban!
    Szóval a karikatúrák nekem tetszettek én értettem, szerintem sokan beszélnek annyira angolul, hogy el tudják olvasni és van olyan jó a karikatúra, hogy ránézésre is sejteni lehet miről van szó!

    Senkit nem állt szándékomban megsérteni vagy más indulatokat kiváltani de ha több millió embernek teszik gondoltam Nektek is fog és akit érdekel az megnézi.
    előzmény:
    houston (34)
     
  17. 2003. május 26. 06:0935.
    Olvastam egy felettebb erdekes hirt, erdekelne, hogy igaz-e?
    A csaladi potlek otthon egy gyerekre: 4. 000, -Ft
    Roma gyerekre 14. 000, -Ft
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. május 26. 04:1534.
    kedves eve7. . . elneztem hogy eddig talan 2 kivetelevel magyarok voltak ezen a forumon. . . aztan megneztem a karikaturakat. . es ugy dontottem irok hozza. . . az otlet ugy gondolom nagyon szep, el tudtam volna kepzelni, hogy ki hol el, megirja mi ujsag kicsi varosaban. . . igy ha mindenki bekapcsolodik, ugyancsak megtudtuk volna mi hol tortenik. . cairotol, san franciscoig. . new zelandtol, dallasig. . lehetett volna valoban nagyon erdekes. . aztan rogton arra gondoltam, hogy ismerve, es belekapcsolodva egy ket forumba, , nemsokaig fog menni a "hiradas", hamar at fog csapni "kritizalni" es lehulyezni egyeneket. . . (megtapasztaltam) aztan megneztem a karikaturakat. . es megmondom oszinten nem ertem. . jeled szerint te Mo elsz. . . . ezek a karikaturak melysegesen "helyi jelegu" dolgokat kritizal. . feltetelezem hogy perfect beszelsz angolul. . de egy karijatura megertesehez, ismerni kell a helyi viszonyokat. . (akarcsak Hoffi vicceit nem lehet leforditani. . ha valaki nem ismerte a magyar viszonyokat sosem ertette volna meg. . ) tehat kerdesem nagyon egyszeru: lehet hogy naiv: te honnan erted meg mit akar kifiguralni??? mar nem is beszelek a pesti emberekrol, akik angulul sem beszelnek???????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (33)
     
  19. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 25. 22:3733.
    Semmi nem kötelező.
    Fel akartam dobni a topicot.
    Nem vagyok szerkesztő.
    Nekem tetszik.
    Lehet, hogy másoknak is.
    Akár esik, akár süt a nap.
    előzmény:
    Rosszido (32)
     
  20. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. május 25. 21:1832.
    örülni. . . talan. . .
    előzmény:
    Rosszido (31)
     
  21. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. május 25. 21:1831.
    Mi vagy Te szerkeztö?Nagyon fog Neked a RBrigi!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (30)
     
  22. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 25. 19:4530.
    Földön. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (29)
     
  23. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. május 25. 19:4429.
    És lélekben nincs is a földön. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249377 (27)
     
  24. Torolt_felhasznalo_249377
    Torolt_felhasznalo_249377
    2003. május 25. 19:4428.
    Most már nyugodtan alhatunk. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_249377 (27)
     
  25. Torolt_felhasznalo_249377
    Torolt_felhasznalo_249377
    2003. május 25. 19:4327.
    A cikket olvasva azon mosolygok, h amerikai kutatócsoport pénzt, energiát, fáradságot nem kímélve, megfeszített munkával bebizonyította, h "boldognak tűnő" buddhista szerzetesek nem csak álcából, hanem TÉNYLEG boldogok.

    Vagyis, megnyugodhatunk: ha szembetalálkozunk egy szerzetessel bárgyú mosollyal az arcán, akkor nem rajtunk mosolyog, hanem mert boldog. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (26)
     

Címlap

top