Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

World News

Torolt_felhasznalo_534787
Torolt_felhasznalo_534787
Létrehozva: 2003. május 24. 20:36
Sziasztok!
Ez a topic azzal a szándékkal indul, hogy a napi világ-politikai eseményeket Mindenki (!) számára elérhetővé, érthetővé, általunk beszélhetővé és talán követhetővé tegyük!

Arra gondoltam, mivel ilyen topic még nincs, (bár ha jól emlékszem már volt kísérlet) és annyi ország képviselteti magát Veletek az nlc-n, hogy izgalmas lenne, ha mindenki az általa olvasott országos napilap címoldalán szereplő híreket, mely fontos és mindenki számára érdekes, megosztaná Velünk! Vagy az országos TV csatornák napi világhíreivel kapcsolatos eseményeket megbeszélnénk!
Mivel ezek világpolitikai események mindenki hozzá tud szólni!

Minden személyeskedés, politikai hovatartozás és egyéb előítélet nélküli beszélgetéseket gondoltam, hiszen mindenki olvas újságot, néz TV-t, van véleménye és a politika igen is fontos!
Ami nem zárja ki, hogy más izgalmas egyéb világra szóló eseményekről is szívesen olvasunk, legyen az sport vagy film!

Szóval remélem egy klassz topic indul és szívesen beszélgetünk majd egymással! :)
  1. 2003. június 5. 18:32151.
    Neha megnezem a Martha musorat a TV-ben, de legjobban az altala kiadott magazint szeretem. Nagyon szep, elegans kivitelezesu, gyonyoru kepekkel, receptek, jotanacsok, stb. Itt egy jo otlete, kerti viragok, vagy szobanovenyek apolasara: keverj ossze 1 L vizben 1/4 pohar (kb. 6 dkg, tobb, vagy kevesebb) suto szodat (sodabicarbonat) es ugyanannyi epsom sot. (magnezium sulfate) Ezzel spricceld a novenyeidet minden negyedik heten. Most megyek es megveszem a legujabb magazinjat, habar eleg draga, de majd a bukszam melyere nezek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. június 5. 18:30150.
    tegnap este meg irtam ehhez a temahoz. . eltunt. . itt nem arrol
    van szo, hogy en maskepp latom mint bogie. . en azt
    meseltem el, hogy egy ugyved beszelt a tv-ben, es azt mondta
    ha Martha az elejen beismeri hogy mi tortent. . es vallalja
    ez mar regen vege lenne. . . de az egoja nem engedte, hogy beismerje
    jelenleg azert van a cirkusz, hogy amiket allitott, nem ugy volt
    amit en mondtam, mint sajat velemeny, , , hogy neki egy
    par szazezerert nem lett volna szabad a nevet reszkirozni

    jelenleg mint irtam az a kar, hogy o miben van. . es az is nagy kar, hogy
    nagyon sok ember megint rengeteget vesztett penzt. .
    volt olyan hogy a kotvenye $60 ert. . . tegnap allitolag % 5. . . . kepzeld megint
    hanyan mit vesztettek. . . ezert kar. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (149)
     
  3. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 5. 17:52149.
    Most már emlékszem ugyan ezt láttam én is. És köszönöm az emlékeztetőt. Tudtam, hogy valaki többet fog tudni róla! :-)
    Ezek szerint a Te véleményed szerint nem 'csinált' semmi rosszat? Amiről Houston írt, azt Te másképp látod? Arra a tőzsdei manipulációra gondolok.
    előzmény:
    Bogie (148)
     
  4. 2003. június 5. 17:44148.
    Szivesen :)
    előzmény:
    Rosszido (147)
     
  5. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 5. 17:39147.
    Kösz.
    előzmény:
    Bogie (146)
     
  6. 2003. június 5. 17:30146.
    Martha lengyel szarmazasu. Pici koratol, miutan o volt a legidosebb (5 vagy 6 gyerek kozul) a haztartasban es mindenben segitenie kellett. Apja egy rendkivul szigoru ember volt, es Marthanak mindent meg kellett tanulni, a befozestol a kisebb javitasokig a hazban. Jo tanulo volt, es nagyon szep, igy a papa bevitte ot 16 evesen egy modell-reklam ugynokseghez akik foglalkoztatni kezdtek. Erettsegi utan tovabb tanult, es kozben egyre tobb modell munkat kapott New Yorkban, abbol fedezte tanulmanyait. Ott ismerkedett meg a ferjevel, aki kezdo ugyved volt. Mikor osszehazasodtak Martha aposa javasolta az ambiciozus fiatalasszonynak, hogy dolgozzon a New Yorki tozsden, es Martha belement, mert a ferj, hogy finoman fogalmazzak, kevesbe ambiciozus volt. Nehany evig dolgozott a tozsden, majd a ferj kezdett ideges lenni a feleseg sikerei miatt, es egy rossz tozsdei dontes utan Martha beleegyezett, hogy otthon marad , eladtak a New Yorki szep appartmantat es kikoltoztek New York kornyekere. A haz amit vettek regi nagy haz volt, de rettento rossz allapotban, es Martha ugy dontott, hogy o azt renbe hozza. Nekifogott es megcsinalta !!! Kozben azert anyagi gondok is lettek, es akkor kezdett el a regi modon sutni-fozni. A sutemenyeit a helyi piacon arulta, es elkezdett magan hazaknak partykra fozni, sutni, dekoralni. Igy kezdodott az igazi uzlet, es egyre tobb megrendeloje lett, megalapitotta a vallalatat es megallas nelkul dolgozott. A csalad a sok penzt nem banta, meg a jo eletet, de az , hogy szinte soha nem volt veluk nem tetszett nekik, igy a ferje elvalt tole. Gondolom nem ment el ures kezzel o sem, mert itt megitelnek a ferjnek is, ha az asszony az aki nagyobb jovedelemmel rendelkezik. Martha egy inteligens, okos, es a munkanak elo uzletasszony. Valoban Bagoly, ha mar itt tartunk, az a baj, hogy "asszony".
    Nekezd, ne aggodjal a tv show es a magazin is megmarad, Martha ugyan lemondott az "elnoki" poziciorol a sajat cegenel, mert a ceg a tozsden jegyezve van, tehat miutan bunteto eljaras alatt all, nem lehet a ceg elnoke, de azt hiszem az uj pozicioja "creative fonok". Rohadt es undorito, hogy az uzleti feltekenyseg arra kenyszeritette, hogy a sajat, o alatala kemeny munkaval letrehozott multimillokat ero vallalatanak a vezeteserol le kellett mondania.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2003. június 5. 16:59145.
    :))))))ez nagyon jo!
    Martharol: olyasmit csinalt, amit en is szeretnek, de en keptelen vagyok ra.
    Rosszido! Tulajdonkeppen komplett haztartasvezetest mutatott be a tv-ben, de nagyon sokoldaluan es szinvonalasan, tele otletekkel(persze reklammal), az ujsagjaban szinten, aztan ebbol beindult es naggya lett a "kisember".
    előzmény:
    Bagoly (144)
     
  8. 2003. június 5. 16:14144.
    En meg mindig azt mondom, Martha egyetlen bune, hogy egy nagyszeru uzletasszony - nem uzletember. Minden elismeresem az ove. Legkonnyebb a rosszat elterjeszteni valakirol! Emlekszem egy viccre, boldogult Martin Luther King eletebol, akit az FBI ejjel-nappal uldozott es kigyot-bekat kiabaltak ra. A vicc: "King nem is neger. Az FBI feketitette be. "
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 5. 15:27143.
    Szívesen, máskor is gyere. :-)
    előzmény:
    Rosszido (142)
     
  10. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 5. 15:23142.
    Kösz. Igy mar egy kicsit masabb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (141)
     
  11. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 5. 15:12141.
    Pár éve láttam a CNN-n egy beszélgetést Martha Stewarttal és akkor nagyon szimpatikus volt. Már nem emlékszem pontosan, hogy honnan indult, de átlagos család, élet stb. Aztán kiatalálta, hogy lehetne az otthonát szebbé, jobbá tenni, különleges recepteket, ételeket talált ki. A kerttel kapcsolatban is újított, egyedi, 'házi' készítésű tárgyakat alkotott a lakásában. Aztán megalapítota az újságját, amiben ezeket leírta.
    És még sok minden mást is létrehozott amire már tényleg nem emlékszem! :)
    A mostani botrányáról pedig a tegnapi CNN adásból hallottam ezért kérdeztem rá a külföldön élő hölgyeknél! Mivel ők biztos többet tudnak. Nálunk tényleg nem ismert, én sem tudnám ki ő, ha nem lett volna az ominózus műsor.
    Így jó? Nem volt szándékos a rövid válasz! :-)
    előzmény:
    Rosszido (140)
     
  12. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 5. 15:05140.
    Hat ebböl sok mindent megtudtam. . . kösz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (138)
     
  13. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 5. 14:58139.
    Gondolod, hogy lesz majd lehetőségünk egyszer megmutatni, hogy hogyan illik viselkedni sikeresen és gazdagon? :-)))))
    előzmény:
    nekezd (136)
     
  14. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 5. 14:57138.
    Ha elovasod a többiek válaszát akkor megtudod, ennél többet én sem tudok, mert csak néhányszor láttam. Az USA-ban ill. Kanadában élők jobban ismerik, a műsorait például.
    előzmény:
    Rosszido (135)
     
  15. 2003. június 5. 08:30137.
    sajnos nem lattam, nem is hallottam rola. . de nagyon sok rosszat is irnak rola, hogy utalatos, meg kapzsi, meg konyortelen, meg a lanya sem beszel vele. . de ezek lehetnek pletykak, irigyek hozzaszolasai. . hogy kemeny egy no lehet, hat istenem, , nem a gyengekbol lesznek oriasok. . . en azert sajnalom hogy lebukott mert: eloszor is nagyon jo volt a showja, nagyon szinvonalas. . masodszor gyonyoru volt a magazinja. . harmadszor, mert nagyon sokan akik hittek benne, most odaveszett a penzuk. . volt hogy a reszveny $60 dollar volt. . allitolag ma 5 korul. . . szamitsd ki, hany ezren, mi penzt vesztettek, mert hittek benne. . . ezert a masoknak a benne levo hite miatt neki sosem lett volna szabad megtenni amit megtett. . . kar az egeszert. . erte is, meg a vesztesekert is. . .
    előzmény:
    kysslina (134)
     
  16. 2003. június 4. 22:34136.
    Nagyon szeretem a show-jat, szinvonalas, es kulonosen azert kedvelem, mert nem csak azt mutatja be, hogyan vasarlohatok milliomoskent egy jo minosegu stelazsit, hanem azt is, hogy hogyan lehet sajatkezuleg jo dolgokat csinalni, ami altalaban kisebb osszegbol megteheto. a tobbi hasonlo musort is szeretem, de az ove a legszinvonalasabb es sokoldalubb. Kar, hogy igy elszallt. Nem o az elso es nem is az utolso. Sajnos nekem nam all modomban megtudni magamrol, hogy elszallnek-e, ha egy ekkora birodalmat kiepitenek:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (133)
     
  17. Torolt_felhasznalo_543466
    Torolt_felhasznalo_543466
    2003. június 4. 22:32135.
    Ki ö?Martha Stewar`t?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (131)
     
  18. 2003. június 4. 21:21134.
    Nemregen volt egy film rola az NBC-n vagy az ABC-n, az eleterol, de sajnos nem tudtam megnezni. Nem sokat tudok rola, de jo lett volna latni a filmet, hogy hogyen lett azza, ami. Latta valamelyikotok?
    előzmény:
    houston (132)
     
  19. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 4. 21:15133.
    Így már értem. Igen, legutóbb is azt hallottm, hogy nagyon 'elszállt' magától. Tényleg olvastam, meg láttam, hogy micsoda birodalmat teremtett a szó szoros értelmében. És ez tisztelendő, de azért a kapzsiság . . .
    És most mi lesz, pénz büntetés, esetleg börtön? Gondolom presztízs veszteség az egyértelmű! Sokat vesztett a tulajdonképpen semmiért!
    Jól mondtad főleg a Nevét. Pont amiért Ő volt az, aki!
    előzmény:
    houston (132)
     
  20. 2003. június 4. 21:01132.
    hat igen. . ez ment ma egesz nap. . . sajat velemeny: (mert mar megvadoltak hogy a nep szoszolojanak tartom magam!) szoval nagyon szeretem a showjat. . gyonyoru magazinja van. . mondanam hogy a National Geographic szintjen, es azt elso rangu. . . no most ha valakinek ilyen "neve" van, akkor annak nagyon fontos hogy mindig, minden korulmenyek kozott csak olyat tegyen, ami torvenyes. . o, aki maga is stock brocker volt. . van osszekotetese. . mikor a gyogyszerrol kiderult hogy sajnos, nem az, amit allitottak rola, a haverja, felhivta, es figyelmeztette, hogy holnap kijon az igazsag. . erre o gyorsan eladta a 4000 stockjat. . masnap lezuhant, , mindenki aki benne volt vesztett. . . no most ezt ket fele kepen lehet nezni. . te, vagy en, ha ilyet tudnank meg(persze ez a baj, hogy mi ezt nem tudjuk meg) akkor biztos te is, en is eladnank. . . de ezt o nem engedhette meg maganak. . velemenyem szerint, aki mar ugyis billiomos. . with a b. . . az tudja lenyelni a tomeggel, hogy veszit egy par szaz ezret. . . istenem. . mindenki mas veszitett, olyan is, akinek nincsen billioja. . o megtette, amitre nagyon vigyaznak. . ugynevezett belso titkott tudott, ami buntetendo. . . . no most, mint ma egy ugyved mondta, ha ezt lenyeli, beismeri, bocsanatot ker. . buntetest fizet. . stb. stb. . mar regen vege lenne. . de o. . mert nagy az egoja. . mindennek az ellenkezojet allitotta. . . ez itt volt a bibi. . . ezert fog most fizetni, sajnos a nevevel. . . . kar erte, mert nagyon meltanyolom a tehetseget. . de nem meltanyolom a kapzsisagat. . ha valaki neki fontosabb kellett volna hogy legyen a neve, mint egy par szazezer . . . . . ezert most milliokat fog veszteni. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (131)
     
  21. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 4. 20:25131.
    Az Amerikában élő hölgyektől kérdezném, hogy mi a véleményetek Martha Stewart-ról, most mondják a CNN-n, hogy megvádolták, mert hamis információkat adott a nyomozóknak! De az elejéről lemaradtam, hogy alapjában mi volt a vád. Azt tudom, hogy kb 1 éve már gondjai vannak.
    Korábban a Larry King műsorában láttam azért tudom ki ő. De Ti biztos többet tudtok róla!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 4. 20:21130.
    Én is szeretném. . . :))))
    előzmény:
    nekezd (129)
     
  23. 2003. június 4. 18:57129.
    Tudod Canada a mentalitasaval pozitiv, udito latvany a politikai terkepen. Szeretem Canadat:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (128)
     
  24. Torolt_felhasznalo_534787
    Torolt_felhasznalo_534787
    2003. június 4. 18:54128.
    Canada nagyon szuper hely, most már biztos, olyan sokan vagytok itt onnan! :)))
    Azért érdekes, hogy mely országok adják a Nobel-díjasokat, nem csoda, hogy sok könyv meg tanulmány jelenik meg a témában! :)
    előzmény:
    nekezd (127)
     
  25. 2003. június 4. 18:31127.
    Nem titok: Canadaban vagyok. Lassan mar egy eve:))Szeretek itt lenni. A Nobel-dijasokra visszaterve, a sorrend lelekszamra aranyosan szamoltak ki. Ausztria, Svedorszag, Svajc, Dania a sorrend.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_534787 (126)
     

Címlap

top