Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

World News

Torolt_felhasznalo_534787
Torolt_felhasznalo_534787
Létrehozva: 2003. május 24. 20:36
Sziasztok!
Ez a topic azzal a szándékkal indul, hogy a napi világ-politikai eseményeket Mindenki (!) számára elérhetővé, érthetővé, általunk beszélhetővé és talán követhetővé tegyük!

Arra gondoltam, mivel ilyen topic még nincs, (bár ha jól emlékszem már volt kísérlet) és annyi ország képviselteti magát Veletek az nlc-n, hogy izgalmas lenne, ha mindenki az általa olvasott országos napilap címoldalán szereplő híreket, mely fontos és mindenki számára érdekes, megosztaná Velünk! Vagy az országos TV csatornák napi világhíreivel kapcsolatos eseményeket megbeszélnénk!
Mivel ezek világpolitikai események mindenki hozzá tud szólni!

Minden személyeskedés, politikai hovatartozás és egyéb előítélet nélküli beszélgetéseket gondoltam, hiszen mindenki olvas újságot, néz TV-t, van véleménye és a politika igen is fontos!
Ami nem zárja ki, hogy más izgalmas egyéb világra szóló eseményekről is szívesen olvasunk, legyen az sport vagy film!

Szóval remélem egy klassz topic indul és szívesen beszélgetünk majd egymással! :)
  1. Torolt_felhasznalo_841098
    Torolt_felhasznalo_841098
    2006. február 8. 21:5817801.

    Egyébként náluk a serdülőkor sokkal hamarabb bekövetkezik, a beavatkozást általában még előtte elvégzik, az átlag életkor 6-8 év. Egy lány azt mondta, hogy 4 éves volt, amikor összevarták és ő könyörögte ki az anyjától, hogy együtt csinálhassa a nővérével. Az anyja először nem akart belemenni, mondván, hogy még túl fiatal, aztán mégis engedett a 4 éves lány könyörgésének!

    Igaz, hogy ez az állapot visszafordítható, de ha ugyanolyan körülmények között nyitják szét, mint ahogy összevarták őket, a szenvedéseiken nem sokat segít.

    előzmény:
    Gezaguza (17793)
    2006-02-08  18:56
  2. Torolt_felhasznalo_841098
    Torolt_felhasznalo_841098
    2006. február 8. 21:5117800.

    Nézd Houston, abban mindketten egyetértünk, hogy az infibuláció egy barbár dolog és valahogy meg kell állítani. Ez egy olyan tradíció ami a nőt mint tárgyat kezeli, akit a férfi birtokol, akinek azon túl, hogy nincs joga a szexuális örömökhöz kötelessége viszont a férfi kielégítése és az utódok nemzése és még a szenvedést is viselnie kell.

    Szerinted mit kellene csinálni ezekkel az emberekkel? Ha te odamész hozzájuk és elmagyarázod nekik, hogy hagyják abba, szerinted megértik, hisznek neked? Itt olyan ősi hagyományokról van szó, amit nem lehet csak úgy hirtelen félresöpörni mintha sosem létezett volna! Ez náluk egy olyan szertartás, ami előbb-utóbb minden lányt érint, amire kisgyerek koruk óta készülnek, amit a család nő tagjai szerveznek meg, nem a férfiak! A nő (gyerek) az, aki alá akarja vetni magát az infibulációnak, mert ezt csinálták az anyjával, a nővéreivel, a barátnőivel. Mert arra vannak ítélve, hogy szolgálják a férfit és szenvedjenek érte és ez számukra természetes, el sem tudnák képzelni másképp az életüket. Az anyának természetes, hogy, hogy a lányát alávetik ennek a szertartásnak, ami büszkeséget jelent nekik, éppen ezért nem mutatják a szenvedésüket, titkolják a fájdalmaikat.

    Itt hagyományokról van szó, a vallásnak semmi köze ehhez. Szerencsére sok férfi és nő ezekből az országokból a nyugati országokban tanult, orvosok lettek, majd visszatértek a hazájukba és küzdenek a nők jogaikért azért, hogy ez a barbár szokás véget érjen. Pl. egyik megoldás egy jelképes infibuláció elvégzése, kórházi körülmények között, igazi orvosok által, análkül, hogy megcsonkítanák a női nemi szervet. Így a hagyományokat is tiszteletben tartanák. ugyanezek az orvosok segítenek a már megcsonkított nőkön is.

    Mindehez viszont sok-sok pénzre, kórházakra, türelemre és időre van szükség, mig ezekben a nőkben tudatosul, hogy női létük nem egyenlő a jogtalansággal és a teljes kiszolgáltatottsággal a férfiak felé.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17792)
    2006-02-08  18:18
  3. 2006. február 8. 21:3817799.

    Szia  Houston!!

    No,  most  tenyleg   rosssssszzzzzzzzzal  leszunk.

    A  f...    egye  meg  oket!! Kit  erdekel,  hogy  b...z-nak e  vagy  sem,  es  hogyan??

    Dogoljenek meg!

     

    Mennel  kevesebb van  beloluk  annal  jobb!!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17797)
    2006-02-08  19:33
  4. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2006. február 8. 19:4717798.

    En mar nem elek Calif-ban egy jo par eve.

    Nekem Arnold beszede nagyon tetszett amit a valasztaskor a republikanusok convention-jen tartott.

    Hogy milyen vezeto nem tudom. De te miert gondolod, vagy mit tudsz ami vegett ugy erzed hogy nem jo?

    Azt tudom hogy egy nagyon lerobbant allamot vett at. Ahol a nep maga rugta ki valasztassal a volt vezetot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (17788)
    2006-02-08  14:31
  5. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2006. február 8. 19:3317797.
    Like I said.......nice people!!!!!  
    előzmény:
    Gezaguza (17793)
    2006-02-08  18:56
  6. 2006. február 8. 19:2617796.
      Isten hozott draga szep jucimuci! valamiert nagyon ruhellsz, de sebaj. Amiatt ne aggodj, hogy nekem mit ad a ferjem... 
    előzmény:
    jucumuca (17795)
    2006-02-08  19:23
  7. 2006. február 8. 19:2317795.
    oh...lest we forget---
    MissPiggy kedves, ha neked minimum 2x egy heten megadna a ferjed azt ami a Schwarzeneggernek V A N ---
    akkor nem lennel egy ilyen ideges, haragos, puffancs!!!



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (17788)
    2006-02-08  14:31
  8. 2006. február 8. 19:2117794.
    Olyasmi kene, amivel a forumokon is be lehetne varrni egyesek szajat!!!
    Tudom.....tudjuk.......most rogton beir valki, hogy a mi szankat kene bevarrni.....

    na, megyunk szankozni!!!


    előzmény:
    Gezaguza (17793)
    2006-02-08  18:56
  9. 2006. február 8. 18:5617793.
    en ugy tudtam, hogy az afrikai mozlem orszagokban is, mint pl. Sudanban.
    Tulajdonkeppen, mindenhol ahol mozlemek elnek.
    De, hozza kell tenni azt is, hogy az "infibulation" (osszevarras) nem ugyanaz mint a "circumscision" amikor is kivagjak a clitorist.

    Itt egy eleg jo magyarazat errol :

    Infibulation, in its modern use of the word, is the practice of surgical closure of the female labia majora by sewing them together to seal off the female genitalia, leaving only a small hole for the passage of urine and menstrual blood. This is usually done on young girls around the onset of puberty, to ensure chastity. It is usually linked with female circumcision, or removal of the clitoris and, usually, the labia minora as well, in order to render women theoretically less sexual. Female circumcision is often confused with infibulation, but they are distinct procedures.

    These practices are mostly confined to sub-Saharan Africa cultures. They are usually performed without anesthetic and in unsanitary conditions, and without the consent of those infibulated. Many of the subjects of these practices have experienced severe infections and reproductive disorders as a result of these practices, and even death. Infibulation is usually reversed at the time of a girl's marriage by simply cutting the connected tissue.

    These practices have been widely condemned by other cultures as barbaric and cruel. According to the United Nations' End Fistula Campaign, this particular form of female genital cutting contributes to the development of organ damage and incontinence resulting from prolonged and unsuccessful efforts to give birth (obstetric fistula).

    Historically, infibulation has referred to the suturing of the labia, or suturing the foreskin of the male. This has been performed on slaves in ancient Rome to ensure chastity, as well as voluntarily in some cultures. Without removing tissue, it was intended to prevent sexual intercourse, but not masturbation. The use of the word 'infibulation' has recently been applied to the more severe African practice. Traditionally, the African practice was called pharaonic circumcision, and is not technically infibulation.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17792)
    2006-02-08  18:18
  10. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2006. február 8. 18:1817792.

    koszi a cikket. En pontosan tudtam mi ez a mutet, es azt is hogy mai napig is csinaljak. Csak azt nem tudtam hol gyakoroljak.

    Nice people! They just lovvvvvvvvve their woman....  

    persze a valasz majd rogton jon akik "szeretik" ezt a bekes, kedves nepet, hogy nem mindenki ilyen...

    jo.....koszonom! Most mar megnyugodtam.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_841098 (17791)
    2006-02-08  17:26
  11. Torolt_felhasznalo_841098
    Torolt_felhasznalo_841098
    2006. február 8. 17:2617791.

    Arrol melyiktek tud pontos felvilagositast, hogy melyik arab orszagban kevetnek el nokon clitorectomy-t??????

    Jelenleg kb. 230 millió nő van, akin infibulációt végeztek ( a női nemi szervek körülmetélése, megcsonkítása). Évente kb. 30 millió lánygyermeken végzik el ezt a "műtétet", fájdalomcsillapítók nélkül és sterilnek egyáltalán nem mondható körülmények között, aminek következményeként már gyermekkoruktól állandó fájdalomra és szenvedésre vannak ítélve, a fertőzésekről és az egyéb komplikációkról nem is beszélve.

    Az országok, ahol a mai napig gyakorolják az infibulációt: Szomália, Dzsibuti, Etiópia, Sierra Leone, eritrea, Egyiptom. Ez egy olyan hagyomány, amit a bevándorlók is folytatnak. Olaszországban pl. 30-80 000-re becsülik az ilyen nők számát és egyre újabb és újabb gyerekek lesznek az áldozatai.

    Az infibulációt 6-8 éves kor körül végzik el, sokszor már előbb is. Az anyák számára is természetes, hogy gyermekeiket kitegyék ennek a szörnyűségnek, akkor is ha tisztában vannak vele, hogy ezzel egész életükre szenvedésre vannak ítélve.

    A jelenségre az európai nagyvárosok iskolában is felfigyeltek, hogy bizonyos lánygyerekek órákat töltenek a mosdóban és láthatóan szenvednek. Olaszországban a  törvény tiltja és bünteti az infibulációt és a legtöbb Eu országban is várható hasonló törvények bevezetése.

    Az UNICEF az infibulációt az emberi jogok elleni egyik legjobban elterjedt és legtartósabb  erőszaknak tartja. Ezért 0 toleranciát hirdetett  ellene. Tegnapelőtt tartották az infibuláció elleni világnapot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17770)
    2006-02-08  05:34
  12. hus
    hus
    2006. február 8. 16:4917790.

    Most, amikor olvastalak, probaltam tobbet tudni a dolgokrol es ezt talaltam:

    Eladtak az MTV Szekhazat, bizonytalan helyzetben kerult  a csatorna, ugyanis 1,8 milliard forintos berleti dijjal tartozik.

    Nesze neked adossag. Ilyen korulmenyek kozott ki fogja vallalni, hogy tovabbra is adja az adasait a TV allomas? Az uj tulajdonosnak lesz majd ezek utan lehetosege  beszedni az altala kiszabott berleti dijat?

    előzmény:
    kysslina (17783)
    2006-02-08  06:30
  13. 2006. február 8. 15:0417789.
    Nekem mindig gyanus, ha egy ember (apan, anyan kivul) jot akar, kulonosen, ha az illeto politikus. Ismeritek a szolas-mondast: A pokolba vezeto ut joszandekokkal van kikovezve.
    előzmény:
    Gezaguza (17786)
    2006-02-08  07:14
  14. 2006. február 8. 14:3117788.
    Arnoldnak lehet, hogy csakugyan van eleg penze, neki valami MAS hianyzik...amire egy politikusnak szuksege van...
    előzmény:
    Gezaguza (17786)
    2006-02-08  07:14
  15. 2006. február 8. 07:1917787.
    Kysslina---ne felejtsd el, hogy most mar MINDEGY!!! Mindegy, hogy KI a President, mert :
    1. A Cheney mondja a Presidentnek, hogy mit csinaljon
    2. Mar ugysem tart sokaig ez a regime
    3. A VALODI Government a Federal Reserve
    előzmény:
    kysslina (17773)
    2006-02-08  05:45
  16. 2006. február 8. 07:1417786.
    Ez egy erdekes kerdesed volt Houston: ..."Elhiszed te hogy egy milliomos neked akar jot????.."

    erre nekem az a valaszom:
    JOT csak az anyam s apam akartak nekem....
    De, ha mar milliomos es szegeny Presidentekbol kell valasztanom, akkor a gazdagot valsztom!!! Tudod miert? Mert a szegenynek fel kellett cseperednie es kuzdenie minden lepesert felfele, es ki tudja milyen maffiaknak adta el magat kozben, stb. stb.
    A gazdag fiu NEM a penz miatt akar President lenni!! Nem tartozik senkinek semmivel, es nem lehet MEGVASAROLNI!!!
    Tehat, mivel a president-job nem is fizet valami sokat, ezert sokkal idealistabb embert kaphatsz, nem pedig penzre es pozicioa torekvo"t.

    Nezd a Schwarzeneggert---le mondott mindenfajta fizetesekrol, mert van eleg penze. O" erdek nelkul akar segiteni a hulye nepen....
    persze, emiatt az IRIGYEK ellene vannak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17777)
    2006-02-08  05:54
  17. 2006. február 8. 07:0717785.
    a Sudanban (Afrika)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17770)
    2006-02-08  05:34
  18. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2006. február 8. 06:4917784.

    Tudod nekem Clintonnal semmi bajom nem volt addig amig nem csinalt a poziciojabol bohocot. De mikor vittek a -ha jol emlekszem Star riportnak hivtak - ladaszamra, es kiderult a sok turpissag, ugye szabad sajto.....az egesz vilag latta. Eppen hazamentem...no tud meg, rajta rohogott a vilag! Es nekem ez nagyon nem tetszett!

    (mondjam azt hogy talan mindig azt "vedem" akit szidnak""

    Most amikor Gore uvolt teli torokkal hogy Bush hazudott!!!!!

    akkor eszembe jut, talan emlekszel ra, hogy Clinton lebombazott egy akkor azt hittek WMD gyarat.....amirol kiderult hogy aszpirint gyartottak! Emlekszel erre? Akkor is rajtunk rohogtek, hogy lam a hulye amerikai!

    Tehat mar o is azt hitte, neki is a kemek ugy mondtak hogy igen is van WMd....ezt most valahogy elfelejtik, most azzal bohockodnak hogy Bush hazudott!!!!

    Ma.......a Mrs King temetesen......egy fekete akarki....megint csak torka szakadtabol......Bush hazudott......es ott all az elnok a hata mogott......tiszteletbol a temetesi szenttartason!!!!!!!

    A feketek meg felallva tapsoltak.....igy igaz!

    No erted mar miert utalom amit muvelnek??????

    előzmény:
    kysslina (17783)
    2006-02-08  06:30
  19. 2006. február 8. 06:3017783.
    Most olvastam, hogy valamilyen canadai érdekeltségű cég van benne a Magyar Televízió privatizálásában. illetve az nyerte meg.
    előzmény:
    hus (17781)
    2006-02-08  06:22
  20. 2006. február 8. 06:2717782.
    Előszőr, illetve még otthon úgy gondoltam, jöhetne már egy milliomos is politikusnak, mert az végre már nem azért vágyna politizálni, hogy megszedje magát. Eszembe jutottak akkor olyanok, mint gróf Széchenyi, aki bizony maga is vagyonos volt, hazaszeretetből, politikai érzékenységből tette, amit tett. (Igaza lehet Gézának velem kapcsolatban, bizton dinnye vagyok, idealista), szóval gondoltam, valami ilyesvalaki kéne megint.

    Hát tévedtem. Úgyhogy bár kedveltem Clintont, és a feleségét is az ismereteim szerint, szóval velük elfogult vagyok, úgyhogy a véleményem ismét nem érne semmit. Bushnak már az apját sem kedveltem, van ebben biztosan "szimpatikus, nem szimpatikus" dolog is..

    Amerikát irányítani! Nos a bölcsek köve sem lenne ehhez elegendő eldönteni, de a felhozatal bizony nem kecsegtet semmi jóval.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17777)
    2006-02-08  05:54
  21. hus
    hus
    2006. február 8. 06:2217781.

    Gratulalok,hogy a baratokkal a mai napig beszelsz. Jo baratsag sokat er!

    Lattam egy par vitat es politikai musort, amit ha jol ertelmeztem, akkor nagyon csehul allnak a magyarok most. Elsosorban anyagilag.Nagyon sokat koltenek, a Ferihegyi repuloteret berbe adtak, a penzt a felkert kolcsonok  kamatainak fizetesere mar el is koltottek. Munkahelyi problemajuk van, a gyarakat  beszuntetik, vagy kulfoldre viszik es hasonlokat. Valoban ugy van, vagy ez az ado csak rosszakat tud mondani?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17780)
    2006-02-08  06:07
  22. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2006. február 8. 06:0717780.

    En nem tudom fogni a computeremen....igy nem sokat tudok rola hogy mit mutatnak. Miert kerded?

    En csak onnan tudom hogy mi van, hogy az elmult evekben gyakran jartam haza, es mikor itt vagyok hetente beszelek tobb barat/rokon/ismerossel.

    En mai napig tartom a kozepiskolas baratnokkel a kapcsolatot! mit szolsz?????  

    előzmény:
    hus (17778)
    2006-02-08  05:55
  23. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2006. február 8. 06:0217779.

    Lina.....jol mondod.....es eszem agaban sincs egy kalap ala venni mindenkit.

    De......hol vannak akiket te meg en ismerunk????? Itt! Mert ok is elmenekultek, mert normalisak voltak.

    De akik ott maradtak, se iskolazottsag, se kepzes, se munka...valamit kell veluk kezdeni. Hitler ugyezt csinalta mikor beallt a haboru elotti rossz vilag. Miert van rossz vilag.....mert....ujjal mutogattunk....mindjart van ok! Igy lehet csak elkepzelni hogy egy olyan kulturalt es intelligens nep mint a nemet embert egesen gaz kamraban.

    Normalis esszel ugye nem lehet felfogni!

    Az araboknal az olaj magnasok nem tudnak mit kezdeni az arannyal amiben furdenek. A nep meg a szegenynel is szegenyebb...ahogy elnezem ugy oltozkodnek mint Krisztus idejen. Az utcak ......nem voltam meg, de mar soktol hallottam, meg most az iraqi kepeket latjuk.....rettenetes a nyomor. Mit kezdjenek ezzel a sok munkanelkuli , erejeben levo fiatal ferfivel?????? Puskat a kezukbe, es a nyugat a hibas!

    Ilyen egyszeru......persze hogy nem maga a vallas ami rossz....hanem ahogy felhasznaljak a vallast hogy gyuloletet szitson a nyugat ellen!

    ERtem en azt Lina, hidd el jobban, mint gondolnad.

    Gazdag ember nem rohan az utcara......a szerencsetlen nyomorult, akinek semmije sincs csak a puszta okle!!!!!! De sajnos sok van beloluk akik szegenyek! Ezert tartom ijesztonek a helyzetet!

    előzmény:
    kysslina (17776)
    2006-02-08  05:52
  24. hus
    hus
    2006. február 8. 05:5517778.
    Nagyon igazad van, elszakadtam mar az ottani  valosagtol.  Bele sem merek szolni nagyon a vitakba. Baratoktol hallok egy par dolgot, de inkabb panaszkodnak mostanaban. Viszont lattam Duna TV musorokat. Errol az adorol mit hallottal? Majd megirom, hogy miert kerdezem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17774)
    2006-02-08  05:46
  25. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2006. február 8. 05:5417777.

    Tudod Lina ketto kozott lehetett valasztani.

    Kerry, Mrs Clinton felek, meg Kennedyek.....meg Bush.....

    no most mi van????

    Mindegyik tobbszoros milliomos, ezt tudjuk, sot Kerry meg gazdagabb!

    Elhiszed te hogy egy milliomos neked akar jot???? Mert azert ennyire naiv mar meg en sem vagyok  A hatalom kell! A meg tobb penz. A meg nagyobb hatalom.

    Es ami meg most megy......hat isten bizony el nem tudom kepzelni hogy a kovetkezo elnok demokrata legyen. Annyira elszalaldtak a valaosagtol, annyira teli vannak gyulolet beszeddel, hogy rossz hallgatni! Folyik egy fertelmes, mocskos harc. De ha valaszztani kell......inkabb Bush mint Carter (24% kamatja) Clinton, vagy Kennedy......

    Ez van! Eszi nem eszi, nem kap mast.

    Nekem meg mint dolgozo kisembernek ......egyik sem ertem van ott, vagy harcol a hatalomert. Az meg hogy Europa mit mond? Ismetli a demokratak szoveget! Igazuk van, nem lehet oket meghazutolni hogy nem igaz! Erted? Igy mukodik! Nincs az a mocsok amit mar ki nem mondtak, el nem uvoltoztek (mert nem is beszelnek normalis hangon...lasd Mrs. Clinton, Mr Goore, Mr Kennedy....uvoltenek.....torkuk szakadtabol...hogy meghalljuk....gondolom  

    előzmény:
    kysslina (17773)
    2006-02-08  05:45

Címlap

top