Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

World News

Torolt_felhasznalo_534787
Torolt_felhasznalo_534787
Létrehozva: 2003. május 24. 20:36
Sziasztok!
Ez a topic azzal a szándékkal indul, hogy a napi világ-politikai eseményeket Mindenki (!) számára elérhetővé, érthetővé, általunk beszélhetővé és talán követhetővé tegyük!

Arra gondoltam, mivel ilyen topic még nincs, (bár ha jól emlékszem már volt kísérlet) és annyi ország képviselteti magát Veletek az nlc-n, hogy izgalmas lenne, ha mindenki az általa olvasott országos napilap címoldalán szereplő híreket, mely fontos és mindenki számára érdekes, megosztaná Velünk! Vagy az országos TV csatornák napi világhíreivel kapcsolatos eseményeket megbeszélnénk!
Mivel ezek világpolitikai események mindenki hozzá tud szólni!

Minden személyeskedés, politikai hovatartozás és egyéb előítélet nélküli beszélgetéseket gondoltam, hiszen mindenki olvas újságot, néz TV-t, van véleménye és a politika igen is fontos!
Ami nem zárja ki, hogy más izgalmas egyéb világra szóló eseményekről is szívesen olvasunk, legyen az sport vagy film!

Szóval remélem egy klassz topic indul és szívesen beszélgetünk majd egymással! :)
  1. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2006. február 15. 08:2717901.

    Tudod kedves doknagyi! en mar nem vagyok semmin meglepve. Ha partharcra kerul a sor, nincs az a szemet viselkedes ami nem volna.

    Naponta kitalalnak egymasra hogy lehetne meg valami mocskot mondani, kiabalni, ragalmazni.

    Nem egeszen ertem mikor jonnek ra hogy igy nem lehet "nyerni". A nep, igaz hogy lehet butitani, izgatni, de azert elobb utobb mindenki rajon a turpissagra.

    Es a vege mi???? hogy senki nem hisz senkinek!!!!!!

    Nalatok is igy van. De biztos ide jottek az USA-ba tanulni! Mert itt is megy am a mondanam hogy sar, de mar azon is tul leptek....igy marad a sz...r dobolas egymasra.

    Undorito!!!!!

    előzmény:
    doknagyi (17879)
    2006-02-14  19:50
  2. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2006. február 15. 08:2117900.

    No most nem egeszen ertem......

    kiadtak, eladtak vagy mi tortent a Ferihegy repterrel????????

    előzmény:
    Gezaguza (17885)
    2006-02-15  00:01
  3. Torolt_felhasznalo_176444
    Torolt_felhasznalo_176444
    2006. február 15. 08:1617899.

    szia....

    no megprobalom megmagyarazni, persze nem konnyu, ezt mar tobbszor eszrevettem, csak irasban ilyesmit.

    En tobb mint 30 eve elek itt. Tobb allamban is. Megmondom oszinten attol eltekintve hogy a lanyom tortenelem/pol.gaz. szakos volt nem is erdekelt a politika, dolgoztam, iskolaba jartam, 2 gyereket egyedul neveltem evekig.....az elnokok, a demokrata/republik partok olyan tavol voltak tolem mint Makko Jeruzsalemtol. De nem is hallottam rola sokat.

    Hidd el sok mindent tortent az elmult 30+ ev alatt. De......

    ennyi es ilyen nagyfoku gyulolkodo, kopkodo, mocskolodo, stb.bstb. demokratat mint most van az elmult 6 evben......meg nem lattam, hallottam, tapasztaltam.

    Ennelfogva tehat nem azert lettem republikanus mert mindent elhiszek amit mondanak, hanem mert semmi keppen nem szeretnem a duhongo gyulolet tabort meg egy szammal novelni.

    Hogy a masik felet is meg kell hallgatni! Szepen hangzik. De hogy lehet meghallgatni aki torka szakadtabol gyuloletet uvolt???? Alljak az oldalara, mint Cindy Shean????? Akinek a szemelyes tragediajat felhasznaljak??????

    Vagy Gore- partjara, aki egy egy "beszedjeert" (ami uvoltes a javabol) 250 ezer dollart kap??????

    Nagyon szivesen meghallgatnam ha mar vegre valaki elbeszelgetne, hogy ez ami van rossz......de o igy csinalna jobban!

    Abban pedig 100%-osan egyetertek veled hogy a vilag masbol is all mint az USA-bol. Ezert en is szidom a tv-t. Megmondom oszinten pl. Canada......egy arva kukot....erted meg egy mondatot sem hallok rolatok...(kiveve a valasztasi eredmenyt). Igy en latod nem tudnek neked mondani hogy ez nalunk rossz, bezzeg nalatok jobb. Ezt nevezik sotetitesnek. Vagyis, szerintem a tv semmi mas mint nep butitas!!!!!!

    Pl. legjobb pelda.....most hallottam hazafele jovet az ejfeli showban. Tegnap Iran elkezdte az uranerosito (???) vagy akarhogy hivjak magyarul programot. Hallottal rola a tv-ben????? Nem!!!!!! Bezzeg hogy a vice president vadaszati balesetben volt.....orakig errol zengett a tv. A riporterek egymast tul licitalva uvoltoztek...... (szerintem 2 oreg elment vadaszni, baleset tortent - ha csak nem tetelezzuk fel hogy a baratjat direkt meglotte - ennyi) Ez volt az elmult 2 napban a legfontosabb hir. Csak errol megy a tv. Akkor szerinted meg kell hallgatni a masik felet is, hogy jobban tudjunk itelkezni??????

    Jelenleg ez, sajnos nem megvalosithato!!!!!  Sosem voltam gyulolkodo csapat tagja. Meg most sem leszek az!

    Majd ha normalis hangon, es otletekkel allnak elo, majd meghallgatom. Addig ......csak legyintek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (17873)
    2006-02-14  18:52
  4. 2006. február 15. 07:0317898.
    Te, ez elég pofátlan reklámozása már a portálodnak! Bemegyek a gportálos fúrumba, és írok ott, hogy figyu, ha azt akarjátok, hogy a ti portálotok legyen az első a listán, akkor regeljetek az NLC-re, és felkerültök pillanatok alatt a toplistára! Nem elég, hogy nyitottál róla topicot, még bepofátlankodsz máshová is.
    előzmény:
    dorcy.im (17901)
    2006-02-15  05:24
  5. hus
    hus
    2006. február 15. 05:3717897.
    Tessekmondani, Alloa Vera nincs, meg  maszirozo csodaasztal egy kis mellnovesztovel, es ha az nem lenne, talan egy kis feregirtot teszene nekem tudni szerezni?
    előzmény:
    dorcy.im (17901)
    2006-02-15  05:24
  6. hus
    hus
    2006. február 15. 05:0517896.

    Engem hova soroltal?  Nem lattam a nevem tantoneni. 

    Ne zavartasd magad, engem is piszkaltak mar itt, de nem tudtak kipiszkalni. Jol elbujtam, amikor a piszkavassal akartak fejbekolintani, hogy hallgassak mar! Volt egy nagy ust, egett alatta a tuz es kevertek benne a merget meg regebben. Kozbe volt abba kigyo, meg beka, meg minden amit el lehet kepzelni. Nem is en voltam az egyetlen akit ki akartak turni. De mar reg volt, tan igaz sem volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (17894)
    2006-02-15  04:35
  7. 2006. február 15. 04:4117895.
    előzmény:
    hus (17893)
    2006-02-15  03:43
  8. 2006. február 15. 04:3517894.


    Szoval azert vagytok folyton "lab alatt" mert ez egy egesz komoly brigad...hm. ilyesmi is csak a ncl-en fordulhat elo.....

    Nem valik neha skizoidda a dolog mikor ide-oda-irtok "egymas " neveben?? hat persze, hogy nem tudok veletek lepest tartani...egyszalmagam...:-
    Hogy tudtatok igy osszeallni...mint a nokedli...? Mit szolnal/szolnatok, ha en Houstonnal lepnek frigyre a hatad/ hatatok mogott pl.?? Vagy gezuval...??

    Na mi hir szegeny vice prez.rol...? nem az ex-re gondolok...az legalabb nem lotte a vadaszhaverjat szitava...
    majd jol megnezem Jon Stewartot, o talan behozza az "igazi" hireket. bar lehet olimpiai szabadsagra ment?!

    It was "nice" meeting you all!!




    előzmény:
    jucumuca (17888)
    2006-02-15  02:17
  9. hus
    hus
    2006. február 15. 03:4317893.
    A kiduhongom magamban beduhitettek egymast. Ej, ej.
    előzmény:
    jucumuca (17856)
    2006-02-13  20:55
  10. hus
    hus
    2006. február 15. 03:3917892.

    En is hallottam ezt a feltoreses esetet eppen ma volt rola szo es egy fiatalember azzal vagott vissza, hogy a jelenlegi part ugyanezt csinalta veluk, csak honapokon keresztul es ha kell be tudjak bizonyitani. Valami ilyesmirol volt szo.

    Dokimami, azt szeretnem kerdezni, hogy a Duna TV viszonylag a valosagos helyzetet mutatja be mon?  Arra gondoltam, hogy probal igazsagos maradni  es ugy bemutatni a jelenlegi korulmenyeket?

    Hogy ott is micsoda vitak vannak!

    Meg valamit, mit jelent az, hogy 14-ik havi nyugdij? Miert nem adjak oda a 12 havi nyugdijkent meg azt a penzt?

    3 millio nyugdijas, az majdnem 30%-a mo-nak. Nagyon soknak tunik igy.

    Jonnek a gyerekek, a GYES-en es GYED-en levok, a leszazalekoltak, munkanelkuliek, es a tobbiek, akik megmaradnak azok az adofizetok. Mert ugye vannak olyanok is, akik dolgoznak, de nem fizetnek adot, mert nem kerulnek abban a kategoriaba.

    Csak nekem tunik soknak a termelesbol kiesok szama? En mar nem tudok hozzaszolni, csak kerdezem.

    előzmény:
    doknagyi (17879)
    2006-02-14  19:50
  11. hus
    hus
    2006. február 15. 03:2017891.

    Nekik biztos.    Repulnek most, az biztos. Fantasztikus az energiajuk.

    Lattam tegnap  a korcsolyazokat es amikor a kinai paros kozul a lany elesett, ugy megsajnaltam. De osszeszedte gyorsan magat es tovabb folytattak a musorukat. 2-ik helyet ertek el. Olyan jo erzes volt, amiert kuzdottek idaig  evekig nem vesztettek el egy pillanat alatt.

    előzmény:
    Gezaguza (17890)
    2006-02-15  02:54
  12. 2006. február 15. 02:5417890.
    B R A V O !!!
    --- (talan megis csak erdemes fagyaskodni....
    előzmény:
    hus (17889)
    2006-02-15  02:29
  13. hus
    hus
    2006. február 15. 02:2917889.

    Egyszeruen csak nem tudom megallni, hogy ne dicsekedjek a kanadai noi ice hockey csapatanak teljesitmenyevel. Valami ragyogoan jatszottak idaig es az eredmenyuket is beirom:

    Can           -       Italy        16 - 0

    Russia F.   -       Can           0 - 12

    Can           -       Swe          8  - 1

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2006. február 15. 02:1717888.
    Nem menj el Kati neni, ----nincs veled semmi bajunk.
    szia, a Klub----



    jaaaaa...nem hiszed el, hogy "klub" vagyunk.... igaz, nincs tagsagi dij
    Az eredeti JUCA mar nincs is itt, mert collegeban van.
    5-en me'g letezunk.

    Szio. Bruzsi, Laci, Gomba, Marcsa es Tucsok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (17887)
    2006-02-15  00:34
  15. 2006. február 15. 00:3417887.
    Arrol szo sincs, hogy "minden nap idejarnek" - neha ideragadok, mit a legy a legypapirra- de ezen lehet segiteni.Csak azt jegyzem meg csondesen, hogy a sok lelekelemzes alatt rendszerint elfelejtesz erdemben valaszolni a kerdeseimre, vagy a kommentarjaimra. Ha hiszed ha nem, azert szolaltam meg, hogy a "vilag" dolgairol diskuraljunk, nem a lelkemrol, vagy eppen az eletkoromrol, amivel idonkent mas ziccer hijan mulattatod magad - aztan visszatersz a remhirek terjesztesere az ujsagokbol, internetrol- Tv-bol, ami jon.
    ha ezt te "teasing"-nek becezed, am legyen. Egyebkent kiket vonsz be a "Nekunk" kivaltsagos buvkorebe, akiknek orias mulatsag az en "pattogasom"? sosem lattam vagy hallottam a tobbieket, hogy egymast terdet csapkodtak volna a kacagastol...Kicsit minidg fura amikor magadrol tobbes szamban beszelsz es magadat "klubnak" titulalod...

    persze, csakugyan nem konnyu "veletek" vilagpolitikarol beszelni, az szentigaz. "Nektek" csak az a "vilaghir" ami amerikaval kapcsolatos. barmennyire nagy es befolyasos orszag, megsem az egyetlen a foldon.

    Abban egyebkent igazat adok Nektek/neked - igen, magam is meglepodtem... hogy Houstonnak intezett valaszodban megemlitetted amerika egyik komoly problemajat, a szegenyseget. nem tudom a tulnepesedes -e az egyetelen oka- de tenyleg olyan gond amivel foglalkozni kell. Kellene. Mivel a lakossag letszamanak modsitasa nem tartozik a kormanyzat hataskorebe, talan mas modon- De csakugyan elgondolkodtato, hogy ilyen gazdag, fejlett, eros, fogyasztoi tarsdalomban ekkora kulonbsegek legyenek , dusgazdagok es szegenyek kozott.

    Ezt meg a tisztesseg kedveert megjegyeztem, mielott megkoszonnem a kedves vendeglatast es a sok-sok kacagast. Tudom, nem eloszor veszek konnyes bucsut, de ezuttal csakugyan... nem lesz konnyu...dehat nem tulzottan komplikalt lelkem mar maximalisan fol van deritve ugyis.So long...!!!


    előzmény:
    jucumuca (17881)
    2006-02-14  20:13
  16. 2006. február 15. 00:2017886.

    www.pestiside.hu/

    2/14/06.

     

    According to Russian news agency Interfax, Hungary and Russia are about to ink a big deal for the production of "Soviet-designed" weapons under license in Hungary. The agreement comes in advance of PM Gyurcsány's trip later this week to Russia, and as Moscow and Budapest reportedly close in on a deal for the return of an important collection of books from the famous Sárospatak library seized as reparations by the booty-crazed Soviets after the Second World War. We don't know if there is any connection between the pending agreement on the books and the weapons deal. But given how much Hungarian war loot the Russians still have, if there is a quid-pro-quo, Hungary will be building and selling a lot of Russian bombs and guns in the coming years, maybe even enough to help the Iranians avoid breaking their Islamic proscription against acquiring nuclear weapons.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2006. február 15. 00:0117885.

    The  Big "Fing-Deal"---ahogy  o"k  nevezik  azt...

     

    Update: This Airport Shit Really is Big News

    As we mentioned in this morning's briefs, anyone planning to fly out of Budapest over the holidays should be aware that the whole mofo may be shut down by strikes. But aside from that, we just want to stress that the whole 75-year "lease" of Ferihegy is actually a sorta big deal that you might want to read a little further about. And now, through the miracle of the Internet, we are going to point you to a few stories from reputable international news services on the whole affair.

    First, Bloomberg Newshas a nice overview of the whole monster sale, which closed yesterday. The UK Telegraph also give a decent run-down on the deal, including the relative massiveness of the amount that UK airports operator BAA has paid to be the gatekeeper to Budapest. The Independent says that BAA's buy is in part a big F-U to the British air authorities, while Reuters sees reports on another big F-U from BAA, this time to a fellow bidder that is suing because it lost. So as we said, it's a big F'ing deal, and you should check it out, especially if you are likely to be flying in and out of Ferihegy with any frequency over the next 75 or 100years.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2006. február 14. 23:5817884.
    Ki--es  HOL  olvastatok,  hogy  arabok  vettek  meg  a  magyar repulotereket??????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2006. február 14. 23:5717883.

    Ennyit  talaltam  a  Magyar  repuloterekrol:--- 

     

    Regional Airports:

    The development of regional airports would encourage and facilitate industrial investment and tourism in Hungary. The government is committed to supporting the development of Debrecen, Sarmellek, Nyiregyhaza and Szeged Airports.

    Debrecen Airport: Debrecen Airport is owned by the City of Debrecen (population 207,000, the second largest city in Hungary) and operated by Debrecen Airport Co. Ltd. The airport, a former Soviet military airfield, is the largest in Eastern Hungary, with two 2,500 meter-long concrete runways. An Instrument Landing System (ILS) Cat I and a runway lighting system were installed in 2003. Further developments, including the installation of an international passenger and luggage handling system, the procurement of seven fire trucks and a de-icing vehicle, have helped facilitate increased traffic (14,476 passengers in 2004), via charter and scheduled flights to Munich and Bremen.

     

     

    Gyor-Per Airport has completed a EUR 4 million airport-development project, including a 1,450-meter concrete runway, taxiways and a lighting system. The EU, which provided EUR 2.4 million, and Audi, which has a plant in Gyor and provided EUR 900,000, were the main investors. AUDI operates a daily flight between Gyor, in northwest Hungary, and its headquarters in Germany. The airport plans to build a new terminal and cargo base in 2005.

    Pecs-Pogany Airport: Pecs-Pogany Airport (owned by Pecs-Pogany municipalities) is located 125 miles from Budapest in southwestern Hungary. The building of a 1,500 m concrete runway, taxiways, and apron has been completed from municipal and regional funds. Phase two of the project will include installation of landing lights and radio navigational aids.

    Szeged-Airport: The airport, in southeast Hungary, is owned by Szeged municipality and managed by Szeged Transportation Company, owned by the municipality. Runway and taxiways constructions will be completed by April, 2006. Developments funded by the state and municipality will also include the construction of a fuel station, and lighting system.

    Taszar Military Airbase: The U.S. military no longer uses this airbase, and the conversion of the airport into a dual use airport has been already started. Construction of a civil terminal at the Taszar military airbase was completed 2003. The airbase has two 2,500-meter runways.

    Alba Airport: Former military base Borgond Airport, owned 50 percent by Szekesfehervar municipality (60 km from Budapest) and 50 percent by the London-based operator PlanStation Group, will open in 2008 and is planning on having over 1.8 million passengers a year. The airport will have a 22,400 meter long runway.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2006. február 14. 20:1517882.
    ....es vannak me'g olyanok is akik azt hiszik, hogy a Noklapja N E M hallgat le mindent.
    ha, ha, ha................
    előzmény:
    doknagyi (17879)
    2006-02-14  19:50
  21. 2006. február 14. 20:1317881.
    Nezz magadba....
    hiszen azert jarsz be ide minden nap mert ROLAD van szo olyan sokszor....!!!!
    Ingyen psychoanalysis!!!
    Nekunk oriasi mulatsag, hogy ennyire felhuzod magad a beirasainkon!!!
    Nem latod, tenyleg, hogy ez t e a s i n g ??????



    Na, ebbol eleg,----ez NEM "world news"....


    OK, OK, a JucamucaKlub ezennel UNNNEPELLLLESEN bejelenti, hogy korodhoz meltoan , udvarjusan fogunk beszelgetni veled.
    O.K.????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_753919 (17878)
    2006-02-14  19:48
  22. 2006. február 14. 20:0817880.
    BoHzaszto bizony!
    de, hat kell, hogy boho emberek is legyenek a vilagban....
    kepzeld milyen unalmas lenne masleppen.....
    es ez a forum is....

    Kulonben bevallom, hianyzik az a ppGpp/Deepdiver, az egy nagyon boho ember......es jol lehetett szorakozni a beirasain mindig.
    előzmény:
    hus (17876)
    2006-02-14  19:34
  23. 2006. február 14. 19:5017879.
    Aranyos vagy, de nagyanyói kötelezettségeim vannak,voltak.Örültem,hogy legalább olvasni volt időm.
    Érdekességként említem,hogy a Fdesznek valami "szakembere " feltörte az MSZP számítógépes adattárát, és 11 órán keresztül töltötték le a választási anyagokat.Akárcsak a Nixon ügy.Először mindent beismertek,most meggondolták és tagadnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176444 (17867)
    2006-02-14  17:53
  24. 2006. február 14. 19:4817878.

    Na most aztan megnyugodtam. Tobb okbol is- egyebkent bevallom, nem olvasok Shakespeare-t angolul.  / a muveibol keszult filmeket viszont  en is szivesen nezem...  azok is tanulsagosak... / Mas egyeb irodalmi muvet szivesen, de az o stilusa kicsit regies es nehez a magamfajtanak aki a Kadar fele iskolaban tanulta a botuvetest !! 

    Az en velemenyem kicsit kulonbozik a tiedtol -ami az itteni szolasszabdsagot illeti. Az ugyanis csak illuzio - itt is, masutt is. sokminden meghatarozza mit teszunk mit nem, mit mondunk, mit hallgatunk el. te ugyanigy vagy vele,  ha nem is szivesen vallod be . meg itt nevtelenul sem handabandazunk foloslegesen az "igazsag" neveben. mar tobbszor vagtad masok fejehez is, hogy "felunk" Fogalmam sincs mire alapozod. te szeretsz sertegetni jobbra-balra, aminek semmi koze a szolasszabadsaghoz, vagy a batorsaghoz.

    A hangos kibalas szerintem olyan mint mikor valaki jo hangosan futyul, hogy belso ketelyeit elhalgattassa.

    ha erdemben valaszolsz majd arra amit mondok , - az is mas.

    Most , hogy az en szemelyisegemet ujra kitargyaltuk- immar sokadszor- megint vissza lehet terni a vilagesemenyekhez.

    előzmény:
    jucumuca (17875)
    2006-02-14  19:32
  25. hus
    hus
    2006. február 14. 19:3617877.

    Mar el is kell mennem, a fenebe. Majd este benezek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top