Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mozgás, fejlődés

granatvira
Létrehozva: 2006. december 9. 22:01
Az utóbbi időben néhány kisbabás barátném megkeresett, mivel a babájuk nem a nagykönyv szerint fejlődik, és nem tudták, hova menjenek, kihez forduljanak, mi ilyenkor a teendő? Jónéhány fórumot végignézegettem itt is, és a neten máshol is, és azt látom, hogy bizony ha egy édesanya azt látja, hogy kisbabája lemaradt a mozgásfejlődésben, nem úgy tartja a kezét, fejét, lábát, ahogyan a szomszéd gyerkőce, nem gurul, ül fel időben, akkor a szülők egyik szakembertől a másikig szaladnak, egyik véleményt hallgatják meg a másik után, és általában csak ide-oda kapkodják a fejüket. Legtöbbször az orvosok sem pártatlanul ajánlják a különböző fejlesztő módszereket, terápiákat, mert talán ők sem ismerik mindegyiket pontosan.
Én konduktorként dolgozom 5 éve, és imádom a munkámat, de azt vallom, hogy minden gyereknek a problémájának megfelelő fejlesztési módszer(eke)t kell megtalálni, legyen az a Pető-módszer, Dévény Anna manuálterápiája, a Katona terápia, Gekko, Gézengúz, HRG, hippoterápia, vagy bármi egyéb.
Azért indítottam ezt a fórumot, hogy tudjunk segíteni egymásnak, mindenki mondja el a tapasztalatait, véleményét, ha nem tudja, hova forduljon, vagy ha már fogalma sincs, hogy melyiket válassza a sok út közül, vagy egyszerűen ha csak egy kis bátorításra vágyik... hátha könnyebb lesz eligazodni így a sokféle lehetőség között.
  1. 2007. október 26. 11:143551.
    És Te meggyógyultál?
    előzmény:
    mottihun (3550)
    2007-10-26  10:59
  2. 2007. október 26. 10:593550.

    Megint meg kell szúrni szegénykét! Hát sajna műtétek előtt, az ilyen...

    Őszi szünet? Nem is tudom, nálunk van-e ilyen Mi is betegek vagyunk, csak jövő héten megyünk, bár azt mondta az óvodavezető, hogy igazából náluk nincs szünet, vihetem, de ha ilyenkor úgysincs foglalkozás, akkorminek vigyem..vagy leht,mégiscsak jobb, ha ott tépik egymást a gyerekek, mintha itthon?  Tényleg nem tudom, tegnap megint elég brutális volt a helyzet, nagyon sokat bántják egymást, de a kicsit sem kell félteni.

    Judit, és azóta történt még ilyen? Tényleg tök jó, meg az is hogy gagyarászik..lesznek ebből szavak is. Én fiaim 2 évesen még nem beszéltek, csak szavakat.Sőt, Marci ügyesebb volt e téren, mint Laci. De mindegy, ez egyedi úgyis.

    előzmény:
    Banilla (3549)
    2007-10-26  08:46
  3. 2007. október 26. 08:463549.
    Gyógyulunk, bár még jövő héten sem megy - igaz őszi szünet lesz.

    Andris nagyszerű!!!!! hidd el nemsokára az jön, hogy mond néhány szavacskát!!!!!
    Hát igen, a műtét ugrott (tegnap lett volna), a kövi időpont nov.21.
    De képzeljétek újabb vérvétel kell (meg minden más vizsgálat is, de az még hagyján.)
    Móni, jobban vagy?
    előzmény:
    judson (3548)
    2007-10-25  23:05
  4. 2007. október 25. 23:053548.
    sziasztok!! Zsuzsi hogy van Tita??????

    Barnus édes jajj de jó lenne ha ANdris is mondana már valamit!! gagyog sokat meg énekel mondjuk de jó lenne ha már mondani is valamit.

    Móni, a játszóasztal mellett állt fel, feltérdelt és úgy de nem egyenesedett ki ráhajolt az asztalra. épp azelőtt párórával bezsélteünk a férjemmel róla hogy huu mikor fog ez a gyerek egyáltalán feltérdelni,
    előzmény:
    Banilla (3546)
    2007-10-22  07:48
  5. 2007. október 22. 08:303547.

    Ez tök jó hír! Mármint bútor mellett állt fel? Nagyon ügyes! Jó lenne, ha meg tudnál nyugodni valamelyest, látod milyen sokat ér...persze mondani könnyű...

    Zsuzsi, jobbulást nektek, akkor gondolom a műtét ugrik....

     

     

    előzmény:
    judson (3544)
    2007-10-21  20:40
  6. 2007. október 22. 07:483546.
    Sziasztok!

    Hát Tita beteg lett, hányt az éjjel meg láza is volt.
    Remélem nem skarlát, de majd meglátjuk. Most fekszik, pihen.
    Barnika még bírja, de sajna szerintem tuti elkapja, mert Ő minden túrót összeszed, amit össze lehet. Meg amúgy most is szalad kifele, hogy "POTAK, POTAK" (pocak) fája a hasa...

    Móni!
    Nagyon jók a képek, és helyesek a fiúk!!!! Örült Lacika a szülinapi ajándékoknak?
    Judit!
    Gratulálok!!!!!!! Ez nagyszerű, hogy Andris milyen ügyes!!!!!! Látod?!?!?!
    Nem is kell idegeskedni!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. október 21. 20:403545.
    jók a képek meg a torta is.
    előzmény:
    mottihun (3543)
    2007-10-20  17:33
  8. 2007. október 21. 20:403544.
    Zsuzsi remélem nem kaptátok el a skarlátot!!!


    Móni!! jó volt találkozni!!!!!!!!!!!!!!!!!! aranyosak vagytok!! Marci meg különösen és abszolút jónak látom őt!!!!
    lányok Andris tegnap feláltt anyóséknál. ma kétszer is megismételte csak a tegnapit nem vettem komolyan anyósom hajlamos túlzásba esni de ezek szerintem tényleg. ennyit jelent a nyugodt környezet bazi jól érzi ott magát én meg itthon állandóan csak ideges vagyok miatta ez tuti kihat rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2007. október 20. 17:333543.
    Szülinapi képek:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. október 20. 17:233542.

    Sziasztok!

    Remélem, nem  kapjátok el a skarlátot! Bár nem tudom, milyen az, csak egyszer amikor nagyon brutál betegek voltunk, mondta a doki, hogy olyan a torka mindenkinek, mint a skarlátos gyereknek...életemben nem fájt úgy a torkom, mint akkor...

    És mikor dől el, lesz-e műtét?

    Én már megint beteg...még ki sem gyógyultam az előzőből. És persze Marcikám is az, szegény kérdezgeti , miért vagyok már megint beteg??

    Csütörtökön meglátogattuk Juditot, eléggé seitős volt a tali, de  aranyos volt nagyon! Képzeld, vettem én is egy keresztszemes faliképet a gyerek szobájába, már rég kinéztem, de csak most vettem meg, hogy láttam nálad, milyen szép is tud lenni! Talán jövő Karácsonyra kész is leszek vele 

    Tegnap volt Lacikám 2 éves, rakok képeket.

    előzmény:
    Banilla (3541)
    2007-10-19  08:56
  11. 2007. október 19. 08:563541.
    Sziasztok!

    Hát lehet hogy halasztódik a műtét...
    Tita barátnője az oviban skarlátos lett, nemtudom elkapjuk-e.
    Barninak meg piros a torka alapból, szed rá antibiotikumot.
    Amúgy szerdán feküdnénk be, csüt. lenne a műtét, pénteken jöhetnénk haza.
    Szóval....

    Mi nov. 13.-án megyünk legközelebb Pestre, neurológiára, utána 15.-én a pszihonőhöz és tornára (szabin lesznek egy csomó hétig)

    Móni! Gyógyulsz? Gyerekek?
    Judit! csemeték?

    Írjatok lányok!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. október 16. 17:583540.
    hányra mentek?? csak azélrt mert az tök közel van hozzánk.
    előzmény:
    mottihun (3539)
    2007-10-16  16:14
  13. 2007. október 16. 16:143539.
    Igen,oda járunk csütörtökönként.
    előzmény:
    judson (3538)
    2007-10-16  14:15
  14. 2007. október 16. 14:153538.
    hová jöttök hrgre? A BAross utcába????
    előzmény:
    mottihun (3536)
    2007-10-16  10:38
  15. 2007. október 16. 10:423537.

    Meddig kell majd bent lenni Barnusnak? vagy még nem  tudjátok? Jaj, a vérvétel az olyan szörnyű....!!!!!

    Mostanában Marci is elég hisztis, főleg azon a napokon, amikor HRG van...!oviban is panaszkodnak rá a gyerekek, bár az vóő nem, eddig még.

     

    előzmény:
    Banilla (3533)
    2007-10-15  16:00
  16. 2007. október 16. 10:383536.

    Judit, ne legyen lelkiismeretfurdalásod smemi miatt, neméri meg. Neked is kell kikapcsolódás. Andris amúgy milyen? Hisztis még?

    Örülök, hogy ha jobban vagy, rengetegen betegek mostanában, én már 2 hónapja. Tegnap voltam dokinál, (összegyűjtve  apanaszokat) Azt mondta, ha 2 hét múlva is köhögök, akkor elküld viszgálatokra. A gerincemmel visszaküldött ortopédiára, mert szerinte valami van vele, nem csak egyszerű derékfájásaim vannak. Mostanában meg ugyanúgy fáj az oldalam, mint nyáron, ami miatt volt az epeműtétem Hát ehhez nem tudok mit szólni.

    Szóval nálunk is zajlik az élet. 24-ére látom van mindenkinek programja, én meg vizsgázok. Most szervezgetem a hetemet, hogy gyerekek ne legyenek itthon pár napot, tudjak tanulni mert amúgy esélytelen.

    Megyünk csütörtökön Pestre, ha nem lesz Marci betegebb, meg csomó dolgot intézek aznap.

     

    előzmény:
    judson (3535)
    2007-10-16  08:08
  17. 2007. október 16. 08:083535.
    sziasztok!!

    hát:

    amiért elhanyagoltalak benneteket!!! bocsánat!!

    igyekszem eztuán!!!



    Barnusra gondolok majd. Mi épp szemészetre megyünk aznap. így a fejlesztő kimarad de mivel tavaly úgy megcsömörlöttem a sok zsúfolt intéznivalótól megfogadtam hogy ezentúl egy napra csak 1 programot teszek.


    Andris anyósomnál van a héten pénteken mindenképp ment volna le a hosszú hétvégére de mivel most hétvégére totál beteg lettem levitte az apja. de már jól vagyok kicsit köhögök még ennyi.

    Köszi a bókokat . nem érek ám rá ennyire csak kell valami hogy ne csavarodjak be. általában akkor csinálom amikor alszanak de van amikor ébren vannak és akkor is de akkor nagy nagy lelkiismeretfurdalásom van meg nem is sokat csinálok olyankor.


    Zsuzsi hol lesz a műtét?? Nálunk van még mindig Tita pulcsija meg egy két dolog amit megígértem


    Móni te jössz most csütörtökön Pestre? Zsuzsi ti??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394675 (3534)
    2007-10-15  22:19
  18. Torolt_felhasznalo_394675
    Torolt_felhasznalo_394675
    2007. október 15. 22:193534.
    Gyors bekukk. A műtéthez szorítok! Utánna biztosan sokkal jobb lesz!
    A szandink üzemel szakadt béléssel is. Majd ha szétjön visszaviszem újra.
    A cipőhöz levetettük a méretet. Már receptre is fizetni kellett érte és előre. Elvileg négy hét alatt készül el, de hiszem ha látom.
    Amúgy Dávid jól van. Ma egyszerre két felső-hátsó foga bújt ki+ a bal alsó csipkéje és véletlenül vettem észre.
    Puszi mindenkinek!
    Ha tudok jövök!
    előzmény:
    Banilla (3533)
    2007-10-15  16:00
  19. 2007. október 15. 16:003533.
    Sziasztok!

    hát túl vagyunk az EKG-n és a vérvételen... az előbbinél még el-elbolondítottam, de az utóbbinál... Hárman fogtuk le, de rettentően sírt. 5 kémcső vért vettek le, nagyon nem látszott a vénája, de azért szerencsére ügyesen szúrták meg.

    Holnap megyünk a háziorvoshoz, másnap meg az aneszteshez vissza Gyöngyösre.

    Tita ma nagyon hisztizett az oviba menet - nem azért mert nem akart menni, csak úgy...

    TÖBBIEK???????

    Puszi!
    előzmény:
    mottihun (3532)
    2007-10-14  15:40
  20. 2007. október 14. 15:403532.

    helló!

    hát jobbulást nektek, remélem,a mandulakivétel megoldja ezt a sok betegséget! Fülfelszúrás: hát az nem jó, nekem is rengetegszer felszúrták..vannak ilyen gyerekek.

    Kösz, meggyógyultunk mi, én még mindig nem..anyám már engem is küldözget dokihoz, de minek???

    Judit, tényleg szépeket alkotsz, csak ide nem írsz!!!Hogy vagytok????

    előzmény:
    Banilla (3531)
    2007-10-13  19:58
  21. 2007. október 13. 19:583531.
    Sziasztok!

    Hát Barninak ki kell venni a manduláját, október 24.-én kell végülis befeküdnünk, 25.-én lesz a műtét és ha minden jól megy, már 26.-án jöhetünk haza. Altatásban csinálják a műtétet, és közben felszúrják a fülét is. (mert folyamatosan be van gyulladva) remélem minden jól alakul, jövőhéten megcsináljuk a kötelező vizsgálatokat (EKG, vér-, vizeletvétel, aneszteziológiai vizsgálat) és aztán megyünk.
    Nálunk megmérte a fülész doktornő a nyomást a fülben, és azt mondta, hogy valszeg úgy hall Barnusom, mint amikor az embernek bedugul a füle (pl. a buszon) és hogy állandó, enyhe középfülgyulladása van... Még jó, hogy én mindenkinek mondtam, hogy a gyerek füle fáj, ha náthás, mindig....

    Tita még mindig köhög, de remélem már javul. Kedden mennek az ovival kirándulni Fenyőharaszra a kastélyba.
    Marci hogy van Móni? És Lacika?
    Judit! azok a dolgok, amiket csinálsz... Hát le a kalappal, naggggggyon szépek!!!!! Andris? Nóri?
    Kriszta! Meg tudták csinálni a cipőt? vagy kicserélték? Laptopod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. október 10. 15:493530.

    Szia!

    Ó, gyerek mellé még cserediákot is bevállalsz????

    Cipőt meg tudják javítani?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394675 (3528)
    2007-10-09  22:27
  23. 2007. október 10. 15:473529.

    Helló, jobbulást nektek!

    Orrmandulakivétel azért lesz Barninak, mert folyik neki az orra?Remélem, nem viseli meg nagyon!

    Nálunk most már nem beteg senki, csak én szenvedek a fejfájástól.

    Hétfő-kedden vizsgázam, talán meglesz, és ez a léyneg. Két hét múlva szóbeli, na az még csúnya lesz. 

     

    előzmény:
    Banilla (3527)
    2007-10-09  15:34
  24. Torolt_felhasznalo_394675
    Torolt_felhasznalo_394675
    2007. október 9. 22:273528.
    Sziasztok!
    Elromlott a laptomon. Most a cserediákunkét használom. Szóval nem nagyon tudok jönni amíg nem lesz új gépem+csütörtökön megyünk anyuhoz is és szombatig maradunk is.
    A szandált ismét vissza kellett vinnünk és ragasztás közben elszakították a bélését öt helyen.
    Amúgy minden oké velünk!
    Remélem Nálatok is! Nem tudok visszaolvasni!
    Puszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2007. október 9. 15:343527.
    Sziasztok!

    Barninak valszeg ki kell venni az orrmanduláját.
    Pénteken megyünk a fülészetre...
    Tita majd alakul - kaptak gyógyszit, de nem antibiotikumot! - csak köhögéscsill. írattam.

    Na most megyek!

    Puszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top