Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MAV korhazban 2008ban szul

Bbohar
Létrehozva: 2007. október 4. 19:15

Sziasztok!!!

 A MÁV kórházban szültem az első es masodik gyerekem és a harmadikat is itt szeretnem (2008 aprilisban)

Gyertek beszélgessünk és együtt várjuk a nagy napot..... jo lenne megosztani egymassal az informaciokat kulonosen most ebben a valtozo helyzetben, ki mit tud, mikor nyit az epulet, milyen lesz mennyire lesz hasonlo a szules, es utana-koruli szabalyok, ahhoz a bababarat szemlelethez (es anyabarat) ami volt,  milyen lesz az uj szemelyzet team..stb.

 

 

 

  1. 2007. november 14. 21:37126.

    Sziasztok!

    DSTT az jutott eszembe hogy fogod birni a terheleses cukorvizsgalatot hanyosan, attol meg annak is hanyingere lesz akinek addig nem volt, en kaptam ket nagyon jo tippet ami nekem segitett valamennyire, vittem nagyon hideg vizet, es citromlevet, ezekkel higitva ittam meg a cukrot, de igy is eleg rosszul viseltem.

    Andalove:

    honnan tudtak hogy rosszul tapadt...a sogornodnel? bocsanat hogy ilyeneket kerdezek, de olyan paras vagyok ennel a harmadik terhessegnel amiatt, hogy itt nem neznek semmit, en azt sem tudom a mehlepenyem hol van, elol..hatul..., es az egesz terhesseg alatt nincs belso vizsgalat sem, tehat ugy fogok hazarepulni, hogy nem tudom, hogy a mehszaj zart e..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505217 (124)
    2007-11-14  21:22
  2. Torolt_felhasznalo_505217
    Torolt_felhasznalo_505217
    2007. november 14. 21:27125.
    egyébként szerintem direkt figyeltek erre a Szabolcsban a nővérek, h. ne abortuszosokhoz rakjanak be olyanokat, akik babát várnak.

    nagyon hálás vagyok, h. a férjem szülei jönnek át segíteni babázni, meg, h. tudjak aludni du, ha már hajnalban nem mindig sikerül.
    és hoznak ebédet is, így most aranyéletem van.
    de nagyon várom, h. ez az 1.trimeszter leteljen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_867443 (123)
    2007-11-14  13:23
  3. Torolt_felhasznalo_505217
    Torolt_felhasznalo_505217
    2007. november 14. 21:22124.
    Szia Andalove!

    Nekem a szoptatás alatt borult a hormonrendszer (ami természetes egyébként), és beleestem abba a női 10%ba, akinek a pajzsukkal probléma lesz. alulműködésem lett, TSH 32 volt, de már 1 hónapos gyógyszerszedés után jobb lett a hormonszintem, 3 hó múlva pedig a normál tartományba került. Holnap megyek vérvételre, megnézik, h. mi a szitu most.
    A hányinger miatt reggel nem tudom beszedni mindig az Euthyroxot 75-öt...
    A Szabolcsban voltam endokrinen, a Görömbey Z. a dokim, akiben bízom, és jó szakinak tartanak, már voltam nála szept-ben a Mávban, én is ismerem a várakozás izgalmait.

    Miért állított le az Eut-ról? Mert túlműködésed lett? Gondolom, és azért szedsz másik gyógyit.

    a holnapi vérvételen lesz cukorterhelés is, mert van,aki a pajzs mellé cukros is lesz.
    Remélem, hogy nem, mert én nem tudnám magam szúrni, tűfóbiás vagyok.

    Ma még nem hánytam!! most van hányinger, az esti csúcs, ezért is ültem le ide a gép elé, hog y eltereljem a gondolataimat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_867443 (122)
    2007-11-14  13:10
  4. Torolt_felhasznalo_867443
    Torolt_felhasznalo_867443
    2007. november 14. 13:23123.

    Sajnálom egyébként azt a szörnyű hányást. Nahéz lehet így helyt állni otthon a családban. Kitartást, csak nem fog már olyan sokáig tartani!!

    A terhespatológián volt sógornőm is még a Margitban. Ő meg akarta tartani a kisfiát (rosszul tapadt, ezért kellett befeküdnie) miközben naponta többször jöttek-mentek az abortuszosok a jobbnál-jobb történeteikkel. (táncoslányok itt-ott összeszedtek ezt azt&nbsp

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505217 (120)
    2007-11-13  22:51
  5. Torolt_felhasznalo_867443
    Torolt_felhasznalo_867443
    2007. november 14. 13:10122.

    Szia DSTT, Neked milyen gondod van a pajzsmirigyeddel?

    Én a Szabolcsban voltam először, Szabolcs István dokit ajánlotta a nőgyogyim. Magas volt a prolaktin és a TSH. Erre kaptam Euthyroxot, amire a TSH 0 lett. Először alul, majd túlműködésem lett. Mivel kismama lettem időközben leállított a gyogyiról és Propycilt írt fel 6xnegyedet 2 óránként. Plusz Utrot nyomok magamba napi4-et. Jó, mi?

    Most már a MÁV-ba járok az endokrinológiára, a földszintre költöztek. 3 napi hidegélelemmel érdemes menni. Egyébként, amikok délig van rendelése, érdemes délre menni akkor bejutsz 2-re (volt, amikor délben még egy reggel 9-re behívott ffi is ott ült. Úgy sajnáltam szegényt). Szóval érdemes minél későbbre odamenni, hogy ne kelljen sokat várni. Legközelebb dec 3-án megyek vérvételre és 4-én a dokihoz (1 nap alatt kész lesz az eredmény? furi)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505217 (118)
    2007-11-13  22:27
  6. Torolt_felhasznalo_327904
    Torolt_felhasznalo_327904
    2007. november 14. 12:18121.
    Sziasztok!
    Én is Máv rajongó vagyok. Itt szültem kicsi fiamat 3 éve. Kicsit félek mi lesz velem júniusban. Szabó Gy. doki nem írt alá a mávnak, viszont azt mondta, ott szülünk.
    Remélem nem súlyos 100ezres kh fizettségért.

    Ez a hidegfront jót tett nekem. Valahogy már nem olyan erős a hányingerem.
    Viszont most meg szédelgek.
    Szép napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_505217
    Torolt_felhasznalo_505217
    2007. november 13. 22:51120.
    Szia BBohar!
    Vártam, hátha gyorsan tudunk még szót váltani

    dokim:Szigeti Katalin, fiatal, a Honvédból jött, nekem szimpi, ha meg nem tudna esetleg vmit, hoyg mikor mit kell mérjen, én már nem vagyok szívbajos, meg tudatlan sem, majd súgok neki.

    a fiamra addig a férjem, meg a szülei vigyáztak, de hétvégére kaptam kimenőt a kórházból, közel lakunk, szerencsére, így a férjem mosta a hajam, mert a kanültől nem tudtam használni a kezemet.

    a terhespathológián azért vannak nagyon súlyos esetek is, örülök, hogy mi nem vagyunk ott.
    a hányásomra sok B6-ot kéne szedni, az agyilag blokkolja a hányást, de látod, nem segít.

    Aha, én is utálok terhesen utazni. tényleg jobb ha hamarabb hazajöttök.

    Na, most már lefekszem, álmikó vagyok, puszi nektek.
    előzmény:
    Bbohar (119)
    2007-11-13  22:41
  8. 2007. november 13. 22:41119.

    Szegeny te, hat veled erzek, bar en sosem hanytam nekem csak emelyges volt reggeltol estig, de hallottam mar ilyenrol, ahogy te vagy, csak eddig azt gondoltam, hogy tudnak vele valamit kezdeni.

    Ki lett a valasztott dokid? Konnyen megszerveztetek, hogy ki legyen a kisfiaddal amig korhazban vagy?

    Az ultrahang itt olyan 150-25o font korul van. Nevetseges az egesz terhesgondozas amugy. Azert sem akartam igy kulon ennyit fizetni erte, mert amugy sem tudtam sosem mit kezdenek egy problemas helyzettel Ez a baba cuki, es jol van, es szeretem, es bizom benne, igyekszem. Egyebkent igy utolag rajottem, hogy az elso terhessegem alatt nem volt se nyaki redo, se genetikai csakugy mint most! Mert egy olyan magandokihoz sikerult akkor epp jarnom (2003ban 8000 Ft. ert!) aki mint utolag rajottem egy korhazhoz sem tartozott meg AFPre beutalot se tudott irni a vedono irta helyette,szoval en kis tudatlan elsobabas kismama szepen lemaradtam, de akkor nem izgatott mert nem tudtam hogy lennie kellene.

    Orulok hogy jo az uj ill. a mostani MAVos csapat is.

    Nem megyek haza vizsgalatokra inkabb azt szervezzuk-probaljuk hogy hamarabb koltozzunk haza, a gyerekeket nem tudom itt hagyni veluk egyutt meg nem is olyan egyszeru, mert 2repulos ut. (es nagyonnagyon utalok repulni&nbsp

    Remelem hamarosan otthon leszek.

    Nincs szukseged veletlen egy iwiwmeghivora?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505217 (118)
    2007-11-13  22:27
  9. Torolt_felhasznalo_505217
    Torolt_felhasznalo_505217
    2007. november 13. 22:27118.
    Sziasztok!

    Nem voltam itt pár napja, mert benn voltam a Szabolcs u-i kórházban (mert terhes pathológia még ott van) 4 napot a hányásom miatt...
    Ne haragudjatok, hoyg ide leírom nagyjából a dolgaimat, de úgy vártam, hogy "veletek legyek", kismamákkal.

    Folyadék sem ment le a torkomon, már pszichésen utál(ta)om az egészet, így bementem, hoyg kössenek infúzióra vagy csináljanak vmit, mert az 1. gyerekemmel is nagyon sokat hánytam, de akkor inkább itthon szenvedtem, most meg nem tudom ezt tenni, mert közben itthon vagyok a meglévő 15 hós fiammal.

    Szóval bementem, az ügyeletes orvos megvizsgált, csinált hasi UH-t, belső vizsgálatot, aztán vérvétel, és kaptam infúziót.
    Jó is volt, rossz is volt benn lenni, de ahogy kijöttem, másnap megint hányni kezdtem. A hányást nem tudják leállítani, és pláne most fokozódik, a 10.hét szokott a csúcs lenni, és én most vagyok a 9.hét elején.
    Főként délután, és este hányok, a reggelit ki tudom bliccelni az ágyban való reggelizéssel. a másik bajom, hogy hajnalban felébredek a hányinger miatt, böfi, és az is klassz mikor a fiam a fogzás miatt bőg, és így összeségében nem sokat tudok aludni.

    Mivel a kórházban mindig azt kérdezték a nővérek, hoyg ki a fogadott orvosom, nekem meg még nem volt, akit pár hete szerettem volna, azt nem tudtam elérni telefonon, és az ügyeletes dr. szimpi volt, így őt kértem meg.

    Bbohar, köszi a teaötletet, sajnos nem segít, de köszi . alig marad meg bennem vmi, csak a kenyér...ez volt az 1. gyerekemel is, most is ugyanazokat hányom ki gyorsabban, és azok maradnak benn, amik anno.
    Azt hiszem, így nem lesz 5 gyerekünk, ha a következőnél (3at szeretnénk) is ilyen hányós maradok.
    A gond az, hogy nem tudok eleget inni, pedig kellene, a vérvételnél is baromi sűrű volt a vérem.

    A héten megint megyek vérvételre, terheléses cukorra, és a pajzshormonjaimat is megnézik a biztonság kedvéért (nekem a pajzsommal van gondom, arra szedek gyógyszert), de mivel a Szabolcs már fél lábbal bezárt, nem tudnak ott mindent szűrni (pl. toxopl.), így a Mávba kell mennem.

    Annyit tudok a nővérektől, hogy dec-ben költöznek át a Mávba, erre én azt mondom pesszimistán, hogy lesz az újév is.

    Akikkel találkoztam a Szabolcsban nagyon rendesek voltak, dokik és nővérek, persze lett kedvenc közülük


    Bbohar, én is úgy tudom, hogy júl-ban mégis megszüntették az eredeti törvénytervezetet, hogy ha nem oda mész, ahova tartozol, akkor fizetned kell. Most ahol a dokid dolgozik, ott ingyen szülsz.
    Sajnálom, hogy Skóciával nem vagy megelégedve. nem tudtok kifizetni egy részletes genetikai Uh-t? bár gondolom már mentél volna , ha megtehetnéd.
    És fapadossal hazajönni vizsgálatokra, legalább így a középidőben egyszer?

    Na, megyek, jó éjt nektek vagy szép napot.



    előzmény:
    Bbohar (117)
    2007-11-12  14:24
  10. 2007. november 12. 14:24117.

    de jo neked hogy hetente lathatod:-)

    en hosszas szervezes utan ma voltam vegre afp.n, volt szivhang, de a vernyomasmeres, nincsenek hozzaszokva a tudatos alanyokhoz a multkor nem tudtam meg a vernyomasom, most azt mondta 70 hat ja ugye egy ertekbol all...., amugy is ezereves varnyomasmero volt, sem a vizeleteredmenyt, szoval, ha rendben nem mondjak meg az erteket az AFPnel sem, tenyleg ezt erzem, hogy semmi ez ami itt van, vercukor sem volt meg egyelore, terheleses nem is lesz, azt nem tudom, pl. a mehlepeny elhelyezkedeset hogy tudjak meg mert tudom az is nagy gond, ha rossz helyen van pl. csak egy a millio dolog kozul amit itt nem neznek, es igen, irtad a gyest, annyi, hogy par hetig kapjak a fizetesuket, utana meg fizetes nelkul 1 evig fenntartjak nekik a munkahelyuket,! szules utani sincs vizsgalat, es egyaltalan a 9 honap alatt sincs belso vizsg! tehat ugy fogok hazarepulni majd, hogy nem tudom hogy all a mehszaj! es az ovi 3 eves kor felett az allam 2 es fel ora ovit nyujt a tobbi gyermekfelugyeletet a szulo oldja meg sajat zsebbol,

    nagyon sok minden jobb otthon, ezzel a tudassal mindenkepp gazdagabbak leszunk, hogy nem fogunk otthon annyira bosszankodni, itt is van kutyakaki, es dugo es meg sok minden

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_867443 (116)
    2007-11-12  11:21
  11. Torolt_felhasznalo_867443
    Torolt_felhasznalo_867443
    2007. november 12. 11:21116.

    Bbhobar: KITARTÁST! Biztosan minden rendben lesz, a baba biztosan most csak egy nyugisabb periódusát éli.

    Hihetetlen olvasni azokat a HSZ-et, melyeket külföldről írtok. Több lány írja különböző jól működő, demokratikus országból (legalábbis innen annak tűnnek, Fr o, Nagy Br, Németo, Izrael stb.), hogy csapnivaló a terhesgondozás. Külföldön szinte nem is kell várni egy esetleges vetélés után sehány hónapot, nem végeznek műtétet; alig van UH; GYES v.egyéb juttatás is talán 3 hónapig van?!? Nagyon furcsa.

    Bízom benne, hogy nálunk nem lesz ilyen a biztosítók behozatalával.

    A lényeg: tegyük össze a kezünket, hogy nálunk sokkal jobban odafigyelnek a kismamákra és ennyi UH és vizsgálat van.

    Én egyébként ma voltam újra UH-n (hetente kell járnom az előzmények miatt) és már 15 mm-esek vagyunk.  Nagyon jó fej a szonográfus nő a MÁV-ban, aki egyébként a Rókusból jött át.

    előzmény:
    Bbohar (115)
    2007-11-09  16:34
  12. 2007. november 9. 16:34115.

    nemreg indult egy topic errol, hogy kell e fizetni ha nem a korzeti korhazban szulsz, en vegigolvcastam elejetol vegig, de SENKI nem tudta, az utolso ket havi Kismama valamelyikeben irnak a temarol, szinten nem egyertelmuen, hat remelem aprilisig kiderul

    en meg kozben itt megorulok a skot terhesgondozastol, mar harmadszor nem jott ossze kulonbozo okok miatt az afp verlevetele, nincs mar regota kitol megkerdeznem tud e mondani valamit a gyakori fejfajasomra, es par napja nem erzem a baba mozgasat, otthon mar tudnek hova fordulni  alig varom hogy otthon legyunk a jo kis MAVos terhesgondozasban, persze kozben a lenyeges idoben itt vagyok 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_867443 (113)
    2007-11-08  15:56
  13. 2007. november 8. 15:59114.

    Az en Benedekem februarban lesz 4 eves, Eszter o juliusban volt 1 eves, a babat aprilisra varjuk. Nem tudjuk a nemet, az elozo kettonel sem akartuk tudni, illetve ezt igy rosszul fogalmazom, nagyon kivancsiak vagyunk, szeretnenk tudni, de annyira szeretjuk azt amikor a szuletesuk pillanataban kiderul,  mint egy sokaig vart meglepetes, hogy ezert igyekszunk kibirni 9 honapig, barmelkyiknek orulni fogok, mindkettonek masert, ha fiu, akkor mert ezer eve van egy megerzesem, hogy mi varunk egy Abelt, akivel teljes lesz a csalad, ha lany, akkor meg azert mert valahogy a lanybabazast jobban elvezem felre ne erts, nem jobban szeretem a kislanyomat, csak jobb, mas vele babazni, egyszoval, barmelyiknek nagyon fogunk orulni, csak legyen minden rendben, valahogy most aggodosabb vagyok, talan azert is mert itt semmi a terhesgondozas az otthonihoz kepest, pl. egyetlen ultrahang van, es azon sem neznek semmi lenyegit

    anyagi okok miatt jottunk kulfoldre, a ferjem magyar, otthon nekunk nehez, a human vegzettsegunk miatt, itt meg konnyu igy is, hogy csak a ferjem dolgozik, de nem birjuk, nem megy ez nekunk, nem birunk ezzel a honvaggyal egyutt elni, ugyhogy megyunk haza vegleg a baba szuletesere, es marad a szegeny, de boldog magyar valosag

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_345153 (112)
    2007-11-08  15:27
  14. Torolt_felhasznalo_867443
    Torolt_felhasznalo_867443
    2007. november 8. 15:56113.

    Sziasztok!

    Valószínűleg én is a MÁV-ban fogok szülni. Legalábbis nagyon szeretnék. Régebben a Rókusba jártam (volt egy vetélésem is pont 1 éve), de ott megszűnt a szülészet.

    Én most vagyok 6+6 napos (és már dobog a szíve   és előreláthatólag 2008 júni vége lesz az én hónapom.

    A dokim a Rókusban volt oszt.vez.főorvos. Csak hogy lássátok, mennyire képlékeny még a dolog. A Szabolcsban fogadott, mikor kiderült, hogy ismét sikerült összehozni egy babszemet. Majd a MÁV-ba küldött UH-ra és a Rókusba vérvételre. Jó, mi?!? Végülis nekem mindegy, viszonylag közel van mindegyik. A végleges helye a MÁV-ban lesz. Júniusra pedig csak átadják az új szülészetet Reméljük hamarabb, hogy Binyus már szép helyen hozhassa világra babáját.  

    Szerintem meg kellene kérdezni a lányokat a 2007 okt-nov-i topicból, hogy nekik kellett-e valamit fizetni, ha nem a saját kórházukban szültek. Ők rendelkeznek a legfrissebb infóval. Megtenné v.ki?

    Megyek dolgozni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_345153
    Torolt_felhasznalo_345153
    2007. november 8. 15:27112.

    A Schöpfit kivették az önkörmányzati dolgok alól, vagyis magáért a szülésért kell fizetni asszem 150 e- ft-ot. Plusz még amit amúgy is adnál a dokinak, meg hát a szülésznőnek.  A csecsmőellátás benne van ebben az árban, de azt nem tudom, hogy az étkezés és szoba is benne van-e. Ezen kívül még fizeti az ember a havonta esedékes orvosi vizsgálatot, ezt általában mindenki a magánrendelőben végzi. Van még asszem tb támogatás a kötelező korházi vizsgálatokra, tehát arra nem kell külön fizetni. Vagyis a vérvételek amik kötelezők azok a kórházban történnek, de nem fizetős. (na mindegy, nekem most sok lenne csak a szülésért ennyit kiadni)

    A dokim dr. Gulyás István, fiatal kedves, rendes. Legalábbis eddig, aztán majd kiderül minden a szülésnél, persze ha addigra kész lesz a kórház.

    A nagyobbik fiam dec-ben lesz 4 éves, a kisebbik fiam meg júliusban volt kettő. A harmadik is fiú lesz  . Szerettünk volna kislányt, de hát így alakult.

    Ti még nem tudjátok a harmadik nemét ugye? Neked mennyi idősek a gyerekek? Fiúk, lányok esetleg vegyesen vannak?

    Munka miatt éltek külföldön? Vagy a férjed külföldi és azért? 

    előzmény:
    Bbohar (111)
    2007-11-08  13:42
  16. 2007. november 8. 13:42111.

    Miert draga most a Schopf? biztos tajekozatlan vagyok (jelenleg nem Mo.n), de nem ertem

    Ki a dokid? Mennyi idos a ket teso? En is a harmadikat varom, kis korkulonbsegekkel

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_345153 (110)
    2007-11-08  12:53
  17. Torolt_felhasznalo_345153
    Torolt_felhasznalo_345153
    2007. november 8. 12:53110.

    Szia Bbohar!

    Én előtted fogok szülni, az biztos, de hogy a mávban-e a kérdéses. (jan. 7-re vagyok kiírva) Én nem is tudtam, hogy a mávban jelenleg nincs szülés. Ebben a topicban világosultam fel. A dokim egy szót sem szólt erről, de gondolom nem is gondolja, hogy én ilyen tudatlan vagyok. Egyébként váci vagyok és pont a kórház miatt mentem hozzá. Egy rokon szült nála két éve és ő ajánlotta. Ez a harmadik babánk lesz. Az első két fiam a schöpfiben szültem, de ugye az most nagyon drága, legalábbis nekünk. Még az elsőnél talán kifizettem volna, de így a harmadiknál azért jobban megnézem, hova teszem a kis pénzemet. Szóval ha nem lesz januárra mávszülészet, akkor tuti nem megyek a szabolcsba, (asszem jól emlékszem, hogy azt írták itt, hogy oda vándorolnak akik mostanában szülnek, vagy nem jól tudom? )inkább keresek egy másik jó kórházat. Szóval ha lesz már januárban a máv, akkor be tudok Neked számolni, hogy milyen is  

    előzmény:
    Bbohar (108)
    2007-11-07  16:52
  18. 2007. november 7. 17:00109.
    Persze, minden infot megosztok veled.
    Ne aggódj, még jöhet valaki aki elötted fog az új helyen szülni. 
    előzmény:
    Bbohar (108)
    2007-11-07  16:52
  19. 2007. november 7. 16:52108.

    Nekem is a Tidrenczel a dokim, az elozo ket babam is vele szuletett a MAVban, nem tartozom oda korzetileg, aprilisban fogok szulni, ami a kulonbseg en most nem tudom, es nem is akarom tole megkerdezni, sajnos most csak a terhesseg elejen talalkoztunk, es a vegen fogunk, mert kozben Skociaban vagyok, ha megtudsz valamit, koszonom, ha megosztod velem

    Szoval nincs ezen a topicon senki aki elottem fog szulni az uj helyen, pedig olyan kivancsi leszek majd a tapasztalatokra

    előzmény:
    annie (107)
    2007-11-07  16:35
  20. 2007. november 7. 16:35107.
    Az én tudomásom szerint, ha a nődokid ott dolgozik(mint pl. az enyém, Tidrenczel doki), akkor mivel az ő "betege" vagy, igy nem kell fizetni. De ha a te a kórházat választod, és viszed a dokid aki nem ott van, akkor fizetős. Lehet rosszul tudom. Én megkérdeztem a dokimat mivel én óbudán lakom, és nem a MÁVba tartozom, de nem kell fizetnem. Én júniusban szülök, addig ezerszer változhat persze.
    előzmény:
    Bbohar (106)
    2007-11-07  15:42
  21. 2007. november 7. 15:42106.

    ezt a kerdesemet megismetlem, mert fontos, hatha tudja valaki:

    Lanyok van egy nagy kerdesem, tegnap erkezett otthonrol ket Kismama ujsag, es az egyik cikk alapjan nekem most nem egyertelmu, ha nem a korzeti korhazban szulok, pl. en nem a MAVhoz tartozok, akkor kell fizetni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505217 (103)
    2007-11-06  21:33
  22. 2007. november 7. 09:57105.

    Ancsika, szeretettel varjuk a hirt rolatok! Kivanom en is a legjobbakat! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505217 (103)
    2007-11-06  21:33
  23. 2007. november 7. 09:55104.

    Sziasztok!

    En a hanyingerre mentateat vetettem be, eleg jol hasznalt. Az alvos korszak nekem is nehez volt ket apro mellett, nem is alvos volt, hanem nagyon faradt.

    DSTT Tenyleg nem nagy (kesobb) az a 3 3 honap kulonbseg, legalabb le tudom majd irni milyen az uj MAV, remelem lesz valaki aki elottem szul es nekem meg leirja o!

    Lanyok van egy nagy kerdesem, tegnap erkezett otthonrol ket Kismama ujsag, es az egyik cikk alapjan nekem most nem egyertelmu, ha nem a korzeti korhazban szulok, pl. en nem a MAVhoz tartozok, akkor kell fizetni?

    Szerintem se siess az orvoshoz latogatassal, nekem az elso terhessegemnel adodott ebbol kellemetlensegem. Mivel koran mentem (es a ciklusa=im 34-36 naposak igy volt kulonbseg a velt es valodi kora kozott a babanak) nem lattak a szivhangot, pedig az orvos szamitasai szerint mar latszania kellett volna. Azzal kuldott el, hogy vagy kismama vagyok, vagy elhalt terhesseg van a pocimban, jojjek vissza 3 het miatt (nem a MAVosdokim volt meg, akkor ot meg nem talaltam meg)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505217 (102)
    2007-11-06  21:28
  24. Torolt_felhasznalo_505217
    Torolt_felhasznalo_505217
    2007. november 6. 21:33103.
    Ancsikával mi van???? Biztosan megszült már.

    BBohar, bocsi!!! Te ápr-ban szülsz, én jún.ban, így mégsem jól gondoltam, hogy egykorúak lesznek a porontyaink, de hát az a 2-3 hó később úgyse számít.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_505217 (102)
    2007-11-06  21:28
  25. Torolt_felhasznalo_505217
    Torolt_felhasznalo_505217
    2007. november 6. 21:28102.
    Sziasztok!
    Hát nem jutottam el még a dokihoz, a 8.hét kezdetével megindult a hányós , alvókóros időszak.
    Meg a hüvelyi UH-t is szívesen kihagynám, így még várok jövő hétig.

    A 2. babónál már sokkal hamarabb látszik a poci, szorít a nadrrággumi, és a melltartómat is le kell váltanom.
    És néha elég nehéz a meglévő fiammal együtt lenni, de még mindig jobb, mint dolgozni.

    Bbohar! Nekem elvileg jún.21. a dátum, mert belekalkuláltam a 30 napos mensimet is.
    Igazad van, nekem a Kisfalvy azt hiszem bejönne, de ha esetleg talizom vele élőben, és mégsem, majd szólok.
    De egyetértek veled, ha vki nem tetszik fotó alapján, akkor nem mennék hozzá. Sajnálom dokik!
    Nem kötelező utálattal járni a kötelező vizsgálatokra. No para, nőtársaim!!!

    Puszi mindenkinek!


    előzmény:
    Bbohar (90)
    2007-11-01  16:16

Címlap

top