Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anyukák a XI. kerületben

kingapocak
Létrehozva: 2003. október 1. 16:17
Sziasztok XI. kerületiek!

Ha előfordultok errefelé, jelentkezzetek, közös babakocsitologatás, tapasztalatcsere céljából!
Kislányom lassan 2 hónapos lesz és a Feneketlen-tónál lakunk.
  1. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 7. 15:1151.
    Zsizbó nagyon örülök, hogy minden rendben Bence karjával. Reméltem, hogy az orvos ezt fogja mondani.

    FGabriella én sajnos nem tudok a kerületben játszóházat, de hátha valaki más igen.

    A bababolt Fehérvári út 120 címe nem tuti, várjatok még egy napot és holnapra annak is utánanézek pontosan. Babával ne kóboroljatok oda-vissza a Fehérvári úton, mert én rossz házszámot írtam!
    előzmény:
    zsizbó30 (50)
     
  2. 2003. október 7. 14:4850.
    Sziasztok!
    Megjöttünk, jó sokat kellett várni, mert műtött a doki bácsi. Minden rendben Bence karjával. Tovább kell kenegetni a krémmel amit kaptunk, és tornáztatni is kell, de minden rendben amúgy. Mire hazaértünk tök rossz idő lett. Mindegy azért ma volt levegőn. Most mennem kell, mert mindjárt eszünk, de majd még benézek.
    Ui: Köszönöm az aggódást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. október 7. 14:0749.
    Ha valaki tudja annak a XI. ker. -i játszóház címét, örülnék ha megírná. Különben a Pingvin ovival majdnem szemben lévő játszótérre szoktunk járni. (Van egy vár a homokzó közepén. Albert u. ) A másik kedvenc az Albertfalva utcánál van. Nagy, bekerített játszótér, rugós zöld autóval, 2 nagy várral, óriáscsúzdával, stb. Fiam imádja. A baj az, hogy du. 5 és 1/4 6 között érek oda érte az oviba. Mire elindulunk onnan legalább 1/2 6 van és most már sajnos hamar sötétredik. Már most várjuk a tavaszt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118820 (48)
     
  4. Torolt_felhasznalo_118820
    Torolt_felhasznalo_118820
    2003. október 7. 13:1848.
    Szai FGabriella, üdv a csapatban! Nem találtam meg a címüket, de van itt a XI. kerületben Játszóház (valaki a lányok közül biztosan tudja, hol), ott is érdemes lehet barátot keresni. Ezenkívül az FMH-ban van vagy 4 féle gyerektáncház (pl. minden kedden Muzsikás, de van ír, zsidó és balkáni is), ott is sok gyerek megfordul. Az én kislányom még csak 20 hónapos, táncolni nemigen akar, csak futkározik, de a gyerektársaság miatt el szoktunk menni.

    Zsizbó, ha megjöttetek, írj, mi volt! Bár szerintem minden rendben lesz, hiszen már a múltkor is megnyugtattak, nem?

    Sister, köszi a címeket, mi is kipróbáljuk mind a kettőt.
    előzmény:
    FGabriella (43)
     
  5. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 7. 12:3247.
    Akkor igazán nincs könnyű dolgod. Valami jó játszótér nincs felétek?
    Nálunk ez a barátnő kérdés könnyen megoldódott, mert az oviból nagyon sokan a környékünkön laknak és így ha nem is a csoporttársai a kislányomnak, a játszótéren sokszor találkozunk a többiekkel.
    előzmény:
    FGabriella (46)
     
  6. 2003. október 7. 12:2246.
    De jár, a Napraforgóba. A Tétényi -Etele sarokra. De az egy gyűjtő ovi. Még Érdről is járnak a csoportjába. Összesen 2 kislány lakik a közelben, de ő inkább fiúkkal szeret játszani, bár van vele egykorú kislány barátnője is, de az a 2, akik itt laknak pont nem az esetei.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_557539 (45)
     
  7. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 7. 12:1645.
    Kedves FGabriella!
    Persze hogy beférsz a csapatba. Szinte senkinek nincs ugyanolyan korú babája, vagy terhessége. De abban mindannyian egyformák vagyunk, hogy anyák vagyunk, vagy leszünk és a XI. kerületben lakunk.
    A kisfiad nem jár oviba?

    előzmény:
    FGabriella (44)
     
  8. 2003. október 7. 11:4244.
    Az Albert utca a Fehétvári és az Etele kereszteződésénél kezdődik. Bocsika, ha ezzel mindeki tisztában volt.
    Beférek a csapatba?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2003. október 7. 11:0743.
    Sziasztok!
    Én az Albert utca legelején lakom. Van egy 4 és fél éves kisfiam és most kb 5-6 hetes terhes vagyok, tehát május vége - június eleje a baba várható születési időpontja. Van közöttetek hasonló helyzetben lévő mama? Szegény kisfiamnak az összes barátja elköltözött.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. október 7. 09:5342.
    Jó reggelt!

    Sister, nagyon köszi a címet! Megpróbálok majd elmenni oda valamikor.

    Zsizbó, drukkolunk a kontrollhoz! Remélem minden rendben lesz Bence karjával!

    Séta lesz! Majd még kitalálom, hova.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 7. 09:3941.
    Sziasztok Lányok és Babák!

    Jó reggelt mindenkinek. Ma úgy tűnik kicsit szél mentesebb idő lesz mint tegnap volt és szépen süt a nap is, úgyhogy babások sétára fel, de inkább a déli, kora délutáni órákban, amikor már kicsit melegebb lesz.
    Zsizbó, majd írd meg mit mondott a doki Bence karjáról. Biztos minden rendben lesz, ne izgulj. Ilyen pici korban nagyon gyorsan regenerálódnak a babák. Csak mi -aggódó anyák - hisszük, hogy nagyon-nagyon védtelenek és sérülékenyek.
    Kingapocak a bolt neve:
    Baby-bulls gyermekruházati kis- és nagykereskedés.
    1117. Budapest, Hengermalom u. 20-24.
    Tel: 204-4280
    Nyitvatartás:
    H és Cs: 7-16
    K és Szerda: 8-16
    P: 8-18
    V:9-16
    Szombat zárva.

    Van még egy gyermeküzlet a Fehérvári úton, talán 120. , de itt nem olyan nagy a választék.

    Üdv. : Sister
    előzmény:
    zsizbó30 (40)
     
  12. 2003. október 6. 21:0840.
    Sziasztok!
    Holnap viszem Bencét kontrollra a kórházba. Tudjátok sérült a jobb karja szülés közben. Szorítsatok, hogy minden OK. legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2003. október 6. 20:1839.
    Sister, nagyon kedves lenne tőled ha megírnád a címüket! Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_557539 (37)
     
  14. Torolt_felhasznalo_417376
    Torolt_felhasznalo_417376
    2003. október 6. 20:1438.
    Sziasztok!
    Szokás szerint én csak este tudok jelentkezni. Ki hogy van? Apróságok?
    Most jó éjszakát is kívánok mindenkinek, legyetek jók.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 6. 15:1737.
    szia Kingapocak,
    Mit szeretnél venni? Mert ha babaruhát és nem babafelszerelést, akkor tudok egy nagyon jó kisker-nagykert a Hengermalom úton, a Budafoki és a Szerémi út között. Elég vicces a nyitvatartása, mert egyes napokon 7-kor, más napokon 8-kor nyit. Ami tuti, hogy minden nap 4-ig van nyitva. Szombat zárva, de vasárnap is nyitva van.
    Ott az egész pici babáktól, a kiskamaszokik lehet ruhát, anorákot, sapit, stb. venni.
    Holnap írok pontos címet, nyitvatartást, telefonszámot, de ma sajnos nincs nálam a kártyájuk.
    Üdv. : Sister
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2003. október 6. 15:0536.
    Én még nem adtam fel, hogy estig alábbhagy a szél! De sajnos nem úgy néz ki. . .

    Tud valaki bababoltot a kerületben? Most döbbentem rá, hogy egyet sem ismerek!
    előzmény:
    zsizbó30 (35)
     
  17. 2003. október 6. 14:5635.
    Szia Sister!
    Én ma majdnem elindultam a kéthetes kisfiammal sétálni, de a férjem hívott, hogy valószínüleg felkapná a gyereket a szél. . . Úgyhogy maradtunk, pedig ma sétáltunk volna előszőr kettesben.
    Talán holnap. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_557539 (34)
     
  18. Torolt_felhasznalo_557539
    Torolt_felhasznalo_557539
    2003. október 6. 13:0634.
    sziasztok Lányok,

    Én még dolgozom, úgyhogy csak napi 1-2 alkalommal tudok rákattanni a net-re. Sajnos szombaton az otthoni gépem is feladta, de ígéri a számítógép guru, hogy gyorsan megcsinálja.
    Babások! Úgy tűnik, nektek lassan elkezdődik a vesztegzár időszaka. A kislányom gyerekorvosa mindig azt mondta, hogy amikor ilyen viharos erejű a szél, nem kell feltétlenül ragaszkodni a napi 1-2 óra levegőztetéshez. Csatlakozom hozzá. Vigyázzatok a babákra, próbáljatok pihenni is, a házimunka tutira megvár.
    Üdv. : Sister
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2003. október 6. 12:3933.
    Hello!
    Itt is hasonló a helyzet. Most az ülőkéjében van a kisfickó és cumizgat, talán el is alszik még. 1-körül kell ennie, addig még van pár percem. Du meg lehet, hogy alszom egyet, ha Őkelme is úgy akarja.
    előzmény:
    kingapocak (32)
     
  20. 2003. október 6. 12:2232.
    Sziasztok!

    Még mindig itt lakunk, csak elutaztunk a hétvégén anyósékhoz, most meg megy a nyűg, nekem meg házimelóznom is kéne. . . .

    Hogy vagytok?
    előzmény:
    zsizbó30 (31)
     
  21. 2003. október 6. 11:5831.
    Mi újs lányok?
    Mindenki más kerületbe költözött?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2003. október 3. 22:0330.
    kingapocak!
    Az az igazság, hogy én is hősnek érzem magam, és a férjem is, aki végig velem volt. Nélküle nem is bírtam volna. A szülés után pedig, hogy frászt hozták rám a gyerek miatt. . . Na az mindenen túl tett, még a szülésen is. Mikor hazajöttünk volt is egy kis gyermekágyi depim. A doki nénink kicsit meg is ijedt, hogy mi lesz velem. Aztán jött anyukám, ágyba parancsolt és két napig csak etetnem kellett felkelni. Na utána elmúltak a pánikrohamaim és rendbejöttem. Nagyon rossz érzés volt. Azt hittem, hogy rossz anya vagyok, éhen fog halni a gyerekem, stb. Senkinek nem kívánom. Most már minden OK.
    Árkus! Gondolom, hogy min mész keresztül. De tudod, a biciklizést sem lehet elfelejteni. És ha vmi nagyobb feladat előtt állok, akkor mindig arra gondolok, hogy ha másnak ment, akkor nekem is menni fog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_118820
    Torolt_felhasznalo_118820
    2003. október 3. 19:4729.
    Zsizbó, ne hidd, hogy nem félek nagyon! Hol attól, hogy a kicsire nem lesz energiám, hol attól, hogy a nagyot fogom elhanyagolni. Ráadásul úgy érzem, mindent elfelejtettem a babázós korszakból, és amiatt is lámpalázas vagyok, hogy jól fogom-e csinálni. Pont, mint ez elsőnél. . .
    előzmény:
    zsizbó30 (27)
     
  24. 2003. október 3. 18:3228.
    Zsuzsa te egy hős vagy, komolyan. Olvastam a történeted, le a kalappal előtted!

    Mi is sétáltunk, vásároltunk az új csilivili Fehérvári úti piacon :)
    előzmény:
    zsizbó30 (24)
     
  25. 2003. október 3. 15:5127.
    Szia Árkus!
    Nekem két hetes a kisfiam és pont ma gondolkoztam azon, hogy hogy csinálják azok akiknál van már egy nagyobb gyerek. Felkészültél erre? Bár neked már tuti van rutinod, én még elég esetlennek érzem magamat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top