Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elpirulás

bolha_4711
Létrehozva: 2003. november 4. 23:02
Nem tudom ki hogy van vele, de nagyon kellemetlen bir lenni, ha az ember elpirul. Én velem egyre többször és egyre érthetetlen helyzetben fordul elő. Ma 1 külföldivel és 2 másik magyarral kellett röviden megbeszélni valamit a munkahelyemen. Zavarban voltam, és folyamatosan elpirultam. Nem mondtak semmi rosszat, nem tettek félreérthető megjegyzést, nem volt semmi okom. Olyan kellemetlen. Mit lehet csinálni, hogy ez ne legyen. És soha nem tudom, hogy mikor és milyen helyzetben jön ismét. Rémes.
  1. Torolt_felhasznalo_968256
    Torolt_felhasznalo_968256
    2004. január 19. 21:5151.
    Szia Kismackó, sziasztok többiek!
    Remélem pozitív tapasztalatokkal leszek gazdagabb szerdán!:-)Majd írok!A online-pszichómókus még nem írt vissza:-(
    előzmény:
    kismackó2 (50)
     
  2. 2004. január 19. 19:4750.
    Üdv Rokonlelkek! Szia Lenn! Szóval vagyunk egy páran, akik hasonló cipőben járnak. Remélem mihamarabb sikerül valakinek magyarázatot találni erre a pirulásra és megosztja velünk. Kedves Lenn, most te vagy minden reményünk! Te vagy köztünk a legbátrabb, aki próbálkozik orvosi segítséggel kideríteni az okokat. Várjuk a beszámolót, én leginkábbis nagyon kíváncsi vagyok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. január 15. 14:1649.
    Sziaszok köszönöm az együttérzést, most már jól vagyok. Az ügyfél egyébként nagyon tapintatos volt, a buta megjegyzés után többet rá sem nézett a kolleganőmre, tovább beszélgetett velem mintha nem vette volna észre mennyire égek, a végén meg csak tőlem köszönt el. De azért az egész nagyon rosszul esett. Igazatok van a munkatársam egyszerűen buta, a szakmai hiányosságait azzal próbálja kompenzálni hogy minden alkalommal bebizonyítja, milyen félszeg vagyok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_968256 (46)
     
  4. 2004. január 15. 11:2348.
    :)sziasztok
    gyerekkoromban pirultam szavalaskor, kesobb csak, ha udvaroltak, osszessegeben a napon pirulok, ha szitnak egek, ha egetnek: pirulok:). . . semmi baj ezzel a pirulassal, sztem noies
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_648196
    Torolt_felhasznalo_648196
    2004. január 15. 10:5947.
    Sziasztok csajok!! :-))

    Egyetértek nagyon bunkó dolog szóvá tenni az ilyesmit, főleg ha tudják az emberről, hogy hajlamos az ilyesmire!
    Egyébként rám is az első percbe jön a forróság aztán elmúlik, de előfordul hogy hullámokba visszajön.
    Vannak szemét emberek akik direkt zavarba hoznak mert látják, hogy elpirulok tőle! na hát ők szégyenlhetnék magukat!!
    előzmény:
    digby (45)
     
  6. Torolt_felhasznalo_968256
    Torolt_felhasznalo_968256
    2004. január 15. 10:2546.
    Szia!
    Ne legyél lehangolt!Az ilyen negatív, sunyi megjegyzéseket ejtsd el a füled mellett!Bár tudom, hogy ez nehéz. . . Néha már velem is megesett, hogy szóvá tették a pirosságomat, amire persze még vörösebb lettem, de mostmár rájöttem, hogy aki ezzel visszaél az egy tapintatlan bunkó!
    Digby:tök jó neked, hogy csak az elején pirulsz!Nálam hullámokban vissza-visszatér.
    előzmény:
    rézi* (40)
     
  7. 2004. január 15. 10:0345.
    . . . a szolizás biztos vicc volt. . . .
    előzmény:
    négyzet (42)
     
  8. 2004. január 15. 10:0244.
    Az emberek különbözőek. Valaki ezt szereti, valaki azt. De azért még nem kell leszólni a másik "tábort". Hiszen senki sem alsóbbrendű a másiknál, csak "ízlések és pofonok. . . . "
    előzmény:
    négyzet (42)
     
  9. 2004. január 15. 10:0043.
    :-( :-( Sajnálom, én sem bírom az ilyen libákat, ez nagy szemétség részükről! Viszont nem hinném, hogy az az ügyfél emiatt bármennyire is "neheztelt" volna Rád. Azaz az intelligensebb emberek ezen túllépnek, biztosan ő sem ezzel foglalkozott. Én is beszélgettem úgy emberekkel (elsősorban férfiakkal), hogy éreztem, totál vörös a fejem. Viszont az, hogy ők teljes természetességgel beszéltek továbbra is hozzám, annyira meglepett és megnyugtatott, hogy elmúlt. Bár, nem tudom, Ti hogy vagytok ezzel, de nekem ez a pirulás egyébként is olyan, hogy csak az elején jön a hullám, percek múlva vége, s akkor ugyanazzal az emberrel az ötödik mondat után már "normálisan" beszélgetek tovább.
    előzmény:
    rézi* (40)
     
  10. 2004. január 14. 23:1642.
    én meg a sápadtarcúakat szeretem, láccik hogy nem szoliznak
    előzmény:
    Newname (41)
     
  11. 2004. január 14. 23:0941.
    Én szeretem a pirulós nőket. Látszik, hogy nők.
    előzmény:
    rézi* (40)
     
  12. 2004. január 14. 22:5440.
    Nagyon lehangolt vagyok mert tegnapelőtt bejött egy ügyfél a szobába, a bonyolult esetére keresett megoldást. Az ügy megoldása nekem jutott eszembe, az ügyfél meg közben kiderítette hogy mi egyszer már találkoztunk egy hasonló ügy kapcsán, és jól elbeszélgettünk. Olyan fesztelennek éreztem magam , amíg a kolleganőm meg nem szólalt hogy de elpirultál. Akkor jutott csak eszembe hogy tényleg melegem van, erre még rátetézett az a buta liba hogy ilyen vörösnek még soha nem látott. Olyan megalázó helyzet volt, csak bután vigyorogtam, de legszívesebben elsírtam volna magam, pedig azt nem szoktam. Van amikor el tudom ütni valami humoros dologgal, de néha leblokkolok és akkor így járok.
    előzmény:
    digby (39)
     
  13. 2004. január 14. 19:5439.
    Szisztok! Én jártam Agykontrollra, szerintem is jópofa dolog és néhol a "technikákat" megpróbáltam a pirulásomra értelmezni. Nos. . . hmmm. . . nem könnyű, szerintem ez nem szünteti meg, de lehet, hogy valakinek sikerülne. Vannak, akik azóta úgy élik az életüket, hogy rendszeresen lemennek alfába és "elrendezik a dolgaikat", én annyira nem gyakorlom, csak ha nagyon úgy érzem. Ez egyébként nem csak "gyógyításról" szól, azaz egyáltalán nem arról. Az embereket megtanítja a pozitív gondolkodásra, az optimizmusra. Vagyis a mottó, hogy "Ügyelj gondolataidra, mert azok szabják meg szavaid, ügyelj szavaidra, mert azok szabják meg tetteid, ügyelj tetteidre, mert azok szabják meg szokásaid, ügyelj szokásaidra, mert az szabja meg jellemed, s ügyelj jellemedre, mert az szabja meg sorsodat!"
    Nos, alényeg, hogy ha valamire azt mondogatod, "úgysem fog sikerülni", az negatív, de ha azt mondod, "remélem sikerül", az pozitív. Vagy azt mondod: "nem fáj" az negatív, de ha kihagyod a fájdalom szót és azt mondod" nem érzel kellemetlenséget", az pozitívabb. Ez nem valami térítő dolog, hanem ezután mindenki maga dönti el, mennyit "profitált", mi az, amit a jövőben fel tud belőle használni. Még sok egyéb is volt a tanfolyamon, de én sem mindegyikben hiszek. , valamelyik szerintem túlzás. Viszont arra tényleg jó, hogy pl vizsgáknál nem úgy álljunk hozzá, hogy "jaj, csak átmenjek", hanem, hogy "sikerülni fog". Persze ezzel sem lehet mindig egyet érteni. . . . :-) A piruláshoz szerintem iszonyatosan sok koncentrációra és akaraterőre lenne szükség, de hát mindannyian tudjuk, hogy enm csak erről van nálunk szó. . . . Másrészt szerintem ekkor megint ott vagyunk, hogy arra gondolunk, arra irányítjuk a figyelmünket így vagy úgy. Nem? Na, életemben nem írtam még ennyit, lehet, hogy pályát tévesztettem :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_968256 (37)
     
  14. Torolt_felhasznalo_648196
    Torolt_felhasznalo_648196
    2004. január 14. 17:4138.
    Szia!
    A Fix-Tv-n egy kicsit megakadt a szemem:-))) régebben a Fix-TV még másról szólt! :-)))))))
    Egyébként örülök, hogy találtál egy ilyen pszihomókusos oldalt, én is nagyon kíáncsi vagyok, hogy mit fog válaszolni!
    Hallottam már az agykontrollról, de nem tudom, hogy egészen pontosan miről szól!
    Kíváncsian várom beszámolódat a pszichológus válaszáról:-)
    pusz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_968256 (37)
     
  15. Torolt_felhasznalo_968256
    Torolt_felhasznalo_968256
    2004. január 14. 16:3237.
    Sziasztok sorstárak!:-)
    Van egy hírem számotokra!Tegnap ráakadtam a neten egy online pszichológiai tanácsadásra és rögtön írtam is egy levelet az ottani pszichológusnak, hogy mi a véleménye erről a problémáról. Megírtam azt is, hogy nem csak engem gyötör a pirulás, hanem másokat is, és nem tudjuk az okát. Egyelőre még nem írt vissza, lehet, hogy beletelik egy-két napba, de kiváncsi vagyok, és amint visszaír, lekopírozom a válaszát ide!Azóta sokat kutakodtam a neten, megnéztem a különféle terápiás módszereket, hipnózis stb. . . Kitöltöttem egy szorongás tesztet is, amire az jött ki, hogy érdemes lenne szakemberhez fordulnom:-)Ne higyjétek azt hogy más dolgom sincs, csak muszáj ezen az állapoton változtatni!Szintén tegnap este volt a Fix Tv-n egy beszélgetés Domján Lászlóval, aki az agykontroll atyja Magyarországon. Nagyon szimpatikus volt és sok jót mondott erről a módszerről. Úgyhogy lehet, hogy meg kéne próbálkozni az agykontrollal is?Ti hallottatok róla valamit, esetleg voltatok már iyen tanfolyamon?
    előzmény:
    MIMI2 (36)
     
  16. Torolt_felhasznalo_648196
    Torolt_felhasznalo_648196
    2004. január 14. 15:2936.
    Igen, én is utálom, ha felhívják rá a figyelmemet! Ráadásul jó hangosan!!
    előzmény:
    digby (35)
     
  17. 2004. január 14. 14:3135.
    Na, igen. Ezeket a kedves megjegyzéseket én is nagyon szeretem. . . Tudom, hogy nem rosszindulatból mondják, csak nekik fogalmuk sincs erről, milyen kellemetlen. Számukra ez csak "jópofa". Mégha tényleg a barátaimról van szó, akkor is. Ha már piros lettem, minek kell azt mondani?
    előzmény:
    MIMI2 (34)
     
  18. Torolt_felhasznalo_648196
    Torolt_felhasznalo_648196
    2004. január 14. 11:3934.
    Igen, ezzel én is így vagyok!
    Akármitől megíjedek piri leszek!
    Sőt amikor piri leszek, azt mindig érzem is! Legalábbis ezt hittem én, amikor kiderült, hogy nem így van!
    Szóval vmi. kellemetlen helyzet volt és nem jött a forróság, gondoltam is, hú milyen ügyi vagyok, sikerült megúsznom piri nélkül, ekkor megszólalt kedves barinőm, hogy, "jaj milyen piros lettél".
    Na ezután jött a forróság. és akkor már tényleg lángolt a fejem!
    előzmény:
    digby (33)
     
  19. 2004. január 14. 11:2933.
    Szerintem is lehet benne valamiféle megijedés, vagy inkább a váratlanság, de talán a kettő összefügg. Néha olyanok történnek velem, hogy utazom a buszon, hirtelen azt hiszem, hogy nem szálltam le a kellő megállóban (elméláztam), s akkor megijedek egy percre, persze jön a pirulás. De sokszor van olyan, hogy -hasonló zárt helyiségben- elképzelem magam kívülről. Hogy ül/áll a sok ember, mindegyik el van foglalva a saját gondolataival, s miért pont engem néznének. És ebbe belejön a piros fejem, akkor elég érthetetlennek tűnik, ha ott állok égő fejjel. (Bár sajnos a 183 centim miatt mindig sokan megnéznek egyébként is. . . ) Szóval, ha kivülről próbálom elképzelni a helyzetet, az is szokott segíteni abban, hogy rákérdezzek magamban: most miért lettem vörös?? :-)
    előzmény:
    MIMI2 (32)
     
  20. Torolt_felhasznalo_648196
    Torolt_felhasznalo_648196
    2004. január 13. 17:3632.
    Sziasztok Csajok! :-)

    Szia Lenn: egy jó tanácsként mondanám, hogy én azt vettem észre magamon, minél mozgalmasabb az életem és minél többet vagyok emberek között, annál ritkábban pirulok! talán megszokja az ember egy idő után a kényelmetlen helyzeteket!
    ezt azért mondom, hogy szerintem semmiképpen ne zárkózz be ennyire mert csak elmélyíted a dolgot és rosszabb lesz.

    Másik dolog: Ma hazafelé úton azon gondolkodtam, hogy mitől lehet az ha ismerőssel találkozom vöri leszek, és arra jutottam, hogy egy ilyen esemény váratlanul jön és talán megíjed az ember egy picit, + még ehhez jön, hogy a illető személyhez biztos kötnek érzelmi szálak és ennek a következménye lehet a pulzus emelkedés - pirulás.
    Egyébként én is szoktam figyelni, hogy ki az aki pirulós még rajtam kívül, és tudjátok, hogy mit vettem észre?
    Nagyon sok ember képes zavarba jönni egészen apró dolgoktól is, de rajtuk valahogy nem jön ki pirosság formájában! Ez komoly! szerintem ez valami sajátos élettani reakció lehet, ami bizony sokszor átok!
    Sajna egyébként én is el szoktam pirulni a családom előtt is, de hát ők igazán megértik! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_968256
    Torolt_felhasznalo_968256
    2004. január 13. 16:1431.
    Én szintén pirulok a barátnőm előtt, pedig mi is régóta ismerjük egymást és mindent tudunk a másikról. Nemrég megkérdezte, hogy miért vagyok előtte zavarban, erre nem tudtam mit válaszolni, egyszerűen elbőgtem magam. Már vele sem tudok nyitott lenni. Mielőtt ráakadtam erre a fórumra tényleg azt hittem, hogy én vagyok az egyedüli aki ilyen problémákkal küzd, mert még nem találkoztam olyan emberekkel akik nagyon zavarba jönnének. Mostanában egyre gyakrabban figyelem, hátha van aki pirulós rajtam kívül, de hiába, közvetlen környezetemben senki sincs. Az az érdekes, hogy én még kamaszkoromban sem nagyon pirultam el, pedig a kamaszkor egyik velejárója a pirulás.
    előzmény:
    digby (29)
     
  22. Torolt_felhasznalo_968256
    Torolt_felhasznalo_968256
    2004. január 13. 16:0830.
    Az jó ha neked tetszik, de szerintem egy enyhe pír az orcán meg egy izzó-lángvörös fej között azért van különbség, lehet hogy az utóbbi nem tetszene annyira!:-)
    előzmény:
    Agglegény (26)
     
  23. 2004. január 13. 15:1029.
    Szia! Én is ilyenekre szoktam gondolni, hiszen nincs semmi okom zavarba jönni tőlük. Néha nekem is sikerül, de hát akkor is hülyeség, hogy még a barátnőmmel való találkozáskor is piros leszek, hiszen kislány korunk óta ismerjük egymást. Vicces és megmagyarázhatatlan! :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199085 (27)
     
  24. 2004. január 13. 15:0828.
    Aranyos Tőled! :-) Csak nem mindegy, milyen az a pirulás. . . (szerintem)
    előzmény:
    Agglegény (26)
     
  25. Torolt_felhasznalo_199085
    Torolt_felhasznalo_199085
    2004. január 13. 13:5927.
    Sziasztok!
    úgy látom sokan küzdünk ezzel a problémámmal. 24 éves vagyok és nálam olyan 2-3 éve jött ez elö. Mindegy volt kivel beszélek és miröl ( kivéve ha családtaggal) mindig elvörösödtem. Kezdödik egy meleghullámmal, aztán jön a vörösödés és egy izzadás a fejbörömtöl a talpamig. Írtó kellemetlen. De ilyenkor csak annyit mondoj, hogy ilyen vagyok. Aztán kezdtem odafigyelni erre, gondoltam kik ök, hogy zavarba hozzanak, és néha sikerül legyöznöm. Egyre ritkábban jön elö. De iyenkor erösen koncentrlnom kell, nehogy elinduljon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top