Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elpirulás

bolha_4711
Létrehozva: 2003. november 4. 23:02
Nem tudom ki hogy van vele, de nagyon kellemetlen bir lenni, ha az ember elpirul. Én velem egyre többször és egyre érthetetlen helyzetben fordul elő. Ma 1 külföldivel és 2 másik magyarral kellett röviden megbeszélni valamit a munkahelyemen. Zavarban voltam, és folyamatosan elpirultam. Nem mondtak semmi rosszat, nem tettek félreérthető megjegyzést, nem volt semmi okom. Olyan kellemetlen. Mit lehet csinálni, hogy ez ne legyen. És soha nem tudom, hogy mikor és milyen helyzetben jön ismét. Rémes.
  1. 2004. március 3. 00:54126.
    Bocs a privát üziért, elvétettem!:))
    Szóval egyetértek veled és én is meglátom ha valaki hazudik vagy gondja van!De amióta megtudtam hogy ilyen"sokan" vagyunk azóta jobban viselem magam!Elmúlni nemhinném hogy el fog valaha , de már most is kevesebbszer vörösödöm el, de a családom elött talán a legtöbbszőr, talán mert nem becsülnek meg!:(
    előzmény:
    rézi* (124)
     
  2. Torolt_felhasznalo_648196
    Torolt_felhasznalo_648196
    2004. március 2. 14:14125.
    Sziasztok!
    Hú mennyit írtatok:-))
    A csodakrémről csak annyit, hogy egy újságban olvastam róla, szerintem egyenlőre itt Mo. -on még nem lehet kapni!
    A neve nem volt odaírva, de mivel ezeb a cikken kívűl én itthon még nem hallottam róla, azért gondolom, hogy még nem lehet kapni!
    Egyébként szerintem ez nem megldás, csak tüneti kezelés, de ettől a pirulás soha nem fog elmúlni!
    Valóban, ezt az embernek saját magának kell, ott belül lerendeznie!
    Én is sokszor figyelem más emberek viselkedését, és valóban, nagyon sokan könnyen zavarba jönnek, csak éppen nem vörösödnek el, de jó nekik. . . :-)
    Hú, azért én nem tudnék előadást tartani, Jesszus. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. március 2. 12:57124.
    Sovány vigasz hogy más is küzd ezekkel a problémákkal, de mióta tudom hogy nem egyedi eset az én vörösödésem, egy kicsit könnyebben veszem az egészet.
    Biztos túlzott érzékenység ez részünkről, mert mostanában a tágabb környezetemben levő emberek gátlásosságát figyelgettem , és azt látom hogy alapjában véve a legtöbb ember gátlásos lehet , őket ez mégse zavarja a szereplésben. Egyik kollegám például eléggé dadog, mégis sokat beszél, a másik pedig kényszeresen röhög mindenen, mostanában figyeltem meg hogy ez nem is jókedv nála, hanem szintén olyan viselkedési zavar mint nálunk.
    Azt hiszem egyébként nagyon érzékeny vagyok minden lelki dologra, azonnal észreveszem ha valakinek gondja, bánata , vagy valami lelki defektje van, vagy csak éppen hazudik. Ti hogy vagytok ezzel?
    előzmény:
    Koni81 (123)
     
  4. 2004. február 26. 15:43123.
    Hello mindeninek!Eddig azért nem néztem meg ezt a topikot, mert azthittem csak az elpirulásról van szó, de hálistennek, kelemesen csalódtam hogy az elvörösödés inkább a jellemző!nem volt türelmem mindenkit elolvasni , csak az elejét és a végét!Olyan jó hogy nem vagyok egyedül, én tök mindegy kivel vagyok , hol, család barátom, barátok sőt magamban is elvörösödök, de úgy hogy ég az egész fejem!Nekem is lehet hogy az anyum miatt is lehet , mert nem becsül engem meg, legalábbis úgy érzem!Most is ég az arcom ahogy ezt írom nektek!Örülök hogy sokatoknak sikerül ezt leküzdeni, én nem tudom, a barátom nem veszi észre mert színtévesztő:)!
    az biztos hogy pszihiáterre is szükségem lenne mert nem csak ez a bajom van, hamar felmegy minden apróságra a pumpám!Szóval örülök nagyon nektek!És olvaslak titeket hogy javuljak én is!:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. február 23. 11:28122.
    Pilla, ez ismerős nekem is, amikor a nagy előadó teremben a mellettem ülő kérdezett vmit. Hát még azt hogy utálom, amikor szóvá is teszik!!!

    Tényleg Puma46, a férfiak ezt hogyan látják? Kíváncsiak lennénk a véleményedre!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. február 22. 18:05121.
    Nekem sem ment egyik naprol a masikra a javulas, igazabol evekbe telt, es fokozatosan mult csak el. Sokat segitenek az olyan helyzetek, amikor valamit sikerrel megold az ember, es sokan ront a javulasban, ha megjegyzik, hogy "jaj, de helyes vagy, hogy igy elpirultal!" Na az ilyeneket borzasztoan utaltam.

    En egyebkent olyan szinten voltam, hogy pl amikor egy eloadason valaki mellettem ulo kerdezett valamit (ld kozgazos nagy eloadok), mar akkor is elpirultam (csak attol, hogy a kornyekemre! terelodott afogyelem)

    Tomorrows, az ilyen zavarba ejto szitukra nem nagyon lehet felkeszulni. Tenyleg csak ugy, hogy megerositjuk magunkat abban, hogy senki sem tokeletes, mi sem tudhatunk mindent, de ugyanugy masok sem tudnak mindent es nem tokeletesek.
    Eloadasok kozbenre pedig meg kell tanulni nehany felrebeszelos trukkot, ha az ember nem tudja a pontos valaszt. Es azt jo hatarozottan kell eloadni :-))) Egyebkent nehany fogast en is olyanoktol lestem el, akik iszonyu magabiztosnak tunnek. Szerintem erdemes figyelni oket, milyen helyzetekben hogy reagalnak, es megprobalni alkalmazni. Itt meg nekem is van mit fejlodni :-))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_801529
    Torolt_felhasznalo_801529
    2004. február 21. 22:25120.
    nekem ugy nincs godom, ha keszulok elore. A varatlan szitukkal nem tudok mit kezdeni. Peldaul megcsinalom a prezentaciot, de ha valaki kerdez valami kellemetlent, akkor annyi.

    a csodakremrol annyit, hogy nics ilyen. Van egy krem, ami rosaceas borre, vagyis piros foltos borre jo, de nekunk nem ez a gondunk. szerintem ezzel keverte ossze valaki.

    A heten egy kollegam begyalogolt az irodamba es valami zavarba ejtot kerdezett, en pedig mondogattam magamnak, hogy nem es nem pirulok el. Azt hiszem, hogy megusztom ezt az egyet. Egyebkent ez baromi stresszt okoz nekem a mindennapokban. Nektek is??
    előzmény:
    digby (117)
     
  8. 2004. február 20. 17:14119.
    :-( szóval nem lesz csodakrémem??? Nem tudtok róla semmit?

    Akkor csodakrémek, gyógyteák, alapozó. . . . stb. helyett inkább magamba kellene mélyedni?! De hogy csináljam hatékonyan? Mondogassam magamnak, hogy milyen jó vagyok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. február 20. 16:03118.
    Miért? Kíváncsi lennék, hogyan látja ezt egy férfi? Mi a vonzó a pirulásban?
    előzmény:
    Puma46 (115)
     
  10. 2004. február 20. 16:01117.
    Szia Pilla! Én is örülök annak, amiket írtál! :-) Nagyon ösztönző és főleg az jó hír, hogy mégiscsak felül lehet ezen kerekedni. Amiket én próbálgatok, azok is hasonló "technikák", de a váratlan helyzetekkel vagyok gondban, akkor sajna nem lehet felkészülni arra, hogy ne legyek piros. MIndenesetre nagyon jó, hogy ránk találtál és remélem még sok jót hallunk Rólad?! Pilla, Tomorrows: Amikor először tartottatok előadást "hivatalosan", hogy éreztétek magatokat? Én még a gondolattól is megőrülök, hogy egy seregnyi "felnőtt" (már én is az vagyok. . . ) előtt a színpadon kell állnom. Elvileg rám is ez vár.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233320 (113)
     
  11. Torolt_felhasznalo_801529
    Torolt_felhasznalo_801529
    2004. február 19. 20:44116.
    Az en ferjem se banja, de engem nagyon – nagyon zavar.
    előzmény:
    Puma46 (115)
     
  12. Torolt_felhasznalo_182169
    Torolt_felhasznalo_182169
    2004. február 19. 20:14115.
    Kimondottan vonzók számomra a pirulós menyecskék:)))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_801529
    Torolt_felhasznalo_801529
    2004. február 20. 16:27114.
    Pilla, koszi a tanacsot, en hiszek benne, hogy le lehet gyozni lassan. En is hasonlo munkaban dolgozom, eloadasokat is adok. Olyankor nem pirulok el, mert elore tudom, hogy mi jon. Csak varatlan szitukban elo, peldaul ha belerohanok egy ismerosbe az utcan. . Neked mennyi idobe telt amig legyozted? Varatlan szitukban sem jon elo neked?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_233320 (113)
     
  14. 2004. február 20. 14:51113.
    Az eredmenyrol meg nehany szot: manapsag mar csak mergemben pirulok el (ez is duhito tud lenni, de toredeke a masik fajta pirulasnak), es ezt az ember kornyezete sokkal jobban elfogadja, es nem ugy kodolja, hogy lesajnal mert zavarban vagyok, hanem elfogadja, hogy duhomben "voros a fejem".
    Szoval hajra lanyok-asszonyok, nagyon klasszak vagytok ugy, ahogy vagytok csak semmi zavar! (Remelem, felertem legalabb 1/4 pszichologussal :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. február 20. 14:41112.
    Sziasztok! En is kozgazos voltam :-), igy tudom, hogy egy ilyen palyan nagyon nem elony a pirulas. Pedig en is nagyon pirulos voltam (anyai es apai agon is orokolve:-)), de elo peldakent allithatom, hogy le lehet gyozni! Egyetemista koromban, az altalatok leirt hasonlo szituaciokban allandoan elpirultam, aztan mar szerintem attol pirultam el, hogy elore rettegtem, hogy bizonyos helyzetekben tuti biztos el fogok pirulni.
    En nem hiszek semmilyen gyogyteakban - az alapozokrol nem is beszelve. . . -, az egyetlen biztos modszer, ha az ember az onbizalmat es onbecsuleset turbozza feljebb. Azaz el kell hitetnie az embernek magaval, hogy o is er legalabb annyit, mint a tobbiek: van olyan okos, szep, intelligens, ertekes. (nevezhetjuk agykontrollnak is, de rengeteg penzt megsporol az ember ha ilyen tanfolyamok helyett inkabb maga probalja magat fejlesztgetni, epitgetni)
    En ugy vettem eszre, hogy a "mely viz" szituaciok kifejezetten segitenek. Pl. nekem, viszonylag palyakezdokent kellett eloadasokat tartani 80, egyaltalan nem kezdo embernek. Na ha egy ilyet sikeresen megold az ember - meg ha az elejen van is egy kis pirulas - nagyot tud lendulni az onbizalma!
    Drukkolok minden pirulosnak! Udv. , pilla
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. február 20. 14:24111.
    Na ne, ez nem valami jó hír!!
    előzmény:
    kla-ra (110)
     
  17. 2004. február 19. 19:41110.
    Sajnos nem szolgálhatok jó hírrel, én már 50 körül vagyok és még mindig szégyenlős kislány módján elpirulok ha valakivel szembetalálkozok.
    előzmény:
    tomorrows (109)
     
  18. Torolt_felhasznalo_801529
    Torolt_felhasznalo_801529
    2004. február 19. 19:37109.
    Ez hihetetlen, de nekem is ugyanez a gondom. Szo szerint olvasom a tuneteimet. Nem tudom legyozni egyszeruen. Ram hirtelen tor ram, ha valakivel osszefutok, vagy hozzamszolnak hirtelen. Ha elore keszitem magamat lelkileg, akkor nem pirulok el. En mar jol elmultam 30, es attol felek, hogy ez igy lesz 50-60 evesen is velem????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. február 19. 19:03108.
    Azt hiszem Terra Center, ahol az Agykontroll iroda van.
    előzmény:
    digby (107)
     
  20. 2004. február 19. 19:01107.
    Szia! Én is közgázos vagyok :-) De gondolom nem Bp-en tanulsz, mert itt van Agykontroll! Én a MOM Művházban voltam és a Váci utcában van a központ, ahol a jegyet lehet venni és a sokféle könyvet, kazettát is megkaphatod ott. De ha már jársz a tanfolyamra, a helyszínen is mindig árulják a könyveket. (egy tanfolyam általában két hétvége reggeltől estig)
    előzmény:
    chiara115 (106)
     
  21. 2004. február 19. 17:19106.

    ja, a nagy lelkesedésem közben el is felejtettem írni. Szóval közgázon vagyok.
    előzmény:
    MIMI2 (103)
     
  22. 2004. február 19. 17:15105.
    Hol lehet kapni azt a krémet? Mi a neve? megveszem. gyorsan, gyorsan, már alig tudok várni!!! ---nem Téged sürgetlek------csak úgy megörültem a hírnek. :-) Most még az ár sem érdekel. És pontosan mit mondtak róla? mi a hatóanyag? úgy szeretném, úgy szeretném!!!
    előzmény:
    MIMI2 (103)
     
  23. 2004. február 19. 11:01104.
    Sziasztok! Megpróbálok mindenhez hozzászólni, amiket most olvastam. . .
    Én nem mernék kísérletezni gyógyteákkal anélkül, hogy előtte nem bizonyosodnék meg a hatásáról. Nem lenne jó, ha a nagy izgalom helyett aztán alig bírnám nyitvatartani a szemem és ezzel rosszabb helyzetbe kerülnék, mint egyébként. Szerintem ilyen esetekben nem is jó egy tea, ahogy írtad is Chiara! :-) Az alapozót tipikusan ilyen divatmagazinos csaj írhatta! Nagyon utálom őket, okoskodnak, de nem mondanak semmit! Kenjem tele az egész dekoltázsom, hogy elrontsam a bőröm vele??? És ettől nem látszanának a foltok? Na neee! Hiába mondják, hogy manapság nagyon hypoallergének az alapozók, de a fél tubus rámenne a dekoltázsomra feleslegesen, mégsem hozná azt az eredményt, amit kellene.
    Örülök, ha elkezdtetek agykontrollra járni! Én korábban egy jókora szöveget írtam róla, hogy milyen, de senki nem reagált rá. Miért??
    Az egyetemen nekem is voltak olyan szemináriumok (s most is vannak), ahol kiselőadást kellett tartani, s félév elején pedig bemutatkozással kezdte a tanár egyenként. . . Húúú, én is utáltam. Akkor volt jobb, ha nem égett a neon lámpa, s viszonylag elől ültem. Nekem ez a stratégiám, merrt a hátam mögött ülők nem látnak, ha fel kell állni, akkor sem annyira és nem vagyok "kivilágítva". Szerintem próbáld ki! Amikor pedig eljött a kiselőadás napja, még óra előtt kiálltam az asztalhoz és végignéztem a társaságon, s ha volt valaki, akkor elkezdtem vele beszélgetni onnan kintről. Így szoktattam magam a "színpadi látás"-hoz, s azt mondogattam magamban, a többiek úgyis jegyzetelni fognak és nem ENGEM fognak nézni, hanem hallgatják az előadást. Nekem sikerült, úgy érzem. Még fóliákat is gyártottam, hogy az is elterelje a figyelmüket. :-)
    Egyébként én is szégeynlős vagyok azt hiszem. Nem bízom a képességeimben, s emiatt én sem nagyon merek hozzászólni dolgokhoz, hiába lenne jó ötletem. Ez nagyon zavar, de mivel még nem dolgozom, nem vagyok olyan nagy stresszhelyzetnek kitéve, mint Rézi.
    Arról a pirulós nőknek kifejlesztett krémről én is hallottam a rádióban!! Nagyon kíváncsi vagyok!!! Bár. . . . nem tudom elképzelni, hogfy egy krém gyógyír lehetne erre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_648196
    Torolt_felhasznalo_648196
    2004. február 19. 09:31103.
    Sziasztok!

    Chiara: te mit tanulsz az egyetemen?
    Egyébként a citromfű az tényleg nyugtató hatású, bár egyénenként változó. De én már hallottam olyanról aki szinte elalszik tőle! Ha iszol belőle, lehet, hogy már a tudat is segíteni fog, hogy most aztán nem lehetsz ideges, mert citromfű teát ittál!:-)
    Az alapozó bizti nekem sem segítene, szerintem a Cosmós csaj itt arra gondolt, hogy megjelenik két piri foltocska az orcádon, pedig ha tudná. . .
    Ja, a múltkor olvastam valahol, hogy az egyik nagy kozmetikai cég krémet fejlesztett ki pirulós nőknek! Kíváncsi leszek rá. Bár szerintem az ilyet inkább lelkiekben kell elintézni!
    előzmény:
    chiara115 (99)
     
  25. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. február 18. 16:04102.
    Jó helyen nézted az Agykontrollt, mások nem tartanak. Érdemes elmenni, csak utána használni is kell. :)
    előzmény:
    chiara115 (98)
     

Címlap

top