Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Róbert Károly Magánklinika

kitroka
Létrehozva: 2008. május 18. 21:20
sziasztok! ha valaki szült már a RK klinikán (Nyírő), nagyon kíváncsi lennék a tapasztalataira! aztán nemsokára én is megosztom veletek a sajátjaimat
  1. 2009. június 3. 20:53426.

    Sziasztok,

     

    megintcsak beigazolódik, hogy mindenki másképp éli meg a dolgokat. Ki pozitívan, ki kevésbé. Én is a Forgácsba járok és pontosan azért döntöttem én is melletük, mert Forgács tanárúr olyan emberséges, és segítőkész, hogy igazán nagyon ritkán találkozni ilyen orvossal.

    Eddig az egész "pályafutásom" alatt nem sikerült. Ő mostmár talán csak egy nap fogadja az ultrahangosokat, a többit másik doki csinálja. Azt nem tudom, hogy a lombikosoknál mennyit van, ott még nem tartok. De láttam már többször műtős sapkában szaladgálni, úgyhogy biztosan sokszor.

     

    Mindenesetre belekezdtem nagy lelkesedéssel az inszem programba és meglepett, hogy az nekem elég futószalagos volt. A másik doki csak udvarias "állarcban" van. Pesze megértem, hogy rengeteg dolga van, de azért bizonyos esetegben lehetne egy kicsit odafigyelő. Meg az egyik asszisztens a kettő közül nekem nagyon gáz, uralkodó és nem türelmes.

     

    Mindenesetre maradok, mert Forgács tanárúr tényleg nagyon kedves.

     

    Egyébként én azt nem értem, hogy azok a nőgyógyászok akik a "rosszabb" , csalódásokkal telibb dolgokkal  foglalkoznak, miért nincsenek felkészülve arra, hogy egy nő számára tragikusan hangzik, ha csak félfogról odavetik, hogy najó akkor majd felnyitjuk ésha kell eltávolítjuk a petevezetékét. (ez értelemszerűen nem a Forgács Intézet!). Mire ledöbbenve, megrémülve korábbi magyarázatok hiányában könnyekkel küszködve hebegek-habogok,közli, hogy neki erre nincs ideje....

    Persze kiderült később, hogy félreértésekből kifolyólag nem fizettem még neki :(

     

    Miért nem kezelik máshogy ezeket a dolgokat, mint például egy foghúzást???

     

    szép estét!

     

     

    előzmény:
    mona0531 (425)
    2009-06-03  19:25
  2. 2009. június 3. 19:25425.

    Remélem nem haragszotok,hogy betolakszom ide és elmondom a véleményet...

    F...p doki régen,még kb.8-9 évvel ezelőtt teljesen más volt...amikor még nem volt benne ebben a lombikozásban...engem kb 9 éve műtött és akkor teljesen el voltam tőle olvadva,mert annyira normális volt...de amióta a meddőségi centrumban dolgozik,azóta megváltozott...sajnos....

    én nála kezdtem a meddőségi kivizsgálást,de azután mivel nem voltam megelégedve átmentem a Forgács intézetbe...ég és föld a különbség a kettő között...annak ellenére,hogy már három sikertelen lombikom volt a Forgácsban,maximálisan megbízom bennük és még sehol nem találkoztam ennyire emberséges hozzáállással...én mindenkinek tiszta szívből csak ajánlani tudom őket...Forgács tanárúr amellett,hogy nagyon magas szakmai színvonallal kezeli a betegeket,emberséges,megértő és soha nem hiteget és áltat semmi olyannal amivel nem kellene...és az intézet többi dolgozójáról is csak csupa jót tudnék mondani...itt tényleg úgy érzi az ember,mint ha egy nagy családhoz tartozna...nincs futószalag...

    mindenkinek nagyon sok sikert kívánok a babásodáshoz...akárhol is éritek el amit szeretnétek...

     

    Móni

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. június 3. 13:42424.
    Nagyon elszomoritott ez a sok rossz tapasztalat. :-( De az a baj, hogy en a Devairol, Forgachrol, Kaalirol is hallottam mar rosszakat. Na, igy legyen okos az ember!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. június 3. 12:50423.
    Köszönöm szépen, Neked is!
    előzmény:
    mkk76 (422)
    2009-06-03  12:23
  5. 2009. június 3. 12:23422.

    Értem. Hát akkor tényleg fura egy kicsit :(

     

    Sok sikert!

    előzmény:
    kismac2 (421)
    2009-06-03  11:41
  6. 2009. június 3. 11:41421.

    Szia!

     

    Szerintem tapasztalattal rendelkező orvosnak nem szabadna ennyire félrediagnosztizálnia vagy éppen mindenáron műtétre orientálnia a páciensét. Ráadásul ezt a hírt úgy közölte, mintha a halálos ítéletemet adta volna át. Nekem akkor még semmilyen információm nem volt a miómáról, és nagyon nagyon megijesztett, pláne a 8 darabbal.. 

     

    Utána kezdtem el tájékozódni és megnyugodtam. 3 orvossal konzultáltam, mindhárom egybehangzóan állította, hogy nem kell műtét és nem ettől volt a vetélés, mert olyan helyen van, hogy nincs rá kihatással.

    előzmény:
    mkk76 (420)
    2009-06-03  11:16
  7. 2009. június 3. 11:16420.

    Hello,

     

    egyáltalán nem mentegetni akarom, hiszen én még nem is ismerem, de nem lehet, hogy mégiscsak azért ment el a baba, mert miómád van?

     

    A kettő és nyolc között azért tényleg van különbség. De szerintem ultrahangos vizsgálattal diagnosztizálni nem egyszerű és az esetek többségében nem is lehetnek biztosak abban, hogy tényleg azt látják amit mondanak. Csak hát azt elfelejtik közölni, hogy ez csak valódzínűleg van úgy ahogyan mondják.

     

    A többi orvos nem is javasol műtétet?

     

    Szép Napot!

    előzmény:
    kismac2 (419)
    2009-06-03  10:34
  8. 2009. június 3. 10:34419.

    Sziasztok!

     

    Nekem F. doki 8 db miómát diagnosztizált és műteni akart 200 ezer forintért. Azt mondta, lehetetlen, hogy teherbe essek. A következő hónapban ott volt a baba a pocakomban, és kiderült, hogy csak 2 db mióma van és azok is nagyon picik, és olyan helyen vannak, hogy nem befolyásolják a teherbeesést. ( ezt több orvos is megerősítette) Sajnos elvetéltem és most reménykedem újra, de oda soha többet nem fogok menni az biztos.

    Az a baj, hogy az ember ki van szolgáltatva az orvosoknak, akik nemcsak az esküjük szerint járnak el, de szeretnének meggazdagodni is más esendőségén.

    előzmény:
    Kiskata (417)
    2009-06-02  20:52
  9. 2009. június 3. 09:26418.

    Te szegény!

     Ez van ha nem a megfelelő dokihoz kerülünk. Szorítok érted, h. minél hamarabb rendben legyél. Én is szedtem Clostil-t de nekem sewm nézték meg, h. mizú utána. Micsoda szar orvosok. Végül is nem az Ő szervezetük...

     

    Egyébként meg a ciszta még a jobbik mellékhatás. A lombiknál adott gyógyszerek konkrétan petefészek és mellrákkal kecsegtetnek. Persze ezzel nem szabad fogllkozni, ha gyereket akaunk.

    Hihetetlen, h. nem tudnak úgy gyógyszert kifejleszteni, h. ne legyenek ilyen mellékhatások? Esetleg ez a túlzott hormonadagolás hatása a szervezetre v. a hormonok kísérő anyagai miatt alakulhatnak ki?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224499 (416)
    2009-06-02  20:44
  10. 2009. június 2. 20:52417.

    Sziasztok, én leszek itt a rossz reklám a RK intézetre, és ne haragudjatok érte, de leirom.

    Nekem ott hat inszemet, két lombikot, és egy fagyis beültetést csináltak, de úgy hogy utólag kiderült, esélyem sem volt rá. Ugyanis csak az inzulinomat hagyták figyelmen kívül, nem is nézték sosem, pedig nekem háromszor rosszabb volt a megengedett érték. És mint tudjuk ez a megtapadást befolyásolja. Mindig, mindenem jó volt, de mindig 0 lett a hcg-m. Azzal zárták le, hogy a szervezetem valamiért nem akar még anya lenni... Engem mindenfélével műteni akartak ott: ciszták, elzáródott petevezeték, stb., nem mentem bele, miután nem vettek észre nálam egy méhenkívüli terhességet az egyik lombik után, majdnem belehaltam. Viszont előre közölték hogy 150 ezer lesz a műtétem. Szóval ezek után jöttem el.  Azóta megnéztek laparral, hyszteróval máshol, semmi bajom, se ciszta, se elzáródás. Azért ezt nagyon félrenézték, a RK-ban nem? Mellesleg fény derült az inzulinrezisztenciámra is azóta, most gyógyszert kell szedjek rá, ha beáll mehetünk tovább a programban. Ja és F. dokiról csak annyit hogy anno ő is benne volt a rendőrségi ügyben. Ezek után bízz benne...

    Ennek ellenére úgy gondolom, ha valakinek ő ,,csinál,, babát, lehet őt isteníteni. Én igy jártam vele, velük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_224499
    Torolt_felhasznalo_224499
    2009. június 2. 20:44416.

    Sziasztok! Bár mostantól már nem vagyok RK-s, azért még leírom mi történt ma velem, végülis azért van a fórum, nem? Remélem nem baj.

    Délután voltam  a Dévaiban. Végre úgy érzem, hogy jó helyen vagyok. Persze megerősítette a doki, hogy teljesen felesleges volt az inszem - de ezt gondoltam. De nem ez az érdekes. Volt egy hüvelyi ultrahang és kimutatta, hogy televagyok cisztával. Korábban nekem sosem volt, most viszont a clostybelgyt mellékhatásaként beletrafáltam. Az a szomorú, hogy így nem tudjuk elkezdeni a lombikot. És sajnos nem lehet tudni mikor szívódik fel, ez mindenkinél más. Akár több ciklus is kell hozzá, úgyhogy lehet, hogy már csak ősszel tudunk belevágni.

    Azt nem értem, ha ilyen mellékhatása lehet ennek a gyógyszernek, akkor a Fülöp miért nem hívott vissza ultrahangra, hogy ellenőrizze nincs-e baj. A nőgyógyászom azt mondta nagyra is megnőhetnek és akkor komoly a dolog. Figyelni kell rá. Már most is van közte 2-3 centis. Szóval egy kicsit parázok.

    előzmény:
    nina72 (415)
    2009-06-02  19:58
  12. 2009. június 2. 19:58415.

    Köszi a választ, és nagyon örülök, h. neked bevállt a doki. Tudom, h. mindenkiről vannak jobb és rosszabb vélemények. Szerintem aki csalódik valahol az a dokira neheztel, pedig lehet nem is tehet róla.

     

    Abban igazad van, h. nagyon kedves, velünk is mindig az volt és mindent elmagyarázott kérés nélkül, de nem értettem miért nem hívta fel a figyelmünket arra, h. a leletek alapján nekünk szinte semmi esélyünk az inszemre, nem hogy a spontánra.. Na mindegy, a lényeg, most már úgy érzem a lehető legjobb helyen vagyok, és remélhetőleg hamarosan örömmel jelnthetem, h. kismama lettem. 

     

    Kívánom neked, h. sikerüljön a spontán teherbe esés! Mióta ügyködtök a projekten?

    előzmény:
    Durcinea (414)
    2009-06-02  13:35
  13. 2009. június 2. 13:35414.

    Nagyon erdekes, amit meselsz, nem is igazan ertem, velunk pont forditva tortent. Februarban voltunk a RK Maganklinikan a meddosegi reszlegen kivizsgalason. Mindenki nagyon kedves volt mindvegig. Marcius elejen volt egy osszegzo konzultacionk. Addigra en mar annyira ketsegbe voltam esve, hogy talan barmibe belefogtam volna, amit javasolnak. Fulop doktor azonban azt mondta, hogy varjunk inkabb par honapot, a leleteinkkel azert nem kilatastalan a spontan teherbeeses, es javasolta, hogy ne stresszeljek annyit, mert latszott rajtam, hogy depresszios vagyok a tematol. En megkerdeztem, hogy mennyit varjunk meg, mikor keressuk ujra fel, ha tovabbra sincs siker, es megkerdeztuk, hogy mit gondol, inszeminacio vagy lombik? 3-4 honap varakozast javasolt es vilagosan elmondta, hogy az inszeminacio kisebb hormonterhelessel jar, viszont nem sokkal nagyobb a sikerrataja, mint egy spontan ciklusnak. A lombik nagyobb hormonterheles es sokkal dragabb. Nekunk pont az volt a meggyozo, hogy nem akart mindenaron rogton rabeszelni egy beavatkozasra, es az inszeminacionak is es a lombiknak is elmondta a jo/rossz oldalat. Egyaltalan nem ereztuk, hogy barmibe is bele akartak volna minket ugrasztani. Ugyhogy szepen hazamentunk, megnyugodtunk, es ha nem lesz hamarosan baba, akkor hozza megyunk vissza. Eppen par napja beszelgettunk a ferjemmel, es mindketten pont ezt az utolso konzultaciot hoztuk fel, hogy meggyozo volt, ugy ereztuk, nem a penzre megy (bar nyilvan sok penz van ebben).  En egyebkent minden vizsgalat alkalmaval nagyon kedvesnek es megnyugtatonak talaltam ot. Mindig vilagosan elmondta, hogy mit csinal, mi kovetkezik, es a leleteinket is ertelmesen elmagyarazta. Siman hasznot huzhatott volna a ketsegbeesesembol, ha valoban csak a penzre utazna, de nem tette. Helyette pl. javasolta, hogy keressem fel a klinika (ingyenesen igenybeveheto) pszichologusat. (Nem tettem, egyedul akartam a rossz hangulatbol kikecmeregni - szerencsere sikerult.)

     

    Sajnalom, hogy Neked ilyen rosszal a tapasztalataid! :-( Sajnos az is igaz, hogy en mar mindegyik meddosegi intezetrol olvastam-hallottam jot is, rosszat is. Igy aztan marad a remeny, hogy pont nekunk nem lesznek ilyen rossz tapasztalataink.

    előzmény:
    nina72 (411)
    2009-05-30  13:12
  14. 2009. május 30. 14:33413.

    Szia,

     

    köszi Neked is a választ! :)

     

    Mindenképpen egyetértek abban, hogy van akinek bejön egy doki és van akinek ugyanaz nem. Arról akitől szeretnék eljönni,  sokan nagyon pozitív véleménnyel vannak. 

     

    Én azért választottam a Forgács Intézetet mert az első konzultáció alatt  nagyon kedves volt az intézet vezetője. Emellett elmondta  a tényeket és nem keltett felesleges reményeket viszont mégis pozitív volt az egész kicsengése. Sajnálatosan az inszem kezeléseket már természetesen nem Ő csinálta személyesen és a másik doki azért futószalag jelleggel csinálta.

     Igazából egyelőre szerintem maradnék náluk, csak a műtét miatt kell keresnem egy dokit. 

     

    Persze legjobban örülnék, ha mindent egy helyen lehetne csinálni és így ha egy kézben lenne akkor talán megnyugtatóbb is lenne. A RK-ban a lombik viszont tényleg elég drága és ha az eredmények sem jobbak más Intézeteknék akkor tényleg felesleges ?!

     

    Szép Napot!

    előzmény:
    lamoni (410)
    2009-05-29  20:16
  15. 2009. május 30. 14:18412.
    Ez azért igen fura. Én több dokival beszéltem és még olyan is volt, aki más meddőségiben van és ő is Fülöpöt ajánlotta, mert ő a legjobb az országban.
    előzmény:
    nina72 (411)
    2009-05-30  13:12
  16. 2009. május 30. 13:12411.

    Szia Vintim!

     

     Sajnos nálunk is ugyanez a a helyzet a párom mintájával kapcsolatban, sőt, Ő még szegénykém szedett is rá egy gyógyszert ami az 1-2 milliót megjavította ugyan 18- 30 millióra, de a mozgó rész semmit nem változott. 

     

     Mi is a RK-ba jártunk, és ezzel az eredménnyel megcsináltak két inszeminációt. Kidobott pénz, de kit érdekel ez a sok felesleges hormonnal szemben???

     

     Most egy másik helyre járunk, (államilag támogatott intézet) itt a dokim nem volt jó véleménnyel a helyről és a  Fülöpről sem (nagyon sok betege jött át onnan ide) ez utóbbit pénzorientáltnak titulálta, sokak szerint csak így ismerik a szakmában.

     

     Most kezdjük a lombikot, mert azt mondta ilyen eredménnyel semmi esélyünk másra, és nem is érti mi más oka lehetett rá mint a pénzt, h.  a leletek alapján inszeminációt javasolt. Mi pedig akik mindent megtennénk a babáért, persze hiszünk, és fizetünk.. 

     

    Sajnálom lányok, de én ezt a helyet/dokit senkinek nem tudom ajánlani!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224499 (398)
    2009-05-29  08:48
  17. 2009. május 29. 20:16410.

    Szia.

    Üdv közöttünk.

    Én idáig meg voltam elégedve a dokival, velünk mindig kedves volt, és nekem ő az első doki, akiben teljesen megbízom.

    Igaz most kicsit csalódott vagyok, mert az első inszem nem sikerült, de ez nem biztos hogy miatta volt.

    Nekem tetszik, hogy képbe van, már kb a 2. -3-ik találkozó után megismert, és bár vannak csúszások, de szerintem ez annyira nem jellemző. Ha tovább kell várni, akkor az valamelyik elhúzodott műtét miatt van általában.

     

    Egyébként műtétek terén ő az egyik legjobb. Ilyen szempontból én csak őt választanám. És később inszem, vagy lombik miatt ha úgy látod még átmehetsz máshova.

     

    előzmény:
    mkk76 (405)
    2009-05-29  14:40
  18. 2009. május 29. 17:48409.

    Én is itt vagyok, csak nagyon kivagyok lelkileg.

    Nekem olyan fura, hogy ilyen vélemének vannak Fülöpről, én soha egy percig neméreztem,hogy a pénzre menne, mindig iszonyat kedves volt velünk.

    Nekünk nagyon kevés az esélyünk a sikerre, ezt meg is mondta, de mi ragaszkodunk, hozzá, hogy folytassuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_224499
    Torolt_felhasznalo_224499
    2009. május 29. 16:12408.

    Igen, pont olyan mint a Forgács.

    Az igazság, hogy nekünk az Rk-ban a kezdetektől nincs jó tapasztalatunk.

    Első alkalommal amikor odamentünk előre egyeztetett időpontban, több mint 2 órát vártunk. Ez furcsa volt, mert azt gondoltuk egy magánklinika attól más mint egy átlagos kórház, hogy ott nem kell ennyit várakozni, hogy az ember egy kicsit úgy érzi ő a legfontosabb stb...  A második alkalommal mikor a nőgyógyászati vizsgálatra mentem (csak félórát kellett várni), a doki beküldött a vetkőzőbe, aztán elfeledkezett rólam. Az egyik asszisztens úgy 20 perc múlva arra járt és kérdezte, hogy mire várok. Mondta, hogy éppen az igazgató van a Fülöpnél. Erre felöltöztem és kimentem a váróba. AZtán kb 10 perce múlva jött és nagyon kedvesen beinvitált. Szóval én eléggé rossz szájízzel kezdtem ezt az egészet csak mivel már az elején befizettük a 12.000 forint konzultációs díjat, úgy gondoltuk ne dobjuk ki az ablakon - csináljuk végig.

    Én a későbbiekben sem éreztem benne kedvességet, de ez az én tapasztalatom, egyébként ha visszaolvasol nagyon sok jót fogsz "hallani" róla. Mindenkinek minden doki más és más, nem lehet általánosítani.

    Egyébként mi mindenképpen eljöttünk volna, mivel a lombikért fizetni kell. És tegnap megtudtam, nem azért mert ők jobbak a többi intézetnél... Elég lesz kifizetni a gyógyszereket, nem akarok még 300.000 pluszban fizetni.

     

    Remélem neked csak jó tapasztalatod lesz!

    előzmény:
    mkk76 (407)
    2009-05-29  15:54
  20. 2009. május 29. 15:54407.

    Szia,

     

    értem. Ez nem túl jó hír, mert sajnos már volt egy műtétem. A doki aki csinálta állítólag ő is jó, csak pontosan emberileg volt kicsit fura a hozzáállása. Elvileg 16-én megyek Fülöphöz konzultációra.

    Ő miben fura? Arcos, türelmetlen, lekezelő?

     

    A Dévai asszisztált reprodukcióval foglalkozik? Akkor lehet, hogy olyan mint a Forgács Intézet? 

     

    Üdv!

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224499 (406)
    2009-05-29  15:41
  21. Torolt_felhasznalo_224499
    Torolt_felhasznalo_224499
    2009. május 29. 15:41406.

    Szia!

     

    Az RK-ba akarsz menni a Fülöphöz műtétre? Egyébként úgy gondolom, hogy jó szakember, (az más hogy emberileg velünk milyen volt)

    A Dévairól még én sem tudok sok mindent, jövő héten már okosabb leszek. Állítólag családias környezet.

    előzmény:
    mkk76 (405)
    2009-05-29  14:40
  22. 2009. május 29. 14:40405.

    Sziasztok,

     

    nem tudom,  hogy hárman maradtatok-e, de én azért becsatlakoznék szívesen :) Ma találtam rá erre a fórumra.

     

    Én most gyűjtök információkat a Róbert Károlyról és Dr Fülöpről, így találtam rátok.

     

    A Dévai nem mond nekem semmit. Segítenétek? Az RK a Róbert Károly ugye?

     

    Én eddig a Forgács Intézetbe jártam, csak most hydrosalpings gyanu miatt elküldtek kivizsgálásra és esetleges műtére. Én azért bízom benne, hogy nem lesz rá szükség.

     

    Szép Napot!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224499 (404)
    2009-05-29  14:32
  23. Torolt_felhasznalo_224499
    Torolt_felhasznalo_224499
    2009. május 29. 14:32404.

    Ez furcsa, hogy ilyen nagy a szórás, de eszerint mégiscsak lehet.

    Nagyon várom a másodikát, hogy mit mondanak a Dévaiban. Nem szeretnék mégegyszer csalódni. Még jó, hogy a multkor elhoztam a papírjaimat az RK-ból.

     

    Csak hárman maradtunk a fórumon?:-))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_850106 (402)
    2009-05-29  14:09
  24. Torolt_felhasznalo_850106
    Torolt_felhasznalo_850106
    2009. május 29. 14:13403.

    Lamoni, mi 10re megyünk a konzira.

     

    Örülök, hogy már kezdődhet is a második inszem. Szorítok, hogy ez sikerüljön! Sajnálom, hogy nálatok is ilyen rossz a helyzet. Iszonyat milyen bunkók itt a cégek. Én már arra is gondoltam, hogy viszek majd diktafont magammal az állásinterjúra, és elviszem a kazettát egy esélyegyenlőségi szervezethez, ha ilyet mernek szólni. Szégyelljék magukat.

     

     

    előzmény:
    lamoni (400)
    2009-05-29  12:13
  25. Torolt_felhasznalo_850106
    Torolt_felhasznalo_850106
    2009. május 29. 14:09402.

    Vintim, hát ez elég durva, amit írtál, ezek után egyre kevésbé bízom az RK-ba. Mondjuk hozzá kell tenni, nekünk 3 helyen nézték a spermát, az eredmények: 5, 21 és 16 millió. Ezek után kinek higgyen az ember?

     

    Jó, hogy belevágtok a lombikba, szorítok, hogy sikerüljön.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_224499 (398)
    2009-05-29  08:48

Címlap

top