Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikres anyukák

Jashmine
Létrehozva: 2004. január 6. 18:46
Sziasztok anyukák!
Ti hogy bírjátok a "nagycsaládos életet"?Nálam a csajok 3 hónaposak.Még eléggé nehéz,de azért aranyosak.Mikor van az iker találkozó?Hahó!Valaki jelentkezzen!
  1. 2004. január 11. 21:3351.
    Szia!
    Már a hasamban különbözőek voltak. Külsőleg tök egyformák, de belsőleg nem. A nagyobbik olyan, mint az apja, életvidám, mindig mosolyog, olyan társasági lény, a kisebb kicsit érzékenyebb, olyan lírai alkat. De édesek, már "beszélgetnek" egymással. 15-én lesznek 6 hónaposak. A Szt. Istvánban szültem simán 3300 és 2700 grammal.
    Ha egyszerre sírnak mindig azt veszem föl amelyik türelmetlenebb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (50)
     
  2. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 11. 21:2650.
    Szia!Jó, hogy bekapcsolódtál!Mekkorák az ikrek?Hogy hívják a gyerekeket?Te hogy bírkóztál meg azzal, hogy csak két kezed van, amivel csak egy gyereket tudsz egyszerre ringatni?Nem furcsa, hogy egyformák?Ha jól emlékszem eddig mindenkinek kétpetéjűek az ikrei itt a topicon. A természetük is hasonlít?Akiket ismerek és egypetéjű ikrek, ők teljesen különböző beállítottságúak. Mesélj magatokról!
    előzmény:
    bogyómami (49)
     
  3. 2004. január 11. 21:1649.
    Sziasztok ikresek!
    Nekem is van két egypetéjűm, és egy 2, 5 évesem. Mindhárman lányok. Van itt valaki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. január 11. 21:1148.
    Sziasztok, nagyon aranyosak vagytok, hogy fogadtatok. Igyekszem majd hű lenni ehhez a topikhoz is, mert már néhányban ott vagyok, és így is néha órákat töltötk a net előtt.
    Szóval nekünk sem jött olyan hirtelen ez a kettő, pár évig vártunk mire sikerült. A férjem az első Uh után még nem vette komolyan, a második után már elkönyvelte, hogy mi a helyzet, pedig benne volt a pakliban. Igazából szerintem én is csak akkor fogok szembesülni a dologgal, ha megszületnek a nyuszifülek. Nekem nagyon régóta többen mondogatták, hogy ikreim lesznek, nem tudom milyen alapon ??? Aztán bejött. Egyébként az ismerősök reakciója + volt, mert olyan különlegesnek tartják, az ismeretségünkben sehol nincsenek ikrek. És mindenki, akik még "babára várnak" azt mondták, Ők is ikreket akarnak.
    Amióta ikreket várok, mégjobban, és teljesen más érzéssel csodálom az ikerpárokat.
    Szerintem sem lehet felkészülni, majd minden adódik, hiszen ha most egy gyereket várnék, az ugyanolyan megpróbáltatás lenne így elsőre . . . .
    Tök jó poén volt nem olyan régen: egy baráti házaspár kislánya (9éves) mondta, van most egy 8 hónapos kistesó erreföl mint tapasztalt: felkészültem-e én erre, hogy 2 gyerekkel mit fogok kezdeni, mert hogy egyel is milyen nehéz, néha amikor Ő altatja el, majd le szakad a dereka . . . . . :-))))
    nem szeretném őket feltétlenül egyformán öltöztetni, majd ahogy alakul. Egyik barátnőmnek két kislánya van, 2 év korkülönbséggel, és eléggé hasonlítanak egymásra, na ott pl. a lányok igénylik az egyforma cuccokat, és sokszor nézik őket ikreknek, olyan kicsi a különbség köztük. A János kórházban fogok szülni.
    A nevek még lehet, hogy változnak, - főleg, ha az egyik mégis fiú lesz . . . . . . szóval egyelőre Laura és Luca.
    Na most megyek, mindenkinek jóéjt, és örömteli babás napokat kívánok: Berbeda és a nyuszifülek 26+2
    előzmény:
    Jashmine (39)
     
  5. 2004. január 11. 19:3847.
    Üdv mindenkinek. nem szültem ikreket, de van egy iker tesóm. csak azt tudom, hogy milyen klassz dolog. Már negyvenen túl vagyunk, sok kilóméterre egymástól, de minden napunkról tud a másik.
    Nagyon jó dolog volt gyereknek is. kicsinek elég sokat nyírtuk egymást, de ha idegen nézett görbén a másikra annak annyi volt. Mindig nagyon vigyáztunk egymásra. A mamánk egyformába járatott minket, ezt egy idQben útáltuk, de késQbb már dolgozókéntis idQnként vettünk egyforma rucit. Haláli dolgokat lehetett így csinálni. Mi nagyon hasonlítottunk egymásra és bevallom Qszintén ezt mindig ki is használtuk.
    Szóval ne izguljatok! nem lesz könnyq, de jó lesz a srácoknak is.
    előzmény:
    Jashmine (43)
     
  6. 2004. január 11. 19:2246.
    Ja, még valami: a nagyon sokat veszekedős időszakban egymás nélkül sem tudtak létezni, ha a másik nem volt ott, folyamatosan keresték egymást.
    Azt mondta a gyerekorvosunk, az a jó, hogy veszekednek, mert ha csak külön-külön lennének egy-egy sarokban, akkor nem vennének tudomást egymásról, és az lenne igazán baj. Szóval a veszekedésnek örüljünk!
    előzmény:
    veranéni (45)
     
  7. 2004. január 11. 19:2045.
    Nálunk olyan 2, 5 éves koruktól megy igazán, hogy eljátszanak együtt. Addig rengeteget veszekedtek, mindenért megtépték egymást (igazi nők:)), de mostanában már előfordul, hogy egy-két órán keresztül is lekötik egymást. Persze kisebb viták vannak, de sok mindent már meg tudnak oldani nélkülem is, már ritkábban kell igazságot tenni.
    Tündéri egyébként, ahogy beszélgetnek egymással, élmény hallgatni:)
    előzmény:
    Jashmine (43)
     
  8. 2004. január 11. 13:3344.
    Nincs több ikres kismama?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. január 11. 12:2443.
    Amikor még csak a hasamban voltak, már akkor eldöntödtem, hogy nem fogom őket egyformán öltöztetni. Azért mert ikrek adtól még 2 külön személy. Nos, ezt félig tudtam betartani. Általában egy stílusú, tehát ugyanolyan mintájú, de különböző színű ruhájuk van. Kicsiben aranyosak hogy egyformák, de később úgy is különbözőbe kell öltöztetni őket. Pl. a kicsinek mivel fehér bőrű a szines ruhák jobban állnak. A nagy sötétebb bőrű, neki a pasztelszinek állnak jobban. Nálatok bejött az, hogy ha már nagyobbak ledtek, akkor eljátszodtak együtt?Lefoglalták egymást?
    előzmény:
    veranéni (42)
     
  10. 2004. január 11. 09:4942.
    Igen, sokkal tolakodóbbak az emberek, mintha csak egy lenne a kocsiban. Jó ideig csodaszámba mentünk a városban (mi viszonylag kis városban élünk), de azóta született sok ikerpár, mi pedig megnőttünk, így már nem vagyunk érdekesek.

    Ti mennyire öltöztetitek a piciket egyformán? Nekünk nagyon kevés ugyanolyan ruhánk volt, inkább hasonló, csak színben különböző sok. Gondolom ez függ attól is, hogy a kicsik egyformák-e.
    előzmény:
    Jashmine (41)
     
  11. 2004. január 11. 09:2041.
    Helló!
    Igen "én is mindíg ikreket akartam", meg a "milyen aranyosak"((persze amikor a gyerek alszik akkor csöndben van és tényleg aranyos. Akinek nem ikrei vannak az csak a külsőségeket látja. Engem az zavar , hogy sétaltatás közben szó szerinz belebámulnak , nem inkább belehajolnak a kocsiba megnézni őket. Persze semmi baj, de azért szólhatna előre nem pedig csak úgy megnézem mi van ott. Mintha nem az lenne amire számítana. Észre sem veszem csak egy fejet látok a kocsi előtt
    előzmény:
    veranéni (40)
     
  12. 2004. január 11. 09:1140.
    Sziasztok!
    Ez az "Úristen, ikrek!" tipikus reakció az utca emberétől. A másik verzió, ami szintén kicsit idegesítő volt egy idő után: "De jó, ikrek, én is mindig szerettem volna!" Szóval a két véglet, és ez megmaradt egészen 2, 5 éves korukig, amíg babakocsival sétáltunk.
    Aztán, mivel az enyémek egyáltalán nem egyformák, úgy néznek ki, mintha lenne köztük 1 év korkülönbség, most már csak azt hiszi mindenki, hogy nagyon hamar szültem egymás után a kettőt. Végül is hamar, 2 perc múlva:)))
    előzmény:
    Jashmine (39)
     
  13. 2004. január 11. 08:5239.
    Üdv nálunk Berbeda!
    Gratulálok a babákhoz!Melyik kórházban fogsz szülni?És MIT SZÓLT A PÁROD AZ IKREKHEZ?Az eenyém egy kicsit elhült. Először is azért mert fiút akart, aztán meg, hogy ráadásul ketten vannak!Először szerintem fel sem lehet fogni. Tudja az ember, hogy ketten laknak a hasadban aztán ennyi. Nem lehet felkészülni. Főleg ha az első. Amikor valakinek mondtam, hogy ikrek lesznek azt mondta"uramistaten!!". Nem tudtam, hogy miért mondják. Aztán rájödtem. Ez nem riogatás. Csak tényleg nincs idő semmire. Most is csak azért tudok írni mert alszanak. És hogy fogják őket hívni?Én is rosszul aludtam, de csak a végén, mert eléggé kényelmetlen volt. Minden éjjel felkeltem ugyanabban az időben, hajnali fél 3-kor és úgy éreztem magam mintha teljesen kilennék pihenve. Nagyon jó volt. Viszont most, hogy éjszakázok annyira nem visel meg. Ahoz képest. De azért nem olyan rémisztő. Örülni kell neki. Nagyon nagy szerencsénk van, mertmás évekig küzd és nem jön össze neki, minekünk meg egyből 2 van.
    előzmény:
    Berbeda (37)
     
  14. 2004. január 11. 08:3938.
    Szegénykék!Nekem a K vitamint az első 2 hétben kellett adnom, mert "kis súllyal"szüledtek. Főzni én sem főzök csak nagy ritkán. Főznek helyedtem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (36)
     
  15. 2004. január 10. 22:3337.
    Sziasztok !!!

    Gratulálok mindenkinek a babákhoz !!!
    Végigolvastalak benneteket, és kicsit bekapcsolódnék, - ha nem bánnátok. Azt hiszem jól jönnek majd az infók. 26 hetes terhes vagyok, ikreket várok, kislányok leszenk az ígéret szerint. Hát én először meglepődtem, de hamar elfogadtam a tényeket: ikrek. Most már nagyon örülök neki, és ahogy olvastalak benneteket, hát igyekszem jól kihasználni a születésükig a szabadidőmet és nyugalmat. Szóval nem lesz egyszerű !!! ???
    Én leginkább attól félek, hogy a kialvatlanság okozza majd számomra a legnagyobb kihívást. Már most is egyre rosszabbul alszom, és néha már ez is kiakaszt. Ha lehetne aludni éjszaka, az szerintem már tök nagy segítség lenne, "kipihenten" szerintem ellennék velük egész nap.
    Remélhetőleg lesz segítségem is, úgyhogy pozitívan állok a dolgok elé.
    Üdvözlet midenkinek, Berbeda és a nyuszifülek 26+1
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 10. 22:2136.
    A párom nekem sem engedte, hogy megcsináltassam, pedig már a kórházban betették volna a fülbevalót. Azt mondta, ne kínozzam a gyereket. Majd ha nagy lesz eldönti, akarja vagy nem. Aztán annyit kellett őket szúrkodni, hogy le is tettem róla. A kórházban levették a PKU-hoz a vért, de mivel még nem ettek eleget, kiadták a szűrőpapírt, hogy meg kell ismételni 1 hét múlva. Rettenet volt, ahogy a rendelőbe préselték szegények sarkát, hogy elég vért kifacsarjanak belőlük. 2 hétre rá jött a papír a szűrőállomásról, hogy amit a kórházban levettek vért, kevés volt, így a pajzsmirigy működést sem tudták vizsgálni, meg kell ismétetlni, mindkét gyereknél. Mégegyszer nem akartam a rendelőbe menni, szerencsére egy volt osztálytársam gyerekkórházban orvos, hozzá mentünk. Olyan profin megszúrták a babákat, hogy fel sem ébredtek rá.
    Egyébként azért nem csinálom teljesen egyedül. Anyósom is sokat segít. Közel lakik hozzánk, a nagyfiam sokat van náluk, sokszor ott is alszik, de ami a legnagyobb segítség, hogy főz nekünk, így legalább ezzel nem kell foglalkozzak. Sajnos amúgy sem vagyok egy konyhatündér. Nektek kell még adni a K vitamint?Nekem azt mondta a védőnő, ha elfogyott egy dobozzal, abbahagyhatom, mert tápszert is kapnak és abban is van. Másoktól meg azt hallottam, hogy továbbra is adják.
    előzmény:
    Jashmine (35)
     
  17. 2004. január 10. 21:5035.
    Szia!
    Le a kalappal, hogy egyedül tudod csinálni. Nekem elkél a segítség. Nálam is a fürdés az amire mindíg vágyok a nap végén. Főleg újsággal. Nekem a segítség addig lesz amíg szoptatok. Remélem utána egy kicsit könnyebb lesz. Kiváncsi vagyok, hogy amikor együtt fognak eljátszadozni akkor mennyi szabadidőnk lesz. Szerintem semmivel sem lesz több. Úgy tervezem, hogy a köv. hónapban kifuratom a fülüket. Azt hiszem lesz sírás. Én már a születésükor megcsináltattam volna, de a férjem nem engedte. Félt. Ti megcsináltátok már vagy előtte vagytok ti is?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (34)
     
  18. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 10. 18:3434.
    Sziasztok!Nagyon jó dolgom volt ma, anyukám itt volt délután segíteni, így elmaradt a szokásos nyafogás, mivel sajnos ritkán látják őt a babák, most örültek az "új arcnak". Már el is felejtettem, milyen az nyugodtan leülni ebédelni, beülni a fürdőkádba, nem pedig kapkodva letusolni, sőt még újságot olvasni is jutott időm. A férjem hiába van itthon délelőtt, olyankor nyugi van, viszont délután kéne a segítség. De legalább a bevásárlást elintézi és besegít a házimunkába. Én a hozzátáplálást a nagyfiamnál fél éves korában kezdtem el és 1 évesen fejeztük be az elválasztást. Most is így tervezem, ha az anyatej kitart addig.
    Megyek, mert sírás van.
    előzmény:
    Jashmine (32)
     
  19. Torolt_felhasznalo_962703
    Torolt_felhasznalo_962703
    2004. január 10. 17:0433.
    Juj, ti olyan mázlisták vagytok! Én úgy szeretném, ha ikreim lennének - majd! De tuti nem fog összejönni! :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. január 10. 16:5932.
    I-es Nőibe születtek szept. 22-én császárral. A hozzátáplálást pont most kérdeztem meg az orvostól és azt mondta, hogy majd a 4. hónaptól próbáljuk meg a vanillia ízesítésű tápszert. Naponta 1x uzsira. Én is csak este 9 után tudok írni mert akkor alszanak el. Napközben nekem sincs sok időm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (30)
     
  21. 2004. január 10. 16:5931.
    I-es Nőibe születtek szept. 22-én császárral. A hozzátáplálást pont most kérdeztem meg az orvostól és azt mondta, hogy majd a 4. hónaptól próbáljuk meg a vanillia ízesítésű tápszert. Naponta 1x uzsira. Én is csak este 9 után tudok írni mert akkor alszanak el. Napközben nekem sincs sok időm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_891494 (30)
     
  22. Torolt_felhasznalo_891494
    Torolt_felhasznalo_891494
    2004. január 10. 08:2730.
    Szia Kelda!

    Nem lázasodtak be az oltástól, de 1x vagy 1 órán keresztül nem sírtak, hanem ordítottak. Ha az egyiket felvettem megnyugodott visszatettem az ágyába, felvettem a másik megnyugodott, de akit az előbb visszatettem a kiságyába ugyanúgy elkezdett üvölteni, ezért egy idő után feladtam és hagytam szegényeket sírni. Ha ketten lettünk volna itthon az oké, mert mindenkinek jutott volna egy baba, de így??!! Ők 5x esznek egy nap, de csak tápszert kapnak, mert nincs tejem. ( Nagyfiamnál sem volt sajnos tejem. ) Általában hajnali fél öt körül, 9, 13, 17. , 21 óra körül esznek vannak fél órás eltolódások. Éjszaka Anna meg sem mozdul, de Zolit elég sokszor hallom , hogy mocorog, "nyöszörög", de igazából nem kel fel ő sem.
    Szerencsés vagy, hogy nem kell fiaddal tanulnod, akkor szorgalmas kisfiú.

    Ti mikor kezditek a hozzátáplálást ? Banánt, almát stb mikor fogtok a piciknek adni?

    Jashmine:
    neked mikor születtek a picik? Pesten szültél? Bocs, ha már leírtad egyszer, de épp nem találom. Szép súlyban vannak már!

    Leginkább, ha van 5-10 percem, hogy kifújjam magam és a nagyfiam önállóan eljátszik, akkor szoktam az internetet bekapcsolni, mert ugye még itt a háztartást is (vasalás. . . rengeteg pelenkát. . főzés, takarítás).

    Sziasztok, jó napot mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (25)
     
  23. 2004. január 9. 23:2029.
    Csak ők vannak ketten. Egyedül nem bírnám, úgyhogy az édesanyám szokott segíteni. 2-3 óránként szoktak enni, közben meg teáztatom őket. Ebből nem fogy sok kb. 1. 5 dcl. Az evés az úgy működik, hogy éjszaka csak anyatej, nappal pedig ebédnél és vacsinál. Tápszert pedig délelöttés uzsira és a vacsit KI KELL pótolnom. Amúgy minden étkezést csak főleg a vacsit. Elfáradnak estére és nincs kedvük szopizni. A nagy annyit eszik ahányszor adok neki, a kicsi inkább a tápszert szereti a cumisüveg miatt. Egy adag tápszer most nekik fejenként 2 dcl. Ez este elfogy nappal viszont nem. Tehát azért több anyatejet esznek még. Kiváncsi leszek, hogy meddig fognak szopizni. Örülnék neki ha úhy 5 hónapos korukig kihúznák. Ha nem segítenének akkor nem tudnák szoptatni mert egésznap fönt vannak. Amikor viszem őket délelőtt sétálni akkor alszanak 3 órát, délután meg max. 1 órát . Ezt 2 nekifutásra! Tulajdonképpen ettől fáradok ki. Éjszaka kb 2-szer - 2-szer kelnek fel. De van úgy, hogy átaludják az éjszakát. Még nem állt be nekik. Jó lenne már, legalább akkor tudnék aludni. Testvéren még nem gondolkozdtam, talán. majd egyszer. Látom a tieid is úgy alszanak el, hogy ringatva. Jó dolguk van! És nem nehéz 3 gyerekkel. Jó mondjuk már nagy, de akkor is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. január 9. 22:5328.
    Szia Jashmine!Örülök, hogy újra itt vagy. Nem tolongunk ezen a topicon, ami persze érthető. De jó lenne, ha legalább akik eddig írtak néha benéznének. Neked hogy telnek a napok?Én úgy érzem, mást se csinálok, csak pelenkázok, etetek, ringatok. Neked csak ők vannak vagy nálad is van még nagytesó?Nekem van még egy nagyfiam, márciusban lesz 8 éves, akartunk már egy kistesót neki, lett belőle kettő. Nem mintha bánnám. Annak főleg örülök, hogy a két fiú mellé lett egy kislány is. Szép felállás lenne, 4 pasi a családban. Még a gondolattól is kiráz a hideg. Sokáig csak a kisfiú volt biztos az UH alapján. Szinte csak a végén tudtam meg, hogy a másik kislány. Neked mennyi tápszert kell pótolni?Fogalmam sincs róla, mennyi anyatejet kapnak, de tápszerből napi 4 dl fogy. Ebből kb. 3 dl-t Dani, 1 dl-t Zsófi eszik meg. Nálatok van már valami rendszer?Az enyémek szinte óránként ennének még mindig. Nem bánnám, ha már legalább 2 órát kibírnának. De ragaszkodnak a sűrűbben és kevesebbet módszerhez. Vizet vagy teát elfogadnak nálatok a babák?Az éjszakák hogy telnek?Most látom, mennyi mindent zúditottam rád. Elteszem magam holnapra. szia
    előzmény:
    Jashmine (27)
     
  25. 2004. január 9. 21:4727.
    Szia Kelda!
    Bocsi, hogy nem írtam, de 2 napig nagymamáztunk. Mindig ilyenkor tudok írni mert ekkora alszanak el. Én a 38. héten szültem. Mind a ketten fejvégüek voltak. Még az elején megbeszéltük az orvosommal, hogy császár lesz. A szülés napján vártuk, hogy táguljak és akkor rendesen szültem volna meg őket, de mivel nem tágultam ezért lett a császár. Így 14. 40-kor megszületett a Jázmin 48 cm, 2600g, 14. 42-kor a Liliána 51 cm, 2400g. Azóta közel 6 kg-ok. Anyatejet és tápszert is kapnak. Az oltást hétfőn kaptuk meg. Nem volt semmi. Nem egy sírós babák, de a kicsi nagyon kívánja, hogy foglalkozunk vele. A nagy egy darabig el van magával. Ő nyugodtab. Hát!Lesz velük gond.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (25)
     

Címlap

top