Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Előző életek fényében

Torolt_felhasznalo_651221
Torolt_felhasznalo_651221
Létrehozva: 2004. március 30. 19:13
Sziasztok! mit gondoltok az előző életekről? van értelme tudni arról, mik voltunk?
  1. Torolt_felhasznalo_651221
    Torolt_felhasznalo_651221
    2004. Április 15. 19:21126.
    egy része nyilvános, más része nem :) a pránanadi reinkarnációs terápiájáról van szó, ami bárki számára elsajátítható . . . írtam priviben is :))
    előzmény:
    ihlara (124)
     
  2. tji
    tji
    2004. Április 15. 16:44125.
    létezik ilyen módszer, mely bárki számára hozzáférhető. Kineziologiának hívják, aztán egy másik módszer, mely a prananadi-n belül: utaztatásnak hívják!

    Ha gondoljátok a kérdésekkel a szakértői rovatba is jöhettek:)

    Szeretettel: zen
    (nőklapja szakértői rovat, természetgyógyász - kineziologus)
    előzmény:
    ihlara (124)
     
  3. Torolt_felhasznalo_283167
    Torolt_felhasznalo_283167
    2004. Április 15. 16:39124.
    Ez a módszer amit Amarillának említettél nyilvános? Vagy szabad kérdezni felőle priviben? :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651221 (123)
     
  4. Torolt_felhasznalo_651221
    Torolt_felhasznalo_651221
    2004. Április 15. 15:17123.
    Szia Amarilla!

    igen, az általam (is) használt módszerrel kideríthető. Visszanézheted miért félsz boldog párkapcsolatot kialakítani (mert lehet, hogy erről van szó), milyen emlékképek vésődtek be a tudatlattidba, amik gátolnak, esetleg milyen fogadalma(ka)t tettél (mert ilyen is előfordul) stb. . . . :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_645226 (122)
     
  5. Torolt_felhasznalo_645226
    Torolt_felhasznalo_645226
    2004. Április 15. 13:30122.
    Sziasztok!
    Mágika34: 105:"Van olyan eset, hogy a lélek azzal a szándékkel születik le, hogy nem a párkapcsolatokról fog szólni az élete . . " Az általad használt tibeti módszerrel kideríthető, hogy nálam is ez a helyzet-e vagy meg kell tanulnom vmit még vagy csak érzelmi blokk gátol egy boldog párkapcsolat kialakításában.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651221 (105)
     
  6. Torolt_felhasznalo_283167
    Torolt_felhasznalo_283167
    2004. Április 15. 09:39121.
    Jó reggelt! Kár, hogy nem olvastam még este :) Ez nagyon izgalmasan hangzik. Nálam ez nem volt ilyen magától értetődő. Valami elkezdett változni bennem a terhesség alatt, de igazán a születése után indultak be a dolgok. Először a gyereknevelés kapcsán kerültem kapcsolatba a spiritualitással (waldorf módszer, indigó-könyvek, stb) aztán szép lassan (hiába, nekem az Ő születése előtt nem volt semmihez türelmem, de mikor pici volt, hirtelen ráértem) és lépésről-lépésre és csodálatos szinkronicitások segítségével jutottam el odáig, hogy elmentem a látóhoz és megkaptam a válaszokat a kérdéseimre és még többet is :) Itt tartunk most és mintha csapdába estem volna - a piciből 2 éves lett, abbahagyta a szopizást és ezzel egyidőben mintha minden visszatért volna a régi kerékvágásba. . . amit bizonyos szempontból sajnálok, másrészt viszont örülök neki. . . de nem tudom, hogyan tovább. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651221 (120)
     
  7. Torolt_felhasznalo_651221
    Torolt_felhasznalo_651221
    2004. Április 14. 22:57120.
    szerintem fölösleges megnézetned aurafotóssal :)))

    nem rátrónfolni akarok, csak érdekességként mondom el, hogy én láttam egy olyan életemet, ahol Tibetben voltam egy kolostorban, és a kisfiam volt a tanítónk. Borzasztó diák voltam, mindenen járt az eszem, csak a tanuláson nem, valahányszor ki akart kérdezni, csak lehajtottam a fejem és sunyítottam. Nagyon idős volt már és mielőtt meghalt azt mondta: visszajövök és megnézem megtanultad-e a leckét. . . . még nem voltam állapotos, amikor képeket láttam, egy csecsemőt, akit egy tibeti ruhás szerzetes tartott a kezében és átnyújtotta nekem . . . aztán újabb képek jöttek, egy kb. egy éves kisfiút láttam, a kisfiam most hajszálra úgy néz ki. Állapotosan sokat meditáltam és gyakran láttam az öreg tanítóm arcát, aki azt mondta: ne feledd, amit a bölcsességről és türelemről tanítottam neked, most fogsz vizsgázni . . . hát nap mint nap vizsgázok :)))) ez volt a lefekvés előtti mese :)) jó éjszakát
    előzmény:
    ihlara (119)
     
  8. Torolt_felhasznalo_283167
    Torolt_felhasznalo_283167
    2004. Április 14. 22:41119.
    és, hogy ne legyek teljesen OFF, hozzáteszem, hogy a látó az mondta, hogy előző életeink közül néhányban ő volt a tanítómesterem - ennek fényében már érthetőbb, hogy miért csodálkozik, amikor én akarom megmondani neki, hogy mi legyen :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_283167
    Torolt_felhasznalo_283167
    2004. Április 14. 22:39118.
    ez érdekes, ugyanis nekem meg az az érzésem, hogy nem csak úgy viselkedik, hanem valóban jobban is tud dolgokat :) a tiltástól egyszerűen nem vesz tudomást, viszont amikor rossz passzban vagyok és kötöm az ebet a karóhoz (mea culpa) akkor szemmel láthatóan nem érti, hogy mi van és nagyon kicsire összehúzza magát. Ilyenkor persze megsajnálom, összeszedem magam és képes vagyok higgadtan végiggondolni, hogy mi legyen. Ez általában már neki is megfelel :) "nagyon mozgékony, de emellett feltűnően nyugodt és kiegyensúlyozott, csakis velünk egy légtérben hajlandó megmaradni, és minden játék max. 1 percig köti le, utána rögtön vált. . . " ebben a sorrendben :) Azért azt hozzá teszem, hogy mostanra (2 éves) sokat javult a helyzet: akár 15-20 percig is elvan, de azért igényli, hogy időről-időre egy-egy szót váltsunk :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651221 (117)
     
  10. Torolt_felhasznalo_651221
    Torolt_felhasznalo_651221
    2004. Április 14. 22:23117.
    az én babám is akaratos és önfejű, úgy viselkedik mintha mindent jobban tudna nálunk :)) és gyakran olyasmiket csinál, amiket egyszerűen nem tudom honnan látott, így betudom a kollektív tudatnak . . . a vezényszavas tiltásnak semmi értelme, de ha elmagyarázom mit miért nem szabad, többet nem csinálja . . . stb. . . :)) nagyon mozgékony, de emellett feltűnően nyugodt és kiegyensúlyozott, csakis velünk egy légtérben hajlandó megmaradni, és minden játék max. 1 percig köti le, utána rögtön vált . . . ismerős valamelyik tulajdonság?????
    előzmény:
    ihlara (116)
     
  11. Torolt_felhasznalo_283167
    Torolt_felhasznalo_283167
    2004. Április 14. 22:14116.
    bocs OFF:
    Feltűnően egészséges. . . :) Olyan mintha az én lányomról írnád. Olyan öntudatos, hogy kizárólag akkor vesz fel kabátot/sapkát/stb amikor úgy érzi, hogy indokolt a hajcihő. Amit én az utcán nyelek a jóakaró idős hölgyektől azt nem teszem ki az ablakba, de valahogy nem tűnt és nem tűnik járható útnak, hogy minden séta előtt összevesszek a csajszival. Tekintve, hogy egész télen nem volt rajta sapka (csak néha itthon) és talán nem sokkal többször engedte, hogy a fejére húzzam a kapucnit :)
    ON
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651221 (114)
     
  12. Torolt_felhasznalo_651221
    Torolt_felhasznalo_651221
    2004. Április 14. 21:50115.
    Szia!

    többféle módszer létezik - regresszív visszavezetés, asztrálutazás- mindjárt írok arról amit én használok, de beszélgess pixivel és Gittuval, ők hogy dolgoznak és döntsétek el édesanyáddal melyik szimpatikus neki. Nagyon fontos hogy olyan emberhez menjen, akivel úgy érzi fel tud oldódni. Valahol bizalomról is szól egy ilyen élmény.

    Szóval én egy tibeti módszert használok, mely védelmet nyújt (levéd az olyan élményektől, amik túlságosan felkavarnának) . Az "utazó" végig tudatánál van, tuladonképpen társalgunk. Olyan életbe csöppen, amelyből a fennálló problémák erednek, megnézi mi történt és ezzel oldódik a hozott érzelmi blokk. . . . dióhéjban. ha bővebben érdekel, küldj egy privát üzit :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_119068 (106)
     
  13. Torolt_felhasznalo_651221
    Torolt_felhasznalo_651221
    2004. Április 14. 21:39114.
    Sziasztok!

    Durcipoci! Az indigó babákról már három könyv is megjelent, ebben jól összeszedték mi jellemzi őket. Az egyik épp itt áll az asztalomon: Dr. Doreen Virtue: Indigó gyerekek nevelése. Kryon könyveiben is olvashatsz róluk. Sajnos a mai pedagógia még nem fogadja el az idigó jelenséget és legtöbbször kezelhetetlenséggel és hiperaktivitással bélyegzik meg őket :(((

    Ihlara! Nekem is van egy 14 hónapos babám, ilyen piciknél még nem igazán lehet kiszűrni viselkedésről melyik indigó és melyik nem, hacsak nem látó valaki, de úgy gondolom így a Vízöntő táján, az indigó babák már nem számítanak kuriozumnak, ők vannak többségben (korosztályukon belül). Az én babámról már többen látták hogy indigó, de ha jellemezném, csak az derülne, ki hogy olyan mint a többi baba :)) mindenesetre feltűnően egészséges!!!
    előzmény:
    durcipoci (113)
     
  14. 2004. Április 14. 15:29113.
    Tudnátok valamit részletesebben az indigóbabákról?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. Április 14. 15:22112.
    Nem tőlem kérdezted, de elmondom amit tudok:) az Oszter Tamás jár ide Budaörsre aurafotózni, vele beszéltem e kérdésről, mivel az én kislányom 3 éves és ő is gyanusan indigó. . . :)Azt mondta hogy ilyenkor még nem megállapítható, 3-5 éves kor, egyéni eltéréssel amikorra kialakul a végleges életszín. . .
    előzmény:
    ihlara (109)
     
  16. Torolt_felhasznalo_503554
    Torolt_felhasznalo_503554
    2004. Április 14. 12:52111.
    Sziasztok! Végigolvastam az egész fórumot az elejétől kezdve, és azt gondolom, hogy nagyon érdekes dolgokról beszélgettek. Én is elmondok valamit. Sokáig nem volt az életemben komolyabb kapcsolat, és a szüleim már attól tartottak, hogy én sosem fogom megtalálni az igazit. Nem nagyon érdekelt a dolog, de mikor ez esténként, lefekvés után eszembe jutott, akkor mindig láttam magam előtt egy fiút, aki egy kicsit magasabb, mint én, és tudtam (éreztem), hogy ő lesz az én férjem, és nem kell attól tartanom, hogy nem lesz családom. Ez így is lett, 6 éve, hogy megismerkedtem vele (már a férjem), és azóta többet nem jött elő ez a kép.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651221 (105)
     
  17. Torolt_felhasznalo_283167
    Torolt_felhasznalo_283167
    2004. Április 14. 11:58110.
    Amit az exedről írtál, sztem nagyon érdekes. Én nem ingásnál voltam, hanem látónál, de nekem is hasonló "dolgaim" voltak előző életeimben - anyukámmal. Most hozzuk helyre ami akkor elromlott. És megmondom őszintén, azóta, hogy tudom, sokkal jobb lett a kapcsolatunk. És ez akkor is igaz lenne, ha nem hinnék az egészben. Mondjuk, én hiszek benne. Arról, hogy a barátodnak nem lesz működő kapcsolata, az a véleményem, hogy nem kell emiatt dühösnek lenned. Inkább küldd el a barátodat is ehez a csajszihoz, hátha együtt többre mennek - elvégre az az ő élete, többet tudhat az okokról (még ha nem is látja tisztán) mint te, a kívülálló. Hogy ez különben marhaság-e vagy nem, majd a jövő fogja megmondani, de nekem ilyenkor eszembe jut az orákulum első jóslata a mátrixból stb, amire utólag az a magyarázat, hogy az orákulum azt mondta amit abban a pillanatban hallania kellet. . . . Azért ez is elgondolkodtató, nem?
    üdv, i.
    előzmény:
    coolgabe (101)
     
  18. Torolt_felhasznalo_283167
    Torolt_felhasznalo_283167
    2004. Április 14. 11:50109.
    Sziasztok!
    mÁgika, hogy lehet egy egyévesről megállapítani, hogy indigó-e? Az én lányom már 2 éves, de ahol eddig kérdeztem, azt mondták, hogy az aurafotót csak olyan gyerekekről tudják megcsinálni, akik már bele tudják tenni a kezüket a készülékbe :( Márpedig az én lányom semmi idegen helyre nem teszi be a kezét :))) Nekem mindenesetre gyanús a kis hölgy :)
    Üdv, i.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651221 (64)
     
  19. Torolt_felhasznalo_119068
    Torolt_felhasznalo_119068
    2004. Április 14. 11:23108.
    Köszi, átnézek oda is!
    előzmény:
    pitak (107)
     
  20. 2004. Április 14. 10:56107.
    Szia. A mo. spirituális egyesület topicba nézz be, ott is Pixi az aki tud segíteni. . . Vagy Gittu. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_119068 (106)
     
  21. Torolt_felhasznalo_119068
    Torolt_felhasznalo_119068
    2004. Április 14. 10:53106.
    Szia!
    Én irányítottan kerestem rá a forumban az előző életek, reinkarnáció témára, így találtam rátok.
    Arról van szó, hogy édesanyám több éve küzd depressziós, szorángos betegséggel és eddig semmi nem segített (a pszichiáteren már túl van).
    Hétvégén amikor beszélgettünk azt mondta, hogy szeretné megismerni az előző életeit mert úgy érzi segítene legyőzni a szorongásait. Tudsz vagy tudtok nekem segíteni abban, hogy megfelelő szakembert találjak az előző életek megismeréséhez? A téma irodalma is érdekelne, mert egyáltalán nem vagyok járatos benne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_651221 (105)
     
  22. Torolt_felhasznalo_651221
    Torolt_felhasznalo_651221
    2004. Április 14. 10:31105.
    Szia!

    sokszor találkoztam már olyan esettel, amiről te írsz, vagyis arról, hogy párkapcsolatban az egyik vagy mindkét fél múltbéli emlékek alapján ítéli meg a másikat. Amíg ezek nem tisztulnak le, nem tudnak tovább lépni :( legtöbbször évekig "kínozzák egymást" mert lépnének, de nem tudnak, maradnának, de már nem bíznak. . . a legjobb barátodról amit írtál, érthető hogy felkavar, bitosan szoros kapcsolatotok van. Mégis tapasztalatból azt kell mondjam, van olyan, amiről az ingás lány beszélt. Hogy ráillik-e a barátodra, azt nem tudom. Van olyan eset, hogy a lélek azzal a szándékkel születik le, hogy nem a párkapcsolatokról fog szólni az élete (talán mert mát annyit elrontott előző életeiben, vagy semmi másra nem koncentrált vagy éppen túlzott függőségben élt) inkább más módon fog tanulni, de sajnos erre amint leszületünk nem emlékezünk, és szenvedünk tőle. . . hisz ott vannak az emlékek és keressük a párunkat. Lehet hogy a tanulási folyamat csak annyiból áll, hogy ne erőltessük a dolgot, és amint elfogadnánk, hogy tulajdonképpen egyedül kellene boldognak lennünk, egy társ az csak plusz hozzá, máris ott lenne spontán valaki, aki hasonlóképpen gondolkodik, és attól kezdve segíthetjük egymást, nem pedig gátoljuk egymás (spirituális) fejlődését. Annyi módja van a tanulásnak, én már semmin sem lepődök meg . . . . .
    előzmény:
    coolgabe (101)
     
  23. 2004. Április 14. 09:55104.
    valoszinuleg csak annyira vagy beszivva hogy az utolso mondatra meg emlekszel is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430227 (102)
     
  24. 2004. Április 14. 09:54103.
    Koszonom az igazan melyrehato, ertelmes, intelligens valaszt amelyben kifejted velemenyedet a dologrol, azt hiszem egyetemi katedra var teged a kozeljovoben.

    IQ vilagbajnok vagy. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_430227 (102)
     
  25. Torolt_felhasznalo_430227
    Torolt_felhasznalo_430227
    2004. Április 14. 09:08102.
    szerintem nem az. . . .
    előzmény:
    coolgabe (101)
     

Címlap

top